m 2 Sea Street Festival met muziek en theater teso Als achtjarige maakte ik thuis al soep Vocaal kwintet La Notte in tiende zomeravondconcert Agenda .TEXELSE COURANT' F J^adio Texel ÏOO Theatershow uitverkocht Open dag in zorgcentra Mannenkoor in zomeravonddienst de Duinpan f ƒ1- Winnende foto Natuurmaand Kinderkermis voor het laatst Weekendiensl Texelse artsen oud Papie Bramenplukken Brunchen in Den Hoorn Griffin Singers (j eslaagd VRIJDAG 25 AUGUSTUS 2000 Eén van de optredens tiidens de vorige editie van het Texel Sea Street Festival. Een vuurwerkshow boven de Nikadel vormt vanavond (vrijdag) tussen 21.30 en 22.00 uur het be gin van het Texel Sea Street Fes tival in De Koog, dat drie dagen lang wordt gevierd. Naast heel veel live-muziek is er zaterdagmiddag een omvangrijk straatprogramma, met jongleurs, levende beelden, clowns en andere theatrale figu ren. Hoogtepunt van het straatprogram ma belooft een optreden van het Leerdammer Straattheater te wor den. Dit bonte gezelschap - dat zijn gage ontvangt van de horeca-onder- nemers van De Koog en de makers van Leerdammer kaas - wordt ge vormd door professionele artiesten uit binnen- en buitenland. Ze maken muziek en brengen toneel, dans en zang. De vuurspuwer doet een act, een vliegend tapijt scheert laag over en waggelende ganzen lopen als mi litairen in de pas. om op commando links- of rechtsaf te slaan. Belangrijke attributen in de show zijn kanariegele bakfietsen. De organisatie wil plaat selijk talent de kans geven voor een groter publiek op te treden en nodigt belangstellenden uit zich aan te mel den bij de speciale trailer van het gezelschap. De optredens vinden plaats op en bij de terrassen in de Dorpsstraat en duren van 16.00 tot 18.00 uur. Alom 13.00 uur begint het eerste gedeelte van het programma, met onder meer optredens van de 'She Showband'. Het trio 'Small Talk' gaat om 16.00 uur van start en steekt met een uitgebreid instrumentarium bekende nummers in een nieuw jasje. Vrijdag en zaterdag is er tussen 22.00 en 3.00 uur live-muziek in een groot deel van de horecagelegenheden. Terwijl het straattheater gratis te be kijken is. kost de toegang tot deze bedrijven 20,- voor één avond en 35,- voor het hele festival. De passe partouts bestaan uit een armbandje, dat alleen geldig is wanneer het aan geklikt om de arm van de koper is bevestigd. Deze toegangsbewijzen Radio Texel is te beluisteren op 106.1 FM. via de kabel (98 5). of via De Licht boei (100 4) De programma's van 's avonds worden de volgende morgen tussen 11 30 en 13.30 uur via de kabel en De Lichtboei herhaald. Vrijdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 14 00 u. Ministry of sound (muziek) 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma). 18.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10 00u Kerkdienst 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12 00 u. Natuurwijzer 13 00 u. Nieuwtjes en achtergronden 14 00 u. Goud van Noud (Nederlandsta lig) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18 00 u. Time travelling (muziek) 21.00 u. Proefproiect (muziek) 22.00 u Radio Noordholland Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19 00 u Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Brui|n bespreken het lokale nieuws) Vandaag: herhaling van het programma dat zondag 30 juli werd opgenomen in de serre van De Lindeboom. Over mu ziek. overlast en uit eten met buurvrouw Joke. Met als zomergast Maaike Deckers, directeur van de Muziek- en Dansschool. aansluitend Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel "(nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoek platen) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 18 00 u Onder de toren (geestelijk pro gramma. met vanaf 19.00 uur verzoek platen) 19.45 u. Gelezen verhalen (Westfries) 20 00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws) 20.00 u Radio Noordholland zijn verkrijgbaar op het pleintje bij Las Vegas. Het programma is divers. In café Sam Sam speelt de vijfmansformatie 'Mainstream' vrijdag stevige covers van onder meer Anouk, Melissa Etheridge en Bon Jovi, terwijl het zelfde café zaterdag wordt bevolkt door de 'Raspers', een band uit Voor schoten die al eerder te gast was in De Koog en zich heeft gespeciali seerd in funk, soul en rock 'n roll van artiesten als James Brown, Same Dave, Prince en Chuck Berry. 