(1 Sp°rt Kapschuur van Lap roept vragen op asketbaljeugd steeds beter atiJhdanks verlies .TEXELSE COURANT eine nederlaag 5-voetballers cht| /aal ^edrijvi gheid ^agjej \/emer Jas tot gen verbazing rtjtsenverhuurder Pieter Thyssen wint wintercompetitie golf Examens hondenclub Skeelertocht op maandagavond Hoge serie voor Vliegveldrestaurant Scholieren doen Knippenbergloop in estafettevorm Pech voor Robert Bakker op duatlon Duo Van Hattem wint mix-foursome Zwemkampioenen Eilandcompetitie volleybal DOS klaar voor nieuwe wetten Skilwaal-bokaal naar De Waal 'Pietelepote op zwemles' TEXELS E^COU RANT BEZORGER m/v I Wi iren drie profs het basketbalseizoen ten met playoffwedstrijden, t Ditóldden de kadetten van de vis in te gew rrproe' sr en it uurr t enko apen lemon Is, zee En ezeho tn der rn-Sch i Rosj i zonde anleidi vragen s een dubbelprogramma aan inde van hun eerste com- ir meAjaar. Evenals bijna alle wed- e Hog m gingen ook de laatste twee en. Er is echter een wereld erschil tussen het eerste en sluitende weekeinde. De spe- 3aarvi :ijrr zelfbewuster geworden, hond; in hun eigen kwaliteiten be- Waari i spelen met meer vechtlust, igensi t maal ee< zaterdag overduidelijk in de ■net zij js'.rjd tegen Wiringherlant. ploeg beschikte over een zeer ntaerde guard, die in z'n een- I verschil maakte door 23 van punten te maken. Door hard te edigir» in onder de borden kon de s daar 25 punten tegenover- Met een beetje meer geluk in verking zouden de Texelaars loetballers van Texel'94 heb- in kleine nederlaag geleden .RAP. In Den Burg werd het lClenS' psq 3-4 voor de Amsterdam- 'n Mei aalt da id, dn chns Zijm en Sebastiaan Tiidds cigek het aanvankelijk op een cliez* lofe uit te lopen. In de overtui- c'aa'' j;t de bal voorlangs zou gaan, er geb i^eper Bert Langius tweemaal deling, s staan, wat beide malen tot '-)eJielpunt leidde. Kort daarna e. Nartijn Verbeeke voor twee mi- ^'e ^'11 ut het veld gestuurd wegens opeei fipngen 0p de leiding orrect karnen de Texelaars terug in "e e' ilstrijd. Uit een pass van Twan snt iland rondde Theo Franchimon ongea j Het werd zelfs 2-2 toen toe4.ke weer het veld in mocht, de voelt even.i o sné| tethi in sc is herl an dif Dei ief br Waal lomet wordt lorp rking Nu a i ovei iulaire De sluitsti ;chaa: raaraa Tmdal it vai die h( staan t de kond i en h: uan ïiereni ippikte en voorzette op ilimon, die wederom alert Nog meer doelpunten leken in erschiet te liggen, maar ;lmon zag een schot uit de krui- ihaald door de keeper en een van Paul Bakker eindigde op I. mingsfase van de eerste helft ral wat op die van voor rust. Een en een verdedigmgsfout leid- 42-3 en 2-4, waarna Paul Bak- spanning terugbracht: 3-4. iterleek hij nogmaals 4e sco- aar de^a poging mislukte. In de ie leek Martijn Verbeeke alsnog Ie gelijkmaker te zorgen. Zijn rerd echter gepareerd door de lag bezoeken de Texelaars de tad, waar Eendracht'82 de ilf kill stander is Ineme flegge i een oor de ernetp (n paar weken geleden had hij ooit een band geplakt. 'Als ik ikke band had, dan liet ik de itie liever aan m'n vader over. zelf had ik er geen geduld Toch is Werner Jas (29) sinds aar weken zelfstandig rijwiel- urder. Hij nam het bedrijf aan ïrritslanderdijkje over, dat ei- >m was van Ferdinand ma. 