II T I 3 0 Kortenhoever wil oude Texelse blazer redden tevig fundament voor nieuwe notariskantoor Teslaarsdal Solitaire GELUK'N HANDJfl HeknipK' F amilieberichten .TEXELSE COURANT èsocijfers bevestigen drukke Paas af Paaswedstrijd sportvissers Teslaarsdal in Zuid-Afrika Zwemmertje zaait paniek Interim-manager Catalpa begonnen Rondrit met klassieke motoren Tweede lustrum De Koog Info -4 indriTiuT 404040 Hoera! 'Yexelaartjes Toekomstbeeld DONDERDAG 27 APRIL 2000 ,t Koegeberg, medewerker van vbedrgf Frans Zegel, duwt een vagen met puin uit de bouwput hoek Emmalaan-Beatrixlaan, het nieuwe notariaat zal verrij- Het gebouw wordt onderstut 46 heipalen van 11 meter lengte, nn nodig omdat dwars door het bouwterrein, waar decennia lang de HBS heeft gestaan, ooit een kreek heeft gelopen. Het nieuwe onderko men voor notariskantoor Dogger Kooi is ontworpen door architecten bureau Louis Uriot, die een represen tatief kantoor heeft getekend. Beatrixlaan 1 krijgt twee verdiepingen en heeft aanzienlijk meer ruimte dan het huidige gebouw aan de Elemert. Die is met name nodig om de in om vang en aantal toenemende dossiers een plaatsje te geven. Er wordt naar gestreefd om de nieuwbouw tegen het eind van dit jaar gereed te heb ben. ontwerp van het nieuwe notariaat, dat is getekend door architectenbureau Louis Unot gevoelsmatig al werd gecon- teerd, bevestigen cijfers van i:/iet was druk tijdens de paas- len. Hotels en vakantiehuizen vol, terwijl ook de camping- iders goede zaken hebben ge in. Landal Greenparks ftervallei meldt bijvoorbeeld tot met 5 mei vol te zitten en dat de camping, behoudens de npeerplaatsen, uitstekend is 1 ".et. De huisjes zitten vanaf be- februari al ieder weekend vol vanaf 7 april ook door de week. ergelijking met 1999, toen Pasen stuk vroeger viel, vervoerde Teso ,7 procent méér caravans en aan- igers. Ook het aantal overgezette ipers, die in de Teso-statistieken ingedeeld bij de vrachtauto's, eg drastisch. Deze categorie ïrs eide met 41,4 procent. Het perso- ivervoer steeg op donderdag tot met maandag met 2,5 procent tot en 649. Het aantal personenwagens )el leide met 8,5 procent tot 9.420. De ial 45 fietsen die werden overgezet 'ni ren er slechts vijf meer dan vorig a3Jr. Ondanks de grote drukte was geen sprake van lange wachttijden. Vrij dag, toen veruit de meeste reizigers werden overgezet, bleef de wachttijd in Den Helder volgens Jan Bloem beperkt tot een half uur en goede niet langer te worden doorgevaren. Ver rassend was wel de drukte op Witte Donderdag (20 april), toen reizigers al voor dag en dauw bij de veerdienst arriveerden. Sommige automobilis ten, die kenneli|k 's nachts hadden doorgereden, moesten tegen half zeven door Teso-medewerkers wor den wakker gemaakt. Er was aan zienlijk meer vrachtvervoer, terwijl ook het gevoel leeft dat door de kortingbonnen, waarbij reizigers te gen half geld een bootkaartje kunnen aanschaffen, de aandacht meer naar de donderdag is verlegd. De ver wachte drukte op Tweede Paasdag bleef uit. Reizigers die met Koningin nedag de boot nemen, moeten er rekening mee houden dat de eerste boot, van 6.05 uur vanaf Texel en 6.35 uur uit Den Helder vervalt. Op Bevrijdingsdag, 5 mei, vaart de eer ste boot wél. m NlOZ-schip de Pelagia vorige land een tussenstop maakte in id-Afrika en afloskapitein John El- tweede machinist Jan Kalf en 'ste stuurman Marco van Duyn Vden afgelost, besloten ze alvo- is naar Texel terug te keren eerst «ij 9 wat van het