2 Musicalvereniging 'Geen C te hoog' gered door Muziek- Dansschool 'Ik moest groente wassen in de badkuip' .TEXELSE COURANT1 Zeldzame vogel Radio Texel lOO de [Juinpan Kerkdiensten Paaszondag 23 april Med'sche zorg Marianne Witte presenteert boek Excursie Donatus Nieuwe editie CD De Vleet Loterij van jarige scouting lil oud Papii 'Mei' op CD Kinderen gaven kleur aan Contrabs. VRIJDAG 21 APRIL 2000 Scène uit Madame. De kans dat Geen C te hoog binnen niet al te lange tijd weer een musical opvoert, is een stuk toegenomen. (Foto arctvel Te tetse Courant sessies bij de muziekschool en daarna besluiten of ze lid willen wor den.' Muziek-theateropleiding Van den Berg hoopt dat er tussen Geen C te hoog en de muziekschool iets moois gaat groeien, uitmondend in een gezamenlijke productie. Deckers wil geen voorspellingen doen, maar het zou uitstekend in haar straatie passen. Zij is een groot lief hebber van de combinatie van zang, dans en drama. 'Mensen kunnen er veel in kwijt', zegt Deckers, die druk bezig is met het ontwikkelen van een muziek-theateropleiding. Daarvoor worden een nieuwe dansleraar en een dramadocent aangetrokkenHet streven is dat de opleiding in septem ber 2001 van start gaat. Zij heeft het tij mee, want de musical heeft de laat ste jaren een ware renaissance be leefd, getuige het enorme succes van producties als Madam Butterfly, Oliver! en The Phantom of the Opera. En ook de opera is weer terug van weggeweest. 'Ik wil me niet beperken tot bestaande producties maar men sen zelf verhalen, choreografieën en muziek laten schrijven. Dat prikkelt de fantasie. Creatief bezig zijn, dat ge beurt in deze tijd van computers pelletjes toch al veel te weinig. Daarom heb ik ook zo'n gloeiende hekel aan playbackshows. Een artiest naapen is zo stom als je zelf ook iets leuks kunt verzinnen.' De cursus voor leden en aspirant-leden gaat op 27 april van start. Belangstellen den kunnen zich opgeven bij Ger van Hof- ten, tel. 31 35 21. De 32 leden van musicalvereniging 'Geen C te hoog' kunnen weer zingen. De club is lange tijd op zoek geweest naar muzi kale leiding, maar die was zelfs aan de overkant niet te vinden. Daarmee leek de vereniging ten dode opgeschreven, want zon der muziekstukken en zanginstructeur kan zij niet bestaan. De Muziek- Dansschool Texel heeft nu de helpende hand toe gestoken. De vereniging krijgt lessen van muziekleraar Dyo Wassink. De samenwerking zal in de verdere toekomst moge lijk tot coproducties leiden. Het verlenen van hand- en spandien sten aan amateur-kunstenaars hoort strikt genomen niet tot de doelstellin gen van de Muziek- Dansschool, maar directeur Maaike Deckers brak een lans voor de zangers van Geen C te hoog. 'Ik dacht: we moeten die club helpen en ik was blij dat alle muziekleraren enthousiast reageer den De hokjesgeest is verdwenen, we moeten ruimer gaan denken. Als publieke instelling vond ik dat hier een taak voor ons lag.' Geen C te hoog heeft zich ingeschre ven voor het volgen van een zang cursus van tien lessen. Dyo Wassink zal de koorscholing en stemvorming verzorgen. Geen C te hoog betaalt de muziekschool voor de cursus en stelt de jonge musici van de school in staat om in het kader van hun jaar lijkse samenspelproject de begelei dende 'meezingmuziek' te verzorgen. Dat gebeurt pas nadat de cursus medio juli is afgesloten. Deckers. 'Het gaat om jonge leerlingen waarmee veel mis kan gaan. We moeten dus voorzichtig beginnen. Als het proef project bevalt komt er op langere ter mijn mogelijk een vervolg, want het kan voor jonge musici natuurlijk heel leerzaam zijn om met een koor sa men te spelen 'Dit is de redding van onze vereni ging', zegt Rika van den Berg namens Geen C te hoog. 