4 De Kneet onthult wielergeheimen in hoogste versnelling Texel'94 in slotfase nog net naar remise Scepsis over nieuwe milieuvergunning landmach Zwaar geschut op hoorzitting Vliehors Jeugdige atleten were zich goed in crossfina TEXELSE COURANT De Koog speelt gelijk tegen WSW Titelstrijd spannender dan ooit Voetbalprogramma Stukkie voor de krant? Uitslagen voetbal 3 DINSDAG 21 MAART 2000 Gerrie Knetemann mag dan met meer zo hard fietsen als vroe ger, zijn woordenstroom dendert onverminderd in de hoogste versnelling voort. Vrijdagavond was de oud-wereldkampioen wielrennen te gast in Bos en Duin, waar hij de leden van Wielervereniging Texel, Toerclub Taxi 312000 en Atletiek vereniging Texel smeuïge en hier en daar prettig aangedikte ver halen uit zijn vroegere carrière voorschotelde. De 50-jarige Knetemann trapte alleen af en toe op de rem om een slokje water te drinken. 'Greet zei: je mag van mij naar Texel toe, als je maar zuinig bent op je strotje.' doorgaan! En zo nam hij me op sleep touw.' Enkele kilometers voor de fi nish sloot het duo een deal. 'Ik kan het hier wel bekennen. Het komt toch niet van het eiland af.' De winnaar zou een deel van het prijzengeld afstaan aan de nummer twee 'Je verzekert je op dat moment gewoon tegen ver lies.' Het was voor beiden een ver standige afspraak: beide renners zouden tot het uiterste gaan om uit de greep van het peloton te blijven. En zo geschiedde In de stromende regen gingen Moser en Knetemann vrijwel gelijktijdig over de finish. 'Ik wist niet wie er gewonnen had. Mijn brilletje was beslagen. Ik zag niks Uithijgend in de armen van zijn ver zorger hoorde het Amsterdamse stratenmakertje dat hij wereldkampi oen was geworden. Binnenkort is er wederom een wielercrack op Texel te gast. Op 2 april verzorgt kersvers wereldkampi oen veldrijden Richard Groenendaal samen met Sven Nijs op uitnodiging van de wielerclub een clinic. Geanimeerd en dikwijls schaterla chend hoorde het talrijke publiek de successtory aan van het eenvoudige Amsterdamse stratenmakertje dat met vallen en opstaan dankzij inzet en teamgeest de hoogste trede in de wielersport heeft bereikt. Alle begin is moeilijk, zeker in het peloton der wielerprofs. 'Tijdens mijn eerste Milaan-San Remo ging mijn lichtje na tweehonderd kilometer op spaarbrandertjesstand, maar bij de echte profs ging het grote licht toen pas aan.' Tijdens de klassieker Panjs- Roubaix hoorde De Kneet bij het binnenrijden van het stadion in Roubaix de schuifdeuren achter zich dichtslaan en wist hij dat hij laatste zou worden. Op de stoffige kasseien van de Hel van het Noorden had hij de bezem wagen achter zich weten te houden door naar links te gaan als die hem links wilde passeren en naar rechts te zwiepen toen de auto hem uit de strijd wilde nemen door hem aan de andere kant te passeren. 'Ik wist niet wat ik zag. Renners op de grond, renners bovenop elkaar, lekke banden, renners zonder zadel. Se rieus, één kerel heeft 65 kilometer zonder zadel gefietst. Heb ik nadien trouwens niéts meer van vernomen.' Ging hij in Roubaix nog 'opgebaard' over de meet. de daarop volgende wedstrijd maakte Knetemann furore: hij schreef de Amstel Goldrace op zijn naam. Met de waarschijnlijk meest succes volle wielerploeg aller tijden, de Peter Post/TI-Raleigh-ploeg, nam Knetemann deel aan de Tour de France. 