4agel en regen teisteren schoolvoetbaltoernooi Gyrokompas blikvanger Luchtvaartmuseum [Film Basketballers redden zich net sterk spel ekker griezelen Finale menwedstrijd om De Graafbokaal Wijziging bij wielrennen Wat ik zeggen wou. Eilandcompetitie volleybal Schoolvoetbal MEDEWERKERS IN DE FUNCTIE N- VAN THUISHULP A <v/m) L ILXELSE ^7 C0URANT Fontein en Jozefschool kampioen fcis/es van de Jozefschool werden Texels kampioen bij de meisjes. Volgens traditie kende het school- voetbaltoernooi z'n ups en downs, winnaars en verliezers. Een blijk van waardering was er voor de organisa tie, die zorgde dat het hele schema rond de klok van zessen kon worden afgerond, en voor de scheidsrechters die het soms zwaar hadden te verdu ren. De |eugd is tegenwoordig mon dig, maar ook vanaf de zijlijn vielen kritische geluiden te horen. Niettemin deden zich geen grote incidenten voor en verliep het toernooi ondanks de kou in een redelijke sfeer, al von den sommigen het jammer dat er spelertjes waren die met of nauweli|ks aan voetballen toekwamen. Een inge zonden brief van een moeder die el- Het gemengde kampioensteam van de Strijbosschool. zij prima spel hebben de Jtetballers van de Mareis zich fefnjppertje weten te handha ft fan klasse. In Den Helder IJ zaterdag met 44-32 gewon- ran het tweede juniorenteam HBC. Texelaars moesten de laatste itrijd van het seizoen winnen en ezien ze maar over één wissel en beschikken, diende er zorg- i met de krachten te worden fsprongen. In tegenstelling tot orgaande wedstrijden was het i zeer sterk. Na een kwartier In had de Mareis al een voor- ig van negen punten opge ld. Dit was voor een groot deel nken aan hun geconcentreerd digen. Koert Vermeulen en Jaap 'ijk gaven de HBC-spelers geen en namen bijna alle rebounds hun rekening. Met zijn felle ma- van verdedigen, dwong Chris ipers zijn tegenstander memg- tot een wanhopig schot. Ook rima samenspel tussen Ricardo nk en Serge Blom mocht er we- Net als in de vorige wedstrijd wisten zij elkaar goed te vinden. Vooral Blom wist in de eerste helft vaak te scoren. Van de vierentwintig punten, maakte hij de helft. Met een stand van 24-18 konden de Mareis, voor de verandering, met een ruime voorsprong aan de rust beginnen In het begin van de tweede helft ging de score gelijk op. HBC wist in de dertiende minuut de achterstand zelfs te verkleinen tot drie punten. Daarna was de Texelse verdediging, met Jaap de Wijk als koning van de rebound, weer oppermachtig. In het laatste kwartier konden de HBC-spe- lers maar één keer scoren. Helaas ging het verdedigen af en toe ge paard met overtredingen. Vermeulen moest na een zeer sterke wedstrijd het veld met vijf 'persoonlijke fouten' verlaten. In aanvallend opzicht gin gen de Texelaars onverdroten door. Venneker sneed met zijn lay-ups via de achterlijn door de HBC-verdedi- ging. Heijenk was onnavolgbaar in één tegen één situaties. En ook Blom, met zijn drives dwars door de vijan delijke linies, deed een duit in het zakje. Einduitslag 44-32. Ricardo Heijenk werd met 18 punten topscorer, gevolgd door Serge Blom, die er 15 voor zijn rekening nam. Ook Erik Venneker (8), Chris Schlepers (2) en Jaap de Wijk (1) wisten de basket te vinden. iream 1' stelde de regels, :ream 2' brak de regels, maar Scream 3' zijn er geen regels. officiële première van deze h is op 20 april, maar - zoals I vaker het geval - biedt Ci- |ma Texel de fans