UCEL 'Buitenhof-villa's ieusje van de zalm Cjrom \/warL- Jéxels in het harL, Snackbarhouder vast na gevecht met politie brune doet verleden herleven Majestueuze Shtandart Extra dagopvang: wachtlijst korter Swingend feest Vaals-Texel per fiets Maartenhuis groter TEXELSE^COURANT SUPER DE BOER Straks ook bij leekerscoogh'? Groot Niet Te Vermijden pas morgen Zwemlessen iter door tekort aan docenten BRIGHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11508 DINSDAG 29 AUGUSTUS 2000 yertenties/abonnementen/bezorging: nbaan 6 MC Den Burg loon 0222 - 36 26 00 fax 0222 - 31 41 11 schijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van Lang 'ostbus 11,179 Redactie: Warmoesstraat 45. Den Burg telefoon 0222 - 36 26 20. fax 0222 - 3£ 30 00 e-mail: tcnieuws^tref.nl Buiten werktijd: Joop Rommets, tel 31 94 05 of 06-20 31 59 89 Losse nummers 1,70, abonnementsprijs 60,40 per half jaar. van de rustieke vakantievilla's van 'Buitenhof'. vakantiewoning minstens zo luxe wil len zitten als thuis en daarvoor willen betalen. Met de 70 m2 die geldt als maximum oppervlakte voor recreatie woningen op Texel heeft hij dan ook moeite. 'Ik denk dat dat op den duur wordt verruimd als blijkt dat er veel vraag naar is. Ik heb daar al rekening mee gehouden. Het ontwerp van deze woningen is zodanig dat ze la ter eenvoudig kunnen worden uitge breid, bijvoorbeeld met een serre'. De villa's worden onder andere via internet onder de aandacht van het publiek gebracht: www.zoetelief- texel.nl. Ria Zoetelief regelt de exploi tatie. Lees verder pagina 5 De Stichting Zorgcentrum Texel is erin geslaagd de wachtlijst voor een plaatsje in het verzorgingshuis in te korten. Gedurende twee dagen per week worden zelfstandig wonende ouderen in de Gollards verzorgd. Daaraan wordt per 19 september een dag toegevoegd, waardoor nog meer mensen met een somatische beper king langer zelfstandig kunnen wo nen en niet op de wachtlijst voor het verzorgingshuis hoeven. De dag verzorging geschiedt in samenwer king met de Stichting Thuiszorg en wordt met zogenaamde WBOE-gel- den door het Rijk gefinancierd. De derde verzorgingsdag, die plaats- biedt aan acht cliënten, zal in ieder geval tot en met december voortdu ren. Veel publiek, een ontspannen sfeer tje, swingende muziek en een boeiend straattheater. Ondernemers en bezoekers hebben genoten van het Texel Sea Street Festival, dat zijn draai gevonden lijkt te hebben. Ook van de vreemde, stiekem toege diende drug die in omloop zou zijn, was geen spoor te bekennen. De enige smet op het festival was de aanhouding van een agressieve snackbarhouder en een enkele knok partij. 'Maar die incidenten hadden niets met het festival te maken', zegt organisator Rein Stam. Pagina 2 Routinier Jan Zijm was door de wek ker heen geslapen en juist hij had de taak een groot deel van de anderen te wekken. Het was evenwel nog steeds erg vroeg, even na half vier, toen de twaalf mannen en twee vrou wen op weg gingen voor hun tocht per fiets over 365 kilometer Pagina 4 Het Maartenhuis in De Koog breidt uit. Het aantal verstandelijk gehandi capte bewoners zal binnen twee jaar groeien tot maximaal 27, dat zijn er 9 méér dan het huidige aantal. Ver wacht wordt dat voor 1 december a.s. de vergunning komt voor de bouw van een vierde woonhuis, dat in het voorjaar van 2002 in gebruik wordt genomen. Pagina 5 zijn onderarm door een arts in het gips gezet. De man is ingesloten en in de loop van de dag na verhoor weer op vrije voeten gesteld. De politie heeft in de nacht van vrij dag op zaterdag in De Koog een snackbarhouder aangehouden wegens het uiten van beledigin gen, bedreigingen en het plegen van geweld. De Texelaar koelde in en buiten zijn bedrijf in de Dorps straat zijn woede op een groep agenten nadat een paard van de bereden politie vlakbij zijn cafeta ria zijn behoefte had gedaan. Tij dens het handgemeen dat volgde is de arrestant gewond geraakt. De snackbarhouder reageerde vol gens de politie furieus toen het politiepaard zijn uitwerpselen in de omgeving van de cafetaria had laten vallen. Hij beledigde zijn