Recreatieve verhuur van voningen wordt aangepakt w4 '"ffeii'A'il Géén verjaardag in kantine Texel '94 249; ra mantje Groen c2tvartrJ~exeh 'tn het harG College strijdt tegen huizentekort winterdienst Ouderen pinnen, chippen en betalen elektronisch Durperhonk heeft straks 'Uitzicht op de wereld' C HEP Schoenen ugsdealende kok: 40 uur werkstraf Onder de pomp Voorwaardelijke straf voor visboer Nieuwe trainer voor gymclubs 1V,v iSs tSlUc Ilii Ë»sbi tiafis nrea IS «S i<Ü« escpert Fraudebestrijding Mountainbikers NU: BEN VRIJ NOKIA 3210 GSM KLAVER MAKELAARDIJ TAXATIES FINANCIERINGEN ONTEIGENINGEN Klaver Makelaardij B.V. T E X E LS E^COU RANT ®EUROMASTER UJimfïlets drogisterij Tuincentrum Eureka JUICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11517 VRIJDAG 29 SEPTEMBER 2000 ,ertenties/abonnementen/bezorging: rbaan 6 II MC Den Burg ifoon 0222 - 36 26 00 0222 - 31 41 11 ■schijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Redactie: Warmoesstraat 45, Den Burg telefoon 0222 - 36 26 20. fax 0222 - 32 30 00 e-mail: tcnieuws@tref.nl Buiten werktijd: Bart Bosch, tel. 32 28 23 of 06-22 14 02 76 Losse nummers 1,70. abonnementsprijs 60,40 per half jaar. lemeente ontwikkelt nieuw beleid in de strijd tegen het Texelse ingtekort. Eigenaren van panden die tot de permanente woning raad behoren, maar die zonder onttrekkingsvergunning worden ver- tjaan toeristen, krijgen een aanschrijving in de bus. Op straffe van dwangsom wordt hun opgedragen het illegale gebruik te staken en roning voor 'gewone' verhuur beschikbaar te stellen. De eerste ilszaak die op basis van de nog jonge Huisvestingsverordening en luisvestingswet is gevoerd ging gisteren dan weliswaar verloren, de uitlatingen van de rechter sterken wethouder Peter Bakker nLinks) in zijn opvatting dat de nieuwe aanpak op een solide juri- - he basis steunt. kampt met een aanzienlijk jtekort - er staan 250 huishou- op de wachtli|st - en is eén van |vele Nederlandse gemeenten 'gewone' woningen voor goed aan toeristen worden verhuurd, alle duidelijkheid: het gaat niet het verschaften van logies en in de woning waarin de eige- zelf ook woont; dat is te allen toegestaan. Volgens wethouder ier zijn in ieder geval honderd ngen 'verdacht'. Sinds enige tijd len parkeerwachten ingezet om "ftntroleren of de persoon die vol- -ji :de gemeenteadministratie in het j woont ook daadwerkelijk aan- g is. Het betreft een herhaal- te controle op verschillende da- tan de week, verspreid over een jaar. Indien een ander (of nie- d) in de woning wordt aangetrof- wordt de eigenaar of bewoner u iftelijk opgeroepen contact op te en met de gemeente. Als vast Ite staan dat het pand recreatief verhuurd of leegstaat, volgt lanschrijving die er toe moet lei- dat de geregistreerde het pand ekt of (permanent) verhuurt aan and die aan de lokale sociaal- lomische bindingseisen voldoet, gaat er natuurlijk met om de „rjisen te pesten, maar om de hitlijst in te korten', zegt Bakker, van de eigenaren die een aan- 21-jarige man uit Tuitjenhorn op Texel in cocaïne en xtc-pil- heeft gehandeld, is door de naarse rechtbank veroordeeld >40 uur dienstverlening en een iwaardelijke celstraf van zes «den. De strafmaat was con- nde eis van de officier van jus- man werkte als leerling-kok in een lm De Koog en wilde het afge- m voorjaar met de drugshandel en simpele manier een leuk zak- ie bijverdienen. Gedurende twee inden heeft hij volgens de rech ten uitgebreide klantenkring op- ouwd'. In juni liep hij tegen de oen legde hij een bekentenis af. politie nam bij de arrestatie 4,5 h