choenmaker werd met open armen ontvangen n cat Cees van Osch kreeg vrouw uit de kleren Slachter mocht ervan itgaan veilig te zitten Lager tekort Molenkoog dankzij fraai zomerweer m gespoeld .TEXELSE J COURANT ud-wethouder Dirk Terpstra over belofte: Bedrijfsvoorlichting over belastingen Henk Witte wint handboogstrijd Eerste prijs voor Texelse bloembollen VRIJDAG 3 MAART 2000 schoenmaker Cees van Osch een bril op en het is Hans ,t, zijn voorganger. Of dat meespeelde in de overdracht van schoenmakerij aan de Weverstraat is de vraag, maar feit is dat zij ook in ander opzicht op elkaar lijken. Geen modern loe en met zijn recht-door-zee-uitspraken is Van Osch nau- ijks van een echte Texelaar te onderscheiden. Gastvrij, geen de drukte en tijd voor een praatje, dat is Cees, ook wel die Ve je genoemd, ten voete uit. In de schoenfabrieken in Brabant en ze hem als een soort opruier en werd hij steeds weer 'efl jgestuurd. Als zelfstandig schoenmaker werd hij in 1978 op jgg el met open armen binnengehaald. .ad ifit a je binnenstapt In de schoen- erij aan de Weverstraat, ruik ie ipecifieke geur van leer en lijm. iude Singer trapnaaimachine, de >ke rode kistjes boven de werk- i, ze geven een nostalgisch tintje het interieur. De 62-|arige Van i voelt zich daar prima in. Die Jt met van dat moderne gedoe. Vertin gemak draait hij een shagje ertelt hij als voorproefje alvast aantal sappige verhalen. Anek- rs uit de tijd dat hij nog in de renfabriek werkte. Niemand hoeft te vertellen hoe hij werken moet. oet het op zijn manier. Als er een binnenstapt, gaat de peuk uit mond en schakelt hij over op de aagse zaken. Wil je airco in je i? Ja hoor dat kan. Je zegt het En zo ontstaat al in korte tijd het d van een gemoedelijke man, die leven met een kwinkslag neemt. enige dat hij mist in de jenmakerij is een koffiezetappa- En het verhaal hoe hij op Texel htgekomen is, daar hoort koffie En zijn echtgenote Mieke. Om aan te vullen. ik iets zag wat mij niet aanstond, dan zei ik er wat van. Ja, dan krijg je pro blemen. Word je als een soort opruier gezien. Kon Van Osch weer vertrek ken. Vergeet met, dat was in de jaren vijftig waarin iedereen nog ja en amen knikte. Bang om z'n baantje te verlie zen. Terwijl er in die tijd meer dan genoeg werk was. Want werd |e er uit gegooid, dan stonden er vijf an dere deuren voor je open. Je kreeg zelfs premies als je ergens kwam werken.' Van Osch haalde heel wat premies binnen. Tot er geen schoenfabriek meer was die de deur voor hem openhield. Maar dat gaf niet, want hij had zijn ogen goed de kost gegeven was. In Waalwijk. Ik liep er over straat en werd geroepen door een politie agent. Hé lange - want zo noemden ze mij daar -, kom eens hieri Wat heb ie nu weer uitgehaald daar in Sant poort... Kwam hij met het verhaal dat er op het politiebureau geïnformeerd was wat voor soort mensen wij wa ren. Bleek dat de.man van wie ik de schoenmakerij had overgenomen een NSB'er was geweest. En nog erger, de man van wie wij de boven woning huurden was een SS-officier geweest... De mensen bij ons in de buurt gingen er vanuit dat wij ook wel van dat soort mensen waren. Al die tijd hadden we geweten dat er iets was maar konden we er de vinger met opleggen. Zoiets verzin je toch niet!' Voor het echtpaar Van Osch was het duidelijk dat zij in Santpoort met ver der kwamen. 