C. den hotel Ouden neemt 'Opduin' over 9 Teleurstelling na gift koekoeksklok 'Tatenhove' te koop na 35 jaar Schuijl Geknip%<f TEXELSE COURANT Moet achterkant monumentaal pand schuin blijven? 'at ik zeggen wou... Sollicitatie naar Gouden Eikel'... Gevaarlijke paal Caravan Duits Strandjutters treffen elkaar in Flora Strand schoon in Natuurmaand Royale gift voor Welzijnsstichting Vissersvrouwen I$m5« ï>-X aande en de komende man. Rechts de nieuwe eigenaar Kees den Ouden. DONDERDAG 27 APRIL 2000 De heer K. Pels Rijcken wil zijn wo ning Herenstraat 29 in Den Hoorn uitbreiden. Er moeten enkele dak kapellen worden gemaakt, het huis moet aan de achterkant drie meter worden verlengd en de nu schuine achterkant van het dak moet recht worden. Of dat allemaal zal gebeu ren is de vraag, want de raads commissie voor Ruimte, Wonen en Economie had maandag aanmer kingen op het verbouwplan. De woning is een gemeentelijk mo nument dat bovendien binnen het beschermd dorpsgezicht Den Hoorn ligt. In geval van verbouwing moet daarom advies worden uitgebracht door de gemeentelijke monumenten commissie die uit dezelfde personen (Foto Harry do Graaf) I 39-jarige C. den Ouden is de luwe eigenaar en exploitant van lel 'Opduin' in De Koog. Hij Temt de plaats in van de familie f. Wuis die zich na 35 hectische ren volledig uit het bedrijf terug- t om een rustiger bestaan te Wn beginnen. L Ouden is geen nieuw gezicht in j 103 kamers tellende viersterren- :el want hij functioneert daar al Is 1988 als adjunct-directeur. Hij leboren in Den Haag, groeide op potterdam waar hij de middelbare iooI bezocht en volgde in Heerlen middelbare hotelschool. Hij liep ige in Frankrijk (Parijs) en België i) en werkte vervolgens in het ilaamde vijfsterrenhotel Jan Tabak [Bussum waar hij uiteindelijk front- fice manager was. De overstap een functie in het Chinese intal Hotel duurde slechts een half want toen ging dat bedrijf failliet, lie tijd had Harry Wuis op Texel zijn iel juist ingrijpend verbouwd en leid en was in verband daar op zoek naar een staf werker die hem als adjunct ter Ie ton staan. Wederzijds ging Den Ouden bij Wuis aan de gen het beviel hem prima. Dat was "derzijds zodat Wuis al gauw aan n Ouden dacht toen hij een jaar of geleden naar een opvolger ging njken. Belangrijk punt van overwe- g daarbij was dat dochter nemarie geen interesse had omdat een hotelbedrijf runt in Zuid-Afrika de nog studerende zoon Dirk Jan en hotelambities koestert. jis, die Tweede Paasdag 55 jaar rd, zegt het hoteliersvak met veel izier te hebben beoefend, maar idt het nu tijd om zich terug te trek- n. In langzaam 'afbouwen' zag hij en heil omdat er dan van afstand )ij de gemeente wordt momen- 'eet het nodige gedaan om brie- lenvergunningaanvragen en indere verzoeken van de burge- (snelleraf te handelen. Onlangs bleek uit een tussenrapportage bat het de goede kant op gaat, raar dat nog veel valt te verbe teren. Het probleem speelt blijk baar ook bij de provincie. De Texelse gemeentesecretaris Piet Toon die voor de WD lid is van Provinciale Staten heeft naar aanleiding van een kras geval vra- Son gesteld aan GS-voorzitterJ. ran Kemenade. Een vrouw had op 27 november 1996 een bepaalde aanvrage in gediend en kreeg daarop pas op '2 januari 1999 een (afwi/zende) reactie Het beroep dat ze daar tegen instelde werd op 3 juni '999 behandeld door de hoor- en advies commissie waarvan Zoon voorzitter is, wat tot een voor de vrouw gunstig advies leidde. GS behoren binnen zes weken na het uitbrengen van dit advies een nieuwe beslissing te nemen, maar op dit moment - dus negen maanden later -zit de vrouw nog steeds fe wachten. Zoon heeft daarover schriftelijk opheldering gevraagd, zowel met betrekking tot dit geval als met 'betrekking tot de provmcie- bienstverlening in het algemeen. "at het onderhavige geval be- j'elt merkt hij onder meer op: Bent u met mij van mening dat oen rechtstreeksere sollicitatie