cocaïne en 49 xtc-pillen in be- alsmede zijn auto en andere iltingen. Die zullen volgens de i-ze-methode te gelde worden a laakt. Mogelijk neemt de school iSde leerling-kok maatregelen naar leiding van de veroordeling. De i had eerder al een celstraf van maand uitgezeten, leerling-kok bracht de drugs aan man met behulp van twee com- idi lions. Die moeten binnenkort neens voor de strafrechter ver- li' 'inen. ft fel die kunstkoe van Henk van fe'Star ook kunstgras? Hoezo? Nou, dan kan dat convenant over tfe 4000 hectare grasland wel op mesthoop. schrijving in de bus kregen was Cor Westdorp van hoeve Dorpszicht bij De Cocksdorp. In zijn geval ging het om een agrarische dienstwoning die officieel door zijn dochter werd be woond, maar bij herhaaldelijke con trole leeg bleek te staan. Westdorp heeft toegegeven dat zijn dochter in Utrecht woont en studeert en dat het pand aan toeristen wordt verhuurd, maar was het niet eens met de aan maning en vocht die in kort geding aan bij de Alkmaarse rechtbank. Die stelde hem in het gelijk: de aanschrij ving met de bijbehorende dwangsom werd door rechtbankpresidente Zijp geschorst. De reden van de schor sing is nog met bekendgemaakt, maar een gemeentewoordvoerder heeft wel een vermoeden waar de schoen wringt: 'Het is met helemaal duidelijk of de Huisvestmgswet en onze eigen verordening wel het juiste instrument zijn om op te treden tegen Visboer Rob Zuidwijk uit De Koog is door de Alkmaarse rechter ver oordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken vanwege de mishandeling van zijn plaatsgenoot Jashim Litton. Het incident deed zich voor op de laat ste dag van de Koger kermis van vorig jaar. Zuidwijk kreeg onenigheid met Litton toen deze zich tot ergernis van Zuid wijk samen met een vriend in de buurt van zijn viskraam ophield. De twee lagen elkaar niet en er ontstond een vechtpartij toen Litton Zuidwijks 'be vel' negeerde dat hij zich uit de voe ten moest maken. De uit Bangladesh afkomstige Litton deed aangifte van mishandeling en discriminatie, omdat Zuidwijk racistische taal zou hebben gebezigd. De rechter achtte dat laat ste echter niet bewezen. Zuidwijk werd eveneens vrijgesproken van het toebrengen van klappen met zijn klomp. Omdat Litton tijdens de schermutseling toch een vuistslag van Zuidwijk had opgelopen, achtte de rechtbank een voorwaardelijke gevangenisstraf op zijn plaats. 'Ik zie het als een rehabilitatie nu ik op twee punten ben vrijgesproken', aldus Zuidwijk in een reactie. 'Toch moet ik me voortaan beter zien te beheer sen.' De gymnastiekverenigingen van Oosterend, De Cocksdorp, Den Hoorn en De Koog hebben een nieuwe trainer. Jeroen Plag (37) uit De Cocksdorp zal vanaf oktober de lessen verzorgen. Daarmee is een einde gekomen aan de grote be zorgdheid van de clubs, die sinds mei via de Texelse Sportraad heb ben gezocht naar een opvolger voor de vertrekkende Annemarie Nijkoops. De verenigingen van Den Hoorn en De Koog waren al langer op zoek naar een trainer. Nijkoops maakt de overstap naar het onderwijs en een gediplomeerde ver vanger leek lange tijd onvindbaar. Advertenties in vakbladen en werving onder examenkandidaten van CIOS- en ALO-opleidingen leverden niets op. Zonder vakkundige trainer dreig den de verenigingen op termijn dood te bloeden. Na aanvankelijk getwijfeld te hebben klopte Plag in augustus bij de Sport raad aan. Plag's aarzeling werd inge geven door het verkeerde beeld dat hij van de functie had. In gesprekken werd hem duidelijk dat zijn taak zich niet zou beperken tot het geven van turnlessen, waarna al gauw overeen stemming over een dienstverband werd bereikt. de leegstand van woningen. Daar over is nog geen jurisprudentie. Ik denk dat de rechter vindt dat dit "non-gebruik" zoals zij dit noemde, niet onder deze regelingen valt.' De motivering van de uitspraak moet hierover binnenkort duidelijkheid ver schaffen en zal mede dienen als een richtlijn voor nieuw beleid. 