3 2 Handen uit de mouwen bij Wratsjamai Gravenstraat neemt alvast afscheid van Je Qeslaagd 'Zou graag nog eens eigen restaurant hebben' oud Papie .TEXELSE COURANT" 'Zeehonden ook thuis in Noordzee' Texelse toerrit voor motorrijders Vrouwen delen incest-ervaringen Radio Texel 1Q6.1 {r1 Kerkdiensten Medische zorg Biljartorganisator Kor Hoogenboom plots overleden SVC vergadert Gemeente koopl kunstwerk van Mien van As VRIJDAG 29 SEPTEMBER 2000 Leden van Gymvereniging Texel ze pen een auto flink in. Eigenaar Ben Moor had de wasbeurt danken aan de Wratsjamai. een variant op de Wampex, die van zaterdag op zon dag werd gehouden. Verspreid over vier blokken moesten de deelnemers verschillende natte en droge op drachten vervullen, die waren be dacht door een groep GVT'ers. Een avontuur waarbij de in groepjes ver deelde jeugd op verschillende delen van het eiland actief was. Het eerste blok speelde zich af in Den Burg, waar huishoudelijke klusjes werden gedaan, zoals ramen lappen, koper poetsen en auto's wassen. Het tweede deel voltrok zich in de Den nen. waarbij de jeugd aan de hand van crypische omschrijvingen naar de juiste plekken werden geleid. De sportieve opdrachten bestonden uit het racen in kruiwagens, wandel wagens, rolstoelen, het spijkerslaan en een estafette. De survivaltocht werd onderbroken door een rust pauze in de Beatrixzaal, waar door het jeugdige enthousiasme overigens niet al te lang werd geslapen. Na dit intermezzo werd de Wratsjamai klok slag 6.00 uur vervolgd in Den Burg, waar de gymnasten aan de hand van foto's van naamborden de adressen en postcodes van honderd huizen moesten opsporen. Het laatste blok werd gevuld met alternatieve atletiek, zoals achteruitspringen, horde krui pen, steltlopen en discuswerpen met een grote bal. Tenslotte volgde in het zwembad een kledingestafette. Te gen 10.00 uur kon de jeugd geen pap meer zeggen en konden ze tijdens een smakelijk ontbijt in de schuur van Geus weer op krachten komen. (Foto Gerard Timmerman) De Zeehondencrèche Pieterburen heeft deze week 2131 zeehonden geteld in de Nederlandse Wadden zee. Dat is opmerkelijk minder dan de 3330 robben die de Texelse ves tiging van Alterra vorige maand heeft waargenomen. Volgens Lenie 't Hart van 'Pieterburen' be vestigt het grote verschil het ver moeden dat de zeehonden veel meer trekken dan aanvankelijk werd gedacht. 'Misschien moeten we de Noordzee ook rekenen tot de thuisbasis van de zeehond.' De telling werd door medewerkers van de Zeehondencrèche onder lei ding van prof. Jan van Haaften van uit de lucht uitgevoerd. Tijdens de vijf uur durende vlucht werd gebruik ge maakt van digitale videotechniek, waarmee onder meer de ligplaatsen van de grotere groepen werden ge registreerd. Om een beter inzicht te krijgen in de schommelingen binnen de zeehondenpopulatie, de migratie tussen de Noord- en Waddenzee en de verdeling van de groepen over de diverse zandbanken, heeft de Zeehondencreche besloten om ook gedurende de wintermaanden regel matig vanuit het vliegtuig onderzoek te verrichten. 