M Aanstekelijke meezingavond Hoornder Smartlappenkoor 3 teso Agenda Verhuizing autocrossterrein iets dichterbij at ik zeggen wou. Sluitingstijden Typisch Lente Erwin Brokken wint menwedstrijd TEXELSE 2 COURANT Voorlichting over verkeersveiligheid Voorlichting over ouderen in bouw Vechtlust levert G-team punt op Basketbal Opening Posthuys Puppycursus Playbackshow in Den Hoorn Even een pak SNERT halen in 22 Vijftigers gingen terug naar school Dinsdag 21 maart In sporthal Ons Genoegen in Den Burg wordt tussen 14.00 en 22 .00 uur de zevende Horecavakbeurs gehouden. In het gemeentehuis vergadert vanaf 18.00 uur de raads commissie Financiën, Werken en Milieu en vanaf 19.30 uur de raadscommissie voor Ruimte, Wonen en Economie. De Historische Vereniging houdt een bibliotheekavond in de voor malige IJskaschool in De Waal. Geli|kti]dig is er een bijeenkomst van de afdeling stambomen Aan vang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien The talented mr. Ripley (aanvang 20.00 uur) en Dis-moi que je rève (20.30 uur). Woensdag 22 maart In de Witte Burcht in Den Burg komt om 20.00 uur het Katholiek Vrouwen Gilde afd. Texel bijeen. Aan de hand van dia's vertelt Dik Haker verhalen over zijn reizen. In het gemeentehuis vergadert vanaf 19.30 uur de raads commissie voor Welzijn en Onder was. In zwemparadijs Calluna wordt tussen 14.00 en 17.00 de laatste 'Jungle Day' van het seizoen ge houden. Entree ƒ6,-. In Cinema Texel draaien Toy Story 2 (aanvang 15.00 uur), The talented mr. Ripley (20.00 uur) en Dis-moi que je rève (20.30 uur). Donderdag 23 maart De raadscommissie voor Finan ciën, Werken en Milieu vindt met vandaag plaats, maar was afgelo pen dinsdag. In dorpshuis d'Ouwe Ulo begint om 20 00 uur een vergadering over het eenakterfestival dat bij doende belangstelling in novi ber wordt gehouden. Iedere gei teresseerde is welkom om meel praten. Het Nederlandse Rode Kruis afa ling Texel houdt vanaf 20.00 ledenvergadering in het eigen 9 bouw (Jonkerstraat 13, Den Bun In dorpshuis De Waldhoorn be om 20.00 uur de openbare jaarve| gadering van de dorpscommis van Den Hoorn. In Cinema Texel draaien Amenc Pie (aanvang 19.00 en 21.30 uier en The Beach (19.00 en 21.45 uil 0 Vrijdag 24 maart In het Maartenhuis wordt consultatief spreekuur gehoudi door de antroposofische arts Niemeyer. Afspraken kunnen wo den gemaakt bij M. Commands of E. McGillavery, tel. 317282. In Cinema Texel draaien Toy Sta 2 (aanvang 15.00 uur), Americr Pie (19.00 en 21.30 uur) en Tti Beach (19.00 en 21.45 uur). Teso zet vrijdag tussen 9.35 s ofll 16.05 uur twee boten in, zodati ,r - in die periode zowel vanaf als vai uit Den Helder ieder half uur afvaart is. Er worden geen waclt tijden verwacht. Hoogwater te Oudeschili 1 Di. Wo. Do. Vr. Za. Zo. Ma Di. 14 15 16 17 18 19 20 21 1.10 2.30 4.17 5.56 7.05 8.14 9.10 9.55 12.50 u. 14.40 u. 16.30 u. 18.10 u. 19.15 u. 20.26 u. 2110 u. 21.34 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater De zon komt 22 maart op om 6.36 uur en gaat onder om 18.56 uur. 20 maart volle maan; 14 maart doodtij. (Foto Joop Rommots) Blijkbaar moet het huidige sluitingstijdenbeleid met alle midde len worden bestreden. De 2-3 rege ling was een proef, die eind 1999 naar aanleiding van klachten zou worden geëvalueerd. De gemeente heeft er de hele zomer met oproepen in de krant voor gezorgd dat het aantal klachten flink is opgelopen. Harry Wuis komt met videobeelden, waar van met kan worden bewezen of deze representatief zijn voor een gemid delde Koger nacht. Kbgerstrand neemt zijn verantwoordelijkheid met bij het bestrijden van de (voor een deel) door hen veroorzaakte proble men (bijvoorbeeld door het sluiten van meerdere toegangen van de camping, zodat er nog één contoleer- bare