'Via een klant kreeg ik toen werk aangeboden. In het Provin ciaal Ziekenhuis, bij Bloemendaal. Daar werd een nieuwe afdeling voor psychiatrische patiënten gebouwd. Een experiment. Mannen en vrouwen door elkaar. Dat was lachen in het begin, want die waren elkaar in geen jaren tegengekomen. Zaten ze ineens naast elkaar. Nou, je kunt je wel voor stellen wat voor taferelen zich daar afspeelden. Maar het was leuk werk. lantse gezelligheid voert de bo- :oon. En bovenal de open- igheid en de smeuïge verhalen Van Osch, die niet zelden 'op het fje zijn'. Wanneer de koffie is in- chonken, vertelt hij hoe hij mm of r als schoenmaker werd gebo- 'Mijn vader werkte op een lenfabriek. Daarnaast hadden we is een klein buurtwinkeltje, waar iretten, thee en koffie werden ver- iht. Tot de oorlog uitbrak en de loenenfabrieken stil kwamen te |en. Van de bonnenkaart kon het zes kinderen bestaande gezin niet Toen is mijn vader zelf schoe- gaan maken. Zwart. Om te kun- ruilenvoor levensmiddelen.' Op older werden de schoenen in el- gezet. D eafmaakmachme stond - keuken en werd rïïéfeëYl'cJrie-' stekkertje- bij de keukenlamp oken. 'Zodra je oud genoeg was, de hakjes van schoenen te be en. Zo rolde ik er al vroeg in.' de school voor schoenmakers te Van Osch junior over naar de J] lenfabriek. Door zoveel mogelijk jchillende machines onder de te krijgen, raakte hij thuis op een d terrein. Niet steeds tot onver- 1 genoegen van zijn werkgever rdat ik thuis al vroeg overal bij ikken werd, dacht'ik onbewust wat verder na dan de rest. Ook zaken als de bedrijfsvoering, stond ik mijn baas voor te reke- hoeveel hij aan die schoenen iende en wat wij daarvan als loon en. En daar houdt een baas niet Dat zijn ze niet gewend. En als en was klaar om voor zichzelf te be ginnen. Samen met Mieke, met wie hij al een paar jaar verkering had, keek hij uit naar een geschikt pand Zijn echtgenote legt uit: 'Hij vroeg een keer of ik een avondje met hem uit wilde. Dat was in 1961. Ik dacht: laat ik het maar doen, dan ben ik er vanaf. Maar ik kwam er nooit meer van af.' Van Osch vervolgt: 'Ze dacht dat ze er eentje aan de haak had geslagen die nooit dronk. Want ik bestelde al tijd cola. Dat trok haar wel aan. Ze wist alleen niet dat het rum-cola was.' Ze kijken elkaar lachend aan. De ont dekking weerhield hen er met van om samen verder te gaan. In 1966 vond Van Osch een schoen makerij in Santpoort. Een garage, die was omgebouwd tot werkplaats. 'Die 'kon ik' huren. Dat kwam goed uit, hoefde ik niet te investeren.' Hij startte zijn zaak op basis van zijn ei gen vakkennis en op het midden standsdiploma van Mieke. De eerste paar weken pendelde hij heen en weer tussen Waalwijk en Santpoort. 'Samenwonen was er uiteraard nog niet bij. Wij trouwden toen wij in Sant poort woonruimte konden krijgen. Een bovenwoning.' Van Osch verstond zijn vak goed. Uit de verre omtrek kwamen de mensen naar hem toe. Behalve de mensen uit zijn directe omgeving. Ook adverte ren haalde mets uit, waardoor het maar behelpen bleef met de omzet. 'Dat was een hele rare situatie. We begrepen er niets van. Pas veel later kwam ik erachter wat er aan de hand Verdeeld over de middag en avond werkte ik er acht uur. Daarnaast had ik de schoenmakerij erbij. Zo deden we van alles om draaiende te blijven. Het was echt sappelen. Vakantie hadden we niet. Alleen gingen we af en toe naar onze ouders in Brabant.' 'Komt er op een gegeven moment een vertegenwoordiger uit Den Hel der, De Wit. Hij kende onze situatie een beetje en vertelde dat er op Texel een schoenmaker was die wilde stoppen maar geen opvolger had. Of het met iets voor ons was. In novem ber 1977 zijn we met de boot naar Texel gegaan. Zogenaamd een dagje uit.' Op de boot werd hij echter gezien door bekenden en al snel ging in Santpoort het praatje daYVah Osch naar Texel ging. Het bericht haalde zelfs het plaatselijke huis-aan-huis- blaadje. 'Zelf hadden we totaal nog geen concrete plannen. We waren alleen maar bij Hans Post geweest.' Wel was Van Osch enthousiast over wat hij gezien had. In tegenstelling tot zijn echtgenote, die de moed in de schoenen zonk bij de aanblik van het interieur. Gaten in de muren waren weggemoffeld met een stuk hout en in de balken zaten grote spijkers waar allerlei spullen aan hingen. Van Osch fleurde hier echter helemaal van op. 