'Het gaat ons niet zozeer om het to taal aantal zeehonden, als wel om hun trekbewegingen. Wij denken dat de dieren veel minder gebonden zijn aan één gebied dan tot nu toe werd aangenomen Dat verklaart ook de grote schommelingen in de tellingen. Door regelmatig in de winter waarne mingen te doen. hopen we daarover meer duidelijkheid te krijgen', aldus 't Hart. Aan het ROC in Den Helder is llona Westerlaken geslaagd voor het di ploma dames- en herenkapper. Zij is werkzaam bij Cocky's Kapsalon in De Koog. Motorrijders houden zondag 8 okto ber een rondrit over het eiland. Ge woon een leuk rondje, rustig aan en onderweg even pauzeren voor een kop koffie, is het devies van de orga nisatie, een groepje motorenthou- siastelmgen dat de traditie nieuw le ven wil inblazen De toerrijders verzamelen zich zondagmorgen om 11.00 uur op het parkeerterrein aan de Emmalaan, bij het veld van Texel'94 Benadrukt wordt dat het geen MAB-imtiatief betreft, dus ook met-leden zijn welkom. Binnenkort gaat de gespreksgroep voor vrouwelijke incestslacht- offers weer van start. In besloten kring worden onder leiding van deskundigen ervaringen uitgewis seld. De vrouwen kunnen elkaar tot steun zijn en door het vertellen van hun verhaal hun herinneringen be ter verwerken. Hoewel er de laatste jaren meer openheid is ontstaan over incest, blijft het voor de slachtoffers vaak moeilijk om erover te praten. Ook hun directe omgeving weet niet altijd goed om te gaan met de lastige ma terie. Gevoelens van angst en schaamte kunnen het dagelijks func tioneren van de getroffenen belem meren. Daarom kan het bevrijdend zijn regelmatig met lotgenoten te pra ten en emoties en reacties te herken nen. De Texelse gespreksgroep wordt ge leid door een ervanngsdeskundige en een groepsleider en komt twee keer per maand bij elkaar. De data worden in overleg met de deelnemers vast gesteld. Dankzij een gemeentelijke subsidie zijn er geen kosten aan ver bonden. Belangstellenden kunnen vrijblijvend informeren bij Manjo Bak ker (tel. 31 41 74) of Marijke Bakker (tel. 31 01 14). Radio Texel is te beluisteren op 106.1 FM, via de kabel (98.5), of via De Lichtboei (100.4) De programma's van 's avonds worden de volgende morgen tussen 11.30 en 13.30 uur via de kabel en De Lichtboei herhaald. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u. Reggae on the move (muziek) 14 00 u Ministry of sound (muziek) 16 00 u Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit DG kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poèzie) 12 00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Nieuwtjes en achtergronden 14.00 u Goud van Noud (Nederlandstalig) 16 00 u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u Time travelling (muziek) 21.00 u. Proefproject (muziek) 22.00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10 00 u Doopsgezinde kerk Den Burg 19.00 u Gereformeerde kerk Den Burg. Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19 00u Cabaret café'Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag: Voorbij. Opname van de laat ste zomeraflevering van het programma, zoals die zondag in de serre van De Linde boom werd gehouden Over de verjaardag van buurvrouw Joke, asielzoekers en duurzaam toerisme en de nasleep van de mantel der liefde. Maar ook aandacht voor de plannen voor het komend winter seizoen. aansluitend Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u Gelezen verhalen; net als iedere derde woensdag van de maand leest Gré Dros een Texels verhaal. 20.00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws). 20.00 u Radio Noordholland John Huizinga (31) mag met recht een opmerkelijke persoon worden genoemd. Zijn carrière in de horeca verliep niet bepaald gladjes. Hij nam diverse malen ontslag, verloor het contact met zijn familie en ten slotte ook zijn vriendin en spreekt deson danks met respect over ze. 