Oudeschild in volle gang I 10 y Water onderwerp va\ interessante excursie Melding van de maand Pfficiële I berichten Ecocar Website wor al flink bekeko TEXELSE COURANT' Geen column J Informatierubriek van de I gemeente Texel 29 september 2000 L Raadsvergadering Werkzaamheden haven Openingstijden en bereikbaarhei gemeentehuis Waddensnip Knop voor toeristen Servicebalie thema in "Forum" website Ruimtelijke ordening Verkeersbesluit Milieuvergunningen §1 Collecte VRIJDAG 29 SEPTEMBER 2000 (advertentie) Wegens vakantie ditmaal in de "Eilandberichten" geen column van de hurnemeester De ecocar .komt maandag 2 okto ber weer naar het eiland en zal alle dorpen aandoen. De dienstregeling kunt u vinden in de Texelse tele foongids. Uitsluitend particulieren kunnen bij de ecócar terecht met hun klein chemisch afval. Bedrijven worden verwezen naar de buiten dienst van gemeentewerken aan de Reijer Keijserstraat in Den Burg. Het depot is iedere dinsdag- en donderdagmorgen geopend. Eiland I berichten Het gemeentehuis is geopend: 'S morgens van 8 30-12.30 uur. 's Middaos is het gemeentehuis (behoudens afspraak) gesloten. Het gemeentehuis is 's midd gesloten omdat de mensen di het gemeentehuis werkzaam op deze manier de lopende ken efficiënt en adequaat Kuru afhandelen. De gemeenteraad vergadert ko mende maand op dinsdag 10 okto ber, aanvang 19.30 uur in het ge meentehuis. Publiek is welkom in de raadszaal De vergadering is ook rechtstreeks te beluisteren via Ra dio Texel op FM 106.1 of kabel 98.5. De agenda is als volgt: Opening en mededelingen Vaststelling volgorde stemming Vaststelling besluitenlijst de dato 12 september 2000 Aanvaarding nalatenschap wij- en mevrouw A F. Nederhelman Voorstel onderwerpen rekenkamercommissie Post onvoorziene uitgaven Ingekomen stukken en medede ingen Rondvraag Sluiting Aanvragen voor de aanvullende vergoeding OV-jaarkaart ("Wad densnip") moeten uiterlijk 13 ok tober bij de gemeente binnen zijn. Formulieren zijn nog verkrijgbaar bij de receptie, alsmede kamer 0.08 en 0.10 van het gemeentehuis. De aanvraagformulieren moeten volle dig ingevuld en ondertekend wor den opgestuurd aan de gemeente Texel, afdeling burgerzaken, Post bus 200, 1790 AE Den Burg. Ook kunt u ze afgeven aan de receptie van het gemeentehuis. Dankzij de bekende toevoeging "punt NL" in het internetadres www.texel.nl is de toeristische informatie over Texel beter be reikbaar geworden. Met één druk op de knop kan men nu direct doorgaan naar de website van de VW. De knop bevindt zich op de homepage van de gemeente en is herken baar aan het driehoekige VW- logo. De aanpassing van de Oude schilder haven voltrekt zich in hoog tempo. Nieuwsgierige be zoekers moeten vrijwel dagelijks een kijkje nemen om alle veran deringen te kunnen bijbenen. De grootste ingrepen worden mo menteel verricht aan het voorma lige PEN-bassin, waar straks de nieuwe passantenjachthaven komt. De doorbraak naar het be staande havengedeelte zal vóór 15 november een feit zijn. Het omvangrijke project, dat door gemeente, provincie en Europese Unie wordt gefinancierd, is nu dus echt "van de helling" gekomen. Na een intensieve periode van voorbe reidingen ging op 12 juli de eerste schop in de grond De combinatie Oudeschild (Grontmij Noord-Hol land, Daalder Alkmaar en De Vries van de Wiel) begon toen met het opruimen van diverse delen van de verharding en hekwerken, terwijl ook het oude pompgebouw groten deels onder de slopershamer ver dween. Door het gedeeltelijk ontgraven van de te maken door braak kon het vrijkomende zand meteen elders worden gebruikt. "Werk met werk maken", heet deze aanpak. Graafmachines Tijdens de bouwvak ging een deel van de werkzaamheden gewoon door. Direct daarna werd het tempo opgevoerd Zo werd een begin ge maakt met de aanleg van een nieuwe botenhelling en het centrale plein, dat