Voor 750 veldrijders was alleen e zee een onneembare hindernis loelpuntloos gelijkspel ussen Texel'94 en EVC Voetbalklassieker afgesloten ZDH kansloos in Westfriese klei Uitslagen voetbal Voetbalprogramma SVO schuift op naar middenmoot Bödicker wint golfwedstrijd Theo Franchimon weer trefzeker Twee koplopers in damcompetitie Mareis storten na rust ineen Maartje Meijer wint provinciale hippische strijd TEXELSE J COuraNT DINSDAG 3 OKTOBER 2000 \ousiast versnelden de deelnemers om al fietsend door het rulle zand bij De Tureluur aan de Ploegelanderweg te ploeteren, maar iedere deelnemer moest uiteindelijk afstap- i fe voet verder. (Foto Bon Bosch) t minder dan 750 mountainbikers zwoegden zaterdag in or de Texelse natuur tijdens de eerste in een serie van i toertochten, die fietsclub Taxi 312000 deze winter sa- n met de Helderse zustervereniging DOK organiseert. schitterende fietsweer maakte de tocht een stuk beter 't; loen dan de memorabele geseling die de veldrijders vorig 6. r te verduren kregen. De zee zorgde echter voor een ;et jverkoombaar probleem, zodat het 50 kilometer lange icours een stukje moest worden ingekort. Er deden zich »e incidenten voor. Se populaire blad 'Fiets' noemt de tinmiddels de Boot-Bos-Beach- sic en volgens organisator Jan van toerclub Taxi 312000 gaat inde in het circuit van de Neder- mountainbikers regelmatig de tong. Dat lijkt geen overdre- lewering. Niet minder dan 660 trs, afkomstig uit het hele land. nen zaterdagochtend verdeeld twee groepen met de boten van en 9.35 uur op Texel aan, waar nog eens negentig mountain- rs by hen voegden, die zich op 't nlje hadden ingeschreven. 'Texel' It zich in het derde jaar stevig op nountainbike-agenda geplaatst, parcours, dat dankzij de welwil- le medewerking van Staatsbos- ser ook over weggetjes voert die jmaalgesproken verboden terrein iide veldrijders zijn, is dan ook om j reen ringetje te halen. Heuvelige .paden, strandslagen, de Slufter polderland vormen een prachtige Saging. ook al gaat het dan 'maar' om een recreatieve toertocht. De tijd van het jaar en de nabijheid van de zee zorgen voor een extra dimensie: de onvoorspelbare elementen. Vorig jaar was de tocht extreem zwaar toen storm en regen de ren ners teisterden en zij op het strand gezandstraald werden. Dit jaar was het weer ronduit vriendelijk te noe men, maar gooide het onverwacht hoge water roet in het eten. 'Vrijdag ochtend zijn we nog wezen kijken. Toen was het nog goed te doen. Maar zaterdag stond het water plotseling erg hoog', zegt Zijm. De zee dreef de renners naar de duinrand, waar fiet sen in het mulle zand onmogelijk was. 'Daarom hebben we het strand- gedeelte ingekort. De deelnemers hoefden vanaf de Slufter nu maar tot aan paal 21 in plaats van paal 17 te fietsen. Bijna iedereen had begrip voor deze maatregel. Dit soort verras singen hoort er gewoon bij.' Het tweede strandstuk - tussen paal 12 en 9 - werd net als vorig jaar helemaal geschrapt. In de Dennen werd behalve over het bestaande mountainbikepad ook over wandel- en paardenpaden gecrosst De paden waren een stuk beter berijdbaar dan de modderpoe len van vong jaar, maar ook deze keer moest het peloton hier en daar te voet verder omdat een trajectdeel zelfs in de kleinste versnelling en op de mo dernste bike met voor- en achter vering niet te behapstukken was. Zijm: 'De tocht staat als pittig be kend.' Op de barbecueplaats werden de fietsers getrakteerd op een gesp onsorde