'Hier is iets moois van te hun tweede overwinning hebben ge boekt. Zondag troffen de Mareis in de junio ren van Hans Verkerk een tegenstan der die op alle fronten beter was. De Helderse spelers waren groter, ster ker en geroutmeerder en dreigden de Mareis volledig onder de voet te lo pen. Dat gebeurde niet, omdat de Texelaars, bij wie Simon Keyzer zijn debuut maakte, niet van plan waren zich zomaar gewonnen te geven Met name Joost Marijn Verduyn en Den- In de finale van de wintercompetitie van de Texelse Golfclub kwamen na drie maanden Pieter Thyssen en Piet Schuijl tegenover elkaar te staan. In deze competitie wordt de spelvorm 'matchplay' gespeeld, waarbij het erom gaat wie van de spelers de meeste holes wint. Doordat met een handicap wordt gewerkt, heeft elke speler dezelfde kansen. In de finale wedstrijd won Thyssen de meeste holes en mocht de beker in ontvangst nemen. De golfers die al in de eerste ronde van de competitie afvielen, kregen een herkansing in de B-finale. De eindstrijd ging hier tussen Peter van de Wind en Jo Oosterveer. Na zestien holes had De Wind een voorsprong van vier holes opgebouwd en kon Oosterveer met meer gelijk komen. Van de Wind werd daarmee winnaar van de B-finale. Leden van de Hondenctub Texel (HCT) konden afgelopen weekend meedoen aan de op het trainingsveld bij zwempark Molenkoog gehouden examens. Er werden A-, B- en C-exa- mens afgenomen, waarbij steeds werd beoordeeld op onderdelen als het sociale gedrag van de hond, het volgen aan de lijn, het voorroepen en zit- en af-oefeningen. Geslaagden: A-examen: Elise Schel vis met Dirkie; Annelies Bakker met Spike; Marian van der Berg met Tetje; Lyda Dijt met Misty; Martha Steen- dam met Patapoef; Lia van Heer waarden met Mika: Nel Witte met Cyntha; Conny Boogaard met Laika; Cindy van Damme met Perra. B-exa- men: Lyda Dijt met Misty; Lida van Heerwaarden met Mika; Martha Steendam met Patapoef; Liesbeth Slegh met Floki. Niels Bakker met Barney. Rob Bakker met Casper; Jeannette Drijver met Daisy; Rmske Stam met Beertje; Annie Botter met Tessa; Marian van der Berg met Tetje. C-examen. Liesbeth Slegh met Floki; Dirk de Reus met Melby; Niels Bak ker met Barney; Jeannette Drijver met Daisy; Marjo Huisman met Am ber; Rob Blok met Casper; Dirk van Tatenhove met Perro. nis Backer verdedigden zeer goed, zodat de Helderse ploeg nog knap diep moest gaan om het verschil in de score tot uitdrukking te brengen. Het werd uiteindelijk 64-26. Volgend jaar zal de Texelse jeugd gaan oogsten, zo luidt de prognose. Teambegeleider Jan van der Star ver wacht dat de Mareis meer dan de helft van de wedstrijden wint. Het lijkt een mooi doel om na te streven De scores van de Mareis in de laat ste wedstrijden kwamen op naam van Jeroen Meedendorp (16), Ralph van der Star (12), Vincent de Graaf (11), Dennis Backer (6), Joost Marijn Verduyn (4) en Thijs van der Slikke (2). Voor beoefenaars van het skeeleren gaat vanaf 1 mei elke maandagavond om 19,00 uur een rit van start, die begint bij de wielerbaan in Den Burg. Wegens de toenemende belangstel ling en het verschil in vaardigheden, wordt ergereden in twee ploegen. De geoefende rijders, die een gemid delde snelheid van 25 km/uur rijden, maken een tocht van circa anderhalf uur. Gevorderden die zich met een gangetje van 15 tot 20 km/uur voort bewegen rijden circa een uur Het parcours verschilt per avond. Deel name is gratis. Bowlingteam Op de Steenplaats nam het dinsdagavond in de bedrijven- competitie op tegen Windkracht 12. Mischa Witte gooide zeer sterk en met een gemiddelde pinval van 170 behaalde hij