Horeca in de wintei een uur langer opei Gekruisigde Lambik uit Hervormde kerk geweerd 'Ik had graag bij een Chinees gewerkt' teso Ondanks kritiek op experiment Agenda TEXELSE 2 COURANT' TrêliwêH! Palmpasen in De Waal Palmpasen in De Koog Medium in White Eagle oud Papier Bussen rijden zomerdienst J^adio Texel 106.1 de f)uinpan Je i pjr k Kerkdiensten Voorjaarsspec VRIJDAG 14 APRIL 2000 De Nederlands Hervormde gemeente heeft een stokje ge stoken voor het exposeren van het kunstwerk 'Tralalala' tijdens de manifestatie Kunst in Zee. Het kerkbestuur wil niet dat het kunstwerk van Patrick Tanghe uit Den Burg dit weekeinde in de kerk wordt tentoongesteld. Het gaat om een bijna tweeëneenhalf meter hoog kruis waarop niet een lijdende Jezus maar een vrolijk lachende Lambik uit de strip 'Suske en Wiske' is gespijkerd. In een open brief heeft Tanghe het kerkbestuur opgeroepen het 'schijnheilige be sluit'in te trekken. Het kerkbestuur blijft echter bij zijn veto, waaraan de organisatie van Kunst in Zee zich volgens af spraak gebonden acht. 'Tralalala' zal nu tijdens het festi val in de serre van De Twaalf Balcken te bewonderen zijn. Tanghe trekt in zijn brief een parallel met Jezus die volgens het bijbelver haal de handelaren uit de tempel ver joeg. 'De kerk laat tijdens Kunst in Zee commerciële activiteiten toe. Er wordt handel gedreven en het wemelt er van de kooplieden, terwijl de kerk een aardig zakcentje verdient door de verhuur van het Heilige der Heiligen. Om in deze sfeer kunstwerken af te wijzen omdat ze niet stroken met de Hervormde leer is op z'n zachtst ge zegd schijnheilig', schrijft Tanghe. Volgens de van oorsprong Vlaamse kunstenaar is het beeld als tegenhan ger van het 'loodzware symbool' van Christus aan het kruis juist erg op zijn plaats in de kerk. 'Al 2000 jaar lang v Lambik aan het kruis is niet in de NH kerk te zien. Het kruis is behangen met stnp- beelden en uit Lambik's handen en voet druipt bloed. staat de crucifix voor wat de geves tigde christelijke godsdiensten de mens hebben voorgehouden: het le ven is een lijdensweg en "Gij zijt zon dig". Dat heeft geleid tot het schier ongeneeslijke ziektebeeld onder alle godsdiensten: ernstig, saai, zwart en vreugdeloos. Waarom zou de Her vormde Kerk zo eentonig serieus moeten zijn? Alleen humor kan de kerk nog redden.' De 'strenge onverdraagzaamheid' wordt volgens Tanghe ingegeven door angst voor het vreemde, dat onnodig als een bedreiging wordt gezien. Hij wil dat de kerk afziet van één waar en juist kruisbeeld. 'Ik wil een pleidooi houden voor verschil lende beelden waarover van gedach ten gewisseld kan worden.' Wellicht door zijn Vlaamse achtergrond beseft Tanghe met dat in de protestants- christelijke Nederlandse kerken iéder godsdienstig beeld uit den boze is. De Hervormde gemeente vindt dat zij in haar recht staat en wil verder met reageren op de brief. Daarvoor ver wijst de kerk naar de organisatie van Kunst in Zee Die laat via Joke de Boer weten begrip te hebben voor het besluit van het kerkbestuur. De Boer: 'De kerk neemt het geloof se rieus en als organisatie moeten wij dat respecteren. In de huur overeenkomst is afgesproken dat de kerk de mogelijkheid heeft beeltenis sen te weigeren die zij als kwetsend ervaart en in dit geval kunnen wij ons dat ook heel goed voorstellen. Ander werk van Tanghe is van harte wel kom, maar dit beeld moet hij maar elders exposeren.' Is de 'vrolijk gekruisigde Lambik' niet juist op zijn plaats in de kerk zoals Tanghe beweert? 