Sport 7 sxelse wielerklassieker dit jaar extra lang Natascha van der Vis het geheime wapen van Rab-wielerploeg? Goede prestaties tijdens Texelweekend .TEXELSE COURANT' Robert Bakker snelst op [oninginneloop Uitslagen volleybal Visserskoor op open dag KNRM Zaalvoetbal programma Zwemles voor volwassenen Pokemonruilbeurs Themadag over wad en weer Zeilseizoen begint Sponsorfietstocht voor Amnesty Bazar Jozefschool goed voor 11.000,- Mars III krijgt speelterreinen Schaduwraad stemt over grondruil Piet Bakelaar damkampioen voetbalprogramma Vliegveldrestaurant kampioen bowling Jongebreur en Brouwer winnen meierblisgolf WOENSDAG 3 MEI 2000 temers aan het Noordhol- Kampioenschap Wielrennen Recreanten dat zaterdag om uur aan de Elemert van start moeten over een goede con- beschikken. Het organise- Wielercomité Texel heeft de over het eiland verlengd met >t 93,5 kilometer. Het start- wordt verricht door aanko- Olympisch triatlete Ingrid Iubek, die net terug is uit Au- Omdat ze direct daarna af- naar een trainingskamp el- in de wereld, zal Arco de oud-deelnemer aan de Iympics, de prijs uitreiken. it van 86 kilometer was niet genoeg Voor wielrenners die zestienjarige bestaan van de Irit regelmatig werden geteis- loor harde wind, lijkt het moei- geloven. Maar dat is toch het if van Gert Pansier en Rob lan van het wielercomité achter sluit om de afstand te vergro te zi|n aangesloten bij een lan- superprestige-klassement, -an de meeste wedstrijden in -Branbant en Zeeland worden len Die ritten zijn allemaal lan- |an negentig kilometer. Op Texel echt het maxium, anders moet fidjes gaan rilden.' :en deelnemersveld dat bestaat mners met een licentie van de tklijke Nederlandse Wielerunie klasse A) en recreanten (klasse B), is sprake van een kwalitatief breed deelnemersveld. Het krachtverschil zal vooral merkbaar zijn in de eerste tien tot twintig minuten, waarin de rijders vol op de pedalen gaan en de snelheiden tot vijftig kilometer per uur oplopen. Volgens traditie zullen op de Hogeberg de eerste gaten vallen. Tot de favorieten behoren titelverdediger Ed Scholte en Nico van Schaik, een tijdrijder die tot de favorieten behoort. Kanshebbers zijn ook de Friezen Taeke Oppewal en Tjomme Ozinga. Wegens hun amateurstatus ontbre ken Jordy Vinke en de geblesseerde Ivo Witte. In aansluiting op de opmer king van Gerrie Kneteman dat wiel renners het onderling niet eens zul len worden, maar voor de prijs rijden, is er voor het eerst in het bestaan van het kampioenschap geld te verdienen voor de renners. De eerst aanko mende krijgt honderd gulden, aflo pend naar een tientje voor de tiende plaats. Om het traject extra lengte te geven is een extra stuk over de Nesweg aan het parcours toegevoegd, evenals de Kaai bij Oosterend. Wedstrijdleider is vanouds Piet Roeper. Verwacht wordt dat de gemiddelde snelheid 43 km/ uur zal zijn. Het aantal van zeventig renners dat zich tot dusver heeft in geschreven blijft nog wat achter bij de verwachting. Maar aangezien ren ners zich nog tot een half uur voor de start kunnen inschrijven, zouden last minute-beslissers de opkomst nog kunnen verhogen. twintigste versie van de nginneloop in Oosterend |de zaterdag in het water te n, maar tijdens de wedstrijd de regen weg. Bij de mannen n Erik en Robert Bakker oederlijk, maar in hoog tempo drie ronden. Hierna sloeg irt een gaatje