Soort gevoel van veiligheid tref je nergens anders aan l/larinebiologe is gelukkig op Texel 1 n 'omerwerk is naast pastoraat bron an gezelligheid en cultureel vertier an- gespoeld U Je icbvilhyt TEXELSE J COURANT" Actief Shima blijft populair Bliksemactie voor paracentrum DINSDAG 27 JUNI 2000 e Guiljam en gids Kees Groenhof (midden) staan deelnemers aan de historische kerkentocht te woord. 'Tijdens de tocht vertel- is niet alleen over de kerken. Alle cultuurhistorische objecten en zelfs de natuurverschijnselen die we tegenkomen worden toe- i(', zegt Maartje Guiljam. (Foto Ban Bosch) :ijn al weer enige tijd druk in touw: Bram en Maartje Guiljam, lamens de Texelse gereformeerde, hervormde, katholieke joopsgezinde kerk het Zomerwerk voor hun rekening ne- Toeristen kunnen tijdens hun vakantie niet alleen kerkdien- bijwonen, maar ook voor een goed gesprek, gezelligheid norele steun op moeilijke momenten terecht in het kloppend van het Zomerwerk: gebouw 'De Schuilhut' in de Koger lassiastraat. Daarnaast biedt het Zomerwerk al meer dan :ig jaar cultureel vermaak, dat ook door Texelaars wordt laardeerd. ntie, een tijd van ontspanning en er, een periode om naar toe te le- Maar voor veel mensen nog reden om ook het geloof een rust te gunnen. Vandaar dat er diensten voor toeristen worden mden. Ook in het Duits, dankzij ■edewerking van het bisdom Es- Vakantie kan ook een bron van zijn. Problemen die door het werk en de drukte van alledag wor den verdrongen, kunnen tijdens de vrije dagen aan de oppervlakte ko men. Dan is een luisterend oor wel kom, niet alleen voor gelovigen. 'We vangen eigenlijk allerlei soorten men sen op. Je ziet ook dat het Zomer werk een begrip is geworden. Logies- verstrekkers die niets met de kerk te maken hebben, verwijzen hun gasten naar ons door', zegt Bram Guiljam, samen met zijn vrouw Maartje de drij vende kracht achter het Zomerwerk. 'Vakantiegangers brengen meestal een prettig en ontspannen sfeertje met zich mee, maar ook hun proble men. En tijdens de vakantie kan er natuurlijk van alles gebeuren. Als aan het thuisfront een familielid overlijdt kun je wel wat geestelijke opvang en praktische hulp gebruiken. Maar ook als je zonder directe aanleiding rus tig een kopje koffie met iemand drinkt, komen de serieuze gesprek ken meestal vanzelf. Temidden van alle vakantiedrukte vinden de gasten in De Schuilhut een ontmoetings plaats en een rustpunt.' Naast het pastoraat moet je de men sen ook gezelligheid en een laagdrempelig cultureel programma bieden, zo vinden de Guiljams, zeker nu de kerk niet meer zo'n vanzelf sprekende en prominente rol in de samenleving speelt als vroeger. De vaste punten in het aanbod geven toerist en Texelaar ook dit jaar weer veel volop de gelegenheid om met het eiland en kennis te maken en van bijzondere klassieke concerten te genieten. Kerkentochten De historische kerkentocht biedt een kennismaking met de geschiedenis van het Texelse geestelijk leven langs gebouwen waarover stuk voor stuk een interessant verhaal kan worden verteld Als handleiding wordt de her ziene bundel De kerkgebouwen van Texel: een veldgids voor Texelaar en toerist van Hendrik van Aken ge bruikt. Van Aken bundelde alle in de loop der tijd verzamelde informatie die voorheen alleen verspreid be schikbaar was. De geactualiseerde versie is rijkelijk geïllustreerd en zou gezien de leemte in dit genre met misstaan in de Texelse boekhandels. 