'De mooiste etappewedstnjd met elke dag weer nieuwe kansen en tegelijkertijd de afschuwelijkste wed strijd die er bestaat. In de tour, beste mensen, zitten namelijk bergen.' De Raleighploeg werd destijds als een echte vriendenploeg omschreven, maar die mythe prikte De Kneet rap door. 'We waren geen vrienden. Daar voor waren de ego's veel te groot. Maar we waren echte professionals, ieder voerde zijn taak voor het collec tief klakkeloos uit.' Knetemann beleefde het hoogtepunt in zijn wielerloopbaan toen hij in de nazomer van 1978 op de Duitse Nürburgring wereldkampioen werd. Hij lag vooruit met de beroemde Ita liaanse renner Francesco Moser. Knetemann had superbenen maar deed alsof hij er doorheen zat. 'Als Moser tweehonderd meter kopwerk had verricht, reed ik honderd meter op kop. Ik bleef maar roepen: door gaan Francesco, toe maar jongen, Kenners onder elkaar. Eén van Texels beste coureurs. Jordy Vlnke luistert naar de wiize en grappige woorden van Gerrie Knatum-anr* Dn/>h«r ir»n-f-1J Knetemann. Rechts organisator Benno Bakker. (Foto Bart 8osch) De Koog kan alleen via de nacor. etitie nog promotie af dwingen naar de zevende klasse. Dat werd duidelijk na de voor laatste ronde, waarin het team van Nico Schot in Wijdenes niet verder kwam dan 2-2 tegen WSW en kop loper Jisp wel een overwinning boekte. De slotwedstrijd tegen Jisp wordt daardoor niet meer dan een verplicht nummer, in plaats van het door de Kogers zo gewenste klapstuk. De Koog begon erg sterk tegen WSW. Dat gebeurde zonder Jason Martens, die het veld niet kon vinden en van ellende maar weer terugreed naar Den Helder. Zijn plaats werd in genomen door Martin Offermans, die een waardige vervanger bleek. Aan voerder en coach Nico Schot had al het hergroeperen was, de aan de gasten toegekende vrije trap snel werd genomen en de bal ongehin derd achter Heerschap kon worden gekopt. Texel'94 probeerde daarna van alles om het spel te verplaatsen, maar uitgespeelde kansen leverde dit niet op. Het was aan keeper Heer schap te danken dat zijn ploeg in de race bleef. Texel'94 begon de tweede helft in gewijzigde samenstelling. Bart Oosterhof was in het veld gekomen voor Ralph Koning, zodat Simon Brand zijn vertrouwde positie als laat ste man kon innemen. Het leek wei nig verschil te maken, want de toe schouwers waren nog maar nauwelijks uit de kantine terugge keerd toen LSW zelfs op een 0-3 voorsprong kwam, toen de bal uit een afgeketst schot zomaar in de boven hoek van het doel belandde. Veel ploegen zouden het nu hebben laten afweten, maar Texel'94 stroopte de mouwen nog eens flink op in ging in de tegenaanval. Zeker twintig mi nuten werd het doel van LSW onder vuur genomen. De bal werd van de lijn gehaald, verdween naast het doel, leek er kortom niet in te gaan. Texel'94 speelde in die periode met slechts twee verdedigers. De rest voetbalde op het middenveld of pro beerde voorin te scoren. LSW dook geregeld in de gaten die ontstonden, maar wist niet meer tot scoren te komen. Het was Maarten Koorn die met een mooie goal, via de binnenkant van de paal, de ban brak Het publiek ge loofde er direct weer in en schaarde zich als één man achter het team. Met succes, want amper één minuut beroerde een verdediger van LSW de bal in het strafschopgebied met de hand en floot de goed leidende scheidsrechter Wi|s voor een penalty. Erwin Koning klaarde dit klusje feil loos. Op dat moment was er nog een kwar tier te spelen. LSW vocht om de winst vast te houden en Texel'94 pro beerde nog een goaltje mee te pik ken. Dat lukte, maar met eerder dan in blessuretijd, toen Maarten Koorn uit een