'Nee. Wij onder schrijven de mening van het kerkbe stuur. Ik verwacht dat een groep ge lovigen er aanstoot aan zou kunnen nemen, zeker als het kunstwerk uit gerekend rond Pasen in de kerk komt te staan. Daarom hebben wij vooraf een foto van het kunstwerk aan het kerkbestuur laten zien. Wij yoelden aan dat de kerk er een probleem mee zou kunnen hebben.' Is de organisatie wel gelukkig met de situatie waarin een derde partij in vloed kan uitoefenen op de samen stelling van de tentoonstelling? De Boer: 'De kerk is de meest geschikte expositieruimte, waar we graag ge bruik van blijven maken. Dat kan al leen tegen de voorwaarde waarmee we hebben ingestemd. We zijn heel tevreden met het gebruik van de kerk en de samenwerking met het kerkbe stuur. Overigens is Tanghe's bewe ring dat de kerk tijdens Kunst in Zee commercieel wordt geëxploiteerd niet juist. We zitten er haast voor niks in. Ze verdienen hooguit een beetje aan de catering, die door vrijwilligers wordt verzorgd. Het geld wordt ge bruikt voor de restauratie van de kerk.' Was er enkele jaren geleden ook al met een vergelijkbaar incident? De Boer: 'Dat had mets met Kunst in Zee te maken en was bovendien geen incident. Het ging om een naakt dat alleen tijdens de kerkdienst met een doek werd afgedekt. Vorig jaar hin gen er enkele erotische schilderijen en daar heeft tot onze verbazing nie mand een probleem van gemaakt.' Tange 's vrouw heeft haar werk nu ook uit de tentoonstelling teruggetrokken. 'Dat betreuren wij, want ze maakt prachtige dingen. Maar het is voor ons geen reden om ons standpunt te wijzigen. Kijk, Tanghe wil respect voor zijn overtuiging, maar hij respecteert de overtuiging van anderen met. Voorafgegaan door fanfarekorps KTF trekt zondag vanaf 13.45 uur een Palmpasenoptocht door De Waal. Er wordt verzameld bij De Wielewaal. Na afloop zou het dorpshuis geopend zijn om koffie te drinken, maar dit gaat niet door. Vanaf het dorpsplein in De Koog gaat de zondag om 10.45 uur de palm pasenoptocht van start. De versierde stoet die door de straten van de bad plaats trekt wordt voorafgegaan door de SOS-band Het medium Lia Schippers houdt woensdag 19 april zitting in het ge bouw van stichting White Eagle aan het Schilderend. Het medium werkt dan met door het publiek meege brachte foto's en voorwerpen. De avond begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. De toegang bedraagt ƒ10,-. In De Koog wordt het oud papier in het vervolg opgehaald op vrijdag avond, vanaf 19.00 uur. Openbaarvervoersonderneming Connexxion rijdt vanaf zondag aan staande tot en met zaterdag 28 ok tober volgens de zomerdienst- regeling. De belangrijkste wijziging voor Texel is dat in die periode ook bus 27 wordt ingezet. Deze rijdt langs een groot aantal campings. De vorig jaar halverwege het seizoen inge voerde proef om ook de Hoornder- weg aan te doen, is omgezet in een vaste regeling. De nieuwe dienstrege ling wordt verspreid via de Texelse Courant. Radio Texel is te beluisteren op 106 1 FM. via de kabel (98.5), of via De Lichtboei (100.4) De programma's van 's avonds worden de volgende morgen tussen 11.30 en 13.30 uur via de kabel en De Lichtboei herhaald Vrijdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u Wegdromen met een boek 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma). Vandaag. Pietelepote en de klokken maker 18 00 u. De zes uur-show (jongerenprogramma) 19 00 u. After party (jongerenprogramma) 20.00 u Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 9.30 u. Kerkdienst vanuit de gerefor meerde kerk van Oosterend 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u Natuurwijzer 13 00 u. Nieuwtjes en achtergronden 14.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 16.00 u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u Time travelling (muziek) 21 00 u. Proefproject (muziek) 22.00 u. Radio Noordholland Maandag: 18.00 u. Symphomca (klassiek) 19.00 u Cabaret café (Pip Barnard en Jamen de Bruijn bespreken het okale nieuws). Vandaag Weten we nog wel hoe laat het is? (herhaling) aansluitend Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag:' 18.00 u Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur erzoekplaten) 19 45 u. Gelezen verhalen (Westfries) 20.00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws) 20.00 u Radio Noordholland 'Ik werk alleen met verse ingre diënten. Een diepvries is geen zie kenhuis. Het wordt er gerust niet beter in, zei Jlm Schagen eens te gen me. Hij had gelijk. Wij hebben bijna niks in de diepvries liggen. Ik verkoop liever nee.' Jelle Pekel (54), eigenaarkok van restaurant Het Vierspan, huldigt zeer strenge principes in zijn keuken. Zijn producten mogen uitsluitend van de beste kwaliteit zijn. 