;portpaleis symboliseert fusie tussen bloedgroepen Heilige grond naar gewijde grond KNVB eert Cees Schermer Nieuw record OSG-team op Jan Knippenbergloop TEXELSE C0URANT De Koog wint maar grijpt laast promotie Uitslagen voetbal Dirk Pool voortvarend van start Zwemdiploma's Voetbal programma G-team kansloos Programma zaalvoetbal DONDERDAG 27 APRIL 2000 leèMfeltkamp h'ïst de clubvla9> rechts Hank Witte. n V t deze accommodatie móet u wel doorstromen naar de te klasse', zei wethouder Nel Eelman vrijdag bij de ning van het nieuwe sportcomplex van Texel'94. Tijdens rondgang door het indrukwekkende gebouw had zij r ogen nauwelijks kunnen geloven. Dat het complex, rvoor een profclub zich niet zou hoeven te schamen, i;tand is gekomen dankzij de inzet van vele vrijwilligers 'e bijdragen van tal van bedrijven, was voor Eelman een lijs dat de voetbalclub diep is geworteld in de Texelse inleving. 'Super-elite-vrijwilliger' Dries Veltkamp viel de te beurt de nieuwe Kletskeet officieel te openen door lef hoofdveld de eveneens nieuwe clubvlag in top te hij- ilf ruim bemeten kleedkamers rvan twee extra grote van 45 m2 de eerste-elftallen), aparte in- lenvoor spelers, scheidsrechter jubliek, opslag- en vergader- len, een paleis van een kantine een keuken en koelcel van lurantkwaliteit, een bar met een issionele geluidsinstallatie en apart loket voor de verkoop van ks en koffie tijdens- thuis wedstrijden, en een tweede, kleinere kantine. Het geheel met plavuizen betegeld zodat schoonmaak en on derhoud tot een minimum beperkt blijven: Texel'94 heeft inderdaad 'maximaal' gebouwd, zoals be stuurslid en voorzitter van de bouw commissie Hank Witte het uitdrukte. 'Maximaal', dat wil zeggen zoveel mogelijk voorzieningen in een duur zame uitvoering, zodat je later ner gens spijt van krijgt. Toch heeft de club kans gezien om een deel van de 1,1 miljoen gulden, die de gemeente voor de verhuizing naar de andere kant van de Haffelderweg en de sloop van de oude gebouwen heeft neergeteld, te bestemmen voor het saneren van de schuld. Die is geslonken van ƒ225.000,- naar ƒ150.000,-. Het geld kon na de luxueuze en solide nieuw bouw alleen maar overblijven dank zij de 5.000 uren die een grote groep trouwe vrijwilligers in het gebouw heeft gestoken. Bovendien stelden bedrijven tegen een vriendenprijs materialen en diensten ter beschik king of leverden zij overtollig gewor den spullen voor mets Zo is de keukeninrichting afkomstig van Ho tel Opduin en kon de club de lambrisering in de kantine voor mets uit de voormalige Raadskelder slo pen. Dries Veltkamp was de as waar alle bouwwerkzaamheden om draaiden. De loodgieter bedacht niet alleen het spanten-bouwconcept, dat door ar chitect Louis Uriot werd uitgewerkt en door aannemer Meyert Boon werd uitgevoerd, Veltkamp was zelf dag en nacht op het bouwterrein te vinden en belde tussen de bedrijven door stad en land af op zoek naar goedkope of gratis materialen. Hij sleepte de stoeptegels rond het hoofdveld in de wacht, 'regelde' de koelcel en strikte aannemers voor een bodemprijs. Veel plannen die in eerste instantie onhaalbaar leken, werden dankzij Veltkamp toch gerealiseerd. Hank Witte, die de loftrompet stak over alle vrijwilligers en trots was dat de club het toch allemaal voor elkaar had gebokst, bedolf Veltkamp dan ook onder superlatieven 'Dries, jij was onze stuwende kracht, onze super- elite-vrijwilliger. En natuurlijk was jij degene die hier vannacht om drie uur als laatste wegging', zei Witte terwijl het publiek Veltkamp met een dave rend applaus bedankte. Integratie Voor veel leden betekent de verhui zing het verlaten van de vertrouwde stek. maar voor de oud-Boysleden is het een terugkeer op het oude nest. Het samengaan van de twee clubs in 1994. dat de verhuizing en daarmee de ontwikkeling van sportpark Den Burg Zuid mogelijk maakte, is niet zonder slag of stoot tot stand geko men, memoreerde Nel Eelman in haar speech 'Toen in 1988 op het ge meentehuis het woord 'fusie' viel was Texel in last. De voetbalclubs dach ten dat er weer eens een nota ge schreven was door een ambtenaar die helemaal niets van voetbal be greep. Zij wisten niet dat die ambte naar 18 jaar in het eerste van SV Texel had gespeeld.' Eelman verwees sym bolisch naar de kozijnen in het ge bouw die afkomstig zijn van de oude Boyskantine en de nieuwe 'Texel'94'- draagbalken. 