'Trio Gery Schuring' is van alle markten thuis in café De Jutter, 'Forza' speelt top 40-repertoire van vroeger en nu in café De Kuip en de Amsterdamse band 'Frutta Bomba' brengt café Onder de Pomp al sinds 1984 in Caraïbische sferen. Ook 'Sokassal', actief in Talk of the Town, heeft zich gespecialiseerd in Caraïbische mu ziek, 'Midnight' speelt covers van nationale en internationale fopbands in café W'tjewel en Peter Marnier (Foto archsfl Texelm Courant) weet in Bar Tiffany Pub een breed publiek te boeien met Nederlandse. Engelse en Duitse nummers uit di verse genres. Bluesmuziek met 'een lollig kantje' valt te beluisteren bij de 'Blues Masters' in discotheek De Metro. De liefhebbers van goede covers zijn in café Le Berry aan het goede adres en wie liever een DJ De optredens van het befaamde 'Groot Niet Te Vermijden', dat maan dag en dinsdag in theater Klif 12 de show 'Tour Unlimited' presenteert, zijn helemaal uitverkocht. Mensen diê de groep, bestaand uit Peter Tinke, Jochem Kroon, Sjoerd Plak. Martin Bakker en Louis Kockelmann, graag hadden willen zien, zullen dus geduld moeten uitoefenen tot de volgende gelegenheid. heeft, kan terecht in Bar 't Galjoen. Tropische muziek, ten slotte, wordt gespeeld door de zevenmans formatie 'Los Bucaneros', die vrijdag en zaterdag actief is in discotheek 'De Toekomst' Dezelfde band ver leent zondag muzikale medewerking aan het slotfeest, dat eveneens in 'De Toekomst' plaatsvindt. Zorgcentrum Texel geeft belang stellenden de gelegenheid op 16 sep tember kennis te maken met het werk in een verzorgingshuis of verpleeg huis. De kennismaking vindt plaats in het kader van de landelijke imago campagne voor de zorgsector, waar aan alle zorginstellingen uit het land kunnen meedoen De dag wil mensen attent maken op het werk in de zorg en de aantrekkelijke kanten hiervan laten zien. Belangstellenden die er over denken een opleiding in de zorg te gaan vol gen of op welke manier dan'ook in teresse hebben, kunnen zich - liefst voor 8 september - tijdens kantoor uren aanmelden bij zorgmanager Geertje van Lingen, tel. 314144. Zij is ook bereikbaar voor het verstrekken van andere informatie. De Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken sluit het zomersei zoen zondag af met een viering in de RK kerk te De Koog. Voorganger is Bram Guiljam, medewerking wordt verleend door het Texels Christelijk Mannenkoor, dat onder leiding staat van dirigent Piet Bakker. Organist is Dyo Wassink. Na afloop van de dienst, die om 19.30 uur begint, wordt er gezamenlijk koffie gedron ken. Andere activiteiten van de Raad gaan nog door. Tot en met 12 september is er iedere dinsdag een zomeravond concert Kerkentochten en dia-avon den zijn er wekelijks zelfs tot en met de herfstvakantie. Data en aanvangs tijden staan in de agenda van de Texelse Courant. Een veel gehoorde uitspraak onder koks is dat ze altijd al hebben ge weten wat ze wilden worden. Jacob Blaauboer. één van de vijf koks van Taveerne De Twaalf Balcken, heeft alle recht om dét^te beweren. 'Toe vallig zei mijn moeder laatst nog dat als ze vroeger op zondag thuis kwa men van een rondje ik altijd wel een pan soep had gemaakt. Ik was toen een jaar of acht, negen. Ik ben nu negenendertig, maar zit al zo'n beetje vijfentwintig |aar in het vak. Toen ik veertien was, hielp ik al in een snackbar.' Blaauboer werd geboren in Anna Paulowna, maar groeide op in Den Helder, waar hij aan de LTS de op leiding consumptief en bakkerij volgde. Stage liep hij in hotel-res taurant De Wijde Blik in Cal- lantsoog, waar Texelaar Ton Wits- lers chef-kok was. Hij bleef er twee jaar en ging toen op zoek naar an der werk, met de bedoeling zijn ken nis en ervaring uit te breiden. Blaauboer belandde op Texel, bij hotel Bos en Duin, toen nog eigen dom van Johan Hopster. Een suc ces werd het niet. 