2êr 7 ollege gedoogt graffiti Heen op de skate baan VV X 2 kollege ziet parkeerkaart voor Texelaars niet zitten Nieuwe dansdocenten op open dag muziekschool m .TEXELSE COURANT" egen en wind als spelbreker Wat ik zeggen wou. OV Does ZDH wint bijna eigen toernooi Pruttelhuus Vogelwandeltocht Steen wij kerwold wint toernooi van SV De Koog Dressuur Uit eten voor de Strender heemtuin Zomeravonddrives Kringconcours Kleppertjes Klaverjasclub verdeelt pot Durperhonk begint vorm te krijgen Wat ik zeggen wou. Echt Tessels! Ds. Bottenbley bij Baptisten Pupillenvoetbal ande ile ant, WOENSDAG 31 MEI 2000 parkeerkaart waarmee aars (bijna) gratis in alle dor- lunnen parkeren, is volgens oilege geen goed idee. Texels en CDA opperden deze •hjkheid in hun algemene be dwingen, maar benw vinden et verstrekken van een goed- of gratis parkeerkaart haaks op de doelstelling van een doorstroming in de schaarse terruimte. letaald parkeren In de dorps- a is ingesteld om de kernen te iten en 'plaatszoekend verkeer' smalle straten van met name lurg tegen te gaan. Automobi listen die rondjes rijden om een par keerplaats te vinden kunnen opstop pingen en onveilige verkeerssituaties veroorzaken. Onbeperkt goedkoop parkeren voor Texelaars is daarom volgens het college ongewenst. Die kunnen hun heil net als de overkanters zoeken op de grote gra tis parkeerplaatsen net buiten het centrum van Den Burg. Bewoners van straten waar alleen betaald par keren mogelijk is, kunnen tegen ge reduceerd tarief een parkeerkaart aanschaffen. Eenrichtingsverkeer Het instellen van éénrichtingsverkeer voor vrachtwagens op smalle wegen in het buitengebied kan evenmin re kenen op steun van het college. Texels Belang vroeg hierom. 'Deze maatregel heeft een onvoorspelbaar effect op de belasting van andere wegen', aldus het college, dat zich overigens afvraagt of het wettelijk wel mogelijk is om alleen voor vrachtwa gens een inrijverbod af te kondigen. B en w verwachten meer van 'het verbeteren en verduidelijken van de structuur en bruikbaarheid van de hoofdverkeersroutes' om het gebruik van sluiproutes tegen te gaan. De PvdA bepleitte de aanleg van een rotonde op de kruising Laagwaalder- weg-Oosterenderweg, maar het col lege heeft andere prioriteiten gesteld en blijft daarbij, ook al vinden b en w het idee 'aanbevelenswaardig'. Dat er met de kruising Akenbuurt- Kogerweg 'niets mis is', zoals door de VVD in haar algemene beschou wingen is beweerd. wi|st het college van de hand. Het college herinnert aan de vele ongevallen waar fietsers bij zijn betrokken en willen de aan passing van het kruispunt dan ook doorzetten. Wandelaars, ouders en leerkrachten die klagen over stank in de klas zal het goed doen te weten dat het col lege op instigatie van GroenLinks werkt aan een hondenpoepbeleid. Tevoko Buitentoernooi moest ude slechte weersomstandig- len voor het eerst in de 29-|a- geschiedems worden afgelast, was een flinke strop voor de inisatie, die 's ochtends om It uur ontdekte dat elf van de ttien uitgezette velden op het ilterrein aan de Ploegelander- door de regen volledig ispeelbaar waren geworden, na enkele uren werk had om ruim duizend toestromende lyballers uit binnen- en buiten- te vertellen dat het evene- it met doorging en ten slotte geruime tijd in touw was om terrein weer op te ruimen. 'De jze was met moeilijk, het was rroonweg te gevaarlijk. Geluk- had iedereen alle begrip. Som- jen vonden het zelfs wel leuk dat ze nu de tijd hadden om Texel te verkennen', vertelt Piet Keyzer, één van de organisatoren. Financieel zijn de consequenties te overzien. Er waren uiteraard al de nodige kosten gemaakt, maar die werden grotendeels gedekt door het inschrijfgeld, dat niet hoefde te worden terugbetaald. Het eten en drinken kostte de organisatie niets, aangezien met Hordifood de af spraak was gemaakt dat alles dat met zou worden aangebroken te rug mocht naar de groothandel. 