om voor de Gouden Eikel ('pri/s van het tv-programma 'Ook dat "og'- red.) in aanmerking te ko men niet of nauwelijks denkbaar is?' nemen weinig terecht zou komen en hij het gevoel zou hebben zijn opvol ger voor de voeten te lopen. Emotioneel De verkoop waarbij het volledige aandelenpakket in handen komt van Den Ouden, had de nodige voeten in aarde, want het ging om een groot bedrag. Gedurende anderhalf jaar werden met inschakeling van adviseurs de mogelijkheden beke ken. Op 15 december vorig jaar was er een akkoord en was de verkoop per 1 januari 2000 een feit. Wuis wilde dat pas bekend maken na zijn 55" verjaardag, volgens eigen zeggen om emotionele redenen. Tot 1 oktober blijft hij nog in het bedrijf om 'af te wennen' en om afscheid te kunnen nemen van de vele vrienden die hij in de loop der jaren heeft gemaakt on der de vaste gasten van het hotel. Het personeel werd dinsdag tijdens de verjaardagsreceptie van Wuis op de hoogte gesteld nadat de staf medewerkers al eerder waren geïn formeerd. De totaal 54 medewerkers die bij 'Opduin' op jaarbasis in dienst .Zijn hoeven niet te vrezen voor hun baan Voor zover de nieuwe directeur ander beleid gaat voeren zal dat niet zijn gericht op reductie van perso neel. Den Ouden: 'Dit bedrijf heeft een heel speciale, eigen identiteit. Onder de stafmedewerkers heerst het wijgevoel, wat heel belangrijk is voor de motivatie en dus voor het dienstbetoon richting gasten. Dat wil ik graag zou houden. Wuis had best Het paaltje in het begin van het fiets pad van de Limietweg, vlakbij cam ping De Driehoek, is levensgevaarlijk en heeft al tot ongelukken geleid. Die waarschuwing liet Klaas Modder (PvdA) gisteravond horen in de raads commissie Financiën, Werken en Milieu. Het paaltje is er middenin het fietspad geplaatst, om te voorkomen dat boeren met landbouwwerktuigen van het pad gebruik maken, maar gevolg is nu vooral dat fietsers er veel last van hebben. Bert Dennenberg van gemeentewerken liet weten dat Modder gelijk heeft en dat er sprake is van 'een serieus probleem', ook omdat de kans bestaat dat de ge meente bij ongelukken voor de kos ten moet opdraaien. De ambtenaar beloofde een oplossing te zullen zoe ken. kunnen besluiten het hotel over te doen aan een of andere keten, maar dat zou ongetwijfeld wèl consequen ties hebben gehad voor de medewer kers. Het is tegenwoordig bijzonder dat een hotel van deze klasse en grootte in handen is van één particu liere familie'. Niet eenvoudig Den Ouden wacht een grote uitda ging. De exploitatie van een dergelijk hotel is verre van eenvoudig. Het moet steeds meer komen van de 'korte verblijfsmarkt' Tegenwoordig is de gemiddelde verblijfsduur van de gasten van 'Opduin drie dagen. Nog geen twintig jaar geleden was dat meer dan een week. Er moet dus heel wat gebeuren om de bezetting op peil te houden. Opduin ('Waar men terug komt') kent echter een groot herhalingbezoek: meer dan de helft van de gasten is al eens eerder qe- weest. Van de gasten verblijft zo'n 15% om zakelijke redenen in het ho tel; de rest is er als toerist. Binnen die zakelijke sector wordt een belangrijke doelgroep gevormd door artsen, wis kundigen, toxicologen of andere we tenschappers die in het hotel meer daagse, kwalitatief hoogwaardige cursussen of nascholingsbijeen- komsten houden. De nieuwe directeur, zijn vrouw Henriette en hun drie kinderen van 3, 7 en 9 jaar gaan wonen in huize 'Trio' dat behoort tot het Opduin-complex en tot dusver als vakantiewoning werd geëxploiteerd. Henriette, die ook een middelbare hotelschool- opleiding achter de rug heeft, gaat in 'Opduin' een administratieve en re presentatieve taak vervullen. Nevenfuncties Harry Wuis stopt ook geleidelijk met de functies die hij naast het hoteliers vak vervulde: voorzitter van de Texelse Vereniging van Logies- verstrekkers, vice-voorzitter van de Stichting'Texels Museum, voorzitter van De Koog Badplaats, voorzitter van de