Om te onthouden Eigen sanitair voor kampeerders Bremakker Vijftal kampioen kustvisserij Funshoppen in Zuideuropese stijl Geknip^Cf Onderscheiding voor vakbondsjubilarissen ZDH verliest op fysieke kracht Wat ik zeggen wou... Voetbalprogramma Op kamers Uitslagen voetbal Programma zaalvoetbal Wadden op trein in Ruhrgebied Achterin? Korporaal moet in burgerbus op achterbank TEXELSE couRANT Laatste wedstrijd prooi voor SVO (Foto Gerard Timmerman) OT" wa" uc "•vuwv luneigeoouwTjes op camping De Bremakker. Op camping De Bremakker van de familie Koning hoeven kampeerders voor een bezoek aan toilet of douche voortaan niet ver meer te lopen. Systeembouwer Mei|ert Boon uit De Cocksdorp plaatste donderdag morgen zestien sanitaire gebouwtjes op een deel van de camping dat plaats biedt aan 32 tenten of cara vans. Doordat de hokjes bestaan uit twee gescheiden afdelingen, be schikt elke kampeerder dus over el- gen sanitair. Om ook in voor- en naseizoen behaaglijk onder de douche te stappen, zijn de gebouw tjes voorzien van verwarming Om aan de voorwaarden voor de milieu barometer te voldoen, hanteerde Boon bij de bouw duurzame princi pes. Een dakvenster voorkomt dat overdag elektrisch licht nodig is. In totaal heeft Boon al meer dan 230 soortgelijke toilethuisjes geplaatst. De familie Koning heeft lang getwij feld tussen de keus voor één centraal sanitair gebouw of de afzonderlijke hokjes. Een enquête onder de gasten leerde dat de voorkeur naar laatstge noemde variant uitging. Tachtig pro cent van de kampeerders keert jaar lijks terug naar de camping. De inves tering is een nieuwe stap van Koning om de kwaliteit van het kamperen te verhogen. Een ander deel van De Bremakker, waar het zogenaamde natuurkamperen (wel een sanitair gebouw, maar geen elektriciteit) plaatsvindt, bevindt zich net binnen de grenzen van het Nationaal Park. SV Oosterend heeft het seizoen goed afgesloten. In West-Beem- ster werd tegen WBSV een 3-2 overwinning behaald. De jonge Arne Jan Kruithof bezorgde de gasten in de allerlaatste minuut de winst. Voor beide ploegen stond mets meer op het spel. Toch werd fel gestreden om de punten. SVO leek het minst last te hebben van de hinderlijke wind en kwam het beste uit de start blokken Dennis Vonk legde met speels gemak de ballen neer waar hij wilde, waardoor spitsen Ger Vlaming en Sil van Dijk een plaag konden vor men voor WBSV In de vijftiende mi nuut was het voor het eerst raak Van Dijk profiteerde van een misser in de verdediging en scoorde zijn een entwintigste doelpunt van het sei zoen: 0-1 Met de wind in de rug deed ook WBSV vervolgens van zich spreken, maar de afstandsschoten vormden voor doelman Marco Drijver nauwe lijks een probleem In de dertigste minuut zetten Ger Vlaming en Sil van Dijk een mooie combinatie op, waar uit de laatste de bal panklaar legde voor de inkomende Alex Dumker, die met een hard schot de Oosterenders op 0-2 bracht Toch wist de thuisploeg nog vóór rust tegen te scoren, toen bij een hoek schop een onoverzichtelijke situatie ontstond voor het doel van SVO en doelman Drijver de bal pas weer in het zicht kreeg toen die bij de verste paal over de doellijn verdween: 1-2. In de tweede helft had Oosterend lange tijd het beste van het spel, maar had vooral de hardwerkende Chris de 2DH heeft in de laatste (uit)wedstrijd van het seizoen met 3-0 verloren van MOC. Het was een dragelijk verlies, vooral gezien het ontbreken van routiniers als Etienne van Bennekom, Bernard Ipenburg en Robert Jalving, waar door coach Leen van Elk gedwon gen was naast twee zeventien jarigen ook twee vijftienjarigen op te stellen. Opvallend genoeg deed ZDH tech