ïeen Nederlandse /ieringen meer in Koger RK-kerk Aanschaf bluswagen op losse schroeven door faillissement? ifBUm Pfh i Cjrocn ^warL-Jexels in het harL, Café en restaurant Het Oude Veerhuis verkocht Koetsier gewond na curieus ongeval rste Dakota sinds de ramp op Texel geland r M ibegrip over besluit kerkbestuur (uzie zangkoor rdeelt Kogers uwenoude fles jn opgedoken I -J „f-* Tuin m Veilige cross Triatlon voor Bakker m Wie een ei legt... 'Ernst en Bobbie' wordt uitgesteld TEXELSE'^COURANT SUPER DE BOER GERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11498 DINSDAG 25 JULI 2000 vertenties/abonnementen/bezorging: nbaan 6 jl MC Den Burg .loon 0222 - 36 26 00 .Iax0222 -31 41 11 rschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van Langeveld de Rooy bv, Postbus 111790 AA Den Burg Rooms Katholieke kerk in De I worden geen Nederlands- RK-vieringen meer gehou- Het besluit daartoe is geno- door het Texelse kerkbestuur, langeeft dat de slechte sfeer in de Koger kerkgemeen- pde oorzaak is voor de beslis- Maar het koor verwijt het lestuur dat het zonder rugge- ak met de Koger gemeen- pde deur heeft dichtgegooid, uitse en de oecumenische gen, waarvoor veel belang- ng bestaat, blijven gewoon laan. aal per maand kwamen Rooms (eken uit De Koog en omstre- j elkaar voor een Nederlandse I. Maar net als in de andere dor- oopt ook in de badplaats het ezoek terug, was het moeilijk ten te vinden en liepen de in- :en terug. Maar waar in de an- larochies de sfeer goed blijft, lie in De Koog steeds verder waarts. Meest omstreden fac- nen de kerkgemeenschap is de ■stelling van het kerkkoor, dat leiding staat van dirigent en Hennie van der Sande- ef. Ze laat zich bijzonder te- el^teld uit over het besluit van het stuur. 'We hebben op allerlei ren geprobeerd de kerkbanken fcezet te krijgen. De Koog is een lengemeenschap en daar moet ie planning van de vieringen ng mee houden. Maar de data n steeds verkeerd geprikt. Net en en zo, als de mensen al weg viel met het kerkbestuur niet praten.' hel kerkbestuur wordt aange- le «sl van het Nederlands Instituut cheeps- en onderwater Ar- gie hebben uit een wrak ten van Texel een 300 jaar oude Ie wijn opgevist. De fles werd len in een houten wrak dat uit het begin van de acht- eeuw, dat op ongeveer tien liepte ligt. De fles heeft geen m ook de naam en herkomst schip zijn onbekend. Profes- wijnkenners gaan volgende van de wijn proeven. Of de Je smaak zal vallen, is twijfel- De kans dat zeewater dat b kurk is gedrongen is name- >t. Om uitdroging van de kurk (omen, wordt de eeuwenoude lopig onder water bewaard. V, K' irlo geven dat er in de afgelopen jaren juist veel inspanningen zijn geleverd om de kleine Koger kerk gemeenschap in stand te houden. 'We konden echter geen oplossing vinden voor de toenemende ver deeldheid, met name binnen het koor.De onenigheid leidde er toe dat twee koorleden, die door de rest van het zanggezelschap als 'rebels' wor den omschreven, uit het koor zijn gestapt. 'Het rommelde inderdaad binnen het koor. Ze zijn gestopt en weer opnieuw bêgonnen, maar dan zonder een aantal van de vaste men sen bevestigt Jan Zijm, die samen met Duw Maas en Ben Thole lid is van de Koger wijkraad. 