'Die kosten misschien wat meer, maar van een boomstam kan ik nou eenmaal niks maken.' Pekel groeide op in Franeker, als zoon van een groenteboer. Na de banketbakkersschool koos hij voor Bakkers Culinaire Vakschool in Groningen. 'Ja, ik ben particu lier geschoold. Die opleiding in Groningen is nu nog een bekende school. In mijn tijd was het de enige in het noorden van het land. Anders had ik naar Amsterdam gemoeten.' Een doorslagende reden om kok te willen worden had hij niet, be denkt hij. 'Ik kom uit een familie van creatieve mensen. Mijn moe der deed van alles met bloemen, mt|n vader maakte de prachtigste etalages. Misschien dat het daar iets mee te maken heeft. Ik weet alleen dat ik geen groenteboer wilde worden.' Tussen de periode dat Pekel zijn diploma haalde en in militaire dienst moest, voer hij als kok-bak ker aan boord van een schip, dat onder meer op Zuid- en Midden- Amerika voer. 'Na mijn dienst heb ik bij zoveel bedrijven gewerkt, dat ik niet eens meer weet hoeveel het er waren. Het advies op school luidde: doe zoveel mogelijk erva ring op. Dat heb ik in mijn oren geknoopt. Soms werkte ik één jaar tijd bij drie bedrijven. Ik had graag bij een Chinees gewild, nóg wel. Ze hebben heel andere technieken dan wij. Maar je komt er met bij als je geen Chinees bent.' Zo'n dertig jaar geleden - jaartal len zijn aan hem met besteed - streek Pekel op Texel neer, nadat hij via schoonzus Roelie Bakker de tip had gekregen dat Joop van der Meer een beheerder zocht voor het pension boven zijn supermarkt in De Koog. Omdat hij de top drukte van het seizoen niet zo zag zitten, verliet hij na twee jaar het eiland weer. 'Maar ik was net weg toen ik door Joop Kikkert werd gevraagd om bij hem in het Bad- hotel te werken. Daar had ik het prima naar mijn zin. Het was net in de tijd dat het hotel een aarbedrijf begon te worden. In de winter gin gen we nog wel eventjes de WW in, maar lang duurde dat niet.' Na zeven, acht jaar vond hij een andere werkkring bij hotel Opduin. waar hij vervolgens vier of vijf jaar bleef. Na een tussenstop in De Lindeboom kochten hij en echtge note Hiske in juni 1985 samen met Herre en Ute Oosterhaven het toenmalige Chinees restaurant in de Gravenstraat en begonnen er Het Vierspan. Nog eens twee jaar later stapten de Oosterhavens er uit om in Oosterend verder te gaan met Rótisserie 't Kerckeplein. Sinds een paar jaar geleden zoon Eric erbij kwam, zijn de Pekels met z'n drieën. Het Vierspan heeft een goede naam opgebouwd, met alleen op Texel, maar ook daarbuiten. 'Ik zoek de publiciteit niet, maar het is ongelofelijk hoevaak hier journa listen op bezoek zijn. We stonden laatst zelfs in een Belgisch tijd schrift. Hoe ze bij ons komen, ik zou het echt met weten...' Lams vlees is veruit het meest geliefde product onder Pekels gasten. 'Met vis als een goede tweede. Zestig procent van wat we serveren is lamsvlees, vijfendertig procent is vis. Dan heb je nog vijf procent over voor al het andere.' De Texelse kwarktaart waarvan Pekel het geheim afstaat, staat al sinds jaar en dag op de kaart van Het Vierspan. 'Ik heb hem er al eens afgehaald, maar de vraag bleef. Er zijn mensen die 'm stan daard als nagerecht nemen. Ik maak er gemiddeld drie in de week.' Texelse kwarktaart rond stuk bladerdeeg boter 2 eetlepels bloem 150 gram suiker 2 eieren. 