Poppen met humor en woeste schilderijen Het is hard werken, maar we redden het' Sacramentale ontvangst topambtenaren .TEXELSE COURANT' Kerkdiensten Wateroverlast: schade vergoeden of bufferzone? Trainingen zwemclub Koor uit Pernis oud Papier Radio Texel ÏÜO de J)uinpan Welkomstdienst baptistenkerk Medische zorg Bijbelstudie aan huis SBB past folders aan VRIJDAG 6 OKTOBER 2000 'Zo'n pop moet humor uitstralen. Zo'n raar hoofd, die lange benen of een dikke buik.' Dawn Mevius- Wallwin, samen met schilderes Gerdie Grabowski exposant in ontmoetingscentrum Burgwal 37, maakt figuren van papier-maché. 'Poppen maken is voor mij een kwestie van het uitleven van mijn fantasie.' Lange benen, grote neuzen en dikke buiken. De poppen van Mevius- Wallwin lijken zo uit een spotprent weggelopen. 'Deze langwerpige vrouw is voor mij een oude dame die ervan droomt op het podium te staan. Ze heeft net auditie gedaan en hoopt dat ze wordt uitverkoren. Dat is haar nog nooit gelukt. Daarom heeft haar oude gezicht iets droevigs, maar toch heeft ze nog hoop. Het maakt haar hele verschijning wel grappig.' Het werken met papier is niet zo makke lijk als met klei, maar het voordeel is dat je er geen oven voor nodig hebt. Wel is het een bewerkelijk proces. 'Bij het drogen ontstaan scheurtjes die je later dicht moet smeren. Ik heb er wel eens een cursus voor gevolgd, maar het meeste heb ik mezelf aangeleerd. Werken met papier heeft als voordeel dat er bij het schilderen een mooie huidskleur ontstaat.' Collega-exposante Gerdie Grabow ski begon een jaar of vier geleden met schilderen. 'Ik weet niet eens waarom. De aanleiding was een cur sus van Hanneke Peetoom. Ik wilde het goed onder de knie krijgen en zo kwam ik in Den Helder terecht bij onder anderen Kees Doolaard en Elly Kroon. Het is er oergezellig en je steekt er veel van op.' Haar werk vaneert van landschappen en stillevens tot wat een wat vrijere interpretatie van de werkelijkheid. Bijvoorbeeld het aquarel met twee kinderen, eén donker en een blank. met een wereldbol, tegen een sprookjesachtige achtergrond. Ik hou wel van een diepere betekenis', doelt ze onder meer op de afbeelding van een hardloper, met Texel als achter grond. 'De man loopt op een doel af. Maar dat moet je samen met ande ren bereiken, vandaar die handen. Als ik begin te schilderen, dan weet ik soms niet waar ik eindig. Al doende verandert het. Ik werk niet vanaf fo to's, want dan ga je zitten pielen. Dan staan er rare paaltjes of zo. Soms is dat lastig. Bijvoorbeeld het schilde ren van hoge golven. Dat kan alleen maar met slecht weer, maar dan kan je met met je ezel op het strand zit ten En zo'n golf schetsen valt niet mee. Als je potlood het papier raakt, is de golf al weg.' Grabowski heeft zich meerdere tech nieken eigengemaakt. 'Ik schilder pastel, olie, aquarel, acryl, kortom eigenlijk alles. En van groot tot klein.' Zo hangt er een enorm schilderij van een maan boven een woeste zee, maar ook een piepkleine aquarel. Het grote contrast houdt ook verband met het tijdstip van de expositie. 'Ei genlijk zou ik hier pas in augustus volgend jaar exposeren, maar door dat er ineens een plaatsje vrij kwam, was ik nu al aan de beurt. Toen heb ik echt overal wat vandaan geplukt.' De vraag is of haar schilderwerk op talent berust, of een vaardigheid is die is aan te leren Grabowski: 'Ik weet het met. De één zegt dat ik het talent in me heb en de ander dat ik het goed kan Maar ik doe het omdat ik het leuk vind en ga er helemaal in op. Dat heeft trouwens ook nadelen. Als ik ermee bezig ben, heb ik de neiging om andere dingen te verge ten.' Poppenmaakster Dawn Mevius-Wallwin (links) en schilder Gerdie Grabowski. (Foto Gerard Timmerman) Zondag 8 oktober 2000 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. E.J Vledder De Koog: 9.30 u. mw. F van Roekei uit Alkmaar Den Hoorn: 11 00 u. mw. F van Roekei uit Alkmaar. Oosterend: 9.30 u. GK dhr W L de Koeier uit Rossum; 19 00 u. GK dhr. W L. de Koeier De Cocksdorp: 11.00 u ds E.J. Vledder GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. dhr P Made- ron uit Zuid-Scharwoude; 19.00 u. dhr. P. Maderon. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend- 10.00 en 16.00 u. ds. T.M van Dijk. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. L van Wijk-Hoekstra BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u ds. Meindersma uit Heerenveen; 19.00 u. ds. G Sipkema, evangelisatiedienst. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u. herenkoor, uitz. via De Lichtboei; zon. 10.45 u. dameskoor. Oosterend: zon. 9. 30 u. De Cocksdorp: vrij. 19.30 u rozenkransgebed. Gollards: zat. 16.00 u. Woord- Communiedienst parochianen JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.: Zult u ontko men aan het lot van deze wereld? Wachttorenstudie, 11.20 u.: Weerspiegel de geestesgesteld heid van Christus. Moet op Texel een afwateringsgebied worden ingericht waarin het water tij dens perioden van overlast tijdelijk kan worden gebufferd? Een vraag waarover waterschap Hollands Kroon zich buigt. De opdracht hier toe is gegeven door de minister van Verkeer en Waterstaat, na het ver schijnen van de rapportage over waterbeheer in de 21 eeuw. Aanlei ding hiervoor was de wateroverlast in de uitwateringsgebieden van enkele grote rivieren. Weliswaar ondervindt Texel daarvan geen hinder, door over vloedige regenval, in combinatie met noordwestenwind, kan het gebeuren dat de gemalen onvoldoende kunnen spuien. Een theoretisch omstandig heid die zich eens in de honderd jaar kan voordoen. Of het bij zo'n gering risico maatschappelijk aanvaardbaar is om een laaggelegen gebied, bij voorbeeld nabij de gemalen, perma nent als waterbuffer te reserveren, is de vraag. Een andere mogelijkheid is het uitkeren van schadevergoeding aan de gedupeerde agrariërs. Nu het zomerseizoen erop zit en zwembad Molenkoog is gesloten, duiken de leden van zwem- en polo club TX'71 vanaf zaterdag voor hun trainingen het water van zwem paradijs Calluna in. Voor wie wil oe fenen voor zwemvaardigheid 2 en 3 en de bijbehorende stickers begint de training om 8.30 uur, de kandidaten voor zwemvaardigheid 1 gaan om 9.00 uur te water en beginnende zwemmers (C-diploma en het basis pakket van zwemvaardigheid 1) trai nen vanaf 9.30 uur. Nieuwe leden zijn welkom. Voor meer informatie kan worden gebeld naar tel. 312487. Het Christelijk gemengd koor Canticum uit Pernis, dat onder lei ding staat van Kees van Dijk, verleent zondag medewerking aan de SOW- dienst in de gereformeerde kerk van Oosterend. Voorganger is ds. W.L. de Koeijer uit Rossum, Elias Hordijk be speelt het orgel. De dienst begint om 9.30 uur Radio Texel is te beluisteren op 106.1 FM. via de kabel (98.5), of via De Lichtboei (100 4). De programma's van 's avonds worden de volgende morgen tussen 11.30 en 13.30 uur via de kabel en De Lichtboei herhaald. Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21 00 u Radio Noordholland Zaterdag: 12 00 u. Reggae on the move (muziek) 14.00 u. Ministry of sound (dance trends) 16 00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Dierendag. Pietelepote praat met de kinderen van de buitemschoolse opvang en gaat op bezoek in een raar res taurant. Kinderen zijn welkom om in de studio te komen vertellen over hun dier. 18.