Knokken voor de eilandpositie @1-1-2 Wijzigingen in APV sluitingstijden horeca Denk aan de mensen in Enschede Melding van de maand fficiële^berichten giro 777 of bank 3625.22.774 tn.v. „Texel helpt Enschede" Informatierubriek van de gemeente Texel 26 mei 2000 DAAR RED JE LEVENS MEE Openingstijden rond Hemelvaartsdag Oefenalarm sirenes uitgesteld wegens ramp Enschede TEXELSE J2 coURANT Wijziging vuilroutes Ecocar Geen spreekuur Vergaderagenda Openingstijden en bereikbaarhsl gemeentehuis Weer aan de slag in de plantsoenen WIE MILIEUBEWUST KLUST IS ZEKER GOED BEZIG Regels voor vliegeren SERVICEBALIE 362111 Voor al uw meldingen Ruimtelijke BP ordening Onderhoud pleger aan (mini)containe Begroting Eiland I berichten Het gemeentehuis is zowel op donderdag 1 juni (Hemelvaarts dag) als vrijdag 2 juni gesloten. De buitendienst van gemeentewerken is eveneens op Hemelvaartsdag gesloten, maar is op 2 juni wel nor maal geopend. VRIJDAG 26 MEI 2000 (advertentie) De inzamelroutes voor huis- en bedrijfsafval van donderdag 1 juni (Hemelvaartsdag) komen te vervallen. Het huisvuil van die dag wordt opge haald op woensdag 31 mei. Graag uw container tijdig aan de weg zet ten. Het bedrijfsafval van donderdag wordt vrijdag 2 juni opgehaa) dag worden de inzamelroutë het huisvuil normaal gereden. Het "luide oefenalarm" op woens dag 7 juni gaat niet door. De test is tot nader order uitgesteld naar aanleiding van de ramp in Enschede. Het ministerie van Bin nenlandse Zaken wil eerst onder zoeken of de aanwijzing "Als de sirene gaat, ga dan naar binnen, sluit ramen en deuren en zet ra dio of televisie aan" eigenlijk wel zo verstandig is. Deze aanwijzing stond centraal in de grootschalige campagne, die de overheid begin juni wilde voeren. Via spotjes op radio en tv zou het publiek attent worden gemaakt op het proefalarm. De ramp met de ontplofte vuurwerkopslag in Enschede heeft de bedenkers van de campagne echter aan het twij felen gebracht. In bepaalde situa ties kan men beter wegvluchten dan in huis gaan zitten. Overigens wordt, ook op Texel, het alarmsysteem regelmatig getest. Vroeger ging de sirene een keer per maand af, maar tegenwoordig ge beurt het onhoorbaar per compu ter. Het jaarlijkse luide signaal, op de eerste woensdag van juni, is be doeld om ervoor te zorgen dat de bevolking het geluid van de sirenes in het geval van een onverhoopte ramp toch herkent. Maandag 5 juni komt de ecocar weer langs op Texel Op verschil lende standplaatsen kunt u daar uw klein chemisch afval inleveren. Hoe laat de ecocar bij u in de buurt komt, kunt u nalezen in de Texelse telefoongids. Het bezoek van de drie Canadese bevrijders aan Texel was een bele venis om nooit te vergeten. Overal waar zij op het eiland kwamen, kre gen zij een warm onthaal. De in drukwekkende herdenking op 4 mei en het gezellige bevrijdings feest op 5 mei waren hoogtepun ten tijdens het bezoek. De Cana dezen waren onder indruk van de grote belangstelling en de talrijke spontane ontmoetingen met "ge wone" Texelaars. De onbevangen wijze waarop zij door jong en oud tegemoet werden getreden, gaf de Canadezen een warm gevoel. Vanaf deze plaats wil ik een ieder hiervoor hartelijk dank zeggen. Het was geweldig! Mei is na deze feestelijke start niet meer rustig geweest. Door alle drukke bestuurlijke beslommeringen heb ik helaas niet eens tijd gehad om te genieten van de Natuurmaand. En dat terwijl het al zulk mooi vakantie- weer was... Gelukkig hebben de inspanningen wel resultaat opgeleverd. Zo ziet de situatie voor de ambulancedienst er na de herverdeling van financiële mid delen een stuk rooskleuriger uit Een zeer belangnjke zaak voor Texel. Knokken om anderen te overtuigen