Spanning tot een kwartier na afloop 7 mc Post is optimistisch wer kansen in 3e klasse 'Meid, we raken vanavond op de kar!' De Koog verslaat kampioen Jisp G-team verliest van Hellas Sport TEXELSE COURANT SV De Koog ontving in de laatste wedstrijd van het seizoen Jisp, dat het kampioensfeest al achter de rug had. Ook voor de thuisploeg stond er niet veel meer op het spel. De nacompetitie was al behaald; een kleine stimulans vormde alleen de tweede plaats die nog kon wor den veroverd. Dat lukte, dankzij een overwinning van 3-1, dezelfde cijfers waarmee de Kogers ook in de uitwedstrijd hadden gezege vierd. Beide teams speelden fris en onge dwongen. wat Jisp al in de eerste minuut een goede scoringskans op leverde. Alleen voor keeper Bas van Elk schoot de spits echter naast. Enkele minuten later leek Danny Borgo de score te openen voor De Koog. toen hij een voorzet van Nico Schot op de borst meenam en vrij voor doel verscheen, maar de keeper liet zich niet verrassen. Na een half uur spelen had Cees van Beek de pech dat de bal uit een snoeihard afstandsschot rakelings naast de kruising ging. Kort hierop onderschepte Borgo de bal, nadat hij bij een terugspeelbal de keeper fel op de huid zat. Hij bevond zich in een redelijke scoringspositie, maar zag dat Nico Schot er nog beter voor stond en speelde hem aan, De zelf voetballende trainer vergaloppeerde zich echter en liet zich aftroeven door DeG-voetballersvan Texel'94 heb ben zaterdag in Zaandam met 4-1 verloren van Hellas Sport. Er werd ditmaal op een heel in plaats van op een half veld gespeeld, waarbij de doelen op de rand van de straf schopgebieden stonden en negen spelers mochten worden opge steld. Door het ontbreken van Theo Franchimon, Sebastiaan Zegers, Chris Zi|m en Patrick van der Kamp moesten de Texelaars de klus op nieuw met een uitgedund gezelschap zien te klaren. Dat viel met mee. want al na tien minuten nam de thuisploeg een voorsprong, toen de spits, die vroeger bij WSV'30 speelde, trefze ker bleek. Vijf minuten voor rust kwam Texel'94 echter weer op gelijke hoogte Aan de basis van de treffer stond Paul Bakker, die de bal richting Martijn Verbeeke passte, die hard en een verdediger. Na rust kwam Jisp al snel op voor sprong. Omdat Dave Dijkstra ver zuimde mee te springen kon een hoge voorzet vanaf de rechtervleugel ongehinderd koppend worden verzil verd: 0-1 Een minuut later kwam De Koog alweer op gelijke hoogte door een werkelijk schitterend doelpunt van Maurice de Groot. Van zo'n vijfentwintig meter haalde hij meedo genloos uit en zag de bal in de krui sing belanden: 1-1. Binnen een mi nuut kreeg dezelfde speler weer een kans, maar ditmaal verdween de bal via de paal naast het doel. Een kwartier voor tijd gaf Dave Dijks tra een gave voorzet op Nico Schot, die de bal binnen het strafschop gebied aannam en beheerst langs de keeper tikte: 2-1Enkele minuten la ter was het weer raak, toen Schot een dieptepass van Ingmar Moerbeek goed taxeerde, de uitkomende keeper omspeelde en de bal in het verlaten doel schoof: 3-1 Hierna kreeg De Koog nog enkele mogelijkheden om de voorsprong uit te bouwen. Moerbeek en Schot had den echter geen succes in de afwer king In de slotfase bracht keeper Van Elk nog tweemaal op uitstekende wijze redding, waardoor De Koog verdiend met de overwinning aan de haal ging. Zondag wordt waarschijnlijk de eer ste wedstnjd in de nacompetitie ge speeld, waarin De Koog met Zuider- meer en Purmerland strijdt om promotie naar de zevende klasse. laag raakschoot: 1-1. In