'Het koor gaf aan dat het hele zaakje nu weer op z'n pootjes staat. Maar de sfeer binnen de kerk is nog altijd niet goed. Gelo vigen hebben de Koger kerk daarom de rug toegekeerd.' Maar volgens kerkbestuur kijken ook andere kerk bezoekers elkaar niet meer aan 'Dat spreekt boekdelen over de sfeer. Toen het bestuur geen uitweg zag, is besloten een punt te zetten achter de Koger vieringen.' Gepasseerd Het koor en de wijkraad voelen zich gepasseerd. Zijm: 'We kregen een uitnodiging om te praten met het kerkbestuur, 'om van gedachten te wisselen over de toekomst van de kerk van De Koog', zo werd ons ver teld. We dachten dat de kerk mis schien in de wintermaanden dicht zou moeten, omdat er dan te weinig mensen zitten om de kachel te laten branden. Maar toen we goed en wel Redactie: Warmoesstraat 45, Den Burg telefoon 0222 - 36 26 20. fax 0222 - 32 30 00 e-mail: tcnieuws@tref.nl Buiten werktijd: Joop Rommets, tel. 31 94 05 of 06-20 31 59 89 Losse nummers 1,70, abonnementsprijs 60,40 per half jaar. In de Rooms Katholieke kerk in De Koog worden voorlopig geen Nederlandstalige RK-vieringen gehouden. iFoto Gerand Timmerman) bij de pastor zaten, bleek dat er al was beslist. Na tien minuten stonden we weer buiten. We stonden perplex. Op de terugweg in de auto vroegen we ons af: bestaat de wijkraad nu nog wel?' De kerkraad geeft aan dat hier over nog een beslissing moet worden genomen. Koordirigente Van der Sande heeft geen goed woord over voor het be sluit. 'Het is bij ons héél hard aange komen. En dan zo'n kil briefje waarin je dat wordt medegedeeld Ze weet Lees verder pagina 5 Roland Visser en Johan Eldering worden de nieuwe eigenaren van restaurant Het Oude Veerhuis en café Het Vooronder op de haven van Oudeschild. De exploitanten van 't Cafeetje in Oosterend hebben het pand gekocht van Henk en Nel Aubertijn- Dik. De vennootschap onder firma Aubertijn-Dik kon na het recente ver trek van uitbater Willem Roeper weer vrijelijk over het beeldbepalende pand beschikken. De kopers stonden in de rij. Visser en Eldering toonden vanaf het eerste uur belangstelling en waren het langst in gesprek met het echtpaar Aubertijn. De partijen zijn mondeling tot een akkoord gekomen. Alleen de laatste details moeten nog worden ingevuld en het koopcontract getekend, maar dat is volgens de betrokkenen slechts een formaliteit. Eén dezer dagen zal het pand worden geleverd. 'We hadden natuurlijk al langer het voornemen om te groeien. Stilstand is achteruitgang, zeker in de horeca', aldus Eldering. Hij wil nog niets kwijt over de plannen die het ondernemersduo met het voormalige Stoombootkoffiehuis heeft. 'Simpel weg omdat we er nog niet helemaal uit zijn. Ook niet of we het pand de oude naam teruggeven. Maar we beseffen wel dat het om een karak teristiek gebouw gaat, waarmee je vanuit cultuurhistorisch oogpunt zorgvuldig moet omgaan.' Eldering sluit niet uit dat het etablissement nog dit seizoen de deuren opent, maar in principe is de heropening voor vol gend seizoen voorzien. De aanschaf van een nieuwe brandweerwagen door de gemeente Texel wordt ernstig vertraagd als gevolg van het volkomen onverwachte faillissement van de hoofd aannemer Rosenbauer uit Hedel. De brandweerleiding heeft inmiddels een ander bedrijf gevonden dat in staat is het aandeel van Rosenbauer in de assemblage van de wagen over te nemen, maar het probleem is dat op dit moment nog worden gestationeerd, ter vervanging geen der betrokken bedrijven bereid is als hoofdaannemer van een bluswa9en die niet meer op te treden, dus de verantwoordelijkheid voor de hele le verantie te dragen. eengekomen prijs van het demo exemplaar. Vliegveld De oude wagen van De Cocksdorp zou met toestemming van de ge meenteraad op het Vliegveld Texel er jaar na de ramp is zaterdag Bt eerst weer een Dakota op leland. De Doornroosje, met brd 25 leden van de Dutch Association, landde om 12.15 Vliegveld Texel. Een speciale herdenkingsplechtigheid was er niet, maar de inzittenden stonden wel even stil bij het monument ter nage dachtenis van de slachtoffers van de fatale vlucht, die op 25 september 1996 eindigde op de bodem van de Waddenzee. Na onder meer een fietstocht over het eiland, kozen de DDA-leden om 17.30 uur weer het luchtruim. (Foto Barl Bosch) Volgens brandweercommandant Dick Jongeneel gaat het hele pro ject niet door als dat niet lukt. 