'Het was puur gevoelsmatig. Zo'n omgeving past goed bij mij. En Post had dat door. Hij wilde niet dat er van zijn schoenmakerij een modern be drijf gemaakt werd.' Binnen een week na hun bezoek kreeg Van Osch een telefoontje van iemand van de gemeente Texel, met de vraag of ze met eens konden ko men praten. Post bleek hier en daar te hebben losgelaten dat hij moge lijk een opvolger had. 'We werden uitgenodigd voor een dagje Texel. Eerst werden we ontvangen op het gemeentehuis, waar we een gesprek hadden met burgemeester Spren- eiland kwam. Lang hoefde Cees niet na te denken, maar Mieke had het er een beetje moeilijk mee. Texel leek zo'n eind weg, het einde van de we reld. En dat met twee kinderen. Maar zij schikte zich. De zaak ging voor. Ondertussen ging de gemeente naar stig op zoek naar een woning. In maart kwam er één vrij in de Lieuwstraat. 'We hebben er een maand over gedaan om de boel op te knappen. Met veel .v.- Maar dan zal je toch dal hesje even moeten uitdoenzei de schoenmaker. De volgende dag stond er met grote letters 'Seksshop Van Osch' op zijn raam. ifoioHarry nvGra»r> ger. Hij gaf ons uitleg over het eiland en het aantal inwoners. Daarna kregen we een lunch aangeboden in de Raadskelder De rest van de dag lie ten ze ons het eiland zien. Ze brach ten ons zelfs weer terug naar de boot! Toch heel bijzonder, achteraf gezien Voor het echtpaar Van Osch was het een leuke binnenkomst. De gemeente was er kennelijk op gebrand om Van Osch zover te krijgen dat hij naar het hulp van vrienden en kennissen, want het kon alleen in de weekenden. Post en zijn vrouw hielpen ons waar ze kon den. Post hielp mee de schoenmakerij te verbouwen en zijn vrouw zorgde voor soep en gebakken vis. Ze deden van alles om het ons zo prettig moge lijk te maken. We werden echt met open armen ontvangen. Ook door de buren.' Vooral in de schoenmakerij moest het nodige gebeuren Er ging een muur tussenuit en er kwam nieuwe betimmering en bedrading in. 'Het waren eigenlijk twee kamers. De ma chines stonden achter en voor had Post zijn werktafeltje. Alles gebeurde aan dat ene tafeltje voor het raam. Zijn gereedschap lag daar, kris kras door elkaar. En het zat van boven tot onder vol lijm. De lijmpot kon met eens meer van de tafel af, zo zat-ie vastgeplakt. Post had daar geen moeite mee. Maar op die manier kon Ik met werken. Ik had meer ruimte nodig en een werk bank. De avond voor Koninginnedag braken we alles in één keer uit. Kon dat hout, inclusief dat tafeltje, gelijk worden afgevoerd naar de Meierblis Op 13 mei 1978 ging de deur van de schoen-makerij weer open. Van Osch heeft nooit problemen ge had met de overgang. De Texelaars ook niet. 'De eerste tijd dat ik daar zat, zeiden ze: als je een bnl opzet, dan denk je dat Hans Post er zit. We hebben nog een foto van hem. Moet nog steeds opgehangen worden. Tijd om te prakkiseren had je ook met. Vooral die eerste jaren was er volop werk.' Hij voelt zich prima thuis onder de Texelse bevolking. Het gemoedelijke spreekt hem aan, net als dat de meeste mensen er met van houden zich te haasten. Zo krijgt hij geregeld aanloop van mensen in de schoenmakerij. Vaste bezoeker is Aris Biesboer, bewoner van De Texelse Reede. 'Aris komt haast ie dere dag. Niet even, hij zit rustig een groot deel van de dag bij me. Soms ben ik hem ineens kwijt. Dan komt hij later weer terug met een groot stuk worst. Is hij naar de slager op de hoek geweest. Ik heb al heel wat stukken worst gegeten. Ach, ik hou daar wel van.' 