'Ik ben een workaholic. Als ik 's ochtends wakker word, dan begint het al te kriebelen, dan wil ik naar mijn werk. Ik heb tijden gehad dat ik tachtig tot honderd uur per week werkte. Dat is met altijd even gemakkelijk ge weest voor mijn omgeving Hij heeft ook nog andere fouten gemaakt, vertelt hij met een openheid die bij zonder genoemd mag worden. 'Ik hoef geen blad voor de mond te nemen. Mensen weten toch wel hoe ik in elkaar zit. Of ze denken het te weten. Laat ze dan ook maar lezen hoe ik echt ben.' Huizinga werd geboren op Texel. Nadat zijn ouders waren geschei den, verhuisde hij op nog jeugdige leeftijd met zijn moeder naar Fries land. Tijdens bezoeken aan zijn va der, Piet Huizinga, was hij al gauw in de keuken te vinden van De Smulpot, het restaurant dat Huizinga senior runde (en nog runt) samen met broer Jan en hun echt genotes. 'Toen ik een jaar of acht was, stond ik al jus d'orange te per sen op een sinaasappelkistje. Vanaf dat moment was ik elke vakantie op Texel te vinden om er te helpen.' Hij werd gegrepen door het werk en koos na zijn lagereschooltijd voor de horecavakschool in Leeuwarden. 'Ik heb mijn diploma wel gehaald, maar kwam er al snel achter dat ik wer ken leuker vond dan leren.' Op 17- jarige leeftijd vond hij een baan bij hotel-restaurant Landgoed Lauswolt in Beetsterzwaag, waar hij in de be diening belandde. Zijn volgende werkgever was hotel Prinsenhof in Eernewoude. onderdeel van de Ba ron- keten. Al snel werd hij gevraagd om assistent-restaurantmanager te worden van een zusterbedrijf in het Limburgse Heerlen. 'Ik was er net toen de manager overspannen raakte en kreeg alles op mijn dakkie. Ik moest leiding geven aan de restaurantcrew, de werkzaamheden plannen, conferenties voorbereiden en nog veel meer zaken regelen. Zelf in de bediening werken deed ik ei genlijk met meer. Ik bracht nog wel de kaart naar de gasten, maar de be stelling opnemen deed een ander. Ik stond zwaar onder druk, in een func tie waann ik geen ervaring had. Maar je leert er wel het snelst van. uiter aard.' Juist op het moment dat het restau rant een andere eigenaar kreeg, werd hij gebeld door (oom) Jan Huizinga, met de mededeling dat De Smulpot dringend personeel nodig had. 'In de keuken. Terwijl ik eigenlijk vooral ervaring had in de bediening. Ik had wel twijfels, want ik was nog jong en had het eigen lijk niet in de planning om al naar Texel terug te gaan.' Hij zei toch 'ja' en niet tot zijn spijt. 'Ik heb veel ge leerd van Jan. Vooral hard werken.' Later werd Jef Schuur chefkok van De Smulpot. 'Ook van hem heb ik heel veel geleerd. Vooral op kook- techmsch vlak.' Huizinga besefte dat het koksvak wellicht zijn roeping was en besloot cursussen te volgen in keukenmanagement en voor leer meester Na drie jaar werd hij chef kok. 'Ik heb toen nog een tijd mijn broertje Dennis als leerling gehad. En ik heb met mijn neefje Stefan Huizinga samengewerkt Dat was hartstikke leuk. Maar op een gege ven moment kreeg ik moeite met de druk om constant te presteren. Er kwamen spanningen en uiteindelijk heb ik ontslag genomen. Ik had er toen vijf jaar gewerkt.' Huizinga werd assistent-bedrijfslei der bij restaurant La Morena in De Cocksdorp. 'Een mooi bedrijf. Maar ik miste de keuken, was de eind verantwoording over de presentatie John Huizinga: 'Ik ben een workaholic. Als ik 's ochtends wakker word, dan be gint het al te kriebelen, dan wil ik naar mijn werk.(Foto Joop Rommots) kwijt.' Hij nam opnieuw ontslag en solliciteerde naar de functie van chef-kok bij Sluftervallei. 