samen met Ineke Witte vier punten. Bij het team van Vliegveldrestaurant Texel begon Theo Zuidewind met een mooie game van 213pinsen zette een serie van 710 Medespeelster Trijn Stiggelbout zette een serie van 704 neer. Bij de tegen stander was het Corine Plaatsman van Hotel Tatenhove die geregeld drie strikes op rij gooide, wat uiteindelijk een serie van 675 pinval en twee pun ten opleverde. Ook bij de jeugd werd flink gestreden en was er geregeld een strike te zien. Bij het team van Loodgietersbedrijf Keijzer was het Wilco Keijzer die een game van 169 liet noteren. Bij hun tegenstander was het Jeffrie Witte van Deurdouwers die goed was voor een game van 156 pins. Met een klein verschil in pinval werden de punten gelijk verdeeld. Uitslagen: Swirl's IJssalon - TCA Oosterend 0- 5; Op de Steenplaats - Windkracht 12 4-1, Verhuurbedrijf H Bruining - Switzer Texel Kites 1 5-3 5; Pnmera Mets - Appartementenverhuur Land en Zeezicht 5-0; Kraanverhuur Kager - Architectenbureau Honingh 2-3; Hotel Tatenhove - Vliegveldrestaurant Texel 2-3. Jeugd: Loodgietersbedrijf Keijzer - De Deurdousvers 2-2. Hotel de Branding - We Like To Move It 3-1; De Kegelvreters - De Strikers 1-3; NJHC Panorama - Eethuis de Tijd 1-3. geda goed: het li alletje kwam aan het rollen toen ural ve n Wil Beers zijn ouders Wim en -i.' Ge 1 °P de Texelse boot tipten dat iren o srhuurbedrijfje te koop stond, ap be inhen het precies wat voor mij.' e staifnkelijk zag hij het met zitten, toen hij er nog eens goed over Ht, stelde hij zijn mening bij. de i'ilk wilde ik vrachtwagen- feur worden, maar door een uk ben ik afgekeurd en kan ik el vergeten. Een volledige baan voor mij niet in en daarom ben eite op de WAO aangewezen. Maar ik ben geen type om achter de geraniums te gaan zitten. Zo'n fietsenverhuur kan ik, met hulp van mijn ouders, prima runnen. Werken, maar toch met een bepaalde mate van vrijheid.' Maar toen de onderhandelingen aan vankelijk in Jas' nadeel uitpakten, kwamen de plannen op een laag pitje te staan. Dat veranderde toen een bemiddelaar hem na verloop van tijd belde, met de vraag of hij een nieuw bod wilde uitbrengen. 'Dat gebeurde daags voor ik met vrachtwagen chauffeur Mart van Benthum mee zou rijden naar Italië, gewoon als plezier reisje. Nog diezelfde avond bracht ik een bod uit Toen we onderweg wa ren kreeg ik een telefoontje dat de zaak rond was. Nou, toen ging er wel even wat door me heen.' Eenmaal terug uit Italië brak een drukke periode aan. waarin van alles moest worden geregeld. 'Ik moest onder andere mijn huis in Den Burg verkopen. Dat was binnen zes dagen rond, ik moest verhuizen en de boel moest hier op orde worden gebracht. Bovendien brak het seizoen aan.' En, minstens zo belangrijk: er moest ook nog een vak worden geleerd. Want iemand die als krantenjongen vroeger niet naar zijn eigen materiaal omkeek en nu een fietsenverhuur moet runnen, heeft nog wel het een en ander te leren. 'Eerst maakte Ferdinand Halsema me wegwijs in het bedrijf en vervolgens ben ik een praatje gaan maken met andere fietsenverhuurders. Als ik het zo be kijk is er hier best een goede boter ham te verdienen. Ik heb 254 fietsen in de verhuur, in alle soorten en ma ten, voor groot en klein. Ik zit hier op een mooie stek, in de buurt van cam pings en bungalowterreinen. Boven dien weet de oude klantenkring van Halsema mij ook te vinden. Van de week kwamen er mensen die hier al twintig jaar een fiets huren.' Jas hoopt op een goede relatie met zijn collega's. 