'Dat is ook het plan. We zijn inmiddels met een geïnteresseerde in gesprek', zegt Maartje. De kerkentocht start overmorgen en daarna van 24 augus tus tot en 28 september iedere don derdag om 14.00 uur bij De Schuil hut. In de herfstvakantie is er een tocht op 19 en 26 oktober. Wie geen auto heeft, kan meestal met iemand meerijden, maarzeker is dat met. De tochten zijn gratis. Tot en met 23 oktober is er iedere maandagavond een diavoorstelling in de NH kerk van De Koog, waarbij deskundigen elk vanuit hun eigen achtergrond over het eiland vertellen. De aanvang is 20.00 uur, de toegang bedraagt 2,50 (kinderen ft,-). Concertserie Eilandbewoners kennen het Zomer werk vooral vanwege de hoog aan geschreven concertserie waarvoor ieder jaar gerenommeerde professio nals en andere musici met een conservatoriumopleiding naar Texel komen. De concerten zijn altijd op dinsdag en beginnen om 20.15 uur. Vanavond start de 12-delige serie in de doopsgezinde kerk van Den Burg met een concert van harpiste Meya Blok en organist Piet Hulsbos. Bijzon der is dat dit jaar voor het eerst ook een accordeonist zal optreden. Pianoliefhebbers mogen het concert van virtuoos Arnaud Rosdorff op 11 juli in de NH kerk van Oosterend niet missen. Verder wordt veel verwacht van de Russische tenor Sergej Snegirov, die op 15 augustus zijn stem zal laten galmen door de RK kerk van Den Burg. Maartje: 'We bie den de musici niet de hoge gage die ze doorgaans krijgen. Maar als we het daarover hebben leg ik uit hoe ze via de Texelse optredens naams bekendheid kunnen krijgen. Gemid deld komen er honderd bezoekers, met uitschieters naar tweehonderd. Dat zijn er toch heel wat meer dan zij gewend zijn. Verschillende artiesten houden er optredens elders in het land aan over. Sommigen werden meteen al op Texel vastgelegd. Daar naast komen de musici in een ge spreid bedje: het hotel is geboekt en de publiciteit geregeld. Velen zien het als een leuke vakantie.' Bram: 'We zouden ze wel een goede gage kun nen bieden, maar dan moeten we een tientje of ƒ15,- entree gaan heffen. Maar dat willen we niet. Op vakantie zijn de meeste dingen al duur ge noeg. Het is voor veel mensen een verademing dat er eens een keer iets gratis is. Dat ligt ook in de lijn van onze laagdrempeligheid, ledereen moet er met zijn gezin binnen kunnen lopen, al was het alleen maar om de kinderen met muziek in aanraking te brengen.' Dat de concerten worden gewaardeerd blijkt iedere keer weer uit de royale opbrengst van de col lecte die na afloop wordt gehouden. Vakantiewerk De Guiljams doen het niet alleen. Zij worden bijgestaan door vrijwilligers, waarvan sommigen als kind op va kantie kennismaakten met het Zomerwerk en zich later spontaan voor een aantal weken vakantiewerk aanmeldden. 'Er zijn ook veel jonge ren die ons helpen. Zij vinden het prachtig om verantwoordelijkheid te dragen, ledereen is erg enthousiast en er heerst een prettig sfeertje. Dat houdt het ook leuk voor ons. Wij wil len zoveel mogelijk rond de activitei ten aanwezig zijn. En een goede sfeer onder de medewerkers straalt na tuurlijk ook af op de gasten', zegt Maartje, die zelf als toerist met het Zomerwerk in aanraking kwam en er een echtgenoot aan overhield Wijzigingen en aanvullingen op het pro gramma, de locaties en de tijden staan ver meld in de Vakantiekrant die op vrijdag als bijlage van de Texelse Courant verschijnt. Raadpleeg ook de agenda van de krant zelf. De activiteiten gaan door tot en met de