'Ik heb het er nog lang uitgehouden. Een maand.' Jan Stolk van het Havenrestaurant werd zijn nieuwe werkgever. 'Ik heb er een hoop geleerd. Vooral in het be reiden van vis.' In het jaar dat Blaauboer op 't Horntje werkte, be sloot hij zich op Texel te vestigen. 'Ik moest altijd de laatste boot halen. Dat was vreselijk. Zeker als er fees ten en partijen werden gehouden, want dan moest ik halverwege weg.' Rond 1980 - 'ik ben niet zo goed in jaartallen' - vroeg Eddie Stiekema hem een eethoek in het nieuwe nachtcafé van Casino op te zetten. Het werd een open keuken met een bar, waaraan de klanten hun bestel ling staand of zittend op een kruk konden nuttigen. 'Het was erg leuk. En, in een betrekkelijk korte periode, erg druk. Na enen, rond de tijd dat de andere cafés dicht gingen, stroomde het bij ons vol en begon mijn werk eigenlijk pas Mensen hadden een slok op en wilden alle maal tegelijk eten. Dan stonden ze drie rijen dik te roepen wat ze wil den hebben. Vooral de raspatat en de saté waren erg populair. In een half uur tijd verwerkte ik zo vier bus sen raspatat, zo'n zestig porties denk ik. Het leuke is dat iedereen zich dat herinnert en er altijd weer over begint. Ik sprak laatst een vrouw uit Utrecht die zei dat ze mijn saté van toen nog wel het meest miste. Ze logeerde met haar familie op Dennenoord, bestelde telefo nisch saté en kwam die dan per taxi ophalen. Op een gegeven moment wist de portier dat ook. Als er dan buiten een rij mensen stond te wachten, werd alleen zij even bin nengelaten om haar bestelling op te halen Dat soort dingen maakte je mee.' Na zeven jaar veranderde Blaauboer van werkkring en werd hij bedrijfsleider van het strand paviljoen op Westerslag, eigendom van Jur Schuirmga. 'Dat was één van de leukste banen die ik ooit heb gehad. Ja waarom? Het was het hele sfeertje, met mooi weer en ge zellige mensen. En afwisselend werk. Ik maakte de werkroosters, stond achter de bar en werkte één dag per week in de keuken, op de vrije dag van de kok.' Toen hij pas vader was geworden, in 1993, werden de onregelmatige tijd en het harde werken - 'zestig, zeventig uur was normaal' - hem toch wat veel en bedacht hij zich dat hij ook wel eens wat tijd wilde be steden aan zijn kind. Bij zijn nieuwe. Jacob Blaauboer werkt in De Twaalf Balcken tot zijn grote genoegen zowel in de keuken als achter de bar: 'Andere koks spreken nooit eens iemand. (Foto Joop Rommats) en huidige, werkgever krijgt hij daar alle gelegenheid voor, 'Dat is goed geregeld in de Balcken. We werken achtendertig uur per week en kun nen gewoon in de zomer met va kantie. Als je een gezin hebt, is dat heerlijk lk geloof dat het nu einde lijk ook tot de rest van de horeca begint door te dringen. Dat je zulke zaken goed moet regelen met je personeel, omdat je anders nie mand kunt krijgen. Het aantal vaca tures is enorm.' Ook in andere opzichten is Blaauboer uiterst tevreden over zijn werkkring. 'Belangrijk is dat we geen seizoensbedrijf zijn, maar het hele jaar open. 's Winters is het soms nog drukker dan in de zomer. Het werk is heel afwisselend. Mijn hoofdtaak is het voorbereidend werk. Drie dagen in de week ben ik achter in de keuken de hele dag bezig met snijden, soepen en sau zen maken en dat soort dingen, zodat er 's avonds gekookt kan worden door één van de andere vier koks En twee keer in de week be reid ik zelf het eten, in de keuken in het café. Veel koks vinden zo'n open keuken maar niks. Ik wel, je hebt er leuke contacten door. En op de avonden dat ik kook, sta ik daarna achter de bar. Dat vind ik erg leuk. Andere koks staan alleen maar in de keuken en spreken nooit eens ie mand.' De vijf koks vormen met elkaar een team, waarin wordt overlegd over de ingrediënten van een nieuw broodje specialiteit of wat de soep van de dag moet worden. 