'De échte integratie heeft hier plaatsgevonden Eelman blikte eveneens terug op de 'keiharde onderhandelingen' tussen het bestuur van Texel'94 en de ge meente, die in 1998 resulteerden in de verkoop van het oude complex voor acht ton en anderhalve ton voor de sloop van de opstallen, die de vereniging voor haar rekening nam. Later, na een door Texels Belang in gediende motie die veel stof deed opwaaien, voegde de gemeenteraad daar nog eens anderhalve ton aan toe. Daarmee had de gemeente wel genoeg cadeautjes uitgedeeld vond Eelman, die zich daarom vrijdag be perkte tot de overhandiging van en kele stropdassen en een bordje met het gemeentewapen. Bondsgedelegeerde Van Wonderen was vrijdag met alleen naar Texel geko men om Texel'94 geluk te wensen met de nieuwe kantine en het behaalde kampioenschap. Tijdens de opening van het nieuwe complex had de KNVB- er een verrassing in petto voor bestuurslid Cees Schermer. Schermer kreeg de zilveren waarderingsspeld van de KNVB uitgereikt vanwege zijn grote ver diensten voor de club. Al 25 jaar is Schermer op zondag in de weer als wedstrijdcoördinator. Verder is hij 19 jaar clubsecretaris geweest en is hij sinds de fusie 'gewoon' bestuurslid van Texel'94. Het edelmetaal ging vergezeld van de bijbehorende oorkonde. Voor zijn vrouw Liesbeth waren er bloemen. De club kreeg een KNVB-klok voor in het nieuwe thuishonk en een voetbal 'Hij is nog met opgepompt. Ik vind dat er Texelse lucht in moet', aldus Van Wonderen. (Toto B»d Boscr» i de ruime kleedkamers. De toiletten zijn vanwege de stankoverlast op de gang. De middenstip van het voormalige hoofdveld van Texel'94 is terecht. 'Warm clubsympathisant', dichter en voor zitter van de Ezelvereniging Theun de Winter overhandigde het bestuur bij de opening van het nieuwe complex de vorige week verwijderde graspol. De zode was buiten medeweten van De Winter door collega-ezel Jaap de Wijk in het holst van de nacht uitgegraven en vervolgens door havenmeester Hans Boks ingebouwd in een vitrinekast. De kast is een maquette van het oude hoofdveld, compleet met kunstgras en een fotografisch panorama van de zijlijn. De pol ligt in het midden en wordt omgeven door attributen als een voetbalschoen, bekers en medailles Het zware gevaarte moest vrijdag door vijf man naar binnen worden gedragen en ont lokte, eenmaal op de sokkel geplaatst, lovende reacties aan de aanwezigen De Winter - die vanwege zijn 'protestantse bloedgroep' vroeger bij SV Texel speelde - was om nostalgische redenen altijd tegen de verhuizing naar de 'katholiekeoverzijde van de Haffelderweg. 'Er is 82 jaar gevoetbald, het gaat om heilige grond', zei De Winter met veel gevoel voor drama. 'Met deze kist komt een stukje heilige grond mee, naar de gewijde grond van Texelse Boys Bij regelmatig sproeien zou de pol wel eens het eeuwige leven kunnen hebben, aldus De Winter, wiens bundel voetbalgedichten 'Het gras voor mijn voeten' binnenkort verschijnt. iron, a«sm >e Koog heeft zondag in de .te wedstrijd van de nacom- :ie op eigen veld met 2-1 ge nen van Zuidermeer. Omdat je week ruim werd verloren Purmerland (5-2), was dat niet oende om te promoveren naar evende klasse. beginfase had Zuidermeer dui- het beste van het spel. Dat re- erde al in de vijfde minuut in een punt. De Koger verdediging te naar voren om de buitenspel pen te zetten, maar de spits van psten koos het juiste moment om te gaan, ging alleen op keeper g Juwstra af en liet deze volmaakt .loos: 0-1 na begon De Koog pas echt te 