'Je maakt van alles mee in die schoenmakerij. Ik ben heel wat ge wend, maar één ding zal ik nooit ver geten. Op een warme zomerdag kwam er een Duits grietje in de win kel. Die had zo'n mouwloos leren hesje aan. Bij elkaar gehouden door een veter. Eén van die ringetjes was stuk en ze vroeg of ik dat kon maken. Dat kon ik wel. Maar, zei ik, dan zat je toch dat hesje even moeten uitdoen Zonder te blikken of te blozen trok ze het hesje uit en stond ze daar met blote borsten. Terwijl ik dat ringetje stond te maken, was zij gaan zitten op een stoel bij het raam. De jongens van de overkant zagen dat. Die ston den al snel met hun neuzen tegen het raam te smullen. Ik wist met hoe gauw ik dat ringetje kon maken. Met het zweet in mijn handen, zo warm kreeg ik het ervan... De volgende dag stond er met grote letters Seksshop Van Osch op het raam. Hadden die jongens van de overkant geflikt.' In het weekend was Van Osch veelal op het voetbalveld te vinden. Voet ballen was zijn lust en zijn leven 'We keken eerst bij welke voetbalclub onze jongens wilden. Die wilden bij de Texelse Boys. Dus ging ik daar ook bij. Tot mijn 53se heb ik er gevoet bald. En of we nu wonnen of verlo ren, dat was om het even. Gefeest werd er toch wel. Met voetbal weet Ze zijn niet op het eiland geboren en getogen, maar wonen hier al zó lang dat ze niet meer van echte Texelaars zijn te onder scheiden. Waar komen ze van daan en wat bracht hen er toe zich blijvend op ons eiland te ves tigen? In de rubriek Aangespoeld dit keer: Cees van Osch je altijd hoe laat je er moet zijn, maar nooit wanneer je weer thuis komt. En was er geen voetbal dan fietste ik, voordat Mieke wakker was, al een rondje Texel. Reed ik vanaf hier naar Oudeschild. langs de dijk. naar de Slufter toe. En naar gelang de wind was, liep ik eerst naar de zee. Dan nam ik een bak koffie of een uitsmij ter bij restaurant De Slufter, pakte mijn fiets en ging weer naar huis via de Rozendijk. Op dat rondje had je alles. Rust en natuur. Was je in één keer klaar. Als je lekker wilt fietsen, dan moet je vroeg gaan De fietspa den op het eiland zijn mooi maar erg druk. De laatste drie jaar fiets ik niet veel meer. Dat komt door de suiker die ze bij me gevonden hebben. Nu zijn er dagen dat ik 's avonds mijn bed in kruip zoals ik er 's morgens ben uitgekomen Dan komt-de ka merjas niet van mijn lijf. Lekker zitfen.' Van Osch heeft er geen spijt van dat hij naar Texel is gekomen. 'Afgezien van de zee, is er niet zo veel verschil met Brabant.' Maar hoewel Brabant zijn thuis blijft, zou hij niet meer terug willen. Het enige nadeel van het ei land vindt hij dat je op cultureel ge bied veel mist. 'In Santpoort zaten we met de trein in een half uurtje in Am sterdam of in Haarlem We gingen graag naar uitvoeringen. Hier hebben nog een tijd een abonnement voor de schouwburg gehad. Voorde middag voorstellingen. Maar je past je aan en ik vind mijn uitjes toch wel. In café De Stock kwam ik ook nog wel eens. Daar liep ik een keer Herman Berkien tegen het lijf, de cabaretier Hé, be kend gezicht, zei ik. En ik maakte een praatje met hem. Op dat moment zei hij niet veel. Maar de volgende dag stond hij zomaar in de schoenmakerij. Of ik een rondje mee ging over het eiland. Kon hij anekdo tes voor zijn show opdoen. Vanaf die tijd stond hij geregeld voor mijn neus. 'Wij hebben eigenlijk ons hele leven gewerkt, maar daar voelen we ons ook lekker bij. En de een vult de an der aan. Maar met een kleine zelf standige is het gewoon dat het werk altijd eerst komt. Voorlopig ga ik nog lekker door. Als ik er mee moet stop pen, zal dat best wel moeilijk worden. Eén van mijn zonen zit ook in het vak. Maar of hij naar Texel wil komen...?' Ingrid de Raad in ei :ien de gesprekken die het malige college van b en w met van Heerwaarden heeft ge- rd, mocht hij ervan uit gaan dat ilachterij op z'n huidige plek g zou zitten. Ik vind het héél elend dat er nu toch een 'ijfswoning naast zijn bedrijf worden gebouwd.' Aldus