'Ik be landde er in een team dat een jaar zonder chef had gezeten en moest wel eens tegen zere benen schop pen. Maar ik heb er veel geleerd, vooral calculeren, prijsbewust ko ken. Ik had echt wat aan mijn managementopleiding. Nadeel was dat ik er alleen nog maar aan het werk was. Mijn vriendin en ik leef den volledig langs elkaar heen.' Op haar voorspraak zocht hij vorig jaar zomer contact met Rob Sanders, chef-kok bij De Krim, waar Huizinga's vriendin ook werkte. 'Het was eigenlijk een stap terug, van souschef naar zelfstandig werkend kok, een gewone medewerker. Maar ik wilde niet meer dan veertig uur in de week werken, om zo meer tijd krijgen voor privé. Helaas was het te laat om mijn relatie te redden.' Opnieuw stortte hij zich volledig op zijn werk. Toch weer als souschef, een functie waarin hij niet alleen kookt, maar bijvoorbeeld ook de roosters maakt, bestellingen doet, calculeert, de gang van zaken tij dens bruiloften en partijen voorbe reidt en samen met de chef een nieuwe kaart maakt. 'Ik vind het heerlijk. Als ik om twee uur moet beginnen, dan ben ik hier al om twaalf uur. Niet dat ik dan altijd met een aan het werk ga, maar ik kruip in ieder geval even achter de com puter om wat dingetjes voor te be reiden.' Het werk bij De l^rim bevalt hem. Het vakantiecentrüm telt twee res taurants. waarvan Het Robbengat alleen 's zomers open is en De Waddentuin het hele jaar. Het aan tal medewerkers varieert van tien in de rustige tijden tot zo'n veertig in het hoogseizoen. 'Het is een dyna misch bedrijf, met veel doelgroe pen: in de sport, recreatie, educa tie, het bedrijfsleven. Het leuke is dat je heel groot- en heel kleinscha lig bezig bent. Het ene moment ont vang je een groep van 175 man, een andere keer sta je een gerechtje voor twee personen te bereiden. En dat moet net zo goed zijn. Je moet je voorstellen dat jij zélf die gast zou kunnen zijn. Daarom besteed ik als kok veel aandacht aan de presen tatie. Gewaagde combinaties, spe len met kleuren, dat vind ik een uit daging. Eigenlijk ligt mijn hart nog steeds in de bediening. Als het even kan, ga ik naar de klanten aan tafel. Dat vinden de mensen ook leuk trouwens.' Met zijn chef kan hij het prima vin den. 'Rob is een voorbeeld voor me. Als kok, maar ook in zijn manier van leiding geven. Hij heeft uitstraling.' Desondanks ziet Huizinga zichzelf niet tot in lengte van jaren op De Krim werken. 'Ik zou graag nog eens een eigen restaurantje hebben. Een klein tentje met wat catering- en partywerk erbij. Dat is echt een droom.' 'Tesselstroom (in koolblad gepocheerde zeewolf filet met zeekraal en advocaatroom saus; het gerecht heeft een tijd lang op de kaart van De Krim gestaan) 180 gram zeewolffilet 2 bladen van Chinese kool 1 deciliter witte wijn 1 deciliter visbouillon 10 gram zeekraal 1 deciliter koksroom 1 deciliter advocaat De bereiding duurt ongeveer twaalf minuten. Breng eerst de met witte wijn gemengde visbouillon aan de kook en blancheer de koolbladen licht. Vouw de zeewolffilet in de koolbladen en pocheer het geheel vier minuten. Verhit ondertussen de met koksroom gemengde advo caat. Laat ten slotte de zeekraal tien seconden met de vis mee poch eren. Serveertip: breng een spiegel van advocaatroomsaus aan op het bord en maak daar een bedje van zee kraal op. Snijd het pakketje met de zeewolf kruislings in en vouw het open. Laat dit op de zeekraal rus ten. Eventueel garneren met een roosje van tomaat, citroenpartjes en een takje kervel. 'Een tongstrelende ervaring', aldus Huizinga. Zondag 1 oktober 2000 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. mw C Vlaming uit Diemen De Waal: 10.00 u. ds. J Vlasblom De Koog: dienst in De Waal Den Hoorn: dienst in De Waal Oosterend: 9.30 u HK ds E J Vledder; 19.00 u DK ds M.G.J Roepers. Oudeschild: 11.00 u ds. E.J Vledder. De Cocksdorp: 11.00 u. mw. C Vlaming uit Diemen. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend 10.00 en 16 00 u. ds T.M van Dijk GEREFORMEERDE KERK (Vrij gemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. L van Wijk-Hoekstra; startzondag BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10 00 u. ds. G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u. The Gospeltram, Woord-Communie dienst parochianen, uitz. via De Lichtboei; zon. 10.45 u. herenkoor, kmdernevendienst. Oudeschild: zon. 9 30 u. De Cocksdorp: vrij. 19.30 u. rozenkransgebed, zon. 9.30 u Woord-Communiedienst parochia nen. Gollards: zat. 16.00 u. Woord- Communiedienst parochianen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.: Zult u ontko men aan het lot van deze wereld? Wachttorenstudie, 1120 u.: Slachtoffers van lof die Jehovah behagen. Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 u.: Dokter H. van Dijk en N. de Grave, Robbepad 2, Oosterend, telefoon 318234. Consult uitsluitend na tele fonische afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld. 313086; 314727; 314669, 312270of 322008. Verloskundigenpraktijk: TM Niehoff en A H Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872 GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel 313241. Spreek uur elke werkdag van 9 00-10.00 u. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9 30 u Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887 Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14 00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wiermgen. Opvragen via tel. (0223) ktc acl E 30 of ob rvoi op ez€ 671552 Opname geschiedt opa- vies van huisarts of specialist, Buddyproject: Voor mensen HIV of AIDS, Voor aanmelding, info malie of voorlichting: HumanitasDs >Pe Helder; Binnenhaven 76-77 0223-617422. ind OVERIGE HULPVERLENING: e,d Brand/Ambulance: Bij brand 9 r,e voor spoedeisend ambulance^ voer bellen 1-1-2. Of bel de Mee kamer Noordholland-noord: 07; 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Bur Het bureau is dagelijks open va 9.00 tot 17.00 u telefoon: 090: 8844. In spoedeisende gevallen 1-2. Gevonden munitie: Bel de polifc? tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesoir, laan 11Den Burg Alleen in spo« gevallen, tel, 312527 Verslavingsproblemen: Voorhuj ew bij problemen met alcohol, drugsc andere verslavingen: bel tijdens ka tooruren 319413 (De Nieuwe Skuuf Toeristenpastoraat: Bram Gul jam, tel 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel Warme maaltijdvoorziening, als mering, klusjesdienst, huishoudelijk dienst, versteldienst. Spreekuurvs 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 te 16.00 u., De Buureton, Molenstraa 2, Den Burg. Tel 312696. Kustwacht: Voor meldingen va irr\ schepen en zwemmers in nood: té «i 316270. Chemicaliën op het strand: Be de brandweer, 072- 5644444 Kunstgebitreparatie: Tandprothe. tische praktijk Van Kralingen (sa menwerkend met het tandheef kundig centrum, voor ziekenfonds en particulier-verzekerden), 312069. Apotheek: Weverstraat 95, De' a* Burg; tel. 312112 Maandag t/m vré (rij dag 8.00-18 30 u.; zaterdag 10 od ij], 13 00 en 15.00-17 00 u.; zondaj l, 11.00-12.00 en 16.00-17 00 u. Bi* ten die tijden alleen voor spoede- sende gevallen. In de nacht van maandag op dinsdag overleed plotseling Korstiaan (Kor) Hoogenboom, die vooral in biljart kringen grote bekendheid genoot. Nadat hij zich op Texel had