en behield de prong tot de finish. Hij ein- net niet onder de 30 min (30 16 sec). Erik werd nog bijna laid door Klaas Kooistra, de achtervolger moest het ien in de sprint. Kooistra ein- wel als eerste veteraan. leluchtvochtigheidsgraad, de pe bochten en het op en af m trottoirs maakten deze Rs/met makkelijk. De jeugd van |ten met 12 jaar liep een kleine i. Als eerste kwam Chris Ellen |de finish, die Jan Sied Wouda K>r bleef. Het snelste meisje was |e Ellen. Ze had een ruime voor op nummer twee, llona lan, en drie, Marilyn Brouwer. Bij |lerkleinsten tot negen jaar was Lugt het snelst. Hij bleef 1 Kooistra uit Makkum net éen lor. Derde werd Jenze Dennen- lerkelijk was de prestatie van de irige Ben Daalder, die met zijn :ste supporter (zijn moeder), 6 9 sec. klokte. Bij de meisjes had nna Wouda de beste benen en vijf seconden sneller dan Kim agen van de wedstrijden van ril: wel-Agrifirm 0-3; OSG-Agrifirm Groote Slock-Texelse Auto- ale 2-1; Tatenhovel-Teso 3-0; de Boer-CVI 3-0; Salon ine/De Oorzaak-Wiersma Meu- 2-1; 12 Balcken-Paal 9 2-1; ko-DGM 1 -2; Kobeko-Paal 9 2- rtshop 2-Maarcobouw 3-0; 's Kapsalon-Paal 28/De Krim Milly's-Zeilmakerij 2-1; Sport- Texel-Keurslager Dros 1-2;De Bar Sportief 3-0; Smash '68-De 3-0; B&B vd Vis+den Boer- fschool 0-3. tanden in de diverse klassen: 1' klasse rtshop 2 ky's Kapsalon 128/De Krim Balcken aarcobouw obeko aal 9 M- es 1" klasse 12 aarstudio rper Drup Kterlaken inema Texel uestion okanto ierlandse Huis 'a9 lepe de Boer "mmers Bakkerij Girnsel Heren 2' klasse 1Groote Slock 2. Tatenhove 1 3. Tex.Autocentrale 4. Super de Boer 5. OSG 6. Agrifirm 7. Teso 8. W'tjewel 9. CVI Gemengd 1L en R 2. Rabo 3. Slag.Beverdam 4. Nioz 5. PrePress Center 6. Fitt 7. 't Gouwe Boltje 8. Ecomare 9. Tatenhove 2 10. De Zandbank 11Euroase Dames 2' klasse 1 Salon Martine/De Oorzaak 2. Sportshop Texel 3. B&B vd Vis+den Boer 4. Keurslager Dros 5. Jozefschool 6 Wiersma Meubelen 7. De Rival 8. Milly's 9. Zeilmakerij 10 De Krim 11. Smash '68 12. Bar Sportief Marten Visser, kopman van de Rab-ploeg Vlaming en zeven seconden sneller dan Renske Ellen. De vrouwen mochten drie grote ron den afleggen. De snelste was net als vorig jaar Natascha van der Vis en bij de veteranen was Laurien Bakker het snelst. Uitslagen Koninginneloop Jongens t/m 9 jr - 1060 m. 1. Bart de Lugt (De Cocksdorp) 4:05, 2. Ewald Kooistra (Makkum) 4 06; 3. Jenze Dennenberg (Oosterencf) 4:13, Jongens 10 t/m 12 jr - 1060 m. 1. Chris Ellen (Oosterend) 3 50; 2 Jan Sierd Wouda (Den Burg) 3:51; 3. Jurgen Nieuweboer (Groote broek) Meisjes t/m 9 jr - 1060 m. 1 Johanna Wouda (Den Burg) 4:35,2. Kim Vla ming (De Cocksdorp) 4:40; 3. Renske Ellen (Oosterend) 5:02; Meisjes 10 t/m 12 jr - 1060 m. 1 Mirthe Ellen (De Koog) 4:09, 2 llona Eelman (Oosterend) 4:33; 3 Marilyn Brouwer (Oosterend) 4.39. Meisjes 13 t/m 16 jr - 1710 m. 1 Marloes Nieuweboer (Grootebroek) 7:49; 2. Kyra Purmer (Oosterend) 8:07, 3. Maneke Wieringa (Oosterend) 8 25 Jongens 13 t/m 16 jr - 3420 m 1 Joris Ellen (De Koog) 12.40,2. Hendrik Arendsen Den Burg 13:48; 3. Bart Riegman Den Burg 14 08 Jongens 13 t/m 16 jr - 1710 m. 1 Nick Hurk- mans (Oosterend) 8 04 Recreanten - 1710 m. 1 Hans Hissink (Naar- den) 08.58 Recreanten 17 jr en ouder - 3420 m. 1 Peter Witte (Den Burg) 15 22 Recreanten - 5130 m. 1 Mark Boersen (Oude- schild) 22:06. 