rea- oud-wethouder Dirk Terps- Jdie zich destijds, samen met jemeester Schipper, intensief de verhuizing naar De Vang bij eschild heeft bezig gehouden, i er nu gebeurt is niet best voor geloofwaardigheid van het nbaar bestuur.' vas toen een hoop gekrakeel de noodslachting aan de coweg. Gezien het belang van behouden van een slachterij op I, ook voor de stimulering van het Is product, hebben we een ie gezocht waar dit bedrijf niet in |nel zou komen. We hebben toen sgd: laten we die hoek bij Oude- jld voor de rommel houden. Ik pel de vuiloverslag, het opslag en van het waterschap en de nterij. De woningen staan op vol gde afstand, zodat de geschiede- 'an de Maricoweg zich niet zal alen Aad heeft dus gelijk als hij dat er verwachtingen zijn ge- 'k snap niet dat die afspraak niet is vertaald in het bestem- jsplan. Geen ambtenaar heeft >verooit een seintje gegeven. Dat !n blunder van de eerste orde.' stra heeft met name kritiek op het verkoopbeleid van oud-wethouder Gerbrand Poster. 'Niemand is gelukkig met deze situa tie', constateert wethouder Daan Schilling (ruimte en wonen). 'Toezeg gingen of niet, dat doet mets af aan de rechten van Hennink.' Schilling is niet enthousiast over het alsnog wij zigen van het bestemmingsplan. 'Dat vergt een lange procedure en boven dien doet dat mets af aan het pro bleem: de vergunning ligt er immers al.' Volgens de wethouder heeft Hennink bij de aankoop van het be treffende bouwperceel tweeëneen half jaar geleden kenbaar gemaakt dat hij niet van plan was er een huis te bouwen. Hennink: 'Er zijn toen meerdere bijeenkomsten geweest. Ik heb toen gezegd dat we nog zouden overwegen of er wel of geen huis zou komen. Toen wisten we nog niet of we bij het bedrijf moesten wonen of met. Maar in ons achterhoofd wisten we wel dat het bestemmingsplan de mogelijkheid bood om er een huis te bouwen.' Volgens Schilling is de gemeente bij In hotel De Pelikaan aan de Pelikaan- weg spreekt maandag een fiscalist van de Rabobank voor leden van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting over de veranderende belasting wetgeving. Daarbij wordt speciaal aandacht besteed aan de veranderin gen voor de agrarische sector. De lezing begint om 20.00 uur de selectie van de kopers van de kavels achter Van Heerwaarden en Hennink zorgvuldig te werk gegaan. 'Kopers die een huis bij hun bedrijf wilden, zijn bewust op afstand ge houden. De huidige eigenaars had den daar geen behoefte aan en zijn er uitdrukkelijk op gewezen dat het niet de bedoeling is dat er daar hui zen worden gebouwd. Dat schept een morele verplichting. Maar ik moet erkennen dat een privaatrechtelijke overeenkomst, dus tussen twee par tijen, teniet kan worden gedaan door het publiekrecht, het bestemmings plan.' Overigens hoeft Aad van Heer waarden niet bang te zijn voor proble men, zo laat Hennink weten. 'Het laatste dat ik wil is zijn bedrijf in moei lijkheden brengen. En we zijn al he lemaal met van plan de boel te ver kopen, zodat een ander voor problemen zou kunnen zorgen. An ders hadden we toch niet in zo'n ka pitaal pand geïnvesteerd.' Henk Witte heeft deze week bij hand boogvereniging Eilandschutters de jaarlijkse strijd om de Catharina- hoeveAfermeulen Bikes-bokaal ge wonnen. Het betrof een afvalwed- strijd, waarbij de schutters door loting over vier groepen werden verdeeld. Na iedere serie van zes pijlen viel de schutter met het laagste totaal in ie dere groep af De winnaars van de groepen plaatsten zich voor de halve finales. Daarin schakelde Henk Witte Ed Vermeulen met miniem verschil uit en kon Ronald Witte zich ternauwer nood Gertjan Schoorl van het lijf hou den. De finale ging dus tussen Henk Witte en Ronald Witte. Winnaar werd Henk Witte, die twee punten meer scoorde en de bokaal in ontvangst mocht