hoofdingang overblijft). Gerard Zoetelief maakt het in de Horeca Mis set wel helemaal bont door te stellen dat zijn personeel door de late sluitingtijden niet meer vooruit te branden is. Alsof het personeel daar voor zelf geen verantwoordelijkheid zou kunnen dragen Dit alles speelt zich dus af in De Koog. Alsof De Koog representatief zou zijn voor het sluitingstijdenbeleid voor heel Texel. En dat ook nog eens in een periode van met meer dan acht De Bouw- en houtbond FNV houdt woensdag 29 maart een voor lichtingsavond over ouder worden in de bouw. Speciaal voor mensen van 55 jaar en ouder voert de bond een actief ouderenbeleid. Deze avond is bedoeld om bekendheid te geven aan de mogelijkheden die er zijn voor oudere werknemers in de bouw en aanverwante bedrijfstakken. De avond is ook toegankelijk voor men sen die geen lid van de FNV zijn. Aan de orde komen onder meer de seniorendagen, de mogelijkheid om vier dagen in de week te werken, de mogelijkheden tot vervroegd pen sioen en uitleg over het verband tus sen AOW en pensioen. De avond wordt gehouden in d'Ouwe Ulo en begint om 20.00 uur. De toegang en consumpties zijn gratis en er is gele genheid tot het stellen van vragen. Broedende kieviten, bloeiende bollenvelden en dartelende lam metjes. Het voorjaar is in aan tocht. Een mooi moment om een foto te nemen van een typisch lentetafereel en die af te leveren in het redactiekantoor van de Texelse Courant, Warmoesstraat 45. De mooiste exemplaren wor den afgedrukt in de Voorjaars- bijlageA/akantiekrant die vrijdag 14 april verschijnt. De eigenaars krijgen de foto's na publicatie weer terug. weken. Hou Texel leefbaar voor men sen die gezellig een biertje willen drin ken (of twee): 2-4 voor heel Texel en maak een aparte regeling voor De Koog (Vlieland-model), want dat blijft toch een geval apart. Vincent de Leeuw, Den Burg. De verhuizing van het autocross terrein naar Eierland is een stapje dichterbij, nu besloten is dat de kreek die er aanvankelijk voor zou moeten wijken behouden blijft en de natuurlijke begrenzing van het crosspark zal gaan vormen. Nu er nieuwe geluidsmetingen zijn ge houden en er een gesprek met om wonenden heeft plaatsgevonden, schat wethouder Schilling de kans dat politiek akkoord gaat in stuk hoger in. Met het handhaven van de kreek wordt verwacht dat een gevoelige politieke angel uit het plan is getrok ken. Het vergraven van de kreek zorgde eerder voor politieke weer stand. De kreek loopt door het terrein van 4,35 hectare dat de MAB heeft aangekocht Voor een effectieve benutting zou de kreek moeten wor den rechtgetrokken. Nu dat plan is losgelaten, levert de MAB parkeerter rein in, maar volgens voorzitter Henri van Maldegem zal dit geen onoverkomenlijke problemen geven. Omwonenden, die vonden dat een eerder geluidsonderzoek deugde niet en die zich door het lokale bestuur niet serieus genomen voelden, zijn tegemoet gekomen. Ze mochten een puntenlijst indienen en hadden een gesprek met Schilling. De wethouder omschrijft de houding van de crossers als 'toeschietelijk'. 'En daar hebben de omwonenden weer gun stig op gereageerd Om het geluid te meten is een nieuw akoestisch onderzoek gehouden, waaruit zou blijken dat de crossers onder de geluidsnormen blijven. De geluidsgrenzen worden verwerkt in een milieuvergunning. Van Malde gem: 'Dat is beter dan afspraken te maken in een convenant. Nu weten de crossers precies waar de grenzen liggen. Coureurs die buiten de pot piesen kunnen het dus schudden.' Het wachten is nu op de raadsleden, die zich volgende week buigen over de bestemmingswijziging van de grond. Daarna zal de milieu vergunning terinzage worden gelegd en kunnen eventuele bezwaren wor den ingediend. De verwachting is dat de procedures die hiermee