Texel'94 kampioen? ien hartverwarmende muis Agenda m tcursies Calluna BIG NICK Duin CAFE DE ZWAAN 1000 m2 'TEXELSE COURANT' erdag 8 april Voor Texelaar en toerist dag 9 april ndag 10 april >dag 11 april jensdag 12 april r Donderdag 13 april Vrijdag 14 april Top 100-muziek van Big Nick Vrijdag 7 april Zaterdag 8 april Maandag 10 april Dinsdag 11 april teso Zondag 9 april Hoogwater te Oudeschild Sigarenproeverij Basketbal Tennissen bij Landal ZATERDAG 8 april Aanvang: 22.00 uur Toegang: gratis Bos en spelletjes MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD LEKKER ETEN? ENST0XE ^^|an Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 7 APRIL 2000 doende deelname begint om [iur een vogelexcursie in de 2eze duurt ongeveer twee ■eelname kost ƒ7,50 per bn (ƒ4,- voor kinderen tot 12 Dpgave en inlichtingen bij Ere, tel. 317741 ■doende deelname begint om ■uur een excursie in de Slufter, ly en de Geul Deze duren leer twee uur. Deelname kost D per persoon (ƒ4,- voor kinde st 12 jaar). Opgave en inlichtin- bij EcoMare, tel 317741. Texelse Bierbrouwerij aan de erweg begint om 15.00 en uur een rondleiding. Kosten ind een consumptie. i Texelse Bierbrouwerij aan de erweg begint om 15 00 en uur een rondleiding Kosten ind een consumptie. Idoende deelname begint om uur een excursie in de Slufter, jy en de Geul Deze duren /eer twee uur. Deelname kost per persoon (ƒ4,- voor kmde- >t 12 jaar). Opgave en inlichtin- ijj EcoMare, tel. 317741 Idoende deelname begint om jur de excursie 'Ontwakende n' in de Muy Deze duurt veer twee uur. Deelname kost per persoon (ƒ4,- voor kinde- lot 12 jaar). Opgave en inlichtin- )ij EcoMare, tel. 317741 ildoende deelname begint om uur een excursie in de Slufter, |P. Muy en de Geul. Deze duren He! ftveertwee uur. Deelname kost per persoon (ƒ4,- voor kinde st 12 jaar). Opgave en inlichtin- ktc |bij EcoMare, tel. 317741. pldoende deelname begint om uur een excursie in de Slufter, luyen de Geul. Deze duren iveer twee uur. Deelname kost per persoon (ƒ4,- voor kinde- >t 12 jaar). Opgave en inlichtin- ■jii EcoMare, tel. 317741. 'Idoende deelname begint om uur een rotganzen-excursie, duurt ongeveer twee uur. ame kost 7,50 per persoon voor kinderen tot 12 jaar), ive en inlichtingen bij EcoMare, 17741. Idoende deelname begint om uur een nachtexcursie van isbosbeheer. Deze duurt onge- twee uur. Deelname kost ƒ10,- iersoon (ƒ5,- voor kinderen tot Het eerste elftal van Texel'94 beleeft spannende tijden. Na een wisselvallig maar puntenrijk seizoen kan de ploeg van trainer Luc Post zondag in de laatste wedstrijd van het seizoen - in 't Veld tegen VZV - de kroon op het werk zetten en het kampioenschap binnenhalen. Dat zal niet vanzelf gaan, want concurrenten Uitgeest en SRC uit Schagen hebben evenveel punten verzameld, zodat zelfs bij winst van de Texelaars de vlag niet automatisch uit kan en het heel goed mogelijk is dat twee of drie ploegen samen bovenaan eindigen. 12 jaar) Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel 317741. Bij voldoende deelname begint om 11 00 uur een excursie in de Slufter, de Muy en de Geul. Deze duren ongeveer twee uur. Deelname kost ƒ7,50 per persoon (ƒ4,- voor kinde ren tot 12 jaar). Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. In de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg begint om 15.00 en 16.30 uur een rondleiding. Kosten ƒ9,50, incl een consumptie Bij voldoende deelname begint om 11.00 uur een excursie in de Slufter, de Muy en de Geul. Deze duren ongeveer twee uur. Deelname kost ƒ7,50 per persoon (ƒ4,- voor kinde ren tot 12 jaar). Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel 317741. In dat geval volgen extra wedstrijden, waarin een nieuwe poging kan worden gedaan om de titel te veroveren Faalt Texel'94, dan is het seizoen nog niet voorbij, want de ploeg heeft in de reguliere competitie een periodetitel veroverd en mag dus ook in de nacompetitie eventueel nog probe ren promotie naar de derde klasse af te dwingen. Zover zal het niet komen, hoopt routinier Martin Koorn, die vindt dat zijn ploeg eigenlijk al veel eerder zeker had moeten zijn van de titel. 'We hebben goede en beroerde wedstrijden met elkaar afgewisseld. Halverwege het seizoen hadden we acht punten voorsprong. Maar daarna haalden we in drie wedstrijden maar eén punt, waar het er negen hadden kunnen zijn Toen hebben we het kampioenschap weggegeven.' Excuses waren er wel, haast Koorn zich te zeggen. 'In die periode mis ten we John List, Erwin Koning, Bart Heerschap en mezelf. Dat is de bijna de hele as. Als één van ons er niet is, dan is dat niet zo erg, maar het gemis van vier routiniers is eigenlijk niet op te vangen.' Daarna krabbelde Texel'94 weer snel op, met als gevolg dat twee wedstrijden voor het einde weer de koppositie werd ingenomen. Tegen het toch niet al te sterke LSW ging het twee weken geleden echter weer mis. 'Het was een drama. Veel jongens stonden stijf van de spanning. We kwamen met 0-3 ach ter en op dat moment leek alles voorbij. Het hoefde niet meer zo nodig, de spanning was weg en waarschijnlijk daardoor kwamen we toch nog terug tot 3-3 Een meer dan normale druk zal ook zondag de grootste tegenstander zijn, verwacht Koorn, die in zijn Imnieuws de rest van het land moeten ze nog een weekje op wachten, iar Cinema Texel is erin geslaagd een speciale 'voorpremière' te ganiseren van 'Stuart Little' De ofdpersoon is slim, vrolijk, inst nergens voor terug en... is n muisje. In dit verhaal, dat vol- ns de vooraankondigingen hart- rwarmend is en vol ihnologisch snufjes zit, draait t om de avonturen van de muis Jart, die wordt geadopteerd »or de mensenfamilie Little. Niet iereen is daar even blij mee. Zo eft George, het zoontje des hui- s, liever een echt broertje en ziet kat Snowbell hem eerder als n hapklare maaltijd dan als milielid. Maar langzaam maar ker weet Stuart ieders hart te Toveren en een plaats in de familie.Little in te nemen De x ederlandse stemmen zijn van frider anderen Casper van Kooten, ederique Huidts, Peter Blok, ar°' Herwijnen en Quinten Schram. ieuw is ook 'Three Kings', dat ch afspeelt in maart 1991, vlak a het staakt-het-vuren van de eallieerden en Irak, wanneer het merikaanse leger zich sorbereidt op de terugkeer. Maar 8n wordt een groep aanhangers an Sadam Hussein aangehouden n op hun lichamen vinden Archie ates (George Clooney), Troy arlow (Mark Wahlberg), Chief '9(n (Ice Cube) en Conrad Vig (Spike Jonze) een map met aanwijzingen over Husseins geheime bunkers, waarin zich in Kuweit gestolen goud en andere kostbaarheden zouden bevinden. Uit nieuwsgierigheid én in de hoop rijk naar huis terug te kun nen keren, gaat het viertal op zoek Ze belanden in een klein dorpje, waar aanhangers van Hussein een groep Irakese burgers gevangen houden. De soldaten besluiten dan om niet alleen uit eigen belang te hande len, maar te doen waarvoor ze zijn opgeleid 'Double Jeopardy' gaat over Libby, een vrouw die ten onrechte wordt veroordeeld voor de moord op haar man. Ze vraagt Angie, haar beste vriendin, om haar zoontje te adopteren, zodat hij in ieder geval gelukkig kan opgroeien In de gevangenis ont dekt ze dat Angie en het zoontje zijn ingetrokken bij haar 'overle den' echtgenoot, die zijn eigen dood in scène heeft gezet om met Angie verder te kunnen. Geheel verbitterd krijgt ze te horen dat iemand volgens de wet nooit twee keer voor dezelfde moord kan worden berecht en beseft ze dat ze ongestoord wraak kan nemen. Geprolongeerd bij Cinema Texel zijn 'The Beach' (met Leonardo DiCaprio) en 'American Pie'. Voor kinderen draait op gezette tijden 'Toy Story 2'. Maandag kan de kij ker zich laten verrassen bij een 'sneak preview' en dinsdag en woensdag draait bij filmclub Cinema Paradiso 'The Straight Story'. 