Klanten delen vreugde oliebollenman Pirovano Een hele echte Texelaar Besmet met Texelvirus Dver tegenkanters, egen overkanters? Dressuurachttal Kleppertjes naar nationale titelstrijd F amilieberichten .TEXELSE J COURANT Om te onthouden Nioz in teken oordzeedagen yZomer verhaal Zomen >erhaal Wat ik zeggen wou. Veilig Boersen en Reek winnen tijdrit DINSDAG 1 AUGUSTUS 2000 ien jaar lang heeft oliebollenbakker m Pirovano uit Beverwijk gevoch- ioor de vrijlating van zijn broer y (je vrachtwagenchauffeur die jens smokkel van zeven ton hasj e Marokkaanse hoofdstad Rabat angen zat. Hij heeft alti/d volge den onschuldig te zijn. Zaterdag jn hij vrij, nadat koning Moham- j XI hem gratie had verleend. n, die elke week op de markt van Burg present is, trof zijn kraam aren versierd aan. Samen met de Mmeester had Frans Pieterse van Karseboom zijn stand met netjes opgetuigd 'Ik vind het jitig hoe de mensen op Texel met li ebben meegeleefd en nu in de igde delen. Op de boot werd ik al ikgewenst en aan de kraam re- Ihet felicitaties. Sommige klanten spontaan in tranen uitgebarsten tJohn. broer heeft altijd volgehouden •Jiuldig te zijn. Donderdag hoorde i dat Ferry vrij zou komen. De okkaanse koning zou zijn ontroerd reen brief van zijn moeder, die na overlijden van haar man niet ook eens haar kind wilde verliezen. Toen John zijn broer aan de telefoon kreeg en hem het nieuws vertelde, reageerde hij vol ongeloof. 'In Rabat wisten ze namelijk van niks.Vrijdag kreeg John echter van de Marokkaanse ambassadeur in Neder land te horen dat de vrijlating wel degeli/k door zou gaan. 'Ik kon Ferry niet meer bereiken. Toen Radio Ne derland Wereldomroep mij zaterdag belde voor een interview, heb ik me tot mijn broer gericht: "Ferry, je komt vandaag vrij", riep ik.Ferry luisterde in zijn cel mee en pakte zijn spullen. Zondag landde hij op Schiphol. 'Gefeliciteerd! Goh, ik denk: die is er vandaag vast niet1', zegt een Texelse aan de kraam Maar John kan het zich niet veroorloven om een vri/e dag te nemen. Drie keer per jaar is hij naar Marokko gevlogen om Ferry te be zoeken en hem voedsel en medicij nen te brengen. 'Dat heeft me een vermogen gekost 14 en 15 september ontmoeten 1r enschappers, bestuurders en ere beleidsmakers elkaar op antiecentrum De Krinr tijdens Noordzeedagen 2000. De rdzeedagen worden eens per georganiseerd door één van lij! grote onderzoeksinstituten ach met de zee bezighouden, isljaar is het de beurt aan Alterra, irin het IBN is opgegaan. maamste doel van de Noordzee- an is het informeren van beleids- :ers over de laatste ontwikkelin- ,Lj op het onderzoeksgebied van de ogie en natuur van de Noordzee, er biedt het congres bestuurders istenschappers volop de gele nd om ideeën uit te wisselen, jiing voor zee' is het overkoepe- ethema van de lezingen die des- ligen houden over onder meer de e tussen visserij, natuur en mfra- Juur, het vaststellen van habitats a maakbaarheid van natuur op zee. Jutter Maarten Boon zal it Jellen over zijn manier van kust- aer. verwachting komen rond de ^honderd gasten naar De Krim. ioordzeedagen zijn alleen toe- ielijk voor genodigden, waaron- het Texelse gemeentebestuur, ewerkers van het NIOZ en Rijks- rstaat. Mijn zomerverhaal gaat over het wer ken in de horeca. Ik werk in een ge renommeerd hotel met een gouden randje. Gasten verwachten dat wi| hen van dienst zijn, en wij willen dat ook graag. Zij betalen eiVoor en ont lenen er veel genoegen aan onze zorgzaamheid Wij vinden het leuk om te geven, zij om te ontvangen. Er is echter één verschil: wij verdienen eraan. Ik weet niet precies wat voor idee gasten over