Agenda DJ-wedstijden <m> A Vijf Oscarnominaties 2 gos &n ^Uin Calluna 2 teso ccursies Concert KTF lasketbal uishoudbeurs Dressuur Hoogwater te Oudeschild Voorleesmiddag Klaverjassers beleven finale Klaverjasnacht 1000 m2 SOS Drumband zoekt muzikanten TEXELSE g COURANT Afrikaanse cursus voor kinderen FNV Vrouwenbond -v Landal cc Twaalf Bakken ^an Keijser Kampeercentrum Voor Texelaar en toerist erdag 26 februari Texelse Bierbrouwerij begint [|5.00 en 16.30 uur een rondlei- Kosten ƒ9,50, incl. een lumptie. |ndag 27 februari Texelse Bierbrouwerij begint |l5.00 en 16.30 uur een rondlei- Kosten ƒ9,50, incl. een jumptie. isdag 29 februari oldoende deelname begint om 0 uur een excursie in de Slufter, e duurt ongeveer twee uur. Iname kost ƒ7,50 per persoon voor kinderen tot 12 jaar), jave en inlichtingen bij EcoMare, 317741. In Bethel in Zuid-Eierland begint om 20.00 uur een bingo-avond met ver loting. De opbrengst is bestemd voor het buurthuis. In Cinema Texel draaien Toy Story 2 (aanvang 13.45 en 16.00 uur), De IJzeren Reus (15.30 uur). The talen ted mr. Ripley (18.30 en 21.30 uur), Bowfinger (19.00 uur) en The Bone Collector (21.45 uur). Zondag 27 februari In manege Akenburg is van 9.00 tot 18.00 uur een (federatieve) dres- suurwedstrijd in alle categorieën. Texelse en overkantse hardlopers strijden in de Dennen om de titels in het zestiende open Texels crosskam pioenschap. Met diverse afstanden en categorieën. Inschrijven kan vanaf 10 00 uur in Bos en Duin aan de Bakkenweg. Het startschot klinkt om 11.15 uur. In café De Twaalf Bakken lezen Theun de Winter, Nils Lely en Daan Welboren tussen 16 00 en 18.00 uur voor uit eigen werk. Met muzikale medewerking van Rachel Barnard. Entree vrij. De Texelse jazzband Tjazzel, met het nieuwe lid 'Piano Pete' in de gelederen, luistert vanaf 19.00 uur het diner op in hotel-restaurant Greenside in De Koog. In Cinema Texel draaien Toy Story 2 (aanvang 13.45 en 16.00 uur), De Het Koninklijk Texels Fanfarecorps houdt zaterdag 4 maart de jaarlijkse uitvoering Het evenement wordt volgens vertrouwd recept geopend door alle geledingen van de vereni ging, waarna een optreden volgt van het orkest, waarin ook de leer lingen meespelen Verder staan optredens op het programma van de drumband en de majorettes, die al jaren onder de vertrouwde leiding van respectievelijk Henk Beijert en Erna Bousma-Roeper staan. Het gedeelte voor de pauze wordt afgesloten met een gezamenlijk optreden. Na de koffie De SOS Drumband in De Koog is op zoek naar trommelaars en lyra- en bazuinspelers die de gelederen willen versterken. De groep leidt gedurende een groot deel van het jaar een sluimerend bestaan, maar oefent tussen januari en eind april iedere woensdag van 19.30 tot 20.30 uur in de Lubertischool, met als doel vier tot zes optredens te verzorgen voor de kinderen en de gasten van het dorp. De Koger drumband is een beetje een apart gezelschap. Aanleiding tot de oprichting was vijftien jaar geleden het gemis aan een drumband in het dorp, ontstaan nadat 'Voorwaarts Mars' door gebrek aan belangstelling ter ziele was gegaan Oud-leden en andere enthousiastelingen die het betreur den dat er tijdens dorpsfestiviteiten als Palmpasen, het eieren zoeken op Eerste Paasdag en Koninginnedag geen muziek was, besloten