1 dooier sap van een halve citroen klein scheutie koffieroom potje kwark van Donatus <450 gram Neem een taartvorm of koekenpan ('die gebruik ik zelf altijd') met een doorsnee van 20 a 22 centimeter, Jelle Pekel: 'Warme taart en koud ijs, een werelds nagerecht...' (Foto Joop Rommots) smeer de bodem in met boter en bedek deze met bladerdeeg. Laat dit een half uur rusten. Zet vervol gens een bord|e - of iets anders zwaars - op de bodem, om te voorkomen dat het deeg te veel omhoog komt en zet de vorm (of pan) circa een kwartier in een op 200 graden voorverwarmde oven. Maak ondertussen beslag door de bloem, de suiker, de eieren, de dooier, het citroensap en de koffie room goed door elkaar te roeren. Er mogen geen klontjes ontstaan. Voeg daarna de kwark toe en roer opnieuw. Laat het geheel een tijdje staan, totdat de suikerkristallen zijn opgelost, en giet het in de vorm. Zet deze in een op 200 gra den voorverwarmde oven en wacht tot het beslag licht begint te kleuren. Dit gebeurt na ongeveer tien minuten. Draai de temperatuur daarna terug tot 150 graden, waarna het beslag omhoog komt en wacht ongeveer een half uur. Draai de temperatuur nog één keer terug, naar 100 graden, en laat de taart nog tien minuten nagaren. Het is zaak er goed op te letten dat deze niet te donker wordt. De taart laat zich goed combine ren met een bolletje kaneel- of vanille-ijs, een beetje vanillesaus en een toefje slagroom. 'Je hebt dan een werelds nagerecht.' Wie de taart niet in één keer opkrijgt, kan deze later ook 'per punt' nog even opwarmen. 'Koud kan na tuurlijk ook, maar het gaat mij om de combinatie van de warme taart en het koude ijs.' Vrijdag 14 april Het CLB en het Rode Kruis-afdeling Texel houden van 16.30 tot 19.30 uur een bloedafname-avond in de aula van de OSG. Donoren hoeven zich niet vooraf aan te melden. Bijenvereniging Texel houdt in de hal van de Jozefschool haar voorjaars- bijeenkomst, aanvang 19.30 uur. Belangstellenden zijn welkom. Toneelvereniging Zuid-Eierland voert voor de tweede en laatste keer de klucht 'Het minnespel der maag den' op. Locatie is buurthuis Bethel aan de Muyweg, aanvang 20.00 uur. Kaarten kosten ƒ10,-(voorkinderen t/m 12 jaar ƒ5.-) en zijn te bestellen Viatel. 311 773 en 311 433. In d'Ouwe Ulo in Den Burg begint om 20.00 uur een lezing voor de Vogelwerkgroep Texel. Alfred Blok spreekt over zijn onderzoek naar de blauwe reiger. In paviljoen De Verrekieker in Oude- schild begint om 20.00 uur de jaar vergadering van Watersport vereniging Texel. In Cinema Texel draaien Toy Story 2 (aanvang 15.30 uur), Stuart Little (16.00 uur), American Pie (19.00 uur), Three Kings (19,00 uur), Scream 3 (21.30 uur) en The Beach (21.45 uur). Zaterdag 15 april Om 9.00 uur begint in Den Hoorn, bij de schuur van Axel Lap, de eer ste rommeltjesmarkt. De opbrengst komt ten goede aan de restauratie van de Hervormde kerk. Bij de Jozefschool is van 10.00 tot 15.00 uur een bazaar met o.a. rad van avontuur, rommeltjesmarkt en spookhuis. Kinderen kunnen een palmpasenstok maken. Er zijn Oud- Hollandse lekkernijen, een fastfood- restaurant en versgebakken vis en oliebollen. Op het voetbalveld van SV De Koog begint om 13.00 uur een door hotel Greenside georganiseerd toernooi voor F-pupillen. Met deelname van onder meer Feyenoord, Volendam en de Texelse clubs. Om 13.00 uur wordt in de NH kerk in Den Burg de cultuurmanifestatie Kunst in Zee geopend. Aansluitend, om 13.30 uur, starten de verschil lende exposities, muziek- en andere optredens. Vanaf 14.00 uur worden in de kerk rondleidingen gegeven. Om 19.30 uur begint de literatuur avond. De leden van de judoafdeling van budovereniging Shima houden tus sen 14.00 en 16.00 uur een wedstrijdtraining in de nieuwe aan bouw van sporthal Ons Genoegen. Toeschouwers zijn welkom. In Cinema Texel draaien Stuart Little (aanvang 13.45 en 16.00 uur), Toy Story 2 (15.30 uur), American Pie (19.00 uur). Three Kings (19.00 uur), Scream 3 (21.30 uur) en The Beach (21.45 uur). Zondag 16 april Op het buitenterrein van manege Akenburg wordt vanaf 9.30 uur de finale om de Jaap de Graaf-bokaal gehouden. De toegang is