zijn ge moeid nog de nodige tijd zullen ver gen. Op z'n vroegst zal de eerst auto cross in Eierland in 2002 worden verreden. In manege Akenburg werd afgelo pen zondag met negentien deelne mers de vijfde en voorlaatste wed strijd om de Jaap de Graaf-bokaal verreden. Erwin Brokken reed voor het eerst met Jasper, z'n vos met vier witte benen. De aanspanning ging foutloos rond in de vaardig heid en Jasperbleek een natuurta lent in de dressuur te zijn: deze combinatie behaalde de dagprijs. Frits Witte met de Fries Jelmer werd tweede na een foutloze vaar digheid en een nette dressuur- proef. De vaardigheidsproef was ditmaal een lange proef met veel poortjes en verscheidene scherpe wendingen. De menners die de wendingen ruim namen, kwamen in tijdnood en ble ven vaak niet binnen de tijd. De vijf foutloze deelnemers mochten in de barrage starten. Maar geen van hen bleef voor de tweede keer foutloos. De jury, Lysbeth Woudstra, bena drukte dat de figuren niet te vroeg of te laat ingezet moeten worden en dat er nog meer gewerkt moet worden aan stelling en buiging Het viel Woudstra op dat de deelnemers keu rig volgens het Achenbach-systeem mennen, een compliment voor de menlessen van Piet Beers. Carla van Wijngaarden bleef met de vos Ferdinand ook foutloos in de vaardigheid en bezette de derde plaats. Wendy van Elk reed met het zwarte paard Jordy de op één na beste dressuurproef van de dag, maar liep in de vaardigheid straf- punten op, waardoor ze net buiten de prijzen viel. In de competitie gaat Jan Schaap aan kop met 276 (straf)punten, gevolgd door Frits Witte, die 15 punten achterstand heeft. Weer 15 punten lager staat Cor de Lugt, die op de voet wordt ge volgd door Wendy van Elk en Piet Beers. De finale is op 16 april. Uitslagen: (strafpunten, achtereenvolgend dressuur, vaardigheid en totaal): 1Erwin Brok ken 67, 0, 67; 2 Frits Witte 72, 0: 72. 3. Carla van Wijngaarden 74, 0, 74; 4 Jan Schaap 71, 5. 76; 5 Richard Bousma 73, 5, 78. Tussenstand competitie: 1 Jan Schaap 276; 2. Frits Witte 291 3. Cor de Lugt 306, 4 Wendy van Elk 308; 5 Piet Beers 310. DINSDAG 21 MAART 2000 Op initiatief van de oudervereniging en de verkeerscoórdinator van de OSG wordt op woensdag 29 maart een voorlichtingsavond belegd over verkeersveiligheid. De bijeenkomst zal het karakter hebben van een workshop en staat onder leiding van W. Hegger van het ITS uit Nijmegen, een onafhankelijke organisatie op het gebied van verkeersonderwijs. Doel van de bijeenkomst is het vastleggen van prioriteiten op het gebied van de verkeersveiligheid. De voorlichtings avond wordt gehouden in de aula van de OSG en duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Dat met strijdlust nog veel te ver dienen valt, bewees zaterdag het G-team van Texel'94. De ploeg van coaches Ruud Heuving en Paul Bakker maakte op eigen veld te gen WSV'30 uit Wormer een 2-2 achterstand goed en pakte daar door alsnog een punt. voorin te vinden. Toch ontsn^tendi Texelaars op het nippertje toenf> Keijser de bal van de lijn haali Daarna hadden Van Nuland Verbeeke kansen op de gelijkmal maar de bal leek er niét in te wil Uiteindelijk was Van Nuland toch cesvol. Hij omspeelde de laatste, en de keeper en rondde knap af Zaterdag speelt het G-team thuiswedstrijd tegen HIS 2 Haarlem. De snelle achterstand was een ge volg van een misverstand. Jan Frans Haverman wilde bij een uitbal team genoot Jos Bakker bereiken, maar een tegenstander was het duo te slim af en haalde hard uit: 0-1. Snel daarna maakte de aanvoerder van WSV 0-2 en leek het pleit beslecht. Niets bleek echter minder waar. De Texelaars zetten de schouders eron der en vijf minuten voor rust scoorde Martijn Verbeeke tegen na een prima pass van Twan van Nuland. Iets later leek Verbeeke