spontaan een groepje te is de beurt aan dirigent Frank Meijer en zijn muzikanten, die de rest van het concert voor hun reke ning nemen en daarbij een afwisse lend en muzikaal boeiend repertoi re beloven te brengen De uitvoering van KTF vindt plaats in de Burgemeester de Koninghal en begint om 20.00 uur Kaarten kosten ƒ2,50 (waarvoor de bezoekers in de pauze tevens een consumptie krijgen) en zijn verkrijg baar bij Marten Classics (Zegel), Weverstraat 32, en 's avonds aan de zaal. Wie de avond wil bijwonen, maar geen vervoer heeft, kan bellen naar tel 315 353. formeren. Tot verrassing van de omstanders kwamen tijdens Palmpasen in 1985 plots in witte schildersoveralls gestoken muzikan ten de Dorpsstraat in gemarcheerd. Met trommels, een grote trom, pau ken, lyra's, bazuinen, bekken en een tamboerijn luisterden zij de fes tiviteiten op Hun naam, SOS, was slechts een noodkreet, want het was geenszins de bedoeling blijvend een drumband in stand te houden. Voor ze het wisten, werden ze ech ter gevraagd nogmaals op te treden en om het steeds beter te laten klinken, werd er tussen januari en april toch maar even flink geoefend. Er werden nieuwe liedjes ingestudeerd en het werd steeds serieuzer. De witte overalls werd ingeruild voor groene joggingpak ken en daarna voor in eigen beheer gemaakte gekleurde vestjes met dito vlinderstrikjes Leden kwamen en leden gingen, maar het plezier in het samen musi ceren bleef. Anno 2000 bestaat de club uit 22 leden en kampt ze eigenlijk met een luxeprobleem. Er zijn namelijk meer (nieuw Vrijdag 25 februari In de Witte Burcht in Den Burg begint om 20 00 uur de vijfde en laatste ronde om het Texels kampioenschap klaverjassen. In Question Plaza wordt vanaf 21.00 uur het maandelijks cabaret-café gehouden, waarin Pip Barnard en Jamen de Bruijn de actualiteit van de afgelopen maand bespreken. Verder wordt een forumdiscussie gehouden over actuele onderwerpen en is er een muzikaal optreden. In Cinema Texel draaien The talen ted mr. Ripley (aanvang 18.30 en 21 30 uur), Bowfinger (19.00 uur) en The Bone Collector (21.45 uur). Zaterdag 26 februari nderdag 2 maart voldoende deelname begint om )0 uur een excursie in de Geul. e duurt ongeveer twee uur. Iname kost ƒ7,50 per persoon - voor kinderen tot 12 jaar). tiave en inlichtingen bij EcoMare, 317741. ijeugdteam van basketbalvereni- g De Mareis speelt zaterdag en Enkhuizen 2. Locatie is de hal de Sportlaan in Den Helder, ivang 17.00 uur. Een uur later gmt de wedstrijd tussen de heren De Mareis en de junioren van >ound. De Mareis heeft dstrijddienst. Overkoepeling van Vrouwenorganisaties gaat dinsdag |4 maart naar de Huishoudbeurs. Wie met de georganiseerde busreis Ke wil, betaalt ƒ42,50 en krijgt "bor dat bedrag tevens een kaart >r de beurs. Er wordt vertrokken de boot van 8.00 uur 'Inemers dienen met eigen voer naar de Teso-haven te gaan. gave is tot 1 maart mogelijk bij es Boon, tel. 313 571 en Gerda igs, tel. 317 572. Lamin Touray en Fayee Diona van Africa 2000, een swingende percus sieband uit West-Afrika, verzorgen zaterdag 11 maart een workshop Afrikaans dansen en trommelen. Deze wordt georganiseerd door Muziek- en Dansschool Texel en is toegankelijk voor kinderen van tus sen 6 en 12 jaar Ervaring is niet nodig, ook de jeugd die nog nooit heeft