Keuzes voor de toekomst De euro komt er aan «r- i Vermeldingen voor "Wie Wat Waar" pffidël^berichten Vergaderdat WOZ-taxati< TEXELSE JQ COURANT Website in de maak Informatierubriek van de I gemeente Texel 25 februari 2000 Openingstijden en bereikbaarhek: gemeentehuis Fff Herstrating De Zes Gemeente neemt handhaver in dienst 200U,RO 7<inut-;'- Wie heeft foto's van Canadezen? IP Ruimtelijke ordening Verkeersbesluit Kapvergunning Spreekuren B&W VRIJDAG 25 FEBRUARI 2000 (advertentie) Nog even en de gemeente gaat op internet. Momenteel wordt driftig gesleuteld aan een eigen website, die onder de naam www.texel.nl te bezoeken zal zijn De gemeente is voor het bouwen en ontwerpen in zee gegaan met het bedrijf Bij-voor beeld uit Amsterdam. De uitvoering gebeurt in nauwe samenwerking met een werkgroep, bestaande uit medewerkers van diverse sectoren en afdelingen. De informatie op de website zal voornamelijk "statisch" zijn: vaste gegevens die niet of nauwelijks wij zigen. U kunt hierbij denken aan o.a. openingstijden, spreekuren, infor matie over college en raad, huisvuil- routes, vergunningen, belastingen, verordeningen, uitleg van het beleid en de regels die daarbij gelden. Ook komt er een rubriek met algemene informatie over het eiland. Voor een klein deel zijn de gegevens "dynamisch": actuele berichten die regelmatig worden ververst. Te den ken valt aan vacatures, een vergaderagenda, de besluiten van B W en verplichte publicaties zo als verleende bouwvergunningen. Gestart wordt met een site van be scheiden omvang; in de loop van het jaar volgt stap voor stap verdere uitbreiding. Voor toeristische infor matie kan men straks met één druk op de muisknop direct naar de site van de VW. Eiland I berichten Grote gebeurtenissen werpen hun schaduw vaak lang van tevoren vooruit. In dit eerste kwartaal van 2000 zijn diverse onderwerpen aan de orde gekomen, die op korte of langere termijn van groot belang zijn voor Texel. Óm maar even te noe men beeldbepalende woningbouw aan de westkant van Den Burg, de door de VW georganiseerde keuze- conferenties "Texel in 2030", de vaststelling van het verkeers- veiligheidsplan, het startsein voor het "Masterplan Water voor Texel", de voorbereidingen voor 400 jaar VOC in 2002, de plannen voor de haven van Oudeschild en de giste ren gehouden hoorzitting over het uitgaansbeleid. Als locale overheid willen we zor gen dat de toekomstplannen een breed draagvlak hebben. Natuurlijk is het onmogelijk om iedereen te vreden te stellen. Als gemeentebe stuur moeten wij immers zaken af wegen en daarbij het algemeen be lang voorop stellen. Het zijn vaak lastige keuzes zorgen voor huis vesting maar ook een fraai dorps beeld behouden, zorgen voor een duurzame economische ontwikke ling zonder dat de landschappelijke en natuurlijke waarden van het ei land verloren gaan, zorgen voor veilig verkeer maar voorkomen dat er een woud van borden en drem pels ontstaat. Dat een verkeerveiligheidsplan noodzakelijk is, bleek helaas deze maand toen de Texelse gemeen schap opnieuw werd opgeschrikt door een ernstig verkeersongeval. Mijn medeleven gaat uit naar de nabestaanden en degenen die bij eerdere ongevallen dierbaren heb ben verloren. Ik zou graag alle weg gebruikers willen oproepen voor zichtig te rijden op de Texelse polderwegen, die vaak minder over zichtelijk zijn dan men denkt. Gelukkig is er nu, na een langdurig proces, eindelijk duidelijkheid over de herinrichting van de Oude schilder haven De gemeente is sa men met andere belanghebbenden "tot het gaatje" gegaan om de ge wenste planaanpassing voor elkaar te krijgen Het is mijn wens dat alle betrokken partijen bij de haven van Oudeschild