diezelfde periode kregen de Texelaars nog en kele kansen om te scoren, maar de keeper was steeds goed op zijn post. Na rust had Hellas Sport het beste van het spel. Dankzij verdedigings- fouten bij Texel'94 en een goede combinatie van de Zaandammers werd het in korte tijd 4-1Het was dat verdediger Bert Langius goed op dreef was, anders had de score vol gens onze zelf meespelende corres pondent vast en zeker moeten wor den uitgedrukt in dubbele cijfers. Deze week collecteren de G-voetbal- lers van Texel'94 over heel Texel voor het Nationale Fonds Sport Gehandi capten. Zaterdag zijn ze op eigen veld weer paraat tegen RAP uit Am sterdam, aanvang 13,30 uur. TEXELSE ^COURANT Adverteren? Langeveld de Rooy Splnbaan 6, tel. 352600, fax 314111. Geopend tijdens kantooruren. DINSDAG 11 APRIL 2000 mpioenen poseren na afloop van de wedstrijd in 't Veld voor de elftalfoto. duurt maar en het duurt maar. er Luc Post, bestuurslid Wim spelers, meegereisde suppor- kortom iedereen die 'mobiel' is keer op keer het voor- k o ogrammeerde nummer van de ;-kantine in. maar telkens klinkt ervloekte ingesprektoon. SRC verloren, maar wat heeft Uit- Jhff- al I die vanaf Texel de spanning tot in het ondraaglijke opvoert door de lijn be zet te houden. Hij krijgt HRC al vroeg te pakken waardoor men in de eigen kantine eerder weet dat ze kampioen zijn dan de spelers zelf. Maar goed, misschien is dit wel het scenario dat de ontknoping in de 4e klasse A verdient. Tot en met de laat- dert trainer Luc Post. 'Dat één ploeg zou afvallen, akkoord. Maar dat er twee verliezen, daar hou je toch geen rekening mee? Ongelofelijk.' Het feestje wordt in de kleedkamer met de nodige pilsjes en decibellen voort gezet. Zelden was de sfeer in de kleedkamer zo Zenuwen Veel zweet hoeft er onder de douche niet worden weggespoeld, want de thuisclub heeft het de Texelaars in geen enkel opzicht lastig gemaakt. Op het hobbelige veld wist VZV slechts boerenkoolvoetbal te serve ren, maar dat had meer met onkunde dan met de conditie van het veld te maken Het verzorgde combinaties pel van de technisch superieure Texelaars ondervond door de op springende ballen veel meer hinder van de slechte grasmat. In de beginfase speelden ook de ze- hebben een goede voorberei- op de competitie gehad. De re bekerwedstrijden brachten 'teen de nodige scherpte in de ig. Toen de competitie begon id er meteen een team', zo taart trainer Luc Post voor een 11 het succes van het afgelopen :oen. 'De eerste elf wedstrijden |g het voor de wind. Vooral qua ipline en teamgeest is de leg gegroeid. Niemand ging bij pakken neerzitten, ook niet als vlak voor tijd nog met 2-0 iterstonden.Verder had Post voordeel dat hij weinig met ;ures en schorsingen te kam- kreeg, waardoor een vaste :n regelmatig kon worden opge- ild. ik voor de winterstop leek de ld erin te komen en werden veel iten verspeeld. 'Daar heb ik n verklanng voor, behalve dan je natuurlijk niet de hele com- itie goed kunt spelen. Op een 'even moment gaat het mis. is het zaak om de boel tijdig :r om te buigen. Dat is gelukt. hoor sommige mensen zeggen: Texel'94 heeft niets te zoeken in de derde klasse. Ik ben het niet met ze eens. We hebben een goede ploeg. Als we de handelings snelheid nog een stukje op weten te voeren en behalve verzorgd voetballen ook leren bikkelen, komt het best in orde.Post is op timistisch over de kansen van zijn elftal op een langdurig verblijf in de derde klasse. Vooral het feit dat voor de 'veteranen' van het relatief oude elftal de opvolgers klaar staan, stemt hem hoopvol. 