in de toekomstige jacht haven een prominente plaats krijgt. Hiervoor moest behoorlijk wat zand in het bassin worden gedeponeerd. Vrachtwagens en graafmachines waren volop aan de gang om de grote hoeveelheden zand te ver plaatsen. Zinkstukken Afgelopen maand is het teenschot aangebracht voor het bassin en de nieuwe botenhelling, die tevens is geasfalteerd. Na afwerking kan de kade er omheen worden afgegra ven, zodat er water op komt te staan. Ook is er verticale drainage geplaatst om het "zetten" van de nieuwe bodem in het bassin te ver snellen en zijn oude koelwate rleidingen verwijderd. Wegens de aanleg van nieuwe kabelleidmgen kwamen de windturbines tijdelijk stil te staan. Een in het oog springend karwei is het maken van zinkstukken. De kant en klaar aangeleverde wiepen wor den ter plaatse op het doek ge naaid. Met behulp van een bootje en een kraan worden de zink stukken op hun plaats gebracht en met stortsteen verzwaard. Eb en vloed Verder staat de komende tijd het gereed maken van de taluds, zowel onder als boven water, op het pro gramma. Deze voorbereidingen zijn nodig ogn de nieuwe jachthaven bestand te maken tegen de getijdenwerking. Zodra deze werk zaamheden gereed zijn, kan de doorsteek worden gegraven en zal het bassin worden vrijgegeven aan de krachten van eb en vloed. Tegelijkertijd kunnen de buitendijkse werkzaamheden wor den afgerond. Getijdenwerking en weersomstandigheden zorgen er voor dat dit werk wordt bemoeilijkt. Planning Nadat half november alle werk zaamheden aan de waterkering zijn afgerond, richt de aandacht zich op de haven zelf. Op de planning staan de ontsluitingsweg rond het PEN- bassin, reconstructie van de IJsdijk, plaatsing van damwanden voor de nieuwe visserijkade, verhuizing van de jachthavens, verbreding van de havenmond en overige infrastructu rele werken binnen de haven. Op woensdag 11 oktober zal de gemeenteraad een kijkje nemen bij het havenproject. Op internet uw mening geven over de servicebalie van de ge meente Texel? Dat kan nu op de website www.texel.nl in de ru briek "Forum". Sinds maart 2000 is de servicebalie hét centrale meldpunt van de ge meente Texel. U kunt er terecht met alle meldingen en klachten die de gemeente betreffen. Dit kan tele fonisch via (0222) 36 21 11, of bij de balie in de hal van het gemeen tehuis. De meldingen worden gere gistreerd en vervolgens doorgege ven aan de betreffende afdeling. U hoeft dus niet meer zelf op zoek binnen de gemeentelijke organisa tie, terwijl de gemeente moet zor gen voor een adequate afhande ling. Verbetering van de dienstver lening dus. IEN VAT rs l*-1 AgSfflcajr1 Illustratie: Antoon Goes Nu de servicebalie een half jaar draait, wil de gemeente graag we ten of de beoogde verbeteringen inderdaad merkbaar zijn. Alle Texelaars zijn welkom om deel te nemen aan een bus excursie op zondag 8 oktober aanstaande. De rit voert langs locaties die allemaal betrekking hebben op het thema "water", zoals de duinen, de Rogsloot en rioolzuivering Everstekoog. De excursie start om 14.00 uur bij het busstation Elemert in Den Burg. Even het geheugen opfrissen. Pro vincie Noord-Holland, waterschap Hollands Kroon, Uitwaterende Slui zen en gemeente Texel hebben be sloten om het waterbeheer op Texel gezamenlijk aan te pakken. De sa menwerking moet gestalte kriigen in het "Masterplan Water voor Texel". De betrokken instanties wil len hun kennis bundelen, zodat be ter wordt omgesprongen met het beschikbare water op Texel. Via de excursie op 8 oktober kunt u nader kennismaken met het water- In de rubriek "Forum" kunt u hierop reageren. Gevraagd wordt o.a. of de servicebalie bekend genoeg is. of de afhandeling snel genoeg is en of er ideeën zijn voor verbetering en/ of uitbreiding. U kunt ook reageren op de mening van andere bezoe kers. Overigens vindt u op de website ook