'We draaien ongeveer quitte, dat is het punt met. Maar het was wel een kluit werk op niks af...' Ander evenement dat geen door gang vond was de door de solexvereniging georganiseerde Ronde om Oost Het zal de oplettende Texelaar niet zijn ontgaan dat de gigantische au tobussen van Connexxion dagelijks vrijwel leeg langs de ramen van de heer Does in Oosterend rijden. Toch is Does een autoriteit op het gebied van openbaar vervoer Ondergetekende is inderdaad vorig jaar naar aanleiding van een stukje in de krant een keer bij de heer Does langs geweest; niet zozeer namens de collega's als wel op persoonlijke titel. Ik heb toen geprobeerd uit te leggen wat er zoal in ons bedrijf ge beurt en heb hem twee Texel-Tickets gegeven om eens een dagje mee te rijden teneinde een idee van ons werk te krijgen. De heer Does heeft van dit aanbod geen gebruik gemaakt, lo gisch: als men zijn mening zou moe- if'My;- voorkomen dat jeugd zich elders met de spuitbus uitleeft wil het college niet meer baan in het park aan de Elemert. college wil graffiti alleen gedo- op de skatebaan in het park de Elemert. Het toestaan van rdere gedoogplekken waar tieve verfspuiters hun gang len gaan, leidt volgens het col tot verpaupering en verloede- «an de omgeving. Daarmee en b en w de roep om vrij- tsen in de algemene beschou- |en van D66 van de hand. allege heeft weliswaar een amb er en een jongerenwerkster de acht gegeven locaties te inven tariseren die in aanmerking komen als gedoogplaats, maar b en w zien er toch maar vanaf om deze daad werkelijk in het leven te roepen. Al leen de wanden en objecten op de skatebaan van Den Burg mogen van het college door de jeugd met verf worden bewerkt. De suggestie van D66 om op bepaalde plaatsen coatinglagen aan te brengen die de graffiti makkelijk verwijderbaar ma ken, lijkt het college wel over te wil len nemen. Waar en in welke vorm maatregelen worden getroffen, houdt het college echter bewust vaag: dan één gedoogplek toestaan: de (Foto Bart Bosch 'Zonder in details te treden kan wor den gemeld dat technisch preven tieve maatregelen op met nader te noemen kwetsbare plaatsen worden getroffen.' Verder onderzoeken b en w de mogelijkheid om overtreders bij wijze van schadevergoeding hun 'werk' zelf te laten schoonmaken. D66 maakt zich al jaren sterk voor een gemeentelijk graffitibeleid. De fractie ergert zich aan het geklieder op schuurtjes, transformatorhuisjes etc. zowel binnen als buiten de be bouwde kom. Het college veront schuldigt zich dat zo'n beleid lang op zich heeft laten wachten. Voor ver dere maatregelen moet D66 nóg meer geduld opbrengen. B en w wil len daarvoor eventueel aanhaken bij het beleid van de gemeente Den Hel der. Die publiceert in augustus een notitie over graffitibestrijding. senioren van ZDH hebben een 9er seizoen goed afgesloten. In eigen ZDH/Winnubst Optiek-toer- werd zaterdag op tamelijk over- lende wijze de finale gehaald, ïnn was het Amstelveense AMVJ oud-Hoornder Erik Schneider de i'uwen maar net de baas. De deklasser uit het zaterdagvoetbal de beslissende strafschoppen- (S '6ts beter en won daarmee het rn°oi- De derde prijs ging naar ■ndijk, dat in de troostfinale met 3- sterk was voor de Jonge Zwalu- fien team van jonge Hoornders andere Texelse voetballers dat te !er ure Con Zelo verving en het f3ssend goed deed. ptgelopen krant werd in de ru- De Duinpan' in het kort de ge- finis van het Pruttelhuus in De 9eschetst. Inderdaad namen Veldman en Ludmilla Verseput ^drijf in 1990 over van de fami- °swinkel, maar deze hadden er acht, maar zelfs dertien jaar de 'er gezwaaid. Na acht jaar Koger (1969-1977), was de familie "nkel van mei 1977 tot januari e'9enaar van het restaurant. De harde wind zorgde voor schade aan tenten rond het terrein, maar had verder weinig vervelende gevolgen voor het toernooi. Jammer was wel dat het feest op zaterdag al snel over z'n hoogtepunt heen was, aangezien veel kamperende voetballers door het zware weer zó kort hadden gesla pen, dat ze halverwege de avond moeite kregen hun ogen open te hou den. Eindstand 1.AMVJ; 2 ZDH; 3.Zaandijk; 4 Jonge Zwalu wen. 5.Berkum; 6 Nederwetten. 