'De eerste contacten zijn goed. Je hebt elkaar toch op z'n tijd nodig. Laatst kwam hier een vrouw met een klapband. Dat kan iedereen overkomen. Ze had een fiets gehuurd van Van der Linde in De Cocksdorp. Ze kreeg van mij een andere fiets mee en Van der Linde haalt die andere wel weer op. Als je de problemen zo met elkaar kunt oplossen is dat toch prachtig.' Het opslaan van de huurfietsen ge beurt nu nog in de container op het erf en op camping De Bontekoe. 'Die spreiding is niet praktisch. Het is be ter als ik hier een wat ruimere, repre sentatieve schuur zou kunnen bou wen. Dat werkt veel beter en komt het aanzien van het bedrijf ten goede.' VRIJDAG 21 APRIL 2000 s bij de fietsenverhuur aan het Gerritslanderdijkje, waarvan hij sinds kort eigenaar is. (Foto Gerard Timmerman) Dertien scholieren van OSG De Hogeberg lopen zaterdag de Jan Knippenberg Memorial (JKM) van Den Helder naar Hoek van Holland. Zij zijn de enigen die de ultraloop over ruim 150 kilometer (100 En gelse mijl) strandzand in teamver band mogen afleggen. De overige deelnemers kunnen kiezen voor het hele traject of de halve JKM, die in Santpoort start. Niet minder dan 26 scholieren had den zich aangemeld voor het estafetteteam waarvan de eerste zich zaterdag om 22.00 uur voor de start op het Helderse strand zal melden. Na een drietal selectietrainingen ble ven 13 deelnemers over. Behalve sportieve werden ook sociale vaar digheden meegewogen: de atleet moest goed in de groep passen. Ver der werd de voorkeur gegeven aan leerlingen uit de hogere klassen om dat de jongeren ook bij de volgende edities nog mee kunnen doen. Het team wordt aangevuld met vier vol wassenen. te weten Lidy Medema, Albert Hoven, Simon Appel en Martien Baars. Coach Piet Postma zal over het strand in de terreinwagen meerijden met André van der Vliet. Samen zullen zij de wissels verzorgen van de deelnemers, die over de kust wegen en strandslagen door Henk en Inger de Vries in busjes worden ver voerd. Robert Bakker heeft bij de duatlon in Weert een uitstekende vorm ge toond. Met name het lopen ging voorspoedig: hij liep de 5 kilome ter in de prachtige tijd van 15 mi nuten en 31 seconden, terwijl Bak ker zich nog spaarde voor het fietsonderdeel. Als derde sprong hij op de fiets, maar na 10 kilome ter brak zijn pedaal en was de wed strijd voor hem voorbij. Het is moeilijk te zeggen op welke plek hij zou zijn geëindigd, maar ge zien het gemak waarmee Robert zich in de kopgroep handhaafde, had een podiumplaats er zeker in gezeten. Na één ronde van 2,5 kilometer lag hij op kop, maar om nog energie over te houden liep hij de tweede ronde wat rustiger. De materiaalpech gooide roet in het eten. De tegenslag was des te vervelender omdat de wedstrijd meetelde voor het Jeugdcircuit van de Nederlandse Triatlon Bond. Het circuit bestaat uit duatlons en triatlons en de gebroe ders Bakker presteren doorgaans beter op de duatlon. De slechtste resultaten mogen worden weg gestreept, en het is zuur voor Robert dat één daarvan een duatlon moet worden. Broer Erik was weer van de partij na een afwezigheid van enkele weken wegens een spierblessure. Hij bleek goed te zijn hersteld en met name het lopen ging redelijk. De eerste vijf ki lometer rondde hij in 16 minuten en 41 seconden. Uiteindelijk eindigde Erik voorin de middenmoot van het sterke deelnemersveld. Over