Agenda Toneelclub herleeft San Keijser Kampeercentrum icursies 0NCE >e harem van een sultan Calluna 2 z CU D teso Hoogwater te Oudeschild CAFE DE ZWAAN Jug Bros in Question Plaza 1000 m2 TEXELSE g COURANT ir en toerist Vrijdag 31 maart Zaterdag 1 april Jan Kuitenbrouwer spreekt over taal irdag 1 april idag 2 april indag 3 april >dag 4 april ensdag 5 april Donderdag 6 april Vrijdag 7 april Toekomst landbouw in cabaret-café Notaris Dogger bij Plattelandsvrouwen Open dag manege Once, niet zomaar een coverbandje Zondag 2 april Tennissen bij Landal Maandag 3 april Dinsdag 4 april /PlilZtl DEN BURG ZATERDAG 1 april Noordhollandse topper fijne jongens met krachtig, prachtig repertoire Aanvang: 22.00 uur Toegang: gratis Verwacht: Big Nick VRIJDAG 31 MAART 2000 In de voorspeelruimte van de muziekschool begint om 16.00 uur de musical 'Het eiland van verdriet', uitgevoerd door kinderen van 6 en 7 jaar De voorstelling duurt ongeveer een uur. De toegang is gratis. De leden van Reumapatiëntenvereniging Texel hebben vanaf 19.30 uur een bijeen komst in de kantine van de voorma lige LTS aan de Emmalaan. De kosten bedragen 5,-. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 20.00 uur een bijeenkomst van de Baha'i-gemeen- schap. Spreker is Willem Marcelis, docent drama uit Boxtel. Ook ande re belangstellenden zijn welkom. In Question Plaza wordt vanaf 21 00 uur het maandelijks cabaret-café gehouden waarin Pip Barnard en Janien de Bruijn de actualiteit van de afgelopen maand bespreken. In Cinema Texel draaien Toy Story 2 (aanvang 15.00 uur), American Pie (19.00 en 21.30 uur) en The Beach (19.00 en 21 45 uur). Visserijvereniging DETV houdt vanaf 10.15 uur haar jaarvergadering m dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild. Kinderen van de basisschool kunnen in de Burgemeester de Koninghal meedoen aan een jazzdansdag, georganiseerd door de jeugdraad van GVT Deze duurt van 10 00 tot 17.00 uur en is ook bedoeld voor niet-leden. Deelname is gratis; wel moeten de kinderen zelf voor zwar te kleding en een lunchpakket zor gen. Ter afsluiting wordt een voor stelling gegeven. De Muziek- Dansschool organiseert tussen 12.00 en 18.00 uur een workshop fluitenbouw voor iedereen vanaf 8 jaar. Deelname kost 30,- Voor info en aanmelding: teL 31 34 93. In sporthal Ons Genoegen wordt tussen 18.00 en 22.00 uur een volleybaltoernooi gespeeld. In café De Zwaan begint om 22 00 uur een optreden van Once, een coverband uit het Noordhollandse Langedijk De toegang is gratis. De Texelse band Jug Bros verzorgt vanaf 23.30 uur een optreden in Question Plaza in Den Burg. Met vanaf 22.00 uur een voorprogramma van FFF. De toegang bedraagt ƒ5,-. In Cinema Texel draaien Toy Story 2 (aanvang 15.00 uur), American Pie (19.00 en 21.30 uur) en The Beach (19.00 en 21.45 uur) Hoe praat men op een house-party? Wat moet je doen om een tv-quiz te begrijpen? Hoe spreekt de bekende Nederlander? En sex, valt daar nog over te praten? Iemand die dertig jaar geleden Nederlands leerde, ver volgens emigreerde en nu voor het eerst na al die jaren weer in Nederland komt, zal zijn oren met geloven. Sterker nog, hij zal zijn vroegere landgenoten nauwelijks verstaan. Op verzoek van de Boekwerkers (de samenwerkende vast gevolgd door een trouwe aan hang van zo'n zeventig Langedijkers, die hun 'helden' over al aanmoedigen. Een groep enthou siaste dames heeft inmiddels zelfs een heuse fanclub opgericht. Het optreden in De Zwaan begint zaterdag om 22.00 uur. De toegang is gratis. om [idoende deelname begint I uur een vogelexcursie in