gevestigd, richtte hij samen met Jan Branden burg een vriendenclubje op, dat aan vankelijk in d'Ouwe Ulo actief was en dat in 1989 aan de basis stond van Door Vriendschap Ontstaan (DVO). De Witte Burcht werd de nieuwe thuisbasis. Dankzij de bezielende kracht van met name Hoogenboom en zijn echtgenote Atie groeide de vereniging jaarlijks met vele leden. Een centrale rol speelde hij ook in de organisatie van de Texelse kam pioenschappen, die hij twaalf jaar geleden met enkele clubgenoten Sportvereniging De Cocksdorp houdt woensdag 4 oktober haar jaarlijkse ledenvergadering in het Eirlandsche Huis. Deze begint om 19.30 uur. De agenda ligt ter inzage. nieuw leven inblies en die dit jaar maar liefst 175 inschrijvingen van 115 biljarters kenden. 'Als er volgend jaar nóg meer deelnemers zijn, dan heb ben we een probleem', zei Hoogen boom in een interview met de Texelse Courant van 4 februari. 'Kor kon voor sommigen geen ge makkelijke man zijn, maar hij gaf zich met hart en ziel voor zijn zaak en leefde voor de biljartsport. Kor, jouw keu verdient een ereplaats in het rek', berichtten zijn clubgenoten aan deze krant nadat het treurige nieuws van zijn overlijden hen had bereikt. Hoogenboom werd 62 jaar. Zaterdag wordt in De Koog oud pa opgehaald. Bewoners dienen hel 10.00 uur gebundeld aan de strai zetten, of eventueel zelf naar de ccr ner aan de Nikadel te brengen, In De Waal wordt zaterdag oud opgehaald Inwoners van het dorp men tussen 9.30 en 10.30 uur lanji huizen. Oud papier kan ook worde geleverd bij de schapenboet in Del naast het gebouw van Kotex. Kor Hoogenboom (tweede van rechts), samen met de andere organisatoren van de Texelse bll)artkamploenschappen van 1991. ifoio arenor r»„ise cowanti De gemeente heeft 'Peinzend overpeinzing', een schilderij van Mij, van As, aangekocht. Aanled - vormt de tentoonstelling van Kuns Zee van dit jaar, waaraan Van meedeed. Het college hanteer! argument dat Van As sinds gem» tijd als kunstenaar op Texel actief geregeld deelneemt aan groepsS toonstellingen en dat 'haar kleun werk een goede'aanvulling kan men van de gemeentelijke collecü B en w lieten zich adviseren doe gemeentelijke adviescommis kunst- en cultuurbeleid, die be« deelde dat 'Peinzend 1' een ga beeld geeft van de stijl van Van As: dat het werk 'een leuke start kam' men'. Mogelijk wordt in de toeta ook nog eens een landschap schilderij van dezelfde schilder aa gekocht. 'Peinzend 1', dat 98 re kost en ten laste komt van het fon kunstaankopen, kreeg de voorts boven 'Peinzend 2 - blue mood'. De restauranthouders van de Graven straat hebben afscheid genomen van hun collega Jef Schuur en zijn part ner Christa Keijzer (op de voorgrond). Het duo opent na de verbouwing half november de deuren van hotel-res taurant Het Wapen van Texel in Den Hoorn. In ieder geval tot die tijd blijft de Culinaire Verwennerij 'Bij Jef' in de Gravenstraat op vrijdag, zaterdag en zondag geopend. Schuur is nog in onderhandeling met enkele kandida ten die de inventaris van het restau rant in Den Burg willen overnemen. Na een lunch met champagne in Het Vierspan toog het gezelschap giste ren per tandem naar Oudeschild waar onder het motto 'een behouden vaart' een rondvaart met de 'Emm werd gemaakt. Bij een vaste klant de restaurants in de GravenstraaU eigenaar van Carets Café in Amsii dam die in Eierland een zomerwort> heeft, werd een aperitief genuth waarna de dag werd besloten m een diner in Mexicaans restant! 'Eduardoin De Koog. (Fo/oöarföS sic iki

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2