2 OSG-leerlingen 'losgeslagen' in theaterweek li .TEXELSE COURANT Duizend groentjes de Duin pan Spanning Gemeente ziet af van noodaggregaat Oud-medewerker Jan Kramer (87) overleden Medische zorg till oud Papie Typisch Lente! 1? Kerkdiensten Rechtbank heke trage bezorgin; kranten door PI texelse'S'couranï BEZORGER m/v VRIJDAG 10 MAART 2000 Koepeltenten staan in een lokaal waar leerlingen maandag nog maatschappijleer kregen. Twee jongens zitten op de grond en doen 'iets' met een stuk stof. Een meisje knipt karton en een andere jongen beschildert een tent. Stoelen en tafels staan te gen de muur opgestapeld. Uit het lokaal ernaast klinkt muziek. Tweeëntwintig leerlingen zijn er onder leiding van docente Gea van Faassen bezig met de workshop Wereldmuziek, waarin op het einde van de week verschillende muziekstijlen door elkaar gepresenteerd zullen worden. Sommigen bespelen een muziek instrument, andere leerlingen zijn onervaren. Het gewone schoolleven is ver te zoeken. Het is dinsdag, de eerste dag van de theaterweek, die deze week voor de zevende keer plaatsvond op OSG de Hoge Berg. Het thema Los zorgt ervoor - net als een paar jaar geleden De Grote Knal en twee jaar geleden Ontsnapte - dat de leerlin gen even een paar dagen uit de da gelijkse sleur kunnen breken Een van demuziekmakende leerlingen is de veertienjarige Sjoerd Groeskamp. 'Het is weer heel erg leuk allemaal. En érg leerzaam', lacht hij. 'Vanmorgen, toen ik naar school ging, bespeelde ik geen één instrument en nu opeens vijf: de koeienbel, de beatring en al lerlei trommels.' In de schoolbibliotheek, die deze week als crisiscentrum dienst doet, zitten enkele leden van de organisa tie. 'Het verloopt erg goed, tot nu toe zijn er geen echte problemen ge weest', vertelt docent Frans Busch. Een probleem waarop de organisatie video en fotografie worden gegeven door eigen docenten. De zeventien workshops drama en theater, eenendertig workshops beel dend en drie workshops dans wor den door studenten verzorgd. Ook is er een workshop koken. Die zorgt de hele week voor warm eten voor de achtenveertig studenten en hun be geleiders, die afkomstig zijn van Ho gescholen uit het hele land. Toiletten De studenten hebben dan wel veel mogeli|kheden om hun stage in te vullen, de week op Texel vinden ze erg aantrekkelijk 'Het is een heel bij zonder project', vindt Angelme Wee link. De docente van de kunstacade mie in Maastricht is hier als begeleider van twaalf studenten van de eerstegraads lerarenopleiding. 'De organisatie geeft de studenten veel ruimte om zelf te bepalen wat ze doen. Veel scholen leggen hun tijdens te geven, heb ik geprobeerd ze op het goede spoor te zetten.' Dat probeert ook Marije Mostert. een 21-jarige dramastudente uit Leeuwarden. 'Ik wil de presentatie maken door ideeën van de leerlingen uit te werken. Maar eigenlijk gaat het niet om het eindproduct, maar om hoe we deze week bezig zijn.' Leerling Hidde Nieuwland (16) doet mee aan de workshop van Marije. Hij zou na de Havo van 'theater' graag zijn vak willen maken en vindt dat hij in de theaterweek nieuwe dingen leert. Maar het leukst vindt hij de sfeer op school; 'Zo zou het altijd moeten zijn.' Voor de meeste studenten staat voorop dat de ideeën van de leerlin gen moeten worden uitgewerkt. Bo ven alles moeten de lessen de crea tieve geest prikkelen Daar lijken ze aardig in te slagen. Zo is in de fietsen- kelder onder het gebouw aan de Haffelderweg een groep bezig met een muurschildering Zij 'verstoppen' zichzelf door kleding te dragen die op dezelfde manier is beschilderd als de muur. Terwijl ze bezig zijn, bedenken ze dat het leuk is om een presentatie voor publiek te geven waarbij ze uit het schilderij weg lopen. Pulp Fiction