twee weken doen de Bakkers mee aan de duatlon van Lelystad, waar de afdelingskampioenschappen worden gehouden. Met het toenemen van het aantal vrouwelijk golfers kunnen steeds an dere variaties op het spel worden gespeeld. Zoals de 'mix-foursome', waarbij duo's van man en vrouw sa men met één bal spelen en om beur ten slaan. Onder het wakend oog van de torenvalk die zich in de valkenkast op de golfbaan heeft gevestigd, wer den de clubkampioenschappen ge wonnen door Rik en Suze van Hattem. Zij waren daarmee de beste van vijftien paren die om vanaf 9.00 uur van start gingen om de achttien holes te spelen. Door de harde wind werd het een moeizame wedstrijd. Het duo Van Hattem eindigde met 30 punten voor Ans en Harry Keizer die samen 29 punten scoorden. Ook 29 punten behaalden Pieter de Boer en Margreet de Graaft, die derde wer den. De titelverdedigers - Henk en Manty Wijsman - werden dit jaar vierde. Bij de Texelse zwemkampioenschap- pen die vorige week in Calluna wer den gehouden, wist Simone de Wit op de 400 meter vrije slag. haar tweede gouden medaille te bemach tigen. Bij de heren werd deze me daille behaald door Wouter Dogger. Op de 1500 meter vrije slag waren de medailles voor Piet Kingma bij de heren en voor Natascha van der Vis bij de dames. Een opvallende pres tatie werd geleverd door de slechts twaalfjarige Anne van Egmond, het enige lid van de zwemclub dat aan dit onderdeel deelnam: zij wist als jeug dige zwemster tussen volwassen te genstanders toch een tweede plaats te behalen. Ook de volgende zwemmers werden kampioen op hun onderdeel; Gerbera Vledder (meisjes tot 7 jaar), Ricardo de Wit (jongens tot 9 jaar). Kim Vla ming (meisjes tot 9 jaar), Simon van der Zee (jongens tot 11 jaar), Linda Trap (meisjes tot 11 jaar). Wouter Kuip (jongens tot 13 jaar), Nina Willemse (meisjes tot 13 jaar), Sergej Hakoban (jongens tot 15 jaar), Simone de Wit (meisjes tot 15 jaar). Wouter Dogger (jongens tot 17 jaar(, Karin Zwaneveld (meisjes tot 17 jaar). De deelnemers. Eva en Jip van Zoonen ontbreken. Simon Appel toont een prototype van het door Jan Wolkers gemaakte wedstrijdshirt. tFoto Ban Botch) Bij de JKM's van 1996 en 1997 wist het estafetteteam van de OSG net voor de winnaar te finishen. In 1998 eindigde het team vijf minuten ach ter kampioen Wim-Bart Knol doordat Albert Hoven op aanwijzing van een beschonken toeschouwer op het bin nenlandse gedeelte de verkeerde kant was opgelopen. In dat jaar moest door het hoge tij een extra deel over het asfalt worden afgelegd en kwam de volgwagen in drijfzand vast te zitten. De winnende tijd was 13 uur en 21 minuten. Voor de hele JKM heeft zich inmid dels een recordaantal van 17 deelne mers aangemeld. Onder hen crack Wim Epskamp, die geen ervaring heeft op het zware strandzand maar de roemruchte nacht graag eens wil meemaken. De OSG-ers gaan ge tooid in een fraai T-shirt dat door Jan Wolkers is ontworpen en waarop on der meer een foto van wijlen leraar en ultraloper 'Knip' is afgedrukt Voortaan wordt de Knippenberg Memorial iedere twee jaar in de even jaren gelopen en afgewisseld met De Zestig van Texel, die in de oneven jaren plaatsvindt. Programma dinsdag 25 april: Veld A, mannen 18.30 W'tjewel-Agrifirm OSG 19.15 OSG-winnaar W'jewel/ Agrifrim verliezer 20.00 Gr. Slock-Tex.Autoc. Tatenh. 1 20 45 Tatenhove 1-Teso Tex.Autoc. 