Een vrolijk toneelspel iressuur Agenda 9 :cursies 2 oidré Hazes en de blues Jug Bros in De Slock teso Calluna S Bertus Staigerpaip 1000 m2 .TEXELSE COURANT dterdag 4 maart tl Apndag 5 maart isdag 7 maart Voor Texelaar en toerist Leerbewerken Bertus Staigerpaip in café De Zwaan Bertus Staigerpaip Dartwedstrijden Vrijdag 3 maart Zaterdag 4 maart Zondag 5 maart Maandag 6 maart Dinsdag 7 maart Hoogwater te Oudeschild Agrarisch uitje Bierbrouwerij Zwemparadijs Openingstijden voorjaar Landal, Z D in in de voorjaarsvakantie CAFE DE ZWAAN ZATERDAG 4 maart met al zijn knotsgekke hits. Aanvang: als Bertus begint. Toegang: gratis Verwacht: Splish Splash Japanse lappen Vrouwenzang "^NICO - Hand ^^|an Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 3 MAART 2000 Texelse Bierbrouwerij begint |/(|l5.00 en 16.30 uur een rondlei- I. Kosten ƒ9,50, incl. een umptie loldoende deelname begint om |0 uur een excursie in de Muy duurt ongeveer twee uur. Iname kost ƒ7,50 per persoon voor kinderen tot 12 jaar) ave en inlichtingen bij EcoMare, 117741. s Texelse Bierbrouwerij begint ||5 00 en 16.30 uur een rondlei- Kosten 9,50, incl. een lumptie CE 1 'addenvereniging houdt een iurexcursie met als thema 'Het en haar (on)zichtbare /oners' Aanvang 11.00 uur. Voor (rmatie en aanmelden: Idenwinkel, Wilhelminalaan, Burg foldoende deelname begint om }0 uur een excursie in de Slufter. duurt ongeveer twee uur, Iname kost ƒ7,50 per persoon voor kinderen tot 12 jaar), (ave en inlichtingen bij EcoMare, 1317741. Actief leren, beginners en andere niet- ratieleden kunnen zondag in lege Akenburg meedoen aan speciaal voor hen bedoelde isuurwedstrijd Daarbij worden Resultaten weliswaar beoordeeld ir een deskundige jury, maar krij- de deelnemers ook tips over rlei elementaire zaken in de [rt. De nadruk ligt dus op het [n van vaardigheden en niet op resultaat. De wedstrijd duurt 10.30 tot 15 00 uur. Ook ■bouwers zijn welfcom>om<hun n op te steken Een avond ouderwets lachen is in de maak bij toneelvereniging 't Amateurtje in De Waal, die zaterdag in dorpshuis De Wielewaal 'Een vrouw voor Tobias' op de plan ken brengt. Het stuk is geschreven door Carl Slotboom en heeft als nadere aanduiding 'een vrolijk spel' meegekregen. Gezien de inhoud var\ het verhaal lijkt daaraan mets gelogen. Centrale figuur is Tobias van Vlijmen, de zoon van een fabrikant in ondergoed. Als student heeft hij zijn zaakjes goed voor elkaar, maar als een vrouw zich bij hem in de buurt waagt, dan kruipt hij in zijn schulp en weet hij niet wat hij moet zeggen. Het dienstmeisje van de familie probeert wat contact met Lilian Koorn start dinsdag een cursus leerbewerken voor beginners. Er is nog plaats voor enkele deelnemers. Aanmelden kan •(via telr 312r245. - - Imnieuws Cinema Texel draait deze eek 'Zij gelooft in mij', een lm over André Hazes, muziek, fde en eenzaamheid De roemdste vertolker van het venslied wordt er tien iaanden lang op de voet in ivolgd. De kijker 'bezoekt' iardoor de kleine optredens in e provincie, voor luidruchtige iscogangers en uitgelaten stu- enten. Maar hij woont ook de vee grote concerten van het fgelopen jaar bij: in Benidorm, 'aar Hazes in een arena optrad ior de Nederlandse ikantiekolonie, en in Ahoy', aar hij jaarlijks optreedt voor jn 'hardcore'-fans. Maar de nger is ook thuis gefilmd, in jn villa in Vinkeveen. met zijn ouw Rachel en hun twee kin- ren, in de tuin, bij de vijver en t zwembad, voor de buis Met kleine kring van intimi, zoals n schoonouders, fans van het rste uur, privé-chauffeur nex bodyguard, zijn kapper e met hem meereist naar •anje en die