energy-reep en een wel kome verfrissing, waarna de terug tocht naar de veerhaven werd aanvaard. De geslaagde tocht, waaraan circa veertig Texelaars deelnamen, werd ontsierd door twee incidenten - met gek als er 750 mensen aan sport doen. In de buurt van het Westerslag kwam een rijder ten val. De dienst doende arts besloot tot het maken van röntgenfoto's in het Gemmi-zie- kenhuis, waaruit bleek dat het sleu telbeen was gebroken. Later op de dag sloeg een lid van een 'gezelligheidsgroepje' bij de verfris- singspost over de kop. 'We hebben voor de zekerheid 1-1-2 gebeld en de renner naar het ziekenhuis laten bren gen. We hebben niet meer gehoord wat er precies aan scheelde', aldus Jan Zijm, die na afloop vele tevreden geluiden mocht optekenen. el'94 heeft in Edam een gelijk- zonder doelpunten geboekt 1 EVC. Een verdienstelijk re- at, aangezien de gasten een tal belangrijke spelers moesten ien. iedstri|d tegen EVC was met veel tning tegemoet gezien. Van de "standers was weinig méér be- tdan dat ze op de ranglijst met spunten minder dan Texel'94 een in de middenmoot innamen, at laar geleden ontmoetten beide is elkaar voor het laatst. In Edam ten de Texelaars destijds met 3- eigen huis werd het 1 -1Trainer Post moest het ditmaal stellen der routiniers Martin Koorn (va le), Bart Heerschap (pols en Marcel Ris (knie zere), terwijl ook het jeugdige Mlstalent Niels Dubbelt (vakantie) tel bij kon zijn. De spelers die in bi wél aantraden, beseften duide- ton verantwoordelijkheid en leg- 'op het steeds natter en gladder 'tiende veld veel strijdlust aan de I ■t de vierde minuut kreeg Bart sterhof de gelegenheid om zijn op voorsprong te zetten, sper Jeffrey Kemper wist de bal her over het doel te werken, lendsschoten van Simon Brand John List hadden eveneens een "r lot verdiend, terwijl ook de Ws beter spelende Erik Wuis de tte eenmaal tot het uiterste '0n9 Zijn listig genomen vrije trap auwernood tot hoekschop r'''erkt worden. Aan de andere kant ^nstreerde ook keeper Pieter k'der over kwaliteit te beschikken Jenkele fraaie reddingen te ver- Wen. 3de rust ging Texel'94 aanvallend start. De schutters hadden het ■r evenwel niet op scherp. John List was halverwege de tweede helft nog dichtbij een doelpunt. De voor zet van links van Ralph Koning kon hij helaas niet voldoende raken om de keeper te verschalken. In de eenen- zeventigste minuut kwam Ruben Boogaard in het veld voor de moe gestreden Robert Jalving, die op een behoorlijke wedstrijd kan terugzien. Ook na deze wissel deden zich wei nig hoogtepunten meer voor. Tien minuten voor tijd mocht Cor Vlaming nog het veld in voor Bart Oosterhof. Zondag speelt Texel '94 thuis tegen VIOS uit Warmenhuizen. Beide teams delen met met tien punten uit vijf wedstrijden de derde plaats, twee punten achter Limmen en IW. Zaterdag 30 september SRC B1-Texel'94 B1 4-2 Texel'94 B2-HRC B2 9-5 SVO/Texel'94 B1 -WGW B3 2-4 Schagen C1-Texel'94 C1 1-3 Texel'94 C2-Wiron C1 0-10 Texel'94 C3-ZAP C3 2-0 Helder C2-De Koog C1 2-3 De Koog D1-Oudesluis D1 9-3 Oosterend D1 -WGW D4 11-1 SVW'27 D2-Texel'94 D1 2 4 WGW D2-Texel'94 D2 8-1 Texel'94 D3-BKC D2 6-3 Texel'94 D4-VZV D2 VZV niet opge komen Texel'94 E3-JVC E7 20-0 G-voetbal HOSV 2-Texel'94 2-7 Texelse pupillencompetitie Texel'94 E6-De Koog E2 3-3 Texel'94 F1a-SVO E4 1-3 Texel'94 F1 b-SVC F1 0-1 Texel'94 F2a-ZDH F1 2-12 De Koog F1-Texel'94 F2c 16-0 Texel'94 E2-Texel'94 E5 10-1 Zaterdag 7 oktober Texel'94 B1-Alkmaarsche