berijder en bedreigde de agent met geweld. De politie probeerde een gesprek met hem aan te gaan, maar dat bleek onmogelijk. Volgens de politie ver keerde de man onder invloed van al cohol. Te hulp geroepen agenten kre gen eveneens de nodige verwen singen en bedreigingen naar het hoofd geslingerd. Eén van de agen ten zou door hem bij de nek zijn beet gepakt, waarop de Texelaar zijn be drijf in vluchtte. Binnen smeet de verdachte een tray met blikjes tegen het hoofd van een agent waarna werd overgegaan tot arrestatie. De man verzette zich he vig bij zijn aanhouding. Volgens de politie sloeg en schopte hij wild om zich heen. Op het politiebureau bleek dat hij zich had geblesseerd aan zijn arm. Vermoed werd dat hij zijn pols had gebroken. Op het bureau werd (Advertentie) CjTKM ibrf birL Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE des Daar kun je mee lezen en schrijven! NEE- sticker maar wel geïnteresseerd? Folder verkrijgbaar op Spinbaan 6. De slaapplaatsen in de stolp en bijgebouwen van 'Bleekerscoogh' aan de Pontweg wil Gerard Zoetelief gebruiken voor de bouw van elf vakantievilla's. De stolp zelf wil hij restaureren en tot bedrijfswoning en kantoor maken. is het meest luxueuze bungalowpark van Texel? Dat zou lens het zojuist voltooide 'Buitenhof' aan het Mienterglop e Koog kunnen zijn. In slechts vier maanden liet Gerard lief (52) hier in eigen beheer voor drie miljoen gulden elf ik ogende rietgedekte villa's verrijzen, die letterlijk alles in wat de verwende vakantieganger zich maar kan wen- Het was niet moeilijk ze 'vol' te krijgen, ondanks het prijs- Ije van ƒ2.200,- per week plus ƒ150,- schoonmaakkosten, end jaar, als het terrein een echte poort heeft gekregen en huizen ook nog van windschermen en een openlucht lelbad zijn voorzien, wordt de prijs in het hoogseizoen 50,-. il door de rieten kappen vallen kantiewoningen sterk op. Er zijn geweest dat riet als dak- bedekking werd gebruikt omdat de mensen geen dakpannen konden betalen, tegenwoordig geldt het duurdere en meer onderhoud vra gende riet als zeer luxueus. De kap- vorm heeft al de nodige discussie opgeroepen. De afgeknotte top gevels ('wolfeinden') zouden niet 'Texels' zijn en meer thuishoren in het oosten van het land. Zoetelief vindt de wolfseinden juist zéér Texels. 'Kijk maar naar schapenboeten en stolp boerderijen. Daar doen mijn huizen aan denken!' Wat bij het betreden van het terrein ook opvalt is dat de elf huizen in een wijde boog rond een vi|ver staan, maar dat de onderlinge afstand en de afstand die elk van de huizen heeft tot de weg die erlangs loopt, nogal wis selt. Dat geeft een 'verstrooid' effect, dus het tegengestelde van de strakke rijen waarin de bungalows op menig ander terrein zijn gegroepeerd Door deze opstelling is vanuit een huis moeilijk meer dan één ander huis te zien en heeft men vanuit de woonka mers een onbelemmerd uitzicht op het polder- en heidelandschap Dat wordt mede in de hand gewerkt door dat het terrein is opgehoogd voordat de bouw begon. Daarvoor waren niet minder dan 150 vrachtwagens ('dumpers') grond nodig. De 66 slaapplaatsen van de elf villa's waren merendeels al op het terrein aanwezig. Ze waren verbonden aan toenmalige boerderij 'Landleven' die Zoetelief twaalf jaar geleden overnam van Klaas van der Werf en ze konden door toepassing van een vrijstellings regeling met 25% worden uitgebreid. Zoetelief bouwde de door architect Ronno Honingh ontworpen villa's in eigen beheer, zoals hij dat ook deed bij eerdere projecten als zijn horecabedrijf 'Het Binnenhof' in de Dorpsstraat en de negen bungalows van 'Schelpenoord' bij De Cocks- dorp. Dat kwam neer op het aantrek ken van de nodige vaklieden, organi seren en onderhandelen, waarbij een belangrijke rol werd vervuld door bouwmaterialenhandel Rab. Volgens Zoetelief heeft hij'op die manier tegen de laagste mogelijke prijs en in korte tijd het project rond kunnen krijgen. Onder meer werden ingeschakeld Weijers en Bruin voor het uitzetten en een deel van het timmerwerk, 'meestertimmerman' Dieter Stoll, de metselaars van