Vrijheid blijheid! OCD® (ZD (ü3 (Zd 35 «na m REDDINGBOOTDAd expert (DCD© I SUPER DE BOER SUPER DE BOER teso "Azië" dopend bu^et KN RM Officiële I berichten Ambulance-verpleegkundige gesloten Cantonese specialiteiten Open dag .TEXELSE /^CoURANT' (4 °hi3 (5 ALLES OP EEIU RIJ: Den Burg Waalderstraat 33-35 BESTE SERVICE RUIME KEUS LAAGSTE PRIJS ENTHOUSIASTE MEDEWERK(ST)ERS f X 6 mei 2000 Tpj Ruimtelijke Ordening Collecte Fietsenveiling Wijziging huisvuilroute 4ïi Milieuvergunning Wijziging openingstijden WOENSDAG 3 MEI 2000 EXPERT, DAAR WORD JE WIJZER VAM NU BIJ EXPERT TIJDELIJK CEEN AANSLUITKOSTEN! Panasonic (7^7) ^gniv) (9»m) PANASONIC EB GD90 i.c.m. DÜTCHTOIME ALLIIM 180 Nu bij Expert: een van de mooiste telefoons i.c.m. een supervoordelige belbundel. En. als u aan het eind van de maand nog belminuten over heeft, neemt u die gewoon mee naar de volgende maand! dutchtone 149,- LAAGSTE PRIJS GARANTIE Design dual band gsm Superklein en superlicht (slechts 88 gram!) Tril- en memofunctie Tijdelijk geen aansluitkosten t.w.v. 90,- Geen abonnementskosten 180 minuten per maand bellen voor maar 50,- per maand Bellen en gebeld worden in binnen- en buitenland Deze aanbieding is geldig tot en met 14 mei 2000 ER ZIJN RUIM 200 EXPERT-WINKELS IN HEEL NEDERLAND. BIJ U IN DE BUURT IS DAT: NIKADEL 73, DE KOOG Wij zoeken voor het seizoen (april - oktober) voor brood/kaas/vleeswarenafdeling kassa (40 uur - 20 uur) lnformatie:Ton Gieles, tel. 317732 óók altijd op zoek naar de beste medewerkers Ambulancedienst Texel is op zoek naar: (dienstverband 85%) m/i' Betaling zal geschieden op basis van de c.A.O. Ambulancezorg. Sollicitaties bij voorkeur schriftelijk t.a v Dhr P Smidt Wilhelminalaan 6 1791 AN Den Burg - Texel Ambulancedienst Texel N V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming Ons kantoor, Pontweg 1Den Hoorn is vrijdag 5 mei de gehele dag 11^ föd frttl liol L2T1 LSi Uol Ltrtl Ltöl liöl 1^1 LSI Ltöl l^TI Uol Ual LEïl Kantonees-lndisch specialiteitenrestaurant Groeneplaats 12, Den Burg, tel. 313833 Zondag 7 mei presenteren wij in de grote zaal (Uitsluitend na reservering) Telefoon 313833 Aanvang 19.00 uur speciale prijs van ƒ32,- voor 25,- p.p. ƒ15,- voor kinderen tot 12 jaar 25 Chinese en Indische specialiteiten/ Gerechten. Nagerechten: perziken, ananas, lychee, vruchten, gebakken banaan. Vanaf 25 personen lopend buffet gehele week mogelijk na reservering, prijs op aanvraag. )ll51l51l51[51l51l5)l51l51l51[51l51[51[51l5lfB]|gJ|BJfB][gJfg| 1 1 Word „Redder aan de wal" en vaar mee met de Zalm of de Beursplein 5 op de Reddingbootdag da Om 14.00 uur zal het Texelse Visserskoor Oudeschild een optreden verzorgen. De bemanningen, hun boten en het materiaal van De Cocksdorp en De Koog zulk gezamenlijk in en bij het boothuis aan de Volharding 3 te De Cocksdorp voor u kb staan, van 10.00 tot 16.00 uur. Demonstratie whippertoestel, bezichtiging boothuis Cocksdorp, doorlopende voorstelling iju de nieuwste reddingbootfilm, etc. etc. Voor degenen die zich ter plaatse inschrijven als „Redder aan de wal" is een verloting geor niseerd. De prijzen zijn ter beschikking gesteld door Landal Greenparks (een midweekveit g voor 4 personen), een grill- en gourmetset van Blokker en zes plaatskaarten op de TX 10 "Emmie". De gemeente Texel verleende hiervoor toestemming. En na afloop natuurlijk een gratis gebakken vissie of ijsje eten. Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij Rectificatie Per abuis is de tekst over het indienen van een be zwaarschrift tegen een verleende bouwvergunning c.q. het inzien van een verleende bouwvergunning weggevallen in de gemeentelijke advertentie in de Texelse Courant van 27 april jongstleden. De ontbre kende tekst luidt als volgt: Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen be langhebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaar schrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten min ste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het be streden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrecht bank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling bouwzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis. Aangevraagde bouwvergunningen G en H v.d Star voor het plaatsen v e serre a/d Slufterweg 1 te De Cocksdorp (ontvangen 25 april 2000); P. Prins voor het plaatsen v.e. woonhuis a/d Postweg 169 te De Cocksdorp (ontvangen 28 april 2000), P Mosk voor het vergroten v.e. woning a/d Koetebuurt 9 te Oosterend (ontvangen 28 april 2000); J.H M. Heijne voor het plaat sen v.e stolpboerderij a/d Pontweg 30 te Den Hoorn (ontvangen 1 mei 2000). Aangevraagde melding bouwvoornemen Makelaardij Texel Vastgoed BV voor het plaatsen v.e berging/fietsen - schuurtje a/d Kogerstraat 57 te Den Burg (ontvangen 19 april 2000) Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouw vergunning is verleend en/of de melding positief is teruggemeld. Verleende bouwvergunningen en goed gekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepu bliceerd. Verleende bouwvergunningen C van der Knaap voor het vergroten v.e. woonhuis a/'d Wilsterstraat 28 te Den Burg (verzonden 26 april 2000), E Seegers voor het ver anderen/vergroten v.e. woning a/d Bernhardlaan 85 te Den Burg (verzonden 26 apnl 2000); Vakantiecentrum "De Krim" voor het plaat sen v.e toiletgebouw a/d Roggeslootweg 6 te De Cocksdorp (ver zonden 26 april 2000); E van der Spek voor het vergroten v.e. wo ning en verplaatsen v e. fietsenhok a/d Koetebuurt 24 te Oosterend (verzonden 26 april 2000), Waddenparel BV voor het plaatsen v.e zwembad a/d Bosrandweg 316 te De Koog (verzonden 26 april 2000); R. Weiffen voor het vergroten v e woning a/'d Ruijslaan 29 te De Koog (verzonden 28 april 2000) Verleende sloopvergunningen M.H.G Wijtten voor het slopen v.e woonhuis a/d Postweg 154 te De Cocksdorp (verzonden 27 april 2000); Bouwbedrijf Nieuwstad BV voor het slopen van asbestplafonds uit garage en bijkeuken a/d Orchismient 15 te De Koog (verzonden 28 april 2000); Stichting Wo nen Texel voor het slopen van woningen a/d Schoonoordsingel 8 tot en met 18 en 8a tot en met 18a te Den Burg (verzonden 28 april 2000); Stichting Wonen Texel voor het slopen v.e. winkel met bovenwoning en een bakkerij a/d Peperstraat 1 te Oosterend (verzonden 28 april 2000) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen be langhebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het be zwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het be zwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht. Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u in zien bij de afdeling bouwzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis. Monumentenwet De burgemeester van Texel maakt ingevolge artikel 12 van de Monumentenwet 1988 bekend dat er een bouwplan is ingediend door de heer P. Mosk voor het vergroten van het pand: Koetebuurt 9 te Oosterend. Het bouwplan ligt vanaf 8 mei 2000 gedurende veer tien dagen ter inzage in het gemeentehuis, sector ruimte en wonen (kamer 0.12). Een ieder kan binnen deze termijn zijn of haar zienswijzen schriftelijk naar voren brengen bij burgemeester en wethouders. Besluit tot goedkeuring Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben bij