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10 00 u Kerkdienst vanuit Gereformeerde kerk Oosterend 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13 00 u. Nieuwtjes en achtergronden 14.00 u. Goud van Noud (Nederlandsta lig) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u. Time travelling (muziek) 21 00 u Proefproject (muziek) 22.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg. 19 00 u. Baptistengemeente Den Burg. Evangelisatiedienst Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19 00 u Even bijpraten met (herhaling van donderdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Raad en daad (over de Texelse politiek) 19.30 u Raadsvergadering (rechtstreeks vanuit het gemeentehuis) aansluitend: Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u Onder de toren (geestelijk pro gramma. met vanaf 19.00 uur verzoek platen) 19 45 u. Gelezen verhalen (Westfries) 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00 u. Country time (muziek) 19.00 u Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws). 20.00 u. Radio Noordholland 'Het is hard werken met z'n tweeën, maar van hard werken ga je niet dood.' Het is een uitspraak die Arno Evers (35) op het lijf geschreven lijkt. Als jochie van twaalf jaar werd de huidige kok en mede-eigenaar van Brassene 't Swarte Schaep al grom mend voor de televisie weggeplukt om te helpen in hotel De Linde boom, waar zijn vader eerst jaren lang oberkelner en daarna twee jaar bedrijfsleider was en waar Piet, Hanny en zoons Arno en Nico twee jaar woonden. 'Dan kwam mijn va der weer: "Jongens het is druk, hel pen!" Wij balen natuurlijk. Ik begon met afwassen, de koppies van de markt. Van lieverlee belandde ik in de keuken. Tja, hoe gaat dat? Daar mocht ik de lullige klussies doen: aardappelen schillen, de sla was sen. Zo ben ik er ingegroeid, op een gegeven moment weet je niet beter. We hebben flink leren werken. Mijn broer is nu directeur van het Golden Tulip Hotel in Amsterdam.' Toen hotel De Lindeboom dicht ging en het echtpaar Evers het buffet op de Teso-boot pachtte, had Arno in middels besloten dat hij kok wilde worden. Hij volgde de opleiding consumptief aan de LTS in Den Helder en werkte in het weekend en tijdens vakanties twee jaar lang in de keuken van Motel Texel, waar Gerard Hooyschuur (nu van 't Bikkelement in De Cocksdorp) zijn leermeester was. Vervolgens be landde hij bij Harry Keesom in de Raadskelder en toen die tevens de scepter ging zwaaien in De Linde boom was Evers weer terug op het oude nest. Dat was niet voor lang. 'Ik was met zo'n goeie op school en daar werd mijn vader doodziek van. Tegen een vriend van hem uit Zee land zei hij dat ik kok wilde worden en of hij geen plaats voor me had Dat had hij en zo ging ik op mijn ze ventiende met poep in de schoenen naar Hostellerie Schuddebeurs, vlakbij Zierikzee.' Het was een gerenommeerd bedrijf waar Evers terechtkwam, met een hotel en appartementen, waarvan de keuken 'altijd' in de top honderd heeft gestaan en dat zelfs een tijdje een Michelin-ster mocht voeren. Om zich verder te bekwamen in het koksvak besloot hij via het leerlingenstelsel zijn SVH-diploma te halen. Een verstandig gedachte, want als leerling kon hij direct aan de slag bij Tout Court, het restaurant van John Fagel, de oudste zoon van de beroemde horecafamilie. 