herfstvakantie. De Schuilhut (Parnassiastraat 2, achter de NH kerk in De Koog, tel. 32 79 70) is tot eind Budovereniging Shima sluit deze weken een geslaagd seizoen af, waarin de judoafdeling met circa 40 leden onverminderd populair bleef onder de jeugd, de karateka's in aan tal groeiden van acht naar twintig en alleen shaolin kempo het door studie verplichtingen van het handjevol be oefenaren moeilijk heeft. De vereni ging doet er dan ook veel aan om de leden aan zich te binden en nieuwe gegadigden over de streep te trek ken. Woensdag, op de dag dat leer lingen van de basisscholen konden kennismaken met diverse sporten, verzorgde judoleraar Harry Gooyaarts een les aan maar liefst 52 geïnteresseerden. De meesten waren uitermate enthousiast, al moet de vereniging natuurlijk maar afwachten wie het uitgedeelde foldermateriaal ook werkelijk aandachtig bekijkt en zich eind augustus voor de eerste training meldt. Vrijdag tussen 18.15 en 20.30 uur zijn er karate-examens in sporthal Ons Genoegen, terwijl er zondag op de zelfde locatie tussen 10.00 en 16.00 uur een toernooi is met tegenstan ders uit Enkhuizen, Den Helder en Andijk. De karateka's ontvangen zon dag 9 juli voor een tegenbezoek gas ten uit Alkmaar (afgelopen weekend bezochten Texelaars de kaasstad), om samen demonstraties te geven, een toernooitje te houden en andere leuke dingen te doen. Onder meer staat een training op het strand op het programma. Vrijdag 14 juli wordt de laatste karateles gegeven. Rond half augustus wordt door middel van een advertentie in de Texelse Courant medegedeeld wanneer het nieuwe seizoen weer begint. Dat gebeurt dan mogelijk met karatetrainmgen (op vrijdagavond) voor volwassenen. augustus vrijwel dagelijks geopend en in ieder geval na de programma-activiteiten. Van 6 juli tot en met 24 augustus is er elke donderdag om 20.00 uur een open-avond, met zang, thema- en gespreksavonden. Buiten de openingstijden zijn Bram en Maartje Guiljam te bereiken via tel. 31 85 81 De Stichting Vrienden van De Vlijt voert momenteel actie om steun te betuigen aan het Paracentrum Texel. Aanleiding is het toene mende verzet tegen de vlieg- activiteiten van dit centrum, zowel door lokale mensen als door de (rijks)overheid die uit lijkt te zijn op het zodanig terugdringen van de vliegerij boven en bij Texel, dat de op het vliegveld gevestigde bedrij ven het op den duur heel moeilijk krijgen. Het paracentrum is een van de groot ste klanten van Texel en veroorzaakt daardoor een naar verhouding groot deel van de geluidsbelasting. Het bestuur van de Vlijt-vrienden wijst er op dat het paracentrum de afgelopen jaren tal van maatregelen heeft geno men waardoor de geluidsoverlast sterk is teruggedrongen, onder an dere door de aanschaf van een gro ter vliegtuig waardoor minder vluch ten hoeven te worden gemaakt en het (door technische maatregelen) stiller maken van datzelfde vliegtuig. Een belangrijke overweging is verder dat het paracentrum voor Texel van eco nomisch belang is. Niet alleen ver schaft het bedrijf directe en indirecte werkgelegenheid maar vormt ook een attractie voor het publiek. De toe ristische drukte op het vliegveld wordt voor een groot deel veroor zaakt door mensen die naar de sprin gende parachutisten komen kijken en daarvan profiteert weer het vliegveld restaurant. Onder het motto 'Steun het para centrum' pogen de Vlijt-vrienden nu binnen een week een zo groot moge lijk aantal handtekeningen bijeen