ons als Texelaars hebben Maar dat wij van een bijzon der soort zijn heb ik aan hun reacties wel gemerkt, 's Morgens achter mijn buffet vragen gasten mij wel eens: 'Komt u van het eiland?' Als ik dan 'jawel' antwoord, bekijken ze me di rect heel anders. Als ze dan vragen waar ik op het eiland woon, vertel ik ze dat ik in de richting van Den Hoorn woon, op een schapenboerderij. Dan bekijken ze me van top tot teen, zo van: Dit is een échte, we hebben nu een hele echte Texelaar gezien. Ik voldoe dan geheel aan de verwach ting van de gast Een bijzondere be zienswaardigheid. Hoewel ik zelf denk dat ik er uit zie als een gemid delde Nederlander, doen reacties over stijl en klasse mij altijd deugd Daar is het ook een hotel voor Zo was er eens een heer die in extase was over onze verrukkelijke wentel teefjes 'Oh! En dat gecombineerd met kaneel en suiker, verrukkelijk!', zei hij. Deze uitbundige reactie ver- 'TT De redactie deed onlangs een oproep aan lezers om een ver haal te schrijven over een zo merse activiteit, een uitje op het eiland of een seizoenbaan. De eerste reactie is afkomstig van een medewerkster die werkzaam is in een gerenommeerd Texels hotel Nieuwe verhalen kunnen worden verstuurd naar de redac tie, Warmoesstraat 45 in Den Burg of email tcnieuws&tref.nl. leidde mij tot een reactie: 'De man die dit ontdekt heeft, heeft alsnog een lintje verdiend.' Waarop die heer vroeg waarom ik nou man zei. 'Zoiets verrukkelijks, dat moet wel van een vrouw komen.' Bescheiden reageerde ik: 'Wij vrou wen denken wel eens te min over onszelf.' 'Ja', zei hij bedachtzaam voor zich uit starend. 'Toch denk ik dat de vrouw uiteindelijk de kroon is op de schepping.' U begrijpt waarom ik zo n plezier aan gasten heb en met lichte tred de zomer doorkom, on danks dat het in de horeca altijd maar druk, druk, druk is. Ars (achternaam bij de redactie bekend). John Pirovano, hier naast zijn dochter op de Texelse warenmarkt, heeft er via contac ten met ambtenaren en politici, het schrijven van brieven, het voeren van debatten en optredens in televisie- en radioprogramma's alles aan gedaan om zijn broer vrij te krij gen. Een brief van zijn moeder aan koning Mohammed gaf uiteindelijk de doorslag voor de gratieverlening. foto Bart Bosch) Het dressuurachttal van ponyclub De Kleppertjes heeft zich zaterdag tijdens de Noordhollandse kam pioenschappen in Midden-Beem- ster geplaatst voor de Levade, het nationaal kampioenschap, dat op 2 september in Ermelo wordt ge houden. De jury was vol lof over de Texelse ruiters, van wie de meesten niet veel ouder dan twaalf jaar zijn. Veel con currenten liepen tegen de achttien, de maximumleeftijd om mee te mo gen doen. Een extra handicap voor De Kleppertjes was dat ze hun 'kop- rijdster' moesten missen wegens een sleutel beenbreuk. Bij het individueel kampioenschap van Noord-Holland deden de ruiters eveneens van zich spreken. De pres taties van Silvia Eelman, Marieke van Straten, Jorieke Meijer, Maren Kuijper en Anniek van Bergeijk waren goed voor een winstpunt. Van Straten ver overde daarnaast de eerste prijs, ter wijl Van Bergeijk de tweede plaats voor zich opeiste. Twee dagen eerder had ook een flinke groep volwassenen (op paar den) in Midden-Beemster de Texelse kleuren verdedigd. Zij presteerden verdienstelijk, maar slaagden er niet in bij de bovenste drie te eindigen. Dorothé Koorn was in de M1 -klasse nog het dichtst bij een podiumplaats. In de voorronde kwalificeerde ze zich 's morgens als eerste, waarna ze 's middags in de finale tot een vierde plaats reikte. Vijfde" plaatsen waren er voor llona van der Vis (M1 -klasse), Marloes van der Vis (L-klasse) en Bea Dekker (M2-klasse), terwijl Charlotte Boeijen in de L-klasse een zesde plaats veroverde. Immetje Dui|n deed als enige Texelse mee aan het spring- kampioenschap. In de L-klasse bleef ze knap foutloos, maar in de barrage was het niveau te hoog om een prijs te pakken. Ongeveer dertig jaar geleden hoorde ik voor het eerst van Texel. Twee klas genootjes van mij hadden daar sa men de zomervakantie doorgebracht en zij raakten er met over uitgepraat. De meiden waren hartstikke bruin en als je hen moest geloven, was het er altijd mooi weer. Pas jaren later kwam ik zelf voor het eerst met mijn ouders op het eiland. En ja hoor, het weer was fantastisch en Texel was prach tig. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat waren we buiten. Vanaf dat moment gingen mijn ouders elk jaar naar Texel en als het even kon, gingen mijn vriend (waarmee ik nu getrouwd ben) en ik daar enkele da gen bij hen op bezoek. Onze vakanties voerden ons naar ver dere oorden tot zich twee kinderen aandienden Met hen kwamen wij weer op Texel terecht. De eerste keer dat wij er met zijn vieren waren, had den wij een prachtige bungalow ge huurd op een mooie plek, waar wij genoten van de vrijheid en., mooi weer. Tot ik tijdens een verblijf aan het strand door mijn rug ging. De dokter in De Cocksdorp vertelde me dat ik spit had Een paar dagen modderden we nog aan, maar uiteindelijk hebben we moeten besluiten om eerder huis waarts te keren. We waren er echter lang genoeg geweest om ook de kin- deren te besmetten met het 'Texelvirus'. Als het aan hen ligt, gaan we nooit meer ergens anders naar toe. Zij er varen net als wij, dat zodra je in Den Helder op de boot stapt, tijd niet meer belangrijk is. Je laat dan alle beslom meringen achter je en het grote ge nieten kan beginnen. Op Texel raak je nooit uitgekeken. De zee is altijd mooi. Weer of geen weer. Wij zijn echter nooit een hele dag aan het strand, want er is nog zo veel meer te beleven. Iedere dag kijken we in de vakantiekrant of ergens iets wordt georganiseerd dat onze belangstel ling heeft. Twee weken lang gaan wij kriskras over het eiland om zo veel mogelijk te zien. En elk jaar verzuch ten wij zodra de vakantie er op zit: 'We zijn lang niet overal geweest.' Daarom komen we steeds weer te rug. Erna Rouhof, Gelselaar je ijd tot tijd verschijnen er in de TC tonden brieven waarin echte - Mïfiren - Texelaars te keer gaan te- 'overkanters', die het durven te D tn om zich te bemoeien met'ty- iTexelse' aangelegenheden, neest recente etaleerden een ilachtig gevoel van superieuriteit d; en enge vorm van onverdraag- iheid. (het is te hopen dat dit zal stoppen). Gelukkig werd er 3d#or anderen gereageerd, maar in nhang met mijn eigen kritische Img ten opzichte van de auto- iplannen wil ik toch iets opmer ken ter discussie stellen. ik heb de naam overal tegen ge- te zijn, een tegenkanter dus. Dat or |0 stamt al uit de tijd van de ally-actie. Ooit - in 1972- was er Han voor een jaarlijks terugke- sl: e autorally door bos en duin, dankzij meerdere tegenkanters *el gelukkig gespaard gebleven dergelijk misplaatst geweld, heb ik samen met andere irbewoners geprobeerd om de last die het paracentrum veroor- bespreekbaar te maken. Van- grote betrokkenheid met het tlse) landschap, heb ik mij in de der jaren meerdere keren open- erzet tegen storende ontwikke- zoals o.a. de windturbines s de polderdijk Dergelijk verzet t belaas veel onbegrip op, maar diig hoor je - vaak later - instem de en waarderende geluiden. 