r' Jouw Sint Jan-complex omend najaar van start ^1® Met de burgemeester uiteten bij je zus Magazijnbeheerder sneller dan de computer Gzslgggd 1-1-2 TEXELSE 7 COURANT Zomerconcert Bert Koelewijn )rtrek muziekdocent Jan Kühne Collecte Voetballen in Oosterend Geflest Wat ik zeggen wou. Prijswinnaars 3zeltekeningen Jonge atleten bewijzen zich Busvervoer voor uitgaanspubliek VRIJDAG 14 JULI 2000 J keerst in die computer moet ki]- velke code een onderdeel heeft, I' de klant maar onnodig lang l iten Ik weet uit mijn hoofd wel 3het m voorraad heb.' Magazijn- srder Martien Veeger staat bij ie Mechanisatie in Midden and, waar hij deze week 35 jaar zaam is, bekend als een wande- eencyclopedie. Verantwoordelijk over 20.000 verschillende onderdelen weet hij uit het hoofd precies welke zes- tot negencijferige code bij een bepaald artikel hoort. Maar het op peil houden van die spullen gaat toch zeker wel per computer? Voorraad beheer is bij de jubilaris een kwestie van fmgerspitzengefühl waarbij de computer slechts een hulpmiddel is. Het is wel een werkwijze waar het Kühne heeft woensdag afscheid omen van de muziekschool. Na i twintig jaar lesgeven wil de 50- e Kühne zich volledig storten op zelf spelen van muziek. Hij blijft aan als dirigent van de Big Band inveertig leerlingen van de «school hebben op nesdag, toen burgemeester Joke lorp op De Zeven Pannekoeken solide vierzitsbank in gebruik op uitnodiging van de Ezel- niging een (ezel)tekening ingele- al dan niet voorzien van een itiftende ezelnaam. Een deskundige tkschool-directeur Maaike Deckers overhandigde Kühne een concertbon. (Foto Bart Bosch) leiverkers e'n leerlingen van Mu ziek- Dansschool Texel zongen een bekende schlager waarvan de tekst op de persoon van Kühne was toe geschreven ('Zoals Jan is er geen één!'). Daarna werd het feestje met drankjes en hap/es voortgezet. Als opvolger van Kühne is de Alkmaarse Jenneke Gerritsen aangetrokken. bedrijf en de klanten blindelings van op aan kunnen. Reden voor zijn col lega's de trouwe medewerker woensdagavond op te laten halen met de T-ford van Jan Geus en te onthalen op een weldadig diner in restaurant Het Binnenhof in De Koog. (Foto Gerard Timmorman) De collectanten die afgelopen week op pad waren voor de Maag Lever Darmstichting hebben op het eiland een bedrag van 5762, 15 opge haald, als volgt verdeeld over de ver schillende wijken Eierland ƒ405,85, Oudeschild ƒ727,70, Oosterend 872,60, De Cocksdorp 508,95, Den Burg ƒ3247,05. Voor de overige dorpen worden voor het volgend jaar nog collectanten gezocht. Gegadig den kunnen contact opnemen met Lilian Koorn, tel. 312245. Giften kun nen nog worden overgemaakt naar giro 2737 ten name van de Maag Lever Darmstichting in Nieuwegein. Op het terrein van de muzieknis aan de Oranjestraat in Oosterend wordt zaterdag gevoetbald. Technische spelers kunnen hun hart ophalen, want er wordt gespeeld met teams vann/ier en de doelpunten moeten worden gemaakt in kleine doelen. De activiteit was vorig jaar een groot succes en de organisatie verwacht daarom ook dit keer een flink aantal deelnemers. Deelname is gratis en staat open voor voetballers van alle leeftijden. Het toernooi begint om 19.00 uur. De bekende organist Bert Koele wijn verzorgt dinsdag het vierde zomeravondconcert in de serie die wordt georganiseerd door de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. Hij wordt bijge staan door panfluitiste Noortje van