er vanaf nu samen de schouders onder zetten. Het pro ject zal een geweldige impuls kun nen geven aan visserii, toerisme en cultuurhistorie in de haven, het dorp en omgeving. De moeite waard dus! Tot slot wil ik u allen vragen te blij ven meedenken over allerlei vraag stukken, van groot tot klein. Als u vragen of commentaar heeft, laat het ons weten Binnenkort zullen we een servicebalie openen waar u met al uw klachten en meldingen terecht kunt. Niet alleen willen we u hier mee van dienst zijn, ook vormt elke opmerking voor ons een gratis ad vies! De burgemeester, C.J. Geldorp-Pantekoek. Het gemeentehuis is geopend: 's morgens van 8.30-12.30 uur. 's Middags is het gemeentehuis (behoudens afspraak) gesloten. Het gemeentehuis is 's middat gesloten omdat de mensen die| het gemeentehuis werkzaam op deze manier de lopende ken efficiënt en adequaat kunt afhandelen. Volgende week begint aannemer Tatenhove in opdracht van de ge meente met het herstraten van De Zes in Den Burg. Het werk begint vanaf de Gasthuisstraat en zal vier weken in beslag nemen Verzorgingshuis Gollards blijft ge durende het werk permanent be reikbaar Per 1 maart beschikt de gemeente over een ambtenaar die speciaal is belast met handhaving. Het is de heer P.A. (Ard) Bakker uit Hooge- veen. De heer Bakker is juridisch geschoold en heeft ervaring met handhavingsbeleid opgedaan bij de gemeente Hoogeveen. Zijn komst betekent dat de ge meente meer controle en toezicht, met name in het buitengebied, kan uitoefenen. Te denken valt aan con troles van o.a. verbouwingen, kampeermiddelen en aanleg- vergunningen. De heer Bakker zal in teamverband gaan werken van uit de sector Ruimte Wonen Zijn taak is voornamelijk administratief: beoordeling van opnamerapporten en adviseren welke procedures moeten worden gevolgd. De aan stelling van een "handhaver" was een lang gekoesterde wens, maar het heeft ruim een jaar geduurd voordat de vacature kon worden vervuld. Per 1 januari 2002 maakt de gul den plaats voor de euro. Dat lijkt nog ver weg, maar er komt heel wat bij kijken om straks soepel te kunnen overschakelen. De ge meente is inmiddels met de voor bereiding gestart. Hierbij roepen we bedrijven, instellingen en par ticulieren op om zich te informe ren over de komende muntwissel. Aan de balie van het gemeente huis zijn folders vol nuttige infor matie en tips verkrijgbaar. De euro wordt in elf landen van de Europese Unie ingevoerd. Naast Nederland ook in België, Duitsland, Finland, Frankrijk, Ierland, Italië, Luxemburg, Oostenrijk, Portugal en Spanje. In januari 2002 komen nieuwe bankbiljetten en munten in omloop en zal de gulden geen wet tig betaalmiddel meer zijn. Wel is het daarna nog mogelijk om gul dens om te wisselen voor euro's. De waarde van de euro is sinds vo rig jaar al bekend: de koers is vast gesteld op ƒ2,20371 Als u van gul dens naar euro's wilt omrekenen, moet u delen door deze koers. Ban ken laten hun klanten alvast wen nen aan de euro door op het bank afschrift zowel bedragen in guldens als in euro's te vermelden. In het bank- en giroverkeer is het al mo gelijk om betalingen in euro's te ver- 'CV-J wasrf; richten. Wellicht ziet u ook op uw salarisstrook uw loon in euro's ver meld. Maar verder zult u er tot 2002 weinig van merken. Toch moet achter de schermen nu al heel veel gebeuren Denk maar eens aan het aanpassen van winkel kassa's en parkeermeters. U kunt zich voorstellerl dat er in januari 2002 een grootschalige en ingrij pende operatie te wachten staat. Met de voorbereidingen moet u daarom tijdig beginnen. De gemeente heeft onlangs een projectgroep ingesteld die alle knel punten in kaart zal brengen. Deze