Op bezoek bij Teso Waalder team nieuwkomer bij recreatievoetbal I m* Geknip$</ Geknip$</ Vvw F amilieberichten 1-1-2 TEXELSE J COURANT" Grote opkomst trialwedstrijd Vlaming geeft visitekaartje af in damwedstrijd Boerenbedrijven houden open huis Al ruim 20 jaar een relatie met Hoffmann Eilandcompetitie volleybal ixdubbeltitel leri Hodie voor Kareis en Plag Voorjaar? SVV Duur lam Tijs rJexelaartjes VRIJDAG 15 SEPTEMBER 2000 lecreatievoetballers uit De Waal n(jen voor de keus: ieder voor zoekt een plaats in teams van Ure clubs, ot met z'n allen een ;n voetbalelftal oprichten. Dat ste geschiedde, met als resul- dat Texels kleinste dorp ge- iedenis schrijft door voor het st met een compleet voetbal- m op de mat te verschijnen. De alders trappen zondag om half tegen De Cocksdorp. Ook heeft weer een recreatieteam de been gebracht. voetballers ontbreekt het in De Waal. Maar veel van hen ikten carrière onder de vlag van '94. Afgezien dan van het eravondvoetbal, pakweg twintig geleden, toen het dorp nog over eigen voetbalveld beschikte, ar als ik het me goed herinner ij >n toen de prestaties aan de bar er dan op het veld', aldus speler er Jan Kooger. Toen er afgelopen :er kritisch werd rondgekeken, k dat het dorp anno 2000 over flink reservoir aan 'jonge' voet- irs beschikt. En, minstens zo ngrijk, een groot saamhorig- kgevoel. Want er hoeft maar wat orden organiseerd, of het hele loopt uit. De lobby resulteerde en lijst van zo'n 20 spelers die op ep beschikbaar zijn. Als nieuwko- i koesteren de Waalders nog al te hoge ambities. Vooralsnog en de mannen het al leuk dat ze ondagmorgen een potje kunnen hallen. 'Elk winstpunt is meege er. En aan het eind van het sei- hebben we een mooie aanlei- voor een feestje, zeker als we jeindigen', onthult Kooger een je dri|fveer. De Waalders hebben jrdak gevonden bij SV De Koog, ze ook wekelijks een tramings- kI houden. Dat Texelse kleinste imeeleeft, viel af te leiden uit de Waalders die zondagmorgen s de lijn stonden tijdens het «duel tegen ZDH ZDH 5 Ronald Biesboer die, samen Het recreantenvoetbalelftal van De Waal. met Henk Kikkert, het initiatief nam om de ingedutte recreatieafdeling van de Zwaluwen weer nieuw leven in te blazen. Met succes, want op de lijst die de spelers thuis kregen prij ken meer dan voldoende namen om een voetbalteam op de been te bren gen, al hield de opkomst zondag nog met over. Weliswaar heeft het meren deel van hen al geruime tijd geen gras meer geproefd, de vaardigheden zijn nog altijd aanwezig. Dat bleek tijdens het oefenduel tegen De Waal, dat de Zwaluwen zondag met 1-2 wonnen. Texelse Boys moet het dit seizoen stellen zonder de naar De Koog ver trokken Gerrit Jan Booy, Paul Witte en Antuon Kariebo, die is verhuisd naar vastewal. Maar terug in de ge lederen na een hardnekkige blessure is Gerard Boogaard en ook Kees Kooij is beschikbaar. 'We hebben een vaste kern van 13 mensen, die vrijwel elke week kan voetballen. Bovendien lopen er nog contacten met een aan tal anderen', aldus coördinator Gerard Veeger, die het vertrouwen uitspreekt in zijn basisteam en blij is dat ZDH weer terug is en ook De Waal van de partij is. 'Voor de competitie is het hartstikke leuk dat De Waal erbij is gekomen, alleen is De Cocksdorp hierdoor een aantal spelers kwijtgeraakt', meldt Piet Postma, die ook naast een aan tal invalkrachten van ZDH grijpt. 