Boys B1 13.45 Helder B3-Texel'94 B2 14.00 BKC B2-SV07Texel'94 B1 14 00 Texel'94 C1-Winkel C1 13.45 SVAP'74 C1-Texel'94 C2 14.30 SRC C2-Texel'94 C3 12.30 De Koog C1-JVC C2 13.45 WGW D4-De Koog D1 09.30 Texel'94 D1 -SRC D1 11.45 Geelzwart'30 D1-Texel'94 D2 10.00 Texel'94 D3-Callantsoog D1 11.45 Texel'94 D4-Con Zelo D2 11.45 WGW E8-Texel'94 E3 12.00 Oosterend tegen Zuidermeer was een wedstrijd tussen twee ploegen die slechts drie punten hadden maar wisten dat ze met een over winning aansluiting zouden krijgen met de middenmoot. De gastheren slaagden. Met beter spel voetbal den ze zich voor veel publiek bin nen vijfentwintig minuten naar een 3-0 voorsprong. Daarna kwam Zuidermeer nog terug tot 3-1maar SVO liet zich de overwinning niet meer ontglippen. De voortekenen waren niet geweldig. Zover bekend had Oosterend nooit eerder van Zuidermeer gewonnen. Maar al na vijf minuten voetbal was duidelijk dat Oosterend het betere van het spel had, feller was en veel meer inzet toonde. In de tiende mi nuut bracht het middenveld Sil van Dijk in stelling, die de bal keurig voor zette, waarna Chris de Vries de bal van vijf meter afstand in het kruis joeg:1-0 Oosterend tikte de bal vrolijk rond en er kwamen steeds meer kansen. Na een kwartier kwam de bal bij Rob de Vries. Hij kapte zijn man uit en lan ceerde Sil van Dijk. De spits maakte het karwei koelbloedig af; 2-0. Om dat de verdediging van Oosterend niks te doen had, ging de goed spe- G-voetbal Texel'94-HIS 2 Texelse pupillencompetitie SVC F1-Texel'94 F1a SVO E4-Texel'94 E6 De Koog E2-Texel'94 E7 Texel'94 F1 b-ZDH E2 Texel'94 F2b-Texel'94 F2c ZDH F1-De Koog F1 Texel'94 F2a-SVO F1 Texel'94 E1-Texel'94 E2 Texel'94 E5-Texel'94 meisjes ZDH E1-SVC E1 SVC E2-De Koog E1 SVO E2-Texel'94 E4 13.455 09.45 09.45 09.45 09.45 09.45 09.45 09.45 10.45 10.45 10.45 10.45 10.45 Voor het regenfront van afgelopen weekend de Texelse golfbaan be reikte. was de maandwedstrijd over achttien holes al gespeeld. Winnaar werd Martin Bodicker, die daarmee het recht verwierf op de speciale par keerplaats te mogen parkeren. Twintig leden speelden in twee cate gorieën, waarbij stablefordpunten werden geteld. Bij maandbeker 1 - voor golfers met een handicap van 0 tot 26,4 - eindigden drie personen met 37 punten bovenaan. In een der gelijk geval wordt gekeken naar wie de beste score had over de laatste negen holes, wat resulteerde in een overwinning voor Bödicker. Tweede werd Bob Hoogenraad, terwijl Rik van Hattem genoegen moest nemen met een derde plaats. Bij maandbeker 2 (handicap 26,5-45) won Menno Eelman met maar liefst 41 punten, waarmee hij zijn handicap flink naar beneden haalde. Tineke Brouwer werd tweede met 33 punten, Elly Boorsma derde met 29. Longest drives werden geslagen door Martin Bödicker en Elly Boorsma, Hans de Leeuw sloeg een neary. Texel'94 E4-Texel'94 E1 4-8 De Koog E1-SVO E2 7-2 SVC E1-SVC E2 4-9 Zondag 1 oktober EVC-Texel'94 0-0 ASV55-ZDH 6-0 Oosterend-Zuidermeer 3-1 Wherevogels-De Koog 6-2 Oosterend 2-Callantsoog 5 3-0 WW 2-Texel'94 2 0-3 Texel'94 3-Schagen 3 uitgesteld Texel'94 4-Geelzwart'30 3 6-3 Huiswaard A1-Texel'94 A1 1-4 Recreatievoetbal ZDH-De Waal 2-2 Oosterend-De Cocksdorp uitgesteld Texel-De Koog 8-1 Zondag 8 oktober Texel'94-VIOS W. 14.00 ZDH-GSV 14.00 Knollendam-Oosterend 14.00 De Koog-WSW 14.00 ZAP 6-Oosterend 2 14.00 Texel'94 2-Kolping Boys 4 12.00 Hugo Boys 3-Texel'94 3 11.00 VZV 4-Texel'94 4 11.00 Texel'94 A1-Succes A1 12.00 