nisch niet eens zoveel onder voor de Midwoud Oostwoud CombinatieBij de thuisploeg voetbalden echter op vallend grote en sterke spelers, die koppend niet te kloppen waren en zich bovendien met een duwtje hier en een rukje daar met gemak van hun lichte tegenstanders ontdeden. In de eerste helft deed het krachts verschil zich nog nauwelijks voelen Sterker, de eerste kans was voor ZDH, waar de goed spelende Mike de Bruyn na een snelle combinatie vanaf twintig meter net te hoog mikte om de doelman in problemen te brengen. Na een kwartier kwam MOC op voor sprong, toen de bal uit een corner steenhard werd ingekopt. Luttele minuten later leek het uit een iden tieke situatie 2-0 te worden, maar de bal verdween op de lat. Na rust waren de gasten aanvanke lijk sterker en lieten de verdedigers van MOC zich door vroeg storen ge regeld in verwarring brengen. Dat le verde een mooie kans op de gelijk maker op, toen de keeper in zijn haast weg te werken de bal in de voeten van Joop Rommets trapte. Die schrok echter zo van deze onver wachte mogelijkheid, dat hij te ge haast op doel schoot en de keeper redding kon brengen. Korte tijd later werd het 2-0, toen de verder prima keepende Christiaan Stolk de bal met klemvast kon krijgen en één van de spitsen profiteerde. Daarna werd MOC steeds sterker en was het aan de gebrekkige afwerking te danken dat de score niet veel ho ger opliep. Het aantal keren dat de bal naast of over het doel verdween, was op zeker moment nauwelijks meer te tellen. Een kwartier voor het einde werd het toch 3-0, toen Jan de Wit de bal inleverde bij een tegen- Met verbazing heb ik het kranten bericht gelezen over de scherpe kri tiek die de raadscommissie Ruimte, Wonen en Economie heeft geuit op de bouwplannen van Martin Tromp in de Weverstraat, Het gaat om kamers voor 18- tot 20-jarigen, die worden gebouwd achter en boven een win keltje. Het ene raadslid vindt ze te klein, de ander vindt dat er een 'ge wone' woning in moet en een derde maakt zich zorgen over de voorschrif ten. Nu is het zo dat er juist in die leeftijdscategorie behoefte is aan kamers. De kamers boven de winkels in Den Burg staan nooit leeg. En ie dereen met een kind dat in de stad gaat studeren, weet dat dat kind op kamers moet. Niet iedereen kan een woning voor zijn of haar kind kopen. Jongeren die op Texel blijven, willen op hun 18° ook het huis wel uit. Maar het minimum maandloon van een 18- jarige is netto ƒ991,- dus een huur boven de ƒ500,- wordt wel erg moei lijk. De kamers van Tromp, gemeubi leerd en met een eigen douche, toi let én tuin, zijn daarom helemaal zo gek nog niet. Natuurlijk kun je je in schrijven bij de Woningstichting. De wachttijd is nu twee jaar, dus dat zou je dan moeten doen als je zestien bent. Het inschrijfgeld van ƒ300,- moet je maar betalen van je vakantie baantje (het inschrijfgeld voor jonge ren beneden de twintig kan volgens mij sowieso wel omlaag). Maar als je op je achttiende voor een woning in aanmerking komt, kun je die toch niet betalen, of je moet huursubsidie krij gen. En wat is er tegen om eerst een paar jaar op kamers te wonen? Ik wil u de reactie van Amelma (bijna zeven tien), die verwoed naar een kamer zoekt, met onthouden: 'Wat? In het centrum van Den Burg? En gemeu bileerd voor ƒ500,-? En zonder hos pita? Fantastisch toch! Ja, ik ben wel naar EurOase wezen kijken, maar ik wil eigenlijk geen woonkamer delen met iemand die ik met ken. Plus dat je 750,- borg moet betalen en dat heb ik gewoon niet.' Zullen we Tromp toch maar zijn ka mers laten bouwen? En als u een kamer weet voor Amelina, belt u dan even. Carla Schrama, Jongerenwerk Welzijnsstichting