de I Deze duurt ongeveer twee Ëeelname kost 7,50 per Ion (ƒ4,- voor kinderen tot 12 lopgave en inlichtingen bij |are, tel. 317741. Texelse Bierbrouwerij aan de ierweg begint om 15.00 en uur een rondleiding. Kosten I ind. een consumptie. Texelse Bierbrouwerij aan de lerweg begint om 15.00 en uur een rondleiding. Kosten ind een consumptie. Idoende deelname begint om uur een excursie in de Slufter, uy en de Geul. Deze duren veer twee uur. Deelname kost l per persoon (ƒ4,- voor kmde- m%)t 12 jaar). Opgave en inlichtin- >ij EcoMare, tel. 317741. Idoende deelname begint om jur de excursie 'Ontwakende in de Muy. Deze duurt veer twee uur Deelname kost per persoon (ƒ4,- voor kinde- it 12 jaar). Opgave en inlichtin- >ij EcoMare, tel. 317741. ildoende deelname begint om uur een excursie in de Slufter, uy en de Geul. Deze duren veer twee uur. Deelname kost per persoon (ƒ4,- voor kinde- ot 12 jaar). Opgave en inlichtin- C »ij EcoMare, tel. 317741. (Idoende deelname begint om uur een excursie in de Slufter, uy en de Geul. Deze duren veer twee uur. Deelname kost per persoon (ƒ4,- voor kinde- >t 12 jaar). Opgave en inlichtin- >ij EcoMare, tel. 317741 pldoende deelname begint om ft uur een rotganzen-excursie, a duurt ongeveer twee uur. [name kost ƒ7,50 per persoon Ivoor kinderen tot 12 jaar), laveen inlichtingen bij EcoMare, w17741 l/doende deelname begint om luur een nachtexcursie van lbosbeheer. Deze duurt onge- Iwee uur. Deelname kost ƒ10,- Jersoon (ƒ5,- voor kinderen tot Ir). Opgave en inlichtingen bij ■are, tel. 317741. Een gebrek aan animo onder de leden en een snelle aftakeling van het eigen 'theater' Bethel zorgden er een paar jaar geleden voor dat toneelvereni ging Zuid-Eierland een zachte dood stierf. Zo leek het tenmin ste, want acht enthousiaste spe lers en speelsters, een regisseu se en een souffleuse zijn al een winter lang hard aan het oefenen om tweemaal een uitvoering te verzorgen die er wezen mag. Bij voldoende deelname begint om 11.00 uur een excursie in de Slufter, de Muy en de Geul. Deze duren ongeveer twee uur. Deelname kost 7,50 per persoon (ƒ4,- voor kinde ren tot 12 jaar). Opgave en inlichtin gen bij EcoMare, tel. 317741. In de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg begint om 15.00 en 16.30 uur een rondleiding. Kosten ƒ9,50, incl. een consumptie. Bij voldoende deelname begint om 11.00 uur een excursie in de Slufter, de Muy en de Geul. Deze duren ongeveer twee uur. Deelname kost ƒ7,50 per persoon (ƒ4,- voor kinde ren tot 12 jaar). Opgave en inlichtin gen bij EcoMare, tel. 317741. \lmnieuws rem Suaré', die dinsdag en iensdag bij filmclub Cinema adiso draait, is de tweede •elfilm van Ferzan Özpetek. f let als in voorganger 'Haman, il jgnoTurco' neemt de regisseur tijd om zijn verhaal uit de |eken te doen. Door het rusti- verteltempo krijgt de •scoopbezoeker de legenheid uitgebreid naar de ervolle shots te kijken Özpe- maakt de kijker op die nier tot een toerist in een rtiende-eeuwse harem harem is een mini- atschappij, met eigen regels, es en wetten. Het verhaal (over wordt verteld door een P'lde vrouw, die zelf ooit in een |rem leefde en die in de fechtkamer van een station een Bige harembediende ontmoet vervolgens begint te lellen. 