Middelkoop en trompettisten Her man en Henk-Jan Drost. Op het programma staan werken van on der anderen Bach, Handel, Mozart en S. Kart-Elert. Locatie is de RK kerk van Den Burg. De in 1953 in Spakenburg geboren Bert Koelewijn is al sinds vele jaren een geziene gast op Texel. Hij geniet bekendheid als organist, pianist, koordirigent en arrangeur. Aan het Utrechts conservatorium behaalde hij in 1979 zijn graad voor Hammond orgel bij Emiel Simonis en in 1980 voor kerkorgel bij Kees van Houten. Aan het Hilversums conservatorium, waar hij les kreeg van Matthijs Ver schoor, verwierf hij in 1989 het piano- diploma. Daarnaast volgde hij de Gehrels-zomercursus en diverse cur sussen voor dirigenten Koelewijn is sinds 1974 als docent verbonden aan de Regionale Amersfoortse Muziek school. Momenteel is hij dirigent van meerdere koren. Als dirigent en orga nist treedt hij geregeld op in het bui tenland. Zo was hij actief in Canada, Tsjechië en Engeland. Noortje van Middelkoop studeerde aan het conservatorium in Hilversum panfluit bij de Roemeen Nicolae Pirvu. In 1996 behaalde ze, cum laude, het diploma Docerend Musi cus en in 1998 behaalde ze haar graad Uitvoerend Musicus. Master- classes volgde ze bij Simion Stanciu en George Zamfir. Van Middelkoop geeft geregeld concerten in bmnen- en buitenland en werkte mee aan di verse CD-opnames. Herman (1947) en Henk Jan (1971) Drost zijn beiden amateur-musici die meer dan verdienstelijk spelen. Hun opleiding genoten ze aan de Regio nale Muziekschool te Amersfoort bij respectievelijk Jac. Boer en Henk Brouwer Henk-Jan studeerde bo vendien enkele jaren bij Wim van der Vliet aan het conservatorium in Utrecht. Sinds 1988 vormen ze een veelgevraagd duo in binnen- en bui tenland. Ze werkten mee aan meer dan zestig CD-opnames en zijn veel vuldig te horen op radio en televisie. Een hoogtepunt was het optreden tij dens het laatste défilé voor (toen nog) koningin Juliana. De oudste van het duo beëindigt aan het eind van dit jaar zijn carrière. In november geeft het duo een afscheidsconcert in de Grote (of Sint Joris) Kerk te Amersfoort Het concert in Den Burg begint om 20.15 uur. De toegang is zoals te doen gebruikelijk gratis. Na afloop wordt gecollecteerd om de kosten te bestrijden. 'Gejutte flessen van glascontainer gered' stond er in de Texelse Courant van dinsdag 11 juli. Dit moet zijn: 'Gejutte flessen door de jutters van Flora van Meijert Spigt voor tien cent per stuk gekocht.Op 10 januari 1984 hebben ,wij ze naar Oudeschild ge bracht, waarna ze keurig en goed overzichtelijk op het dak van de Deense schoener Activ zijn tentoon gesteld. Spigt wilde de collectie niet in de glascontainer gooien, daar jut je met voor!! Makkers van Oudeschild, jammer dat jullie zulke informatie verstrekken. Misschien dat jullie in het vervolg eerst even het Schipbreuk en Juttersmuseum Flora kunnen bellen!! De jutters van Flora, De Koog. Naschrift redactie: De indrukwekkende verzameling fles sen van Meijert Spigt is lang met of slechts ten dele in het Maritiem en Jutters Museum te zien geweest. Na een ingrijpende en arbeidsintensieve operatie hebben de flessen de plek gekregen die zij verdienen. Dat was voor de redactie van de Texelse Cou rant reden om de collectie onder de aandacht van de lezers te brengen. De vraag of Spigt de flessen nu wel of niet wilde weggooien, kan eigen lijk maar één iemand beantwoorden: Meijert Spigt zelf. Op een videoband, die bij het MJM te zien is, zegt Spigt: 'Ik wilde de flessen in de glasbak gooien, maar mijn dochter heeft er voor gezorgd dat ze naar het mu seum in Oudeschild gingen.' 