Wantij: kunst met een knipoog naar de natuur Landlopen van wad naar duin in mei Cabaret-café nu ook digitaal te bereiken Boombruiden in de Dennen Zorgcentrum voorbereid op calamiteiten jj1 Kerkdienstt Zondag 7 mei 2011 Raadsvergaderi oud Papier Medische zorg Radio Texel 0(), l TEXELSE 2 COURANT Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voel name in verpleeg- en verzorj huis: Stichting RIO Texel Wierl Opvragen via tel. (0223) 671 Opname geschiedt op advi$| huisarts of specialist OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brar voor spoedeisend ambulan© voer bellen: 1-1-2 Of bel de kamer Noordholland-noord: 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den! Het bureau is dagelijks open 9.00 tot. 17.00 u. Telefoon tij kantooruren 072-5498360, b kantooruren 072-5122222. spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de pc tel. 072-5498360. Dierenartsenpraktijk: Kees laan 11Den Burg Alleen in sp gevallen, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Vooi bij problemen met alcohol, drv andere verslavingen, bel tijdens tooruren 319413 (De Nieuwe Sk Toeristenpastoraat: Guiljam, tel. 318581, 317224 Stichting Welzijn Ouderen T( Warme maaltijdvoorzie alarmering, klusjesdienst, huis delijke dienst, versteldienst Spr uur van 9.00 tot 10.00 u. en 14.00 tot 16 00 u., De Buure Molenstraat 2, Den Burg. 312696 Kustwacht: Voor meldingen schepen en zwemmers in nood 316270. Chemicaliën op het strand: de brandweer, 072- 5644444 Kunstgebitreparatie: T#he techniek R Van Oosten (voor ki gebitten en reparaties), tel. 3lC#nn Apotheek: Weverstraat 95,1 >rj( Burg; tel. 312112 Maandag t/m dag 8.00-18 30 u.; zaterdag 10 13 00 en 15.00-17 00 u., zon 11.00-12.00 en 16.00-17 00 u. ten die tijden alleen voor spoe sende gevallen Wi, tz in ric Pi ïn na. ■vai ■het fker HERVORMDE GEMEENTEH| Den Burg: 9.30 u ds. J. terl uitz. via Radio Texel. De Waal: 9.30 u ds. mw. KsJ uit Den Burg. De Koog: 11.00 u. ds Vlasblom. H11' Den Hoorn: 9.30 u. ds Vlasblom. Oosterend: 9.30 u. GK, Fuijkschot uit Zaandam; 1 GK, dhr W. Fuijckschot. Oudeschild: 11.00 u. dhr Kuiper De Cocksdorp: 11 00 u. ds.„ Haar. GEREFORMEERDE KERKE) Den Burg: 10 00 u. ds. J. Jurj uit Schalkhaar, doop'dienst, uitz De Lichtboei; 19.00 u ds Jurjens; uitz. via De Lichtboei. GEREFORMEERDE MEENTE: in kerkgebouw Schoolst' Oosterend. 10.00 en 16.00 u. I? dienst. GEREFORMEERDE KERK gemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Burg: tot nader order geen dn op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTl Kogerstraat, Den Burg; Gemee dag in Schoorl; geen dienst Texel BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.0 ev H Keizer uit De Meern. ROOMS-KATHOLIEKE KER) Den Burg: zat. 19.30 u. heren): uitz. via De Lichtboei; zon. 10* 10 45 u dameskoor, neventf' en crèche. De Cocksdorp: vrij. 19.30 rozenkransgebed, zon. 9.3C Woord-Communieviering paro anen. Gollards: zat. 16.00 u Wet Communieviering parochianen JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg Op bare lezing, 10.30 u De dn voor God als een eer en vreu beschouwen, Wachttorenstu: 11.20 u.O God, zend uw lichti Dinsdag vergadert de gemeen! vanaf 19.30 in de raadzas agenda luidt als volgt: 1 Opening en mededelinge' 2. Vaststelling volgorde steiri 3. Vaststelling besluitenlijst! 11 april. 4. Wijziging Algemene Plaats Verordening. 5. Project Texels lamsvlees. 6. Aanpassing leges naaraü ding van wijziging Wet op Ruimtelijke Ordening. 7. Investeringsvoorstel Deft 8. Voorjaarsnota 2000. 9. Overzicht post onvoorzien uitgaven. 9a. Grondruil ten behoeve ven lisering ontwerp bestemn* plan Den Burg (westelijk gedeelte). 10. Ingekomen stukken en med lingen. 11. Rondvraag, toegevoegd: ondertekent overeenkomst in verband herinrichting haven Oudes 12. Sluiting. De boombruiden op de foto zijn gemaakt door Ineke Kuiper, lid van het kunstenaarscollectie Wantij, dat in het kader van de vandaag officieel geopende Meimaand Natuurmaand in en rond het Para dijs in de Dennen zes kunstwerken heeft gemaakt. De bruidsjurken zijn een pleidooi voor het behoud van de naaldbomen. 'Ik hoop dat de bruiden veel nakomelingen ople veren Radio Texel is te beluisteren op 106 1 FM via de kabel (98.5), of via De Lichtboei (100 4) De programma's van 's avonds worden de volgende morgen tussen 11.30 en 13 30 uur via de kabel en De Lichtboei herhaald. Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Herdenkingsdienst 19.30 u Jan Wolkers leest voor uit 'Omringd door zee' 20.00 u. Twee minuten stilte aansluitend. Radio Noordholland Vrijdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19 00u. Shopping (muziek) 20. 00 u Rechtstreekse uitzending 'Bevrijdingsconcert' vanuit de NH kerk Den Burg. Zaterdag: 16 00 u Wegdromen met een boek 17 00 u Pietelepote (kinderprogramma). Vandaag Met de muziek mee 18.00 u. De zes uur-show (jongerenprogramma) 19.00 u. After party (jongerenprogramma) 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u Klassiek op zondag 10 00 u Kerkdienst vanuit NH kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Nieuwtjes en achtergronden 14.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 16 00u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Time travelling (muziek) 21 00 u Proefproject (muziek) 22.00 u Radio Noordholland Maandag: 18.00 u Symphonica (klassiek) 19.00 u Even bijpraten met. (herhaling van donderdag) 20 00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Raad en daad (over de Texelse politiek) 19.30 u. Raadsvergadering (rechtstreeks vanuit het gemeentehuis) aansluitend Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u Gelezen verhalen (Westfries) 20.00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19 00u Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws) 20.00 u Radio Noordholland Sinds maandag kunnen sportieve wandelaars genieten van een unieke tocht van Oudeschild naar Den Hoorn. Uniek omdat het parcours voor een groot deel over paden en stukken grond gaat die normaal ge sproken niet toegankelijk zijn voor publiek. In het kader van de Natuur maand mei stellen de betrokken agrariërs hun land voor één keer open, ook al is er gevaar dat wande laars via hun schoenzolen de schapenziekte rotkreupel versprei den. De tocht begint bij het Maritiem en Jutters Museum, waar de route beschrijving gratis klaarligt. De folder met allerlei wetenswaardigheden over de Hogeberg en de Prins Hendrikpolder is tevens te verkrijgen bij de VVV, EcoMare en in de bus van Connexxion, die het begin- en eind punt van de route aandoet. Enig uit houdingsvermogen is wel vereist, want de tocht die onder meer over oude binnendijken voert, is circa 13 kilometer lang en af en toe moet over hekken geklommen worden. Even tueel kunnen wandelaars op twee tussenliggende punten vroegtijdig de bus pakken. De hond mag zelfs aan gelijnd met mee vanwege de vele schapen en lammeren op het traject. Geestelijk vader van de tocht van oost naar west buiten de geëffende paden is Leo Timmers van Rabobank Texel. Samen met mensen van EcoMare, Staatsbosbeheer en de Vereniging voor agrarisch natuur- en land schapsbeheer 'De Lieuw' is het idee uitgewerkt Leden van de Bedrijfshulpverleningsploeg van het Zorgcentrum. Niet op de foto: Tamara Kuijper, Ben Roest, Anniemiek van de Werve-van de Velde, Greet van der Spruijt, Karei van Heerwaarden, Theo Kemper, Hennie Hottentot, Marian Bruijn en Janny Noorlander <Fo,° GwanJ Timmerman) Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8 00 tot maandag 8.00 u.: Dokter K. Eissen/J.F. Hoekstra, Molenstraat 87. Den Burg, telefoon 312039. Aanvragen visites s.v.p vóór 10.30 uur. Spreekuur op zater dag en zondag van 11.30 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 16 30 uur, zon der afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld 313086,314727,314669; 312270of 322008 Verloskundigenpraktijk: TM Niehoff en A H Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel 313241 Spreek uur elke werkdag van 9.00-10.00 u - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg. tel. 313241 Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg. tel. 314887 Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diètiste voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222 Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraam- centrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar) opnames van het programma. Van uit een 'Sommeltjes-pagina' wordt de bezoeker direct naar een actuele tekst verwezen. Als vaste onderdelen zijn naast de 'Column van Jamen' en de 'Preek van de week' ook een agenda (waarop tevens wijzigingen in aankondigin gen) te