'Verhalen vertellen: is het Özpetek om te doen. Feiten en fantasie zijn hulpmid delen om een tamelijk abstract idee - wie weet hoe een harem er echt uitzag? - tot leven te wekken', merkte de recensent van De Volkskrant op over de film. Diens oordeel is niet al te gunstig: 'Ondanks de impressies en de onbescheiden thema's, en ondanks Özpeteks geslaagde poging van zijn werk geen pamflet te maken over seksever schillen, verliest Harem Suaré gaandeweg zijn betovering. Achter de facade van de paleise- lijke praal wil het levensverhaal van Safiyé niet tot leven komen. De vrouw schopt het van concu bine tot echtgenote van de sul tan, beleeft een verboden liefdesrelatie met een eunuch en verliest uiteindelijk haar kind en haar grote liefde, maar tot ontroering of enige andere innerlijke beweging leidt dat niet. Daarvoor is de dramaturgie te veel ondergeschikt gemaakt aan het streven een oogverblin dende vertelling te scheppen.' 'The Beach' draait de komende tijd dagelijks in de Texelse bioscoop. Hoofdpersoon is Richard (Leonardo DiCaprio), die tijdens een exotisch avontuur in Thailand een man ontmoet die hem vertelt over een legendarisch tropisch strand. Hij krijgt een geheimzinnige kaart en gaat samen met een Frans stel op zoek. Al snel merken de drie dat het paradijs dat zij meenden te ontdekken enkele verontrustende geheimen verbergt. Het hele weekend nog te zien is 'American Pie', een film over pubers die worden geobsedeerd door liefde en sex en wanhopig op zoek gaan naar de jongen of het meisje bij wie ze hun maag delijkheid kunnen verliezen. Voor de kinderen is 'Toy Story 2' nog een weekje geprolongeerd. Initiatiefnemer is Cees Hooyschuur, die een jaar geleden samen met enkele anderen aan de wieg stond van de renovatie van Bethel, dat er mede dankzij de (financiële) hulp van polderbewoners inmiddels weer piekfijn bijstaat Een buurthuis zou die naam echter niet verdienen als er bijna geen activiteiten zouden plaatsvinden. Weliswaar komt de jeugdclub (die vorig jaar nog een eenakter opvoerde) er geregeld bij elkaar, evenals een paar andere gezelschappen, wat extra inkomsten konden de beheerders prima gebruiken, zodat Hooyschuur de stoute schoenen aantrok en een rondje door de polder maakte om leden te werven. Dat lukte wonder wel, want niet alleen routiniers als Marja Heerschap-Witte (die jarenlang bij 't Amateurtje speelde) en Anky Hooyschuur-Westdorp (SVC) zeiden hun medewerking toe, ook een flinke handvol enthousias telingen met weinig of geen ervaring hapte toe. 'Met Jos Witte zit ik samen in de leiding van de jeugdclub, je spreekt eens iemand anders en van het één komt het ander. We hebben nu een groep van elf mensen die wel willen spelen. Daarmee kunnen we wel even voor uit. Dat belooft dus wat', meldt Hooyschuur opgetogen. Als regisseuse kan de groep beschikken over Aaf Geënse (eveneens iemand met een schat aan ervaring), souffleuse is Janny de Ridder, die als enige van de 'oude garde' van Zuid- Eierland wel weer actief wilde wor den. Het stuk dat in studie is genomen is 'Het minnespel der maagden', een plattelandskomedie in drie bedrijven, door Hooyschuur zelf een ouderwetse boerenklucht genoemd. Hoofdpersonen zijn drie ongetrouwde zusters, die op een boerderij wonen. Hun leven bestaat uit werken en slapen, tot er iets gebeurt dat hun leven drastisch ver andert. De personages worden vormgegeven door Marjan Heerschap, Anky Hooyschuur, Jos Witte, Peter Wetsteen, Ed van Beek, Dick Jongeneel, Mies Zoetelief en Gerrie Dubbelt. Geluid en licht wor den verzorgd door Dirk van Heerwaarden. Jan Roeper en Gerard Hooyschuur bouwden het decor. Het toneelstuk wordt opgevoerd op zaterdag 8 april en vrijdag 14 april. Er wordt steeds begonnen om 20.00 uur, locatie is (uiteraard) buurthuis Bethel aan de Muyweg. Volgens een goede traditie is er een verloting en kan na afloop worden gedanst. Kaarten kosten