Texel. Zaterdag 15 april Vesdo A1-Oosterend A1 16.30 Hollandia T. B1-Texel'94 B1 14.30 Texel'94 B2-Wiron B1 13.30 Texel'94 C1-Alcmana Victrix C1 13.30 Helder C2-SVO/Texel'94 C1 14.30 Texel'94 D3-JVC D4 10.30 G-voetbal Texel'94-RAP 13.30 Texelse pupillencompetitie Texel'94 F4C-Texel'94 F4D 10.00 Texel'94 F4B-Texel'94 F4A 10.00 De andere F-teams zijn vrij in verband met het Greenside-toernooi. SVO E2-Texel'94 E5 11.00 SVCF1-ZDHE1 11.00 Texel'94 E3-Texel'94 E4 11.00 Texel'94 E1-SVO D1 12.00 Texel'94 E2-SVC D1 12 00 ZDH D1-Texel'94 D5 12.00 Zondag 16 april Texel'94 2-Alkmaarsche Boys 2 12.00 Texel'94 3-Schagen 3 12.00 De Koog B1-BKC B1 12.15 Recreatievoetbal Oosterend 1-Oosterend 2 10.30 Texel-Texelse Boys 10.30 Zaterdag 8 april Texel'94 B1 -Helder B2 5-0 SEW B1-Texel'94 B2 0-2 Schagen B2-Texel'94 B3 2-4 BKC B1-De Koog B1 12-0 Jong Holland C1-Texel'94 C1 2-2 WGW C3-SVO?Texer94 C1 4-1 De Koog C1-JVC C4 7-2 Texel'94 D2-JVC D3 1 -4 BKC D3-Texel'94 D3 1-2 G-voetbal Hellas Sport-Texel'94 4-1 Texelse pupillencompetitie SVC F1 -Texel'94 F4A 2-4 Texel'94 F4C-ZDH F1 2-2 Texel'94 F4D-De Koog F1 0-0 SVO F2-Texel'94 F4B 2-3 ZDH E1-SVO E2 3-0 SVC E1-Texel'94 F2 10-2 Texel'94 F3-Texel'94 E5 3-7 Texel'94 E3-SVO E1 1-2 De Koog E1-Texel'94 E4 15-1 Texel'94 F1 -De Koog E2 2-9 Texel'94 E2-Texel'94 E1 0-4 SVO D1-Texel'94 D5 10-1 ZDHD1-SVCD1 8-1 Zondag 9 april VZV-Texel'94 0-6 MOC-ZDH 3-0 WBSV-Oosterend 2-3 De Koog-Jisp 3-1 Kolping Boys 5-Texel'94 2 1-5 Texel'94 3-Zeemacht 2 bezoekers niet opgekomen Texel'94 A1 -Kolping Boys A2 1 -2 BKC B1-De Koog B1 uitgesteld stander en de afwerking niet moeilijk meer was. Het was jammer dat het De Wit moest overkomen, die ruim twintig jaar na zijn debuut in ZDH 1 zijn laatste officiële wedstrijd speelde en dat allerminst onverdienstelijk deed. Woensdag 12 april I v m. schoolvoetbal zijn er geen pupillenwedstnjden. Klif dames-HZVO 19.30 De Krim 4-ZDH 2 20.20 Texel'94 7-Klif 3 21.10 ZDH heeft zaaldienst. Donderdag 13 april Oosterend 3-Mantje 3 19.00 Oosterend 4-Klif 4 19.50 Voor het eerst wordt dit jaar voor de toeristische promotie in het Duitse Ruhrgebied gebruik gemaakt van een speciale trein. De trein is een in Noordnjn-Westfalen zeer geliefd ver voermiddel voor het woon-werk- verkeer, waarvan jaarlijks zo'n 63 miloen mensen gebruik maken. De 'Hollandtrein' rijdt een jaar lang op diverse trajecten, waarbij hij ook grote steden als Keulen, Düsseldorf, Essen en Duisburg aandoet. Iedere deelnemende organisatie heeft een eigen wagen met een eigen promotiedecor. Naast de Keukenhof en de Efteling, heeft ook de Wadden federatie, bestaande uit de gezamen lijke VW's van de Nederlandse Waddeneilanden) een dergelijke wa gon tot zijn beschikking. De promotionele activiteiten beperken zich met tot de binnenkant van de trein, ook aan de buitenkant is deze voorzien van een opvallende 'Hol landse' beschildering. Sportvissers Cor Huisman, Rein Kuijper, Poul Verhagen, Nico Tessel en Ton Dorst (op de foto vlnr.), die gezamenlijk het korps van Sport visserclub Texel vormen, sloegen tij dens de selectiewedstrijd die zater dag op Wieringen werd gehouden het kampioenschap kustvisserij aan de haak. Dorst ving 68 cm vis. Huisman 55 cm. Verhagen 47 cm, Kuijper 31 cm en Tessel 27 cm. Er werd gevist in vijf vakken van twintig deelnemers, waarbij de punten werden opgeteld. Hierdoor veroverden de Texelaars precies 35 punten, precies genoeg voor het behalen van het kampioen schap. (foto Gerard Timmorman Het funshoppingcentre van Mantje aan de Dorpsstraat in De Koog na dert z'n voltooiing. De medewerkers van aannemer Duin, andere betrok ken bedrijven en de firma Mantje