land te zien. Ten orden van het dicht bij Kaapstad legen kustplaatsje Hermanus - een reldberoemde pleisterplaats voor Iters van walvissen - ontdekten drie tot hun verrassing een bord t een verwijzing naar het 'Teslaarsdal'. Een bezoek aan het dal bracht geen zekerheid, maar dat de naam verwijst naar eilandgenoten die zich er vroeger hebben gevestigd, leek de Texelaars toch wel waar schijnlijk. Het dal bestaat uit grote landerijen, die in eigendom zijn van blanke boeren, met aan de buiten kant hier en daar een door zwarte landarbeiders bewoond huisje Een uurtje later dan gepland ging'op Tweede Paasdag de paaswedstrijd van de sportvissersclub Texel van start. Na drie en een half uur vissen bleek de vangst toch wat tegen te vallen. Van de 69 deelnemers (waar van één uit België) gingen er 24 zon der vis naar huis, terwijl maar zes deelnemers een totaal van een me ter of meer hadden gevangen. Er werden 114 vissen gevangen, met een gezamenlijke lengte van 2379 centimeter. Er waren met alleen deel nemers van Texel, maar ook uit Castricum, Beverwijk, Hippolytushoef en Julianadorp en zelfs kwamen vissers uit Emmen, Den Haag, Roelofarendsveen en Den Haag. De eerstvolgende wedstrijd is de bootwedstrijd op de Rival op zater dag 6 mei. Vertrek om 17.30 uur van uit de haven van Oudeschild. Uitslagen: 1. B. Prins (Castricum), 145 cm, 7 vissen; 2. Map van der Zwaag (Den Burg), 119, 5; 3. Nico Tessel (Oudeschild), 118. 6. Dames: 1C. Klijn (Castricum), 56, 2. Jeugd: Jacob Krijnen (Oudeschild), 24, 1 Een achtjarig Duits jongetje dat dins dag in het zwembad van Landal Greenparks Sluftervallei schijnbaar onwel was geworden, heeft aan zijn verblijf onder water geen nadelige gevolgen overgehouden. Toen zijn ouders merkten dat het jongetje bewegingsloos met zijn gezicht naar beneden dreef, werd voor alle zeker heid een arts gewaarschuwd. Toen die arriveerde was het jongetje alweer bij bewustzijn. Uit voorzorg werd het zwemmertje naar het Gemini Zieken huis overgebracht, waar werd gecon stateerd dat hij geen water in de lon gen had. Na een nachtje in het ziekenhuis mocht hij weer terugkeren naar zijn vakantieadres. Organisatieadviseur Smeenk is na mens het Overijsselse Catalpa be gonnen met het doorlichten van de Texelse kinderopvang. Smeenk is de beoogd interim-manager die directie taken van de Stichting Kinderopvang Texel zal overnemen. Hij voert ge sprekken met het bestuur van de SKT, wethouder Nel Eelman en de opvangmedewerkers en zal over zes weken zijn eerste rapport uitbrengen. Volgens Eelman verlopen de ge sprekken naar ieders tevredenheid. Catalpa maakt de meeste kans om als professionele organisatie de SKT, die voornamelijk uit vrijwilligers be staat, op den duur te vervangen. Sommige horeca-exploitanten uit De Koog gaat geen middel te ver om de aandacht te trekken Voorbijgangers bekijken de nieuwste blikvanger, een beeld van twee gedaantes in een in nige positie, dat boven de ingang van discotheek De Toekomst is geplaatst. IFoto Gerard Timmerman De Vereniging Interessante Motor fietsen (VIM) uit Schagen komt zondag 28 mei naar Texel om daar een toerrit van ongeveer zestig ki lometer te maken. De bedoeling is dat ook Texelse eigenaars van klassieke motoren (bouwjaar tot 1970) meerijden De start is even na 10.00 uur op de veerhaven 't Horntje, na afkomst van de VIM-rijders aldaar. Tijdens de toer zullen alle Texelse dorpen worden aangedaan, waarbij in gesloten co lonne wordt gereden. Er rijdt ook