scrimmage voor het doel zijn tweede en voor de Texel'94 o zo be langrijke derde goal maakte. Op 9 april speelt Texel'94 in 't Veld de laatste wedstrijd tegen VZV. Het kam pioenschap in deze klasse wordt be paald door het aantal punten. Het doelsaldo speelt geen rol. Dit bete kent dat wanneer twee of meer ploe gen gelijk bovenaan eindigen er beslissingswedstrijden nodig zijn. Texel'94 zal nog hard moeten knokken om het kampioenschap binnen te halen. De ploeg speelde zelf gelijk (3-3) tegen middenmoter LSW en zag concurrenten SRC en Uitgeest wel winnen en weer op gelijke hoogte komen. Met nog één ronde voor de boeg zijn er daar door drie koplopers met 41 punten en lijkt alles nog mogelijk. Opge luchte gevoelens overheersten desalniettemin, want een kwartier voor het einde leidde LSW nog met 0-3 en leek de titel buiten be reik. Vooraf was het zelfvertrouwen groot in de gelederen van Texel'94, dat twee punten voorsprong had op de concurrentie en door twee overwin ningen te boeken het kampioen schap in de vierde klasse A zou kun nen binnenslepen Wanneer SRC en Uitgeest punten zouden morsen en de Texelaars zelf wel zouden winnen, zou de champagne zelfs zondag al vloeien, rekenden de optimisten zich rijk. Dat er echter ook spanning heer ste. bleek uit het verhaal dat de ronde deed dat trainer Luc Post het wijs had geacht om John List buiten de basis te laten, aangezien hij na een verve lende blessure nog niet helemaal fit zou zijn, maar dat hij onder druk van Simon Brand en Bart Heerschap op zijn beslissing was teruggekomen. Gezien de invloed van beide routi niers geen ongeloofwaardig verhaal, maar voorzitter Rob Dapper kon het gisteren met bevestigen: 'Het zou kunnen, maar ik heb het niet ge hoord.' In de wedstrijd zelf bleek LSW alles behalve mee te willen werken aan een vroeg Texels feestje Vanaf de eerste minuut werd Texel'94 op eigen helft vastgezet. Met name het cen trum van de verdediging, dat maar geen rust in het spel kon brengen, had het erg zwaar. Al na vijf minuten wisten de gasten uit Zuid-Schar- woudete profiteren van de fouten. De snelle linksbuiten, aan wie Edgar Klippel de handen meer dan vol had, werd met een steekpass alleen voor keeper Heerschap gezet en benutte dit buitenkansje gemakkelijk. 'Misschien zijn ze nu wakker ge schud', opperden de toeschouwers, maar het was juist LSW dat steeds feller van leer trok. Het leek erop alsof de Texelaars verlamd waren van de spanning. Elk duel werd verloren en elke bal werd verkeerd afgegeven. Kortom, bij Texel'94 liep het met en LSW kon frank en vrij voetballen. In de twintigste minuut werd het zelf 0-2, toen de verdediging zich nog aan na vijf minuten de kans om de score te openen Hij omspeelde de keeper, maar kwam hierdoor in een moeilijke positie en schoot in het zijnet. Het initiatief bleef aan De Koog, maar bij de eerste uitval, in de achttiende minuut, kwam de thuisploeg direct op voorsprong. Een voorzet vanaf de rechtervleugel bracht de lange spits in stelling, die van dichtbij kon inkoppen. De bal uit het net vissen was het eerste wapenfeit van keeper Bas van Elk in deze wedstrijd. De Kogers bleven vervolgens sterker, maar veel succes leek hen met be schoren. In de veertigste minuut kwa men ze echter toch nog op gelijke hoogte, toen Martijn de Veij van grote afstand raakschoot: 1-1. En luttele minuten later kwam De Koog zelfs op voorsprong. De keeper van WSW moest ver uit z'n doel komen om een hoge voorzet onschadelijk te