Recreatievoetbal De Waal-Oosterend De Cocksdorp-ZDH Texelse Boys-Texel 10.30 10.30 10.30 lende voorstopper Simon Bremer geregeld mee naar voren. Dit leverde veel gevaar op, temeer daar Zuider meer knap zenuwachtig werd en veel acties zag mislukken. In de vijfen twintigste minuut stoomde Ger Vla ming op, speelde twee tegenstan ders uit en gaf een goeie pass op Van Dijk, die wederom knap afrondde: 3- 0, Daarna werd langzaam duidelijk dat de Oosterenders veel van hun krach ten hadden verbruikt. Zuidermeer herstelde zich en zette de thuisploeg enigszins onder druk. Aangezien de verdedigers hun mannetje stonden werd het niet echt gevaarlijk. Toch scoorde Zuidermeer tegen, toen tien minuten voor rust een voorzet vanaf de linkerkant werd gegeven en de speler die wel wat aan Danny Blind deed denken de bal fraai in de hoek kopte: 3-1 Na rust veranderde er weinig. Ooster end had de overhand en kreeg een paar kansen, vooral dankzij Ger Vla ming, die vanaf het middenveld ge regeld voor het doel van Zuidermeer opdook, maar scoren lukte hem niet. In de loop van de tweede helft werd de goed spelende rechtsback Frank Versluis vervangen door Kees Mets. maar ook dit zorgde niet voor grote veranderingen. Oosterend contro leerde de wedstrijd en kwam in het vervolg niet of nauwelijks meer in pro blemen. De G-voetballers van Texel'94 heb ben een ruime overwinning be haald op HOSV 2. In Opmeer werd het 2-7. Het krachtsverschil kwam pas laat tot uiting, want even na rust stonden de gasten nog met 2- 1 achter. De inschatting van de Texelaars dat ze een makkelijke overwinning zou den behalen op HOSV 2 bleek niet geheel juist. Dat was waarschijnlijk voor een deel te wijten aan het besluit om beide ploegen tien spelers te la ten opstellen, waar acht gebruikelijk is. Gevolg was dat er op het (halve) speelveld maar bar weinig ruimte was voor goed voetbal- Paul Bakker kreeg een paar kansjes, maar zag zijn scho ten 'naast het doel verdwijnen. Pas halverwege de eerste helft kwam de ploeg op voorsprong, toen Theo Franchimon de bal hard in de kruising schoot. Na rust werd het al snel 1 -1toen de verdediging niet alert genoeg bleek en de bal zomaar in de korte hoek achter keeper Chris Zijm werd ge schoten. Toen verdediger Frans Bos de bal na een schot van één van de tegenstanders ook nog eens onge wild van richting veranderde, werd het zelfs 2-1 voor HOSV. Vervolgens kreeg Theo Franchimon het op zijn heupen. Hij zorgde eerst voor de gelijkmaker door de bal in de kruising te schieten en zette zijn team vervol gens binnen korte tijd op een 5-2 voorsprong. Vervolgens wisselde de spits net als vorige week van positie met vrije verdediger Daan Mosk. Mosk bleek wederom een waardige stand-in voor Franchimon, want hij scoorde tweemaal De eerste keer had hij wat geluk, toen een verdedi ger zijn inzet van richting veranderde. De tweede was fraai, na een knappe combinatie met Paul Bakker Paul Bakker en Theo Franchimon kregen daarna nog kansen de voorsprong verder uit te breiden, maar het bleef bij zeven treffers. Zaterdag spelen de Texelaars op ei gen veld tegen HIS 2 uit Haarlem. Na drie speelronden staan Gerrit Vla ming en Piet Bakelaar nog zonder puntverlies aan kop in de competitie van Damclub OosterendTTexel. Vla ming klopte Cees Vinke op professio nele wijze en tegen Wim Vlaming pro fiteerde hij eerst van een achteloosheid van zijn tegenstander om het karwei daarna met een knappe meerslagwending mooi af te