'We vroegen ons ernstig af of we ons niet moesten opheffen. Dat we niet aan de slag konden met een musical was niet het grootste probleem. Het gaat de leden er vooral om dat ze regelmatig samen kunnen zingen.' Het vinden van een regisseur voor de dramatische kant van een musical was niet zo moeilijk, maar muzikale leiding was nergens beschikbaar. 'En daar gaat het toch uiteindelijk wel om. Er moet continuï teit zitten in het bezig zijn met muziek Daarom zijn we ontzettend blij met de samenwerking met de muziekschool. Het was voor ons de enige manier om te overleven De musical 'Madame'van Annie M.G. Schmidt was de laatste productie waarmee Geen C te hoog twee jaar geleden op de planken stond. Het werken aan een nieuwe musical kost minimaal een jaar. Van den Berg: 'We hebben nog geen keuze gemaakt, maar ook als je nadenkt over een stuk moet je in de tussentijd gewoon door blijven zingen.' Om de vereniging van vers bloed te voorzien wil Geen C te hoog het ietwat elitaire, gesloten imago van zich afschudden. 'We wil len ons openstellen voor iedereen. Daarom kunnen mensen voor 50,- een soort proeflidmaatschap aan gaan voor de duur van de oefen- Op Texel houdt zich momenteel een koereiger op. De vogel is sinds dinsdag enkele keren waargeno men in grasland bij de Ploeg- elanderweg. De koereiger is een kleine reigersoort, nog iets kleiner dan een zilverreiger waarop hij een beetje lijkt. Opvallend en kenmerkend is de oranje boven kant van de kop en de nek. De koereiger wordt hier zelden ge zien. De waarneming van nu is de veertiende in de geschiedenis. Koereigers horen thuis in Zuid-Eu ropa en Afrika maar gedragen zich kosmopolitisch: ze worden inciden teel op een groot deel van de aarde waargenomen. De noordelijkste broedplaats is Midden-Frankrijk. Radio Texel is te beluisteren op 106.1 FM, via de kabel (98.5), of via De Lichtboei (100 4) De programma's van 's avonds worden de volgende morgen tussen 11 30 en 13.30 uur via de kabel en De Lichtboei herhaald. Vrijdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21 00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16 00 u Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag. Paaseieren 18.00 u. De zes uur-show (jongerenprogramma) 19.00 u. After party (jongerenprogramma) 20.00 u Radio Noordholland Zondag: 9 00 u Klassiek op zondag 10 00 u Kerkdienst vanuit INVULLEN 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13 00u. Nieuwtjes en achtergronden 14 00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 18.00 u. Time travelling (muziek) 21 00 u. Proefproject (muziek) 22.00 u. Radio Noordholland Maandag: 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u Even bi|praten met (herhaling van donderdag) 20.00 u. Radio Noordholland aansluitend. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20 00 u Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen verhalen (Westfries) 20 00 u Radio Noordholland Donderdag: 18 00u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws) 20.00 u. Radio Noordholland 'Als de kinderen hier binnenkomen zijn ze helemaal blanco. Gaan ze twee jaar later weg, dan kunnen ze een heel menu op tafel zetten. Dat geeft veel voldoening.' Aan het woord is Jan Teernstra (52), do cent aan de opleiding 'consump tief' van OSG de Hogeberg. Hij werkte lange tijd als kok en was zeventien jaar lang docent aan een MBO-opleiding, waar de leerlin gen ouder zijn en in veel gevallen al enkele jaren ervaring hebben. Het leraarschap in Den Burg be schouwt hij echter geenszins als een baan van minder niveau: 'Aan het MBO zijn de menu's misschien iets verfijnder en krijgen de leerlin gen ook les in Frans en economie. Maar het gaat om de technieken. Of je nu simpele of duurdere producten gebruikt, de bereiding is hetzelfde. Leuk aan leerlingen van deze