te krijgen. Formulieren kunnen worden getekend in het paracentrum op het vliegveld, op camping 'Vredelust' in De Koog en in Het Speelgoedhuis, Kerkplein 3 in Oosterend. ar jeugd bracht zij grotendeels door In de tropen. Maar van sprong is zij Belgische, afkomstig uit Gent. Sophie Brasseur is werkzaam bij Alterra en maakt deel uit van het Üerzoeksteam 'Wad en Zee'. Als jong meisje was zij al nauw tonden met de zee. Ze snorkelde graag rond op de koraal- in van de Indonesische wateren. Toen al stond vast wat ze Ie worden: marinebioloog. Net als Jacques Cousteau, haar iiaslte voorbeeld. Het hoofd van de lagere school in Nederland itelde Brasseur echter als 'compleet gestoord'. Ze liet zich 'door niet weerhouden en studeerde in 1990 moeiteloos af de universiteit in Groningen, waarna ze een baan vond op el. Tegenwoordig is haar aandacht even gericht op andere niien. Onlangs beviel zij van een dochter, Josephine. Ze zijn niet op het eiland gebo ren en getogen, maar wonen hier al zó lang dat ze niet meer van een echte Texelaar zijn te onder scheiden. Waar komen ze van daan en wat bracht hen er toe zich blijvend op ons eiland te vestigen? In de rubriek Aange spoeld dit keer Sophie Brasseur. ■voordeur van de woning aan de mastraat staat uitnodigend open. nummer klopt. Maar een naam- Ije ontbreekt. Beleefdheidshalve i maar even aanbellen. Geen tie. Een onbeschaamde blik door raam levert niets op. Geen teken leven. Dan maar een inspectie- it rond het huis. Nóg een open inde deur. Met daarachter een |e gang die klaarblijkelijk richting leidt. Behoedzaam lopend, be rt op een tevoorschijn sprin- de waakhond, wordt de gang iend. Je zal toch maar op het ver fde adres zijn. Het Belgisch aan- nde kastje kan echter niet mis- Dit moet de woning van Sophie sseur en haar partner Eric Hercu- 2i|n. Versterkt door dit gevoel zet Ie tocht voort. Om uiteindelijk te 'igen in de badkamer, waar sseur bezig is haar drie weken e dochtertje in de kleertjes te men. Brasseur verontschuldigt 'Sorry hoor, Josephine houdt, nog niet aan mijn afspraken. Ze lm vanmorgen een beetje later. En de deuren staan niet altijd open 'de schilders zijn met de buiten- bezig.' !n later, als de koffie is ingeschon- ende babyfoon ingesteld, vertelt sseur hoe ze op Texel belandde. oorsprong ben ik Belgische, "omdat mijn vader bi| ontwikke- shulp werkte, bracht ik een groot Elvan mijn jeugd door in de tropen, kleuter woonde ik in Oeganda, ima keerden we voor een half fjie terug naar Gent. Tot de psche regering hem uitzond naar •onesie. Daar heb ik tot mijn elfde woond. Mijn vader zocht een baan uropa om ons - ik heb nog een ere broer - een Europese middel lij schoolopleiding te geven. Welk dat zou zijn, maakte met zo veel ■toevallig werd het Nederland en wen we neer in Zwolle.' Tot de definitieve verhuizing werd Brasseur tijdelijk onderworpen aan het onderwijs van de Gentse nonne tjes. 'Wat ik me daarvan herinner is dat we allemaal hetzelfde school uniform droegen en heel veel weesgegroetjes moesten bidden. En als de zuster de klas binnenkwam, moest je opstaan en haar netjes be groeten.' Vrijgevochten als zij was, viel de omschakeling toch wel mee. 'Er werd je een vast stramien gebo den. Met voor iedereen dezelfde re gels en normen. Jonge kinderen vin den het wel prettig om in een soort ritme te komen, waarin alles geregeld is.' De omschakeling naar Nederland was veel groter. 