'en ik - en sta hierin niet alleen - rouwend en verontrust tegen- de plannen van de MAB-club. de voorgeschiedenis die ik '1983 heb kunnen volgen, lijkt lle verontrusting gegrond. Ver- lst "nag ik natuurlijk zijn - kritisch n 's ook m' n aard - maar heb 'het recht van spreken? Welis- woon ik al vanaf 1954 op het d. maar de familie Welboren m destijds uit Den Helder en ik dds ook geen echte Texelaar. Hoste'' Zo gauw je iets leuks doet op het eiland, dan word je w«l vaak gezien als Texelaar Als Zoals ik dat deed - al vanaf de schoolbanken aardig kan tekenen en het Texelse landschap probeert vast te leggen, dan is er bovendien al snel de claim (door anderen) als Texelse tekenaar. Het grote voorbeeld Ad Blok van der Velden (Blok) was voor iedereen ook altijd de Texelse schilder. Openlijk te gen plannen gekant was hij voor zo ver ik weet niet, maar bezorgd over de veranderingen op het eiland was hij wel degelijk. Bij zijn laatste expo sitie en afscheid in 1979 zij hij: 'Des ondanks is het een mooi eiland ge bleven, ondanks de ruilverkaveling hier en daar karakteristiek. Probeer dit zoveel mogelijk te behouden, die strijd hiervoor is de moeite waard.' Nu - anno 2000 - kijken vooral de echte Texelaars met weemoed naar de impressies van hun Blok en zij zullen toch meestal moeten vaststel len dat het Texel dat zij zelf willens en wetens veranderden, en nog steeds veranderen, met meer bestaat Blok's werk maakte veel mensen bewust van de schoonheid van het eiland. Ook hij kwam van de overkant, net als Pieter van Cuyck, Jac. P. Thijsse, meester Klimp, dokter Wagemaker en de historicus van der Vlis. Als het de Texelaars past, dan worden de namen van deze en andere kopstuk ken graag benut. Soms gebruikt - zoals bij Thijsse - om het aangetaste eilandimago op te poetsen. Zij waren allen nieuwkomers - overkanters - en soms tegenkanters, maar met hun kennis en ideeën heb ben zij veel voor het eiland betekend. Mensen van buitenaf hebben soms goede ideeën - soms ook met, als we denken aan het misplaatste raadhuis, waar we helaas nog lang mee opge zadeld zullen blijven (een gepasseerd station? Vanuit een toekomstgericht beleid was dit toch hét moment om te gaan werken aan een duurzaam in plaats van een duurschaam Texel!). Logisch is het wel, dat nieuwkomers de gecompliceerde samenleving van het eiland behoorlijk onderschatten 'en met weinig tact of gevoel voor plaatselijke geschiedenis Texelse problemen denken op te lossen. Meestal lukt dat niet, maar soms is het wel goed om stil te staan bij el ders opgedane ervaringen en de motivaties van nieuwe bewoners. Als nieuwkomers kritisch zijn over wat zij op Texel, tegen hun verwachting, aantreffen en gevreesde ontwikkelin gen aan de kaak durven stellen, dan wordt hen direct - maar vaak niet te recht - de mond gesnoerd met Texelse argumenten De nieuwkomer heeft het maar te accepteren hoe het hier toe gaat. Ook nu wordt weer gesteld, dat wij - en dat zijn met alleen nieuwkomers - in de polder moeten accepteren dat er al jaren een vliegveld is en dat er sinds 1983 gebruik wordt gemaakt van het motorcrossterrein (een ver gunning hiervoor kon nooit worden getoond, maar nou ja...). Natuurlijk, het vliegveld bestaat al sinds 1937, maar wat ooit bedoeld was als een publieke voorziening - een kleine luchthaven - heeft zich ontwikkeld tot een lawaaierige sportinrichting Het gaat allang niet meer om de gezellig brommende Blauwe Texelaar, die een dienst onderhield met Schiphol. Het gaat nu vooral om de belangen van een sport- recreatieveld waar om heen constante onrust heerst Om dit met stickers I love airplane noise te benadrukken is geen re clame voor het Texelse vliegveld. (Vriend zijn