'Maar we komen echt wel met een team en gaan er met frisse moed te genaan. Wat vernieuwing in de gele deren kan per slot van rekening geen kwaad, al moet er wel wat meer structuur in de elftalopbouw komen. Ik denk dat ik nog wel een aantal jon gens kan motiveren. Want het is be langrijk voor het dorp om een voetbalteam te hebben.' De Koog zit zuinig in de spelers. 'Peter Brons, volgens traditie een steunpilaar in het team, is opgeroe pen voor het eerste, Hans van der Park is naar De Waal overgestapt en Martin van de Brakel zal er ook niet zo regelmatig zijn. Ik hoop dat ik er voor zondag elf op de been krijg, maar ik heb er een hard hoofd in', (Foto Gerard Timmerman) verzucht Jan van Beek, die zich aan bevolen houdt voor enkele enthousiastelingen die op zondag morgen vanaf half elf een balletje kunnen trappen. 'Want het is toch lastig als je met negen of tien man het veld op stapt en noodgrepen moet uithalen om de posities bezet te hou den. Wie zin heeft kan me bellen.' SV Texel gaat komend seizoen nage noeg met hetzelfde team van start. Cees van Beek: 'Alleen Jan den IJzer man is nieuw in de gelederen.' Voet ballen kunnen ze wel bij Texel, maar toch kwam de ploeg vorig |aar met verder dan een derde plaats. Volgens Van Beek houdt dat verband met de discipline van de spelers. 'Sommigen zegden toch wat makkelijk af, waar door we regelmatig met negen of tien man op het veld stonden. En dan redt je het niet. Dat aspect moeten we nog maar eens een keer goed doorpra ten.' Vanuit Oosterend wordt gemeld dat het voetbalteam van de recreanten er, uitgezonderd enkele aanpassingen, er in grote lijnen hetzelfde uitziet. De trialwedstrijd die zondag op het crossterrein van de MAB in Eierland werd gehouden, is dankzij het fraaie weer en de grote opkomst van de rijders een succes geworden. Het was de eerste keer dat de pupillen, die al een tijdje minstens zo fanatiek hadden getraind als de volwassen trialisten, in hun eigen klasse aan de start stonden. 'Voor de duvel niet bang en met de overgave van een echte sportman of -vrouw reden ze de zes non-stops (hindernissen) één voor één af', bericht onze correspon dent Leon Goossen. Marlt Rutten behaalde op haar nieuwe trialmotor voor junioren de eerste plaats. Kees Winter reed op de motor van z'n va der, die duidelijk een maatje te groot was, waardoor de tweede plaats die hij veroverde minstens zo'n grote prestatie was. De derde plaats werd behaald door Jesse Rutten. die op net zo'n machine reed als Marit. He laas moest hij de laatste ronde laten schieten. Bij de volwassenen was het span nend tot de laatste ronde. De non stops, die de week ervoor door leden waren uitgezet, bleken een stuk las tiger dan gedacht, vooral tegen het einde, toen het al een beetje donker begon te worden. Pieter Koper pro duceerde een misser toen hij zich liet afleiden door z'n vriendin, die zijn prestaties op video probeerde vast te leggen. Desondanks was hij duidelijk de beste in de seniorenklasse, gezien het verschil van 21 punten met de nummer twee. Mathias Schrama zorgde voor een verrassing. Reed hij vorige keer nog in de sportklasse, ditmaal behaalde hij tot zijn eigen verrassing een derde plaats in de sterkere juniorklasse. In de sportklasse was de strijd het