'Ik voelde me al niet zo lekker omdat ik in januari op school kwam. Het was donker en het sneeuwde. Beide had ik nog nooit meegemaakt. Dat je in het donker naar school moest, klopte voor mijn gevoel al helemaal met. En die kou. Daar was ik met op ingesteld. Inmid dels ben ik er wel aan gewend. Maar het heeft lang geduurd voordat ik in de zomer geen dikke trui meer droeg.' Brasseur werd bewust een jaar teruggezet vanwege het taal probleem en kwam terecht in de vijfde klas (groep zeven) van de lagere school. 'Ik kon geen woord Neder lands. Thuis spraken we Frans en op de scholen die ik bezocht Engels Het werd een soort overlevingsstrategie om de Neder landse taal zo snel mogelijk onder de knie te krijgen. En de taal was met het enige probleem. 'In Nederland heb je geen vast stramien en word je alleen al op je uiterlijk beoordeeld Met name op school. Ik was gewend kle ren te dragen om in bomen te klim men en gevechten van |ongens te winnen. Ik had geen flauw benul wat op dat moment in was. Bovendien stotterde ik.' Voldoende ingrediënten om als jong meisje flink gepest te worden. 'Maar', vervolgt Brasseur, 'ik had al heel jong van mijn vader geleerd om van me af te bijten. Hij zei me altijd: als ze je te hard pesten, dan doe je je hand in een vuist en mik je ze voor de neus.' En met trots: 'Dat heeft menige neus gekost...' 'Nog een leuk voorbeeld. Ik moest de Cito-toets doen, ik was nog maar een half jaar in Nederland. Het enige dat ik goed kon, waren dingen waar je ruimtelijk inzicht voor nodig had. Bij voorbeeld van die doosjes die je denkbeeldig in elkaar moest zetten. Dat ging perfect. Maar als er dan een vraag kwam, wie is de koningin van Nederland, dat wist ik niet. Volgens het oordeel van het hoofd van de school was ik een soort idiot savant, zoals in de film Rainman. Ik had wel een gave, het ruimtelijke inzicht, maar verder was ik volgens die man gees telijk compleet gestoord. En het was nog maar de vraag of ik de huishoud school zou halen. Hij wilde gewoon met snappen dat ik dat soort vragen niet kón weten. Mijn ouders hebben echt moeten knokken om mij op een normale school te krijgen, want die man wilde me het liefst naar een Lom-school laten gaan.' Het werd uiteindelijk HAVO, met daarop aan sluitend Atheneum. 'Wat ik wilde worden, stond voor mij vast. Marinebioloog. Die keuze had ik in Indonesië al gemaakt. Daar snorkelden we altijd op de koraal riffen. Er is niets mooier dan dat.' Haar grote voorbeeld was Jacques Cousteau, die prachtige films over het leven onder de zeespiegel maakte. Een soort kruistocht ter be scherming van de natuur. 'Het enige probleem was om de goede richting te vinden. Om te weten wat je moet studeren. Dat bleek biologie te zijn. Belandde ik in Nijmegen. Ook omdat ik samen met Eric, die ik toen al kende, wilde studeren.' De ecologi sche studie in Nijmegen bleek ech ter te beperkt en Brasseur besloot over te stappen naar Groningen. 'We probeerden nog wel voor Eric een parallelle studie in Groningen te vin den, maar dat lukte met.' Eric bleef in Nijmegen en Brasseur stortte zich in Groningen op de marinebiologische vakken, die in samenwerking met het NIOZ werden gegeven, waardoor zij geregeld op Texel logeerde. Ih de Potvis, de behuizing van het NIOZ. Het was niet haar eerste ontmoeting met Texel. 