gedanst kan prima meedoen. De workshop vindt plaats in de voorspeelruimte van de muziek school en duurt van 13 30 tot circa 15.30 uur. Deelname kost 20,- Geinteresseerden kunnen zich tot 6 maart opgeven bij de muziekschool, tel 313 493. De FNV Vrouwenbond heeft dinsdag jaarvergadering in de Buureton, aanvang 20.00 uur Na de pauze houdt Arthur Oosterbaan een lezing. Aan de hand van dia's vertelt hij over het leven in de zee rondom Texel. aangekochte) instrumenten dan muzikanten, zodat er nog wel een paar enthousiastelingen bij kunnen. Vooral trommelaars, lyra- en bazuinspelers zijn zeer welkom Wie belangstelling heeft om gedu rende een paar maanden van het jaar muzikaal actief te zijn, kan zich wenden tot C. Burgman, tel. 317 467, of K Houwing, tel. 317 897 Op woensdagavond langskomen in de Lubertischool (ingang aan de Brink) kan ook Voor de zestiende maal vinden zaterdag 4 maart de Texelse DJ- wedstrijden plaats. Iedere deel nemer krijgt een half uur de tijd om te laten zien en horen wat hij in huis heeft. Titelverdediger is Dennis Huizinga. Het festijn vindt plaats in Question Plaza en begint om 22.00 uur. De deelname aan de wedstrijden voor Texelse discjockey's laat de laatste jaren wat te wensen over. Het eiland kent een behoorlijke hoeveelheid (illegale) radiostations, met een presentatie die over het algemeen van een prima niveau is. Draaien voor een groot publiek blijkt echter een grote stap, die niet iedereen durft te nemen. Jammer, vindt ook de organisatie, omdat er door een gezonde nervositeit vaak een gezellige saamhorigheid onder de deelnemers ontstaat. De wat tanende populariteit staat in merkwaardig contrast met de begintijd, toen veel radio-DJ's juist grote behoefte hadden om zich ook eens voor een groot publiek op de dansvloer te presenteren. Vooral de medewerkers van de toen door veel Texelaars beluisterde 'Weekend Radio Texel' waren bijzonder gemo tiveerd om de onderlinge strijd aan te gaan. De presentatie was derma te professioneel, dat bekende landelijke DJ's als Edward Niessing en Krijn Torringa in de jury werden opgenomen om de minimale verschillen aan een kundig oordeel te onderwerpen. Binnen een paar jaar meldden zich 23 deelnemers, waardoor de wedstrijden over ver schillende (zater)dagen moesten worden gespreid. Zelfs was er een jaar dat er om een speciale trofee voor dames werd gestreden. Een ontwikkeling van de laatste tijd is de opkomst van de mixers, die iets heel anders laten horen dan de tra ditionele 'presentatie-DJ's'. Omdat beide stromingen niet te vergelijken zijn, worden bij voldoende deelna me twee aparte kampioenschappen georganiseerd Dennis Huizinga, de kampioen van vorig jaar, heeft de vrijheid om aan beide disciplines mee te doen. Wie wil meedoen, kan zich op zaterdag in Question Plaza aanmel den, of telefonisch via tel. 310 155. Er is plaats voor acht deelnemers. Als er meer kandidaten zijn, dan wordt vrijdag 3 maart een plaatsingsronde georganiseerd. Daarbij dienen de nummers 6, 7 en 8 van de opgavelijst zich te meten met de rest, om de laatste drie plaatsen. Zijn er meer dan vier mixers en voldoende DJ's, dan vinden de mixwedstrijden op vrijdag en de presentatiewedstrijden op zaterdag plaats. In manege Akenbuurt strijden zon dag zo'n zestig deelnemers om de winstpunten