gratis. Vanaf het dorpsplein in De Koog gaat om 10.45 uur de Palmpasen optocht van start. De versierde stoet die door de straten van de bad plaats trekt wordt voorafgegaan door de SOS-band. Van 12.00 tot 17.00 uur zijn erin het kader van de cultuurmamfestatie Kunst in Zee exposities, rondleidin gen, muziek- en andere optredens in de NH kerk in Den Burg. Om 12.00 uur vertrekt bij het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp de jaarlijkse Palmpasenoptocht. De kinderen van Den Burg vertrek ken om 13.00 uur vanaf de hoek Schoonoordsingel-Witte Kruislaan voor hun Palmpasenoptocht. De motocrossers van de MAB gaan om 13.00 uur van start voor de tweede clubcross van het seizoen. Locatie is het eigen circuit aan de Hoofdweg. In De Waal vertrekt de Palmpasen optocht om 13.45 uur bij dorpshuis De Wielewaal. In sporthal Ons Genoegen wordt tussen 14.00 en 16.00 uur een mid dag gehouden rond het thema indi anen, georganiseerd door de jeugd raad van Gymnastiek Vereniging Texel. Deze is bedoeld vooralle kin deren (dus ook voor met-leden) tot en met groep 3 van de basisschool. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien Stuart Little (aanvang 13.45 en 16.00 uur). Toy Story 2 (15.30 uur), American Pie (19.00 uur). Three Kings (19.00 uur), Scream 3 (21.30 uur) en The Beach (21.45 uur). Maandag 17 april De overkoepeling van de Texelse vrouwenorganisaties vergadert vanaf 13.30 uur in het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk. Notaris Jan Dogger houdt i Eierlandsche Huis een lezirj de afdelingen Texel en De i dorp/Eierland van de Plattel vrouwen Aanvang 20,00 uul In het gemeentehuis vergJ vanaf 19.30 uur de commissies voor Bestuur ent nisatie en Welzijn en Onderval de agenda onder meer de in: van een nieuw orgaarj rekenkamercommissie. In Cinema Texel draaien The E (aanvang 20 00 uur) en een J preview' (20.30 uur). Dinsdag 18 april De leden van de FNV Vrouwen hebben de laatste activiteit vc zomer. Ze worden om 14.3! verwacht op de Stenenplaats, dan wordt bekendgemaakt a die middag precies gaan doe In het gemeentehuis veigl vanaf 19.30 uur de raadscomnT voor Ruimte, Wonen en Econ( De Historische Vereniging I een bibliotheekavond in de va lige IJskaschool in De Waal. tijdig is er een bijeenkomst v< afdeling stambomen. Aan 20.00 uur. In Cinema Texel draaien The B isr (aanvang 20.00 uur) en O pni do dia (20.30 uur). In verband rtï KJ' Nationale Bioscoopdagen kos kaartje slechts ƒ7,50 en krijger 'W zoekers een bioscoopbon waarde van ƒ2,50 cadeau. ihill irru var iag it i Hm |nd< |n ilot irr fert ir K Ie c for op ïof ih* t,d de rwi de luy Wi Teso zet vandaag tot 20.05 u« extra boot in. Er worden wachttijden verwacht. Hoogwater te Oudesclij Vr. 14 6.04 en 18.15i Za. 15 7.25 en 19.5ikt Zo. 16 8.45 en 20.5iK Ma. 17 10.06 en 21.4~ Di. 18 10.50 en 22.3| Wo. 19 11.25 en 23.CÜ Do. 20 11.56 en 23.40 Vr. 21 11.50 en Aan het strand is het ongeveer een ut/ der hoogwater. De zon komt 21 april op 6.28 uur en gaat onder om 20.47 uv april volle maan, 20 april springtij. Horecabedrijven mogen volgende winter op vrijdag en zaterdag tot 4.00 uur open blijven. Dat is de be langrijkste uitkomst van het debat over de openbare orde, dat dins dag in de gemeenteraad een (voor lopig) einde kreeg. Verschillende raadsfracties wezen erop dat de uitkomsten van het ex periment nauwelijks te gebruiken zijn, aangezien er tussen uitgaan in de winter en het hoogseizoen een he melsbreed verschil ligt. Maar na een langdurige discussie gingen ze over stag voor het argument van het col lege dat de verruiming van de openingstijden een mooi gebaar vormt richting de Texelse jeugd. Bo vendien, zo legde burgemeester Joke Geldorp uit, biedt de proef op z'n minst enige aanwijzingen over de manier waarop het uitgaanspubliek zich gedraagt tussen 2.00 en 4.00 uur, de periode tussen het moment dat er niemand meer naar binnen mag en het bedrijf door iedereen ver laten moet zijn. Vragen die daarbij aan de orde komen zijn onder meer: hoe laat gaat men naar huis en ge beurt dat gespreid dan wel tegelijk? Opmerkelijk was het standpunt van Jan Koolhof (CDA), die op voorhand zei de voorstellen te zullen steunen, maar zich tegelijkertijd afvroeg waarom het college niet zo dapper durfde te zijn om de openingstijden ook in het hoogseizoen bij wijze van proef te verruimen naar 4.00 uur. 