zijn spanningen ioet verdrijven. e film is geen biografie of een et archiefmateriaal gelardeer- v31 concertregistratie, maar een jkje in het huidige leven van ii fazes, een jaar verteld m ppers. Hij wordt erin portretteerd zoals hij werke- is, met al zijn wisselende moedstoestanden Hazes is arbij zichzelf: toegankelijk •or zijn fans, ontspannen en 'éen bonk vrolijkheid' in de rou tine van zijn zoveelste optreden Maar ook; eenzaam in zijn vol gouden platen behangen huis, innerlijk worstelend met de naweeën van twee mislukte huwelijken, geëmotioneerd over zijn overleden ouders en zwaar gespannen door de druk van een groot concert De song 'Zij gelooft in mij', oor spronkelijk geschreven voor zijn vorige vrouw, krijgt in de film extra betekenis, omdat die ook op zijn huidige echtgenote van toepssmg lijkt. Door de gebeur tenissen in zijn privéleven wordt Hazes onderwerp van de smart lap die hij ooit zelf schreef 'Het is zuiver de blues', zegt hij zelf enigszins cryptisch. 'Dat niet alles kan zijn zoals het is. Maar dat is niet altijd zo.' Ook al is de documentaire over Hazes niet speciaal bedoeld voor 'Cinema Paradiso', de leden van deze filmclub krijgen wël korting op vertoon van hun clubpas. Dat geldt ook voor 'The talented mr. Ripley', die voor de tweede week is te zien. In deze nieuwe film van Anthony Mighella (regisseur van 'The English Patiënt') gaat hoofdrol speler Matt Damon wel heel ver om zijn pas verworven luxe leventje te behouden De film is genomineerd voor vijf Oscars. Nieuw in Cinema Texel is 'South Park', een hilarische film gebaseerd op de gelijknamige tv-serie Centraal staan de vier 'kids' Stan, Kyle, Kenny en Cartman uit het typisch- Amerikaanse provinciestadje dat eveneens South Park is geheten De vraag komt aan de orde wie er schuldig is wanneer de Amerikaanse jeugd degradeert tot een vloekende massa. South Park is een tekenfilm, maar absoluut niet bedoeld voor de kleintjes, zoals blijkbaar ook de filmkeuring vaststelde Alleen kijkers van 16 jaar en ouder heb ben toegang. Wel voor de jeugd zijn de twee Nederlands gesproken tekenfilms 'Toy Story 2' en 'De IJzeren Reus', die beide zijn geprolongeerd hem te krijgen, maar dat blijkt steeds tevergeefs. Wanneer Van Vlijmen senior een nieuwe secreta resse in dienst (en in huis!) neemt, krijgt Tobias het helemaal moeilijk, want plots zijn er dan twee vrouwen die hem met hun charme proberen te ontdooien Waar dat toe leidt, houden we hier uiteraard geheim, maar dat zich hilarische taferelen zullen afspelen, behoeft geen betoog. De hoofdrol wordt gespeeld door Henk Slikker, normaal iemand die met zo gauw zijn hand ergens voor omdraait, maar ditmaal zal hij aller minst zeker zijn van zijn zaak. Bij het begin van de voorbereiding werd besloten dat Slikker het opval lende maar piepkleine rolletje van juffrouw De Vries(!) voor zijn reke ning zou nemen. In de overtuiging dat hij daarvoor niet iedere repeti tie hoefde mee te maken, vertrok Slikker vervolgens voor vijf weken naar Nieuw Zeeland. Tijdens zijn verblijf daar raakte Richard Eelman, die de personage Tobias zou spelen, betrokken bij een ongeluk iirde bouw. Hij belandde in het ziekenhuis en hoewel het inmiddels weer redelijk gaat, was al gauw dui delijk dat hij zijn rol moest terugge ven. Toen Slikker zich twee weken geleden weer vrolijk meldde bij het gezelschap, kreeg hij te horen dat er niets anders op zat. hij moest Eelman vervangen. 