21.30 Super de Boer-CVI Teso Veld B, dames/mannen 18.30 Sal.Martine-Wiersma Meub. P9 19.15 Twaalf Balcken-Paal 9 DGM 20.00 Kobeko-DGM Twaalf Balcken 20.45 Kobeko-Paal 9 Sporthop 2 21.30 Sportshop 2-Maarcob. Kobeko 22.15 Cocky's Kaps.-Paal 28/De Krim Maarcobouw Veld C, dames 18.30 Milly's-Zeilmakerij Keursl. Dros 19 15 Sportsh. Tx-Keursl. Dros Milly's 20.00 De Krim-Bar Sport. Sportsh Tx 20.45 Smash '68-De Rival De Krim 21.30 B&BvdVis-Jozefsch. Smash '68 Wedstrijdleiding: Dick en Daan (tel. 315096/314683) Van diverse teams kwam het verzoek om met aan het einde van dit seizoen een toernooi te houden, maar aan het Trainers Frits Androg en Dirk Hoog- enbosch van de Texelse Honden- sportvereniging DOS behaalden on langs het eerste door het ministerie van Landbouw en Visserij erkende Diploma Hondeninstructeur, Beiden mogen zich nu Rijksgediplomeerd Instructeur noemen Vorig jaar be haalden de twee trainers nog het lan delijk erkende diploma Honden training, maar in verband met het toenemend aantal bijt-incidenten wordt halverwege volgend jaar een wet verwacht die trainers van hondensport verplicht een rijks-er kend diploma te hebben. Het examen bestond uit een praktijk en een theoriegedeelte, met zowel een mondeling als een schriftelijk deel en werd door de Texelse trainers als 'behoorlijk pittig' ervaren. Onder meer de vragen over wettelijke aan sprakelijkheid bij ongelukken met honden waren een valkuil voor vele deelnemers. Alle twaalf kandidaten wisten het examen met goed gevolg af te leggen. begin van het nieuwe seizoen. Mede door de mei-vakantie zouden veel teams af moeten zeggen of het pro gramma zou tot bijna eind mei door lopen. Besloten is daarom in septem ber een afvaltoernooi te houden. Tevens zal dan de prijsuitreiking zijn van dit seizoen Uitslagen 18 april Grooten Slock-Tatenhove 1 3-0; Texelse Auto- centrale-Teso 3-0; Twaalf Balcken-DGM 2-1 Cocky's Kapsalon-Maarcobouw 1-2; Paal 28/ De Krim-Sportshop 2 0-3; Timmers Bakken' Nokanto 3-0; Cinema Texel-Haarstudio 1 -2. Klif 12-Gimsel 3-0, Westerlaken-Durper Drup 2-1 Question-Slagerij lepe de Boer 2-1; Super de Boer-W'tjewel 1-2. B&BvdVis+denBoer-de Rival 3-0; Zeilmakerij-Wiersma Meubelen 1 -2, De Krim-Keurslager Dros 1-2; Smash '68-Bar Sportief 1 -2; OSG-Agnfirm 2-1CVI-Agrifirm 0- 3. Voor het eerst sinds 1990 kwamen de klaverjasclubs van Oudeschild en De Waal vrijdagavond weer tegen elkaar uit. Door omstandigheden werd tien jaar geleden een lange rij ontmoetin gen onderbroken, maar de clubs zijn van zins een jarenlange traditie weer in ere te herstellen en jaarlijks tegen elkaar uit te komen. Werd voorheen om de Blauw-bokaal gespeeld, dit maal ging de wedstnjd om de nieuwe Skilwaal-bokaal. Hoewel van een echte wedstrijd nauwelijks sprake was en vooral de gezelligheid de bo ventoon voerde, werd de beker ge wonnen door de klaverjassers uit De Waal. Gemiddeld behaalden zijn 6554 punten. Gastheer De Doormars uit Oudeschild bleef daar met 6322 punten ver onder. Beste vrouw was Nettie van de Sikkeleras met 7615 punten, beste heer werd leg Plaats man met 7375 punten Zij ontvingen een fles Juttertje uit handen van voor zitter Simon Dros, die tevens de be ker overhandigde aan Piet Hin. In het kinderprogramma 'Pietelepote' krijgt de hoofdpersoon zaterdag middag bezoek van de bakker. Sa men met de kinderen uit de eerste twee groepen van de Jozefschool krijgt Pietelepote te horen of het waar is dat chocolade-eieren gelegd wor den door de bruine kippen. Pietelepote