'Een uitgekiende keuze uit de top 100', dat is wat de band 'Big Nick' belooft, die zaterdag optreedt in café De Zwaan in Den Burg De toe schouwers mogen rekenen op een bruisende show, waarin ook de laat ste hits niet uit de weg worden gegaan Big Nick werd in 1984 opgericht met de ambitie om 'het betere repertoire' met een relatief kleine bezetting op een perfecte manier op de planken te brengen Dat lukte vrij aardig, gezien ook de finaleplaats die de groep in 1987 met de vertolking van Tina Turners 'Let's stay together' wist te behalen in de Soundmixshow van Henny Huisman. Sindsdien heeft Big Nick een groot aantal optredens verzorgd, zowel in binnen- als bui tenland De groep bestaat momen teel uit entertainer Sjef, die samen met zanger/gitarist Eddy Endeman en de 'dartel' genoemde Mirjam de uur). Three Kings (21 30 uur) en The Beach (21 45 uur) jaren bij de profs van FC Zwolle, Volendam en Haarlem door de wol geverfd werd. 'Spanning is niet erg, die had ik vroeger ook. Maar ik was het kwijt zodra ik de bal eenmaal had geraakt. Bij ons zie je halverwe ge de wedstrijd nog dat jongens met hun poten omgekeerd onder hun lijf staan. Daar doe je niks aan Ik kan wel zeggen dat het niet nodig is, maar zoiets zit tussen de oren.' Desondanks heeft Koorn goede hoop voor zondag: 'Wij hebben het makkelijkste programma. Uitgeest moet tegen HRC en SRC tegen Wierïngerwaard. Die hebben nog niet gewonnen VZV, tegen wie wij spelen, staat m de onderste regionen. Als we maar een beetje in ons spel komen, dan moeten we kunnen winnen.' Mocht Texel'94 promoveren, dan ziet Koorn mooie perspectieven Dat is mede te danken aan trainer Luc Post, vindt hij, die erin is geslaagd de ploeg technisch vrij ver zorgd te laten spelen. 'Het is nog niet goed genoeg. Ik vind dat de bal te vaak hard naar voren wordt geschoten We moeten niet probe ren in het spel van die andere ploe gen mee te gaan, want dan leg je het af. Maar het is al veel beter dan vorig jaar. We zouden niet misstaan in de derde klasse. Tegen sterke tegenstanders voetbal je zelf ook beter.' Koorn heeft vertrouwen in de jaren die na het volgend seizoen komen. 'De oudjes gaan nog wel even door Natuurlijk, je speelt leuk mee en dan stop je met zomaar. Maar zelfs als dat ooit wel het geval is, is er niks aan de hand Twintig jaar gele den zeiden ze hetzelfde toen de oude garde van toen stopte. Maar we spelen nog steeds op hetzelfde niveau, want er zijn altijd weer jon geren die het oppakken. Wie had vorig jaar ooit van Niels Dubbelt gehoord?', verwijst hij naar de jonge spits die zich in luttele wedstrijden bewezen heeft met knap spel en fraaie doelpunten. Fans van Texel'94 die hun favorieten zondag willen steunen, kunnen meerijden met de speciale supportersbus die bij voldoende animo naar 't Veld rijdt. Deze vertrekt om 11.30 uur bij het terrein aan de Haffelderweg. Meerijden kost ƒ15,-, de bootkosten zijn voor eigen rekening. Opgave bij Jan Heethuis, tel. 314 103. Vanaf 19 30 uur komt de Bijenvereniging Texel in de hal van de Jozefschool bijeen voor de voor jaarsvergadering In Cinema Texel draaien Toy Story 2 (aanvang 15.30 uur), Stuart Little (16.00 uur), American Pie 19.00 uur), Double Jeopardy (19.00 uur), Three Kings (21 30 uur) en The Beach (21.45 uur) Manege Nieuw Bornrif (Mienterglop nabij De Koog) houdt open dag. Jong en oud kan lessen volgen en naar demonstraties kijken Opgave via tel. 317 289 In de Witte Burcht in Den Burg wordt tussen 9.00 en 16.00 uur tweedehands zomerkleding te koop aangeboden. In het Eierlandsche Huis wordt vanaf 19.30 uur bingo gehouden. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 20.00 uur een bierproefavond, verzorgd door Alfons Hurkmans van Wijnhuis Oosterend. Deelname kost ƒ10,- Toneelvereniging Zuid-Eierland voert voor de eerste keer de klucht 'Het minnespel der maagden' op Locatie is buurthuis Bethel aan de Muyweg, aanvang 20 00 uur. Kaarten kosten ƒ10,- (voor kinderen t/m 12 jaar ƒ5,-) en zijn te bestellen via tel. 311 773 en 311 433. De Atletiekvereniging Texel houdt vanaf 20.00 uur in Bos en Duin de jaarlijkse ledenvergadering In café De Zwaan in Den Burg begint om 22 00 uur een optreden van 'Big Nick', een kwintet dat zowel muziek uit de top 100 als de laatste hits op het repertoire heeft staan. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien Stuart Little (aanvang 13.45 en 16.00 uur), Toy Story 2 (15.30 uur), American Pie (19.00 uur). Double Jeopardy (19.00 uur), Three Kings (21.30 uur) en The Beach (21.45 uur). Om 19.30 uur begint in De Lindeboom de jaarvergadering van de Stichting Texelse Sportraad Na het bestuurlijke gedeelte en de pauze volgt een (forum)discussie over sportstimulering en de gemeentelijke nota 'Texel, breed in de sport' In restaurant Het Vierspan in Den Burg begint om 19.30 uur een proe- verij (met diapresentie) met sigaren van de firma Hajenius, drankjes en diverse lekkernijen. Info/reserveren: tel 31 31 76 In Cinema Texel draaien The Beach (aanvang 20 00 uur) en een 'sneak preview' (20.30 uur). In de voorspeelruimte van de muziekschool begint om 19.15 uur een voorspeeluur, met medewerking van leerlingen die accordeon, piano, fluit en cello spe len. In het gemeentehuis begint om 19.30 uur de maandelijkse vergade ring van de gemeenteraad. In Cinema Texel draaien The Beach (aanvang 20 00 uur) en The Straight Story (20.30 uur). Deelnemers aan een toerrit voor motorrijders door Noord-Holland vertrekken met de boot van 8.05 uur. Bij de asfaltmolen in Oudeschild begint om 8.00 uur de tweede wed strijd om het Texels kampioenschap voor sportvissers. In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn begint om 15.30 uur de voor stelling 'Als het gaat, komt het!' van cabaretgroep Entr'Acte, die bestaat uit Elly Janssen, Marianne Weenink en de oud-Texelse Nini Craanen Een kaartje kost ƒ10,-. Reserveren via tel. 319 633. In Cinema Texel draaien Stuart Little (aanvang 13 45 en 16.00 uur), Toy Story 2 (15 30 uur), American Pie (19.00 uur). Double Jeopardy (19 00 Bij Teso is deze week de zomerdienstregeling van kracht geworden. Dat betekent dat de eer ste afvaart vanaf Texel op zondag om 7.05 uur plaatsvindt in plaats van om 8.05 uur. Om de drukte de baas te kunnen zet de veerdienst vandaag (vrijdag) gedurende een groot deel van de dag twee boten in. De laatste extra afvaart is om 20.05 uur vanuit Den Helder. Er wor den geen wachttijden verwacht. Wegens werkzaamheden aan de spoortunnel bij Koegras rijden er zaterdag en zondag geen treinen tussen Den Helder en Anna Paulowna. De reizigers worden op dat traject met bussen vervoerd. Om reizigers naar Texel zo min mogelijk overlast te bezorgen zal de bus doorrijden naar de veerhaven