'Toen wij nog in Zwolle woonden, kwamen we altijd met Pa sen op het eiland. Mijn vader is een grote vogelliefhebber. Omdat hij zo'n vogelfreak was, had hij een groepje mensen verzameld. Studievrienden, die vroeger al onder zijn leiding naar vogels keken. Nu kwamen zij met hun gezinnen naar Texel. Eind jaren ze ventig was dat. Dan sliepen we met zo'n tien Belgische families op de Vogelmient. Dat was altijd heel gezel lig. Deden we een rondje Texel met alle kinderen terwijl de ouders aan het uitpuffen waren. Die waren om vier uur 's nachts al opgestaan om vogel tjes te kijken.' De babyfoon begint te kraken, Josephine kondigt zich aan. Brasseur aarzelt even. Zal ze al wel of niet... Nee, beslist ze kordaat, het is nog geen tijd en ze vervolgt haar verhaal. 'De studie was interessant maar met diepgaand genoeg. En ik was het met helemaal eens met de man van de zoölogische richting, de dierenkant Ik kon niet zo goed met hem over weg. Gelukkig ben je in Nederland niet gebonden aan één universiteit. Je kunt ervoor kiezen aan meerdere universiteiten te studeren om uitein delijk toch in Groningen af te stude ren. Zo studeerde ik in Amsterdam tropische ecologie, gericht op koraal riffen en dergelijke, en vervolgens in Wagemngen visserijkunde. Veel theo rieën daaruit vormen de basis voor populatiewerk.' In die tijd ontmoette Brasseur iemand die haar uiteindelijk op Texel deed belanden. 'Er werden studenten marinebiologie gezocht die geïnte resseerd waren om in Indonesië, op Ambon, op zoek naar zeekoeien te gaan. Ik was daar erg mee ingeno men Uiteindelijk liggen daar toch voor een deel mijn roots. Het onder zoek kon ik tevens als afstudeer project gebruiken.' Omdat er bij het project niemand betrokken was die enige ervaring had in zeezoogdieren- kunde nam Brasseur contact op met het IBN-DLO. de voorganger van Alterra. 'De enige deskundige in Ne derland op dat gebied is Peter Reijnders. Hij was geïnteresseerd in het project. En hij ging uiteindelijk voor een tijdje mee om het project te leiden. Nadat ik terugkwam uit Indo nesië, schreef ik mijn scriptie en stu deerde in Groningen af. Reijnders stuurde me een felicitatie met daarin de boodschap' ik heb drie maanden werk voor je op Texel, het editen van een boek over zeehonden. Ik zit er nog steeds. Als onderzoeker zee zoogdieren.' Haar werkterrein is breed. 'Het richt zich voornamelijk op de zeehondenpopulatie en hoe de zeehond zijn omgeving gebruikt. Maar ook op de invloeden van het menselijk gebruik op de directe om geving van de zeehond Brasseur wordt onrustig. De geluiden die de babyfoon nu laat horen zijn niet meer te negeren. Josephine heeft honger. Eenmaal in de armen van haar moeder kalmeert ze en sabbelt genoeglijk op een fopspeen. Tweeën eenhalf jaar bewoonde Brasseur een kamertje in de Potvis op 't Horntje. Totdat zïj een klein appartementje op een boerderij kon huren, 'In de week enden zat ik in Nijmegen. Bij Eric, die daar inmiddels in een schrijvers collectief zat. Maar na drie jaar werd ik daar helemaal tureluurs van. Tegen die tijd werd Eric zelfstandig schrijver en kwam hij ook naar Texel. We wa ren toen al tien jaar bij elkaar. We huurden tijdelijk woonruimte in een boerderij aan de Noorderhaaks en keken ondertussen uit naar een ge schikte woonplek.' Vervolgens vonden ze in Oudeschild een klem huisje dat aan hun wensen voldeed. Het was het eerste huisje dat in de jaren vijftig aan de Loods- singel gebouwd is. De voormalige woning van Klaas van Moppie. De oorspronkelijke bewoner had het zelf gebouwd en er sindsdien niets meer aan veranderd. 