'Niels Dubbelt is een kanjer, en ook Bart Oosterhof en Ruben Boogaard hebben een goede indruk ge maakt. Als overeen jaar of twee de oudere garde afscheid neemt, hebben we deze jongens hard no dig. Want anders zouden we zo weer in een vrije val terechtkomen. Simon Brand - de stijlvolle routinier die veelvuldig als rots in de branding fungeert - heeft aan gekondigd te zullen stoppen, maar is toch weer gaan twijfelen. 'Ik hoop dat hij blijft. Simon is een geweldige voetballer en we kun nen hem nog niet missen. De zegekar houdt halt op de Stenenplaats. De assen hadden het zwaar te verduren. >t nou gedaan? Tien minuten tijd leidde HRC nog met 1-0, ar in de laatste minuten van een balwedstrijd kan nog van alles ïuren - dat had Texel'94 in het 'open seizoen immers zelf een al keren bewezen. Secretaris 'k de Grave is één van de bellers ste competitieronden hebben drie ploegen uitzicht op de titel gehouden, dus waarom met nog maar wat span nende minuten eraan toegevoegd? Bladen bier worden het veld ingedragen om alvast in de stemming te komen. De eerste bloemen over handigd, de felicitaties van de tegen- Elftalbegeleider Doede de Vries had deze keer wel een erg goed excuus waarmee hij zijn vrouw telefonisch meedeelde dat het een tikkeltje later zou worden dan gedacht. 'Meid, we raken op de kar!', zei hij tegen zijn Tineke. En inderdaad gingen de man nen rond een uur of zeven achter de trekker van Paul van Exel op de zegekar door het dorp. 'En Texel één, en Texel één, en Texel één is kampióennn...!' Joelend, zingend en springend werd de bewoners van Den Burg duidelijk gemaakt wie er van daag de titel in de vierde klasse had veroverd. .7°°,^ 'n het voetbal onmisbaar geworden. Ondanks de spanning kan er een 'I Wim Koorn en Luc Post {rechts). Ook de reizigers op de boot van 18 05 uur kon het niet zijn ontgaan dat op het eiland een sportief succes was geboekt. Het gerstenat vloeide rijkelijk op de Schulpengat, waar de spelers van het tweede elftal - die net waren teruggekeerd van de wedstrijd tegen Kolping Boys - zich bij de luid keels zingende kampioenen hadden gevoegd. Ook het tweede had dank zij een ruime zege uitzicht op het kampioenschap gehouden, hetgeen de feeststemming tot een hoogte punt bracht. Menig toerist die voor 'rust en ruimte' was afgereisd keek toch wat vreemd op van de bier drinkende en met brandende sterre tjes zwaaiende meute, die gehuld in voetbaltenues in de salon stond te brullen 'Campeóne, campeóne In de kantine wachtte de mannen een warm onthaal waarna boer en voor malig eerste-elftalspeler Van Exel de wagen voorreed. Op de rondrit door de straten van het centrum werd extra lang haltgehouden bij de stam kroegen van de spelers. Vooral in 'De Slock' werden de bloemetjes flink buitengezet Duitse schlagers wer den meegelald, polonaises gedanst en op het biljart werden de kelen schor geschreeuwd op de Queenklassieker We are the champions, die zelfs door trainer Luc Post vol overgave werd meegeblèrd. Speciaal voor de inmiddels baardloze en blauwgeschminkte Doede de Vries werd het Smurfenlied van Vader Abraham gedraaid. Eerder dit sei zoen had De Vries beloofd dat zijn baard eraf zou gaan als Texel'94 kampioen zou worden. Enkele spelersvrouwen - kapsters - hadden de klus kundig geklaard Na de zegetocht werden de spelers in de kantine wederom door vrien den, familie en clubgenoten gefelici teerd en werd het binnenslepen van de titel tot in de kleine uurtjes gevierd. Met een officiële receptie wordt