'We heb ben niet echt een chef-kok. leder een kan ideeën inbrengen en dan wordt er wat meegedaan. Of niet, natuurlijk, maar ze worden in ieder geval besproken.' De kaart is al vele jaren vrij constant in De Twaalf Balcken. 'De vraag is wel of we eens moeten veranderen, maar veel mensen komen speciaal voor dat ene gerecht dat ze lekker vinden. Sinds een paar jaar hebben we af en toe een projectavond. Dan maken we alleen maar gerechten uit een bepaald land en wordt de zaak ook in die sfeer aangekleed. België hebben we gehad, India, Spanje, Japan. Op stapel staat nog een Scandinavische avond en een cruiseavond. Voor zulke avonden zijn we met z'n allen in touw. Collega Dirk Breedveld zoekt de recepten uit en wat voor ingrediënten daar in moeten en dan gaan we met z'n allen aan de slag. Je komt soms specerijen tegen waarvan je het bestaan niet afwist. Dat is hartstikke leuk. En het verbreedt je kennis, na tuurlijk.' Gebakken mosselen vormden een belangrijk onderdeel van één van de eerste thema-avonden (de aller eerste was met gebakken sliptong), maar het recept dat Blaauboer voor de lezers van 'De Duinpan' heeft, dateert nog uit zijn tijd op Westers lag. 'Eenvoudig te maken, maar erg lekker. Het was daar echt een toppertje.' Gebakken mosselen (voor één persoon) 150 gram gekookte mosselen 1 grote ui boter of olie theelepel kerrie beetje peterselie en bieslook (vers) 250 milliliter ongezoete slagroom Snij de ui in ringen en bak deze. Voeg dan de mosselen eraan toe, gevolgd door de kerrie, de peterse lie, de bieslook en de room. Roer alles goed door elkaar en het ge recht is klaar om te serveren. Lek ker met salade (met bijvoorbeeld zeekraal) en rijst. Vrijdag 25 augustus Op de wielerbaan in Den Burg be gint om 19.00 uur een criterium voor wielrenners van 15 jaar en ouder. Gastrenners die willen mee doen betalen ƒ5,-. Een vuurwerk boven de Nikadel vormt tussen 21.30 en 22.00 uur het openingsspektakel van het Texel Sea and Streetfestival, dat drie dagen lang in De Koog wordt gehouden. Met vanavond tot 3.00 uur live-muziek in vrijwel alle cafes en discotheken. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken film Titan AE (aanvang 14,30 uur), Teigetjes Film (15.00 uur), Me, Myself Irene (18.45 uur). Gone in 60 seconds (19.00 en 22.00 uur) en Scary Movie (21.45 uur). Zaterdag 26 augustus Catamaranzeilers van Texel en daarbuiten stri|den vandaag en morgen bij paal 33 om het Open Texels kampioenschap. Er worden dagelijks drie manches gevaren. Deze worden om 10.00 uur voor afgegaan door een briefing Op de Groeneplaats in Den Burg wordt tussen 10.00 en 16.00 uur de laatste kinderkermis van deze zomer gehouden Met diverse at tracties en 'kindvriendelijke' prij zen. Het Texel Sea and Streetfestival De Koog beleeft z'n tweede dag. Met 's middags een straat programma vol theater en van 22.00 tot 3.00 uur live-muziek in cafés en discotheken. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend wordt vanaf 20.30 uur een dansavond gehouden. Jong en oud is welkom, de toegang bedraagt ƒ3,-. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken film Titan AE (aanvang 14.30 uur), Teigetjes Film (15.00 uur), Me, Myself Irene (18.45 uur), Gone in 60 seconds (19.00 en 22.00 uur) en Scary Movie (21.45 uur). Zondag 27 augustus In de Gereformeerde kerk van Den Burg begint om 10.00 uur 'Een uur voor iedereen', met medewerking van The Griffin Singers uit Gouda. Voorganger is ds. E. van Halsema, Jan Kruithof speelt op het orgel. In de Worsteltent treedt vanaf 15 00 uur de band Blue Voice op met blues en jazzy ballads. Toe gang gratis. Het Texels Christelijk Mannenkoor verleent medewerking aan de laat ste Interkerkelijke zomerdienst, georganiseerd door de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. De dienst wordt gehouden in de RK kerk van De Koog en begint om 19 30 uur. Voorganger is Bram Guiljam, Dyo Wassink speelt op het orgel. Het Texel Sea and Streetfestival in De Koog wordt tussen 22 00 en 4.00 uur afgesloten met een optre den van Los Bucaneros in dicotheek De Toekomst. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken film Titan AE (aanvang 14.30 uur), Teigetjes Film (15.00 uur). Me, Myself Irene (18.45 uur), Gone in 60 seconds (19.00 en 22.00 uur) en Scary Movie (21.45 uur). Maandag 28 augustus Om 19.00 uur gaat op de wielerbaan een skeelertocht over het eiland van start. Goed ge oefende rijders maken een rit van anderhalf uur, gevorderden rijden één uur. In de kantine van manege Aken- burg begint om 19.30 uur een bridgedrive, georganiseerd door bridgeclub Groot Slem. De in schrijving start om 19.15 uur en kost 10,- per paar. Voor meer in formatie: tel. 312252. In d'Ouwe Ulo begint om 20.00 uur een klaverjasdrive voor iedereen. H. Troost verzorgt in de NH kerk van De Koog een dia-avond over Texel. Aanvang 20.00 uur. Volwas senen betalen ƒ2,50, kinderen In de serre van de Twaalf Balcken kunnen Texelaar en toerist vanaf 20.00 uur vrijblijvend meedoen aan een avond van de schaak vereniging- In Klif 12 in Den Hoorn treedt het Groot Niet te Vermijden op met het Het vocaal kwintet 'La Notte' ver zorgt dinsdag het tiende zomer avondconcert in de serie die wordt georganiseerd door de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse ker ken. Op het programma staan wer ken van onder anderen Lassus, Schubert, Elgar, Mendelssohn en de 'Comedian Harmonists'. Het gratis optreden (met een collecte na afloop) vindt plaats in de NH kerk van Den Burg en begint om 20.15 uur. De leden van La Notte zijn toegewijde zangers, die, naast hun dagelijkse bezigheden, al jarenlang actief zijn in de wereld van de kamerkoren en hun sporen hebben verdiend in diverse ensembles. Het gezelschap werd in 1989 opgericht als mannenkwartet en putte in het begin uit het vroeg- Romantische repertoire, van compo nisten als Schubert en Mendelssohn. De familie Roetert uit Gorssel heeft de fotowedstrijd gewonnen die was uitgeschreven in het kader van de eerste Meimaand Natuurmaand. De jury, bestaand uit onder anderen VW- directeur Veronica Bos, Erik van der Spek van Staatsbosbeheer en Nettie van de Brake, de coordinator van het project, maakte een keuze uit ruim 75 inzendingen. De kwaliteit, de natuur beleving en de originaliteit stonden als criteria voorop. De keus viel uit eindelijk op een afbeelding van een wadexcursie, omdat de foto het best aansloot bij het wedstrijdthema 'Laat zien hoe u de natuur op Texel beleeft'. De familie Roetert werd met de plaat winnaar van een midweek in Hotel Een rondje in de draai- of zweef molen, een ritje met een treintje, springen op een luchtkussen of de geiten en de lammetjes aaien Het is mogelijk op de laatste kinderkermis van dit zomerseizoen, die zaterdag op de Groeneplaats in Den Burg wordt gehouden. Het evenement, een initiatief van Frans en Lies Pieterse van café De Karseboom, duurt zoals te doen gebruikelijk van 10.00 tot 16.00 uur. De prijzen zijn 'kindvriendelijk'. programma 'Tour unlimited' vang 20.30 uur, toegang ƒ35,. In Cinema Texel draaien de Neéj lands gesproken film Titan A (aanvang 14.30 uur), Teigetjesfl (15.00 uur), Me, Myself Ire (18.45 uur), Gone in 60 seconi (19.00 en 22.00 uur) en Sc Movie (21.45 uur). Dinsdag 29 augustus Om 13.30 uur begint in EcoMa de poppenkastvoorstelling nen in een walvis' Toegai ƒ12,50, inclusief entreebewijs,' Op de wielerbaan in Den Burgfc, gint om 19.00 uur een criterii voor wielrenners van 15 jaar ouder. Gastrenners die willen me doen betalen ƒ5,- In de NH kerk van Den Burg begi om 20 15 uur een zomeravon concert door het mannenkwin La Notte. Na afloop wordt eeni zameling gehouden ter bestrijdj van de kosten. In Klif 12 in Den Hoorn treedt Ir |g Groot Niet te Vermijden op met It programma 