Texelse Hotelvereniging, lid van het Covenantsoverleg, voorzitter van de Bakker-van Maarleveld-stich- ting, lid van de landelijke Raad van Advies van Staatsbosbeheer, lid van de werkgroep Duurzaam Texel en penningmeester van de Relais du Silence-hotelorganisatie. Een jeugdcaravan tegen een boeren schuur. Donkergroen geverfd, onop vallend opgenomen in het gebied rond de Hallerweg, Onopvallend en niemand tot last. Alles bekostigd uit eigen middelen, zonder een cent overheidssubsidie, geen project voor nodig. Een jeugdhonk. Een eigen plek waarin vele uren noeste arbeid zijn gestoken. En die caravan moet weg. Er moet een daad worden gesteld: hete be leidsplan staat het niet toe, het oude Texelse land moet beschermd wor den en dus (gelukkig zijn er regels voor) weg ermee. Maar wat te doen aan de echte landschapsvervuiling die we overal op het eiland aantreffen? Wat gebeurt er tegen de almaar voortschrijdende poppenkast tussen Oudeschild en Den Burg. Onlangs weer een villa met een enorme glaspartij nabij het eiken bosje. En wat te denken van het Wilde Westen naast Zevenhoven. Een groep jongvolwassenen moet hun goed-gecamoufleerde zelf gebouwd onderkomen afbreken om dat men de regelgeving zo verstaat en anderen kunnen rustig hun gang gaan met het afbreken van het mooie Texels landschap. Is dat dan omdat de regelgeving zoiets wél toestaat? Hillie Keijzer-Vlas, Oudeschild. In de Texelse Courant van vrijdag 21 april stond een artikel over een waarschuwingsbord voor wachttij den bij de boot. Dit bord ie geplaatst bij de rotonde aan de Pontweg. En wat schetst onze verbazing? Eerst staat de Duitse tekst 'Achtung! Wartezeiten an der Fahre' vermeld en daaronder staat pas de Nederlandse tekst. Ook verderop staat een bord met eerst de tekst 'Zur Fahre Fahrradweg benutzen' en daarna pas de Nederlandse tekst. Hoort dat niet andersom te staan? Sinds wanneer hoort Texel bij de Duitse Wadden eilanden? Of wonen we toch nog in Nederland? Ook ergeren wij ons aan het feit dat je in sommige winkels door het per soneel eerst in het Duits wordt aan gesproken. Als je dan opmerkt dat ze gewoon Nederlands tegen je kunnen praten, wordt dat afgedaan met een gebaar van 'ach, wat zou het'. Gaan we straks de kant uit dat Duits de voertaal wordt? Zijn wij soms de enigen die ons hier aan ergeren? fam. M.J. Kikkert, Den Burg (Nederland) De opzet om met het evenement Mei maand Natuurmaand mooie reclame te maken voor Texel als vakantie-ei land, is al op voorhand met helemaal gelukt. 'Mijn schoonouders zijn diep en diep teleurgesteld', meldde Am sterdammer Henk Plooijer deze week telefonisch bij de redactie. Het geval wil dat het echtpaar Keestra, de va der en moeder van zijn echtgenote, onlangs reageerde op de oproep die Patrick Tanghe uit Den Burg via Ra dio Noord-Holland deed om koekoeksklokken beschikbaar te stellen voor een kunstproject in Het Paradijs, in de Dennen 'Die vent spoort niet', was volgens Plooijer de eerste gedachte van zijn schoonou ders, maar aangezien ze al sinds ja ren met grote regelmaat op Texel lo geren, besloten ze mee te doen en hun klok af te staan. 'Tanghe is naar Amsterdam gekomen om 'm op te halen, ze hebben een leuk gesprek gehad en hij beloofde dat ze een uit nodiging voor de opening van het evenement zouden krijgen Zo gezegd, zo gedaan Zo leek het althans. Het echtpaar kreeg een mooi vormgegeven uitnodiging, inclusief een programmaoverzicht, waarin een lunch in de natuur en een busrit over het eiland met Jac. P. Thijsse als natuurgids opvallende onderdelen waren. De door organisatoren Veronica Bos van de VW en Erik van der Spek van Staatsbosbeheer on dertekende uitnodiging eindigde met het verzoek of de genodigden 'via het ingesloten fax-antwoordformulier' even wilden laten weten of ze van plan waren te komen. Genoemd pa pier ontbrak, waarna een telefoontje werd gewaagd naar het op de uitno diging vermelde nummer, dat van de VW was, zo bteek. Via via werd contact gelegd met Tanghe, die zelf terugbelde. 