3 n Jg F amilieberichten ■TEXELSE COURANT" idesisperantomonument onder vuur en 'Zeester' pikte dode bruinvis op Pleziervaarder verliest vinger B en w akkoord met plan Strijbosschool Schaduwraad stemt over Rekenkamer ik zeggen wou. Kindermenu Teso: 10 procent méér vervoerd dan Hemelvaart '99 Auto brandt uit jr. mi very DINSDAG 6 JUNI 2000 ^•Itoken in beschermende kle- verwijdert John Schlepers, ^Jewerker van schoonmaak- 14*jf Cleaning Texel, met een ^tlstraler het vuil van het ''lerantomonument aan de "Jerstraat. De reinigingsbeurt is rdeel van de restauratie van de dertiger jaren gebouwde lument. Het bouwsel zal bin- tij. port opnieuw worden ge ld. Het karwei betekent de loop van de nevelstraler die Cleaning Texel in gebruik heeft ge nomen. Met een mengsel van zand, water.en lucht dat onder hoge druk naar buiten wordt ge spoten, verdwijnen ongerechtig heden als sneeuw voor de zon. Volgens Schlepers is apparaat ook geschikt om verf van muren te ver wijderen. Op 17 juni brengt een delegatie van de Esperanto- vereniging een bezoek aan het monument. (Foto Gerard Timmerman) Opvarenden van de 'Zeester' van Joh. Hutjes zagen zondag in de Waddenzee een dode bruinvis drij ven. Het kadaver werd opgepikt en in Oudeschild overgedragen aan EcoMare. Het betrof een volwas sen mannetje met een lengte van bijna anderhalve meter. Gezien de staat van ontbinding moet het dier al geruime tijd geleden zijn gestor ven. Op Texel ging echter het ver haal dat het een levende vis betrof, waardoor nogal wat nieuwsgieri gen naar de haven kwamen. In dit geval werd het kadaver niet van waarde geacht voor wetenschappe lijk onderzoek. Het zal daarom wor den afgevoerd voor destructie. De op het dier betrekking hebbende gegeJ vens worden doorgegeven aan het Natuurhistorisch Museum in Leiden, waar de stand van de diverse zee zoogdieren wordt bijgehouden en waar het wetenschappelijk onder zoek plaatsvindt. De eerste opvang van gevonden zeezoogdieren is wat het district Noord-Holland boven het Noordzeekanaal betreft uitbesteed aan EcoMare. Daar krijgt men jaarlijks met 5 tot 15 bruinvissen maken, bijna altijd dieren die dood zijn gevonden. De bruinvis is de kleinste soort dol fijn, die tegenwoordig weer regelma tig in Noord- en Waddenzee wordt gezien. De schipper van het plezierjacht Blue Moon heeft vrijdagochtend zijn vinger verloren toen die in de ankerketting klem kwam te zitten. Het ongeluk deed zich voor op de Waddenzee, zo'n tien kilometer uit de kust van Oudeschild. De Beursplein 5 werd wel opgeroe pen, maar omdat de Texelse redding boot helemaal om het eiland heen moest varen nam de Helderse Dorus Ri|kers de klus voor zijn rekening. De man werd van boord gehaald en naar het Gemini-ziekenhuis gebracht. La ter werd zijn jacht opgehaald en naar de Helderse haven gesleept. Of de vinger weer kon worden aangezet, is onbekend. d tot z'n recht komen unicef i k.uuUr(n (trlt' giro 121 www.unicef.nl Het college is akkoord gegaan met het plan van onderwijswethouder Nel Eelman (CDA) om de Strijbosschool in Midden-Eierland te renoveren. Volgend jaar krijgt de openbare basisschool een flinke opknapbeurt en wordt het gebouw aangepast aan de eisen van de tijd. In totaal wordt zes ton in de toe komst van het Eierlandse onder wijs geïnvesteerd. Voordat Eelman met het. voorstel kwam, heeft zij onderzocht of de uit gave gezien de onzekere toekomst van de kleine school wel verantwoord was. Weliswaar zit de school met 44 leerlingen ruim boven de opheffings norm van 29, maar als