inventarisatie moet in mei 2000 klaar zijn. De gemeente heeft ver volgens nog ruim anderhalf jaar de tijd om maatregelen te treffen, ap paratuur te testen en in gebruik te nemen. Nu al is duidelijk dat com puterprogramma's moeten worden aangepast, formulieren ontworpen en nieuwe tarieven vastgesteld. Zo zullen de tarieven in euro's van ge meentelijke heffingen en belastin gen al in juni 2001 bekend moeten zijn, omdat de gemeenteraad dan de begroting voor 2002 zal vaststel len Méér over de euro vindt u in de brochures "De euro, stap voor stap naar 2002" en "Alle euro's op een rij". Informatie speciaal voor scholieren staat in de "Junior Eurokrant". Organisaties met be langstelling voor een lezing over de euro kunnen het boekje "De eurolezing" opvragen. Voor be- Tot 10 maart heeft u nog de tijd om wijzigingen en nieuwe vermeldingen door te geven voor de gemeente- gids "Wie Wat Waar Texel". Infor matie: mevrouw S. Pluylaar, staf bureau bestuursondersteunmg, ka mer 1.14 van het gemeentehuis, telefoon 362248. De editie 2001 zal, zoals in de vorige "Eilandberichten" aangekondigd, medio augustus ver schijnen. "Wie Wat Waar" is op Texel sinds jaar en dag een bron van informatie over instellingen, verenigingen de gemeente. In de gids staan l. leen organisaties die een algemef belang dienen, niet commerof zijn en gevestigd zijn op Texel 0 een contactadres hebben. Bed ven die toch graag willen word vermeld, kunnen een adverten plaatsen. Aanmeldingen Suurland Falkplan BV, afdeling^ koop, Postbus 9510, 5602 LM ErL hoven. laa If stellingen en vragen kunt u ook de Eurolijn bellen: 0800-1521. 1 januari 1999 Waarde euro vastgesteld Invoering euro op de beurs en in bank- en giroverkeer 1 januari 2002 Invoering euromunten en eurobankbiljetten 2000 2002 1999 2001 28 januari 2002 De gulden is geen wettig betaalmiddel meer Voor de viering van 55 jaar bevrijding, in mei 2000, is de organisatie nog steeds op zoek naar foto's van de Canadese militairen die in mei 1945 op Texel waren voor de ontwapening en het vervoer van Duitsers en Georgiërs. U kunt terecht bij Cees Hoogerheide (tel. 322395) en Hans van Zeijlen (362260). Aangevraagde bouwvergunningen H. van Atteveld voor het plaatsen v e dakuitbouw a/d Ruigendijk 14 te De Koog (ontvangen 15 februari 2000); P Witte voor het plaatsen v.e. serre a/d Bernhardlaan 82 te Den Burg (ontvangen 15 februari 2000), G.F. Visser voor het plaatsen v.e. dakkapel a/d Roggeslootweg 563 te De Cocksdorp (ontvangen 16 februari 2000); A Drijver voor het geheel vernieuwen/vergroten v.e berging a/d Mulderstraat 23 te Oosterend (ontvangen 16 februari 2000); E Blom voor hel geheel vernieuwen/veranderen v.e. berging a/d Mulderstraat 21 te Oosterend (ontvangen 16 februari 2000), A Winter voor het verbouwen ve woonhuis a/d Rozendijk 15 te Den Burg (ontvangen 16 februari 2000), Nokia Nederland BV voor het plaatsen ve antenne-installatie t b v netwerk BEN a/d Ruyslaan 22 te De Koog (ontvangen 16 februari 2000), D Graaf voor het vergroten v e woon huis a/d Emmalaan 68 te Den Burg (ontvangen 17 februari 2000); A. de Smidt voor het verbou wen ve. woonhuis a/d De Ruyterstraat 40 te Oudeschild (ontvangen 18 februari 2000); WE Grabowski voor het geheel vernieuwen v e zomerwoning a/h Klif 14 te Den Hoorn (ontvangen 21 februari 2000); H Smit voor het plaatsen v.e aardappelopslagloods a/d Postweg 129 te De Cocksdorp (ontvangen 22 februari 2000); R.M Boekhoff voor het plaatsen v.e. garage a/d Hoornderweg 34 te Den Hoorn (ontvangen 22 februari 2000) Aangevraagde melding bouwvoornemen J. vd. Linden voor het plaatsen v.e berging/tumschuurtje a/d Hoefslag 69 te Den Burg (ontvan gen 15 februari 2000); P Mosk voor het vergroten v.e. woonhuis a/d Koetebuurl 9 te Oosterend (ontvangen 18 februari 2000). Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunning is verleend en/of de melding positief is teruggemeld. Verleende bouwvergunningen en goedgekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepubliceerd. Verleende bouwvergunningen J J. Boon voor het plaatsen v e recreatief opstal a'd Vuurtorenweg 117 te De Cocksdorp (ver zonden 16 februari 2000); MO Projekt Texel BV voor het bouwen van vier woningen a/d Hoefslag 53 tot en met 59 te Den Burg (verzonden 18 februari 2000)- N H Reij voor het vergroten v.e woning a/d Thijsselaan 5 te Den Burg (verzonden 22 februan 2000); Taxi 312000 voor het veran deren v.e garagebedrijf tot taxicentrale met kantoor a/d Spmbaan 13 te Den Burg (verzonden 22 februari 2000), C.H.S. de Waal voor het veranderen/vernieuwen v e. winkelpand a/d Binnenburg 23 te Den Burg (verzonden 22 februari 2000); E. Visser voor het vergroten v.e. verdieping a/d De Ruyterstraat 33 te Oudeschild (verzonden 23 februari 2000). T B Houwing voor het plaatsen v.e berging a/d Buytengors 43 te Den Burg (verzonden 23 februari 2000); PC. Keur voor het plaatsen v.e dakkapel a/d Roggeslootweg 457 te De Cocksdorp (verzonden 23 februari 2000); A Bruijn voor het plaatsen ve kapschuur a/d Witteweg 17 te Den Hoorn (verzonden 23 februari 2000), R M. van de Werken voor het vernieuwen v.e garage/berging a/d Boodtlaan 84 te De Koog (ver zonden 23 februari 2000), W Ipenburg voor het vernieuwen v.e. schuur/berging a/d Boodtlaan 88 te De Koog (verzonden 23 februan 2000). Verleende sloopvergunningen NIOZ voor het slopen van dakbedekking van een kantoorgebouw en een laboratoria a/h Lands- diep 4 te Den Hoorn (verzonden 22 februari 2000); NIOZ voor het gedeeltelijk slopen v.e industrie gebouw (aquariumgebouw) a/h Landsdiep 4 te Den Hoorn (verzonden 22 februari 2000), Stich ting Wonen Texel voor het slopen v.e verzorgingstehuis a/d Beatnxlaan 45 te Den Burg (verzon den 22 februari 2000). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een be zwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlo pige voorziening te treffen Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling bouwzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis. Kampeerexploitatievergunning Burgemeester en wethouders hebben op grond van het bestemmingsplan "Buitengebied Texel" en op grond van de verordening openluchtrecreatie besloten een kampeerexploitatievergunning te verlenen aan "De Breemhoeve", Hemmerweg 22 te Den Hoorn, voor een groepsverblijf met 32 slaapplaatsen. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt een bezwaar schrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gron den van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit Het bezwaarschrift schorst met de werking van het besluit waartegen het is gericht. Het bovenstaande besluit ligt gedurende zes weken vanaf 28 fe bruari 2000 ter inzage bij de sector ruimte en wonen, kamer 0.12 van het gemeentehuis. Wijziging bestemming Burgemeester en wethouders zijn voornemens een wijzigingsbesluit vast te stellen ten behoeve van het vergroten van een bestemmingsvlak wonen, Veenselangweg 12 te Den Burg, op grond van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en met inachtname van artikel 14 van het bestemmings plan Buitengebied Texel, herziening ex artikel 30 WRO. Dit gebeurt op ver zoek van: de familie Hirschler. Amstel 310 te Amsterdam De wijziging houdt in dat het huidige woon- bestemmmgsvlak van 1600 m2 wordt vergroot naar 3425 m2 Met de vergroting van het bestemmingsvlak wordt de natuurlijke erfbegrenzing gevolgd. Het