'Het gaat om een experiment', aldus Bakker. Overigens zal Westdorps bezwaar - net als dat van vier andere aangeschrevenen - nog in de ge meentelijke adviescommissie voor beroeps- en bezwaarschriften wor den behandeld, waarna het college een besluit neemt, waartegen weer beroep bi] de rechter openstaat. Positief Het positieve aan de rechtszaak is volgens Bakker dat de rechter tijdens de zitting duidelijk heeft aangegeven dat de wet het gemeentelijke handhavingsbeleid steunt indien (in plaats van het non-gebruik) wordt geconstateerd dat de woning voor een ander doel dan permanente wo ning wordt gebruikt. 'En daar gaat het Lees verder pagina 5 Hl' i Veerdienst Teso vaart vanaf zondag 1 oktober 2000 tot 31 maar 2001 volgens de winterdienstregeling. Op zon- en feestdagen vertrekt de eer ste boot vanaf Texel om 8.05 uur en vanaf Den Helder om 8.35 uur. Onder toeziend oog en op aanwijzin gen van Rabobankemployée Esther van der Ploeg probeert een oudere Texelse met behulp van de pinpas geld uit de automaat te krijgen. De afgelopen week volgde een onver wacht groot aantal senioren bij de bank een korte cursus ov.er het ge bruik van de bankpas bij geld- en betaalautomaten, dat voor de mees ten inmiddels een vanzelfsprekend heid is geworden. De instructie had als doel om de angst die bij veel ouderen leeft voor het elektronische betalen en pinnen weg te nemen. Of de bank daarin is geslaagd, is elders in deze krant te lezen in een uitge breid verslag van één van de negen bijeenkomsten. (Foto Ban Bosch) Buschauffeur Kees Witte viert vandaag zijn vijftigste ver jaardag, maar het plan om dat te doen in de kantine van voetbalvereniging Texel '94 is van de baan. B en w hebben het verboden omdat het strijdig is met de afspraken die zijn gemaakt inzake de paracommercie. Sportkantines, dorps huizen en andere lokaliteiten die met overheidssubsidie tot stand zijn gekomen, mogen in het algemeen niet worden gebruikt voor activiteiten die ook bij de gewone horeca kunnen plaatsvinden. Anders zou sprake zijn van oneerlijke concurrentie voor deze bedrijfstak. Het is echter een publiek geheim dat deze afspraken in de praktijk niet al tijd stipt worden nageleefd. Het CDA- raadslid Jan Koolhof had daarvan een bewijs in handen gekregen. Het was een kopie van de uitnodiging voor het feestje van 'Abraham' Witte die door een onbekende in zijn brie venbus was gestopt met de vraag: 'Mag dat?' B en w namen daarom contact op met het bestuur van Texel '94 maar vonden daar weinig begrip voor het verbod. Want het ging om niets an ders dan het beschikbaar stellen van de kleine kantine van het complex, waarbij Witte zelf voor de consump ties zou zorgen. Nog belangrijker vond het TX '94-bestuur dat het in dit geval om een persoon gaat die heel veel voor de voetbalvereniging bete kent. Voorzitter Rob Dapper: 'Als vrij williger heeft hij zich bijvoorbeeld als geen ander uitgesloofd bij de bouw van de nieuwe kantine. Het is niet meer dan normaal om zo iemand van dienst te zijn, temeer daar het zeer de vraag is of de horeca daar concurren tie van ondervindt. Witte wilde de kantine gebruiken als verlengstuk van zijn eigen huiskamer'. Het college