van Vlijt is leuk - zeker als je er zelf niet te dicht bij woont). De vliegtuigen van het paracentrum pro duceren nu dan wel minder geluid, maar zijn nog steeds irritant aanwe zig en de haastige - vaak met bra voure uitgevoerde - landingen ver oorzaken nog steeds onnodig hinder en onrust. Maar met zeuren, je wist toch dat er lawaai is bij een vliegveld. Ja, dat weet je, of je komt er achter als |e hier gaat wonen, maar dat houdt niet vanzelfsprekend in dat je alles dat zich verder aandient, zoals de uitbreiding van het MAB cross terrein, hebt te accepteren. Toen destijds voor het illegale motor crossen bij de Zanddi|k een andere locatie werd gezocht en gevonden in een verloren hoekje van het vliegveld, heb ik geen problemen willen zien. Nu 17 jaar later, met de ontwikkelingen van de laatste jaren voor ogen én in de oren, is het wel degelijk geboden om waakzaam en kritisch te zijn. Bij het MAB terrein kunnen zich in de toekomst soortgelijke ontwikkelingen gaan voordoen als bij het vliegveld. Wat ooit werd opgestart als een kleine, noodzakelijke voorziening voor Texelse motorcrossers (maar inmiddels ook regelmatig door motorcrossers uit Noord-Holland wordt gebruikt) kan met de geplande bestemmingswijziging uitgroeien tot iets heel anders dan het nu lijkt. De mogelijkheden die ontheffingen bie den voor een dergeli|ke (dag recrea tieve) bestemming doen mij toch het ergste vrezen. Het blijft met de gewij zigde bestemming en het prachtige milieurapport - vast met bij twee keer autocross en wat trainingsuren De MAB-club, of wie ook die een terrein van die omvang exploiteert, zal vast en zeker nog meer willen bieden. Garanties dat dit met zal gebeuren worden in ieder geval met gegeven! Om nu via een versnelde procedure 4,5 hectare landbouwgrond perma nent te bestemmen voor autocross lijkt mij een betwistbaar besluit. Ze ker in het licht van de recente toekomstvisie van de landbouwers! Op een eiland dat we zo graag willen laten doorgaan voor Thijsse's Vogel eiland en dat we (inde Meimaand. promoten met rust en stilte, dienen we als bestuurders anders om te gaan met onze waardevolle ruimte. Als men op Texel wil autocrossen, waarom kan dat dan met gebeuren zoals dit al jaren op Harkebuurt plaatsvindt, namelijk bij gedogen op een stuk landbouwgrond. Dat er grond is aangekocht voor dit doel door de MAB-club en dat er dus reeds voor eigen risico is geïnves teerd, kan geen reden zi|n om de bestemming te wijzigen. Dat de MAB club de Texelse autocross wil ver plaatsen naar Eierland is best te be grijpen, al ben ik er als polder bewoner natuurlijk met blij mee Wie zou dat wel zijn als er een lawaai-eve- nement in zijn woonomgeving komt? De meeste gebruikers van de cross baan wonen met in de directe omge ving, voor hen is het dus wel erg makkelijk om onze bezwaren te ba gatelliseren. Waar ik vooral tegen gekant blijf, is het feit dat nog meer ruimte in de Eierlandse polder wettelijk bestemd zal worden voor nog meer onrust en lawaai. Het wordt ondertussen tijd om de wapenspreuk van Eierland aan te passen en Heri Hodie ter verande ren in Ho Die Herrie!! Het wordt tijd om daadwerkelijk storend geluid te beperken en overlast voor bewoners en gasten te voorkomen. Lawaai- sporten stimuleren staat haaks op de andere vormen van beleid en op de lange duur zal het Texel als vakantie- eiland zeker schaden. Overkanter en/of tegenkanter zijn, het maakt mij met uit. Belangrijker vind ik het om, zoals Blok dat aanraadde, te blijven strijden voor een mooi eiland. Dat houdt volgens mij meer in dan de herinnering via een schilderij, een te kening of een nostalgisch