een volgwagen mee om hulp te verlenen aan rijders met panne. Er worden twee koffiestops gemaakt, waarvan één op het vliegveld Texel omstreeks 13,30 uur. Gehoopt wordt op tenminste dertig deelnemers. Texelaars die mee willen doen kunnen zich aanmelden bij John Koenen (telefoon 315713) of Nico Schipper (telefoon 314592). Deelname is gratis. De consumpties onderweg zijn voor eigen rekening. Enkele Texelse eigenaars van klas sieke motoren zijn lid van de Schagense vereniging Tot dusver is het niet gelukt een Texelse club van de grond te krijgen, hoewel er tiental len Texelaars zijn die over een klas sieke motor beschikken. De krachtenbundeling van onderne mers van De Koog Badplaats heeft voor het tiende achtereenvolgende jaar geleid tot de verschijning van De Koog Info, het informatieve magazine voor De Koog en omgeving. 'Het blad is of wordt volwassen, net zoals ons dorp steeds meer kwaliteiten kan bie den', schrijft voorzitter Harry Wuis in zijn voorwoord. 'De Koog ontwikkelt zich nu al tot een badplaats die uit eindelijk voor jong en oud een gezel lige sfeer biedt', verwijst hij naar de omschrijving in de toekomstvisie van Bureau Van de Bunt. Het magazine biedt een breed over zicht van de mogelijkheden die De Koog de toerist heeft te bieden. De (eind)redactie was in handen van Rein Stam. Scheepstimmerman Piet Dekker uit Kortenhoef wil de laatst overgebleven Texelse blazer redden van de ondergang, zo blijkt uit een artikel in dagblad de Gooi en Eemlander-Dagblad van Almere van vorige week dinsdag. De timmerman denkt dat alleen een complete restauratie de TX 33 'Eben Haezer' in de vaart kan houden. Dertig jaar geleden kocht Dekker de 82 jaar oude boot waarmee op de Noordzee werd gevist en sindsdien is die er flink op achteruitgegaan. De stichting 'Restauratie TX 33' steunt de timmerman en is op zoek naar sponsors. Herstel van de boot gaat naar schatting acht ton kosten. Texelaars die een duit in het zakje willen doen kunnen contact op nemen met Frits Bots, tel. 0481-37 41 91. 935 Piet Dekker op de voormalige TX 33. (Foto Ton Kostermans/ ENIGE KENNISGEVING Toch nog onverwacht is van ons heengegaan onze zorgzame moeder en oma Willie de Jong-Lagerveld sinds 1987 weduwe van Jacob Pieter de Jong 4 29 juli 1922 t 24 april 2000 Roden: Afina Wibbens-de Jong Phebo Biem Moeder is thuis opgebaard, Orchismient 25 te De Koog, Texel, alwaar geen bezoek. De crematie zal plaatsvinden vrijdag 28 april om 17.30 uur in crematorium Schagen, Haringhuizer- weg 3 te Schagen. Vertrek veerboot 16.05 uur. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condo leren in de ontvangkamer aldaar. Correspondentie-adres: Groenestein 17, 9301 TP Roden. Wij zijn bedroefd om het overlijden van mijn dierbare schoonzuster en onze lieve tante Wil de Jong-Lagerveld Den Burg: J.J. Dogger Den Burg. Jan en Rita Dogger Maarten, Wouter en Pieter Hannover: Annemarie en Günter Kilian Felix en Maremma Het licht is uit, gedoofd Het goede blijft bewaard, beloofd Het geeft ons een warm gevoel als we terugdenken aan de vele belangstelling en het medeleven tijdens zijn ziekte en bij het afscheidnemen van onze zoon, broer, zwager en oom ARD PLAATSMAN Daarom willen wij u op deze manier laten weten dat uw aanwezigheid en de vele kaarten ons erg goed gedaan hebben en een grote steun voor ons zijn. S. Plaatsman T. Plaatsman-Vader Jan en Elly Danny, Rick en Simone Corine en Piet Esjé £7, Wette en Arjan Texel, April 2000 Voor uw belangstelling