zelf hebben er de afgelopen tijd flink de schouders onder gezet, met als resul taat dat het circa 500 vierkante me ter grote multifunctionele complex naar verwachting over een week of twee in gebruik kan worden geno men Kloppend hart van het centrum is een in het oog springende over dekte passage, uitgevoerd in Zuid europese stijl. Het mediterrane straatje verschaft toegang tot de grote kledingwinkel van M een aantal andere zaken Di ling, inrichting en de in het cx gende decoraties moeten ei Mantje toe bijdragen dat het zich verheft boven het huid bod van De Koog. Vries pech met zijn schoten. Langza merhand kreeg WBSV meer grip op het spel en kwam SVO onder druk te staan. Dat leidde in de vijfen zeventigste minuut tot de gelijk maker. Schutter was de spits, die een goede aanval over links en een mooie voorzet dankbaar verzilverde. In het laatste kwartier hadden de Gortbuken het erg moeilijk, maar was het laatste woord toch aan hen. Op een pass van Sil van Dijk tikte Arne Jan Kruithof de bal langs de doelman en werd de kleinste man van het veld zomaar de grootste. Texel'94 3-De Koog 2 20.45 Texel'94 4-Jelleboog 3 21.35 Texel'94 heeft zaaldienst. Vrijdag 14 april Texel'94 Cï -De Koog C2 16.45 De Krim C1 -De Krim C1 17.25 Oosterend 2-Mantje 2 18.15 De Krim 1-Texel'94 1 19.05 Klif 2-Jelleboog 1 20.00 De Koog 1 -Casino 1 20.50 RAB 1 -De Krim 2 21.40 Mantje 1-Oosterend 1 22.30 Casino heeft zaaldienst. In Trouw verscheen dezer dagen het relaas van marineman Peter Hooijmans. Marineman Peter Hooijmans stond even raar te kijken, toen hij onlangs voor het eerst naar de I Joost Dourleinkazeme op Texel ging en daarbij van de bus ge bruik maakte. Na een dag lang sleutelcursus-bmtenboordmoto- ren stapte de korporaal in. groet te vriendelijk naar de chauffeur met het NZH-embleem op het colbert, en plofte neer op de eer ste de beste lege stoel. Dat was niet de bedoeling. Kor poraal Hooijmans werd snel te verstaan gegeven dat de plekken voorin de bus bestemd zijn voor officieren Hooijmans. wiens lage rang herkenbaar was omdat hij als enige in uniform reisde, schoof verbouwereerd een paar plaatsen naar achteren Een dag later, toen dezelfde Connexxion-bus klaar stond vooi vervoer tussen de pont en de ka zerne. werd de onder-officier zelfs voor het instappen even apart genomen. ..Ik kreeg te ho ren dat ik op de plaats waar ik gisteren zat ook niet mag zitten. I Want ik ben korporaal en die moeten net als de manschappen I athtenn de bus zitten", schrijft Hooijmans in het nieuwste num- I mer van XR<ise. het vakbonds blad voor beroepsmilitairen met I een tijdelijk contract. Hij was aanvankelijk met van I plan zich kwaad te maken ,.fk nam me voor de hele zaak te ver- I geten." Toch greep hij naar de pen. ..Maar natuurlijk mag ik dit I niet vergeten. Er rijden wagen tjes op Mars, Nelson Mandela is vrij en de apartheid is afgeschaft I Waarom móet het 'plebs' bij de manne dan achter in een bus zii I ten. terwijl ze in eigen tijd. in burger, naar huis toe rijden?" Korporaal Hooijmans herin nert de marineleiding eraan dat ook de lagere rangen 'de hele we- I I reld worden over gezonden om vrijheid en gelijkheid te waarbor- I gen'. Dan wil hij in een burger- bus in zijn eigen tijd ook zelf uit I kunnen maken waar hij gaat zit- I ten Teun Lagas I Brand/ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulance-ver voer, tel. 1-1-2. Ook kan de Meld kamer Noordholland-Noord worden gebeld via 072 - 564 44 44. Voor niet- spoedeisende zaken; 072 - 564 63 64. Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 uur. Telefoon tijdens kan tooruren 072-5498360. Voor spoed eisende gevallen; 1-1-2. Bij nachte lijke overlast, opstootjes etc. die NIET-spoedeisend zijn: 072- 5122222. Spreekuren college van b en w: Burgemeester J. Geldorp (bestuur en organisatie), wethouder N.D.K. Eelman-van 't Veer (welzijn en onder wijs), wethouder D.F.G. Schilling (ruimte, wonen en economie) en wet houder P. Bakker (financiën, werken en milieu): elke dinsdag vanaf 15.00 uur. De spreekuren zijn in het raad huis op de Groeneplaats in Den Burg. Men moet vooraf een (telefonische) afspraak maken via de centrale balie in de hal van het gemeentehuis (tel. 36 21 21). Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische be valling: Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-54 00 88 (24 uur bereikbaar). Informatie- en Klachtenbureau Gezondheidszorg (IKG), voor infor matie, advies en ondersteuning bij vragen en klachten over de gezond heidszorg. Van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 15.00 uur be reikbaar via tel. 0223-618284. Psychologen: dhr. J. van den Berg en mevr. M. van den Berg-L« gebouw Keesomlaan 11, Tel. 310386. 0 Alcohol en drugs: Consul reau voor alcohol en drugs, I 31/45, 't Horntje. Spreekuur afspraak, tel. 319413. Hulp bij verslavingen: spreekuur Triton, elke donda 16.15-17.15 u. in d'Ouwe UI: derend 39, Den Burg Maatschappelijk werk: Ff; Lare, spreekuur in d'OuweL: derend 39, Den Burg, tel. Maandag 8.30-9.30 uur; 18.30-19.30 uur; vrijdag 153 uur. Geestelijke Gezondhc (GGZ)- RIAGG (Regionaal Ambulante Geestelijke Geziw zorg). Spreekuur op. afspra d'Ouwe Ulo: tel. 315813. b.g.g 615805. Psychotherapie: drs. Chris! Doolhof 3, Oudeschild, tel. 3 Jongeren Informatie Pur vragen en advies over wone ken, studie, recht, relaties, se* verslavingen en vrije tijd. Op tijden dinsdag en woensd; 15.00 tot 17.00 uur. d'Ouwel helminalaan 1Den Burg, tel. Opvang gevonden huis Dierenpension 'Slufterweg terweg 216, Eierland, tel. 31V gemeentewege aangewez opvangadres van onbeheerd troffen katten en honden. Me hun huisdier kwijt zijn, kunner formeren. Jarenlang was Auke Terpstra grond werker en opperman bij de firma De Vries en Van der Wiel. Jaap Koorn was ooit in dienst bij hetzelfde bedrijf, en werkte onder andere in de wegen bouw. Maar z'n langste tijd werkte hij bij aannemer Westerlaken, waar hij straten maakte en andere klussen deed. Maar ook reisde hij met bollenteler Piet Kikkert naar Frankrijk om daar sneeuwklokken te rooien. Nanning Kikkert van Vredestein hielp hij met de Jan Plezier en de verhuur van paarden. Generatiegenoot Henk Groos was in z'n werkbare leven uit voerder. Allen hebben ze hun werk zame carrière al een eind achter zich, maar ze bleven lid van de vakbond, die na de nodige fusies inmiddels de Bouw- en Houtbond FNV is gaan heten. Vijftig jaar onafgebroken lid maatschap bracht de bonds- veteranen vrijdagavond bij elkaar in de serre van De Lindeboom. Een ge legenheid waarbij regiobestuurder Miranda Blomberg het drie® gouden speld met robijn opól speldde Ze waren niet de en j in het zonnetje werden c Jan van Boven. ex-timmerma'| bestuurslid van de afdeling li vooral bekend door de Armste* tongval waarmee hij wielet menten aan elkaar praatte, wegens veertig jaar lidmaatsc gouden speld Hetzelfde i ging naar oud-timmerman Thole en G. de Jong. Arie E voormalig timmerman en nuil tijd werkzaam bij De Boldet.| zilver wegens een kwart i maatschap. Hetzelfde ove] oud-grondwerker Hein van I waarden en collega Frans I Laatstgenoemde brengt tegs'] dig maaltijden rond en is koslj de Katholieke kerk Ook I Maat, Ruud Buijsman, W, Arie Eelman werden gelauvvet (Foto DINSDAG 11 APRIL 2000

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 6