foto boekje. Als je meer wilt overhouden dan zo' n herinnering, dan moet je er nu voor knokken. Met mi|n geweten en bewustzijn als beeldend kunste naar. wonend en werkend op Texel, kan ik dan ook met anders doen, dan bezwaar maken tegen de plannen van de MAB club en kritisch zijn te genover de soepele medewerking en het beleid van onze bestuurders. Niek Welboren, Zuid-Eierland Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 uur. Telefoon tijdens kan tooruren 072-5498360. Voor spoed eisende gevallen: 1-1-2. Bij nachte lijke overlast, opstootjes etc. die NIET-spoedeisend zijn: 072- 5122222 Spreekuren college van b en w: Burgemeester J Geldorp (bestuur en organisatie), wethouder N.D.K. Eelman-van 't Veer (welzijn en onder wijs), wethouder D.F.G. Schilling (ruimte, wonen en economie) en wet houder P. Bakker (financiën, werken en milieu): elke dinsdag vanaf 15.00 uur De spreekuren zijn in het raad huis op de Groeneplaats in Den Burg. Men moet vooraf een (telefonische) afspraak maken via de centrale balie in de hal van het gemeentehuis (tel. 36 21 21). Spreekuren raadsfracties: CDA, WD en Groen Links: iedere donder dag vóór de raadsvergadering (tweede dinsdag van de maand); voormalige bodewoning raadhuis aan de Parkstraat 19.30-ca. 20.15 uur. Texels Belang iedere maandag in de week vóór de raadsvergadering. Groen Links heeft ook spreekuur op de donderdag voorafgaande aan de week waarin de commissie vergaderingen worden gehouden. Voor een afspraak met D66 kan men tevoren bellen met Pieter de Groot (D66), Bernhardlaan 67, Den Burg tel. 313083. PvdA: woensdag voor de raadsvergadering en de week met de commissievergaderingen vanaf 19.30 uur in de bodewoning achter het raadhuis. Daarnaast elke dag van 17.00 tot 19.00 uur telefonisch spreekuur via 313640 of 318673 Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Meldpunt Thuiszorg 0223-65 02 22. -Afdeling jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 31 32 41. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 uur. -Uitleenmagazijn/Thuiszorgwinkel: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 31 48 87 Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14,00 uur. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 08.30-17.00 uur, tel. 0223- 65 01 23. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraam- centrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-54 00 88 (24 uur bereikbaar). Robbert Boersen en gelegenheids partner Kai Uwe Reek hebben vrijdag de door de Wielervereniging georga niseerde koppeltijdrit gewonnen. De Texelse tijdritspecialist en Reek - een Duitse toerist die bij wedstrijden op de wielerbaan vorige week al behoor lijk snel bleek - werkten voortreffelijk samen en raffelden de 24 kilometer af in 34.40 minuten, een gemiddelde van meer dan 42 kilometer per uur. Theo Boom en oud-Texelaar Bram Bruin eindigden in 36 01 als tweede. Ricardo de Graaf en Otto Goënga legden in 36.39 beslag op de derde plaats. De nieuwelingen Theo Wennekes en Mart Geluwei werden knap vierde in 37.01 Informatie- en Klachtenbureau Gezondheidszorg (IKG), voor infor matie, advies en ondersteuning bij vragen en klachten over de gezond heidszorg. Van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 15.00 uur be reikbaar via tel. 0223-618284. Psychologen: dhr. J. van den Berg en mevr. M. van den Berg-Lenters, in gebouw Keesomlaan 11Den Burg. Tel. 310386. Alcohol en drugs: Consultatiebu reau voor alcohol en drugs, Molwerk 31/45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak, tel. 319413. 