in Den Helder. Reizigers vanaf Texel (richting Anna Paulowna en verder) dienen rekening te houden met een 30 minuten langere reistijd. Vr. 07 0.05 en 12.36 u Za. 08 0.34 en 12.20 u Zo 09 110 en 12.40 u. Ma. 10 1.25 ne 13.15 u. Di. 11 2.10 en 14 07 u Wo. 12 3.10 en 15.17 u. Do. 13 4.30 en 16.56 u. Vr. 14 6.04 en 18.15 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 11 april op om 6.50 uur en gaat onder om 20 30 uur. 11 april eerste kwartier; 13 april doodtij. Na een overvloedige maaltijd hoort een goede sigaar. Wie die mening is toegedaan, komt maandag aan zijn trekken in restaurant Het Vierspan in Den Burg, waar een sigarenproe verij wordt gehouden Specialisten van Hajenius, de bekende Amsterdamse speciaalzaak, promo ten met kennis van zaken een aan tal sigaren uit hun collectie Ze ver tellen bijzonderheden over iedere sigaar, hoe deze moet worden gepresenteerd, aangestoken en ger ookt. Bovendien is er een korte dia show over de tabaksteelt De deelnemers krijgen volop de gelegenheid om te 'proeven' van de Signoria, de Kleine Tuitknak, de Panalito, de Panatella en de Petit Corona. Tussendoor krijgen ze diver se gerechten met onder meer zangpartijen verzorgt. Mario Vleugels is een 'strakke virtuoze' bassist, terwijl drummer Pieter Bakemans graag wordt gepresenteerd als 'de technische stokkentovenaar' Het optreden in De Zwaan begint om 22 00 uur. De toegang is gratis oesters. Schotse zalm, Texels lamsvlees, ganzenlever en garnalen Ook is er whiskey. Calvados en Armagnac. De proeverij wordt besloten met een mooie sigaar naar keuze, koffie en een leuke toegift De avond begint om 19 30 uur De prijs voor het hele arrangement bedraagt ƒ75,- per persoon In ver band met het beperkt aantal plaat sen wordt aangeraden tijdig te reserveren, via tel. 313 176. Vrijwel heel basketballend Texel neemt zaterdag de boot om aan de Sportlaan in Den Helder de krachten te meten met overkantse tegenstan ders De jongste jeugd (tot circa 12 jaar), die normaal geen wedstrijden speelt, oefent vanaf 13.30 uur tegen de leeftijdsgenoten van WGW. Om 16 00 uur zijn de oudste junioren aan de beurt, voor een wedstrijd tegen Hans Verkerk 3. De heren spe len vervolgens tegen HBC junioren 2, aanvang 17 00 uur, en de dames besluiten het sportieve dagje vanaf 18.00 uur met een wedstrijd tegen de junioren van Wieringherlant. Zwemparadijs Calluna beschikt over 2 allweather- banen, 2 gravelbanen abonnementenverkoop Informeer bij de receptie voor de abonnements-mogelijkheden Sc hu makers weg 3.1796 NM De Koog info: 31 78 88 GrccnParks Sluftervallei Knnrwcg 104, Dc Codtsdorp, iel 316819 5 KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - snoeken 12.00 - 18.00 uur ƒ12,50 p/p Ook het adres voor: feeslen porteen recepties etc Alle dogen geopend van 10 - 22 uur (reserveren gewenst) Zwaanstraat - Den Burg Eén van de allerbeste! Met dartele Mirjam en stokkentovenaar Pieter 5-persoons, avondvullend Verwacht 22 april: Sexy Bunny Party 23 april: Jumping Granny Appartementenhotel - Restaurant - Brasserie Hét adres voor uw feest(je) of bruiloft Ook Oud-Hollandse Bakkenweg 16 - Den Hoorn teL 315541 (bij de Fonteinsnol) de zeester Zaterdag 8 en zondag 9 april Sleepnetvissen en naar de zeehonden 14.00 uur Dinsdag I I,woensdag 12 en donderdag 13 april Hoogwater, dus, sleepnetvistocht 10.30 uur en 14 00 uur Vrijdag 14 april Robbentocht met kort sleepnetvissen 10.30 uur Sleepnetvistocht 14 00 uur Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-S I 52 81 74 RESTAURANT SnppvhinJ 17% BS IV Ktkiy Td. 0222-127222. h.x tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 9