en medeleven die wij moch ten ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw, onze lieve zorgzame moeder en oma JOHANNA ZIJM-LOGMAN zeggen wij u hartelijk dank. Het is voor ons een grote steun geweest. Uit aller naam Jac. Zijm Geboren Max 23 april 2000 gewicht 2650 gram lengte 46 cm Bram en Esther de Smit-Blom De Ruyterstraat 40 1792 AJ Oudeschild S3 315760 Bezoek is fijn, maar mag het binnen drie weken zijn? Owen Simon Owen is geboren op 24 opril 2000 om 18.11 uur en weegt 2900 gram. Romein Marina Dros-van Tatenhove Hogereind 59 1793 AE De Waal tel. 0222-314760 Voor bezoek graag even bellen! In de maand dat de natuur opnieuw tot leven komt heeft ons natuurmens afscheid van het leven moeten nemen. Wij zijn verdrietig om de lege plek die mijn man, onze vader en opa achterlaat Wim Wildeboer Kampen, 5 januari 1928 t Emmeloord 25 april 2000 Onze dank gaat uit naar de medewerkers van de Tatma Hof voor de liefdevolle verzorging van Wim in zijn laatste levensfase. Dieuw Wildeboer-Vlaming Marja Wolf-Wildeboer Ton Wolf Yvonne en Peter Wendy en Maarten Amo Wildeboer Ansje Wildeboer-Patje Vissennglaan 9 8302 BJ Emmeloord Op maandag 1 mei komen wij om 14.00 uur samen in de aula van het uitvaartcentrum ,,'t Westerhuis" bij de begraafplaats aan de Espelerlaan 69a om afscheid van Wim te nemen. Aansluitend brengen wij Wim naar zijn laatste rustplaats op de algemene begraafplaats aldaar. Vanaf 13.30 uur is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangstruimte. Na afloop van de begrafenis is er voor een ieder die daar behoefte aan heeft nog gelegenheid om met ons samen te zijn in de koffiekamer van het uitvaartcentrum. 'Dag lief lentekind' Eva 23 april 2000 Zij weegt 3690 gram De gelukkige ouders zijn: Harry Witte en Simone Kip Schilderend 55 1791 BB Den Burg Telefoon 0222 - 315413 Wilt u Eva komen zien, graag even bellen. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,70 tot en met 3 regels. Per regel meer: ƒ2,90 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto 25,- excl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: 1M-TEXELAARTJE op aanvraag. Wil je een paar uur per dag in de horeca wer ken? Bel 327507. Vakantiebaan? Hotel Het Uilenbos, tel. 317423 l.v.m Koninginnedag op zaterdag zullen met alle winkels geopend zijn Wij wensen u een fijne Konin ginnedag. Ondernemers vereniging Den Burg. Supervlaai Texel Konin ginnedagaanbieding: oranje vlaai ƒ19,95. Tel 313479. Binnenburg Be stellen vrijdag voor 12 uur Vol liefde en dankbaar heid verwelkomen wij in ons gezin onze dochter en zusje Marscha Geboren op 25 april 2000 Fred en Margretha Ronday-Eelman Mike en Valérie Stijgbeugel 101 1689 VL Zwaag Paviljoen Vliezicht zoekt vakantiemedewerkers. Bel 316340. Koninginnedag wordt één groot feest met live-mu- ziek van Small Buzz, groot springkussen, krijtwedstnjd en pony-rijden. Aanvang: 13.00 uur Locatie: Cinemaplein. Woon je in De Cocksdorp en zoek je nog een vakantiebaantje? Bel 316340. Restaurant het Binnen hof zoekt parttimers voor de ochtend en de avond Bel 327507 Inde Soete Suyckerbol. Koninginnedag gesloten, maar zondag geopend van 13 00-17 00 uur voor Oudhollandsche snoep Herenstraat. Den Hoorn Hotel Het Uilenbos vraagt medewerkers voor de ochtenduren. Tel. 317423 Zowel particuliere verza melaars als muSea, ge meenten en bedrijven be zoeken de winkel van Hans van der Klift om hun col lectie uit te breiden.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 3