'Moeilijk hoor', weet Henk Tjepkema, die de regie voert 'Tekstueel zal hij het wel red den, maar het is ook zaak om goed te weten waar je precies moet staan op het podium. En dat is lastig om te leren in zo'n korte periode. Maar ik heb er alle vertrouwen in dat Henk het redt.' Het rolletje van juffrouw De Vries is overgenomen door Petra Brans. Ans, het dienstmeisje, wordt gespeeld door debutante Ada Nooij. Verder betreden het podium Jan Eelman (als fabrikant Albert van Vlijmen), Ria Kleinveld (zijn vrouw), Chiel Sanders (compagnon Robbert Jansen), Jolanda Legierse (secretaresse Carolien Stel) en Karin Gaasbeek (haar moeder, Agaath Stel). Souffleuse is Vanka Daalder. Bert Keijser verzorgt het licht en geluid. 'Een vrouw voor Tobias' begint om 20 00 uur Volgens goed gebruik in De Waal is er bal na. Wie kaarten wil reserveren, kan terecht bij Henk Tjepkema, tel. 313 336 en Ria Kleinveld, tel 315 248 Nadat café De Zwaan de afgelopen drie weken een grondige opknapbeurt heeft gehad, is er vanaf zaterdag weer wekelijks een live-optreden van een artiest of groep. Het programma wordt hervat door Bertus Staigerpaip, die om 22.00 uur het podium betreedt. De toegang is gratis. 'Bouwvakkers-specie-rock', dat is het muziekgenre waarin Bertus Staigerpap volgens eigen zeggen actief is. De Brabander, die tot vijf jaar geleden in de bouw werkte, verloochent zijn vroegere vak niet, getuige ook de titel van eén van zijn hits, 'De jongens van de bouw'. De teksten en de muziek nodigen steevast uit tot meezingen. Ook in café De Zwaan bouwt Bertus ongetwijfeld een feestje. Liedjes die hij er ten gehore zal brengen zijn onder meer 'Had ik maar een vak geleerd', 'Ik zat effe niet op te lette', 'Hou je kop', 'M'n rits' en 'Zuipen in Spanje'. Z'n nieuwste sin gel heet 'Après-ski, jodeli', waarin hij verhaalt over de geneugten van de sneeuw en vooral wat er na de sneeuwpret gebeurt. De bouwvak kers-specie-rock krijgt voor de gele genheid een vleugel 'Oostenrijkse jodel' mee De aard van Bertus' feestje zal er niet door veranderen, want zijn credo is en blijft" 'ongebreideld plezier maken' Darten, darten en nog eens darten Wie de sport een warm hart toedraagt, kan zaterdag 11 maart z'n hart ophalen in het Cafeetje in Oosterend. Daar zoeven de eerste darts om 13.00 uur richting het bord, wanneer de open Texelse kampioenschappen voor junioren beginnen. Het door de Texelse Dart Organisatie georganiseerde evene ment duurt tot laat in de avond, want vanaf 19 00 uur strijden de dames en heren (in aparte categorieën) om hun titels. De jeugd speelt in twee groepen: 7 tot en met 11 jaar en 12 tot en met 16 jaar. De spelsoort is 301 Opgave is tot vrijdag 10 maart 20.00 uur mogelijk bij het Cafeetje, tel. 318 975, en Jan Duinker, tel. 310 240 Het inschrijfgeld bedraagt ƒ2,50. De deelnemers worden zaterdag om 12.30 uur geacht aanwezig te zijn. De spelsoort bij de dames en heren is 501 Zij kunnen zich via dezelfde telefoonnummers tot woensdag 8 maart 20.00 uur aanmelden Deelname kost hen ƒ10,- De volwassen deelnemers dienen zich op de wedstrijddag om 18 30 uur te melden. In café In den Grooten Slock in Den Burg begint om 23 30 uur, na afloop van de dartsfinales, een optreden van de Jug Bros De band - momenteel bestaand uit Ewout Adriaans, Rikus Kloosterhuis, Hannes van Angeren, Frits Bonne en Hans Vlaming - heeft een breed repertoire opgebouwd, dat nog Dr Martin Niemeyer uit Zeist houdt antroposofisch spreekuur in het Maartenhuis nabij De Koog. Afspraak maken via mevr. M. Commandeur of mevr. E MacGillavry, tel. 317282. In café In den Grooten Slock begin nen om 19.00 uur de finales van de Texelse dartscompetitie. Na afloop, vanaf 23.30 uur, is er een optreden van de Texelse band Jug Bros. In spiritueel centrum White