van de bijzondere positie die je als eiland inneemt, blijkt telkens weer nodig. Om de eilanden in één Waddengemeente onder te brengen bij de provincie Friesland, zoals een lid van de Tweede Kamer onlangs opperde, is echter ongewenst. Het gemeentebestuur van Texel wijst deze suggestie ferm van de hand. Hoewel wij meer samenwerking met de andere Waddeneilanden nastre ven. willen wij bij Noord-Holland blij ven. De gemeenteraad heeft dat op 9 mei nog in een intentieverklanng bekrachtigd. De nu opnieuw aange wakkerde discussie over aansluiting bij Friesland valt dan ook te betreu ren. Verder eist de gemeentebegroting de nodige aandacht op. De jaarlijkse cyclus van voorstellen, beschouwin gen en discussies vergt veel tijd maar zorgt ook voor een prettige spanning. Het is goed om het beleid met elkaar helemaal door te lichten en te zorgen dat je het huishoudboekje voor vol gend jaar goed voor elkaar hebt. Zoals u al hebt kunnen vernemen, Wegens een bezoek aan Ameland komt het spreekuur van burge meester en wethouders op dinsdag 30 mei te hervallen. Afspraken voor een andere datum kunnen worden gemaakt via de receptie van het ge meentehuis, tel. 362121. Wo. 14 juni, 19.30 uur. reguliere raadsvergadering Do. 15 juni, 14.00 uur: begrotingsraad Ma. 19 juni, 19.30 uur: commissie Bestuur Organisatie Di. 20 juni, 19.30 uur: commissie Ruimte, Wonen Economie Wo. 21 juni, 19.30 uur: commissie Welzijn Onderwijs Do. 22. juni, 19.30 uur: commissie Financiën, Werken en Milieu Het gemeentehuis is geoJ 's moroens van 8.30-12.30 uur. 's Middags is het gemeentehuis (behoudens afspraak) ges!; Het gemeentehuis is 's mid x0 gesloten omdat de mensem het gemeentehuis werkzaar op deze manier de lopend ken efficiënt en adequaat kw afhandelen Onlangs heeft de gemeenteraad enkele wijzigingen van de Alge mene Plaatselijke Verordening Texel (APV) vastgesteld. Het betreft voornamelijk redactionele en formeel-juridische wijzigingen. Eén on derdeel, de sluitingstijden voor de horeca, lichten wij hier nader toe. Sluitingstijden horeca Op enkele onderdelen zijn de sluitingstijden voor horecabednjven gewijzigd. Daar bij moet onderscheid worden gemaakt in bedrijven met een drank- en horeca (D&H) vergunning en bedrijven zonder dergelijke vergunning. De regeling voor bedrijven met D&H-vergunnmg is als volgt: Periode 1 april tot en met 31 oktober: - vanaf 2.00 uur geen bezoekers meer toelaten tot bedrijf en terras sluiten, - vanaf 2.30 uur alle muziek in het bedrijf stoppen; - vanaf 3.00 uur einde exploitatie en alle bezoekers moeten bedrijf hebben ver laten Periode 1 november tot en met 31 maart: - vanaf 2.00 uur geen bezoekers meer toelaten tot bedrijf en terras sluiten; - vanaf 4.00 uur einde exploitatie en alle bezoekers moeten bedrijf hebben ver laten. De verruiming van de openingstijd in de winter is mede bedoeld als proef De regeling voor bedrijven zonder D&H-vergunning is ingrijpend gewijzigd en ziet er nu als volgt uit: - vanaf 24.00 uur dient het bedrijf te zijn gesloten, dus einde exploitatie en alle bezoekers dienen het bedrijf te hebben verlaten; - de burgemeester kan ontheffing verlenen van deze sluitingstijd tot 3.30 uur (of 4.00 uur in winterperiode); - deze ontheffing wordt alleen verleend als in het betreffende bedrijf geen alco holhoudende dranken meer worden verkocht of verstrekt Horecabedrijven ontvangen binnenkort een brief waarin nader wordt inge gaan op de wijzigingen en ander punten die van belang zijn. Voor vragen of nadere informatie kan men terecht bij bureau Bestuursondersteuning, te lefoon 362150. Op geheel Texel (inclusief het gehele Noordzeestrand) is het vliegere ,st aan regels gebonden. Deze regels houden in het