Het is de organisatie gelukt de meeste leerlingen in te delen bij de workshop van hun keuze, die ze een paar maanden geleden moesten be- Verdeeld over een groot aantal workshops werkten de OSG-leerlmgen aan de eindpresentatiedie vandaag tijdens de Uitmarkt plaatsvond. Hier verfraaien twee jongens een tent. (Foto's Juoiih de Leeuw) Creativiteit vierde hoogtij op De Hoge- berg, zelfs op de toiletten. palen. Anne-Marie Dros (17) wilde graag een workshop video doen, maar werd ingedeeld bij theater. Ze heeft het geluk dat ze een studente van de Rietveld Academie in Amster dam treft, die in haar workshop wil filmen. De leerlingen van deze 28-ja- rige studente spelen een scène uit de beroemde film Pulp Fiction. De tekst uit een bepaalde scène wordt 'letter lijk verbeeld'. Een dialoog wordt op een heel andere manier gespeeld, terwijl de tekst hetzelfde blijft. Zo wordt de zin 'In Nederland kun je le gaal hasi gebruiken en verkopen' door de leerlingen opgenomen in het politiebureau, terwijl de volgende zin nen op weer andere locaties worden opgenomen. Anne-Marie is bij het maken van de 'nieuwe versie' van Pulp Fiction de producer. Chaos De organisatie kan terugkijken op een geslaagde week; de meeste docen ten, studenten en leerlingen hadden het naar hun zin. Behalve van het feit dat ze geen les hebben, genoten de meesten van hun workshop en de chaos op school. 'Overal ligt troep en iedereen is met z'n eigen ding bezig', zegt Sjoerd erover. Gisteravond was er ter afsluiting van de week een Los- feest in de Burgemeester De Koning hal, vandaag gevolgd door de Uit markt, waar veel workshops werden afgerond met een presentatie. Judith de Leeuw bij de voorbereiding stuitte, was het vinden van studenten die workshops muziek en dans konden geven. Vol gens Busch komt dat door het vak Culturele en Kunstzinnige Vorming, dat landelijk is ingevoerd met het oog op het dit jaar gestarte Studiehuis. 'Scholen zijn nu verplicht aandacht te besteden aan kunst en cultuur en daarvoor wordt vaak de hulp van stu denten uit het kunstonderwijs inge roepen.' De studenten hebben voor hun stage dus meer mogelijkheden dan vroeger. Toch is het de organisa tie gelukt drie workshops muziek aan te bieden, onder meer doordat enkele docenten van de OSG zelf een work shop verzorgen. Ook de workshops Radio Texel ÏÜO Radio Texel is te beluisteren op 106 1 FM. via de kabel (98.5). of via De Lichtboei (100.4). De programma s van 's avonds worden de volgende morgen tussen 11.30 en 13.30 uur via de kabel en De Lichtboei herhaald Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19-00 u Shopping (muziek) 21 00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 18.00 u. De zes uur-show (jongerenprogramma) 19.00 u. After party (jongerenprogramma) 20.00 u Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit de NH-kerk van De Waal 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Nieuwtjes en achtergronden 14,00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 16.00 u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u Time travelling (muziek) 21.00 u. Proefproject (muziek) 22.00 u Radip Noordholland Maandag: 18 00 u Symphonica (klassiek) 19 00 u Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag. 