vinden en een overzicht van mensen die in het programma te gast zijn geweest. Ook is er ruimte inge ruimd voor een verhaal over Huib 'de Rijmelaar' Fenijn, van wiens teksten de cabaretiers nu en dan dankbaar gebruik maken. Om de discussie le vendig te houden, is een discussie platform in de site opgenomen, waarop gasten kunnen reageren op een stelling over een actueel onder werp. Tot slot zijn op de website van Cabaret-café uiteraard links met an dere sites, als de Texelse Schaduw- raad, Klif 12 en de Texelse start pagina te vinden. De website van Cabaret-café werd vormgegeven door Mandarin Design uit Leiden en is te vinden op www.cabaretcafe.nl. Cabaret-café is de komende maanden te zien op de zondagen 28 mei, 25 juni, 30 juli, 27 augustus en 24 september, steeds om 11.00 uur in de marmeren hal van De Lindeboom. Leo Timmers (links, Rabobank), Enk van der Spek (Staatsbosbeheer) en Arthur Oosterbaan (EcoMare) hebben als eersten genoten van de door hen uitgezette wandeltocht. ,F°'° b"" boscn Zorgcentrum Texel is goed voorbe reid op eventuele calamiteiten. Mocht het door brand, storm, wateroverlast of stroomuitval nodig zijn dat het Ver pleeghuis of verzorgingshuis De Go'llards, wordt ontruimd, dan weet de Bedrijfshulpverleningsploeg (BHV- ploeg) precies wat er moet gebeuren. Deze BHV-ploeg, bestaande uit zes tien medewerkers, ontving donder dag het certificaat Eerste hulp en brandbestrijding en ontruiming. De gediplomeerden volgden hiervoor een cursus in Den Helder Training Centre. Het examen vloeit voort uit de aanscherping van de Arbowet, waar voor noodplannen voor de zorg centra zijn geschreven. De BHV-ploeg heeft de taak als eer ste bij calamiteiten aanwezig te zijn en hulp te bieden tot andere hulpver leners arriveren. De ploeg bespreekt ter voorbereiding van de calamiteiten met alleen de theorie, maar contro leert ook of nooduitgangen vrij wor den gehouden en houdt oefeningen. Ook staat jaarlijks een herhalings cursus op het programma. WOENSDAG 3 MEI 2000 Bruidsjurken in de Dennen, koekoeksklokken aan de bomen, hoekige houtblokken als contrast van de grillige natuur, vogeltjes wier gezang in doventaal staat beschre ven, een glazen plaat en een spreekgestoelte op het Martelaars veldje. Small thougts in Paradise noemen de kunstenaars van het collectief Wantij de expositie in het Texelse bos, ter gelegenheid van Meimaand Natuurmaand die van- Willem Broens achter de katheder in de Dennen. daag wordt geopend en deze hele maand is te zien. De kunstroute door De Dennen begint bij het Geheimpad, langs de weg naar het Jan Ayeslag. 'Voor ons is kunst onderzoek. Vrolijke wetenschap!', zeggen de kunste naars van Wantij, die goed om zich heen hebben gekeken. Bijvoorbeeld Ben Witte, wiens oog tijdens een wandeling viel op een groepje scheef staande Dennen langs de Paradijs- weg. 'Een plaatselijk orkaantje of een aardverschuiving? Ik wilde het ver schijnsel een extra accent geven door drie strakke blokken dwars op de schuinstand te plaatsen. Als een soort contrast.' Het eindresultaat, met als titel 'Uit het goede hout ge sneden', zijn drie strakke blokken. 'Van hout, want van oorsprong was het immers een productiebos.' Om ze te zien mogen de wandelaars bij wijze van uitzondering van het pad wijken. Joke Witte liet zich inspireren door het blindenpad. Onder de titel 'De vermeende stilte' schreef ze in doventaal het geluid dat zang vogeltjes maken op bordjes. 'Zoals een blinde extra gaven ontwikkelt, worden de overige zintuigen van een dove of slechthorende ook versterkt. In het bos is eigenlijk veel meer te horen dan je denkt', doelt ze op de letterlijke vertaling van het gezang. Wie die wil weten, dient zich het dovenalfabet eigen te maken of mee te nemen. Zeer origineel is het verhoogde spreekgestoelte op het Martelaars veldje in de Dennen. Op de katheder ligt een groot boek met geplastificeerde pagina's, met ge dichten van onder andere Lucebert, Kopland, Murray, Jansma. Ze gaan over de bospartij, de open plek, de ochtendvogels, bomen, stenen etc. Het is de bedoeling dat wandelaars de katheder beklimmen en een ge dicht voordragen. 