van de hor- f-lachfilms van Wes Craven [ze week al de kans om lekker griezelen. dat al haar vrienden uit fodsboro van de middelbare hooi (deel 1) en de universiteit iel 2) zi|n uitgemoord, leidt de 'gische heldin Sidney Prescott leve Campbell) een eenzaam le- 'n- In de hoop van verdere [aniakale achtervolgers versto- n le blijven, vult ze haar dagen sen fortachtig huis in 'the middle nowhere' als medewerker van fn anonieme telefonische hulp- pst. Kenners van het genre 'eten wel beter Hoe Sidney ook jchtte vluchten, het verleden zal •ar nooit loslaten. Geheel naar J-nvachting laat de bekende ver- Jprmde stem dan ook met lang op Tch wachten. De psychopaat is dit per een 'copycat', die zich ha pert op de in de maak zijnde film Slab 3', het derde deel in een se- F inferieure horrorfilms over de fuvvehjke slachtingen die zich in Jeodsboro voltrokken. Op de set •S9en de hoofdrolspelers in rap tempo het loodje, waardoor Sidney zich ten derde male gedwongen ziet samen met journaliste Gale Wheaters (Courteney Cox) en de inmiddels tot 'studioconsultant' ge promoveerde 'deputy' Dewey (Astnd Arquette) ten strijde te trek ken tegen de gemaskerde gek(ken). Nog een week te zien in de Texelse bioscoop is 'The Beach', waarin Leonardo DiCaprio in het exoti sche Thailand stuit op een aantal verontrustende geheimen. De lief hebbers kunnen nog tot en met zondag terecht voor 'Three Kings' - over Amerikaanse soldaten die na het staakt-het-vuren in maart 1991 in Irak een confrontatie be leven met aanhangers van Sadam Hussein - en 'American Pie', waarin tieners de gekste toeren uithalen om een jongen of meisje aan de haak te slaan om zich te laten ontmaagden. Speciaal voor de jeugd draaien 'Toy Story 2' en 'Stuart Little', over de muis Stuart die zich een plaatsje probeert te veroveren in het gezin Little. Wie van verrassin gen houdt, kan maandag terecht voor een 'sneak preview'. Filmclub Cinema Paradiso vertoont dins dag en woensdag de film 'O Primeiro Day' Dinsdag 18 en woensdag 19 april doet Cinema Texel mee aan de Nationale Bioscoopdagen. De toegangsprijs voor elke film be draagt dan 7,50; bezoekers krij gen bovendien een bioscoopbon ter waarde van ƒ2,50 cadeau. Op het buitenterrein van manege Akenburg wordt zondag - na een competitie van zes wedstrijden - voor de elfde keer de finalewedstrijd om de Jaap de Graaf-bokaal verre den. De eerste van de twintig deelnemers gaat om kwart voor tien van start voor de dressuurproef. Hierbij zal jurylid Valkema beoordelen of de figuren correct worden uitgevoerd en of de In verband met de opening van de kantine van Texel '94 zijn er enkele wijzigingen gekomen in het pro gramma van de Wielervereniging Texel. De tijdrit over zestien kilome ter nabij Oudeschild wordt verreden op vrijdag 21 april (in plaats van vrij dag 28 april), het baancriterium van vrijdag 21 april wordt een week later (dus op vrijdag 28 april) verreden. wendingen en overgangen juist wor den gereden. Extra moeilijkheids graad is dat voor het eerst buiten wordt gereden, waardoor de paarden vaak erg fris zijn. Dit onderdeel van de wedstrijd duurt tot ongeveer éen uur. Om kwart voor drie volgt wat waar schijnlijk het spectaculairste onder deel van de wedstrijd is: de vaardigheidsproef. Hierbij moeten de deelnemers binnen een bepaalde tijd een parcoursje afleggen. De trofee wordt rond kwart over vier uitgereikt door Ans Blom-de Graaf, dochter