kort het volgende ir - vliegeren met meerlijmge vliegers is niet toegestaan; - drie locaties op het strand zijn van dit verbod uitgezonderd, dit zijn: A. het strandgedeelte tussen paal 10.93 en 11.68 (nabij Den Hoorr\ B. het strandgedeelte tussen paal 21.31 en 22.51 (ten noorden De Koog), C. het strandgedeelte tussen paal 28.40 en de strekdam (nabij Cocksdorp). De delen waarop vliegeren is toegestaan zijn met borden aangegei - gebruik van buggy's is niet toegestaan. Nadere informatie is verkrijgbaar bij bureau Bestuursondersteuning! lefoon 362150). Hier is ook een folder beschikbaar waarin (in Nei lands en Duits) de regels zijn vermeld De folder bevat ook een pl| grond waarin de vliegerlocaties zijn opgenomen Aan de meldingen bij de service balie was deze maand duidelijk te merken dat het voorjaar is aan gebroken. Men is bezig in eigen tuin en ziet ook wensen in het gemeenteplantsoen. Zo werden we de afgelopen weken vooral gebeld over het snoeien van bo men en het vervangen van stuk jes plantsoen. Ook kregen we meldingen over te lang gras. heeft het college nogal wat ambities We hebben zes kanjerprojecten in petto, maar een gulden kun je maar één keer uitgeven Vanuit mijn verant woordelijkheid voor het personeel, staat de nieuwbouw van gemeente werken hoog op mijn verlanglijst. De werkomstandigheden op de huidige werf zijn niet meer van deze tijd. Ver sterking van de brandweer en de vei ligheid in het verkeer zijn evenzeer gewenst. Op 15 juni, de dag van de begrotingsvergadering, weten we méér. U kunt het allemaal nog eens nale zen in het boekje "Begroting in één oogopslag", dat u deze maand in de bus heeft gekregen. Vergeet vooral niet de oplossing van de puzzel in te sturen. Op het etentje met de prijs- In deze periode is het voor de plantsoenendienst altijd erg druk. De medewerkers zijn nog bezig met het afronden van winterklusjes, terwijl gras en onkruid overal alweer welig beginnen te groeien. De plantsoenendienst probeert naast het reguliere werk uw meldin gen zo snel mogelijk te verwerken Sommige zaken, zoals maaien, kun nen vaak gelijk worden meegeno men. Er zijn echter ook werkzaam heden die we moeten inplannen, omdat er wat meer maatregelen vooraf nodig zijn. Zo is voor het snoeien van grotere bomen vaak een hoogwerker nodig en moeten we voor het vervangen van een plant soen nieuwe planten bestellen. Vanaf eind mei zullen de bloembak ken weer met perkgoed worden in geplant. winnaars zit ik me nu al te v gen! De burgen> CJ. Geldorp-Panii Aangevraagde bouwvergunningen C.J Geldorp-Pantekoek voor het plaatsen v.e garage/berging a/d Klif 41 te Den Hoorn (ont vangen 17 mei 2000), J Wiersma voor het wi|- zigen van een voorgevel a/d Wilhelminalaan 14 te Den Burg (ontvangen 17 mei 2000); Fa Gebr de Lugt voor het plaatsen v.e. landbouwschuur a/d Hoofdweg 1 -3 te De Cocksdorp (ontvan gen 17 mei 2000) W Witvliet D Eelman voor de bouw v.e dienstwoning a/d Heemskerck- straat 19 te Oudeschild (ontvangen 18 mei 2000). H E. van Bennekom voor het plaatsen ve dakkapel a/d Commandeurssingel 50 te Oudeschild (ontvangen 19 mei 2000); R v d Veen voor het plaatsen v.e overdekt terras a/d Dorpsstraat 148 te De Koog (ontvangen 19 mei 2000). NUON International/Duurzame Energie voor het plaatsen v e zonne-energie centrale a/h landsdiep/Zuiderhaaks te Den Hoorn (ont vangen 19 mei 2000); Dutchtone voor het plaat sen v.e antenne-installatie voor mobiele telefonie a/h Molwerk (t/o nr. 7) te Den Hoorn (ontvangen 19 mei 2000), N C Kuip/M. Jonker gouw voor het plaatsen v.e. aardappel bewaarplaats a/d Westerweg 45 te Den Hoorn (ontvangen 23 mei 2000). Aangevraagde melding bouw voornemen J H. Wolkers/F Penning voor het plaatsen v.e tuinhuisje a/d Hoofdweg 46 te De Cocksdorp (ontvangen 16 mei 2000). J H Dijk-Bakker voor het plaatsen v e schuurtje a/d Sluyscoog 50 te Den Burg (ontvangen 23 mei 2000). Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunning is verleend en/of de melding positief is teruggemeld Verleende bouwver gunningen en goedgekeurde meldin gen bouwvoornemen worden gepu bliceerd. Verleende bouwvergunningen Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut voor het gedeeltelijk veranderen/vernieuwen en verplaatsen v e. wmdmeetmast op De Hors te Den Hoorn (verzonden 18 mei 2000); H de Steur voor het veranderen/vergroten v.e. wo ning a/d Wilhelminalaan 88 te Den Burg (ver zonden 22 mei 2000) A P Bot voor het veran deren/vergroten v.e. woonhuis a/d Epelaan 15 te De Koog (verzonden 23 mei 2000); C van Heerwaarden voor het vergroten v e theater/ restaurant a/d Klif 12 te Den Hoorn (verzonden 23 mei 2000); FM de Graaf-Duffels voor het veranderen/vergroten v e. zomerhuis a/d Zand dijk 300 te De Cocksdorp (verzonden 24 mei 2000), Middenweg Vastgoed bv voor het plaat sen v.e kantoor a/d Oosterenderweg 34 te Oosterend (verzonden 24 mei 2000) Goedgekeurde meldingen bouw voornemen Stichting Gemeenschapscentrum Oosterend voor het plaatsen ve schuur/bergruimte a/d Mulderstraat 37 te Oosterend (verzonden 19 mei 2000); P.H. Witte voor het vergroten v.e. woning a/d Slufterweg 217 te De Cocksdorp (verzonden 24 mei 2000) Makelaardij Texel Vastgoed b.v voor het plaatsen v.e. berging/ fietsenschuurtie a/d Kogerstraat 57 te Den Burg (verzonden 24 mei 2000) Ingevolge de Algemene wet be stuursrecht kunnen belanghebben den binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekend gemaakt een bezwaarschrift bij bur gemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift wordt onderte kend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling bouwzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis. Verleende vrijstelling Burgemeester en wethouders heb ben op basis van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrij stelling verleend van het bestem mingsplan "Buitengebied Texel" aan: - de heer R S H Mees, Pauw van Wieldrecht- straat 23. 3701 EV te Zeist, voor het realiseren van natuurontwikkeling in het kader van het project "De Ploegelanden" op het perceel aan de Monnikenweg te Den Burg, rondom het "Hutje op de hei'; - de dorpscommissie Oosterend ten behoeve van het gebruik en inrichting als skatepark van een perceel aan de Bijenkorfweg te Oosterend Ingevolge de Algemene wet be stuursrecht kunnen belanghebben den binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekend gemaakt een bezwaarschrift bij bur gemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift wordt onderte kend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het be zwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Vi/ij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissements rechtbank te Alkmaar, Sector Be stuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlo pige voorziening te treffen. Bovenge noemde besluiten kunt u inzien bij de sector ruimte en wonen, kamer 0.12 van het gemeentehuis. Rectificatie kapvergunning Burgemeester en wethouders zijn voornemens ingevolge artikel 5 van de Kapverordenmg Texel en overeen komstig het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht, kapvergunning te verlenen aan: de directeur van de sector gemeentewerken Texel voor het kappen van het restant van de boomsingel op de hoek Beatrixlaan/Emmalaan wegens nieuwbouw, waarbij een volledige her- plantplicht wordt opgelegd De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het advies van de chef van de afdeling groen- beheer