'De vanzelfspre kendheid van een wandeling, een struik, een steen en het bos wil ik doorbreken. Kunst is wat we niet weten, waarover we vragen stellen en waarover we geheimen laten be staan', aldus geestelijk vader Willem Broens, die in de open plek een mooi theater zag. Twee bankdelen met daartussen een glasplaat symboliseert de aanwezig heid van de mens (het aardse) en de engel (het bovennatuurlijke). Maak ster Linda Molleman omschrijft de Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak) De papierwagen komt in de volgende stra ten 5. Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jan Dirkszoord, Jonkerstraat en De Zes. De kunstenaars van Wantij buigen zich over het werk van Linda Molleman. Zaterdag halen ouders en leerlingen van o.b.s. Durperhonk in De Cocks dorp en omgeving oud papier op. Men wordt verzocht het uiterlijk om 8 30 uur aan de weg te zetten, 's Middags van 13 00 tot 15.00 uur haalt de Strijbosschool oud papier op in de rest van de Eierlandse polder. Met het doorknippen van een lint stelde wethouder Nel Eelman vrijdagavond tijdens het maande lijks cabaret-café in Question Plaza de Internet-site van dit actualiteitenprogramma officieel in gebruik. Dit gebeurde tegen het einde van het twee uur durende programma, waarin Pip Barnard en Janien de Bruijn als gewoonlijk de gebeurtenissen van de afgelopen weken over de hekel haalden. Gespreksleiders Frans Hopman en Louise van der Sluis spraken met Joke de Boer en Nettie van de Brake over Kunst in Zee, de Natuurmaand Texel, roken op de werkplek en honden. Aan het eind van het winterseizoen lijkt Cabaret-café een vaste kern be zoekers te hebben opgebouwd. De voorstellingen die de afgelopen maanden werden gegeven, werden vrijwel zonder uitzondering redelijk tot goed bezocht. 'We hebben vrijwel iedere keer wat in de opzet veran derd, het was voor ons ook nog zoe ken naar de juiste formule', zegt Pip Barnard, een van de eind verantwoordelijken voor het pro gramma. 'Maar we denken nu de juiste opzet te hebben gevonden.' Er is voor het productieteam nog vol doende tijd om aan de formule te werken, want de aflevering van vrij dag was de laatste van het winter seizoen. De komende maanden vindt het programma plaats op de zondag ochtend, in de marmeren hal van De Lindeboom. In tegenstelling tot vorig jaar, zijn deze voorstellingen dit jaar wél voor publiek toegankelijk. 'Óm dat we gasten en gespreksleiders ook een rustige zomer gunnen, nodi gen we daarbij iedere keer maar één gast uit, die we zelf aan de tand voe len', beloofde Janien de Bruijn vrijdag tijdens het programma. Is het pro gramma in de wintermaanden avond vullend, gedurende de zomer duurt elke aflevering maar een uurtje, van elf tot twaalf. De artiesten wilden vast toezeggen dat er - op veler verzoek - gedurende de zomer veel liedjes uit voorgaande afleveringen nogmaals te horen zullen zijn. Aan het verzoek om herhaling is met de komst van de website (gedeelte lijk) gevolg gegeven. Op de site be vindt zich namelijk een uitgebreid ar chief, waarin zowel tekst- als geluidsbestanden zijn te vinden. De bestanden worden regelmatig aan gevuld met nieuwe, maar ook oudere glazen plaat als een 'vliesdunne wand tussen deze en de andere we reld'. Het in beton gegoten voetstuk staat in een put om de inhoudelijke diepgang van het werk vorm te ge ven. Verderop is het geluid van een koe koek te horen, afkomstig uit één van de vele klokken van Patrick Tanghe, die de humor niet schuwt. 'De koekoekslokken verwijzen naar we derzijdse vormen van toerisme. Deze klokken zijn van oorsprong afkomstig uit Zuid-Duitsland. Ze werden in de vijftiger jaren als toeristisch souvenir meegenomen naar Nederland en staan nu als kitsch op zolder. Het is wel grappig dat de Duitsers nu hun eigen klokken op Texel terugzien. Voeg daarbij dat de koekoek, die als laatste vogel op Texel arriveert, door namaakkoekoeken wordt ontvangen. Bovendien hebben de contra gewichten de vorm van dennen appels.' De klokken werken echt Het Amsterdamse echtpaar dat zo'n klok schonk en dat door Tanghe een bustocht over Texel en een lunch in het vooruitzicht was gesteld, beloftes die hij naar later bleek met kon waar maken, is toch naar Texel gekomen. Dit na ingrijpen van Veronica Bos en Erik van der Spek. 'Had maar even met ons gebeld. We moesten dit he laas uit de krant lezen. Zodra het bij ons bekend was. hebben we alsnog een bus en lunch voor deze mensen geregeld.'

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2