zelfs gelijk te maken, maar de bal belandde op de buiten kant van de paal. Met de wind in de rug deed Texel'94 er in de tweede helft nog een schepje bovenop. Vooral Theo Franchimon had er zin in. Hij investeerde veel energie en was zowel achter- als Zaterdag 26 april 14.00 u. Mareis jeugd-Break Out 15.00 u. Mareis heren- Enkhuizen 16.00 u. Mareis dames-Enkuizen. Sportlaan Den Helder, wedstrij dienst vanaf 14.00 uur. De nieuwe expositie in Art Gallery Posthuys in De Koog, met werki van Jacqueline van der Laan, Pi Eggen, Jaap Deelder en Ewoud Grooot, wordt komende zondag o| drie uur 's middags officieel geopei en niet zaterdag, zoals abusievelijk| de TC van vrijdag werd vermeld. Adema-Weijdt. Janny Zutphen, Alfred Schaatsenberg, Adri Hutjes en Bert van der Schans Twee oud-leerlingen zijn overleden, vijf waren zaterdag verhinderd (Foto Bert KoniHQ) Bij de Hondenclub Texel gaat donder dag weer een puppycursus van start De cursus wordt elke donderdag van 19.00 tot 20.00 uur gegeven op het terrein bij zwembad Molenkoog. Voor meer informatie: Marion Zijm. tel 314205. Inwoners en oud-inwoners van 0 Hoorn, 't Horntje en Wijk H kunni zaterdag in dorpshuis De Waldhi vanaf 19.30 uur meedoen aan jaarlijkse playbackshow. Er wo: gestreden in drie categorieën: leeitj gen basisschool, leerlingen midi bare school en volwassenen, Vc elke groep zijn er drie wisselprijzj beschikbaar. De jongste deelnemi zijn het eerst aan de beurt. Vei gens is het pauze, waarna voor de prijsuitreiking volgt. De beide dere groepen vervolgen daarna t festival. Aanmelden kan bij Ria Groeskait Jan Lap, let de Ruyter, Janny Set» en Piet Schneider. De bandjes of ci met de muziek moeten zaterdag 16.00 uur in het dorpshuis wor< ingeleverd bij Guido Schuijl. Deelu mers hebben gratis toegang, to schouwers betalen ƒ1,- (kinderen)1 2,50 (volwassenen). (Advertentie) 1,'k'livn tl 4S'V Ondanks de hoge gemiddelde leeftijd bewees het Smartlappenkoor zich soms als een swingend gezelschap. Het Smartlappenkoor is de kinder schoenen ontgroeid. Die conclusie mag worden getrokken na de 'meezingavond', die zaterdag in De Waldhoorn plaatsvond. Terwijl de zangers en zangeressen eerder vooral voor hun eigen plezier zon gen en het publiek meest werd gevormd door belangstellende fa milieleden, bevolkten nu ook veel anderen de goed gevulde zaal van het Hoornder dorpshuis. Die kre gen een kwalitatief heel behoorlijk optreden te horen, dat door het tien jaar oude koor zelf met nadruk was gepresenteerd als 'meezing avond', maar best de naam 'con cert' had verdiend. Ze waren prima op dreef, de leden van het Smartlappenkoor, dat ooit werd opgericht om eens in de twee weken bij elkaar te komen en gezel lig wat oude liedjes te zingen. Eigen lijk is er niet zoveel veranderd. Van een dirigent wil men nog steeds niets weten, professionaliteit wordt veraf schuwd en het uitwisselen van de laatste nieuwtjes in de pauze is nog steeds minstens even belangrijk als de repetities zelf. Maar evenzogoed is inmiddels wel een repertoire opge bouwd dat precies 99 liedjes telt en is het koor op z'n beste momenten uitstekend in staat een bijzondere sfeer te creëren onder de toeschou wers. Zeker wie daar gevoelig voor is of die zelf recentelijk door smart is ge troffen, zal bi| sommige liedjes de tra nen achter de oogleden hebben voe len branden. Maar ondanks de hoge gemiddelde leeftijd is het Smart lappenkoor soms ook een heel swin gend gezelschap, zeker sinds de komst van drummer Piet Kingma, met leden die een olijk dansje wagen en een accordeomste - let de Ruyter - die bij gebrek aan een 'echte' mu zikaal leider het programma op aan stekelijke wijze aan elkaar praat. Natuurlijk viel er ook best wat kritiek te leveren op het optreden. Het be gin