VooRuyt, rietdekkers- bedrijf Kooiman uit Schagerbrug, de Verenigde Schilders, de CVI, loodgietersbedrijf Veltkamp. elektra- installateur Jan Agter en Schoorl als leverancier van alle apparaten en verlichtingsornamenten. Het uitzoe ken en aanschaffen van stoffering, meubilair en verdere interieurzaken was een aangelegenheid van echtge note Ria Zoetelief-lngelaat. Vier tv's Elke villa bevat naast een woonkamer van 35 m2 (met vloerverwarming, gasgestookte open haard, breed- beeld-tv, video en hifistereo-installa- tie) drie slaapkamers, elk met box- springbedden en televisie. De bad kamer beneden is voorzien van een grote whirlpool met plaats voor twee personen, aparte douche en wasta fel. De tweede badkamer op de bo venverdieping bevat een twee persoons glazen stoomsauna, toilet en wastafel. De keuken is voorzien van een koelkast met vriesvak, mag netron, vierpits gasfornuis met een elektrische grill en bakoven, geavan ceerd koffiezetapparaat, een extra grote afzuiginstallatie en een sjieke glazen servieskast met interne ver lichting, alsmede een afwasmachine. In een berging die van buiten af be reikbaar is staan een wasmachine, droogtrommel en centrale stofzuig- installatie. Kinderbedje, kinderstoel, box en terrasmeubilairzijn aanwezig, maar ook een zonnebank. De huur ders beschikken over bedlinnen, hand- en theedoeken, wat bij de prijs is inbegrepen. Alles in de huizen is van een 'dure' kwaliteit, zoals de hardhouten wen teltrap met fraai hekwerk in de hal. de geloogd grenen deuren met kloek hang- en sluitwerk, de verlichtingsar maturen en vooral de design meubels, die van voornaam ogende tropische houtsoorten zijn gemaakt. Vraag Van extravagantie is echter geen sprake. De bedoeling is dat het door 'iedereen' mooi wordt gevonden, want het is natuurlijk de bedoeling dat voldoende klanten worden ge vonden voor al dat fraais. Zoetelief heeft er nooit aan getwijfeld dat dat zal lukken Zijn visie is dat de vraag naar luxe en ruimte alleen maar zal toenemen. De doelgroep mag dan met horen tot minima of modaal, er zijn genoeg mensen die in hun de présence gegeven. De Shtandart is vandaag en morgen tussen 10.00 en 16.00 uur tegen betaling toegankelijk voor publiek Het is ruim driehonderd jaar geleden dat de originele Shtandart voor de eerste keer op de Texelse Rede te bewonderen was. In 1717 kwam het schip terug voor een tweede bezoek aan het eiland. o*»a»raac« ïvolg van een fout in het con- heeft de theatergroep Groot Niet rmi|den niet gisteravond opge- n in Klif 12, maar gebeurt dat norgen. Het optreden van van- d gaat wel gewoon door. Door randeringen zijn diverse kaarten ingeleverd bij het Hoornder er en krijgen gegadigden dus iieuwe kans om het aanvanke- tverkochte spektakel te bezoe- Wie interesse heeft voor het Kien van morgen, kan contact men via tel. 319 633. tekort aan leraren voor het tn ABC' is er de oorzaak van de lessen in zwemparadijs ina niet in september maar na de herfstvakantie van start Gadegeslagen door enige honderden belangstellenden is de Russische drie master Shtandart gisteren rond 20.00 uur de haven van Oudeschild binnen gevaren. De replica van het vlaggenschip van tsaar Peter de Grote werd be geleid door de antieke loodsbotter Texelstroom en voer op de motor naar zijn ligplaats voor het Oude Veerhuis. Beide schepen hadden op Sail acte litstel is een moeilijke beslissing test, stelt Eric Heijenk, general igervan Calluna. Het geven van elessen noemt hij 'een funda ble activiteit' van een zwembad ens Gerwin Kroezen, hoofd nzaken, kan Calluna de kwaliteit de lessen op dit moment niet mieren en is het bedrijf daarom Mzaakt eerst voor een oplos te zorgen. Probleem is dat door Ie van docenten al het gehele )eseizoen moeizaam is verlopen, ijl er normaal zo'n zes tot zeven t' zijn, kon Calluna er geregeld 'met meer dan twee of drie be- *ten. Alleen door improviseren dsn de lessen toch zoveel moge- 'oorgaan. lit moment vinden er sollicitatie- trekken plaats. Calluna gaat er uit dat de lessen eind oktober bn worden hervat.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 1