'Tour unlimited'. Aai vang 20,30 uur, toegang 35,-. In Cinema Texel draaien de Neds lands gesproken film Titan A (aanvang 14.30 uur), Teigetjes Fu (15.00 uur), Me, Myself Iren (18.45 uur). Gone in 60 second J._ (19.00 en 22.00 uur) en Scar Movie (21.45 uur). Veerdienst Teso zet ook deze geregeld twee boten in en verzot in die periodes afvaarten op iedi half uur, zowel vanaf Texel als vat uit Den Helder. Dat gebeurt «ad daag (vrijdag) en maandag va 9.35 tot 16.05 uur (en later intte noodzakelijk), zaterdag van tot 15.05 uur (en eventueel lateis zondag van 16.35 tot 20.05 ui Uitsluitend in spoedgevalk van zaterdag 8.00 tot maand .8.00 uur:,.i- Dokter H. van Dij^jen N. Grave, Robbepad 2, Oosteren telefoon 318234. Consult uitsk tend na telefonische afspraak log las Aan dit repertoire, waarin de maan en de nacht frequent figureren, ont leende La Notte ook haar naam. Gaandeweg richtte het kwartet zich steeds meer op muziek uit de Renais sance. Zo werd in 1993 tijdens het Festival voor Oude Muziek in Utrecht een Fringe-concert verzorgd met werken van Lassus. In 1996 werd het ensemble uitgebreid met een countertenor. In deze samenstelling concerteerde La Notte in 1997 in het Oude Muziek Festival te Antwerpen en in 1999 in een soortgelijk festival in Hoorn. Recentelijk trad het ensem ble met veel succes op in Utrecht en bij gelegenheden van uiteenlopende aard, waaronder tentoonstellingen. De laatste jaren is het repertoire veel gevarieerder geworden en brengt La Notte zowel klassieke muziek uit de zestiende eeuw als muziek van de groep 'Comedian Harmonists' uit het begin van de twintigste eeuw. In De Waal wordt zaterdag oud pier opgehaald. Inwoners van dorp komen tussen 9.30 en 10.30 langs de huizen. Oud papier kan inj worden ingeleverd bij de schap boet in De Mars, naast het gebju, van Kotex. Vrijdag wordt in De Koog oudpaL opgehaald. Bewoners dienen vóór 10.00 uur gebundeld aan straat te zetten, of eventueel zelfi de container aan de Nikadel teb gen. Opduin. Ontbijt, diner en een speciale wandeltocht met de hoteleigenaar inbegrepen. Eervolle vermeldingen waren er voor vier andere deelne mers, onder wie Nel Drijver-Agter uit Den Hoorn. Alle ingezonden foto's zijn tot en met 15 september te be kijken in de hal van het WV-kantoor in Den Burg. De feestcommissie van Den Hoorn organiseert op zondag 3 septem ber een brunch voor inwoners en oud-inwoners van Den Hoorn, 't Horntje en Wijk H. Het is de bedoe ling op deze manier gezamenlijk de schoolvakantie af te sluiten. De feestelijke maaltijd start om 12,00 uur in de Herenstraat, op het deel tussen het pleintje van Göenga en het Hoge Werfje. Wie mee wil doen kan tot en met 1 september bij de firma Goënga een deelnemerskaart kopen. Deze kosten ƒ10,- voor volwassenen en ƒ5,- voor kinderen tot en met 12 jaar. Tijdens de brunch kan een keuze worden gemaakt uit koffie, thee, jus d'orange, melk, zes soorten broodjes, brood, beschuit, crackers, vijf soorten beleg en boter of margarine. Uiteraard ont breken de soep en het gekookte ei- tje niet Deelnemers moeten zelf een bord, bestek en een mok of beker meenemen. Voor soepkommen Natuurgebieden de Muy en deft kamer zijn met ingang van vn|di september geopend voor mens» willen bramenplukken. Ook del ste groene route, die begint bij da gang naar de Horsmeertjes aar Mokweg en achter de Geul la® loopt, mag van eigenaar Staatsb beheer weer worden betreden Het koor The Griffin Singes Gouda verleent zondag mede< 'le king aan het 'Uur voor iedereen'! om 10.00 uur begint in de Gerd meerde kerk van Den Burg. Vooi? ger is dominee E. van Halsema Kampen, Jan Kruithof speelt op' orgel. oo fa ..jfflB De 23-jarige Marieke Timme' Oosterend is aan de Hogeschoo1 Hors in Driebergen geslaagd voo' opleiding Sociale Pedagoge Hulpverlening. wordt gezorgd. Bij slecht weer"5 de feestcommissie de deelneiw' het dorpshuis te kunnen onderb' gen.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2