spannendst. Winnaar werd de jong ste deelnemer op de oudste motor, Eduard Terpstra. Het verschil met de nummer twee, Leon Goossen, be droeg slechts één punt. Theo Rutten verzamelde evenveel strafpunten als Goossen. maar moest gezien hét aantal vijfpunters genoegen nemen met de derde plaats. Uitslagen Seniorenklasse: 1 Pieter Koper 52; 2.Michael Kortenhoeve; 3.0laf de Porto 79. Juniorklasse: Uohan van der Ster 7; 2.Nanning Kikkert 20; 3.Mathias Schrama 38; 4.John Betsema 54; 5 Theo Kuip 63. Sportklasse: 1 Eduard Terpstra 29; 2.Leon Goossen 30; 3.Theo Rutten 30; 4.Henk Witte 37; 5.Evelien Dekker 61. 6.Ben Starink 75; 7.Jan Hegeman uitgevallen. PupillenkJasse: 1 Marit Rutten 44; 2.Kees Win ter 55; 3. Jesse Rutten uitgevallen Toen Harry van de Wetering en Wim Vlaming deze week in de competitie van Damclub Ooster end/Texel uit de opening kwamen, stond er een klassieke partij op het bord. De witspeler had wat moei lijker spel en zocht zijn kansen daarom via de kerkhofruit. Dat bood Vlaming aanknopingspunten en zijn aanval op de kerhofschijf leidde uiteindelijk, met enige me dewerking van zijn tegenstander, tot schijfwinst. Met voortreffelijk positiespel rondde hij het karwei fraai af. Wim Timmer wist Frans Kuiper even eens een schijf te ontfutselen en leek daarna op weg naar de winst. Door middel van een stukoffer brak hij door tot vlak bij de damlijn. Kuiper zag het aankomen en vlocht een vangstelling in de stand. Het nieuwe damseizoen had Timmer kennelijk wat gretig ge maakt, want hij haalde onmiddellijk dam. Kuiper kon de dam ten koste van één schijf veroveren, waarna de kansen keerden. Kuiper was dichtbij een overwinning, maar miste de scherpte en de tijd om de partij te beslissen. De puntendeling die ten slotte op het bord kwam. gaf de ver houdingen goed weer. duo Saai en Saai onder druk te zet ten. Ze liepen daarmee in de tweede set uit naar een 5-2 voorsprong. Broer en zus Saai wisten zich te her stellen en een tiebreak te forceren. Deze werd echter alsnog door Ooyevaar en van der Veen verzilverd. Daarmee stonden ze voor de tweede maal tegenover Kareis en Plag. die opnieuw het spelverloop dicteerden en daarmee de mixtitel binnenhaal den. Na de finale volgde de prijs uitreiking van alle onderdelen van de clubkampioenschappen (in juni werd al om de titels voor de jeugd en de dames en heren enkel en dubbel ge streden), terwijl het toernooi werd afgesloten met een gezamenlijke rijstmaaltijd Het vleesvee- en akkerbouwbedrijf van Piet, Piet-Wim en Jacco van Leeuwen bij 't Horntje is één van de boerderijen waar zaterdag, tijdens de 'Dag van het Platteland' tussen 10.00 en 17.00 uur een kijkje kan worden genomen. Bij Van leeuwen worden vleesstieren, zoogkoeien en schapen gehouden. Tevens kan een bezoek worden gebracht aan het bloem bollen- en loonwerkbedrijf van de fa milie Ter Steege aan de Van der Sterrweg, eveneens op 't Horntje. Te zien zijn moderne bloembollen- en andere machines en oude werktui gen. Bezoekers krijgen een aardig idee hoe de producten worden ge teeld en verwerkt, 's Avonds is er voor de vaste klanten van Ter Steege een barbecue. Aan de open dag is een prijsvraag verbonden. De toegang is gratis. Programma dinsdag 19 september Veld A, heren en gemengd: 18.30 LenR-Nioz Question 2 19.15 Euroase-Question 2 LenR 20.00 W'tjewel 1 -CVI Euroase 20.45 Maarcobouw-Kobeko W'tjewel 21.30 Tatenhove 1 -OSG Maarco 22.15 Paal 28/de Krim-Twaalf Balcken Tatenhove 1 Veld B, dames en gemengd: 18.30 Slagerij Beverdam-Fitt EcoMare 19.15 Pre Press Center-EcoMare SI. Beverdam 20.00 't Gouwe Boltje-Zandbank Pre Press 20.45 Timmer's Bak.