een aantal grote gezinnen hun kinderen bijvoor beeld in De Cocksdorp naar school laat gaan, komt het voortbestaan van de Strijbosschool in gevaar. Na een voorlichtingsavond werden de ouders geënqueteerd en daaruit bleek dat de overgrote meerderheid in de toekomst gelooft en de school in stand wil houden. Dat was voor Eelman voldoende basis om het voorstel bij het college in te dienen. Deze maand buigt de raads commissie Welzijn en Onderwijs zich over de plannen, waarna de gemeen teraad in juli een definitief oordeel velt. De Texelse Schaduwraad buigt zich deze keer over de samenstel ling en benoeming van de in te stel len Rekenkamercommissie. Doel stelling van dit lokale orgaan is het bieden van inzicht aan de gemeen teraad over het functioneren van (delen van) de gemeentelijke orga nisatie of productieprocessen en de doelmatigheid van het gevoerde beleid. Een controle achteraf dus, met als doel eventueel verbeterin gen aan te brengen. De leden van de commissie worden benoemd voor een periode van vier jaar. Inzake de bemensing is het stre ven het controleproces vrij te houden van politiek. De commissieleden moeten deskundig en onafhankelijk zijn en ze moeten bekend zijn met de situatie op Texel. Het college stelt voor de zittingstermijn halverwege een raadstermijn in te laten gaan. In verband met de onafhankelijkheid is het algemeên gewenst dat (Texelse) leden van de Rekenkamer commissie geen binding hebben met politieke partijen die op het eiland actief zijn. De vraag die aan de Schaduwraad wordt voorgelegd is of de onafhankelijkheid voldoende is gewaarborgd indien de leden die in de Rekenkamercommissie worden benoemd in de laatste volledige raadsperiode geen deel hebben uit gemaakt van de gemeenteraad. Dat betekent dat de oud-bestuursleden minimaal zes jaar geen zitting hebben gehad in de gemeenteraad. De Schaduwraadsleden kunnen hun elektronische stem uiterlijk tot dins dag 19.30 uur uitbrengen, het tijdstip waarop de vergadering van de regu liere gemeenteraad begint. Onlangs vierden wij een weekje va kantie op Texel. Wij, dat zijn de zowel lichamelijk als verstandelijk gehandi capte Antome Beuming, mijn vriendin en ik, de gastouder van Antome. Na een lange reis vanuit Zuid-Limburg wilden wij in een eetcafé in de Dorps straat in De Koog een hapje eten Wij vroegen of het een bezwaar was dat er een rolstoel binnen kwam, maar dat was prima. Mijn vriendin en ik kozen voor het dagmenu, maar Antonie wilde friet, knakworst en ap pelmoes. Tot onze grote verwonde ring kregen wij van de serveerster te horen dat dat niet kon omdat Antonie ouder dan 12 jaar was. Ik stelde voor om een hogere prijs te betalen, maar zij bleef resoluut weigeren: het kinder menu was alleen voor kinderen tot 12 jaar. Om Antonie niet van streek te maken, hebben wij over deze behan deling geen drukte gemaakt, maar het zat ons behoorlijk dwars Door dit ingezonden stuk willen wij alsnog duidelijk makën dat een dergelijke houding geen reclame is voor het eetcafé. De rest van de week hebben wij thuis gegeten en mocht Antonie kiezen. Het is een heerlijke week geweest voor Antonie en dat is de hoofdzaak, maar aan de 'bijzaak' zat voor ons een naar smaakje!! H.F.M. Laurense - De Gier, Landgraaf. De cijfers over de toeristische drukte tijdens het Hemelvaarts- weekemde kunnen in de boeken worden bijgeschreven. Het aan tal personen en auto's dat Teso naar het eiland vervoerde steeg in vergelijking met vorig jaar met 10,2 procent. Het aantal overge zette tweewielers nam