van Jaap de Graaf naar wie de trofee is genoemd. De Jaap de Graaf-bokaal, destijds ingesteld door de Stichting Overdekte Manege, was bedoeld om menners die geen eigen aanspanning hebben ook de kans te geven mee te rijden. En ook nu worden veel aan spanningen door verschillende koet siers gemend. Koploper in het tussenklassement is Jan Schaap met 15 punten voor sprong op titelverdediger Frits Witte. Schaap heeft goede kansen op de bokaal, maar moet deze nog wel zien te benutten. Op de derde plaats staat Cor de Lugt, op de voet gevolgd door André Ran, als vrijwilliger betrokken bij het Luchtvaartmuseum Texel, be studeert een gyrokompas, een boordinstrument waarmee de rich ting van een vliegtuig wordt gemeten. Het apparaat is één van de blikvan gers in de nieuwe vitrine in Luchtvaartmuseum Texel, waar een grote collectie instrumenten wordt tentoongesteld. Te zien zijn verder een elektronisch kompas, hoogte meters en andere instrumenten. Een dik dozijn vrijwilligers en echtgenotes verzet dezer dagen bergen werk in het museum op Vliegveld Texel, om te zorgen dat er morgen bij de ope ning om 11.00 uur piekfijn uitziet. De propellers van tentoongestelde schaalmodellen van toestellen zijn draaiend gemaakt en andere geres taureerd. De Mayo-combinatie, bij voorbeeld, een combinatie van twee watervliegtuigen waarmee in de der tiger |aren de afstand tussen Enge land en Amerika werd overbrugd en waarmee poststukken werden over gebracht. Ook de ruim tachtigjarige Texelse luchtvaartgeschiedenis komt in het museum uitgebreid aan bod, onder meer in de vorm van een ma quette van het vliegveld uit 1939. Er staan uit zee opgedoken vliegtuig motoren, de bezoeker kan een vluchtje maken in de simulator en er is een expositie over de opstand van de Georgiërs aan het eind van de Tweede Wereldoorlog. Te constate ren valt dat de groep mensen rond het luchtvaartmuseum steeds groter wordt. Geregeld komen kinderen of kleinkinderen aanzetten met onder scheidingen van oorlogsvliegers, of met vragen over op Texel gesneu velde bemanningsleden. (Foto Gerard Timmerman) Wendy van Elk en Piet Beers Tussen de derde en tiende plaats zitten maar 13 punten verschil, dus de verdeling van de vijf bekers belooft erg span nend te worden. In het barrageprijs- klassement heeft Kees Timmer de leiding, met een dermate grote voor sprong dat hij met meer valt in te ha len De strijd om de dressuurprijs is echter nog lang met gestreden: Greet van der Spruyt gaat aan kop, op de voet gevolgd door Jan Schaap en Wendy van Elk. Het evenement bij de manege duurt de hele dag; publiek is welkom, de toegang is gratis. De winnende mini-jongens van de Lubertischool. Stand: competitie (strafpunten): 1. Jan Schaap 276: 2. Frits Witte 291 3. Cor de Lugt 306; 4. Wendy van Elk 308; 5. Piet Beers 310 Barrageprijs: 1 Kees Timmer 30; 2. Jan Schaap 16; 3. Piet Beers 12. Dressuurpnjs: 1. Greet van der Spruyt 34; 2. Jan Schaap 32; 3. Wendy van Elk 28. Programma dinsdag 18 april: Veld A, mannen 18.30 Grooten Slock-Tatenhove 2 Tex.Autocentale 19.15 Tex.Autocentrale-Teso Grooten Slock 20.00 Twaalf Balcken-DGM Kobeko 20.45 Kobeko-Paal 9 DGM 21 30 Cocky's Kapsalon-Maarcobouw Paai Q 22.15 Paal 28/De Krim-Sportshop2 Maarcobouw Veld B, dames en mannen 18.30 Timmers Bakkerij-Nokanto Cinema Texel 19.15 Cinema Texel-HaarstudioNokanto 20.00 Klif 12-Gimsel Haarstudio 20 45 Westerlaken-Durper Drup Klif 12 