'Wat vindt u er zélf eigenlijk van?' aansluitend Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19 00u Raad en daad (over de Texelse politiek) 19.30 u Raadsvergadering (rechtstreeks vanuit het gemeentehuis) aansluitend: Radio Noordholland Woensdag: 18 00 u Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19 45 u Gelezen verhalen (Westfries) 20 00 u. Radio Noordholland Donderdag 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws) 20 00 u Radio Noordholland hun stage beperkingen op. Verven mag met overal omdat er op de grond geknoeid kan worden en voor mate rialen kan ook vaak met worden ge zorgd. Maar hier mag alles! Eén studente had het plan met haar leer lingen de toiletten een andere aankle ding te geven. Zelfs dat mag.' En inderdaad: de toiletten worden op woensdag niet meer door saaie tl- buizen verlicht. Door de met rood plastic bewerkte lampen hangt er een spookachtig sfeertje Eén toilet is aangekleed met zilverfolie en cd's. Weelink: 'We hebben al weken con tact met de organisatie. Steeds bel den we op met de raarste vragen over materialen die we graag zouden wil len gebruiken en dan gingen zij op zoek én vonden het.' Roel Reijven (19) is een student uit Maastricht. Hij laat zijn leerlingen in de workshop een assemblage ma ken, een driedimensionale collage. Het is de bedoeling dat de leerlingen een anekdote uit hun eigen leven verbeelden. 'De leerlingen moeten hun eigen ideeën uitwerken. Sommi gen hebben daar wat moeite mee. Ze kunnen niets verzinnen wat ze leuk vinden. Door voorbeelden van mijzelf Twee jaar geleden werden voor het eerst zo'n honderd exempla ren van deze vlindersoort geteld, terwijl ze vijf jaar geleden nog in het geheel niet op het eiland voorkwamen. Nog steeds zijn ze in de kop van Noordholland niet te zien, maar het aantal op Texel waargenomen 'groentjes' (Callo- phrys rubi) oversteeg dit seizoen de duizend. Reden voor de Vlinderstichting om een (groene) taart bij EcoMare te laten bezor gen Hoe de toename van het aantal vlinders is te verklaren, is met duidelijk. Wie zelf op zoek wil: met een beetje geluk zijn ze vanaf mei weer te vinden bij bosschages in de duinen. (Foto Soiko de Woll/EcoMara 't Cafeetje in Oosterend is een echt bruin café, waar 's zomers het ter ras uitpuilt en dat 's winters vooral bekend staat om de bonte activi teiten die eigenaars Roland Visser en Johan Eldering er organiseren Terwijl het zand en de palmbomen van de Beach Party nog maar net zijn verwijderd en de sjoel- en tafelvoetbaltoernooien nog vers in het geheugen liggen, is een heel team van bouwers alweer volop in touw om het etablissement om te toveren in de arena waar komend weekend de Texelse kampioen schappen darts worden gehou den. Daarnaast ontpopt 't Cafeetje zich steeds meer als eetcafe, waar je voor méér dan alleen een schnitzel of een biefstuk terecht kunt. 'We proberen regelmatig nieuwe ge rechten aan de kaart toe te voe gen', zegt Eldering, die iedere veertien dagen één week lang de keuken bemant. 'Belangrijk is in ieder geval dat de gasten van al les lekker veel krijgen. We hebben een Bourgondische traditie hoog te houden.' Eldering werd in 1963 in Apeldoorn geboren. Na de MAVO, een opleiding consumptieve tech niek en een jaartje middelbare hotelschool, had hij genoeg van de studie en ging hij op zoek naar een baan. Die vond hij bij een familie- pretpark in zijn geboorteplaats, waar hij eerst kok werd en later bedrijfsleider Na drie jaar begon hij een eigen cafetaria, die hij nog weer vijf jaar later (in 1991) ver kocht, om op de bonnefooi naar Texel te gaan. dat hij goed kende van vakanties en waar zijn oudste broer woonde. Een goede be kende was de even oude en even eens in Apeldoorn opgegroeide Roland Visser, met wie hij nog op hetzelfde pretpark had gewerkt en die zich vijf jaar eerder op het ei land had gevestigd om 't Cafeetje over te nemen. Ze werden com pagnons en besloten in 1992 om de zaak uit te breiden, om er zo beiden hun boterham in te kunnen verdienen. Het recept dat Eldering voor de le zers van de Texelse Courant in petto heeft, is de peperroomsaus a la 't Cafeetje, die net als favorie ten als de lamsspiezen en de lamspootjes al sinds de beginjaren op de kaart prijkt Het allerhardst lopen de spareribs. Daarvoor ko men de mensen speciaal naar Oosterend. Maar het recept daar van krijg je niet', lacht Eldering. De bereidingswijze van de peper roomsaus is van hem zelf. 