Woningtoewijzing senioren wijzigt voor milieu 2 Kunstenaars in de prijzen Yogacentrum verbouwd met respect .TEXELSE COURANT* Lionsveiling Wat ik 5eggen wou. Afdammen! Inschrijving Texelpop Kerkdiensten Bedrijvig/ze/^ Medische zorg Geen vergunning voor extra cross Radio Texel JU Overkoepeling Nierstichting Andere exploitant van Het Posthuys Bloedafname nieuwe stijl Hobby's in Najaarsspecia Rechti WIE MILIEUBEWUST KlUL IS ZEKER GOED BEZIC Centraal Laboratorium vang Bloedtransfusiedienst, maard Bloedbank Noord-Holland. Denj werkers, iedere keer een i 'ploeg', worden als vanoudsg teerd door medewerkers val Texelse afdeling van het Rodel Nieuwe donoren kunnen zicht deze bijeenkomsten aanm maar niet meer direct bloed doi Ook zij krijgen daarvoor een opj Dat gebeurt bi| mannen ma» vier keer per jaar, vrouwen kunne hoogste drie keer bloed geven keuringsformulier dat zij krijgen gestuurd, moet in verband n* betrouwbaarheid en de actualitd de gegevens ter plekke (en du! thuis) worden ingevuld. De bi komsten duren steeds van 15.3T 19.30 uur. Aangezien de medl kers van de Bloedbank de lil boot moeten halen, omdat hetlj dezelfde avond nog dient tewj verwerkt, gaat de deur ook om 19.30 uur dicht. Inlichtingen zijn in te winnen»1 020 - 512 32 83 of 020 - 512*1 Met 350 inschrijvingen loopt de in breng voor de binnenkort te houden Lionsveiling al aardig, maar er is plaats voor tenminste nog 150 kavels. 'Last-minute'-aanmeldingen kunnen tot en met vrijdag worden ingebracht bij C.D. Boersen (tel. 313016), P. Kikkert (316600), Reisburo Texel (312242), B.J. Bakker (319426), J.C Roeper (318204) en Vakantiebureau Kobeko (317746). Per kavel is vijftien gulden inschrijf geld verschuldigd. Zoals gebruikelijk zijn weer zeer uit eenlopende goederen ingebracht: schilderijen, fietsen, fototoestellen, elektronica, kasten, meubilair en huishoudelijke apparaten De inge schreven goederen moeten op zater dag 16 september tussen 9.00 en 12.00 uur worden ingeleverd in het veilinggebouw aan de Vlamkast te Oudeschild. te bereiken via de T-krui- sing bij Texgro. De veiling wordt gehouden op 22 en 23 september, de opbrengst komt als altijd ten goede aan goede doelen, waaronder het Tesselhuus. Ik heb een keer de Slufter op Texel gezien. Mooi om te zien maar wat heb je er als mens eigenlijk aan? Niet zo heel erg veel. Er moet eigenlijk maar één ding met die Slufter worden ge daan: afdammen. Bij het strand. En dan achter die dam een meer maken van 70 bij 300 meter met een diepte van drie meter. En daar omheen een kunstmatig strand van tien meter breed. En daar omheen een dijkje van twee meter hoog, zodat je altijd in de luwte kunt zonnebaden En er moet natuurlijk ook een vlot komen met een paar duikplanken. Als je dit hebt, heb je iets. Als het dan een beetje winderig is, kunnen de mensen altijd daar naartoe gaan. Je zult dan nog meer sloten door de Slufter moeten graven, met wat meertjes en wat wetland. Dat is voor de natuur en niet voor de mens. Als je de Slufter bij het strand afdamt, wordt het uiteindelijk een zoetwatergebied en zoet water kan in de toekomst nog wel eens belangrijk worden. Als dit idee van afdammen niet in de smaak valt, kun je nog iets anders doen. Je kunt het zeewater dat bij het strand de Slufter inloopt, door buizen laten lopen. Buizen van een meter in diameter. Over die buizen komt een dijk van negen meter hoog en daar achter weèr een meer van zeventig bij Texelse bands kunnen zich tot en met vrijdag 13 oktober inschrijven voor Texelpop, dat op vrijdag 3 en zater dag 4 november wordt gehouden in de Burg. De Koninghal. Opgave is mogelijk bij Nils Lely, tel. 315126, Brenda Gedikink, tel 06-53128589 (bgg) of via email, newslelv0net.nl. driehonderd meter, waar die buizen in uitmonden. Het water loopt door een fijn gaas, zodat je wel het water krijgt, maar niet de rommel. Zo kun je de zaak ook afsluiten als dat even tueel nodig is. Als je bijvoorbeeld een olieramp voor de kust hebt en de Slufter loopt vol, wat heb je dan? Daarom is het belangrijk controle te hebben over het water dat de Slufter binnenstroomt. Afdammen is natuur lijk wel veel eenvoudiger. De Texelaars mogen het ook zo laten, maar dat vind ik wel een erg groot ri sico. N. Klaver, Egmond aan de Hoef. Zondag 17 september 2000 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. dhr H.J Boon uit Zelhem. De Koog: 11.00 u. dhr H.J Boon uit Zelhem. Den Hoorn: 9.30 u. ds. J.R.A. Vlasbom, kinderdienst Oosterend: 10.00 u. dienst in Oudeschild. Oudeschild: 10.00 u. ds. E.J. Vledder; startzondag De Cocksdorp: 10.00 u. dienst in Oudeschild. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u ds. J Jurjens uit Schalkhaar; 19.00 u. ds. J. Jurjens; uitz. via De Lichtboei. GEREFORMEERDE GE MEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 en 16 00 u ds. T.M. van Dijk GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. geen dienst ivm Landdag 2000 in Elspeet. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. br Joh. Tensen uit Emmeloord. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u. dames koor. uitz via De Lichtboei; zon. 10.45 u koor Rijswijk. De Cocksdorp: vrij 19.30 u. rozenkransgebed; zon. 9.30. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u Menselijk bestuur op de weegschaal; Wachttorenstudie, 11 20 u Wijs heid is bij de bescheidene. De Stichting Wonen Texel (SWT) wijzigt met ingang van 1 juli 2001 de toewijzing voor senioren woningen. Vanaf die datum is niet langer de leeftijd, maar de inschrijfduur bepalend voor de volgorde van toewijzing. Een vrij gekomen woning wordt niet meer toegewezen aan de inschrijver met de hoogste leeftijd, maar die het langst als woningzoekende staat geregistreerd. Wie tijdig voor een woning in aanmerking wil komen doet er goed aan nu al in te schrij ven. Belangrijkste aanleiding tot de aan passing is het sterk toegenomen aan tal woningzoekenden onder senioren. Momenteel komen alleen mensen van boven de tachtig voor een seniorenwoning in aanmerking. Texelaars van boven de 65 die daar ook graag willen wonen, moeten nu langer dan tien jaar wachten. Het nieuwe systeem is volgens de SWT eerlijker. Voor alle woningen van de SWT geldt vanaf volgend jaar de zelfde toewijzingsprocedure. Voor de registratie is een inschrijfgeld van 300,- verschuldigd. Woning zoekenden die al huurder zijn van de SWT betalen 50,-. Vrijkomende woningen worden aangeboden in advertenties in de Texelse Courant. De SWT krijgt door het nieuwe sys teem een beter inzicht in de ontwik keling van vraag en aanbod, wat weer leidt tot beter advies en begeleiding aan woningzoekenden. Bij de SWT staan momenteel 70 se nioren als woningzoekenden geregis treerd. Vooral de vraag naar comfor tabele, goed toegankelijke en ruime seniorenwoningen (met twee slaap kamers) is groot. De verwachting is dat de vraag naar seniorenwoningen de komende tien jaar sterk zal toene men. Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8.00 tot maandag 8 ,00 u Dokter R.A. van den Bent/F. Haas- dijk, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, telefoon 316234 Aanvragen visites tussen 9.00 en 10 00 uur. Zaterdag en zondag apotheek geopend van 17.00 tot 17.30 uur, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp. Inloopspreekuur van 12.00 tot 12.30 op Schilderend 38, Den Burg en van 17.00 tot 17.30 uur in de Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, zonder afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld. 313086:314727:314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: T.M. Niehoff en A.H Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872 GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel 313241. Spreek uur elke werkdag van 9 00-10 00 u. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste; voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur. tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIOTe Wieringen. Opvragen via tel. 671552 Opname geschiedt op vies van huisarts of specialist. Buddyproject: Voor mensenL HlVofAIDS;Vooraanmelding,») nd matie of voorlichting Humanitasl iz' Helder; Binnenhaven 76-77 0223-617422 OVERIGE HULPVERLENING Brand/Ambulance: Bij brand voor spoedeisend ambulance st voer bellen. 