maken, waarna Martin Offermans de bal van 25 meter over de keeper lobte: 1-2. Een aardige opsteker, zo leek het, maar de tweede helft was van een heel wat minder niveau. De strijd speelde zich vooral af op het midden veld en tot doelrijpe kansen kwam het aan beide kanten nauwelijks meer. Het duurde tot een kwartier voor het einde voor De Koog in de buurt van het doel van de tegenstander kwam. Dave Dijkstra stelde de keeper twee keer op proef, maar deze weigerde te capituleren. Twee minuten voor tijd, net toen De Koog dacht dat er niets meer mis kon gaan. maakte WSW alsnog verras send gelijk De snelle linkshalf omspeelde twee tegenstanders alsof ze er met waren, ging alleen op het doel van de tegenstander af en liet Bas van Elk kansloos: 2-2. De komende twee zondagen is De Koog vrij. Daarna is kampioen Jisp wellicht de opstap naar een mooi competitieslot in twee extra wedstrij den. Podiumplaatsen waren niet weg gelegd voor de zeven jeugdleden van Atletiekvereniging Texel die af gelopen week in Den Helder moch ten meedoen aan de finale van de crosscompetitie van de Neder landse Atletiek Unie, maar temid den van concurrenten uit Utrecht, Flevoland en Noord- en Zuid-Hol land weerden ze zich toch uitste kend. Hun deelname was al een prestatie op zich, want alleen het neusje van de zalm had zich weten te plaatsen tijdens de voorselectie van drie wedstrijden (waarvan er één op Texel werd gehouden). Het parcours op Ouelderduin lag er redelijk bij. Hier en daar lagen nog plasjes water, die in de loop van de dag soms het nodige spektakel op leverden, aangezien menigeen bleef steken in de steeds dieper wordende blubberpoel. De A-junioren (de oudste jeugd) had den daar nog niet zo'n last van, toen ze om twaalf uur het spits mochten afbijten. Als eerste AVT-er was Jaap Witte aan de beurt. Waar de Texelaar vorig jaar nog op de laatste plaats was geëindigd, wierp nu de kracht training van afgelopen winter haar vruchten af. Al snel na de start wist hij zich te nestelen in een groepje lo pers dat kort achter de koplopers zat. Het leverde hem een prima dertiende plaats op Vlak daarna was de beurt aan Eva van Zoonen, die na een start achterin het veld van zo'n 40 A- en B-junioren snel opstoomde naar voren. Er ontspon zich een spannende strijd voorin, waarbij de koploopsters el kaar weinig toegaven. Van Zoonen finishte op de vijfde plaats, waarmee ze zich ten opzichte van verleden jaar toch weer iets dichter naar de Neder landse top toe heeft gelopen Jan Sierd Wouda en Jozef Brugman (beiden 11 jaar) dede aan een wedstrijd over twee k ter. In een enorm veld van 62 lopers was het moeilijk een startplek te verkrijgen. De prj van Wouda mocht er echter j eindigde op slechts 15 seci achter de winnaar op een plaats. Voor Brugman verin cross helaas anders: dapper' ten strijde, maar een iets te gymles op school van de voorg dag brak hem op, waardoor h terin het veld eindigde. e I Vervolgens kwamen de 10- Ferry van der Vis en Jim Heer aan de start, waar ze werden wacht door maar liefst 70 loper: hier was het moeilijk om goed komen in de drukte. Wie met vo stond, moest soms letterlijk mi len en opstaan zijn weg vervi Van der Vis ging steeds beter op de 1500 meter die hij had te maar zijn slechte start kon h helemaal goed maken. Hij ein op een 47ste plek. Heerschai net als collega Brugman wat er vig gegymd en moest de wedsti zijn teleurstelling staken. Als laatste Texelse troef was hi voor Johanna Wouda dringen g zen aan