tijdens een federatie- dressuurwedstrijd. Alle categorieén zijn vertegenwoordigd. Publiek is welkom van 9 00 tot 18.00 uur. De toegang is gratis. ilmnieuws Anthony Mighella werd twee iar geleden plots beroemd loor 'The English Patiënt', een ilm die werd bekroond met laar liefst negen Oscars. Deze veek is in Cinema Texel zijn ieuwste film te zien, 'The talen- ed mr. Ripley'. Net als zijn voor langer zit de film barstensvol feerbeelden. Het decor bestaat itmaal niet uit de woestijn iaar uit de romantische straat- es in de binnensteden van lorence, Rome en Venetië, /lighella kon dit keer )eschikken over een aantal chte sterren. Met Matt Damon van 'Good will hunting') en jwyneth Paltrow ('Shakespeare n love') wordt al een stevige >asis gelegd. Maar dankzij de >rachtige bijrollen van Jude awen en Cate Blanchett staat nets een (kas)succes meer in de veg. Dat vinden ook de critici, vant de film is genomineerd 'oor maar liefst vijf Oscars. Het jrootste verschil met 'The English Patient' is het genre: The talented mr. Ripley' is een Khte thriller, gebaseerd op het jelijknamige boek van Patricia lighsmith, van wie eerder omans werden verfilmd door Mfred Hitchcock en Wim tenders. Het verhaal: eind jaren vijftig wordt de jonge Tom Ripley (Matt Damon) door een scheeps- magnaat ingehuurd om diens ontspoorde zoon terug naar huis te halen. Deze playboy (Jude Law) verblijft met zijn ver loofde Marge (Gwyneth Paltrow) in Italië en verbrast daar in hoog tempo zijn vaders geld. Al snel na aankomst ziet Ripley in dat zijn missie onmogelijk is en besluit hij een ander spel te spelen. Hij neemt de extravagante leefstijl van de playboy over en begeeft zich met het jonge stel in de snelle wereld van speedboten, jazzclubs en een wild nachtleven. Hun levens raken steeds meer met elkaar vervlochten, tot Ripley nog maar één middel ziet om zijn nieuwe leventje te kunnen behouden.. Lachen kan deze week in de bio scoop met de komedie 'Bowfinger', waarin derderangs regisseur Steve Martin Eddie Murphy probeert te strikken voor een waanzinnig slechte film Als de steracteur daar met intrapt, besluit Steve om de tweelingbroer van de Murphy (uiteraard gespeeld door Murphy zelf) te contracteren. Geprolongeerd is de thriller The Bone Collector, evenals de kinderfilms Toy Story 2 en de IJzeren Reus, die dagelijks zijn te bewonderen. VRIJDAG 25 FEBRUARI 2000 IJzeren Reus (15.30 uur). The talen ted mr. Ripley (18.30 en 21 30 uur), Bowfinger (19.00 uur) en The Bone Collector (21.45 uur). Maandag 28 februari In Cinema Texel draaien Toy Story 2 (aanvang 13.45 en 16.00 uur), De IJzeren Reus (15.30 uur), The talen ted mr. Ripley (18.30 en 21 30 uur), Bowfinger (19.00 uur) en The Bone Collector (21.45 uur). Dinsdag 29 februari Schrikkeldag De FNV Vrouwenbond houdt vanaf 20.00 uur jaarvergadering in de Buureton, met na de pauze een lezing van Arthur Oosterbaan over het leven in zee. Zwemparadijs Openingstijden voorjaar 28 februari t/m 12 maart ma. t/m za. 12.00 tot 21.00 uur sauna tot 22.00 uur zondag 10.00 tot 17.00 uur Schumakersweg 3,1796 NM De Koog info: 31 78 88 GreenP; D V) UJ Parks Sluftervallei Knmweg 104, Do Cocksdorp iel 316819 KINDERFEESTJE?! zwemmen bowlen snoeken 12.00- 18.00 uur 12,50 p/p Ook hét adres voor feesten partijen recepties etc