4^. ballen en werden de mouwen 7 stroopt. Na een kwartier ging van Beek een combinatie aan Nico Schot, die de bal binnen het '3, schopgebied op de borst aan- Hij haalde uit, waarna de keeper een reflex eerst nog redding kon '9en. Schot plaatste de bal voor boel en zag Cees van Beek 'PPen. Een treffer, zo leek het, be scheidsrechter vond dat Van k be keeper had gehinderd en lede gasten een vrije trap toe. et Martijn de Veij eerst nog de «eit van de paal had beproefd, 1 het na twintig minuten Ingmar ïrbeek die met een afstandsschot °9 voor de verdiende gelijkmaker lbo: 1-1. In de slotfase van de "s helft was Schot nog enkele 6,1 dicht bij een treffer, maar het trak hem aan geluk Na rust had De Koog het initiatief en leek Jason Martens, die zichzelf door een mooie actie vrijspeelde, al snel te scoren. Hij schoot echter over het doel. Enkele rrjinuten later kreeg de zelfde Martens voor de tweede maal een gele kaart en moest hij het veld verlaten. Een forse tegenvaller, maar met nog een kwartier te gaan, bracht Ingmar Moerbeek zijn ploeg op voor sprong door de bal uit een vrije schop schitterend in te schieten. Met een man minder moesten de Kogers er in de slotfase alles aan doen om op de been te blijven. Dat lukte mede dankzij keeper Schouws- tra, die tweemaal handelend optrad bij gevaarlijke schoten. De overwin ning was verdiend, maar niet groot genoeg om nog kans te maken op promotie. Donderdag 20 april Texel'94 D2-BKC D1 Zaterdag 22 april De Koog B1-Wieringermeer B1 0-6 Schagen D1-Texel'94 D1 2-6 G-voetbal Eendracht 2-Texel'94 6-0 Recreatievoetbal Texel-Texelse Boys 3-5 Texelse pupillencompetitie De Koog F1-ZDH F1 2-0 Texel'94 E5-SVC E1 1-6 Maandag 24 april De Koog-Zuidermeer 2-1 Winkel A1 -Oosterend A1 3-3 Catamaranzeiler Dirk Pool is het sei zoen voortvarend van start gegaan. Bij de wedstrijden om de Paasbokaal op het Muiderzand eindigde hij met afstand als eerste. Solozeilend op zijn Inter 17 ging de Texelaar van de acht wedstrijden drie keer als eerste over de finish en twee keer als tweede. Het wat druilerige weer van Tweede Paasdag speelde Pool, die bij licht zeilweer doorgaans in het voordeel is, in de kaart. Er deden in totaal 25 bo ten mee. Hoewel er de komende drie weken geen wedstrijden in het ver schiet liggen, zal Pool regelmatig op het water zijn te vinden. Zijn sponsor Jan de Boer bezorgde hem onlangs een fonkelnieuwe, blauwgetinte Inter 17, waarmee Pool de komende tijd ervaring wil opdoen De volgende deelnemers slaagden in Calluna voor de Teddybeerdiploma's. Brons: Leome Drijver, Nick Dijker. Roel Witte, Anastasia Medema, Joeri Ramon Beumkes, Saar de Wit, Floor Fabiënne van Sambeek, Marije Vlasblom, Daphne Garritsen, Marieke Graaf, Dylan Pieter Koorn, Danny Hoogerheide. Zilver Joey Mets, Amaria Vledder, Suzan den Braven. Goud: Renske Evers, Joey Mets. Zondag 30 april Recreatievoetbal Oosterend 1-Texelse Boys 10.30 De Cocksdorp-De Kooq 10.30 Dinsdag 2 mei WGW B3-De Koog B1 18.30 HRC B1-Texel'94 B1 18.45 Dertien scholieren van OSG De Hogeberg, aangevuld met een vier tal volwassenen, hebben in estafette-verband een nieuw re cord gevestigd op de Jan Knippen berg Memorial. Zij volbrachten in de nacht van zaterdag op zondag de ultraloop van 155 kilometer over het strand van Den Helder naar Hoek van Holland in een tijd van 12 uur, 4 minuten en 48 seconden. Solowinnaar werd Wim-Bart Knol, die bijna een uur later over de finish ging. Om 22.00 uur precies liet Jonathan Knippenberg op het strand van Den Helder het startschot klinken voor de monsterloop, die dit jaar onder ide ale weers- en terreinomstandigheden plaatsvond. Bij de vorige editie in 1998 moesten de ultralopers door het hoge water hele stukken over straten en boulevards afleggen en raakten lopers en volgauto's vast in het drijf zand. Terreinwagen-chauffeur André van der Vliet kon de deze keer uit voorzorg meegebrachte aluminium rijplaten ongebruikt weer mee terug nemen