informatie over de servicebalie in de rubriek "Loket", onderdeel "Publiekszaken". Meldingen kunt u nog met via de website doorgeven; in de toekomst zal dat wellicht wel het geval zijn. SERVICEBALIE 36 21 11 VOOR AL UW MELDINGEN "T* Aangevraagde bouwvergunningen P J. Kooger voor de bouw v.e kantoor/kantine/schuur a/d Laagwaalderweg 47 te De Waal (ont vangen 20 september 2000); C M.J Köhne-Wester voor het veranderen/vergroten v e. woonhuis/ garage a/d Slufterweg 221 te De Cocksdorp (ontvangen 21 september 2000), PH Witte voor het veranderen/vergroten v.e woonhuis/garage a/d Slufterweg 217 te De Cocksdorp (ontvangen 21 september 2000): N. Erwich voor het veranderen ve. woning a/h Stappeland 2a te De Koog (ontvangen 21 september 2000) A G. Raap voor het plaatsen v.e dakkapel a/d Roggeslootweg 409 te De Cocksdorp (ontvangen 22 september 2000), T. Verlaan voor het plaatsen v.e. dakkapel a/d Roggeslootweg 692 te De Cocksdorp (ontvangen 22 september 2000); A. de Smidt voor het vergroten v.e woning a/d De Ruyterstraat 40 te Oudeschild (ontvangen 25 september 2000); G. Zoetelief voor het plaatsen v.e. serre a/h Mienterglop 41 te De Koog (ontvangen 25 september 2000); W.D.J de Joode voor het vergroten v.e. vakantiebungalow a/d Stuifweg 25 te Oosterend (ontvangen 25 september 2000). Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunning is verleend en/of de melding positief is teruggemeld. Verleende bouwvergunningen en goedgekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepubliceerd. Verleende bouwvergunningen C.J. Geldorp-Pantekoek voor het plaatsen v.e. garage/berging/hobbyruimte a/d Klif 41 te Den Hoorn (verzonden 21 september 2000), M C Hin voor het plaatsen v.e opslagruimte a/d Spangerweg 36 te De Waal (verzonden 21 september 2000). W J. Boersen voor het plaatsen v e kas a/d Middellandsev.og 6 te Oudeschild (verzonden 22 september 2000); PC Blom voor het plaatsen v.e. berging a/d Westerweg 80 te Den Hoorn (verzonden 25 september 2000); G. Zoete lief voor het plaatsen v.e. dubbel woonhuis a/d Parnassiastraat 6b en 6c te De Koog (verzonden 25 september 2000), P Moerbeek voor het vernieuwen/veranderen v.e woonhuis a/d Gasthuis straat 9 te Den Burg (verzonden 25 september 2000); A.L Prins voor het plaatsen v.e dakkapel a/d Roggeslootweg 765 te De Cocksdorp (verzonden 26 september 2000), JEM Remders voor het plaatsen van twee dakkapellen a/d Roggeslootweg 243 te De Cocksdorp (verzonden 26 sep tember 2000). AEG Boswinkel voor het vergroten v.e. woonhuis a/d Wintergroen 24 te De Koog (verzonden 26 september 2000) J W G Pels Rijcken voor het vergroten v.e woonhuis a/d Heren straat 29 te Den Hoorn (verzonden 28 september 2000) Verleende sloopvergunningen E. Berghuis voor het slopen v.e schuur a/d De Rede 9a te Den Hoorn (verzonden 26 september 2000). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een be zwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indienen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Be stuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouw- en Grondzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis. Voornemen tot medewerking Door de heer J J. Dros is een verzoek ingediend om met toepassing van artikel 19. lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan realisering van een dienstwoning aan de Hallerweg 26 te Den Burg. Het plan Is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Om deze reden dient er een procedure te worden gevoerd. Conform de Wet op de Ruim telijke Ordening heeft het verzoek om artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruim telijke Ordening in het kader van de inspraak vanaf 31 juli 2000 gedurende twee weken voor belanghebbenden ter visie gelegen. Burgemeester en wet houders hebben inmiddels besloten de procedure ex artikel 19, lid 1 WRO te starten. Het plan