-Keurslagerij Dros 't Gouwe Boltje 21.30 Eierlandsche Huis-Sportshop Tx 1 Timmer's Bakkerij 22.15 Gimsel-B&B/vdVis/denBoer Eierlandsche H. Veld C, dames: 18.30 Jozefschool-Milly's De Krim 19 15 De Rival-De Krim Jozefschool 20.00 Zeilmakerij-Bar Sportief De Rival 20 45 S. de Boer-Salon Martme/Oorzaak Zeilmakerij 21.30 Klif 12-Westertaken SI. de Boer 22.15 Durper Drup-Question 1 Klif 12 Wedstrijdleiding: Edith Hans (tel. 313363/312339) Uitslagen 12 september Slagerij Beverdam-NIOZ 1-2; Agnfirm-TESO 2- 1Tatenhove 1 -Tex. Autocentrale 3-0; Super de Boer-OSG 0-3; Sportshop 2-Cocky's Kapsalon 3-0, 't Gouwe Boltje- EcoMare 3-0; Pre Press Center-Fitt 0-3, Tatenhove 2-Zandbank 2-1 Timmer's Bakkenj-Natuurwmkel 2-1; B&B vdVis/den Boer-Keurslagen) Dros 0-3 Zeilmakerij-De Knm 0-3; Smash '68-Bar Spor tief 3-0; Klif 12-Haarstudio 1-2; Durper Drup- Westerlaken 2-1Wessels Ontwerptl-Ouestion 3-0; Nokanto-Eierlandsche Huis 2-1. Frans Bos ging er tegen Piet Bakelaar eens goed voor zitten en kwam een heel eind. Hij spotte weliswaar met de regels van goed positiespel, maar bracht zoveel ongewoons op het bord dat Bakelaar er toch maar moei lijk grip op kon krijgen. In het eindspel had Bos remise binnen handbereik, maar de routine van Bakelaar gaf toch de doorslag. Gerrit Blom ging gedegen te werk, maar liet zich nog bijna door Hans Galjaard verrassen. Zaterdag speelt Damclub Oosterend/ Texel in Heerhugowaard een wed strijd om de bondscompetitie tegen SNA 2. Zonnebloem zoekt verplegenden met pit "Ook ik doe mee als vrijwilliger" Bel: (076) 564 63 62 pare/s en Jeroen Plag (links) versloeg in de finale het duo Els Ooyevaar en W van der Veen. (Foto Robbert van den Bont) de banen achter het andsche Huis heeft tennis- jniging Heri Hodie het seizoen sloten met het kampioen- bti 'P mixdubbel. Het toernooi met zes koppels mager bezet, gevolg van een tekort aan „Jnelijke spelers in de vereni- Niettemin was sprake van geslaagd evenement, dat werd innen door het duo Vivian Kar- n Jeroen Plag. 0 vï|Jeelnemers waren verdeeld in poules van drie koppels. In de jtJIe poule wisten Vivian Kareis en jj in Plag al meteen een stempel «t toernooi te drukken. Vooral die in juni de terechte club- poen werd in het herenenkel, Wnde ontzag in bij de tegen- öers. Tweede in deze poule wer- Els Ooyevaar en Lieuwe van der na een nek-aan-nekrace met Ditte Westdorp en Nico Ooyevaar. In de andere poule veroverden broer en zus Dirk Jan en Alicia Saai de eerste plaats. De tweede plaats was voor Mieke en Robbert van den Bent, die vóór Regien de Boer en Hans Schraag eindigden De eerste partij in de kruisfinales gaf al duidelijk de ambities van het duo Kareis en Plag te zien. Hun tegen stander Mieke en Robbert van den Bent werden overtuigend verslagen. De andere kruisfinale werd de span nendste wedstrijd van het toernooi. Het duo Ooyevaar en Van der Veen wist door de eerste set te winnen het gekozen hel gesprek te I; Dat gesprek didaat thuis i moraliteit en het verleden den De laat! plaats en er