1-1-2. Of bel de M m kamer Noordholland-noord' 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, DenBj J'j, Het bureau is dagelijks open 9.00 tot 17.00 u. Telefoon tijd kantooruren 072-5498360; bu kantooruren 072-5122222. spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de ptf lktl tel. 072-5498360. Dierenartsenpraktijk: Kees laan 11Den Burg. Alleen in spc gevallen, tel. 312527 Verslavingsproblemen: Voorh ar bij problemen met alcohol, drugj en andere verslavingen: bel tijdens) er tooruren319413(DeNieuweSk> er. Toeristenpastoraat: Guiljam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Te Warme maaltijdvoorzien alarmering, klusjesdienst, huist delijke dienst, versteldienst Spre uur van 9.00 tot 10 00 u. en 14.00 tot 16.00 u., De Buurel Molenstraat 2, Den Burg. 312696. Kustwacht: Voor meldingen schepen en zwemmers in nood: 316270. Chemicaliën op het strand: de brandweer, 072- 5644444 Kunstgebitreparatie: Tand? ba thetische praktijk Van Kralingen( ten menwerkend met het tandhè kundig centrum; voor ziekenfor en particulier-verzekerden), 312069 Apotheek: Weverstraat 95, C Burg; tel 312112. Maandag t/mi dag 8.00-18.30 u., zaterdag 10. 13.00 en 15.00-17.00 u.; zorc 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u ten die tijden alleen voor spo&j sende gevallen net aid Bfer X flir •s mg m \A De MAB-club Texel krijgt geen ver gunning voor de motorcross wedstrijd om de Gerrit Zijm-bo- kaal. Het college oordeelde dat deze wedstrijd die op zondag 5 november zou worden gehouden, de negende motorcrosswedstrijd van dit jaar zou zijn, terwijl de milieuvergunning die aan de MAB- club is verleend, recht geeft op maar twee autocross- en acht motorcrosswedstrijden. Bovendien, zo redeneert het college, was er vorig jaar bij dezelfde wed strijd ernstige geluidsoverlast, wat bleek uit metingen door de gemeen telijke milieuafdeling. De zaak ligt extra gevoelig omdat er veel te doen is rond de aanvaardbaarheid van het crossterrein. Op dit moment is nog een beroepsprocedure gaande, die door omwonenden is aangespannen bij de Raad van State. De indruk bestaat dat de MAB-club zelf geen rekening heeft gehouden met de wedstrijd om de Zijm-bokaal toen zij de aanvraag voor het cross terrein bij de gemeente indiende. Het zou denkbaar zijn deze negende motorcross alsnog toe te voegen aan het lijstje van geoorloofde wedstrij den, maar het zou niet tactisch zijn Radio Texel is te beluisteren op 106 1 FM, via de kabel (98.5), of via De Lichtboei (100.4). De programma's van 's avonds worden de volgende morgen tussen 11.30 en 13.30 uur via de kabel en De Lichtboei herhaald. Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 8.00 u. Rechtstreeks reportage over de TexelRace. de surfronde om het eiland Met om ca. 10 00 uur de start vanaf Paal 9. gesprek ken met deelnemers en organi satie en ooggetuigeverslagen van het verloop van de race. 14.00 u. Ministry of sound (muziek) 16.00 u. Wegdromen met een boek 17,00 u Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 9.30 u. Kerkdienst vanuit Hervormde kerk Den Hoorn 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u- Natuurwijzer 13.00 u Wegdromen met een boek 14.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u Time travelling (muziek) 21.00 u. Proefproject (muziek) 22.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei 10.00 u. Doopsgezinde kerk Den Burg 19.00 u. Gereformeerde kerk Den Burg Maandag: 18 00u Symphonica (klassiek) 19.00 u. Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag: Wat te zeggen over het Texelse bordeel? Hoe heten de Engelse neven van de Sommeltjes en waar is het Texelgevoel gebleven? Gast Souwie Duinker vertelt over haar werk met de kinderen van de asielzoekers en Marjan en Marjan beleven samen met de witte en buurvrouw Joke een aflevering van het feuilleton 'Mossel- weg 14' aansluitend: Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 18 00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u Gelezen verhalen (Wesffries) 20.00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws). 