ƒ10,- voor volwasse nen en ƒ5,- voor kinderen tot en met 12 jaar. Ze zijn verkrijgbaar aan de zaal en telefonisch te bestellen via tel. 311 773 en 311 433. In cabaret-café, het programma waarin het lokale nieuws van de afgelopen maand wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn, discussiëren vanavond Rinus Kuiper van de WLTO en Eric Menkveld van de Vereniging Natuurmonumenten over de toekomst van de landbouw op Texel. Verder spreekt Theun de Winter namens de Ezelvereniging met een bestuurslid van de Welzijnsstichting over de Dubbele Von Sion, de eretitel 'Ezel van het Jaar' en het Lokaal Compliment, de vrijwilligersprijs van de Rabobank. De gesprekken zijn onderdeel van een avondvullend programma, waarin Pip Barnard en Janien de Bruijn met eigen teksten en muziek personen en situaties op het eiland over de hekel halen. Vanavond Notaris Jan Dogger houdt maandag 17 april een lezing voor de gezamenlijke Texelse afdelingen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Hij doet dat in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp, aanvang 20.00 uur. Manege Nieuw Bornrif houdt zater dag 8 april een open dag. Beginners en gevorderden, of ze nu volwassen of kind zijn, kunnen op die dag deelnemen aan lessen en tussendoor naar demonstraties van ruiters van de manege kijken. Wie zelf een proefles wil volgen, doet er goed aan zich van te voren aan te melden, zodat de organisatie ook kan bepalen hoe laat de deelnemers ongeveer aan de beurt zijn. Nieuw Bornrif is gevestigd aan de Mienterglop (nabij De Koog), het telefoonnummer is 317 289. komen onder meer aan bod. toekomstvisies, vrijwilligers(werk), de servicebalie van de gemeente, Kunst in Zee en het historisch besef van de meeste mensen. De muzikale omlijsting van het pro gramma is in handen van de jonge ren hardcore-band FFF. Cabaret-café wordt gehouden in Question Plaza, aanvang 21.00 uur, de toegang is gratis. 'Een echte allround band, die een breed en commercieel repertoire op een enthousiaste manier weet te presenteren Zo zou je de groep Once, die zaterdag in café De Zwaan optreedt, in één zin kunnen omschrijven. Wat voor vijf studenten in 1996 als een geintje begon (vandaar de naam), heeft inmiddels ongekende vormen aan genomen. Dat is mede te danken aan de bemoeienissen van de kroegbaas in Langedijk, hun thuis. Van hun in eigen beheer opgenomen CD 'Jimmy' verkochten ze in twee weken tijd bijna duizend exemplaren, een prestatie die volgens de heren zelf door nog geen enkele coverband is geëvenaard. Met de CD en de verhalen over de spetterende optre dens als promotiemateriaal is het daarna in sneltreihvaart gegaan. Once is iedere week wel ergens op een bühne te zien en te horen, stee- Op het voetbalveld van SV De Koog begint om 13.00 uur een oefenwed strijd tussen de thuisploeg en Texel'94. De motocrossers van de MAB gaan om 13.00 uur van start voor de eer ste clubcross van het seizoen. Locatie is het eigen circuit aan de Hoofdweg. Richard Groenendaal en Sven Nijs, respectievelijk wereldkampioen en Belgisch kampioen veldrijden, bren gen een bezoek aan het eiland om de jeugdrenners van Wielervereniging Texel een en ander te leren. Om 13.45 uur begint een training op het mountainbike pad in de Dennen. In Cinema Texel draaien Toy Story 2 (aanvang 15.00 uur), American Pie (19.00 en 21.30 uur) en The Beach (19 00 en 21.45 uur) Zwemparadijs Calluna beschikt over 2 allweather- banen, 2 gravelbanen abonnementenverkoop Informeer bij de receptie voor de abonnements-mogelijkheden Schumakersweg 3,1796 NM De Koog