7 Rotterdamse machinisten. 8.Gasseltermjveen Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje houdt op Hemelvaartdag de traditionele Vogelwandeltocht. De tocht die al voor de veertigste keer wordt uitgezet, start bij dorpshuis De Hof in De Koog (Nikadel 11). De wandelaar passeert bossen, heide velden, weilanden en strand Deel nemers kunnen kiezen uit 5, 10, 15, 20 en 30 kilometer. Voor de langste afstand wordt gestart tussen 10.00 en 11.00 uur, de 20 km start van 10.00 tot 12.30 uur, de 10 km tot 12.30 uur en de overige afstanden van 10.00 tot 14.00 uur Het startbu- reau sluit om 18.00 uur. Het inschrijfgeld is ƒ6,- (zonder herinne ring ƒ3,50). Leden genieten ƒ1,50 korting. Ondanks de slechte weersomstan digheden is het dertiende Texeler- voetbaltoernooi op het terrein van SV De Koog toch nog redelijk goed ver lopen. De grote feesttent moest uit veiligheidsoverwegingen voortijdig worden afgebroken, maar de wed strijden zelf konden zowel zaterdag als zondag gewoon doorgaan. De fi nale ging evenals vorig jaar tussen Ruinen en Steenwijkerwold. Steenwijkerwold, dat in één van de kruisfinales De Koog met 2-1 opzij had gezet - Ruinen versloeg in de andere GDC met 1-0 - won overtui gend, met 3-0. De Fair Play Cup ging naar Roden, beste keeper werd J. Hut van Ruinen en Ben Siebinga van De Koog werd geëerd als beste spe ler. Bij manege Akenburg wordt zondag een dressuurwedstrijd gehouden. Op drie buitenbanen komen naar ver wachting rond de tachtig combina ties in actie. Alle klassen zijn verte genwoordigd. Publiek is van 12.00 tot 16.00 uur welkom en heeft gratis toe gang. Ten bate van de Oosterender heemtuin verzorgt de gelijknamige stichting zaterdag een maaltijd in de kiosk van IJsclub Oost. Deelnemers worden vanaf 18.30 uur vergast op salades en brood (kosten 12,50, in clusief koffie en thee). Het geld komt ten goede aan de heemtuin aan de Kotterstraat, die onlangs door vrijwil ligers is gerealiseerd. Het geld is no dig om de kosten van aanleg en on derhoud te dekken. Giften kunnen worden overgemaakt op bank rekeningnummer 562012230, t.n.v, stichting Heemtuin Oosterend. Gega digden voor de maaltijd dienen zich vooraf op te geven via telefoonnum mer 318 617. Bridgeclub Groot Slem houdt met ingang van 5 juni iedere maandag een zomeravonddrive. Deze vindt plaats in de kantine van manege Akenburg en begint om 19.30 uur. Deelnemers dienen zich een kwartier voor aanvang aan te melden: deel name kost 10, - per paar. Voor meer informatie kan worden gebeld naar tel. 312 252. ten herzien, zou dat een reden kun nen zijn om geen ingezonden stukken meer te schrijven over zaken waar men geen verstand van heeft. Wel stuurde hij mij nog een brief om over dit onderwerp verder te discussiëren. Nadat ik de heer Does een keer had gesproken, leek mij dit technisch met haalbaar, omdat een discussie in houdt dat meerdere mensen hun mening geven en dat daar dan naar wordt geluisterd. De heer Does kent het verschijnsel luisteren volgens mij met. Tot besluit een voorbeeld van het rij1 den van lijn 29. De heer Does mag uitleggen hoe hij dit met kleine bus jes (taxi's en achtpersoons-busjes) in dezelfde tijd opgelost wil zien. Dins dag 23 mei stappen om 14.00 uur op de veerhaven zestien mensen in, waarvan er twee in Den Hoorn uit stappen. Daar komen er vier bij die naar De Koog willen (overstap in Den Burg wordt geregeld). Deze vier gaan er in Den Burg uit, waar er zeventien mensen bijkomen Elf stappen er in Oudeschild uit, waarna we de reis vervolgen naar De Waal: vier uitstap- pers. Bij Harkebuurt stappen