toe met 16 procent, terwijl het aantal aan hangers en caravans verdub belde tot 650 stuks. De nadruk lag op woensdag en donderdag, toen zo'n 5.5 duizend auto's naar het eiland kwamen. Het vervoer van passagiers bereikte donder dag het hoogtepunt (10.026) De uittocht leidde met name zondagmiddag tot grote drukte en een wachtrij die zich uitstrekte tot Zuidhaffel. Minder dan anderhalf jaar nadat zijn vorige exemplaar in vlammen opging, zag een bewoner van de Beatrixlaan in Den Burg donderdagmiddag op nieuw zijn auto aan het vuur ten prooi vallen. Hoewel de brandweer snel ter plekke was, bleef er van de motor weinig over en leed de wagen, die naast de woning van de man stond, ook in andere opzichten grote schade De oorzaak was onduidelijk. (Foto Joop Rommeis) die jüilt ons Eieri oen: 310': lijk! icht eop De :ijn in, looi ert, 71(0 n Er zijn geen woorden voor een zieke van wie je weet, hij redt het niet. Je streelt zijn wang, je ziet zijn ogen, je bent bevangen door verdriet. Toch ben je dankbaar voor zijn einde dat na zoveel moedig strijden kwam, omdat het niet alleen zijn leven maar ook zijn lijden overnam. in leven van zorg en aandacht voor allen die dierbaar waren is na een liefdevolle verzor- thuis overleden mijn lieve man, onze gewei- vader, schoonvader, opa en baasje van Johannes Huisman ihtgenoot van Annie Huisman-de Groen leeftijd van 77 jaar. J.M. Huisman-de Groen Nel en Eef Dennis, Priscilla Bert en Gemma Maik Hans en Anita Dion, Kelly, Alishia Jack en Tineke Jennie en Dave Caitlin, Hamish li, 4 juni 2000 14.1797 AB Den Hoorn. is overgebracht naar het uitvaartcentrum il, Bernhardlaan 147, Den Burg. igenheid tot condoleren donderdag 8 juni 19.30 - 20.30 uur in het uitvaartcentrum, a de crematieplechtigheid in het cremato- M m ?rvt fan) enj ede ieH zor. Jitvaartdienst zal worden gehouden op vrij- 9jum om 10.30 uur in de Hervormde kerk Den Hoorn, waarna de crematie om 13.00 in het crematorium te Schagen zal plaats- jen. lopa waar je heerlijk op schoot kon zitten. lopa om mee te voetballen. lopa om mee te vissen. lopa om mee te klussen. lopa uit duizenden. lankt Opa f alles. Dennis, Priscilla Dion, Kelly, Alishia Maik Caitlin, Hamish Jdag 4 juni overleed onze zorgzame broer, f 9er en oom Jan Huisman Zus, zwagers en schoonzusters Jan Huisman Een sympathieke vriend en buurman is van ons heengegaan. We bewaren fijne herinneringen aan hem. We wensen Annie en familie veel sterkte. Vrienden en alle bewoners van Diek Dit was onze Pa Rustig en bescheiden, maar vol plannen en idealen. Je wou zelfs nog een pony halen, helaas was dat je niet meer gegeven. De dood maakte plotseling een eind aan /ouw leven. Diep bedroefd maar dankbaar voor wat hij voor ons is geweest, hebben wij onverwacht afscheid moeten nemen van onze lieve vader, groot- en overgrootvader Koos de Ridder sinds 1992 weduwnaar van Jetske Robijn op de leeftijd van 72 jaar. Klaas en Lia Ronald en Jasna Martin t, Sander Ad t Rian en Jos, Raymond, Jos Bianca en Jerrie Fred en Vroni To en Koert Dennis, Angela Jitty en Henk Brigiete en S/oerd, Masja Jolanda en Ivo Jacquelien en Ed Corry en Harry Mariëlle, Lisette, Melanie, Cynthia Gerard en Patricia De Cocksdorp, 31 mei 2000 Klimpstraat 7, 1795 AL Maandag 5 juni hebben wij vader begeleid naar zijn laatste rustplaats naast moeder op de NH begraafplaats aan de Molenlaan. Onverwachts is overleden mijn zwager en onze oom Koos de Ridder Daan Herm Peter en Marja en de kinderen Plotseling is overleden mijn zwager en onze oom Koos de