Eagle begint om 20.00 een introductiele zing over een workshop over levenskunst, die half maart wordt gehouden Cabaretier Ernst van der Pasch treedt in theater Klif 12 op met zijn programma 'Zakdoek vol verdriet'. Aanvang 20.00 uur. Entree ƒ20,-. In Cinema Texel draaien Toy Story 2 (aanvang 13.45 en 16.00 uur). De IJzeren Reus (15 30 uur), The talen ted mr. Ripley (18.30 en 21.30 uur), South Park (19 00 uur) en André Hazes, de film (21 45 uur). Het melkveehouderijbedrijf van de familie Rutten in De Eendracht, die eind vorig jaar als eerste op Texel een melkrobot aanschafte, houdt van 10.00 tot 16.00 uur open huis. ledereen is welkom Om 14 00 uur begint een ATB- training voor de jeugd Verzamelen aan het begin van het mountainbi kepad in de Dennen. Ook senioren zijn welkom. Watersportvereniging Texel houdt haar jaarlijkse mosselvaartocht Vertrek 19 30 uur op de jachthaven Navigatiemiddelen meenemen. Toneelvereniging 't Amateurtje voert 'Een vrouw voor Tobias' op, een vrolijk spel, geschreven door Carl Slotboom. Regisseur is Henk Tjepkema Locatie is dorpshuis De Wielewaal in De Waal, aanvang 20 00 uur In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild wordt vanaf 19.30 uur een playbackshow gehouden waaraan jong en oud kan meedoen. In de Burgemeester de Koninghal in Den Burg begint om 20.00 uur de jaarlijkse winteruitvoering van het Koninklijk Texels Fanfarecorps. In café De Zwaan treedt de Brabantse zanger Bertus Staigerpaip op Het concert van de voormalige bouwvakker begint om 22.00 uur. De toegang is gratis In Cinema Texel draaien Toy Story 2 (aanvang 13 45 en 16.00 uur), De IJzeren Reus (15 30 uur), The talen ted mr. Ripley (18.30 en 21.30 uur), South Park (19 00 uur) en André Hazes, de film (21 45 uur). In manege Akenburg begint om 10.30 uur een dressuurwedstrijd voor kinderen, beginners en andere met-federatieleden. Het evenement duurt tot circa 15.00 uur Het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp vormt tussen 13.00 en 14.00 uur het vertrekpunt van een wandeltocht van wandelsportvereniging Het Gouden Boltje. Deelnemers kunnen kiezen uit 5, 10 en 15 kilometer. De kosten bedragen ƒ4,50 (ƒ2,- zonder herin nering). In Cinema Texel draaien Toy Story 2 (aanvang 13.45 en 16.00 uur). De IJzeren Reus (15 30 uur). The talen ted mr. Ripley (18.30 en 21.30 uur), South Park (19 00 uur) en André Hazes, de film (21.45 uur). Mevrouw Ch Rodrigues Pereira, deskundig op het gebied van het Hebreeuws, houdt.een lezing voor het Leerhuis met als titel 'De relatie tussen de offers van Kaïn en Abel en de offers bij het gouden kalf'. Locatie is de Vermaning, Kogerstraat, Den Burg. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien The talen ted mr. Ripley (aanvang 20.30 uur), South Park (19.00 uur) en André Hazes, de film (21.00 uur). In De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg wordt een open klaverjasdrive gehouden. Inschrijven tussen 19.30 en 20.00. Deelname kost ƒ6,- per koppel. De Reumapatiéntenvereniging Texel heeft vanaf 19 30 uur haar algeme ne ledenvergadering in dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg. Met voor de pauze een lezing van mevrouw Rodi over het Nationaal Reumafonds en erna de eigenlijke vergadering. In Cinema Texel draaien The talen ted mr Ripley (aanvang 20.30 uur), South Park (19.00 uur) en André Hazes, de film (21 00 uur). Bij deze Teso worden deze week geen wachttijden verwacht. Vr. 25 11.30 en - u Za 26 0 16 en 11.30 u Zo. 27 0.15 en 12.00 u Ma. 28 0.50 en 12.57 u Di 29 1 44 en 14 30 u Wo. 01 2.57 en 1^.50 u Do. 02 4.20 en 17.30 u Vr. 03 5.50 en 18 