nemen. Het exploitatietekort van het ge meentelijke openluchtzwembad Molenkoog bedroeg het afgelopen jaar ƒ346.624,-. Dat is gunstiger dan in 1998, toen de boeken wer den afgesloten met een nadelig saldo van ƒ371.041,-. Oorzaak was de mooie zomer. Daardoor was niet alleen het aantal bezoekers groter, maar werd ook meer profijt gehaald uit de zonnecollectoren waarmee het water wordt ver warmd. Er was 12000 m3 minder gas nodig. Vooral de warme julimaand had een gunstige uitwerking. Er waren toen 9,5% meer bezoekers dan in juli 1998. De verkoop van dagkaarten en vijfbadenkaarten was 40% hoger, maar het effect daarvan op de totale exploitatie is naar verhouding klein, omdat de meeste bezoekers van het zwembad (72%) een seizoen abonnement hebben. Wie naar de exploitatie van eerdere jaren kijkt moet de conclusie trekken dat Molenkoog altijd moet rekenen op een jaarlijks tekort van drie a vier ton. Toch maken de boeken kort na 1986, toen de gemeente het bad van de Recreatiestichting overnam, mel ding van veel lagere verliescijfers. Die waren echter het gevolg van een an dere financiële benadering. Nadien is een realistischer wijze van kostentoe rekening toegepast. Een .werkelijk verschil van betekenis is er niet Uit het jaarverslag 1999 komt naar voren dat de zwembadleiding zo on geveer alles heeft gedaan om tot een zo efficiënt mogelijke exploitatie te komen. Naast de toepassing van zonnecollectoren worden sinds 1997 ook andere maatregelen genomen om het energiegebruik te beperken, wat in twee seizoen een besparing van 8000 kWh opleverde. Wat energiegebruik betreft scoort Molenkoog zeer gunstig in.vergelij king met andere zwembaden in Ne derland. zo bleek uit een vergelijkend onderzoek van 100 zwembaden. De kosten per kubieke meter zwemwater lagen maar liefst 50% onder het lan delijke gemiddelde, wat vooral te danken was aan de zonnecollectoren in combinatie met een afdekdeken die voorkomt dat het water 's nachts erg afkoelt. Op personeel valt weinig meer te bezuinigen. In dat opzicht is men gebonden aan wettelijke minima. Uit het Nationaal Zwembadonderzoek 2000 blijkt dat bij kleine openlucht zwembaden zoals Molenkoog ge middeld vijf fulltime medewerkers in dienst zijn. Molenkoog zit daar met 4,66 iets onder. Molenkoog voldeed aan de door de provincie opgelegde plicht om een onderzoek in te stellen naar de mo gelijke aanwezigheid van de beruchte legionella bacterie. Het resultaat was gunstig: douche- en drinkwater ble ken met besmet. Om dat zo te hou den is nadien wel een beheersplan gemaakt. In het kader daarvan moet onder andere een logboek worden bijgehouden waarin temperatuur- metingen van watertappunten wor den aangegeven en waarin ook het onderhoud van leidingen wordt ver meld De winnende Texelse inzending op de bloembollenshow in Breezand. (Foto JoLancJa van Grxtnmger» maker en Dubbele van Sion. beschik baar gesteld door Giel Kuip De ove rige Texelse inzenders zijn Alfons Kuip, Dirk Terpstra. Jaap Duinker. Wim Timmer, Arie Lap. Piet van Gro ningen, Johan Hin en de firma H G Timmer. De op Texel geteelde bollen werden afgebroeid bij Van der Hoeks Broeiproevenbedrijf. Thema van de bloembollententoonstelling die tot en met maandag is geopend. is 'Napoleon levert de slag om de Lentetuin'. De inzending bolbloemen van de Texelse Tulpenstudieclub heeft op de woensdag geopende Lentetuin in Breezand een eerste prijs gewonnen. Op de stand zijn diverse soorten tul pen te zien, zoals Monte Carlo en Abra. De jury was met name onder de indruk van de kwaliteit van de Texelse parkiettulpen, zoals Apricot Parrot. Cheers. Libretto Parrot en Strong Gold. Tentoongesteld werden ook verschillende soorten narcissen, zo als Dutch Master Tète a Tète, Money-

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 7