besluit van 17 april 2000, nr. 2000/11781, goedkeu ring verleend aan het besluit d d. 20 maart 2000 van burgemeester en wethouders van Texel, tot wijziging van het bestemmingsplan "Buitengebied Texel" (Wij ziging ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening.) Het plan betreft een vergroting van het bestemmingsvlak 'wonen' van 1600 m_ naar circa 3425 m op het adres Veenselangweg 12 te Den Burg Het besluit ligt vanaf 8 mei 2000 zes weken ter visie bij de sector ruimte en wonen van het gemeentehuis Texel, Groeneplaats 1 te Den Burg Belanghebbenden kunnen binnen deze periode tegen dit besluit schrif telijk beroep instellen. Voor het instellen van beroep is een griffierecht verschuldigd van f 225,- voor na tuurlijke personen en f 450,- voor rechtspersonen. Het beroepsschrift moet worden ingediend bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het beroepschrift moet zijn ondertekend en bevat ten minste de naam, het adres van de indiener, de dagte kening, een omschrijving van het besluit waartegen het gericht is en de gronden van het beroep Dit besluit treedt in werking daags na afloop van de zojuist vermelde beroepstermijn. Echter, binnen deze beroepstermijn kan tevens een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak worden ingediend, in welk geval het besluit met in werking treedt voordat op dat ver zoek is beslist Belanghebbenden die tegen dit besluit beroep heb ben ingesteld kunnen tevens een verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening indienen. Hiervoor is een griffierecht verschuldigd van f 225,- voor na tuurlijke personen en f 450,- voor rechtspersonen. Het verzoekschrift moet worden gericht aan de Voorzitter van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. Bij het verzoekschrift moet een af schrift van het beroepschrift worden overlegd. Voornemen tot vrijstelling Burgemeester en wethouders zijn voornemens vrijstel ling te verlenen ex artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening, van het bestemmingsplan "Buiten gebied Texel", aan: De Motor-, Auto- en Bromfietsclub "Texel", p/a Spinbaan 8. 1791 MC te Den Burg. voor de aanleg van een autocrossterreinaanslui tend aan het bestaande motorcrossterrein aan de Hoofdweg te De Cocksdorp. Het plan is in strijd met het genoemde bestemmings plan. De vigerende bestemming is "agrarische grond". Ter plaatse is een voorbereidingsbesluit van kracht. Het plan is overeenkomstig het in voorbereiding ver klaarde plan. De plannen liggen vanaf maandag 8 mei 2000 gedurende twee weken ter inzage op kamer 0.12 van het gemeentehuis, bij de sector Ruimte en Wo nen Eventuele bedenkingen tegen bovenbedoelde plannen kunnen gedurende deze termijn schriftelijk aan ons college worden kenbaar gemaakt. Goedkeuring bestemmingsplan Het college van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland heeft op 21 maart 2000 onder nummer 2000- 16263 het bestemmingsplan De Koog-bedrijventerrein goedgekeurd. Dit bestemmingsplan was op 10 augus tus 1999 door de gemeenteraad goedgekeurd Het goedgekeurde bestemmingsplan "De Koog bedrijventerrein" betreft een uitbreiding van* het be staande bedrijventerrein. Het goedkeuringsbesluit, inclusief het vastgestelde bestemmingsplan, ligt met ingang van 8 mei 2000 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage. De terinzagelegging vindt plaats in het gemeentehuis, Groeneplaats 1 te Den Burg, sector Ruimte en Wo nen, kamer 0.15. Gedurende de genoemde termijn van tennzagelegging kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het beroep kan wor den ingesteld dooreen belanghebbende die aantoont