is elke zaterdag van 17.00 tot 18.00 uur te horen via Ra dio Texel, FM 106.1of via de kabel. Arie Lap krijgt nog geen groen licht voor de kapschuur van 10 x 10 meter die hij wil bouwen aan zijn bestaande schuur Klif 33 in Den Hoorn. Burgemeester Joke Gel dorp besloot maandag om het voorbereidingsbesluit dat nodig is om met toepassing van artikel 19 van het bestemmingsplan af te wij ken, aan te houden. Dit naar aan leiding van kritiek en vragen van uit de raadscommissie voor Ruimte, Wonen en Economie. Het onderwerp ligt gevoelig omdat het bedrijf Lap hinder veroorzaakt in de buurt, zodat het de vraag is of het verstandig is mee te werken aan uit breiding. Lap en het college menen dat door de nieuwbouw de hinder juist zal afnemen omdat de kap schuur van isolerend materiaal wordt gemaakt waardoor de geluidsbron beter wordt afgeschermd. Arthur Oosterbaan (Groenlinks) vroeg zich af wat de buren vinden van het bouwplan en wilde ook weten of de spullen die Lap heeft uitgestald op het land ten noorden van het Klif nu worden opgeruimd. Omdat ook de milieuvergunning voor het bedrijf Lap ter discussie staat, vond Oosterbaan dat de bouwaanvraag aanleiding moet zijn om de totale problematiek van het bedrijf onder de loep te ne men met de bedoeling de rust op het Klif terug te brengen. Hans Roeper van de PvdA betwij felde of door de nieuwe schuur de bestaande hinder aanmerkelijk zal afnemen Pieter de Groot (D66) was bezorgd over net ettect dat de nieuw bouw heeft op de omgeving, een beschermd dorpsgezicht. Kopschuw was hij door ervaringen met soort gelijke situaties elders op het eiland, waarbij hij wees op de moeilijkheden die ontstonden toen de timmer werkplaats van Kooger werd ge maakt vlakbij hotel Rebecca in De Waal. Jan Koolhof (CDA) en Dick Drijver (Texels Belang) wilden niet moeilijk doen. Hun redenering: Lap heeft die schuur gewoon nodig, zit daar legaal en is aan deze plek gebonden. In verband met de beperkingen die hij ondervindt heeft hij geprobeerd zich aan de Naai te vestigen, maar dat is niet mogelijk gebleken. Milieuregels staan los van ruimtelijke ordening. Bij de beoordeling van het plan Lap zou daarom in eerste instan tie het milieu geen rol mogen spelen. Dat gebeurt later, niet door de ge meenteraad maar door het college dat met de milieuregelgeving en de handhaving daarvan is belast. Maar met alle commissieleden voelden voor deze gescheiden benadering en wilden een integrale aanpak. Ooster baan ging met akkoord met het voorbereidingsbesluit en De Groot vroeg ook om aanhouding. Geldorp toonde zich daarvoor gevoelig en vond uitstel van de beslissing ook gewenst omdat wethouder Schilling met vakantie is en omdat de WD verhinderd was de vergadering bij te wonen en dus geen oordeel heeft gegeven. (Advertentie) LfTK' "ZmtrL'Jixth it bd kan. Wij zijn op zoek naar een die voor ons de krant wil bezorgen op de route: Eierland, Oorsprong- weg, Hollandseweg en Postweg. Hier wonen ongeveer 55 abonnees. Het bezorgen is het eenvou digst voor iemand die in deze omgeving woont. De kranten moeten dinsdag en vrijdag even na 15.00 uur in onze drukkerij aan de Spin- baan worden afgehaald. Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen te recht bij de balie van de Texelse Courant aan de Spin- baan. U HgevcnyDrukken) Langcvcld cn deRoov Spinbo.in 6 Telefoon 0222 - 362 600 Fax 0222-314 III

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 7