'Je moet van zo 'n puzzel nooit direct de oplossing insturen, want dan be land je onderop de stapel en win je nooitHet advies van de winnares van vorig jaar, buurvrouw Manana Bij voet, legde Ans Commandeur- Veeger geen windeieren. Uit de om vangrijke stapel inzendingen van mensen die de gemeentelijke begrotingspuzzel juist oplosten, werd zij getrokken als winnaar van de eer ste prijs: een etentje met burgemees ter Joke Geldorp. Het uitje (waarbij ook echtgenoot Hans mee mocht) vond woensdagavond plaats in Het Kompas, het restaurant van zus Els Veeger en zwager Willem Ham. 'Dat leek me leuk. Het is er klein en gezel lig en je kunt er lekker eten', ver klaarde Commandeur haar keuze. Het gerucht dat ze nooit eerder bij haar eigen zus had gegeten, ontkende ze stellig. 'Ik ben hier een keer geweest tijdens een familie-uitje. En samen met m 'n moeder, toen die hier at met wat mensen die mijn vader hadden gekend. Het werd een geanimeerd samenzijn jury, bestaand uit kunstschilder René Kui|per, notaris Floris Kluit en tekst schrijver Theun de Winter, heeft er na rijp beraad tien gekozen die met een prijs worden beloond. Daarbij is reke ning gehouden met de verschillende leeftijden van de jeugdige artiesten De eerste prijs gaat naar dfe 12-jarige Natasja Witte, de tweede naar de 5- jarige Ben Brouwer en de derde naar de 8-jarige Melanie Kalverboer. Iets minder maar ook erg bijzonder was het niveau van de tekeningen van Charity Wetsteen (6 jaar), Jeske Tjepkema (7 jaar), Edward Vonk (5 jaar en de enige die niet op de Bruinvisschool zit), Katja van Dooijeweerd (4 jaar), Jeffrey Betsema (5 jaar), Bram Lammers (6 jaar) en Carla Kalverboer (6 jaar). In de laatste week voor de grote va kantie zal een delegatie van de Ezel vereniging de prijzen op school uit reiken. Bovendien heeft notaris Kluit voor alle andere deelnemers een spe ciale verrassing in petto. bouw van een wijksteunpunt met 32 seniorenwoningen de plaats van het voormalige verzorgingstehuis Sint Jan de komende herfst beginnen. De voor het wijksteunpunt todigde provinciale subsidie van 1,2 miljoen gulden is initief toegezegd en er is overeenstemming bereikt over prijs waarvoor de Woningstichting Texel (die het project voert en exploiteert) het oude Sint Jan met ondergrond Brneemt van het Zorgcentrum Texel. laatste was geruime tijd een angrijke hinderpaal. De provin- hanteerde andere normen dan Woningstichting waardoor men en een 'gat' aankeek van een miljoen gulden. Volgens direc- r Jan van Andel van de Stichting nen Texel is het aan de con- j; ictieve houding van de provin ces gedeputeerde Enno Neef) te danken dat dit probleem uit de weg kon worden geruimd. De Woningstichting neemt nu voor een gering bedrag het oude ge bouw over. Met de kosten van sloop en bouwrijp maken ontstaat dan een voor Texel gangbare bouwgrondprijs. Aannemer Willem Bakker kan dus direct na de bouwvakvakantie begin nen met het slopen van het verzorgingstehuis Sint Jan dat al meer dan een half jaar geleden werd ontruimend. Er is inmiddels bouwver gunning voor het nieuwe complex dat ook 'Sint Jan' gaat heten en waarin nog enkele elementen van het voor malige verzorgingstehuis zullen wor den verwerkt, zoals de gevelsteen met de afbeelding van Sint Jan en het beeld