'Dat schept tenminste duidelijkheid. En mocht het niet werken, dan kunnen we er altijd nog direct mee stoppen.' Koolhof kreeg de steun van de WD en van Arthur Oosterbaan van GroenLinks, die binnen zijn fractie Jaap Vlaming en wethouder Peter Bakker tegenover zich wist. De bur gemeester antwoordde dat er welis waar over deze mogelijkheid is nage dacht, maar dat deze op aanraden van de korpsleiding van de politie is verworpen. 'Als een bedrijf langer open blijft, blijft het langer gezellig en blijven de mensen ook langer han gen. Zo leren ervaringen elders en daar hebben we rekening mee willen houden.' Hans Roeper van de PvdA zei weinig voor het voorgestelde experiment te voelen en de openingstijden liever te houden zoals ze zijn, terwijl Dick Drijver (Texels Belang) uitlegde dat een ruimere openingstelling moeilijk ligt bij zijn achterban, maar dat hij de proef het voordeel van de twijfel wilde geven. Pieter de Groot van D66 was afwezig. De meningen waren dus duidelijk verdeeld, maar na een plei dooi van de burgemeester om eens gezindheid te betrachten, stemde uiteindelijk toch iedereen voor het collegevoorstel. Gevolg is nu dat bedrijven met een drank- en horecavergunnmg tussen 1 november en 31 maart op vrijdag en zaterdagavond na 2.00 uur geen mensen meer mogen binnenlaten, maar daarna tot 4 uur open mogen zijn. Tussen 1 april en 31 oktober blijft de huidige 2-3 regeling van kracht. De zogenoemde ontnuchterings- bedrijven (snackbars, shoarmazaken, etc.) mogen 's winters open zijn tot 4.00 uur en 's zomers tot 3.30 uur, op voorwaarde dat ze na middernacht geen alcoholhoudende dranken ver kopen. Unaniem werd ook het plan gesteund om ook volgend seizoen een borrel bus te laten rijden, de piaspiramides te plaatsen en het aantal dorps wachters in het hoogseizoen uit te breiden naar zes. Dat laatste plan is overigens ƒ23.500,- duurder dan beraamd, aangezien het college er geen rekening mee had gehouden dat de avond-, nacht- en weekend tarieven van beveiligingsbedrijf BOWA hoger liggen. Voor extra kre diet hoefde de burgemeester niet door het stof. 'Je moet het goed doen Bil erk of niet', verwoordde Roeper <L ning van alle raadsfracties oil' aanpak van de openbare ordel Wél een stevige discussie leven voorstel op om het dorpspli wijze van proef tussen 2.00 e uur als tweede standplaats voa te bestempelen. 'Ik ben bano gevaarlijke en lawaaienge toest; en word in mijn mening gestel het advies van de politie', rr Oosterbaan. De meeste raadst waren het met de woordvoerd1 GroenLinks eens, maarwildeno experiment het voordeel van di fel geven. Het college kreeg ten vrijwel iedereen achter zich do voorstel enigszins aan te passs spraak is nu dat met horeca bedrijven wordt onderzocht oil heeft een taxi alleen de Dorps in te laten rijden wanneer deze steld door de portier van het b fende horecabedrijf. De tax» feurs zouden dan ook allee: 'vrachtje' even moeten oppikk met mogen ingaan op het ve van hen tegemoetlopende L om in te kunnen stappen Gerard Weijers van Texels Bel' niets in het plan en stemde als van zijn fractie en van de hele tegen. Het overzicht van de zondag op te houden kerkdiensten staal week afgedrukt in de Vo special die gelijk met deze wordt verspreid. In deze krant staan ook de overige g vermeld uit de rubrieken 'Med zorg' en 'Overige hulpverte Weekenddienst heeft Dokter K Dijk en N. de Grave, Robbe Oosterend, telefoon 318234. uitsluitend na telefonische afs

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2