2. Richard Bakker (De Koog) 22.16, 3. Marco Drijver (Oosterend) 22:22 Vrouwen - 5130 m. 1Natascha v.d. Vis (Ooster end) 20:22. Vrouwen veteranen - 5130 m. 1. Laurien Bak ker (Den Burg) 23:26; 2. Corry Witte (De Waal) 24:47; 3 Annelies Graaf (Den Burg) 26 15. Mannen veteranen - 8550 m. 1Klaas Kooistra (Makkum) 30:27; 2. Piet Bakelaar (Den Burg) 33:54; 3. Piet Kingma ('t Horntje) 34 08. Mannen - 8550 m 1 Robert Bakker (De Koog) 30:16; 2 Erik Bakker (De Koog) 30:26; 3. Rien Brouwer (Oosterend) 31:32. Het optreden van het Oudeschilder Visserskoor is één van de hoogte punten op de open dag die de KNRM zaterdag in en rond het boothuis bij De Cocksdorp organiseert. Bezoe kers kunnen onder het genot van een gebakken visje reddingfilms bekijken, het boothuis bezichtigen en demon straties bi|wonen. Donateurs mogen meevaren met het vlaggenschip van het Texelse reddingswezen, de supersnelle Beursplein 5. Wie zich zaterdag voor minimaal ƒ30,- per jaar opgeeft als 'Redder aan de Wal' maakt bovendien kans op een midweek in een bungalowpark, een gourmetstel en kaartjes voor een rondvaart op het wad. De open dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Voor het eerst fietst een vrouw mee tijdens het Open Noord-Hollands kampioenschap voor recreanten, dat zaterdag 6 mei op Texel wordt verreden. Natascha van der Vis uit Oosterend zorgt voor deze pri meur. Nadat zij vorig jaar tijdens de Tour de Lasalle al had bewezen haar mannetje te staan, wil ze nu het thuispubliek eens tonen wat ze in haar mars heeft. Natascha rijdt in de geel-grijze kleuren van de Bauknecht-Bouwcenter Rab-Ran Tweewielersformatie en is herken baar aan het rugnummer 9. Natascha van der Vis is al jarenlang actief in sporten als hardlopen, zwemmen en wielrennen. In de com binatie van deze drie, de kwarttriathlon, was ze al eens Texels kampioene. De laatste jaren staat de fiets meer centraal. Afgelopen winter was ze ongenaakbaar op de mountainbike tijdens de regionale Rabo Top 5 wedstrijden. Op de weg behaalde ze o.a. een derde en vierde plaats op het Nederlands Kampioen schap voor Vrije Renners. Vorige zo mer baarde ze opzien in het mannen- peloton van de Tour de Lasalle, die jaarlijks in en rond Den Helder wordt verreden. Het loodzware NH-kampioenschap van zaterdag is haar volgende uitda ging Om aan de hogere snelheid te wennen maakte ze dit seizoen de overstap naar de A-poule van Wielervereniging Texel. 'De eerste clubwedstrijd gaf de doorslag. Terwijl sommige jongens moesten afhaken, kon ik het tempo volhouden.' Sinds dien rijdt ze goed mee en zaterdag is ze dus het 'geheime wapen' van de Rab-ploeg. Kopman van het Texelse wielerteam is Marten Visser. Voor hem zal het met Natascha van der Vis, het geheime wapen in de Texelse wielerklassieker. makkelijk worden om zijn elfde plaats van 1999 te verbeteren Weliswaar finishte hi| onlangs bij de eerste tien in de Ronde van Breezand, maar door omstandigheden is Visser de afgelopen maand amper aan trainen toegekomen. Niels Jimmink, vorig seizoen dertiende, kwakkelt met zijn gezondheid waardoor het zeer de vraag is of hij zal starten. De hoop van ploegleider Frans Hopman is nu ge vestigd op de jonge Roel Bakker, die zich dit jaar goed manifesteert. Otto Goënga, Ricardo de Graaf, Hans van Osch, Willem van Tatenhove en Jan Zijm zijn de andere pionnen, zo dat de Rab-ploeg in elk geval kwan titatief sterk