'Hij ver telde dat hij express geen antwoord formulier bij de uitnodiging had ge stopt, aangezien de bus al vol zat met bobo's Het gewone volk pist naast de potzei-ie, maar mijn schoonou ders waren evengoed welkom. Alleen mochten ze niet met de bus mee en moesten ze ook zelf maar voor een boterham zorgen. Ja, dank je de koe koek. Mijn schoonouders hebben te goeder trouw hun klok afgestaan en nu worden ze zo belazerd. Zo ga je met niemand om en zeker niet met mensen van 70 en 72.' Tanghe zat duidelijk met het geval in zijn maag, zo bleek afgelopen week, toen hij om een reactie werd ge vraagd. 'Ze zijn welkom, maar niet voor de busreis en de lunch. Ik heb mijn best gedaan er verandering in te brengen, maar er kon niemand meer bij, aldus de organisatie. Zo gaat dat toch, in dit soort gevallen. Voor de gewone man is er geen plaats.' Dat hij zelf wat onhandig heeft gehan deld, wilde Tanghe ook wel erkennen. 'Het is misschien mijn fout geweest deze uitnodiging te sturen. Maar er was maar één soort, met een standaardtekst, en daarin werd ge sproken van een lunch en een busrit. Ik heb het later nog geprobeerd terug te draaien, maar ik kan er als kunste naar met voor zorgen dat ze alsnog krijgen wat ze beloofd is.' Later belde Tanghe nog eens naar de redactie: 'Luister eens, ik vind het toch wel erg vervelend. Daarom heb ben mijn vrouw en ik bedacht dat wij zelf ook een tafel dekken en dat we daar samen met die mensen de door ons meegebrachte lunch zullen op eten. Alleen die bus, daar heb ik geen invloed op.' Helaas voor Tanghe bleek het echt paar Keestra niet te .vermurwen, Plooijer: 'Ze hebben nog een paar uur bedenktijd gevraagd, maar ze waren zo teleurgesteld dat ze het toch maar niet doen. Ze hadden zich verschrik kelijk verheugd op het programma Dat wilden ze helemaal volgen. En anders maar niet bestaat als de raadscommissie voor Ruimte, Wonen en Economie. De kri tiek van die kant kwam erop neer dat het verbouwplan nog wat 'karakteris tieker' moet. Belangrijkste grief betrof de rechte achterkant van het dak. De woning mag best langer worden, maar het dak moet schuin blijven omdat dit nu juist zo typerend is voor het huis. Andere commissieleden dachten er anders over, zodat het niet zeker is dat het college aan de grieven tege moet zal komen door voorwaarden te verbinden aan de monumenten vergunning die voor de verbouwing nodig is. De familie Pels Rijcken hecht echter veel waarde aan een rechte achtergevel omdat het veel ruimtewinst oplevert op de bovenver dieping. De huidige kap van de wo ning is zeer klein, zodat je boven nau welijks rechtop kunt lopen. Jutters uit heel Nederland komen zaterdag 6 mei naar Texel om op Flora de dag van de Nederlandse strandjutters te vieren. De bijeen komst wordt gehouden ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de Stichting Juttersmuseum. De jutters zullen ervaringen uitwisselen over bijzondere vondsten, belevenissen en strategieën over de stroming. Hoog op de agenda staat het bespre ken van listen om de strandvonder een slag voor te blijven. Al met al belooft het een dag te worden vol verhalen met een hoog zoutwater gehalte. De juttersbranche komt vanaf 10.00 uur bijeen in het Schip breuk- en Juttersmuseum, dat een collectie bezit die in zestig jaar is opgebouwd. Gezicht op de achtergevel van woning 'De Noorman', Herenstraat 29 in Den Hoorn. Het huis is al jaren bezit van de familie Pels Rijcken maar wordt pas sinds kort permanent bewoond. Gebrek aan ruimte, vooral op de bovenverdieping is echter een groot pro bleem. Door het huis aan de achterkant drie meter langer te maken en de schuine pannenkap aldaar te vervangen door een rechte gevel, wordt dat een stuk beter. (Foto Harry do Graaf) In het kader van de Natuurmaand Texel wordt op 2 mei gejut op het strand van de Hors. Onder leiding van medewerkers van IVN, Defensie