21.30 Question-Slagerij lepe de Boer Durper Drup 22.15 Super de Boer-W'tjewel Cocky's Kapsalon Veld C, dames en mannen 18.30 B&B vdVis+denBoer-De Rival Wiersma Meubelen 19.15 Zeilmakerij-Wiersma Meubelen B&B vdVis+dertBoer 20.00 De Krim-Keurslager Dros Bar Sportief 20.45 Smash '68-Bar Sportief De Krim 21.30 OSG-Agrfirm CVI 22.15 CVI-verliezer van de wedstrijd van 21.30 winnaar van 21.30 Wedstrijdleiding: Edith en Hans (tel. 313363/312339) Uitslagen 11 april: OSG-Grooten Slock 0-3; Teso-CVI 2-1; W'tjewel-Tatenhovel 0-3; Texelse Auto- centrale-Super de Boer 0-3; Maarcobouw-Paal 9 3-0; Twaalf Balcken-Sportshop 2 0-3; Question-Durper Drup 1 -2; Klif 12-Eierlandsche Huis 2-1Nokanto-Gimsel 2-1Cinema Texel- Timmers Bakkeni 1-2; Westerlaken-Haarstudio 1 -2; Sportshop Texel-Milly's 2-1Salon Martme/ De Oorzaak-Jozefschool 1-2, Tatenhove2- PrePress Center 2-1LenR-'t Gouwe Boltje 2- 1Zandbank-Slagerij Beverdam 3-0; EcoMare- Nioz 2-1Rabo-Euroase 3-0. Schoolvoetbal, een feest voor de jeugd. Zo zou het althans moeten zijn. Maar als ik zie dat kinderen hui lend naar de kleedkamer en naar huis gaan omdat ze almaar in regen en wind aan de kant moeten staan, ter wijl ze toch zo hard hun best hadden gedaan op de trainingen, dan denk ik dat er iets goed mis is met dat schoolvoetbal! En trouwens, met het hele jeugdvoetbal. Groepjes worden uit elkaar getrokken om de 'besten' te scheiden van de 'minderen'; dit ten koste van het plezier van de kinderen zelf. Verscheidene kinderen gaan van voetbal af omdat ze met meer bij hun vriendjes mochten spelen. Leg ze dat maar eens uit. Waar zijn jullie (trai ners, begeleiders) mee bezig? Is voetbal er voor het plezier van de jeugd of tot meerdere glorie van de volwassenen er omheen? Een wed strijd is pas geslaagd als alle speler tjes lachend van het veld af komen, gewonnen of verloren, dat hoort bij zaak te zijn. Suzan Boom, Oudeschild. (Advertenties) Thuiszorg Beheer is een holding waaronder zes werkmaatschappijen resorteren: Thuiszorg Kop van Noord-Holland, Alarmering, Thuiszorgwinkels Noord-Holland Noord, Uitzendbureau Zorg Interim, Diensten winkel en Huisvesting en Beheer. Thuiszorg Kop van Noord-Holland biedt vele vormen van thuiszorg verspreid over acht gemeenten in de Kop van Noord-Holland, waaronder Texel. Zij heeft ongeveer 650 medewerkers in dienst. Aangesloten bij (huiszorg Beheer Thuiszorg Kop van Noord-Holland vraagt voor zo spoedig mogelijk; ten behoeve van heel Texel Wij bieden een dienstverband voor onbepaalde tijd voor minimaal 12 uur per week. Werkzaamheden - het verzorgen van de huishouding bij gezinnen en bejaarden; - het verzorgen van kleding en linnengoed; - het bereiden van maaltijden of voorbereidende werkzaamheden daarvoor; - boodschappen doen; - het stimuleren van de zelfredzaamheid van de cliënten. Wij vragen iemand die: - bereid is tot het volgen van de opleiding Thuishulp A; - bij voorkeur beschikt over enige jaren ervaring. Arbeids\ oorwaarden: - salariëring en arbeidsvoorwaarden volgens de CAO Thuiszorg. Nadere informatie over de functie op alle werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur te verkrijgen bij mevrouw B Dijkstra en mevrouw T. Huisman, leidinggevenden, telefoonnummer 0222-320801 Uw schriftelijke sollicitatie zien wij graag binnen veertien dagen tegemoet. U kunt deze richten aan: Thuiszorg Kop van Noord-Holland Afdeling Personeel en Organisatie