voor de dag komt. Musicsport De Rab-ploeg heeft een geduchte tegenstander in het andere Texelse team. Musicshop Multisport, dat vo rig jaar als Fiets Sportief aan de start verscheen en nu William Witte als hoofdsponsor heeft Kopman binnen dit team is Guido Banda, die de laat ste weken heeft laten zien in goede vorm te steken. Hij wordt gesteund door Robert Boersen, Léon Wester- laken, Harry Kingma, Gauke van Lingen, Robert Jan Appel en Remko Nagtegaal, renners die voor een groot deel een triathlon-verleden hebben. Gezien het feit dat een aantal recreanten vorig jaar werd ingehaald door de bezemwagen zal de toege voegde 7,5 kilometer een extra zware belasting zijn. Nagtegaal: 'Ons eerste doel is het uitrijden van de wedstrijd. Maar we kijken natuurlijk scherp naar de renners in de andere Texelse ploeg. Door de tijdritten en de wed strijden op de wielerbaan weet ik dat we met voor hen onderdoen.' De ver richtingen van de Texelse deelnemers kunnen dus volop spanning opleve ren. Woensdag Zaaldienst: Rab Klif D1-Oosterend D1 19.30 ZDH 2-Rab 2 20.20 Jelleboog 4-Oosterend 4 21.10 Donderdag Zaaldienst: Oosterend ZDH 3-Texel'94 8 19.00 (Pauze tot 20.15 uur) Klif 4-De Krim 3 20.15 Texel'94 4-De Koog 3 21.10 Vrijdag Zaaldienst: De Krim Oosterend E1-De Krim E2 16.45 De Koog C1 -De Krim C1 17.25 Texel'94 3-De Krim 2 18.15 Texel'94 5-Jelleboog 3 19.05 Finale beker: Jelleboog 2-De Koog 1 20.00 Casino 1 -Jelleboog 1 20.50 Oosterend 1-Klif 2 21.40 Texel'94 1-Klif 1 22.30 Vanaf 16 mei gaat in zwembad Molenkoog weer een cursus zwem men voor volwassenen van start. Bij deze cursus leren volwassenen die vroeger geen zwemles hebben gehad of om een andere reden niet kunnen of durven zwemmen, op ongedwon gen wijze vertrouwd raken met het water. De lessen worden elke dins dag- en donderdagavond gegeven van 19.30 tot 20,00 uur. Het is moge lijk - maar met verplicht - het A-, B- of C-diploma te halen. Opgeven kan bij de kassa van het zwembad. Er is verder nog ruimte bij de particu liere zwemlessen voor kinderen. Op geven hiervoor kan telefonisch of bij de kassa. Daar kunnen ook de abon nementen worden afgehaald die per post zijn besteld. Hiervoor is een pas foto nodig. De Pokemonkaarten-rage heeft ook Texel bereikt en daarom houdt zwem bad Molenkoog vandaag op het ter ras bij het paviljoen een beurs waar de jeugd Pokemonkaarten kan ruilen en een wedstrijdje kan spelen. De beurs begint om 15.00 uur en is te gen de normale entreeprijs of op ver toon van een abonnement toeganke lijk. Vrijdag gaat het zwembad in verband met bevrijdingsdag pas om 12.00 uur open. In het kader van Meimaand Natuur- maand verzorgen RTL5-weerman Peter Timofeeff en luchthaven directeur Ed de Bruijn zaterdag 26 mei in Vakantiecentrum De Krim een weerdag. Het programma omvat een binnen- en een buitengedeelte, met een lezing, een lunch en een fiets tocht De twee weermannen gaan onder andere in op het Texelse weer en de klimatologische aspecten. De kosten zijn ƒ85,- (inclusief lunch). Meer informatie bij De Krim, tel. 390 112. De Cocksdorper Kustzeilvereniging start zondag het nieuwe seizoen met een clubwedstrijd. De briefing is om 10.00 uur, waarna tegen 10.30 uur het ruime sop wordt gekozen Het te va ren traject is afhankelijk van de weersomstandigheden. De Amnesty Internationalgroep Texel houdt zaterdag 17 juni een sponsor