Ridder Den Helder. Alie en de kinderen Dag lieve Nooit meer een snoepte Nooit meer een belletje Nooit meer ponyrijden opa Ronald en Jasna Martin t, Sander Rian en Jos, Raymond, Jos Bianca en Jerrie Fred en Vroni Dennis, Angela Brigiete en Sjoerd. Masja Jolanda en Ivo Jacquelien en Ed Mariëlle, Lisette, Melanie, Cynthia Na een prachtige week op Texel is na thuiskomst in Californie plotseling overleden onze lieve broer, zwager en oom Adam van Exel echtgenoot van Pietje Kooger Texel, 21-3-1926 Lodi, 30-5-2000 Texel: Thijs en Penny Joop t en Maarten t De Meern: Annie en Theo t Mettman (Did): Co en Hans neven en nichten Wij wensen Pietje en de kinderen veel sterkte toe om dit ernorme verlies te dragen. Fam. van Exel Van Exel Road 19919 Lodi Califormè 95240 USA Nooit meer rondgaan. Geheel onverwachts moeten we afscheid nemen van onze zwager, oom en oud-oom Adam van Exel Piet, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toegewenst. Annie en Meyert de Waard-Kooger Jan. Jaqueline en kinderen Cees, Mieke en kinderen „Heer, ik kom tot U" Op Hemelvaartsdag is na een ernstige ziekte van ons heengegaan ons trouw koorlid Aag Drijver-de Ruyter De Here troostte haar kinderen en kleinkinderen „Soli Deo Gloria" Na een zorgzaam en liefdevol leven is vredig van ons heengegaan, onze moeder, schoonmoeder, oma en ouwe oma Maria Johanna van Ellinkhuizen gehuwd geweest met J.A. van Rossum t 1975 eerder gehuwd met H. Kikkert t 1937 Den Haag. 23-7-1910 Den Burg, 28-5-2000 Bilthoven: Ottho Kikkert Ankie Kikkert-Viola Hanneke Tom en Monique, Nim Marieke en Martijn Enschede. Jan van Rossum Judith van Rossum-Schinkel Marleen en Michael Joop Den Haag: Marijke Wijsbeek-van Rossum Mirjam en Jeroen StijnBeatrijs. Koen, Emilia Carolien en Dennis Hem en Christine Margreet Texel. 28 mei 2000 De Zes 31 1791 EW Den Burg De crematie heeft 2 juni in het crematorium te Schagen plaatsgevonden. Correspondentie-adres: M. Wijsbeek-van Rossum, Slufterduin, Zanddijk 122, 1795 KE De Cocksdorp. Wie zal ons scheiden van de liefde van Christus" Romeinen 8 35a Na een moedig gedragen lijden heeft God op Zijn tijd tot zich genomen onze lieve moeder en oma Aagtje de Ruyter sinds 1991 weduwe van Cornelis Drijver Heerhugowaard, 22-12-1931 t Oosterend, 1-6-2000 Anita Drijver Jan Drijver Joke Dri|ver-Prins Cor en Leonie Botterstraat 41 1794 AC Oosterend De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden op de Algemene Begraafplaats te Oosterend. Correspondentie-adres. A. C. Drijver, Mulderstraat 23, 1794 AA Oosterend. 'k Zal dan gedurig bij U zijn" Vol vertrouwen op haar Heer en Heiland is van ons heengegaan onze zus, schoonzus en tante Aag Drijver-de Ruyter in de leeftijd van 68 jaar. Wij wensen Anita, Jan en Joke, Cor en Leonie veel sterkte toe. Familie De Ruyter 1 juni 2000 Daarboven wist God de tranen droog. Daarboven is geen pijn. Op Hemelvaartsdag heeft God thuisgehaald onze lieve buurvrouw Aag Drijver-de Ruyter Wij wensen de kinderen, kleinkinderen en verdere familie veel sterkte toe- De bovenburen van Strendertuus Een herinnering in liefde. Een herinnering voor altijd Dag Aag Fam. J.C. Eelman Mulderstraat 3 Dag buurvrouw Aag Wij wensen de familie heel veel sterkte. Bewoners van de Vliestraat De dood is slechts het doven van de kaars, omdat de ochtend is aangebroken God heeft tot zich geroepen, ons trouw lid Aagtje Drijver-de Ruyter Wij zullen haar missen. Gereformeerde vrouwenvereniging Eunice Oosterend, Texel

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 3