dat de herinnering levend houdt aan de zusters die decennia lang de scepter hebben gezwaaid in de katholieke ouderenzorg. Architect Ronno Honmgh uit De Koog ontwierp het nieuwe complex, dat bestaat uit het centrum voor de Stichting Welzijn Ouderen 15 koop woningen en 17 huurwoningen Ge zien vanaf de Beatrixlaan bevinden de huurwoningen zich in een vleugel van drie verdiepingen links van het wijksteunpunt. Rechts is de vleugel met koopwoningen over vier verdie pingen (totale hoogte 11 meter) met daaronder - uniek op Texel - een par keergarage voor vijftien auto's. Beide soorten woningen zijn beschikbaar in verschillende grootten. De huur van de huurwoningen zal liggen tussen 800,- en ƒ900,- per maand. De koopwoningen kosten rond ƒ400.000,-. De duurste bevinden zich in de hoogste verdieping, die a(ls een soort penthouse is uitgevoerd. De belangstelling voor de huizen is bijzonder groot. Hoewel er nog niet is geadverteerd hebben zich al tach tig potentiéle huurders en kopers aangemeld. Bij de toewijzing zal on der meer worden gelet op de leeftijd (de oudste gegadigden gaan voor) en verder zal waarschijnlijk het lot moe ten beslissen. Het centraal gelegen wijksteunpunt zal In één bouwlaag worden uitgevoerd, maar wordt voor zien van een puntdak met torentje. Het omvat een drietal grote zalen, een dagverblijf, spreekkamer, kantoor, verkeersruimte, keuken, bar en zol der. De bouw wordt uitgevoerd door Draisma uit Makkum, omdat op Texel geen aannemer was te vinden die de tijd en de capaciteit had. Inmiddels is een bouwteam gevormd (bestaande uit aannemer, architect en Stichting Wonen) dat zich onder meer zal be zig houden met de laatste calculaties en het kiezen van materialen en bouwmethoden waardoor het project binnen het beschikbare budget kan worden gerealiseerd Tuin Veel werk wordt gemaakt van de tuin rond het totale complex. Het ontwerp daarvan is in handen gegeven van het bureau Mien Ruys in Amsterdam, dat er niet alleen een fraaie combinatie van planten en struiken van zal ma ken maar tevens een aantrekkelijke ontmoetingsgelegenheid voor de bewoners en mensen uit de buurt. Er is zelfs een jou de boules-baan in opgenomen. rQevci (öeotrixloon) Swf Jan'-complex van huurwoningen (links) en koophuizen flankeren het wijksteunpunt van de Stichting Voorzieningen Ouderen Texel. De gevels zullen in donkere steen worden uitgevoerd. De dakbedekking bestaat uit ne 9eglazuurde pannen (Foto Dirk Kuiten Bij de derde wedstrijd in de pupillen- competitie voor atleten, zaterdag op het complex van AV Hera in Heerhugowaard, hebben de leden van AV Texel zich goed laten zien. Dat gebeurde onder slechte weersom standigheden. De zon liet zich 's och tends nog wel even zien, maar daarna volgden de buien elkaar op. Vooral tijdens technische nummers als hoogspringen, kogelstoten en verspringen zorgden deze voor de nodige hinder Johanna Wouda kwam op haar spe cialiteit, de 1000 meter, tot een goede tijd: 4.26.9 minuten. Ze werd daar mee derde. Op dezelfde afstand werd Klaas Uitgeest, die nog maar kort aan atletiek doet, heel knap zesde bij de pupillen B. Bas Vos behaalde in deze categorie een verdienstelijke der tiende plaats. Ook het kogelstoten was bij Vos prima verzorgd. Bij de A-pupillen traden Ferry van der Vis en Jim Heerschap in het strijd perk. Van der Vis kwam tot een zesde plaats op meerkamp. Vooral zijn prestatie bij het balwerpen (de voor loper van het speerwerpen) was