fietstocht waarbij getracht wordt om 2000 kilometer af te leggen. Bedrijven wordt gevraagd de tocht te spons oren. Doel is om ƒ20.000,- bij elkaar te fietsen en het werk van Amnesty onder de aandacht te brengen. Het geld komt ten goede aan de mensenrechtenorganisatie. Al fietsend verzamelen de deelne mers stempels bij posten, waar on der het genot van een hapje en een drankje even kan worden uitgerust, ledereen kan tevoren bepalen welke afstand wordt gefietst. De tocht ein digt in Den Burg. Deelname kost voor volwassen vijf gulden, kinderen mo gen gratis meefietsen. Amnesty be nadert bedrijven met de vraag of die als sponsor willen optreden. De bazar en de sponsortocht die de Jozefschool zaterdag 15 april orga niseerde heeft ƒ11.000,- opgebracht. Het geld wordt besteed aan audiovi suele middelen voor de school. Het college heeft besloten tot de aanleg van drie speelterreinen voor jonge en iets oudere kinderen in De Mars III. De jongsten kunnen te recht op twee kleinere terreintjes aan de Hoefslag en Strandkaap; voor de kinderen van boven de zes jaar komt een groter speelveld aan het Noordvlak. De kosten voor de inrichting worden geraamd op ruim ƒ30.000,-. De aanleg van speelterreinen heeft vertraging opgelopen doordat de gemeente er vanuit ging dat exploi tant MO-project er voor zou zorgen. Nadere bestudering van de overeen komst tussen MO-project en de ge meente leerde dat het contract daarin niet voorziet. Om de buurtbewoners tegemoet te komen wil het college niet wachten op verdere besluitvor ming en snel overgaan tot de aan schaf van toestellen, zodat nog deze zomer tot de inrichting van de speel terreinen kan worden overgegaan. Op verzoek van omwonenden wor den op het terrein voor de grotere kinderen aan het Noordvlak - dat la ter zal worden ingericht als een sport speelterrein - ook een tweetal toe stellen voor de kleinsten geplaatst. De toestellen bestaan onder meer uit een grote en een kleine wipwap. een schommel, glijbanen en een veer- beest. Rond de toestellen wordt een verende ondergrond aangebracht De voorgaande twee jaren had Rinus Vittali de eerste plaats op geëist. Dit seizoen wist Piet Bakelaar het damkampioenschap naar zich toe te trekken. Met een score van 36 punten uit 20 partijen betekent dat 90 procent. Met nog een speelavond te gaan staat Rinus Vittali tweede met een score van 85,42 procent. De strijd om de derde en vierde plaats is nog niet geheel beslist. Gerrit Vla ming heeft de beste papieren, maar Bert Duin wist deze week zijn oppo nent te kloppen en kwam zodoende dicht in de buurt. Jos de Wolf bezet de vijfde plaats. Hij stond er goed voor. maar viel de laatste weken wat terug. Dat is ook verklaarbaar, want hi| moest het achtereenvolgens op nemen tegen Piet Bakelaar en Rinus Vittali. Ondanks goede tegenstand moest hij in het zand bijten. Wim Vla ming heeft ook een goed seizoen achter de rug. Tijdens de laatste club avonden versloeg hij Frans Bos en Gerrit Blom. Tegen Gerrit Vlaming werd het remise, maar in het eindspel liet Wim Vlaming de onverwachte kans op winst glippen. Rinus Vittali en Bert Duin gingen lang gelijk op, maar in de gevorderde middenspel wist Vittali de stelling te compliceren en behendig zijn kansen te benutten. Wim Timmer speelde goed tegen Frans Bos. Deze moest uiteindelijk een schijf offeren, maar dat bleek slechts uitstel van