ge wacht totdat duidelijk is of ook het tweede team daartoe in staat is. Dat moet zondag blijken als op eigen veld Alkmaarsche Boys de tegenstander is. De wedstnjd begint om 12.00 uur. Grote Smurf Doede de Vries gaat uit zijn bol in 'De Slock (Foto's Ban Bosch) ue oeiegenng van net VZV-doe! was in de tweede helft compleet. Deze bal gaat naast. ampioen Texel'94 weer lerug in de derde klasse Na de thee speelde Texel'94 zoals het een kampioen betaamt zijn eigen spel en werd VZV van het kastje naar de muur getikt. Het klasseverschil was pijnlijk groot en kwam tot uiting in de vele kansen die nu wél werden benut. Dubbelt zette in de 61 e minuut de 0- 3 op het bord en drie minuten later tekende Erwin Koning met het hoofd voor 0-4. Invaller Bart Oosterhof knalde de bal in de 70e minuut dia gonaal langs keeper Wijnsbergen. Intussen hielden coach Luc Post en de zijnen het niet meer uit in de dug out. SRC stond inmiddels met 3-1 achter, dus dat zat wel goed, maar van Uitgeest was al akelig lang niets meer vernomen. Onrustig ijsbeerde de oefenmeester langs de zijlijn, waar hij Ruben Boogaard en Arie van der Vis liet warmlopen. De laatste maakte tien minuten voortijd het halve dozijn vol met een fraaie volley, waarna Texel de wedstrijd rustig op balbezit uitspeelde en het lange wachten be gon. nuwen Texel'94 parten. De ploeg moest winnen, en toen een goal on danks goede kansen voor Erwin Ko ning en Niels Dubbelt uitbleef, kroop de nervositeit in het spel Gelukkig was keeper Bart Heerschap op zijn hoede toen VZV-spits Joost Wijnker voor hem opdook - het enige wapen feit dat VZV die middag wist te pro duceren. Het was Ralph Koning die tien minu ten voor rust onder luid gejuich van de rond de honderd meegereisde fans de ban brak. Dezelfde speler die Texel'94 acht jaar geleden naar de derde klasse had geschoten was mee naar voren opgestoomd en tikte van dichtbij een teruggelegde kopbal van Martin Koorn binnen. Twee minu ten later haalde Niels Dubbelt na een schijnbeweging verwoestend uit. Toen m de rust ook nog eens bekend werd dat Uitgeest achterstond en het bij SRC gelijk was, kon het zelfver trouwen niet meer stuk. j)4 is na vijf jaren van afwezigheid weer terug in de fklasse. Dat het elftal daar thuishoort - en misschien I een trapje hoger kan acteren - werd zondag in 't Dg maar eens onderstreept met een 0-6-overwinning arme VZV, dat volledig werd zoekgespeeld. De span- noest van de andere velden komen: minuten leken duren toen na afloop van de wedstrijd zenuwachtig |obiele telefoons werd geïnformeerd naar de resulta- i de overige titelkandidaten. De ontlading was groot iet verlossende bericht kwam: Uitgeest en SRC had- ^rloren. Uitzinnig van vreugde vlogen spelers en staf r rond de middenstip in de armen. In voetbal is alles tijk, maar van deze zinderende ontknoping had nie- I vooraf durven dromen. standers bescheiden in ontvangst genomen. Pas een kwartier na afloop van de wedstrijd lukt het een suppor ter om erdoor te komen. Het is bij 1 - 0 gebleven. 'Jaaaaéahhhü! Kampioe nen!!!' De spelers schreeuwen het uit en beginnen een vreugdedans. 'Die baard gaat eraf Doede!', wordt elftal- begeleider De Vries toegeworpen. 'Brand jongen, dat je het nog mee mag maken: op je veertigste kam pioen worden', krijgt routinier Simon Brand te horen van een andere routinier, aanvoerder John List. 'Niet verkeerd', antwoordt Brand met ge voel voor understatement. 'Dit is het mooiste dat je kan meemaken', glun-

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 7