naar Texel. De startende loper van de OSG, die als enige met een estafetteteam mocht meedoen, nam meteen de koppositie. Bij de Hondsbosse Zeewering nam Guus Smit - één van de 23 deelnemende ultralopers - de kop over. Smit had het lopen door het zware zandstrand echter onderschat en was veel te voortvarend van start gegaan. Dat moest hij na 50 kilome ter bekopen. Nadat zij uit de snoeren van een nachtelijke visser was be vrijd, heroverde Eva van Zoonen na mens de Hogeberg de eerste plek Door op de luiste momenten te wis selen hield coach Piet Postma het tempo erin. Toch kon hij met voorko men dat Wim-Bart Knol zich bij de sluizen van IJmuiden op kop nes telde Halverwege het traject bij het com plex van atletiekvereniging Suomi in Santpoort, waar de deelnemers aan de halve Knippenberg Memorial van start gingen, lag de OSG weer voorop en werd een voorsprong opgebouwd die niet meer werd afgestaan. Bij Schevenmgen werd duidelijk dat een nieuwe recordtijd mogelijk was. Het was zaak tactisch te wisselen om de laatste krachten in de vermoeide le dematen te benutten. Terwijl de laat ste lopers richting Hoek van Holland gingen, reden Henk en Inger de Vries de overige estafettelopers in busjes naar de finish. Daar werd iedereen in het speciaal voor deze wedstrijd door Jan Wolkers ontworpen T-shirt gehesen en vrolijk uitgedost liep de groep de laatste lopers tegemoet. Ook die trokken het T-shirt aan en gezamenlijk ging het OSG-team onder het finishdoek door. Wim-Bart Knol, die in 1998 nog vijf minuten vóór de estafettelopers ein- Geteisterd door een reeks afzeg gingen wegens blessures en an dere verplichtingen, hebben de voetballers van het G-team van Texel'94 het niet kunnen redden tegen Eendracht'82. In het Amster damse Geuzenveld werd het zater dag 6-0. Het was moeilijk voetballen voor de Texelaars, die bovendien slecht uit de voeten konden op het natte veld. De ploeg kwam al snel op achterstand toen de goed keepende Chris Zijm het zicht op de bal werd ontnomen en deze zomaar bij hem in het net plofte: 1 -0. Korte tijd later was hij opnieuw kansloos. Ditmaal vloog de bal uit een ziedend schot in de kruising: 2-0. Nog voor rust werd het 3-0, toen Zijm een voorzet met kon pakken. Aan de andere kant hadden Twan van Nuland en Bert Langius pech met schoten die net naast het doel gin gen. De tweede helft begon veelbelovend voor Texel'94. Een schot van Paul Bakker kon maar net door de keeper tot corner worden verwerkt. Maar na een kwartier werd het toch 4-0, toen slecht uitverdedigen genadeloos werd afgestraft door de thuisploeg. Het bleek de beslissing, want na fout jes van Chris Zijm en Dirk Keijser werd het ook nog 5-0 en 6-0. Keeper Zijm onderscheidde zich door een hard schot via de paal onschadelijk te maken. Twan van Nuland was en kele malen dichtbij een tegentreffer, maar zijn schoten misten net de goede richting. Donderdag 27 april Texel'94 6-Texel'94 7 19.00 Nioz 1 -De Krim 3 19.50 RAB 1-Oosterend 2 20.45 Texel'94 3-Texel'94 5 21.35 Texel'94 heeft zaaldienst. Vrijdag 28 april De Koog C2-De Krim C1 16,45 Texel'94 C1 -De Koog C1 17.25 Texel'94 2-Mantje 2 18.15 Klif 2-Texel'94 1 19.05 Klif 1-Casino 1 20 00 De Koog 1-Oosterend 1 20.50 De Krim 1-Mantje 1 21.40 Jelleboog 2-De Koog 2 22.30 Jelleboog heeft zaaldienst. digde. kwam bijna een uur later over de meet maar wist met 13 uur, 1 mi nuut en 4 seconden een nieuw parcoursrecord te vestigen. De succesvolle estafetteploeg enkele minuten na de finish in Hoek van Holland In willekeurige volgorde. Eva van ZoonenHenank Arendsen, Ramon Noodander, Etienne Alderlieste. Robert/an Postma. Pieter Dogger. Sari Riegman. Jip van ZoonenMaarten van Aken. Pieter Daalder, Eddy Witte. Gaime Vlaming. Joris Ellen. Lidy Medema. Simon Appel. Martien Baars. Albert Hoven. Henk en Inger de Vries (chauffeurs), André van der Vliet (chauffeur) en Piet Postma (coach).

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 7