leeftijd vind ik dat ze heel open staan en gemakkelijk iets van je aannemen Jan Teernstra werd geboren in het Friese Balk, waar zijn ouders een dorpshotelletje runden, "s Zomers hadden we gasten, 's winters brui loften en partijen en soms een ver tegenwoordiger. Mijn moeder was kok. Bi| speciale gelegenheden kwam er een oude banketbakker om te koken. Die hielp ik wel eens. Ik kan me herinneren dat ik groente moest wassen in de bad kuip.' Teernstra behaalde zijn ULO-di- ploma, ging naar de school voor brood- en banketbakkers en be sloot zijn opleiding aan de culinaire vakschool in Groningen. Daarna werkte hij achtereenvolgens in Motel Heerenveen, op de Veluwe en in België. 'In het Franse ge deelte. De taal leerde ik er van een oude vrouw, die achter de bar werkte. Als het 's middags rustig was, moest ik bij haar komen om haar voor te lezen. Een goede leer school. Ze sprak zelf alleen Frans.' Na een korte terugkeer naar Ne derland (hotel Hamdorf in Laren), besloot hij met een collega en twee vriendinnen naar Zwitserland te gaan, waar hij voor diverse ho tels werkte. 'Dat is inderdaad de horeca eigen. Ik werkte gemiddeld met langer dan één jaar voor een bedrijf. Op die manier leer je zoveel mogelijk. In België koken ze heel klassiek, op Frankrijk georiën teerd in Zwitserland is het een mengelmoes van de Duitse, de Ita liaanse en de Franse keuken. Te gelijkertijd lokte ook het avontuur me wel.' Toen hij een vriendin kreeg, keerde hij terug naar Nederland In Apeldoorn werkte hij drie, vier jaar Jan Teernstra: 'Ik ken iedere leerling persoonlijk en weet precies wat ze kunnen.iFoto Joop Rommets) voor de Echoput. 'Dat was in die tijd één van de weinige bedrijven met een Michelinster. Het restau rant lag midden in de kroon domeinen en een contract be paalde dat het restaurant verplicht was het door de jachtopzieners geschoten wild af te nemen. Dat werd net geschoten binnen gedragen en daarna moesten we het verwerken. Daar heb ik geleerd het lekkerst en het best te koken. En alles te gebruiken, ook wat je al gauw als afval beschouwt, om er bijvoorbeeld paté of bouillon van te maken. Wild spreekt me nog steeds aan. Het is eerlijk vlees, met een pure smaak.' Op 26-jarige leeftijd veranderde er veel in Teernstra's leven. Hij was net vader geworden van een meisje, dat hij door zijn drukke en ongeregelde werk nauwelijks zag. Tegelijkertijd leek het hem leuk om zijn kennis over te dragen aan jon geren. Hij solliciteerde naar een vacature op een MBO-opleiding in Leeuwarden en werd aangeno men. 'Ik heb er zestien, zeventien jaar gewerkt. Met veel plezier. Maar het was altijd een droom van me om nog eens een eigen restau rantje te hebben. Het bedrijf van mijn ouders overnemen zag ik niet zitten. Dat was toch meer een ho telletje, waarvan ie ook de kamers moest schoonhouden. Ik wilde me liever helemaal toeleggen op de keuken.' In Kollum huurde hij een gerestau reerd monument en begon er sa men met zijn echtgenote een res taurant. De gok pakte met helemaal goed uit. Zakelijk ging het vrij aardig, maar het bij vlagen keiharde werken brak Teernstra's vrouw op, zodat na vijf jaar werd besloten het huurcontract met te verlengen. 'Vlak voor het verstrij ken van het huurcontract, nu vijf jaar geleden, kwam ik die adver tentie van OSG de Hogeberg te gen. Een geluk, want de banen lig gen met voor het oprapen. De mensen in het onderwijs zijn nogal honkvast.' De hernieuwde kennismaking be valt Teernstra buitengewoon. 