was aarzelend, De Ruyter sloeg wel eens een verkeerde toon aan en het gelijktijdig inzetten was bij som mige liedjes een probleem. Jammer was het ook dat er geen tekstvellen klaar lagen in de zaal. Nu boden som mige koorleden op zeker moment hun boek aan, maar logischerwijs stoven alleen de echte liefhebbers naar voren om er één aan te pakken. Als excuus werd aangedragen dat het kopiëren van zo'n veertig liedjes voor honderd toeschouwers 'on doenlijk' is. Los van de vraag of dat waar is, was het gevolg dat er nu re latief weinig werd meegezongen. Niet omdat de toeschouwers niet wilden, maar vooral omdat maar weinigen de teksten paraat zullen hebben gehad, zeker met wanneer het de authen tieke en dus oude smartlappen be trof Wellicht is het wijs de volgende keer toch voor wat velletjes te zorgen. Om het geld hoeft het koor het in ie der geval niet te laten, want de ver loting zal behoorlijk wat in het laadje hebben gebracht. De toeschouwers kochten grif, terwijl de prijzen door de leden zelf beschikbaar waren gesteld. Eveneens met gulle hand overigens, want de trekking na afloop duurde maar liefst één uur en vijf minuten. Het waren kleine minpuntjes, die aan het succes maar weinig afdeden. Eén van de hoogtepunten vormde het speciale verzoeknummer, waarin een toerist - net als koorlid Willem van Leersum voor de pauze - aangemoe digd door bekenden in de zaal de solo in Jantje Koopmans' Rode rozen voor zijn rekening nam. Het was een spontaan optreden, dat illustratief was voor de sfeer van de avond. De leerlingen van de eerste klas uit 1956 van de lagere school in Oude- schild kwamen zaterdag bijeen voor een reünie. Oud-leerlingen Emmy Zijerveld-Boekel en Duwie Adema-Weijdt hadden de groep opgetrommeld voor een gezellig samenzijn in het eerste jaar van het nieuwe millennium, waarin alle leerlingen precies een halve eeuw oud zijn of nog worden. Slechts twee van de zestien aanwe zige oud-scholieren hoefden van de overkant te komen: Theo Backer was uit Wageningen afgereisd en Martha Vievermanns-Witte uit Venray. De rest is in al die jaren trouw gebleven aan het eiland. Dat geldt ook voor juf Gré Dros, die naast de naar Friesland verhuisde juf Bruin eveneens op de reünie present was. De bijeenkomst begon met koffie en gebak op OBS De Bruinvis, de plek waar ook de naamloze lagere school van vroeger heeft gestaan. Na een rondleiding door het schoolgebouw was het 44 jaar later tijd voor een nieuwe klassefoto. Aan de hand van poëziealbums, schoolschriften en foto's werden her inneringen opgehaald. 'Het was leuk om weer eens met elkaar te praten en te horen wat iedereen nu zoal doet. Je komt elkaar wel af en toe tegen maar meestal blijft het dan bij een vriendelijke groet', aldus Duwie Adema. 'Nu kwamen er leuke ge sprekken los.' In de Verrekieker voeg den de partners zich bij het gezel schap voor een koud en warm buffet, dat tot in de kleine uurtjes voort duurde. De eerste klas in 1956. Op de achter ste rij vanaf links: Huub van Boven, Piet Hillen, Joop Schouwstra, juf frouw Bruin, Walter Bremer, Bert van der Schans, Ronnie Bakelaar en Alfred Schaatsenberg. Midden: Johan Hutjes, Adri Hutjes, Theo Zuidewmd, Theo Backer, Jan Schaart, Joop Schagen en Casper Tuinder. Voor: Martha Witte, Duwie Weijdt, Janny Zutphen, Sylvia Kleve, Ria Boom, Gerrie Slikker, Map Dros, Tiny Kuiper en Margriet de Boer. Emmy Boekei ontbrak tijdens de op name. De eerste klas in 2000. Op de achter ste rij vanaf links: Jan Schaart, Theo Backer, Theo Zuidewind, Map Westerlaken-Dros, Walter Bremer, Margriet Tromp-De Boer, Martha Vievermanns-Witte, Tiny van der Ploeg-Kuiper, juffrouw Dros. Joop Schouwstra, Ria Buisman-Boom, Emmy Zijerveld-Boekel. Duwie

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2