redelijkerwijs met in staat te zijn geweest zich overeen komstig artikel 27, eerste of tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tot Gedeputeerde Staten van Noord-Holland te wenden. Het besluit van Gedeputeerde Staten, inclusief het goedgekeurde bestemmingsplan, treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Indien binnen de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voor ziening bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State is ingediend, treedt het besluit van Gedeputeerde Staten niet in werking voor dat op dat verzoek is beslist. de beroepstermijn dagelijks van 8.30 tot 12.30 ut*] inzage op de afdeling milieubeheer in het gemei huis (bovenste verdieping, kamer 2.05). Desgevri kunnen de ter inzage gelegde stukken ook buitm gebruikelijke openingstijden worden ingezien e/i gelicht. Uitsluitend degenen die tijdig bedenkingen hel ingebracht tegen het aan de vergunning vooraf gei ontwerpbesluit, degenen die bedenkingen hel tegen eventuele afwijkingen van de milieuvergum ten opzichte van het ontwerp-besluit, of belangl benden aan wie redelijkerwijs met kan worden ven ten geen bedenkingen tegen het ontwerp-beslw\ hebben ingebracht, kunnen tegen de verleende mi* vergunning beroep instellen. Met ingang van de na de datum van de terinzagelegging, is binnen weken administratief beroep mogelijk bij de Raad State, afdeling bestuursrechtspraak, Postbus 2O0I 2500 EA 's-Gravenhage. Wie in beroep is gegaan kan binnen de beroepsten de Voorzitter van de afdeling bestuursrechtspi verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, n onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belani dat vereist. Nadere informatie: afdeling milieubeth telefoon (doorkies)nummer 36 21 87. In de week van 7 tot en met 13 mei wordt eenc lecte gehouden ten bate van het Nationaal Foi Kinderhulp. Op zaterdag 13 mei 1999 wordt in samenwerking met de politie wederom een veiling gehouden van gevonden fietsen. Een ieder die bij de politie aangifte heeft gedaan van d| stal van zijn of haar fiets wordt in de gelegenheid steld een fiets te kopen. Bij de koop van een fiets het proces-verbaal van aangifte of het aank< certificaat te worden overlegd. De veiling, die klokslag 10.00 uur zal beginnen bij politiebureau aan de Keesomlaan in Den Burg.i schiedt bij afslag. Voordat de veiling begint kunnen belangstellenc vanaf 09.30 uur de aangeboden fietsen bekijkenj een fiets als de hare of de zijne identificeren. De' wordt in dat geval alsnog uit de verkoop gehaaldj Burgemeester en wethouders hebben op grond van de Wet milieubeheer vergunning verleend aan: De heer AGJ Bakker. Diek 50 te Den Hoorn voor het oprichten en in werking hebben van een schapenhouderij, gelegen aan Diek 50 te Den Hoorn. In het belang van de bescherming van het milieu zijn voorschriften aan de vergunning verbonden. De ver gunning en alle daaraan voorafgegane openbare stuk ken liggen vanaf 4 mei aanstaande tot het einde van In verband met de jaar lijkse sportdag van de gemeente Texel komt de reinigingsdienst op vrij dag 12 mei met in actie. De huisvuilroute van diec I wordt daarom woensdag 10 mei verreden. Verzo: p wordt uw container tijdig aan de weg te zetten. Het gemeentehuis is op vrijdag 5 mei, Bevrijdingsd I en op vrijdag 12 mei, wegens de jaarlijkse sporttf de gehele dag gesloten. Ook de buitendienst' gemeentewerken is beide dagen niet bezet. Voors ringen en calamiteiten in rioleringen en dergelijke^ u de servicebalie bellen: 362111U wordt dan ad matisch doorverbonden met de storingsdienst L

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 10