ligt vanaf 2 oktober 2000 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage op kamer 0.12, van de sector Ruimte en Wonen, van het gemeentehuis. Eventuele schriftelijke zienswijzen tegen het bovenbedoelde plan kunnen ge durende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan het college van bur gemeester en wethouders kenbaar worden gemaakt. Voornemen tot medewerking Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan de bouwplannen van: G. Spanhaak voor het vergroten v.e. woonhuis en het plaatsen v e. garage a/d Bernhardlaan 3 te Den Burg; Zegel Retailing bv voor het plaatsen v.e. serre a/d Abbewaal 19 te Den Burg De bouwplannen zijn in strijd met de ter plaatse geldende bestemmingsplan nen. De bouw- en situatietekeningen liggen vanaf 2 oktober 2000 gedurende vier weken ter inzage op kamer 0.12, van de sector Ruimte en Wonen, van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder schrif telijk zijn zienswijze kenbaar maken. Voornemen tot wijziging Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening het bestemmingsplan "Buitengebied Texel" te wijzigen ten behoeve van: de uitbreiding van het maximum toegestane aantal vierkante meters bebouwing voor bedrijfs gebouwen tot 560m_ op het perceel Krimweg 47 te De Cocksdorp. Het ontwerp-besluit ligt vanaf 2 oktober 2000 twee weken voor belanghebben den ter inzage bij de sector Ruimte Wonen, kamer 0.12 van het gemeente huis. Eventuele bedenkingen tegen het bovenbedoelde voornemen kunnen gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar worden gemaakt. In het belang van de bescherming van het milieu zijn voorschriften aan de vergunning verbonden. De heer M C. Hin, Spangerweg 36, 1793 EH De Waal. voor het veranderen van de reeds be staande inrichting op bovenstaand adres door middel van het oprichten van een loods voor het opslaan van landbouwproducten en het stallen van landbouwproducten aan de Spangerweg 36 te De Waal Aan de vergunning zoals verleend aan de heer Hin op 25 november 1997 zijn voorschriften verbonden die voldoende adequaat zijn voor de geplande uit breiding/verandering. Er behoeven derhalve geen nieuwe voorschriften aan de onderhavige vergunning te worden verbonden. Tijdens de inzagetermijn van 3 tot en met 31 oktober 2000 liggen gedurende de werkuren in het gemeentehuis op de afdeling milieubeheer ter inzage: de aanvraag om vergunning, het ontwerp-besluit en alle verder op de zaak be trekking hebbende openbare stukken. Desgevraagd kunnen de stukken ook buiten de gebruikelijke werkuren worden ingezien en toegelicht. Gedurende de inzagetermijn bestaat desgevraagd voor een ieder gelegen heid tot een gedachtewisseling over het ontwerp van het besluit en tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen. De aanvrager wordt dan uitgenodigd om bij die gedachtewisseling aanwezig te zijn. Tegen dat ontwerp-besluit kan een ieder binnen de inzagetermijn bij burge meester en wethouders schriftelijk bedenkingen inbrengen. De schriftelijke bedenkingen dienen geadresseerd te worden aan: het college van burge meester en wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. De persoonlijke gegevens van degene die schriftelijk bedenkingen heeft inge bracht, worden, indien hij daarom verzoekt, niet bekendgemaakt Op grond van artikel 20.6 van de Wet milieubeheer kunnen alleen wie tijdig bedenkingen hebben ingebracht en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkingen tegen het ontwerp-besluit te hebben ingebracht, tegen het definitieve besluit in beroep gaan. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de heer H Kuiper, bureau milieu, te lefoon (0222) 36 21 88. Burgemeester en wethouders zijn voornemens op grond van artikel 8 4 van de Wet milieubeheer vergunning te verlenen aan: J en M van Heerwaarden en Zn V.O.F, Vuurtorenweg 61 te De Cocksdorp. voor het in werking hebben van een inrichting ten behoeve van het telen, behandelen, op- en overslag van landbouwproducten alsmede een stierenmesterij en een minicamping aan de Vuurtorenweg 61 te De Cocksdorp. Burgemeester en wethouders hebben het volgende verkeersbesluit geno men het wegens werkzaamheden afsluiten voor alle verkeer van de volgende wegen: de Koetebuurt tussen de Wierstraat en de Oranjestraat van 2 tot en met 13 oktober 2000 of zoveel langer als de werkzaamheden duren. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen dit besluit bij burge meester en wethouders een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is gepubliceerd. Het bezwaarschrift dient tenminste te bevatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; een om schrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt; de gronden van het bezwaar; zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. In de periode van 1 tot en met 7 oktober aanstaande houdt de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren weer haar jaarlijkse collecte. beheer op Texel. Op het progra staan de duinen (als "voor kamer" van zoet water), omgi De Krim, het Rogslootgebied} stop bij het gemaal Eierland, iets wordt verteld over de schJjg van cultuur- en natuurwatefj tuurgebied De Bol (korte stop: Krassekeet), de Hogeberg stop, o.a. herstel Skilslootl Hoornder Nieuwland (planne zoet om zout water te léiden ting PH-polder) en de rioolzuiv s Everstekoog (proef met natui er nazuivering en hergebruik van water). Na dit kijkje in de praktijk isi ,cj donderdag 19 oktober een th dag in Den Burg, waaraan bef bestuurders en belangengro fo ook burgers kunnen deelnenv uj zogeheten "gebiedsateliersnz haalbaarheid van diverse oplo gen en projecten worden afg; Thema's zijn "inrichting belevingswaarde", "riolering ei vering" en "zoet en zout". To; zullen in november voorlicht) avonden plaatsvinden, waarbi ieder kan reageren op de pre voorstellen. ja d< Ik sp Opgave excursie: Ben Eenkhoorn (Uitwaterende Sluizen), tel. (0299) 39 13 76, fax (0299) 39 11 80, e-mail wabbe@ushn.nl In de eerste twee weken n feestelijke start is de website de gemeente al meer dan maal bekeken. Ruim 100 beljrc kers vulden het enquêteformi^ in. Als dank krijgen zij een ciaal voor de gelegenheid g briceerd aandenken. De reac zijn over het algemeen zeer sitief. De suggesties die zijn daan voor verbetering, woi ei door de gemeente ter harte nomen. Uitgangspunt is dat de wet www.texel.nl gebruiksvriena moet zijn. Daarom hoeft u geli niet alle 250 pagina's eerst aller door te bladeren om het gewe onderwerp te vinden. Via hao rolmenu's en een paar keer klik kunt u razendsnel door het dig gemeentehuis "surfen". Door intypen van een zoekwoord is ook mogelijk om direct bij de zochte informatie te belanden j problemen die zich hierbij nogv doen, proberen we zo spoedig 1 gelijk te verhelpen. Hopelijk zij1 resultaten hiervan merkbaar, reacties blijven wij in elk gevalle op prijs stellen. di De website biedt uiteenlopend ai formatie over de gemeente ent Texel. Er zijn vijf hoofdrubriel "Gemeentehuis" (adressen en n tj mers), "Politiek en Bestuur" en college), "Loket" (gemeente ic producten en diensten), "Actu n (nieuws, mededelingen, vacati ;d en "Texel, het eiland" (alcjeiï wetenswaardigheden over Tei ki De meeste gegevens zijn vast,p na in de rubriek "Actueel" zulle-" berichten regelmatig wiss-' v Behalve via de enquête kan hei bliek ook direct reageren via "Forum" en het "Gastenboek" gemeente is van plan deze dfl 7< communicatie via internet in dei komst uit te breiden. Geen® richtingsverkeer dus, maar eer: manente uitwisseling van mftf ,e tie De nu gepresenteerde vv# r|i geeft hiertoe een eerste aanzet Aan deze publicatie kunnen S rechten worden ontl al rc

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 10