van gemeentewerken Texel, liggen gedurende vier weken voor belanghebbenden ter inzage. Binnen deze termijn kunnen deze belangheb benden hun zienswijze daarover het zij mondeling, hetzij schriftelijk ken baar maken aan burgemeester en wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg De betreffende stukken zijn gedurende de openings tijden van het gemeentehuis aanwe zig op de afdeling grondzaken, kamer 2.03 (bovenste verdieping). Nadere informatie: telefoonnummer 362276. Inspraak jeugdzorg Het concept van het Provinciaal be leidsplan Jeugdzorg 2001 tot en met 2004 is na bespreking door de Statencommissie Zorg, Welzijn en Cultuur van de provincie Noord-Hol land vrijgegeven voor inspraak. Een exemplaar van het beleidsplan ligt voor dit doel vanaf heden tot en met maandag 16 juni 2000 ter in zage op de afdeling Welzijn van de gemeente Texel, kamer 109 in het gemeentehuis. Het gemeentehuis is geopend op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en op afspraak van 13.30 uur tot 16.30 uurAfspraken voor inzage tij dens de middaguren kunnen ge maakt worden met mevrouw R. van Dijk, medewerkster van de sector welzijn, telefoon 362262 Schriftelijke reacties met betrekking tot het ontwerp kunnen tot en met 16 juni 2000 worden gericht aan: Gede puteerde Staten van Noord-Holland, Afdeling Zorg, Welzijn en Cultuur, Postbus 3007, 2001 DA Haarlem Wijzigingen APV De gemeenteraad heeft op 11 april 2000 en 9 mei 2000 een aantal wijzi gingen van de Algemene Plaatselijke Verordening Texel (APV) vastgesteld, waaronder een wijziging van de slui tingstijden voor horecabedrijven zon der drank- en horecavergunning. Dergelijke bedrijven dienen na inwer kingtreding van de wijziging om 24.00 te sluiten. De burgemeester kan een ontheffing verlenen van deze slui tingstijd als aan een aantal voorwaar den wordt voldaan. Deze wijzigingen treden in werking op de dag na deze publicatie (zaterdag 27 mei 2000). Meer informatie over de wijzigingen is te vinden in de "Eilandberichten", of te verkrijgen in het gemeentehuis bij bureau Bestuursondersteuning, telefoon 362150. Notitie sluitingstijden Overeenkomstig artikel 13, vierde lid, van de Algemene Plaatselijke Veror dening Texel (APV) heeft de burge meester een notitie vastgesteld ter uitvoering van het beleid inzake het verlenen van ontheffingen van de sluitingstijden aan horecabedrijven zonder drank- en horecavergunning. Deze notitie treedt in werking op de dag na deze publicatie (zaterdag 27 mei 2000). Meer informatie is te vinden in de "Eilandberichten", of te verkrijgen in het gemeentehuis bij bureau Bestuursondersteuning, telefoon 362150. Het komt regelmatig voor dai medewerkers van de remigmc tainers tegenkomen met techr mankementen. Zowel bij de rolcontainers als de mmicont) voor huishoudelijk afval gebeJ steeds vaker dat de wielen va ten. U kunt dit zelf met eent (kruip)olie verhelpen. Als dat n* kunt u het melden bij de service! tel. 362111zodat gemeente» het euvel kan komen verhelp hebt er zelf baat bij, maar cd medewerkers van de reinigt len u zeer dankbaar zijn! De jaarlijkse begrotingsvergai vindt plaats op donderdag 15 aanvang 14.00 uur. De gem# raad bespreekt daarin het voor 2001 met de daaraan^ pelde financiële voorstellen W is 's middags en 's avonds vanI welkom om het debat bij te*^ De vergadering is ook rechts^ te volgen via Radio Texel (1^ of 98.5 via de kabel) Voor aan zal wethouder Bakker de tre* van begrotingspuzzel verried kunt uw oplossingen nog tot* 14 juni inleveren bij de recept* het gemeentehuis. Naast de^ prijs, een diner voor twee met de burgemeester, zijn vele ander mooie prijzen te

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 12