'We willen één onderneming die de ver antwoordelijkheid draagt en die we dus kunnen aanspreken als er pro blemen zijn. Anders moeten we van voren af aan beginnen'. De aanschaf van de nieuwe wagen die maximaal ƒ450 000,- mag kosten en die de plaats moet innemen van het blusvoertuig dat in De Cocksdorp is gestationeerd, ging al direct niet over rozen. Op advies van de voor deze gelegenheid in het leven geroe pen voertuigcommissie onder leiding van Marius Banda werd destijds de definitieve keus gemaakt aan de hand van een op de Texelse situatie afgestemd programma van eisen Een buitenkansje was dat leverancier Rosenbauer een demonstratiewagen van het gewenste type had, die be duidend beneden de nieuwwaarde kon worden overgenomen. De Texelse brandweer ging daar na toe stemming van de gemeenteraad op in, maar door miscommunicatie was de wagen toen al aan een andere gegadigde verkocht. Marius Banda stelde dat de leverancier in gebreke was gebleven en kreeg gedaan dat een nieuwe wagen van hetzelfde type werd geleverd, echter voor de over- voldeed aan de capaciteitseisen die tegenwoordig gelden voor brand bestrijding op het vliegveld. Eind juni zou een en ander zijn beslag krijgen, maar toen kwam de eerste kink in de kabel. Er bleek iets mis te zijn met het type versnellingsbak in de bestelde bluswagen. Versnellings bakken van de betreffende serie moesten voor aanpassing terug naar Amerika, wat een forse vertraging in de levering betekende. Dat hield in Een bluswagen van het type dat Texel hopelijk toch nog voor het eind van het jaar n gebruik kan nemen. Op de terugweg vanuit Oosterend, waar hij het ringsteken had gewon nen, is koetsier Joop Noom uit De Westen gewond geraakt toen hij werd gesneden, zijn paard op hol sloeg en hij uit het kantelende rij tuig werd geslingerd. Het slachtof fer raakte met zijn hoofd één van de komborden van De Waal en moest per ambulance naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder worden vervoerd. Het was een curieus ongeval, dat vrij dag rond 2115 uur plaatsvond op de Oosterenderweg. Noom was kort er voor samen met echtgenote Joke na een spannende barrage gehuldigd voor de overwinning, waarmee hij zijn positie in het klassement behoorlijk had verbeterd 'Hij was zo groos als wat en zei: misschien word ik nog wel Texels kampioen', vertelt Betty de Leeuw van de organisatie van Tussen Wad en Duin. 'Hartstikke knap. want zijn oude paard was vorig jaar over leden. Hij heeft nu een |ong en oner varen dier, waarmee hij veel heeft getraind.' Het ongeluk ontstond toen Noom - die alleen in het ruituig zat - op de 'Oosterenderweg werd ingehaald door een 66-jarige automobilist uit Den Burg, die daarna direct weer naar zijn eigen weghelft terugkeerde. Lobke, de jonge merrie, schrok en maakte een rare beweging, kreeg het tuigage tussen de benen en sloeg op hol. Het rijtuig kantelde en voor de ogen van de achter hem rijdende Piet Beers en Judith Keuning, die ook hadden meegedaan aan het ring steken, sloeg Noom eraf. tegen het verkeersbord. Het zag er lelijk uit, maar tijdens een behandeling in het ziekenhuis, waarbi| zijn wonden wer den gehecht, bleek zijn toestand mee te vallen. Na