de start, waar 40 rrè stonden die allemaal wilden wt Een lastige start en een zwaai cours vormden voor haar echte belemmering om een goede p; tie neer te zetten. Zelfs een no' bij de eerste acht lag in het vers maar op de streep werd ze nog haald door een sprm! tegenstandster. Haar negende j was desalniettemin prima en ve lovend. Zaterdag 25 maart Oosterend A1 -Winkel A1 13.30 Texel'94 B2-Blokkers B2 13.30 KSV C1 -Texel'94 C1 13.30 SVO/Texel'94 C1-JVC C2 13.30 Texel'94 D1-DWOW D1 10.30 Helder D2-Texel'94 D2 10.00 Texel'94 D3-Succes D2 10.30 G-voetbal Texel'94-Roda'23 13.30 Texelse pupillencompetitie SVO F2-Texel'94 F4C 10.00 ZDH F1-Texel'94 F4B 10.00 SVC F1 -Texel'94 F4D 10.00 De Koog F1 -Texel'94 F4A 10.00 Texel'94 F2-SVO E2 11.00 Texel'94 F3-SVO F1 11.00 SVCE1-ZDHE1 11.00 De Koog E1 -Texel'94 F1 11.00 SVO E1 -Texel'94 E3 11.00 Texel'94 E4-De Koog E2 11.00 Texel'94 E1-Texel'94 D5 12.00 Texel'94 E2-ZDH D1 12.00 SVCD1-SVOD1 12.00 Texel'94 E5 is vrij. Zondag 26 maart Victona O. 2-Texel'94 2 12.45 Texel'94 3-Callantsoog 3 12.00 WGW B2-Texel'94 B1 12.45 Recreatievoetbal Oosterend 2-Texelse Boys 10.30 De Koog-Texel 10.30 Als de redactie op nieuwsjacht is, kan het voorkomen dat u in de Warmoes straat voor een dichte deur komt te staan. Naast de deur hangt een kastje met pen en papier Schrijf uw naam en telefoonnummer op, gooi het briefje in de bus en wij nemen snel contact op. Telefonisch zijn we wel 24 uur per dag bereikbaar. Zaterdag 18 maart Oosterend A1-LSW A2 4-4 De Koog B1-VZV B3 5-2 Texel'94 B2-Dindua B1 8-1 HRC C4-De Koog C1 9-1 SVO/Texel'94 C1 -JVC C3 2-4 Dirkshorn D1-Texel'94 D2 1-1 Texel'94 D3-Helder D4 1-1 G-voetbal Texel'94-WSV'30 Texelse pupillencompetitie De Koog F1-Texel'94 F4B SVO F2-Texel'94 F4D SVO F1-SVO E2 ZDH E1-Texel'94 F3 Texel'94 E3-De Koog E1 De Koog E2-SVO E1 SVO D1-Texel'94 E1 Zondag 19 maart Texel'94-LSW ZDH-DWB WSW-De Koog Oosterend-Zuidermeè'r Texel'94 2-Alkmaarse Boys 2 bezoekers WGW 4-Texel'94 3 Geelzwart B1-Texel'94 B1 DTS A1-Texel'94 A1 Recreatievoetbal Texelse Boys-Cocksdorp Oosterend 2-Oosterend 1 Minister Jan Pronk van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer (VROM) moet uiterlijk op 5 juni van dit jaar zijn handtekening zetten onder de nieuwe milieu vergunning voor het cavalerieschietkamp op de Vliehors. De huidige vergunning van Defensie voor het schieten met tanks, kanonnen en andere zware wapens dateert van 1957 en houdt nauwelijks rekening met de belangen van burgers, het milieu en de natuur. Of de nieuwe vergunning dat wel zal doen, wordt ernstig betwijfeld door de bewoners van de Texelse noordkop, de gemeente en diverse belangen groepen. Zij geloven niet dat er een einde komt aan de herrie en de schade die het wapengeweld veroorzaakt, zo bleek donderdagavond tijdens een hoorzitting in Het Eierlandsche Huis, waar zwaar geschut niet werd ge schuwd. Rob Duba, de ambtenaar van VROM die de mondelinge, bedenkingen te gen de conceptvergunning in het Eierlandsche Huis aanhoorde en op tekende, kon geen antwoord geven op de hamvraag waar de kleine der tig aanwezigen zo graag een ant woord op wilden hebben: wordt de overlast er door de nieuwe vergun ning minder op? Duba wist domweg niets van de frequentie en de hevig heid waarmee de landmacht oefent. Hij kon alleen de nieuwe vergunning met de oude vergelijken en consta teren dat de oude mets regelt omtrent de tijden waarop en de perioden waarin geschoten mag worden, de maximaal aanvaardbare