20.00 u Radio Noordholland dat nu te doen. Bovendien is het zeer twijfelachtig of het zou lukken deze wedstrijd (die grotendeels buiten de grenzen van het huidige crossterrein zou worden gehouden) onder de werking van de milieuvergunning te brengen. De grenzen zouden dan wel erg ruim moeten worden gesteld, ook wat betreft de geluidsnormen. 'Het kén wellicht wel. maar ten opzichte van de omwonenden lijkt het op zijn minst onelegant', aldus de advise rende ambtenaar. Het college is het daarmee dus eens. De vertegenwoordigers van de aan gesloten verenigingen komen maan dag voor het eerst na de zomer weer bijeen voor een vergadering van de Overkoepeling van Vrouwen Organi saties. Dat gebeurt in het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk in Den Burg. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. De komende week wordt op het ei land gecollecteerd voor de Nier stichting. Deze organisatie helpt mensen die voor hun overleven af hankelijk zijn van een dialysebehan deling. steunt de uitbreiding van de thuisdialyse en helpt de voortgang van het wetenschappelijk onderzoek. De nierstichting ontvangt geen overheidsgeld en is daarmee afhan kelijk van bijdragen van particulieren. VRIJDAG 15 SEPTEMBER 2000 Het werk van Berthe Bakker (links) en Marian Klaassen, deelnemers aan de kunsttentoonstelling met als thema 'De toerist', is goed in de smaak ge vallen. Marian Klaassen kreeg voor een beeldengroep waarmee ze ele menten als zon, zee en strand ver beeldde uit handen van Herman Bakker, voorzitter van de Adviescom missie voor Kunst en Cultuur, dins dag de Aanmoedigingsprijs. Naast een oorkonde kreeg ze een boek over de levens van de grootste schilders, beeldhouwers en architecten. De publieksprijs was voor Berthe Bakker, wier beeld 'de baadster' goed was voor een oorkonde en het boek 'Schilderkunst van A tot Z'. Na een uitgebreide verbouwing gaat yoga- en meditatiecentrum De Aleph van Ariën en Mirjam van Erkelens zaterdag officieel weer open. Om dat te vieren stellen ze iedereen in de gelegenheid tussen 12.00 en 17.00 een kijkje te nemen in het gebouw, dat is gevestigd aan de Weverstraat 54 in Den Burg. Het echtpaar Van Erkelens is sinds 1992 eigenaar van De Aleph, waar diverse activiteiten plaatsvinden. Ze geven er yoga- en meditatielessen, mensen kunnen er terecht om op natuurzuivere wijze door Mirjam hun huid te laten verzorgen en wie psychi sche problemen heeft, kan deze er laten behandelen volgens de regressietherapie, een individuele vorm van psychotherapie, waarbij de patiënt - geholpen door de therapeut - het 'kwaad' bij de wortels aanpakt. Ook worden relatietherapieën gege ven. 'We zijn bescheiden begonnen, maar mensen blijken ons door mond- tot-mondreclame toch aardig te kun nen vinden. De yoga- en meditatie cursussen zijn populair. En ook voor de regressietherapie wordt behoorlijk vaak een beroep op ons gedaan. We nemen de tijd voor iedereen, waar door we met meer dan éen afspraak per ochtend of middag maken. Maar het zijn er toch altijd wel zes per week. Nu we zijn uitgebreid, vonden we dat het tijd werd om naar buiten te treden en wat meer aan onze PR te doen.' Zo is het echtpaar een samenwer kingsverband aangegaan met hotel Opdum, dat z'n gasten een verwen- arrangement bij Mirjam van Erkelens biedt. Mannen en vrouwen kunnen hun gezicht laten behandelen met producten die zijn gemaakt van plan ten en kruiden uit biologisch-dynami- sche tuinen. Maar ze kunnen ook kie zen voor een massage en zelfs voor een lichaamspakking, waarbij ze over hun hele lichaam worden ingewikkeld in bandages die zijn gedrenkt in klei en zout uit de Dode Zee. met een totale lengte van honderdvijftig me ter, tot ze er uitzien als mummies. 