een nachtje ter observa tie te zijn gebleven, mocht Noom de volgende dag naar huis Het paard raakte gewond aan het rechter achterbeen. Het bleek nog een hele kunst om het dier te pakken te krijgen. Nadat het tuigage was af gebroken. was het in paniek geraakte dier op hol geslagen en raasde het over de Laagwaalderweg. Anneke Eelman en Judith Keuning achter haalden het paard met de auto en gingen er met knipperende lichten voor rijden. Na enige tijd begon het wat zachter te lopen, waarna Keuning uit de auto stapte en het dier kon kalmeren. Het houten koetsiersri/tuig - volgens kenners een fraai onderhouden al behoorlijk oud exemplaar - raakte flink beschadigd, maar kan hoogst waarschijnlijk worden gerepareerd. Of het echtpaar Noom tijdens het lo pende kampioenschap nog in actie komt. is onzeker. Bewoners en personeel van het Ver pleeghuis hebben vrijdagmorgen de aan de Hollewal grenzende tuin in gebruik genomen. Pagina 4 Niet veilig of met verzekerd. Met die keus in het achterhoofd, organi seerde de MAB de veiligste cross die ooit op Texel werd gehouden. Maar of het ook de meest spectaculaire was, werd door menig toeschouwer betwijfeld. Door een aanpassing van het parcours belandde er bijna geen auto meer in de sloot. Pagina 4 Tk sta er versteld van dat ik zo snel heb gezwommen, en dat in dat koude water', aldus de 18-|arige Robert. Bakker na afloop van de 1T Texelse kwarttriatlon De junior uit De Koog sleepte hij het officieuze Texelse triatlonkampioenschap in de wacht in een tijd van één uur en 57 minuten. Pagina 5 Een kip die een ei legt, moet ook ka kelen. En dus liet Jaap Hin, voorzit ter van de WLTO-afdelmg Texel zijn licht schijnen over de landbouwvisie 'Met het oog op... morgen'. 'Alles wijst erop dat het schaap uit het Texelse landschap gaat verdwijnen.' Pagina 5 dat de oude wagen van De Cocksdorp nog niet naar het vlieg veld kon en dat leverde een acuut probleem op omdat daar absoluut - een bluswagen met voldoende voor raad blusmiddel paraat moest zijn Dat werd opgelost door leverancier Rosenbauer die een tweedehands wagen beschikbaar stelde voor het vliegveld Texel. Donderslag Afgezien van de vertraging zou alles verder goed zijn gegaan, als de Ne derlandse vestiging van het grote bedrijf Rosenbauer niet failliet was gegaan 'Dat kwam als een donder slag bij heldere hemel. Niemand wist dat het bedrijf problemen had', aldus Dick Jongeneel. 'De vertegenwoordi ger die op weg was naar Texel om de levering van onze nieuwe wagen ver der af te handelen, hoorde het op de boot. De man was totaal ontdaan toen hij aan mijn bureau zat'. Door het faillissement ging de levering van het chassis door Mercedes aan Rosenbauer met door en de anderen Lees verder pagina 2 De show van het televisieduo 'Ernst en Bobbie' die voor 29 juli op de agenda stond, gaat door ziekte van een van de hoofdrolspelers met door. De show is uitgesteld tot zondag 22 oktober eveneens in de sporthal. De voorstellingen beginnen gewoon om 10 30 en 14.30 uur, de entree be draagt 17,50. Kaartjes hoeven niet te worden omgeruild en zijn ook op de nieuwe datum geldig. Mensen die op 22 oktober met in de gelegenheid zijn de voorstelling bij te wonen, kun nen hun kaartjes vóór 21 augustus inleveren bij Trend Media Produkties. Juliana Parklaan 2,3534 AN Utrecht. De aankoopprijs wordt dan terugbe taald (Advertentie) (ffftt ^rjrt J,\fh it Iff bjrt. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE V *Cv, NEE- sticker maar wel geïnteresseerd? Folder verkrijgbaar op Spinbaan b.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 1