executie. Hans Galjaard speelt veel goede partijen, maar komt tegen de geroutineerde clubspelers toch nog tekort. Tegen Wim Timmer wist hij echter een knappe puntendeling te bereiken. Op 2 mei wordt gewoon gespeeld. Op dinsdag 9 mei speelt Piet Bakelaar in De Bijenkorf in Oosterend simultaan. Ook thuisdammers of oud-leden kunnen aanschuiven. Aan vang 19,30 uur. Zaterdag 6 mei Pupillen. De Koog F1 -Texel '94 F4c 10.00 SVC F1 -Texel'94 F2b 10.00 SVO E2-Texel'94 F2 11.00 Texel'94 F3-Texel'94 E5 11.00 Texel'94 F1-De Koog E1 11.00 Texel'94 E4-SVO E1 11.00 SVO D1-Texel'94 D5 12.00 Texel'94 E1-SVC D1 12.00 Texel'94 E2-ZDH D1 12.00 De Koog B1-SVAP B1 13.30 ZAP C3-De Koog C1 14.30 Oosterend A1-Vesdo A1 13.30 De schaduwraad stemt deze keer over een grondruil waarbij de ge meente, de familie Kortenhoeven en hondentrimster Time Ellen zijn be trokken. De gebouwen van Ellen aan de Keesomlaan passen niet in de plannen voor Den Burg West, waarin de grond onder meer bestemd is voor woningbouw. Ellen doet om niet af stand van dit terrein (grootte 930 vier kante meter) onder voorwaarde dat ze verderop, op 550 vierkante meter grond die nu nog in bezit is van Kortenhoeven, een ander huis mag bouwen. Kortenhoeve staat deze grond om met af aan de gemeente, onder voorwaarde dat de gemeente een perceel van 2.585 vierkante me ter, dat eigendom is van de ge meente, maar al sinds jaar en dag wordt gebruikt door de familie, in ei gendom overdraagt aan Korten hoeven. Voorwaarde is ook dat de gemeente instemt met een procedure (artikel 19), waardoor Kortenhoeve hier een woning mag bouwen. Aan deze transacties hangt voor de ge meente een prijskaartje van een half miljoen gulden, waardoor het moge lijk wordt de wijk Den Burg West vol gens plan uit te voeren. Het bedrag is onderdeel van de exploitatie van de wijk. e9radeerd zijn uit de heren 1° klasse DGM en uit de dames 1° klasse Sel en Timmers Bakkerij promoveerd zijn uit de heren 2C klasse Groote Slock en uit de dames 2C Se Salon Martine/De Oorzaak en Sportshop Texel. De bowlers van het Vliegveld restaurant zijn vorige week dins dag na een spannende strijd kam pioen geworden in de bedrijven- league. Theo Zuidewind en Trijn Stiggelbout bleven Peter Huisman en Janny Mets slechts één puntje voor in het klassement. Zuidewind en Stiggelbout scoorden 74 wedstrijdpunten en hielden daar mee het team van Primera Mets aan het eind van de spannende avond net achter zich. Marcel en Erik Witte van architectenbureau Honingh eindig den op een derde plaats. Jan Plaats man van hotel Tatenhove benutte de laatste speelavond om de hoogste serie van het seizoen neer te zetten met een pinval van 788. Bij de jeugd was het team van NJHC Panorama goed op dreef. Sandra Stiggelbout gooide twee games met een pinval van 140 Toch was Eelco Buis van hotel De Branding net even sterker. Buis gooide games met een pinval van 160 en 176 Uilslagen Vliegveldrest. Texel - Verh. H. Bruining 5-0 Op de Steenenplaats - Arch Bur. Honingh 2-3; Hotel Tatenhove - Switzer Texel Kites 5-0, Pnmera Mets - TCA Oosterend 3-2; Windkracht 12 - Kraanverh. Kager 4-1; Swirl's IJssalon - App verh Land en Zeezicht 1 -4 Jeugd: Hotel de Branding - NJHC Panorama 3-1; De Kegelvreters - De Deurdouwers 1-3; Loodgietersbedr Kei|zer - Eethuis de Tijd 4-0, We Like To Move It - De Strijkers 3.5 - 0 5. De golfbaan stond zaterdag