'Ik heb de saus eens geproefd in een res taurant in Apeldoorn. Toen heb ik geprobeerd 'm na te maken. Je krijgt het nooit zo als een ander het doet, maar ik geloof dat ik in dit geval aardig in de buurt zit.' De saus,- die lekker smaakt bij een rund- of lamsbiefstuk, is volgens Eldering makkelijk te bereiden. 'Als je een biefstuk kunt bakken, dan kun je dit ook proberen.' Johan Eldering: 'Belangrijk Is dat de gasten van alles lekker veel krijgen. (Foto Joop Pommels) Peperroomsaus a la 't Cafeetje Biefstuk (van rund of lam) Boter UI Groene peper Room Ketchup, tabasco en worchestershiresaus Zout en peper Bak de biefstuk(ken) in boter, naar wens 'medium' of 'roze'. Leg de biefstuk even op de grill. Maak dan a la minute de saus. Snipper een uitje en fruit deze in de jus van de biefstuk. Voeg dan een paar eet lepels groene peper toe. Af blussen met room en die vermengen met een scheutje ketchup (ook voor de kleur); tabasco, worchestershire saus en zout toevoegen naar smaak. Tot slot met de peper molen wat grove pepers er over heen strooien. Klassieke theaterspelletjes moes ten er tijdens veel drama workshops voor zorgen dat de leerlingen 'los' kwamen 'Maak met z'n allen een standbeeld en beeld een bepaalde locatie uit 'Kom binnen en speel alsof er in het park een raar figuur naast je op het bankje komt zitten. Hoe reageer je? Beeld het uit!' 'Dit gaan we gebruiken in de presen tatie', roept de dramadocent-m- opleiding na een oefening. Ze legt nog wel even uit dat de eind presentatie (op het podium, in 'de spotlights') onbelangrijk is. De volgende dag doen we de oefe ningen steeds opnieuw. En wat blijkt? De oefeningen zijn de pre sentatie! Rollenspelletjes, zodat de mensen kunnen voelen wat toneelspelen is. De presentatie blijft onbelangrijk. We blijven ech ter repeteren. Zelfs het buigen na afloop wordt een keer of tien overgedaan.Aan het einde van de week hoeft daarom niemand zenuwachtig te zijn. Gelukkig maar, geen spanning. Of is het juist jammer? Want is het samen zenuwachtig zijn, het niet durven maar wél doen, de spanning voor je het podium op gaat, is dat niet juist het leukste van theater? B en w vinden het niet nodig om in het raadhuis een noodaggregaat te hebben. Het aggregaat dat voor ƒ36.000,- werd gehuurd in verband met het risico dat tijdens de millenniumwisseling de elektrici teit in het raadhuis zou uitvallen, gaat daarom terug naar de eige naar. Het aggregaat is gehuurd tot 1 maart omdat niet alleen moeilijkheden wer den gevreesd bij de eeuwwisseling maar ook op 29 februari 2000. Maar ook toen is er met de stroom voorziening niets misgegaan. Er is Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 u.: Dokter A.C.P.J. Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87, Den Burg, tel 312016. Consult uitsluitend na telefonische afspraak Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008, Verloskundigenpraktijk: T M. Niehoff en A H Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872 GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde. Centraal Meldpunt 0223-650222 - Afdeling huishoudelijke en verzor gende hulp: Jonkerstraat. 6, Den Burg, tel. 314152. Spreekuur elke werkdag van 9.00-10 00 u. - Afdeling jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. - Uitleenmagazijn/servicepunt Schoonoordsingel 24, Den Burg. tel 313241. Geopend elke werk dag tussen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650123. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling Kraam- centrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor op name in verpleeg- en verzorgings huis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 6715 Opname geschiedt op advies huisarts of specialist. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand voor spoedeisend ambulancev voer bellen: 1-1-2 Of bel de M{ kamer Noordholland-noord: 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Bi Het bureau is dagelijks open 9 00 tot 17.00 u. Telefoon: tijdg kantooruren 072-5498360; buü kantooruren 072-5122222. spoedeisende gevallen: 1-1-2, Gevonden munitie: Bel de pot tel. 072-5498360. Dierenartsenpraktijk: Keesc laan 11Den Burg. Alleen in spot gevallen, tel 312527. Verslavingsproblemen: Voorh bij problemen met alcohol, drugs andere verslavingen, bel tijdens ly tooruren 319413 (De Nieuwe Ski* Toeristenpastoraat: Bi Guiljam, tel. 318581, 317224 Stichting Welzijn Ouderen Tei Warme maaltijdvoorziening, alar ering, klusjesdienst, huishoudeli dienst, versteldienst Spreekuurv 9.00 tot 10 00 u. en van 14.00 16.00 u., De Buureton, Molenstra 2, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen v schepen en zwemmers in nood: 316270 Chemicaliën op het strand: de brandweer. 072- 5644444 Kunstgebitreparatie: Tandprothetische praktijk V< Kralingen (samenwerkend met h tandheelkundig centrum; voor 2 kenfonds- en particulier-verzeks den), tel 312069. Tandtechniek R. Van Oosten (vo kunstgebitten en reparaties), t; 310605 Apotheek: Weverstraat 95, Di Burg, tel. 312112. Maandag t/mvr dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10.0 13.00 en 15.00-17.00 u zond: 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u B; ten die tijden alleen voor spoed sende gevallen. e nog even over gedacht om het appa raat via huurkoop over te nemen voor ƒ40.000,-. Het ding zou dan onderin de voormalige bodewoning gezet kunnen worden en dienst doen als ooit toch de stroom zou uitvallen. Het college heeft nu echter anders besloten. De prijs is te hoog in ver houding tot de kleine kans dat het apparaat in de toekomst nodig is. Typisch Lente! Dat is het thema van de Voorjaarsspecial/Vakan- tiekrant die verschijnt op vrijdag 14 april. De redactie roept Texelaars op hun mooiste lente foto's op te sturen of in te leve ren bij de redactie van de Texelse Courant, Warmoesstraat 45, 1791 CN Den Burg. De mooiste lentekiekjes krijgen een plaatsje in de Voorjaarsbijlage. Iedere zaterdag haalt Scouting I oud papier op in Den Burg. Men» verzocht dit vóór 10.00 uur aan des te zetten, in niet te grote bundels el kartonnen doos (geen plastic zat) papierwagen komt in de volgende: ten: 7. Gasthuisstraat (»a Beatrixlaan richting centrum) JVe straat, Hollewal, Lijnbaan. Pat Witteplein, Gravenstraat, Waiwi straat en Molenstraat. Jan Kramer Oud-medewerker van de Texelse Courant Jan Kramer is dinsdag middag plotseling overleden. Kramer, geboren in Harlingen, trad in de zo mer van 1938 in dienst van drukkerij Langeveld en de Rooy. De sollicitatie brief die de bij de Franeker Courant brodeloos geraakte zetter en drukker destijds schreef, vond hij later terug en heeft hij al die tijd bewaard. Op zijn sollicitatiebrief had één van de ge broeders Duinker van L&R gekrab beld 'Is wel wat, 25 jaar'. De brief markeerde niet alleen de komst van Jan en echtgenote Klaske Kramer naar het eiland, maar ook het eind aan een periode van werkloosheid. Om geld uit te sparen fietste hij elke week dertig kilometer van Harlingen naar Leeuwarden, waar hij een cur sus volgde. Een treinretour kostte toen 65 cent. Nadat de gebroeders Duinker tijdens de Russenoorlog waren omgeko men, kwam er na de bevrijding veel werk op de schouders van Kramer terecht. Hij verzorgde naast het zet ten van de Texelse Courant het druk werk en deed ook de