4 Hulp bij verslavingen: Inloop spreekuur Triton, elke donderdag van 16.15-17.15 u. in d'Ouwe Ulo, Schil derend 39, Den Burg. Maatschappelijk werk: Frank van Lare, spreekuur in d'Ouwe Ulo, Schil derend 39, Den Burg, tel. 314185. Maandag 8.30-9.30 uur, dinsdag 18.30-19.30 uur; vrijdag 15.30-16.30 uur. Geestelijke Gezondheidszorg (GGZ)- RIAGG (Regionaal Instituut Ambulante Geestelijke Gezondheids zorg). Spreekuur op afspraak in d'Ouwe Ulo: tel. 315813, b.g.g. 0223- 615805. Psychotherapie: drs. Christine Ruf, Doolhof 3. Oudeschild, tel. 313085. Jongeren Informatie Punt: voor vragen en advies over wonen, wer ken, studie, recht, relaties, sexualiteit, verslavingen en vrije tijd. Openings tijden dinsdag en woensdag van 15.00 tot 17.00 uur. d'Ouwe Ulo. Wil- helminalaan 1Den Burg, tel. 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoedingsondersteuning aan ouders. Spreekuur elke donderdag in het Jongeren Informatie Punt, d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Aanmelden: op donderdag van 13.30 tot 14.30 uur in het JIP of via telefoonnummer 315582, op andere dagen: Bureau Jeugdzorg Den Hel der, 0223-684000. Kustwacht: Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: tel. 316270. Baha'i: Plevierstraat 16, De Koog, tel. 317896. Elke eerste woensdag van de maand informatie over het Baha'i-geloof van 19.30-21.30 uur. Anti-discriminatie: Werkgroep Anti-discnminatie Texelvoor melding van alle soorten discriminatie. Tele foon 317896, 315321 of 312435. 'Incest-ervaringen: Vertrouwens persoon (zelfhulp) voor mensen met incest-ervaringen: Marijo Bakker, tel 314174. Voor uitwendige borstprothesen of informatie daarover: Nora Bekking. tel. 315206. Voor zieken fonds- en particulier verzekerden. De Lichtboei: FM 100.2 op de ka bel. Muziekprogramma's van maan dag tot en met vrijdag, tussen 18.30 en 19.30 uur. Verzoekplaten: tel. 313430 of schriftelijk via postbus 89, 1790 AA Den Burg. WAO-groep: Dienstencentrum De Buureton. Molenstraat 2, Den Burg. Elke woensdag van 10.00-12.00 uur. Er zijn mensen die nog wel graag eens even kind zouden willen zijn. Na het lezen van de Texelse Courant van 25 juli bekruipt me het gevoel dat ik ook best weer even kind zou willen zijn. Ik vind het namelijk fantastisch dat het de kinderen van de Fontein is gelukt de gemeente te bewegen tot het nemen van maatregelen om de verkeersveiligheid te verhogen. Wat mij als volwassene - en met mij vele bewoners van het Schilderend - al twaalf jaar nog steeds met is gelukt, lukt deze kinderen in één keer. Bravo! Gemeente, wanneer knigen wij eens een reactie op al onze brieven of moeten onze kinderen u misschien eerst wijzen op de onveilige en in slechte staat verkerende straat? E. Alderlieste, Den Burg Vervuld van fijne herinneringen, maar bedroefd om haar heengaan, geven wij kennis dat na een leven vol liefde en hartelijkheid, toch nog onver wacht van ons is heengegaan mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder, groot- en overgrootmoe der Bregtje Wijngaarden echtgenote van Willem Ie Noble •20 januari 1920 +28 juli 2000 W. Ie Noble Piet en Barbara Martin en Ulhka Andre en Linda Bart en Asia Netty en Cees Erwin John en Rma. Marlt Michiel Marco en Janneke. Jurre Cees en Sandra Klaas en Tineke Ivo Remco Texel, 28 juli 2000 Sluyscoog 80 1791 WT Den Burg Moeder is overgebracht naar Uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147, Den Burg Gelegenheid tot condoleren dinsdag 1 augustus van 19.00 - 20.00 uur in het uitvaartcentrum en na de crematieplechtigheid in het crematorium De crematieplechtigheid zal worden gehouden op woensdag 2 augustus om 10.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 3