t.a v. mevrouw M. van Twillert Postbus 175, 1780 AD Den Helder ln plaats van een sollicitatiebrief te schrijven kunt u ook een sollicitatieformulier opira- gen bij afdeling Personeel en Organisatietelefoonnummer 0223-650/23 TCVCI CC s-7 VRIJDAG 14 APRIL 2000 tem 1. het kampioensteam van Texel Leerkrachten van de basisscholen die waren uitgenodigd voor het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi dat voor woensdag op de kalender stond, hadden zich met een blik op de barometer verwachtingsvol bij de telefoon geposteerd. Maar toen het telefoontje uitbleef en de lucht opklaarde, begaven ze zich met hun teams toch maar naar het ter rein van W Texel '94, alwaar de die middag 102 wedstrijden op het programma stonden. Terwijl verwende profvoetballers in overdekte stadions een balletje trap pen, trotseerden de Texelse speler tjes de elementen om er strijdvaardig tegenaan te gaan. Terwijl bij tijd en wijle hagel en regen op hen neerdaal ders in dit nummer staat afgedrukt, getuigt hiervan. Wellicht biedt sprei ding van het toernooi over enkele (ho pelijk fraaiere) middagen volgend ja^r ruimte om elftallen wat langer te kun nen laten spelen. Dat lijkt sowieso nodig te worden, omdat dan waar schijnlijk niet meer aan twee kanten van de Haffelderweg kan worden gespeeld. In poule E ging de winst naar het team Strijbosschool 1; bij poule E, van de miniteams meisjes, kwam de Drijverschool als beste uit de bus; in poule C, de mini-jongens, pakte de Lubertischool het kampioenschap. Poule B, de mini-meisjes, was een prooi voor de Jozefschool en in poule A, de jongenselftallen, ging de zwaar bevochten zege naar De Fontein. De den, speelden ze hun favoriete spel letje. En waar de ambitie om te win nen bij hen met van binnenuit kwam, werden ze vanaf de zijlijn wel aange moedigd door klasgenootjes en zo mogelijk nog fanatiekere ouders en leerkrachten jongens van meester Freek ten Klooster versloegen tweevoudig kampioen De Jozefschool in een spannende finale. Zijn opmerking 'Jongens, vooral met winnen, want dan moeten we naar Anna Paulowna', heeft dus het gewenste effect gehad. Onder de deelnemende teams was ook een afvaardiging van de Wereldschool uit De Waal. 'We zijn niet het winnende team, maar wel het meest enthousiaste', prees juf Souwie Duinker haar pupillen. De winnaars uit poule A en B worden ingeschreven voor het Noordhollands kampioenschap, dat op woensdag 10 mei in Anna Paulowna wordt ge houden. Uitslagen Poule A. jongens elftallen 1 Fontein 1. 2. Jozefschool 13. Vrije School. 4 Thijsseschool. 5. De Bruinvis. Poule B: meisjes miniteams 1 Jozefschool 1 2. De Akker 13, Thijsseschool 14 De Bruin vis. 5 De Fontein 16 Vrije School. Poule C. |ongens mini; 1 Lubertischool. 2. Kompasschool. 3. De Akker. 4. Drijverschool. 5 Durperhonk. 6 De Akker 2, 7 De Wereld. 8. Daalderschool, 9. Fontein 2.10 De Fontein 3. 11 Thijsseschool 2. 12 Jozefschool 4, 13. Jozefschool 2,14. Jozefschool 3.15. Kompas- school 2.16. Jozefschool 5 Poule D. meisjes mini. 1. Drijverschool. 2 Durperhonk, 3 De Fontein 2, 4 Thijsseschool 2,5. Fontein 3.6 Lubertischool, 7 Jozefschool 2, 8. Daalderschool. 9. Thijsseschool. 10. De Akker 2/De Wereld. 12 Jozefschool 3. Poule E. gemengde teams. 1Strijbosschool 1. 2 Strijbosschool 2. 3 Lubertischool. 4. Vrije School. Het meidenkampioensteam van de Jan Drijverschool.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 7