begreep dat allemaal best, maar stelde zich toch formeel op, bang Lees verder pagina 5 Kunstenaar Eric Hercules uit Den Burg heeft van b en w opdracht gekregen voor het maken van een kunstwerk bij de nieuwbouw van de openbare basisschool 'Durper honk' in De Cocksdorp. Het uit vijf elementen bestaande object beeldt de 'wereld' rond De Cocksdorp uit (duinen, zee en vuurtoren) en past bij het spel van de kinderen op het schoolplein. Als materieel wordt hout (red ceder) gebruikt dat in hel dere, primaire kleuren zal worden geschilderd. De grootte en opstel ling van de elementen moeten nog nader worden bepaald. Hercules heeft de kosten van het werk voorlopig geraamd op ƒ12.631,- maar het mag nog wat duurder uitpakken want er is ƒ14.900,- beschikbaar, oftewel 1% van de totale bouwkosten van de school. Voor het realiseren van een kunst werk voor Durperhonk werd dit voor jaar een speciale werkgroep in het leven geroepen, bestaande uit twee vertegenwoordigers van de school (de dames H. Schiphorst en J Aarts) en twee vertegenwoordigers van de gemeentelijke adviescommissie voor kunst- en cultuurbeleid (de heer H. Noorlander en mevrouw M. Hoven). Die nodigde de afgelopen zomer alle Texelse kunstenaars uit een ontwerp in te dienen. Vijf kunstenaars deden dat. J. Drijver kwam met een 'Slang op het plein', mevrouw R. Jansen stelde een 'Hinkelbaan in bronzen tegels' voor, mevrouw H. van 't Noordende ontwierp een 'Heksen kring', P. Tange kwam met een 'Circulus' en E. Hercules diende dus "Uitzicht op de wereld' in. De werk groep koos unaniem voor laatst genoemd werk. Enkele andere ont werpen scoorden ook hoog in de waardering, maar werden vooral om praktische redenen afgewezen. De 36-jarige Eric Hercules kwam vijf jaar geleden uit Nijmegen naar Texel, wat te maken had met het feit dat zijn vrouw werkzaam is bij het IBN (tegen woordig 'Alterra') in 't Horntje Hij woont op Julianastraat 9, de voor malige woning van dokter Klaas Eis- sen. Hij houdt zich nog maar kort met kunst bezig 'Op eerste paasdag van dit jaar maakte ik mijn eerste schilde rij'. Zijn hoofdberoep is schrijver. Hij maakt onder andere teksten voor (jeugd)tijdschriften, tv-comedyseries en 'Sesamstraat'. (Advertentie) Voorkomen is beter dan genezen. Dat geldt zeker voor fraude. Wie de krant bijhoudt heeft kunnen lezen dat het ook op Texel mis kan gaan Texelaar Maarten-Jeroen den Boer en Martin Smit uit Purmerend zijn onder de naam B&B Smit Den Boer een kan toor gestart voor forensische ac countancy. Pagina 7 Vele honderden mountainbikers doen zaterdag mee aan het jaarlijkse Fiets- rondje Texel, door het tijdschrift Fiets aangekondigd als de Boot Bos Beach Classic. Het rondje, inmiddels gerekend tot de klassiekers onder de toertochten, staat er om bekend dat de weersomstandigheden in feite bepalen hoe groot de prestatie is die de deelnemers leveren. Pagina 7 (Advertentie) INCL. 50,- BELTEGOED KUK OP PAGINA 6 BESTE SERVICE RUIME KEUS I (IM-advertentie) MAKELAARDIJ BV Dé agrarische makelaar Gele duinen, blauwe zee en een rode vuurtoren zijn de elementen van het kunstwerk op het schoolplein van Durperhonk. Ze vormen een 'landschap' dat telkens anders is, af hankelijk van de plaats waar je staat. Voor verdere inlichtingen kunt u contact opnemen met: Vijverweg 2 - 1733 AS Nieuwe Niedorp 'Tel./fax 0226-414008/414009 NV Cjna 'Zwarv-Jiith i» hé kjrL. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: L 1 -in. I V Of I SI IANOINSMCIAUST NEE- sticker maar wel geïnteresseerd? Folder verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 1