erg goed: 26.29 meter. Heerschap ein digde vlak achter zijn clubgenoot op een negende plaats. Zijn beste pres tatie leverde hij bij het verspringen: 3.26 meter. Joren Zwaan, Leroy Vermeulen en Robert Witte waren de Texelse afgevaardigden bij de eerste jaars pupillen A. Zwaan, die op een achtste plaats eindigde, werkte een goede spnnt af. Voor 60 meter had hij 10.8 seconden nodig. Vermeulen werd negende en toonde zijn talent bij het kogelstoten. Zijn worp van 5.41 meter was goed voor een vijfde plaats op dit onderdeel. Judith Witte uit Oudeschild is aan de Hogeschool van Leiden afgestudeerd als Sociaal Kunstzinnig Therapeute. Zij is werkzaam in Huize Thomas in Rotterdam, een dagopvang voor kin deren met een ontwikkelingsstoornis. Marije Bakker (22) uit Den Burg is aan de Hogeschool Amsterdam ge slaagd voor de opleiding architec tuur/stedenbouw. Zij vervolgt haar studie in de hoofdstad aan de Aca demie voor Bouwkunst. Aris van der Vis uit Oosterend is aan het ROC in Den Helder, afdeling zee visvaart, geslaagd voor het diploma stuurman/werktuigkundige (SW 4). Hij heeft het afgelopen jaar op diverse kotters stage 'gevaren'. Hij heeft in middels een vaste stek gevonden op de TX 21 met de burgemeester, die het echt paar van huis ophaalde. De gespreks onderwerpen waren divers, zo verze kerden beide vrouwen, en liepen uiteen van familieaangelegenheden tot de bestuurlijke zaken van Geldorp. En toen ze niet konden beslissen wat er op tafel moest komen - lamsrug of nbeye - werd besloten van beide ge rechten één portie te bestellen en die te delen. Zijn broer Richard van der Vis heeft aan hetzelfde onderwijsinstituut het certificaat stuurman/werktuigkundige (SW 4) en maroff (handelsvaart) be haald. Het komend jaar is hij stagiair bij diverse bedrijven. Maarten Brugge (20) is aan de Mid delbare Bosbouwschool in Velp ge slaagd voor de opleiding Bos- en Natuurbeheer. Klaar om te gaan eten. Els Veeger, rechts achter Ans Commandeur en burgemeester Geldorp, heeft het hoofdgerecht opgediend. Links Hans Commandeur. (Foto Joop Rommets) Thijs Westerlaken is aan het ROC in Den Helder geslaagd voor de oplei ding stuurman/werktuigkundige (SW 5) voor de zeevisvaart. Om een snelle afvoer van het uitgaanspubliek vanuit De Koog te bevorderen, worden deze zomer op zaterdagavond weer speciale bussen ingezet. De (gele) borrel- bus rijdt richting Den Burg, de (rode) Metrolijn gaat naar het noor den van het eiland. De bussen ver trekken vanaf de bushaltes aan de Nikadel op de zaterdagen 15,22 en 29 juli en 5,12 en 19 augustus. De borrelbus wordt beschikbaar ge steld door Connexxion, in opdracht van de gemeente. De kosten bedra gen 5,- per persoon per rit. De bus rijdt richting noodcamping en vervol gens naar Den Burg, waar wordt ge stopt op de Elemert en bij de normale halteplaatsen De vertrektijden zijn om 3.00 en 3.30 uur. De Metrolijn is een initiatief van dis cotheek De Metro. Ook hier moet ƒ5,- worden betaald, maar wie De Metro heeft bezocht en er een stempel heeft gehaald, mag gratis mee. De bus rijdt naar De Krim en De Cocksdorp en vertrekt om 2.45, 3.00, 3.15 en 3.30 uur. Bij horeca- en recreatiebednjven zul len posters worden verspreid met in formatie en de vertrektijden. Uiter aard kan het publiek op deze avonden ook gebruik maken van taxi's. Deze vertrekken van de regu liere standplaats. DAAR RED JE LEVENS MEE

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 7