ontwerp-wijzigingsbesluit ligt vanaf maandag 28 februari 2000 gedu rende twee weken ter inzage bij de sector ruimte en wonen (kamer 0.12) van het gemeentehuis. Gedurende deze termijn hebben belanghebbenden de gelegenheid schriftelijk bedenkingen tegen dit voornemen in te dienen. De bedenking dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het ontwerpbesluit waartegen een bedenking wordt ingediend en de gronden van de bedenking. Burgemeester en wethouders hebben het volgende verkeersbesluit geno men: het wegens herstratingswerkzaamheden afsluiten voor alle verkeer van De Zes in de periode van 28 februari tot 25 maart 2000 of zoveel langer als dit noodzakelijk is. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen deze besluiten bij burgemeester en wethouders een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is gepubliceerd. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten: de naam en het adres van de indiener: de dagtekening: een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt: de gron den van het bezwaar; zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Burgemeester en wethouders willen ingevolge artikel 5 van de Kapverordening Texel en overeenkomstig het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht, kapvergunning verlenen aan: de heer C. Eschweiler. voor het kappen van twee lindes, twee berken, een esdoorn en een wilg aan de voor- en zijkant van het pand Slingerweg 38 te Den Burg. waarbij een herplantplicht wordt opgelegd De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het advies van de chef van de afdeling groenbeheer van Gemeentewerken Texel, liggen gedurende vier weken voor belanghebben den ter inzage. Binnen deze termijn kunnen deze belanghebbenden hun ziens wijze daarover hetzii mondeling, hetzij schriftelijk aan burgemeester en wet houders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg, kenbaar maken. De betreffende stukken zijn gedurende de openingstijden van het gemeentehuis aanwezig op de afdeling grondzaken, kamer 2.03 (bovenste verdieping). Nadere informatie: telefoonnummer 362121toestel 276. In de maand maart zijn in het meentehuis de volgende openb vergaderingen, aanvang 19.30u dinsdag 14 maart: gemeenteraad maandag 20 maart: comrtussie Bestuur Organisai dinsdag 21 maart: commissie Ruimte, Wonen Economie woensdag 22 maart: commissie Welzijn Onderwijs donderdag 23 maart: commissie Financiën, Werken Milieu Inmiddels is een start gemaakt ff j; de vierjaarlijkse taxatie van alle roerende zaken in de gemet zoals aangekondigd in de Eilafsc berichten van januari. Als vervolg! v het toen genoemde taxatieschejn c delen wij mee dat binnenkort 0 s getaxeerd wordt in de volger iji straten: is Ada van Hollandstraat, Duinre j|, Gasthuisstraat, Golfslag, Keeso b laan, Kogerstraat, Noordwes r Schilderend, Schoorwal, Vaargi Vloedlijn, Waalderstraat, Wilslly straat en Zeebries. I je Inpandige opname Weliswaar worden alle panden keken, maar het zal lang niet in gevallen noodzakelijk zijn deze binnen te bekijken. Soms valt d echter niet aan te ontkomen. V de voortgang en de zorgvuldig^ van het taxatieproces wordt eenl roep op u gedaan de taxateur gelegenheid te stellen het pand te nemen. U bent daar overigf met toe verplicht ft Informatie Voor nadere informatie over dit 4 derwerp kunt u terecht in het<L( meentehuis, bureau belastinge^ü vastgoed, kamer 0.09, tel. 362'lg (tijdens kantooruren) ik ze >9' Het college van B&W houc jbr, elke dinsdagmiddag spreekuu g Een ieder kan terecht tussef 15 00 en 16.00 uur. Wie een a' L spraak wil maken, moet eve het raadhuis bellen, te 362121. it G

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 10