'Dat is een vinding uit Duitsland en de snelste manier van ontgiften. Jaarlijks krijgt een mens drie tot acht kilo gif stoffen in z'n lijf en die worden maar beurt laten geven, terwijl ze zelf maar doorlopen', vindt Mirjam. De Van Erkelens hebben een acade mische achtergrond. Ariën studeerde filosofie. Miriam andragologie, een wetenschap die zich bezighoudt met veranderingen in de maatschappij. Door middel van cursussen school den ze zich bij, onder meer in de regressietherapie. Bij de verbouwing en uitbreiding heb ben ze terdege rekening gehouden met de verschillende principes die ze voorstaan. Zo zijn de muren van de schoonheidssalon opgebouwd uit leem, dat niet alleen warmer is dan beton maar dat net als klei ook zui vert en bijvoorbeeld rook van sigaret ten opneemt en afbreekt. In het dak zitten een grote en een kleinere koe pel, beide achthoekig, omdat die constructie beter isoleert. De kleine koepel bestaat uit glazen met alle kleuren van de regenboog. 'Dat zijn ook de kleuren van de energiecentra in het menselijk lichaam', aldus Mirjam. De verbouwingen zijn uitgevoerd door Deva van der Plaats en Jan Commandeur van bouwbedrijf Jade. 'Het mooie is dat we alles met z'n vieren hebben voorbereid', vindt het echtpaar. 'We hebben hele intensieve voorbesprekingen gehad. En om al onze wensen te kunnen realiseren is Deva bijvoorbeeld op cursus ge weest in België, om zich er te verdie pen in de geheimen van de leem- bouw. Het bouwen zelf heeft vier maanden geduurd, maar inclusief alle voorbereidingen was het een project van meer dan een jaar. We hadden het wel sneller en goedkoper doen, maar we vonden dat het moest ge beuren met respect voor het milieu. Bovendien hebben mensen steeds minder oog voor hun omgeving en willen wij ze juist weer schoonheid laten ervaren.' Art Gallery Het Posthuys in De Koog krijgt per 1 april volgend jaar een nieuwe exploitant. Het is René Geurt - sen, die daartoe deze week een over eenkomst sloot met eigenaar Harry Wuis. Wuis, die onlangs hotel Opduin verkocht, wilde een stapje terugdoen, terwijl ook galeriehoudsters Tinie Vis ser en Lida Schelling te kennen had den gegeven hun activiteiten te wil len afbouwen. Geurtsen, die in de jaren tachtig werkzaam was in de Texelse horeca, wordt zelfstandig exploitant. Aangezien hij vooral een commerciële achtergrond heeft en nog tamelijk onbekend is in kunst kringen, zullen Visser en Schelling hem de komende tijd begeleiden in de dagelijkse gang van zaken en de kennismaking met kunstenaars en bezoekers. In Odysseus, het centrum van de sportschutters aan de Emmalaan, is donderdag de eerste bloed- afnamemiddag 'nieuwe stijl'. Nieuw is dat niet alle geregis treerde donoren een oproep krij gen om bloed af te staan, maar slechts die mensen die een bloed groep hebben waaraan op dat moment behoefte is. Dat is een gevolg van de voortschrij dende wetenschap, die tegenwoor dig in staat is plasma na te maken, waardoor nog voornamelijk de rode bloedcellen van donoren worden ge bruikt. Bovendien bestaat in gespe cialiseerde laboratoria de mogelijk heid vanplasmaforese, waarbij alleen het plasma (bloedvocht) wordt afge tapt. Op Texel wordt iedere derde donder dag van de maand een bloedafname- bijeenkomst gehouden. Deze wordt niet meer georganiseerd door het René Geurtsen (links), de nieuwe exploitant van Art Gallery Het Posthuys. naar Harry Wuis, tussen hen m galenehoudster Tinle Visser. moeilijk weer afgebroken. Ze vormen een belangrijke factor bij het onder mijnen van de weerstand. Deze be handeling is eigenlijk een vorm van preventieve gezondheidszorg. Ik doe het zelf ook en ben in geen jaren ziek geweest. Het is toch eigenlijk raar dat mensen hun auto geregeld een grote Ariën en Mirjam van Erkelens In de verbouwde en uitgebreide ruimte waar de yoga- lessen worden gegeven. (f0io jocP Rowmetn De Texelse jeugd en hun hobb 'P Dat is éen van de onderwei van de Najaarsspecial die schijnt op vrijdag 13 oktober! dit te illustreren roept de red tie kinderen op om een fraan kening te maken van hun hol of zich op de foto te laten ven n wigen met hun hobby en t foto's of tekeningen af te leve 'ee in het redactiekantoor van Texelse Courant, Warmoesst' 45. De fraaiste tekeningen er to's worden afgedrukt-Deint el dingen moeten binnen zijn v dinsdag 26 september.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2