'In die periode was ik eventjes twee maanden werkloos. Dat kwam goed uit. Die tijd benutte ik om te bouwvakken. Alle plafonds gingen eruit en overal legden we nieuwe bedrading aan.' De twee maanden vlogen voorbij. De tijd begon te dringen 'We hadden nog één dag. De plafonds zaten er weer in, maar moesten nog afgewerkt worden. We moesten ons echt bezig gaan houden met de voorbereidingen van de verhuizing. Laat de sleutel van het huis maar hier, zei onze buurman. Dan zet ik nog wel even wat weg. Richten jullie je maar op de verhui zing...' Groot was de verrassing toen alle plafonds de volgende dag keu- -.4, m In grote tuin van Sophie Brasseur en partner Eric Hercules aan de Julianastraat is ruimte voor één van de werken van kunstenaarscollectief Wantij die tijdens de Natuur- maand nog in de Dennen stonden. Hier poseert Brasseur met dochter Josephine. rig afgelakt bleken. Een verrassing van de buurman. Tot half drie in de nacht was hij bezig geweest om het af te krijgen. 'Zonder dat we er ook maar iets van afwisten. Fantastisch toch. zo'n buurman!' Ze hadden het goed naar hun zin in Oudeschild 'We hadden een grote tuin waar we, als het maar even kon, in te vinden waren Alleen het huis was en bleef klein. Het was net zo groot als nu mijn woonkamer is. Daar zat alles in. Een trappenhuis en een keukentje van twee bij één. Het pro bleem was dat we permanent logés hadden. In de zomer was dat niet zo erg. Maar Eric, die thuis werkt, had in de woonkamer zijn werkplek. Vooral in de winter was het echt behelpen.' Ze overwogen om het huisje te ver bouwen. Maar toen hun wensen een maal op papier stonden, kwamen ze er al snel achter dat het niet haalbaar was. 'Het zou betekenen dat we er nóg een huis aan moesten zetten. Dat was geen optie.' 'Anderhalf jaar geleden kwam dit huis te koop. De voormalige dokters woning aan de Julianastraat in Den Burg. Om de knoop door te hakken, was wel even moeilijk. We wisten dat er een hoop onderhoud aan vast zat. Maar we besloten het toch maar te doen.' Hoewel ze nog lang niet klaar zijn met het opknappen, hebben ze er geen spijt van gekregen. 'Onze belangrijk ste motivatie was een groter huis en een grote tuin. Want in de zomer le ven we altijd buiten Als je dan maar een veredeld terrasje ter beschikking hebt, dat is mets voor mij. Dit plekje is gewoon uniek Midden in het dorp en vlakbij de winkels.' 'Oudeschild is de eerste plek waar we als vaste inwoners kwamen te wonen. Het is een kleine gemeen schap. Maar daar hou ik wel van. De mensen waren er erg gastvnj. Niet alleen de buren, maar iedereen die je er ontmoette. Zoals op de dijk als je de hond uitliet. Daar heb ik veel vrien den aan overgehouden Daar waar je in Oudeschild iedereen aan kunt spreken, duurt het in Den Burg lan ger om mensen te leren kennen. Dat je weet wie er bij jou in de straat woont. Wij vonden het heel fijn om in Oudeschild te beginnen. Maar we vinden het hier ook prettig Het enige dat ik echt mis is de dijk.' Met een blik op de kleine Josephine zegt Brasseur: 'Dat ik op Texel wilde wonen, heeft vooral te maken dat ik het heel erg prettig vind dat je met achter je rug hoeft te kijken of het wel veilig is om door een steegje te lopen. En dat je met hoeft te controleren of je autodeuren wel op slot zijn Dat is zo fantastisch. Het is een .soort ge voel van veiligheid dat je nergens anders aantreft. Dat vind ik heel erg prettig En nu is het tijd voor de kleine meid.. Ingrid de Raad

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 7