Alle dagen geopend van 10-22 uur (reserveren gewenst). Onderzoeker en journalist Herbert van Erkelens geeft twee lezingen in De Aleph in de Weverstraat. Vanaf 14 30 uur vertelt hij over de band tussen Jung en Jezus, vanaf 20.00 uur over het werk van Peter Birkhauser en de geest van Mercurius In Cinema Texel draaien Toy Story 2 (aanvang 13.45 en 16.00 uur), De IJzeren Reus (15.30 uur), The talen ted mr. Ripley (18.30 en 21.30 uur), Bowfinger (19.00 uur) en The Bone Collector (21.45 uur). Bij Teso worden de komende week geen wachttijden verwacht. Vr. 25 11.30 en - u Za. 26 0.16 en 11.30 u Zo. 27 0.15 en 12 00 u Ma. 28 0.50 en 12.57 u Di 29 1.44 en 14.30 u Wo 01 2.57 en 15 50 u Do. 02 4.20 en 17.30 u Vr 03 550 en 18.47 u Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 2 maart op om 7.22 uur en gaat onder om 18.20 uur. 27 februari laatste kwartier; 28 februari doodtij. Theun de Winter, Nils Lely en Daan Welboren dragen zondag in taveer ne De Twaalf Bakken voor uit eigen werk. Muzikale medewerking verleent Rachel Barnard. De voorleesmiddag duurt van 16.00 tot circa 18.00 uur. Kaarten kunnen (gratis) worden afgehaald in het café. Wie mogen zich een jaar lang Texels beste klaverjassers noemen? Op die vraag komt vanavond een antwoord, wanneer in de Witte Burcht in Den Burg de vijfde en laatste ronde om het Texels kampioenschap wordt gestreden Koplopers zijn Hans Westdorp en Roel de Zwart, maar een heel pelo ton dringt zich samen om hen alsnog pootje te lichten. Meest kansrijk daarin zijn de broers Jaap en Theo Witte, die een achterstand van slechts 55 punten hebben. Maar ook Bart Weijdt en Piet Moree, de kampioenen van vorig jaar, draaien met ruim 800 punten minder nog volop mee, terwijl zelfs Gerda Veeger en Fenny Caspers (vierde plaats) en Willem Koomen en Erik Geus (vijfde plaats) nog niet hoeven wanhopen. Het spektakel begint om 20.00 uur Na afloop, rond 23.30 uur, staat de prijsuitreiking op het programma. De hele nacht klaverjassen Dat kan van zaterdag 25 op zondag 26 maart in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp Er wordt begonnen om 19.30 uur Koppels kunnen zich tot en met 22 maart opgeven via tel 316 507 Deelname kost ƒ15,-. De kaarters krijgen daarvoor koffie, brood en soep. Voor wie daaraan met genoeg heeft, is de keuken de hele nacht open. Zaterdag 26 februari The Two Big Brothers Polderman going again with Seventies and Eighties Party Toegang gratis Verwacht zaterdag 4 maart 2 Texelse DJ wedstrijden presentatie en mix opgave aan de bar of 310155 Voorleesmiddag a.s. zondag 27 februari aanvang 16.0Ó uur met Theun de Winter Nils Lely en Daan Welboren Rachel Barnard Grotfs kaarten af te halen in het café Appartementenhotel - Restaurant - Brasserie NU: nieuwe oud-Hollandse spellen! Hét adres voor: bruiloften en partijen heerlijk uiteten voor een aantrekkelijke prijs. Bakkenweg 16 - Den Hoorn teL 315541 (bij de Fonteinsnol) MET DE ZEESTERTX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD in de voorjaarsvakantie gaan we elke middag om 14.00 uur sleepnetvissen en naar het zeehondengebied Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 BOERDERIJ - EETHUIS zaterdag 26 februari GEOPEND Rozendijk 17 (tyuvj? 111 Tel.: 0222 31 21 56 tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 9