weer drie mensen uit. In Oosterend stap pen er op de eerste halte in de Mulderstraat vier uit en bij de Bijen korf nog eens zes. En jawel, we rijden langs de woning van Does met drie mensen in de bus. Op de Achtertune staan vier mensen die naar Nieuw Breda willen, bij Prins Hendrik zes die naar het vliegveld gaan. Bij de Over toom stapt er één passagier uit en even later, bij Roeper, nog één. On geveer vijftig minuten na mijn vertrek bij de veerhaven kom ik in De Cocksdorp aan met elf passagiers in de bus; einde lijn 29 (om 17.00 uur was lijn 29 nog drukker, maar dit ter zijde). Als de heer Does een oplossing weet, hij heeft mijn adres want om dit nu via de Texelse Courant te doen, lijkt mij wat onnozel en onnodig (tenzij je graag met je naam in de krant wilt). Jaap Trap, Oosterend Leden van ponyclub De Kleppertjes deden zaterdag mee aan het kring concours in Anna Paulowna. Voor het eerst sinds jaren vertegenwoordig den zij de club met een achttal, waar mee zij een dressuurproef en een demonstratie op muziek reden. De veelal jonge ruiters behaalden hier mee 118 punten en een eerste prijs. De overige prijswinnaars waren: Dressuur: klasse LC: Souwtje Witte met Bimob, 154 punten, 1ste prijs, klasse LDE: Silve Schoorl met Rocky, 161 pnt, 1ste prijs; klasse MCDE: El len blom met Quirida, 145 pnt, 3de prijs; klasse NF: Jorieke Meijer met Folds Farnley, 161 pnt, 1 ste prijs. Ook waren er winstpunten voor Priscilla Noorlander (156). Sylvia Eelman (158) en Marieke van Straten (158), Sprin gen: klasse NF: Jorieke Meijer met Candy, 0 fouten, stijl 55, 1ste prijs; klasse MC: Maartje Meijer met Candy, 3 fouten, 1ste prijs. Klaverjasclub 'De Witte Burcht' sloot deze maand met een laatste drive het seizoen af. De tijdens het seizoen opgespaarde 'kaartpot' werd over een vijftal goede doelen verdeeld. Buiten de gewone wekelijkse kaart avond werden de afgelopen maan den acht drives gespeeld, waaraan in totaal door vijfhonderd kaarters werd deelgenomen (232 mannen en 268 vrouwen). Het hoogste spel werd behaald op 7 maart (2651 punten), het laagste spel op 4 april (643). Ge middeld scoorden de klaveqassers rond de 6100 punten, met uitschie ters naar boven (6265 op 7 decem ber) en naar beneden (6137 op 7 maart). Op de laatste speelavond werd de opbrengst van de acht drives ver deeld. In kas was een bedrag van ƒ2633,58, dat verdeeld werd in vijf porties van ieder 500,-. De kaarters konden een keuze maken uit veertien verschillende doelen, met als uitein delijk resultaat dat donaties werden gedaan aan de Zonnebloem, de Ne derlandse Hartstichting, het Tesselhuus, het Nationaal Fonds te gen Kanker en de Vereniging van Reumapatiënten Texel. De resterende ƒ133,58 wordt gebruikt als start kapitaal voor het volgend seizoen. Muziek- en Dansschool Texel houdt zaterdag 10 juni een open dag. Deze staat in het teken van dans, terwijl (toekomstige) leerlin gen kunnen kennismaken met twee nieuwe docenten, die met in gang van het nieuwe cursusjaar actief zullen zijn op de school in Den Burg. Voor de jazzlessen en de 'algemene dansante vorming' is dat Willem Matulessy. Klassiek ballet en 'oriëntatie dansmix' zul len worden gegeven dor Betty de Regt. Matulessy woont in Arnhem. Hij werd in 1949 geboren in Indonesië en emi greerde in de jaren vijftig met zijn fa milie naar Nederland, om onder de rook van Assen op te groeien in een kleine maar hechte Molukse samen leving. De Oosterse dans kreeg hij van huis uit mee en aan de Theater- school/Dansacademie in Amsterdam kwam hij vervolgens in aanraking met de Westerse dans. De uitbundige, swingende en expressieve bewegin gen uit de jazzdans en de moderne dans spreken hem erg aan, maar zijn achtergrond wil hij niet ontkennen. Hij vindt het een uitdaging om de inge houden, mystieke en verhalende Oosterse dansen te combineren met jazz en moderne dansvormen. Vol gens zijn