47 u Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 2 maart op om 7.22 uur en gaat onder om 18.20 uur 27 februari laatste kwartier; 28 februari doodtij meer dan vroeger voornamelijk bestaat uit eigen werk. Daarin is het niet alleen maar blues meer wat de klok slaat De groep speelt ook rock, funk en ballads en verder pop m de breedste zin van het woord, terwijl er zowel in het Nederlands als Engels wordt gezongen De agrarische vrouwen op Texel kunnen donderdag meedoen aan een excursiedag Deze begint om 9.45 uur met koffie in het restaurant van EcoMare Daarna volgt een lezing over het werk van deze instelling en is er gelegenheid om het voeren van de zeehonden bij te wonen en het museum te bezoeken Tussen de middag gebruiken de vrouwen een broodmaaltijd, waar na Theo de Haan van Stivas Noord- Holland aan de hand van dia's ver telt over het verbeteren van de agrarische structuur in de provincie. Kees Vlaming, voorzitter van de In verband met de voorjaarsvakan tie is de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg behalve zoals ge bruikelijk op zaterdag, zondag en donderdag, de komende week ook op woensdag geopend Om 15 00 en 16.30 uur worden twee extra rondleidingen gegeven. t/m 12 maart ma, t/m za. 12.00 tot 21.00 uur sauna tot 22.00 uur zondag 10.00 tot 17.00 uur Schumakersweg 3,1796 NM De Koog info: 31 78 88 rks Sluftervallei Knmweg 104. De Cocksdorp, iel 316819 Green Pa: i- KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - snoeken 12.00- 18.00 uur ƒ12,50 p/p Ook hèt odres voor feeslen partijen recepties etc Alle dogen geopend van 10-22 uur (reserveren gewenst) WEDSTRIJDEN extra: vrijdag 3 maart de beste Texelse MIXWEDSTRIJDEN zaterdag 4 maart de beste traditionele DJ presentatiewedstrijden. Toegang: gratis -f»E ZKESTElh- MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD gaan we elke middag om 14 00 uur sleepnetvissen en naar het zeehondengebied. Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 Zwaanstraat - Den Burg Stichting Agrarisch Texel, belicht de Texelse situatie en werpt een blik op de toekomst. Het programma is rond 16.00 uur afgelopen Deelname kost 40,-. Opgave is tot maandag mogelijk bij Janneke Vlaming, tel 318 252, en Afra Liefting, tel 319 282 In restaurant De Worsteltent in de Dennen hangen de komende maand Japanse doeken van Geerthe Kloosterman uit Den Hoorn Het zijn lange lappen ('hangings') met medi tatief geschilderde gedaanten en landschappen. De doeken zijn vórig jaar met veel succes voor een goed doel geveild tijdens een Japanse avond in De Twaalf Bakken Vrouwen-zangvereniging De Wadvogels is op zoek naar nieuwe leden en houdt daarom dinsdag open huis in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild. Wie eens wil komen lui steren of meezingen is welkom van 20.00 tot 21 45 uur NICO HAND HORECAHAL Horeca 2500 ÏTT Apparatuur Meubilair Zowel nieuw als gebruikt. Vraag onze aktiefolder aan met de messcherpe aanbiedingen!!! U kunt bij ons terecht voor een complete innchtmg. O a alles op koel- en vnesge- bied maar ook fornuizen pizzaovens deegmengers, afzuigkappen, lavagrïls. shoarmagnls, vacuümmachmes. magne trons. werk- en spoeltafels. bakwanden Picto fntuurs. Div. bedrijfsvaatwasmachines met div mogelijkheden. Ook hebben wij een groot assortiment serviesgoed op voorraad!! Zeer ruime keuze in nieuw en gebruikt, meer dan 2000 horeca artikelen op voorraad, kom kijken enovertuig uzelf!! Openingstijden iedere dag van 13.00 tot 18.00 uur. Rijderstraat 136. 1735 GG "t Veld tel 0226 411540 fax 0226 414016 tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 9