decibellen en beperking van de schade voor het milieu. De nieuwe vergunning wordt langs de meetlat van de milieu wetgeving gelegd en voorziet in con trole- en handhavingmechanismen. zo vertelde Duba. De regionale In spectie voor Milieuhygiëne zal de naleving controleren en bij overtre dingen boetes en dwangsommen opleggen en in het uiterste geval de oefeningen stilleggen. Het valt inder daad met te ontkennen dat de nieuwe vergunning op papier een grote stap voorwaarts is, maar of de situatie er in de praktijk door verandert, blijft een groot vraagteken. Om dat vraagteken weg te werken zou de vergunning dan ook meer moeten regelen en de oefeningen aan strengere regels moeten binden, zo vonden de aan wezigen. Milieuambtenaar Cees Witte zei na mens de gemeente dat er meer on derzoek moest worden gedaan naar de invloed van meteorologische en atmosferische omstandigheden op de geluidsoverlast. 'Waarom hoor je de ene helft van de schoten wel en de andere helft met?' Als met zaken als luchtdruk en windrichting reke ning wordt gehouden zou de herrie volgens Witte wel eens een stuk min der kunnen zijn 'Daar is niets over terug te vincfen in de concept vergunning.' Sikke ten Brug van de dorpscommissie Eierland had de zelfde klacht, maar Duba vond nader onderzoek niet nodig en beriep zich op akoestische rapporten van TNO. 'Ik heb geen reden aan het onderzoek van TNO te twijfelen. De gemiddelde geluidsbelasting lag tussen de 44 en 47 dba en is op grond van de milieu wetten vergunbaar', verklaarde Duba. Kilheid Maar gemiddelden zeggen bitter weinig over de subjectieve beleving van bepaalde oefeningen en inciden teel kanongebulder, zo vond onder anderen oud-raadslid Erna Eelman. 'Aan jaargemiddelden hebben we mets. Het gaat juist om de pieken. Hoeveel overlast is er nog nodig om de noodzaak tot reductie aan te to nen?', zo wierp zij Duba voor. De ambtenaar liet zich met verleiden tot een discussie en stelde zich daarmee weliswaar formeel correct op - de zitting was immers bedoeld om con crete bedenkingen tegen de conceptvergunning te inventariseren om die later al dan met in de defini tieve regeling te honoreren - maar zijn koele houding schoot menigeen in het verkeerde keelgat. 'U straalt een kilheid uit alsof het u allemaal niet interesseert. Dat bevalt ons helemaal met! U mag best reageren op wat wij zeggen. Bent u soms bang om mens te zijn?' Met deze voor een hoorzit ting ongebruikelijke en harde woor den, die vergezeld gingen van een daverend applaus, nam Theun de Wit van de werkgroep Landschapszorg Texel de ambtenaar onder vuur Het speet Duba dat hij kennelijk kil over kwam, maar hij zei dat hij als ambte naar nu eenmaal geen toezeggingen kon doen waarmee hij zijn minister in een lastig parket zou manoeuvreren. Toch hadden de woorden van De Wit hun uitwerking met gemist, want daarna ontdooide Duba en deed hij zowaar de belofte om zich persoon lijk bij Defensie in te spannen om de communicatie tussen de landmacht en de eilandbevolking te verbeteren. De landmacht laat in tegenstelling tot de luchtmacht nauwelijks van zich horen. Convenant De overlegstructuur die de gemeente met de luchtmacht heeft opgezet, zou burgemeester Geldorp ook met de landmacht willen afspreken, maar die geeft op de brieven van de ge meente niet eens antwoord. Defensie heeft aangegeven met de gemeente een convenant te willen sluiten met regels voor de oefeningen op zowel de schietrange (luchtmacht) als het cavalerieschietkamp (landmacht) op de Vliehors, maar de ondertekening laat door het Haagse stilzwijgen op zich wachten. Tot nu toe heeft alleen de gemeente, die mede optreedt na mens de dorpscommissie Eierland en de Commissie Vlieghinder Noord- kop Texel, aangegeven wat er in het convenant moet komen te staan: maanden en tijdstippen waarop met geschoten mag worden, de duur van de oefeningen, vliegroutes, meet- verplichtingen, het in acht nemen van weersomstandigheden en de manier waarop in overleg tussen de com mandant en de burgemeester oefe ningen kunnen worden gestaakt als de overlast te erg mocht zijn. Omdat het convenant nog met is onderte kend en de staatssecretaris van De fensie volgens Duba inhoudelijk met de gemeente van mening verschilt, zal Duba het convenant naast zich neerleggen en niet in de vergunning verwerken, zo liet hij na afloop weten. Desondanks zal de gemeente de door haar gewenste bepalingen in de vorm van schriftelijke bedenkingen bij Duba indienen, zei burgemeester Geldorp Bovendien zou zijde staats secretaris binnenkort aan zijn jasje trekken. Natuur Sinds 1957 is er in het denken over milieu en natuur het nodige veran derd. Destijds bestonden nog plan nen om de Waddenzee in te pol deren, tegenwoordig is iedere menselijke activiteit er aan strenge nationale wetten en Europese richt lijnen gebonden en is het wad offici eel uitgeroepen tot stiltegebied. De conceptvergunning houdt daar vol gens de Waddenvereniging, de dorpscommissie en de gemeente nauwelijks rekening mee. 'De gel dende PKB (planologische kern beslissing Waddenzee, red.), die mede door uw ministerie is opge steld. is gericht op voorkomen van geluidsoverlast. Het kabinet streeft j! naar een vermindering van het la met 25 procent. In hoeverre is( de vergunning terug te vini vroeg een vertegenwoordigstei de Waddenvereniging zich af. bleef het antwoord schuldig I je ten Brug voerde de Euroj Habitatrichtlijn en provinciale ri a ten tonele om een minder inte aj gebruik van het schietkamp i tj( dwingen. 'Ik heb een keer bi| meetstation gestaan toen een van 118 decibel werd geregistri De ruiten trilden in de sponnmge ik werd zowat uit mijn schoener tild Het toerisme heeft sinds 1957 e min stilgestaan. In de noordkop grootschalige bungalowparken rezen, waar de vakantiegangers gens Theun de Wit voor hun rus! men maar soms het gevoel he! in een oorlogsgebied te zijn bel kt Het was éen van de weinige op' kingen waar Duba wel een be/ gend antwoord tegenover stelde, dens de vakanties en broedperioden wordt er niet g: Ie fend', zegde hij toe. Burgemeester Geldorp viel do bewoner Hans Dekker bij die omgekeerde bewijslast bepleilti ie de vergoeding van schade aan ningen. 'Als de scheurtjes in mijnl door de bombardementen lerftt' keer een tiende millimeter toenen bij wie kan ik dan aankloppen at scheur is uitgegroeid tot een meter?' Defensie zou de porten nee moeten trekken tenzij kan es den aangetoond dat de schade' 'd door de oefeningen is verooffl een stelling waarvoor Dekker b, aanwezigen letterlijk de handen elkaar kreeg Duba besloot de avond met lofte dat hij alle bedenkingen see zou nemen alvorens hij mui Pronk een definitieve tekst ter on: tekening zal voorleggen. Datis' geraden ook, zo verzekerde bi» meester Geldorp hem. 'Als wi| stateren dat er geen behoof belangenafweging heeft plaat vonden, zullen wij met schromen] naar de Raad van State te stapt rit ICl >r: }l< Ize |f<

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 4