maken Piet Bakelaar stuitte op zware tegenstand van Gerrit Blom, die ken nelijk inspiratie putte uit zijn fraaie winstpartij in de bondscompetitie. Pas in het eindspel en onder druk van de klok werd hij wat onnauwkeuriger, waarna de ervaren Bakelaar de winst naar zich toe kon trekken. Hij kreeg het echter bepaald met cadeau. Frans Bos speelde aanvankelijk wat frivool. Zijn vooruitgeschoven post ging daardoor verloren. Tegenstander Frans Kuiper leek zodoende te gaan winnen. Bos verzon echter een list in de vorm van een lokzet. Deze bracht hem op dam en dat was net nog ge noeg voor remise. Cees Vinke be reikte een licht overwicht tegen Wim Timmer Toen echter meende hij een slagzet uit te voeren, maar toen hij halverwege merkte dat de berekenin gen niet klopten, was het snel ge daan Jos de Wolf kwam tegen Frans Kuiper dicht bij de winst, maar Kui per verdedigde zich inventief. Uitslagen Frans Kuiper-Jos de Wolf 1-1Harry van de Wetering-Frans Bos 2-0; Gerrit Vlaming- Cees Vinke 2-0: Gemt Blom-Piet Bakelaar 0-2: Frans Bos-Frans Kuiper 1-1Wim Vla- ming-Gerrit Vlaming 0-2, Cees Vmke-Wim Timmer 0-2 Na de eerste wedstrijd al kansloos te hebben verloren, slaagden de basketballers van De Mareis er ook zaterdag niet in punten te pakken. Tegenstander HBC 4, vorig jaar nog vrij eenvoudig verslagen, was met 38-28 te sterk voor de Texelaars. Na de blessuregolf van vorig jaar, konden De Mareis voor het eerst sinds lange tijd weer eens met een volledig team aantreden Rob Doelen is net hersteld van een zware bles sure en ook Erik Bogaard was toe aan zijn eerste wedstrijd De Texelaars speelden aanvankelijk goed. Edo Kooiman opende de score met een fraai afstandschot. Vervolgens bouwde Erik Venneker de voorsprong uit door een driepunter en een vrije worp. HBC herstelde zich en trok de stand gelijk, maar Chris Schlepers kon door twee scores de voorsprong nog even behouden. Hierna lukte echter weinig meer en brak het ont breken van een spelsysteem De Mareis op. Desondanks maakte Paul Inpijn vlak voor rust de aansluitingstreffer en zag de rust stand (23-21 in het voordeel van HBC) er nog heel dragelijk uit. In de tweede helft was het verzet van De Mareis gebroken. Niet alleen het ontbreken van een structuur was hier schuld aan, ook het zwakke optreden van de scheidsrechter, een lid van de thuisploeg, kwam het spel met ten goede. HBC kreeg tweeëntwintig vrije worpen toegewezen, de Texelaars slechts twee Door alle frustratie wisten de Mareis slechts zeven keer te scoren in de hele tweede helft. De HBC-spelers buitten de situatie knap uit en bouwden aan een voorsprong van tien punten. De punten bij De Mareis werden ge maakt door Erik Venneker (12). Chris Schlepers (4). Edo Kooiman (4), Serge Blom (4), Paul Inpijn (2) en Peter Witte (2). De volgende wedstnjd is pas op 21 oktober. In de tussentijd zullen ze hun spelsysteem drastisch moeten veranderen om dan wél suc ces te hebben, vinden ze zelf. Henk de Ruyter pakt geschenken aan van zijn Duitse opponent Voor de laatste keer, want de Keulse voetbal lers die volgens traditie elk jaar een wedstrijd spelen tegen een vete- ranenteam van ZDH zetten er na een kwart eeuw een streep onder. 