info: 31 78 88 GreenParks Sluftervallei h- LU Krimweg 104. De Cocksdorp. lel 316819 KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - snoeken 12.00- 18 00 uur ƒ12,50 p/p Ook hél adres voor: feesten partijen recepties etc Alle dagen geopend ven 10-22 uur (reserveren gewenst) Mevr. dr B. Evers uit Emden, ontwikkelingspsychologe en voormalige onderduikkind, houdt een lezing voor het Leerhuis met als titel 'Jephta en Tamar' Locatie is de Vermaning in de Kogerstraat in Den Burg, aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien The Beach (aanvang 20.00 uur) en een 'sneak preview' (20.30 uur). In De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg wordt van avond een open klaverjasdrive gehouden. Inschrijven tussen 19.30 en 20.00. Deelname kost ƒ6,- per koppel. In Cinema Texel draaien The Beach (aanvang 20.00 uur) en Harem Suaré (aanvang 20.30 uur). Teso vaart vandaag (vrijdag) gerui me tijd met twee boten. De laatste 'extra' boot vertrekt om 16.05 uur uit de haven van Den Helder. Er worden geen wachttijden verwacht 18.25 u. 19 55 u 21.05 u. 21.45 u. 22.34 u. 23.25 u. - u. 12.36 u Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 1 april op om 7.13 uur en gaat onder om 20.13 uur. 4 april nieuwe maan; 6 april springtij. Vr. 31 5 40 en Za. 01 7.07 en Zo. 02 8.40 en Ma. 03 9 46 en Di. 04 10.36 en Wo 05 11.20 en Do. 06 12.00 en Vr. 07 0.05 en DAAR GEBEURT HET! Vrijdag 31 maart Cabaret-café met Pip Barnard en Janine de Bruyn. Vrij entree. Zaterdag 1 april: Live „Jug Bros" vanaf 23.30 uur. Voorprogramma: Act „FFF" vanaf 22.00 uur. Toegang ƒ5,-. Zwaanstraat - Den Burg Texelse boekhandels en de bibliotheek) neemt schrijver Jan Kuitenbrouwer donderdag 6 april het eigentijdse taalgebruik onder de loep. In d'Ouwe Ulo leest hij vanaf 20 00 uur voor uit eigen werk. Kuitenbrouwer werd beroemd met 'Turbotaal, van socio-babbel tot yuppie-speak', waarin hij de verwar rende en vermakelijke ontwikkelin gen beschreef die het taalgebruik van de Nederlander de laatste decennia doormaakte Het boekje groeide uit tot een regelrechte hype, want er werden niet minder dan 300.000 exemplaren verkocht Het werd later gevolgd door 'Neo Turbo' en in 1990 kwam 'Lijfstijl' uit, waarin hij op satirische wijze de 'manieren van nu' behandelde 'Heb ik iets verkeerds gezegd' is een beknopte handleiding voor het poli tiek correct denken en spreken Zijn meest recente boek is 'Oubotaal', de taal van 'de kromme tenen'. De in Amsterdam woonachtige Fans van Jug Bros kunnen hun ido len zaterdag 'live' aanschouwen en beluisteren in Question Plaza in Den Burg. Ook anderen zijn welkom om kennis te maken met de grotendeels zelfgeschreven blues en rock 'n' roll van deze Texelse band, die zowel in het Engels als het Nederlands zingt. Het optreden begint om 23.30 uur. Vanaf 22.00 uur is er een 'supporting act', verzorgd door FFF De toegang bedraagt ƒ5,-. Kuitenbrouwer studeerde aan de school voor journalistiek en werkte als verslaggever voor onder meer VPRO-radio, NRC Handelsblad, Intermediair en de NOS Hij was redacteur van Esquire en Haagse Post en werkte als columnist voor Het Parool en HP/De Tijd. Kaarten voor zijn lezing in d'Ouwe Ulo kosten 7,50 en zijn verkrijgbaar bij Het Open Boek, Bruna, Nauta Boek en de bibliotheek Jan Kuitenbrouwer s.-.m ihmiw Arr:.rer<t.n.i ZEESTER-TX35 MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Deze week zaterdag, zondag dinsdag, woensdag en donderdag 14.00 uur sleepnecvistocht en naar de zeehonden op de zandbanken. Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 9