en Rijkswaterstaat verzamelen vrijwilli gers materiaal dat op de meest oos- Het Juliana Welzijn Fonds heeft Welzijnsstichting Texel ƒ10.000,- geschonken voor zomeractivi- teiten voor de jeugd en 2.500,- voor een ventilatiesysteem in de voorspeelruimte van de muziek school. De 10.000,- is bedoeld als bijdrage aan het jaarlijkse bouwdorpproject en aan de vakantiekaart, een bonnen boekje waarmee de jongeren in de zomer gratis of tegen een laag tarief aan allerlei sportieve activiteiten mee kunnen doen. De kaart was in het verleden onder meer te gebruiken voor catamaranzeilen, karten en ten nissen en is bedoeld om de jeugd die niet op vakantie gaat te vermaken. Het ventilatiesysteem in de voor speelruimte is dringend aan vervan ging toe. Vooral als dansers er heb ben gezweet of klaverjassers een sigaret hebben opgestoken is het benauwd in de ruimte. Een nieuwe luchtverversingsinstallatie gaat rond de ƒ6 000,- kosten, waarvan het Juliana Welzijn Fonds dus bijna de helft betaalt. Het nieuwe systeem wordt volgens plan nog voor de zo mervakantie geïnstalleerd. telijke punt van de zandplaat is aan gespoeld. Een Texelse jutter is aanwezig om over de herkomst van het gevondene te vertellen. Ook wordt aandacht besteed aan de na tuur waarin wordt gewerkt. De ge meente neemt de kosten voor het afvoeren van het verzamelde vuil voor haar rekening. Op 20 mei is de Slufter aan de beurt om op deze wijze te worden opgeruimd. Belangstellenden kunnen zich opge ven bij EcoMare, tel. 317741. Deel name kost ƒ2,50, inclusief hand schoenen en een consumptie. inanciele administratie, maar ook het huishouden en de zorg voor de kinderen Deze informele arbeid staat zelden in de boeken, constateerde het onderzoeksin stituut LEI deze week. Hoog tijd voor een eigen belangenvereni ging, vindt een aantal vissers vrouwen. ..Hoeveel uur ik per week be steed aan het bedrijf van nnjn man? Ik zou het niet weten", lacht Irene Vonk ..Uren bijhou den doe ik niet. Dat kan ook niet. want er komen steeds dingen tus sendoor." Haar echtgenoot heeft samen met zijn broer twee kot ters die op schol en tong vissen op de Noordzee. Op ieder schip werken zeven bemanningsleden, op de wal repareren twee andere medewerkers de netten. „Ze va ren iedere maandagochtend uit en komen op vrijdag om vijf uur 's ochtends weer terug in Den Helder. Nee. ik sta dan met op kade te turen. Sinds een jaar hou- Ineke Vonk van Oost spreekt in Dag blad Trouw over een op te richten belangenvereniging voor vissers vrouwen. 'Uit het onderzoek van het LEI, uitgevoerd in opdracht van het minsterie van Landbouw, Natuur beheer en Visserij, blijkt dat de inzet van vissersvrouwen meestal infor meel is geregeld. De waarden van hun arbeid is daardoor indirect, na melijk als kostenbesparend voor het bedrijf. Ook de werkzaamheden van Vonk staan met in de jaarrekeningen vermeld, 'Dat vind ik niet erg', zegt ze. 'Ik heb er zelf ook belang bij als het goed gaat met het bedrijf. En belang rijker nog: ik vind het leuk om te doen.' 'Maar er zou wel meer ju ridische informatie moeten komen om vrouwen voor te lichten.' vmd het leuk om te doen. Toch moet de positie van vis sersvrouwen worden versterkt, vindt ze. Op een symposium afge lopen donderdag ontstond het idee om een belangenvereniging op te richten. „Binnenkort ga ik met een aantal vrouwen daarover praten. Het wordt geen anti-man- nen-verenigmg, hoor", haast Vonk*zich te zeggen. „Meer een aanspreekpunt voor vrouwen, waar ze terecht kunnen met vra gen of ideeën." Want de visserij is een echte mannenwereld, „InTexél valt het nog mee. maar Zuid-Holland en Urk zijn conservatief Ik heb vrouwen gesproken die niet naar een vergadering durven van de visserij vereniging. Anders wordt hun man met de nek aangekeken omdat hij onder de plak zit. Dat taboe wil ik graag helpen door breken." Eén zo'n ingesleten gebruik is dat vissers op huwelijkse voor- 'Waar moeten wij straks