'Ik heb twee klassen, allebei voor dertien uur in de week. Dat is heel anders dan een leraar Nederlands of wiskunde, die veel meer klassen heeft en die maar een paar uur in de week ziet. Ik ken iedere leerling persoonlijk en weet precies wat ze kunnen. De sfeer is erg goed. Leer lingen leren samen te werken en elkaar te helpen. Dat is mooi om mee te maken.' Lamskoteletten (voor 4 personen) 12 a 16 lamskoteletten boter zout, peper en lamskruiden 100 g. mager gerookt spek 1 ui 6 champignons 1 flinke teen knoflook 1 tomaat snufjes tijm, salie en peterselie Texelse mosterd scheut rode wijn jus Kruid de koteletten met zout, pe per en lamskruiden en bak ze in de boter (halverwege even om draaien) tot ze halfgaar zijn. Smeer ze vervolgens in met mosterd en houd ze onder de grill warm. Bak het fijngesneden spek uit en voeg de gesneden ui, knoflook en champignons toe. Afblussen met wijn. Voeg vervolgens de gesne den tomaat, tijm, salie en gehakte peterselie toe en laat het geheel één tot twee minuten inkoken. Voeg ten slotte de jus erbij. Dit kan de jus zijn die toevallig nog in de koelkast stond, maar ook jus- poeder met water is toegestaan. Eet de koteletten met kriel aardappeltjes en jonge boontjes of spinazie Wie wil kennismaken met de talen ten van Teernstra en zijn leerlingen, kan iedere woensdag vanaf 18.00 uur terecht in het restaurant van de school, Het Proefkonijn, waar zij tegen een vergoeding van 17,50 een drie- of viergangenmenu be reiden. Reserveren (via de school) is dringend gewenst. HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 5.30 u. Paaswake, oec.dienst in NH kerk. 9 30 u Paasdienst. ds J. ter Haar De Waal: geen dienst. De Koog: 9.30 u. ds J Vlasblom Den Hoorn: 11 00 u ds J. Vlasblom Oosterend: 9.30 u. GK. ds. E.J. Vledder Oudeschild: 11 00 u. ds E J Vledder De Cocksdorp: 11.00 u. dhr. B Guiljam GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 5.30 u. Paaswake in NH kerk. mmv de Cantorij, 10.00 u. Paashoogfeest, ds M.G.J Roe pers. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat. Oost erend: vrij. 21/04 19 00 u. ds. T M van Dijk, zon 23/04: 10 00 en 16 00 u. ds. T.M. van Dijk; ma. 24/ 04 ds. T.M van Dijk. GEREFORMEERDE KERK (Vrij gemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: vrij 21/04 19 30 u. Avondmaalsviering; zon. 23/04: 10.00 u. paasdienst. ds. L. van Wijk-Hoekstra; uitz. via De Lichtboei. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat. Den Burg 10 00 u. ds. G. Sipkema, uitz via Radio Texel ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zon. 23/04 11.00 u. dames- en herenkoor Den Burg, dameskoor oosterend. kinder- nevendienst en creche; ma. 24/04: 10.45 u. De Koog: ma. 24/04" 9.30 u Oudeschild: zon. 9.30 u. Gollards: zat. 16.00 u JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing. 10.30 u.: Verantwoor delijkheden en beloningen van het ouderschap; Wachttorenstudie, 11 20 u.: Jehovah - Degene die sterk is in kracht Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8.00 tot zondag 20 00 u. Dokter K. Eissen/J.F. Hoekstra, Molenstraat 87. Den Burg. telefoon 312039 Aanvragen visites svp. vóór 10.30 uur Spreekuur op zater dag en zondag van 11.30 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 16.30 uur, zon der afspraak. van zondag 20 00 u tot dinsdag 8.00 u.: Dokter A.C.P.J. Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87, Den Burg. tel 312016 Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld, 313086; 314727, 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: T.M. Niehoff en AH Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872 GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg. huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreek uur elke werkdag van 9.00-10.00 u. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 313241 Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887 Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Dietiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17 00 uur, tel. 0223- 650222 Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraam- centrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel 0223-540088 (24 uur bereikbaar). t Indicatie Indicatie voor thuiszorg en voot name in verpleeg- en verzorgd huis Stichting RIO Texel Wierinc Opvragen via tel. (0223) 67n Opname geschiedt op advies huisarts of specialist. OVERIGE HULPVERLENING. Brand/Ambulance: Bij brand voor spoedeisend ambulanc& voer bellen 1-1-2. Of bel de M kamer Noordholland-noord 5644444 Politie: Keesomlaan 4a. DenB< Het bureau is dagelijks open 9.00 tot 17.00 u Telefoon: tijd kantooruren 072-5498360, bu kantooruren 072-5122222. spoedeisende gevallen 1-1-2, Gevonden munitie: Bel de pol' tel 072-5498360. Dierenartsenprakt Keesomlaan 11Den Burg Allee spoedgevallen, tel 312527 Verslavingsproblemen: Voorh bij problemen met alcohol, drugs andere verslavingen, bel tijdensk tooruren 319413 (De Nieuwe Sku Toeristenpastoraat: Bram Guiljam, tel 318581, 3172 Stichting Welzijn Ouderen Te> Warme maaltijdvoorziening, ala ering, klusjesdienst, huishoudet dienst, versteldienst Spreekuuri 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 16 00 u., De Buureton, Molensti 2, Den Burg. Tel. 312696 Kustwacht: Voor meldingen schepen en zwemmers in nood 316270. Chemicaliën op het strand: de brandweer, 072- 5644444. Kunstgebitreparatie: Tandprothetische praktijk Kralingen (samenwerkend met tandheelkundig centrum, voor kenfonds- en particulier-verzeis den), tel 312069. Tandtechniek R Van Oosten kunstgebitten en reparaties), 310605. Apotheek: Weverstraat 95, D Burg; tel. 312112. Maandag t/mv dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10. 13.00 en 15.00-17.00 u.; zont 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. ten die tijden alleen voor spoed sende gevallen. Marianne Witte uit Den Burg is za terdag tussen 10.30 en 12.30 uur in de bibliotheek om haar nieuwste kinderboek, Ik ben een spook, te presenteren. Bedoeling is er een feestelijke gebeurtenis van te ma ken, waarbij peuters en kleuters zich kunnen verkleden (er is een speciale kist) en op de foto kunnen. Als de kinderen het willen, leest de schrijfster voor uit het boek, dat ook ter plaatse kan worden ge kocht en gesigneerd. Na Dag kinderdagverblijf (1998), Ba sisschool Pierewiet (1999) en Tessel (1999) is Ik ben een spook het vierde kinderboek van Marianne Witte, die freelance-schrijfster is en als baby leidster bij het kinderdagverblijf werkt. Ik ben een spook is speciaal bedoeld voor peuters en kleuters, die (doorgaans) dol zijn op verkleden en fantaseren. De hoofdpersoon ver kleedt zich op iedere pagina als iets anders en is onder meer spook, rid der, tijger en kabouter, maar ook ko ningin, mama. vlinder en taartjes- Op de biologisch-dynamische boer derij Sint Donatus bij Den Hoorn wordt met ingang van komende week iedere woensdag (tot en met 6 sep tember) een rondleiding gehouden over het erf en door de stallen. Tij dens deze wandelingen worden de koeien uit het land opgehaald en naar de stal gebracht. Deelnemers beta len 7,50 (kinderen tot en met 5 jaar ƒ3,50). Wie na afloop een kopje kof fie lust met op het bedrijf gemaakte appeltaart, betaalt ƒ14,50 voor de excursie. Met wijzigingen in 410 van de in to taal 2081 onderwerpen is de nieuwe editie van EcoMare's digitale ency clopedie over de wadden, kust en Noordzee, weer geheel 'up to date'. Naar aanleiding van een onderzoek onder gebruikers werd de CD-ROM aangepast, waarbij onder meer ge bruik werd gemaakt van een nieu were versie van het basisprogramma. Zo zijn de menu's nu in verschillende talen op te vragen en kan de gebrui ker de schermopbouw naar zijn wen sen aanpassen. Ook werden koppe lingen met het Internet toegevoegd en is de installatie standaard voorzien van de mogelijkheid