'We zijn er te oud voor geworden', verklaarde de leider van het lerarenteam dat zo'n tweemaal per Jaar op het eiland bi vakkeert. Dat de vergrijzing met een korreltje zout moet worden genomen, bewees de eindstand: 0-2 in het voor deel van de oosterburen. (Foto Gerard Timmerman) De wedstrijd ASV'55 tegen ZDH, zondag in Venhuizen, was er één van het soort dat iedere Texelse voetballer wel eens heeft meege maakt en het liefst zo snel moge lijk ook weer vergeet. Negentig minuten lang stromende regen, een weinig egaal en steeds zwaar der wordend veld van klei en een tegenstander die daar maar weinig last van lijkt te hebben en er een duivels genoegen in schept de voorsprong steeds verder uit te bouwen. Voor de Hoornders ein digde de ellende bij een stand van 6-0. Dat ZDH het lastig zou krijgen stond bij voorbaat vast. Tegenstander ASV'55 had nog maar eenmaal gelijk gespeeld (tegen Wherevogels, zon dag de tegenstander van De Koog) en moest gezien het doelsaldo van 14-2 wel een makkelijk scorende ploeg met een sterke verdediging zijn. Maar dat het zó erg zou worden, daar was niet op gerekend. Binnen vijf minuten zonk de Hoornders de moed volledig in de schoenen. Bij de eerste de beste aanval van ASV kon de spits zomaar recht op het doel aflopen en even later was doelman Frans Stolk - die zijn zoon Christiaan verving - opnieuw kansloos toen de bal bij een corner ongelukkig in eigen doel werd gelopen door verdediger Jan Willem Bakker. Van het voorne men om de huid zo duur mogelijk te verkopen bleef zo weinig over. Iedere ZDH-aanval leek wel gedoemd te mislukken, terwijl de ploeg van Ven huizen dreigend voor het doel van Stolk bleef opduiken. Bij rust was het verschil inmiddels vier doelpunten geworden. In de rust probeerde coach Leen van Elk zijn spelers nog wat op te beuren en in de eerste vijf minuten van de tweede helft leken zijn woorden in derdaad zin te hebben gehad. Het spel was iets verzorgder en zowaar lukte het af en toe om de bal langer dan een paar seconden in bezit te houden. Dooreen misverstand werd het echter al snel 5-0 en toen was he* echt gedaan. ASV'55 bleef aanvallen, daarbij nauwelijks gehinderd door de Hoornders Alleen keeper Stolk bleef hardnekkig verzet bieden, maar moest toch nog eenmaal capituleren. Zijn collega uit Venhuizen had weinig te doen en hoefde slechts in actie te komen bij twee afstandsschoten van Mike de Bruijn en Bernard Ipenburg. Zondag komt hekkensluiter GSV op bezoek op het veld aan de Witteweg en moet ZDH zien te bewijzen zélf met in de onderste regionen thuis te horen. Maartje Meijer heeft afgelopen week end in het Dijkgatsbos de provinciale kampioenschappen SGW (samenge stelde wedstnjd) gedomineerd. In de rubriek C-pony's in de klasse L be haalde ze in de dressuur 159 punten, waarmee ze direct de leiding nam. De Texelse legde het springparcours foutloos af, zodat ze met het belang rijkste onderdeel - de cross - nog voor de boeg de leiding behield. De cross werd door Meijer en haar 10- jarige pony NHD Candy foutloos en binnen de tijdlimiet afgelegd, waar door ze kampioen werd. Ze verwierf zich met haar prestatie tevens een startbewijs voor de Nederlandse kampioenschappen, die op 4 novem ber in Bathmen (bij Deventer) worden gehouden. In de klasse L, voor D/E-pony's, be haalde Mariska Witte met Cleopatra twee winstpunten door de cross fout loos en binnen de toegestane tijd te voltooien. In de klasse B-paarden be haalden Evelien Duin met Gabrie en Marleen Hoogenbosch met Donald een goed resultaat door een foutloze cross te rijden. Zij eindigden op een zesde en zevende plaats en vielen hiermee net buiten de prijzen, maar verdienden wel twee winstpunten.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 7