heen?!' Vaste gasten van hotel 'Tatenhove' in De Koog reageerden een beetje geschokt toen ze hoorden dat het bedrijf te koop staat. Maar toen ze de achtergronden vernamen, toon den ze begrip. Piet Schuijl, die de komende maand 60 wordt) en zijn 58-jarige vrouw Irene zijn bezig er een punt achter te zetten na 35 jaar hard werken en het uitvoeren van talloze verbouwingen en uitbrei dingen. Ze hebben contact met di verse aspirant-kopers, maar het kan nog wel even duren voordat de nieuwe eigenaar aantreedt. De altijd joviale Piet en zijn vriende lijke doch kordate echtgenote had den geen enkele horeca-ervaring toen ze in 1965 de exploitatie in han den namen van wat toen nog pension Tatenhove heette. 'Eigenaar' was H.J. Kanis, die het in 1965 in huur koop had overgenomen van de fami lie Eijgelaar. De vroegste geschiede nis van het bedrijf dateert van voor de oorlog toen de familie Tatenhove be gon toen met het houden van gasten. Het was de eerste tien jaar, toen het bedrijf onderdak bood aan zo'n zes tig gasten, hard werken voor weinig geld. Irene: 'We verdienden samen ƒ125,- per week plus vrije kost en inwoning'. Van meet af aan werd ge streefd naar uitbreiding en kwaliteits verbetering De eerste grote uitbrei ding met tien kamers en een woning had plaats in 1969 en kostte 2.5 ton Omdat Kanis het gebouw in huur koop had was het met mogelijk een hypotheek te krijgen, zodat het pro ject met 'korf geld tegen ruim 18% rente moest worden gefinancierd. Dat liep goed af dank zij de op dat mo ment razendsnelle groei van de re creatie. Het echtpaar Schuijl werd in 1975 definitief eigenaar voor ƒ480.000,-. Gemoedelijk Het uiteindelijk 30 kamers tellende 'Tatenhove' maakte naam als hotel waar het gezellig en gemoedelijk was met een haast voortdurend contact tussen gasten en eigenaars. Piet en Irene zorgden intussen dat ze de steeds hoger wordende kwaliteits eisen vóór bleven. Haast elk jaar werd er wel wat vervangen, verbouwd of verbeterd. Het een met het ander veroorzaakte een groot herhalings- bezoek. Meer dan driekwart van de clientèle bestaat uit vaste gasten. De het werk hadden leverde de familie Schuijl een inspanning waartoe te genwoordig nog maar weinigen be reid zijn. Zeven dagen per week hard werken was decennia lang heel ge woon, maar het afbouwen is nu in volle gang Zoon Marcel (35) die na de middelbare hotelschool werk ervaring opdeed in Zwitserland en Australië zit samen met zijn vrouw Irma inmiddels acht jaar met zijn ouders in de firma en heeft veel van de taken overgenomen. Piet en Irene verhuisden naar de dienstwoning van het door hen overgenomen bunga lowpark 'Eldorado' aan de Bosrand- weg Piet Schuijl is tegenwoordig meer te vinden op de golfbaan dan in de keuken van Tatenhove waar Irene en Piet Schuijl vinden het welletjes. laatste grote verbouwing was drie jaar geleden. Wie de nieuwe eigenaar ook zal worden, vast staat dat hij aan de slag gaat in een bedrijf dat hele maal bij de tijd is. 'Tatenhove' is met alleen vermaard als hotel maar ook als locatie voor bruiloften en partijen, waarvoor de recentelijk nog vergrote en aange paste grote zaal met bar zeer ge schikt is. 'Kinderen van mensen die ooit bij ons hun bruiloft vierden, had den hun trouwerij ook bij ons'. Grote verandering Gedreven door het plezier dat ze in iFöfo Ham de Graaf) hij ondanks het met hebben van 'pa pieren' voortreffelijke maaltijden be reidde. Het is met de bedoeling dat Marcel in het hotel verder gaat want hij ziet het jarenlang keihard werken minder zit ten In overleg met zijn ouders heeft hij besloten het andere bedrijfs onderdeel 'Eldorado' verder te ex ploiteren. mede omdat dit bungalow park nog uitbreidingsmogelijkheden heeft. Hij verhuist te zijner tijd naar de bedrijfswoning van het park en zijn ouders gaan dan wonen aan de Epelaan, waar ze met het oog op hun 'ouwe dag' al jaren een huis hebben.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 9