administratie. Op zaterdag nam hij de orders mee naar huis en schreef thuis de bijbe horende rekeningen, zodat die maan dag konden worden bezorgd Zo zorgde hij dat de drukkerij geregeld inkomsten hield. In feite was hij ge trouwd met zijn werk. Dag en nacht was hij in de drukkerij te vinden. Ook na zijn pensionering wist hij van geen ophouden. Tot op hoge leeftijd ver zorgde de loodzetter rouw- en trouw- kaarten. Maar ondanks dat hij al meer dan zestig jaar op Texel woonde, bleef Harlingen Kramer en zijn vrouw na aan het hart liggen. Al die jaren bleef hij een trouw lezer van de Harlinger Courant, dezelfde krant die hij tweemaal per week, voorzien van een persoonlijk commentaar over de inhoud, bezorgde bij de redactie van de Texelse Courant. Afgelopen vrij dag verscheen hij voor het laatst aan het loket. Jan Kramer werd 87 jaar Zondag 12 maart 2000 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. J. ter Haar. De Waal: 10.00 u. dhr. B. Guiljam; uitz. via Radio Texel. De Koog: dienst in De Waal Den Hoorn: dienst in De Waal Oosterend: 9.30 u. in NH kerk, dhr. H.J. Boon uit Zelhem, Biddag voor Gewas en Arbeid, 19.00 u. in NH kerk, dhr. M D. Kuiper. Oudeschild: 11.00 u. dhr. H.J. Boon uit Zelhem De Cocksdorp: 11.00 u. dhr M.D. Kuiper. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u ds. M.G.J. Roeper.s, Biddag voor Gewas en Arbeid; 19.00 u. dhr. J. Oosterhof. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oost erend: 10.00 en 16.00 u. ds. T M. van Dijk, woe. 15/03: Biddag voor Gewas en Arbeid. GEREFORMEERDE KERK (Vrij gemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. L van Wijk-Hoekstra; uitz. via De Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg 10.00 u. ev. G. Duinker uit Ede; 19 00 u. ev. A. v/d Haagen uit Den Helder; evangelisatiedienst; uitz via De Lichtboei. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat 19.30 u. dames koor, uitz. via De Lichtboei; zon. 10.45 u kinderviering met kinder koor. Oosterend: zon. 9.30 u. De Cocksdorp: vrij 19.30 u rozenkransgebed; zon. 10 00 u. woord-communiedienst parochia nen. Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg Open bare lezing, 10.30 u. Het leven heeft wel degelijk een doel; Wachttorenstudie, 11 20 u.: Hoe veel langer nog voor de goddelo- zen? PTT Post mag zich niet blijven schuilen achter de probletnen nieuwe sorteercentra, die begin rig jaar in gebruik werden geno; Dat bepaalde de president var Haagse rechtbank vorige week in uitspraak in het kort geding dat te de posterijen was aangespar door de Nederlandse Nieuwsi Pers, de organisatie van lokale dia waarbij ook de Texelse Coura aangesloten. Uitgevers klagend jaar lang steen en been dat hun k ten vaak veel te laat worden bezo Ze hadden daarom op straffe van dwangsom van ƒ10.000.- perv; geëist dat PTT Post garandeen voortaan minstens 95 procent va kranten op tijd bij de abonnees i; bus ligt. Het postbedrijf erkends problemen, maar bleef zich beroe op de eigen handelsvoorwaarc waarin staat dat geen aanspraak worden gemaakt op schadeloos; ling. (Advertentie) i %jmjrtsjrirli lui hart. Wij zijn op zoek naar een die voor ons de krant wil bezorgen op de route: Oosterenderweg/Oost en omgeving Hier wonen ongeveer 97 abonnees. (LET OP: de wijk kan eventueel opgesplitst worden Het bezorgen is het eenvou digst voor iemand die in dezf omgeving woont. De kranten moeten dinsdai en vrijdag even na 15.00 uu in onze drukkerij aan de Spin baan worden afgehaald. Geïnteresseerden kunnei voor nadere inlichtingen te recht bij de balie van dt Texelse Courant aan de Spin baan Uiige vcrij/Drukkerij I niL'm'ld cil ik'RiHW Spiiih.i.tn ft Telefoon 0222 - V>- W' I .in 0222 -114 III

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2