aantekeningen in te voegen. Ook de verpakking werd aangepast. De CD wordt niet langer in een CD-doosje geleverd, maar in een kartonnen doosje op formaat A5, waardoor onder meer de handleiding kon worden uitgebreid. De vorige editie van De Vleet ver scheen in mei 1999, de Volgende staat gepland voor april 2001De CD kost 79,50. Daarbij zit de mogelijk heid ingebouwd jaarlijks aanvullingen te ontvangen. bakker. De verhaaltjes bestaan uit korte zinnetjes, op de tekeningen (in kleur) is veel te ontdekken. Illustratrice is Jolet Leenhouts uit Oudeschild, die dit vak professioneel uitoefent. Zij maakte de tekeningen voor veel boeken (voor kinderen en volwassenen), waaronder ook Dag kinderdagverblijf, het eerste boek van Witte Ik ben een spook is een gebonden boek en telt 36 pagina's. Het kost ƒ19.90 bij het verschijnen; vanaf 1 juli moet ƒ24,90 worden betaald De uit geverij is Trude van Waarden Produk- ties in Bussum. Het is te koop in de boekhandels, maar ook via kinder dagverblijven en peuterspeelzalen te bestellen. Bij het boek zitten een pa troon voor een tijgerpak en sugges ties voor ouders om op een simpele manier verkleedkleren te maken. Scouting Texel bestaat dit jaar 55 jaar. Ter ere daarvan gaat de hele Jeroengroep in oktober paar Drenthe, om er in Ansen een feestelijk 'Lustrumkamp' op te zetten. Om ie dereen de gelegenheid te bieden mee te gaan, wil de groep het deelnemersgeld zo laag mogelijk houden. Met behulp van een aantal Texelse sponsors wordt daarom een loterij opgezet, waarbij scouts overal op het eiland de lootjes voor ƒ2,- aan de man zullen proberen te brengen. Dat gebeurt tussen 29 april en 13 mei. De trekking - onder notarieel toezicht - is op vrijdagavond 26 mei in het ei gen gebouw aan de Bernhardlaan in Den Burg. Iedere zaterdag haalt Scouting oud papier op in Den Burg Mer verzocht dit vóór 10 00 uur aan d< te zetten, in niet te grote bundel kartonnen doos (geen plastic k papierwagen komt in de volgenj| ten: 4. Wilhelminalaan, W/ïtefl laan, Wagemakerstra^t, Sell oordsingel en Burgerhoutstraal Radio Texel had gisteravond d meur, maar vanaf volgende vut 'Mei', het openingslied vat n, Natuurmaand, op CD te verkr Tekstschrijver/componist W. Barnard maakte gistermiddags 3 met de Kliffettes (bekend va *f cabaret-café) een demo-versie mensen die woensdag 3 mei 3 meezingen in het 'grootkoor', versie wordt komende weekei CD gezet en is vanaf dinsdag af te halen bij Nauta CD in de VV straat. De oplage is beperkt en d is in de eerste plaats bedoeld mensen die mee willen zingen op deze manier tekst en muze gen willen maken. Zangers zangeressen die mee willen z< moeten woensdag 3 mei h 11.00 en 12.00 uur beschikbaa en dinsdagavond voor de (enig petitie. Waarschijnlijk nog voord in de winkel ligt, zijn tekst en m te downloaden van het Intern het adres www.cabaretcafe.it' natuurmaand. Voor opgave enr informatie: 06-23793721 De spotprent (Contrabas) die onlangs in de Texelse Courant versclt waarop Frits Langeveld en Adrie Mantje in de Koger Dorpsstraat een t. uitvechten, heeft een staartje gekregen. Mantje was dermate ondei indruk, dat hij een prijsvraag uitschreef, waarbij hij kinderen opnep tekening van Bas Huisman in te kleuren. De winnaars stelde hij een fa prijs in het vooruitzicht. Texelse kinderen sloegen massaal aan hel en overstelpten Mantje met ingekleurde prenten. De fraaisten wen gemaakt door Jurgen Ploeger. Mathijs Witte en Hanneke Legierse, uit handen van cartoonist Bas Huisman een cadeaubon kregen uit! reikt, waarmee ze bij Mantje aan de Hogerstraat een paar schoenen li nen aanschaffen. Cartoonist Bas Huisman overhandigt prijswinnaars Jurgen Ploeger, Mathijs V Hanneke Legierse een cadeaubon. foto

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2