lijk beeld vai tot zijn of ha: Als financiële geen ander c gelijk onderz baten Daaro in kwaliteit e den en norjn vooral uitvoe Lentetafereeltje in het najaar Deze eend, die hoort tot de le vende have van de vijver bij de Elemert, schonk vorige week het leven aan elf jongen Moeder en kinderen koesterden zich giste ren in de warme zon, wat voor voorbijgangers heel vertederend was. (Foto Horry do Graaf) In Hoffmann Strategisch Security Management, een uitgave van Hoffmann Bedrijfsrecherche B.V., doen Jan Bloem en Herman Bakker van TESO uit de doeken waarom zij hun pre-employment screening al twintig jaar door Hoffmann laten uit voeren. Bakker: 'Ik heb in mijn omge ving te vaak meegemaakt dat er ver keerde kandidaten werden aangenomen. Dat kost geld en nog veel ernstiger: dat doet afbreuk aan je imago en de professionele uitstra ling die Teso nastreeft.' I X'i-' - Sr Ronnie Edwards uit Hillsborough (na bij Ramelton in Donegal in het noor den van Ierland), is een van de meeste succesvolle fokkers van de 'Donegal Texel Society'. Deze vere niging houdt zich al zo'n vijfentwintig jaar bezig met het fokken en verbe teren van het Texelse schaap in Donegal. Een van Edwards' lamme ren werd op het nationaal kampioen schap in Maynooth uitgeroepen tot beste lam van Ierland. Het dier werd verkocht voor de recordprijs van 2100 (Ierse) pond. mc Texel Society it lot a Hie Texel b number o| years anti tbc breed is in Tuesday ne* Donegal for almost a quarter of a century Pictured righ One of the most successful breeders is Tcxtl Cross Ronnie Edwards who (arms out at John Stewart Hillsborough near Ramelton Last week Trxel Sliecp Ronnie travelled to Maynooth to poitici show and toh Piet van Leeuwen bij z'n vee. (Foto Harry de Graaf) Show Sale Texel Sheep at Rapltoe Livestock Mart on Tuesday 29th August Judging 4pm Salo 7pm Enquiries 074-56115 007-2G00309 Met verslagenheid hebben wij kennisgenomen van het overlijden van mevrouw A.C. Huizinga-Kalis Sinds de oprichting van de klachten- en geschillencommissie in 1991 zette zij zich als gerespecteerd lid van deze commissie in voor het welbevinden van onze cliënten. Tevens droeg zij jarenlang als vrijwilligster haar steentje bij aan het welzijn van de ouder wor dende medemens. Met respect en bewondering nemen we afscheid van een toegewijde persoonlijkheid. Wij wensen de familie veel sterkte toe. Namens de Stichting Zorgcentrum Texel drs. H.P. Veldhuis, locatiedirecteur Lsmec heelt een broertje Wc noemen hem 14 september 2000 IV £cliikkk,c ouder.* zijn Hansen <Svea van kxel Postweg 17 \7^ X\ IV Cocksdorp Tel. 0222 HI2IO Slaap kindje slaap. Gelukkig en blij zijn wij met onze kleine meid Anne Roos Geboren 11 september 2000 Jeroen en Annemieke Schol-Eveleens Leme Blindstraat 38 1742 SP Schagen a 0224 214736 DAAR RED JE LEVENS MEE INLEVEREN: maandag voor 10.00 uur en woens dag vóór I 7.00 uur. KOSTEN: ƒ8,70 tot en met regels. Per regel meer: ƒ2,90 (incl. btw FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto ƒ25,- excl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: IM-TEXEL AARTJE op aanvraag. Wie woont op Texel en studeert of werkt in Eind hoven en wil af en toe van woning ruilen? Tel 040- 2021389 De Spinboet zoekt nog een breister. Tel 314468

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 3