nieuwe werkgever ontstaat hieruit een njk dansidioom, waaruit hij voor zijn lessen flink kan putten. Naast lesgeven maakt Matulessy ook choreografieën voor amateur-dans groepen en middelbare scholen. Betty de Regt woont in Purmerend. Zij werd in 1965 geboren in Leiden en genoot haar opleiding aan de Hoge school voor de Kunsten, afdeling dans, in Amsterdam. Zij vindt het belangrijkste van dansen dat haar De contouren van de nieuwe school in De Cocksdorp worden zichtbaar. Volgens Piet (links op de foto) en Ste ven de Bloois van aannemersbedrijf Daalder, verloopt de bouw van het Durperhonk volgens schema. Nu het stelwerk voor een groot deel is ge daan, kunnen de metselaars aan de slag. Om te voorkomen dat de storm van afgelopen weekend de planning in de war zou gooien, bracht De Bloois zondag extra versteviging aan. Het is de bedoeling dat de school over een week of zeven, vóór aan vang van de bouwvak, wind- en wa terdicht is. (Foto Gerard Timmerman) leerlingen er plezier aan beleven, er varen dat het leuk is om zich te be wegen en de mogelijkheden van hun eigen lichaam leren kennen. Het klas siek ballet is volgens De Regt de ba sis van alle danstechnieken. Alle an dere vormen zijn uitbreidingen daarop. Interessant vindt ze alle fa cetten van theater in combinatie met dans. Tijdens de open dag verzorgen bei den twee workshops. Matulessy bijt tussen 10.30 en 11.00 uur het spits af met 'algemene dansante vorming' voor leerlingen van groep 1 tot en met 4. Van 11.00 tot 11.30 uur laat De Regt leerlingen van groep 5 tot en met 7 kennismaken met 'oriëntatie dansmix', waarna Matulessy tussen 11.30 en 12.00 uur een workshop jazz verzorgt voor kinderen en vol wassenen. Ook voor alle leeftijden is de workshop klassiek waarmee De Regt de open dag tussen 12.00 en 12.30 uur besluit. Tussendoor is er gelegenheid om de docenten te be stoken met vragen. Wij, vier broers en twee zussen Kievits, zijn alle zes voor de oorlog op Texel geboren en hier tot ons 22'" jaar getogen. Hans is hier altijd geble ven, de rest verhuisde wegens werk of man naar de overkant. Maar we logeren al jaren bij Arie en Lenie Kikkert van 'De Bult', om ons te la ven aan het oude Texel van onze jeugd. Dit jaar alweer voor de twaalfde keer. Wie weet hier nog wie Fanny Blankers- Koen was, welke Keizer Meelmuus heette, wie Jan Plaatje was, Keessie Witte van Aai Póót, Keessie Nillus, Klaassie Vaak en Keessie Poepekak? Waar het G/op van Vlessing was en het Paarden- plem? Hebben jullie ooit het rijtuig van Dirk en Thééus zien rijden, met z'n prachtige paarden die altijd glommen als spiegels Hij zat fier op de bok, terwijl de paarden bij elke feestelijke gebeurtenis de landauer trokken. Weten jullie waar de IJzeren Kaap staat? Hebben jullie daar al eens aan gehangen met windkracht tien, zoals ondeugende Texelse donderstenen dat voor de oorlog al deden? Lekker skuun hangen, wel dertig graden ver telde m'n oudste broer Cor. Cor Ellen, een rotjochie van dertien dat met een mahoniehouten scheepsdeur op de fiets reed. Hij had het stuur met het voorwiel tussen zijn knieën een kwartslag gedraaid, zodat de trappers als steun voor die zware deur dienden. Van het Westerslag af naar het Glop van Vlessing, dat is dus de Weststraat in Den Burg. Dat is een Texelaar, dat is een jutter. Buurman Dirk de Wagenmaker was maar wat blij met dat mooie hout, ook al zat er een mitrailleurkogel in. Jochies die bij de slagersknecht (Ome Cor en Ome Wim) vóór op de stang van de transportfiets mee mochten om vleesbestellingen rond te brengen tot ver buiten Den Burg. En dan op het boerenerf met een 'kluiffie de hond afhouwe', zodat die knecht (die bang was van de hond) z'n vlees kon afle veren. Dat zijn echte Texelaars! Wie weet waar het Driehoekie was, en wat daar allemaal is gebeurd? Ik wou dat Jaap Tarzan nog leefde, die kon je zo'n 'skop onder de kont