in het teken van Koninginnedag. Spelers kwamen in het oranje, Peter Boorsma verfde zelfs zijn baard oranje en de oranjebitter ging rond. De spelvorm was greensome. waarbij twee spelers als partner bij elkaar elke hole bepa len met welke bal na iedere afslag wordt verder gespeeld. Tineke Brou wer en Koos Jongebreur speelde het spelletje het beste. Ze sloegen liefst 42 stabelfordpunten bij elkaar. Otto Lippross en Mats Leenheer werden met 40 punten tweede, net voor' Lennart van Maldegem en Els Postma, die 39 punten behaalden. Vierde met 36 punten werden Jaap Hoogenraad en Stefan van Maldegem Regen zorgde ervoor dat de feestelijke broodtafel bij de ne gende hole naar 't Hanenhuus werd verplaatst. Ondanks het mindere weer lever den ruiters, paarden en pony's tij dens het dertiende Texelweekend rond manege Akenburg dat vrij dag, zaterdag en zondag werd ge houden goede prestaties. Er wer den de nodige winstpunten be haald en er heerste een gezellige drukte. Wegens de regen kon de parade zondag niet doorgaan. Getuige hun vrolijke bokkesprongen waren de paarden die na het mdoor- seizoen voor het eerst weer op een buitenwedstrijd kwamen, goedge mutst. Op de inrij-terreinen rond de manege werden de paarden en po ny's losgereden voordat ze aan de start kwamen in de dressuur en of bij het springen. Ondanks dat het even wennen was om op het gras tussen de bordjes te rijden werden er op zaterdag en zondag van de B- tot en met Z2-dressuur goede prestaties geleverd door Texelse en overkantse combinaties De grootste uitschieter in de dressuur kwam voor rekening van Mirjam Ransijn die met haar paard Onedin M van rijvereniging Heerhugowaard in de klasse L 181 punten behaalde. Ook veel Texelse deelnemers behaal den winstpunten. Sommige ruiters mogen de volgende wedstrijden in een hogere klasse van start. Marjolijn Smidt van ponyclub De Kleppertjes behaalde samen met pony Jamorkus haar laatste winstpunt in de M2-dres- suur. Zij mag nu in de klasse Z uitko men. Op zaterdagmiddag werd de afdelingsdressuur in de klasse L ge wonnen door het viertal van de Kleppertjes. Op het veld naast de manege was door parcoursbouwer De Haan een traject neergezet, dat door veel rui ters en amazones werd afgelegd. Springen is een spektaculair gezicht, vooral wanneer er na een foutloos parcours een barrage(een aantal hin dernissen snel en foutloos rijden, waarbij de snelste wint) volgt. Er werd gesprongen in alle klassen en dus verschillende hoogtes. Voor pony's in de laagste klasse (B) lagen de balken op 60 cm, voor de springruiters in de hoogste klasse (S) op 1.40 m. Ook voor de hogere rubrieken kwa men er dit jaar meer deelnemers in de ring. Vooral in de M, Z en S lieten de ruiters zien dat ze de hoge hindernis sen op een rustige manier en door het rijden van goede wendingen foutloos kunnen doorlopen. Voor het publiek dat de regen trot seerde was dat zeker de moeite van het bekijken waard. Regen was de spelbreker voor de parade die zondag zou worden verre den. Tijdens een parade mogen er geen stiften (schroeven in de ijzers zodat ze met uitglijden) in de ijzers van de paarden en pony's gedraaid worden en met het natte, gladde gras werd het te gevaarlijk om een parade te njden. Hans van Kalsbeek met Lexus sprong tijdens het Texelweekend een foutloos parcours.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 7