geven', dat je nooit meer weerom kwam. Dat zou hij trouwens nooit doen, want zo sterk als hij was, was hij de vriende lijkheid zelve. Wie weet wie Tinus Kontje was? En Coba KontjeOoit gehoord van Vrouwtje KontjeHeilige Maassiel Hansie Fransie, Gene Big en Jopie HupBulletje Bloedworst en Gore Guurf? Het feit dat je op Texel woont, wil nog niet zeggen dat je Texelaar bent. Die klachten over het vliegveld. Ga dan naar Schiermonnik oog, daar is geen vliegveld. Jullie oren hebben de beschieting van Den Burg in april 1945 niet meegemaakt. Dat was pas geluidshinder. Het nachtenlange afweergeschut boven Den Helder en Texel, toen de Engelse en Amenkaanse bommenwerpers overkwamen. Dat was geluidshinder. Overkanters die met eens weten hoe je biskwietje op z'n Texels uitspreekt. Hoe kunnen die nu een Texels mu seum runnen. Weten jullie wel wat soggies zijn? Of wat soggies an is? Laat ze alsjeblieft hun Algemeen Be schaafd Nederlands ergens anders ventileren en laat ons (ouwe) Texelaars met rust. Laat Jan Uitgeest in zijn eigen getimmerde boet zijn verhalen vertellen en laat de rest maar solliciteren bij Madame Tussaud. Wie weet eigenlijk waar Weegesweei is? Piet Graaf, de schilder uit de Kogerstraat, de vader van Ridder Jan Graaf, heeft er leren zwemmen Dat is het oude Texel van onze jeugd. Net als: het loopt rond Den Burg en eet koek. Wat is dat? En: S/eme Luüze, het Ministertje van potten en pannen en alle verhalen achter die kleurnjke figuren. Piet Snot! Dat is Texel(s). net als de verhalen van de jutters. Wie die verhalen niet kan vertellen, kan zich beter gedeisd houden of achter de horizon verdwijnen. Er is hier al teveel echt Tessels stuk gemaakt en verdwenen. Dus. wethouders en raadsleden, laat zien wat echt Texels voor je betekent, of verdwijn achter de honzon. Juri- disch zal wat jullie besluiten allemaal best wel kloppen, maar als bestuur ders hadden jullie het nooit zover mogen laten komen. Toen ik vong jaar op Schiermonnikoog naar Texel infor meerde, zeiden ze- 'Texel, dat is de stad. Dat is geen eiland meer! Heb ben jullie nu je zin. Help alsjeblieft te behouden wat we nog hebben De zes Kievits (met aanhang) staan ach ter Jan Uitgeest en de zijnen. Texelaars, zeg er wat van! Jan Kievits, (ook namens broers en zussen). Woerden. (De redactie heeft deze ingezonden brief in verband met al te persoonlijke aantijgingen deels ingekort.) De van radio en televisie bekende Ds. O. Bottenbley spreekt zondag voor zijn geloofsgenoten op Texel. Bottenbley is een opmerkelijke man. Hij is predikant van de Vrije Baptistengemeente Bethel in Drach ten, de snelstgroeiende kerkelijke gemeente van Nederland. Tien jaar geleden, bij zijn begin, preekte hij voor nog geen honderd zielen, nu heeft hij iedere zondag vijftien honderd stoelen nodig. Bottenbley, die van Surinaamse afkomst is, blijft bescheiden onder het succes. Trots en hoogmoed komen in zijn denkwe reld niet voor en veel lof zwaait hij toe naar zijn medewerkers. 'Ach, de dieptepunten in mijn leven hebben me geleerd hoe betrekkelijk succes is. Ik ben wel een voortrekker, ik heb een visie, maar ik ben geen solist', zei hij onlangs in de Leeuwarder Cou rant. Het thema van zijn prediking is zon dag 'De roeping en de bediening van de gemeente'. De bijeenkomst begint om 10.00 uur in het gebouw Eben Haezer aan de Julianastraat in Den Burg. De Texelse voetbalpupillen sluiten de competitie donderdag (Hemelvaart dag) af met een bijzonder evenement De kampioenen van de diverse klas sen nemen het op tegen de beste spelers van de andere teams, ofwel 'the best of the rest'. Dat gebeurt op het ZDH-veld in Den Hoorn. De eer ste aftrap is om 10.00 uur, wanneer Texel'94 F4 B speelt tegen de concur rentie uit de klasse F. Daarna volgen SVC E1 (11 00 uur), De Koog E2 (12.00 uur) en ZDH D1 (13.00 uur).

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 7