'Daar heb ik misschien wel mijn mooiste tijd gehad. Ik heb er ontzettend veel geleerd Omdat de opleiding voorschrijft dat de leerlingen ieder jaar bij een an der bedrijf aan de slag gaan, zag Evers zich helaas gedwongen van baan te veranderen. Hij kwam te recht in hotel De l'Europe van de firma Heineken. De sfeer was er ronduit onvriendelijk te noemen en na een half jaar ging hij er weg, om neer te strijken bij een ander bedrijf van allure: het Amstel Hotel 'Ik heb er veertien maanden gezeten. Toen werd ik gebeld door de chef-kok van Schuddebeurs dat hij op zoek was naar een nieuwe souschef. Ik heb het gelijk gedaan. Ik kon er be ter verdienen en het was een mooie kans.' De beslissing was de juiste, want toen de chef zelf vertrok, vroeg de eigenaar hem diens opvolger te worden. 'Dat heb ik met beide han den aangegrepen. Lukte het niet, dan met, maar dan had ik het ten- Arno Evers keerde onverwachts terug naar het eiland van zijn jeugd om in de Zwaanstraat samen met echtgenote Marion Brasserie 't Swarte Schaep te beginnen. (Foto Joop Rommets minste geprobeerd.' Het lukte wél en dne jaar lang gaf hij leiding aan de keuken, waar naast een souschef ook nog drie leerlin gen werkten. Tot ieders genoegen en de stap om terug te keren naar Texel lag dan ook in het geheel niet voor de hand 'Ik was inmiddels getrouwd, met Marion, en met onze twee kinderen waren we, nu een jaar of twee geleden, op vakantie op het eiland. Op een avond gingen we een biertje in drinken in De Zwaan (de huidige 'buren' van Evers) en raak ten we in gesprek met Hans de Beer, die ook eigenaar van dit pand was. Makelaar Jan Duin was er net uit en Hans was druk aan het ver bouwen om er een horecabedrijf van te maken. Is het niks voor jullie? vroeg hij op een gegeven moment. De volgende dag zijn we gaan kij ken en daarna zijn we weer terug gegaan naar Zeeland. We hebben er veel over gepraat, gedacht en nog meer gepraat en na veel vieren en vi)ven besloten de stap te nemen.' Met de werklust die hij was gewend en die ook zijn echtgenote niet vreemd was (ze werkte in een café), ging het tweetal aan de slag in hun restaurant, dat ze Brasserie 't Swarte Schaep doopten. Een flinke opgave, want alleen al op steen worp afstand bevinden zich nog vier andere restaurants. 'We moesten andere dingen doen, dat was duide lijk. Ik bak zelf brood en koekjes voor bij de koffie, ik rook mijn eigen zalm en we hebben oesters op de kaart staan. Dat heeft verder nie mand. Het was een beetje aftasten. Maar het loopt nu prima. Ik vind het nog steeds knap dat we binnen an derhalf jaar werden aanbevolen in de Lekker. Daarin staan de beste vijfhonderd restaurants van Neder land.' Marion gelooft dat het inderdaad waar is dat de vijf restaurants uit de Gravenstraat, Warmoesstraat en Zwaanstraat elkaar versterken. 'De gasten die vanavond in het Vierspan zitten, zitten niet bij ons. Maar als ze bij ons naar binnen kijken en het ge zellig vinden, komen ze morgen misschien wél. Aan de andere kant vertellen wij onze gasten dat er ver derop in de straat nog meer leuke restaurants zijn. Sommige mensen lopen er speciaal nog even langs voor ze naar hun auto gaan.' 't Swarte Schaep, dat zich vooral richt op mensen die iets meer te be steden hebben, kan zesentwintig gasten herbergen. Dat zijn er een paar minder dan toen het echtpaar begon. 'Toen hadden we nog een leerling-kok. Maar zo iemand kost dat het barst en je blijft uitleggen. Toen hebben we een paar stoelen weggedaan en zijn we met z'n tweeën doorgegaan. Het is hard werken, maar we redden het.' Blanc-manger (amandelbavarois voor tien perso nen) 200 gram amandelschaafsel 150 gram suiker 0,5 liter melk 0.5 liter room 14 gram gelatine beetje amaretto Amandelen, melk en suiker kutteren (fijn malen met een keukenmachine) en aan de kook brengen. Haal het mengsel van het vuur en voeg de opgeloste gelatine toe. Sla de room lobbig (dik, gebonden) en spatel (roer) de amaretto erdoor. Af laten koelen en in schaaltjes of een gro tere schaal doen. Tenslotte vier tot vijf uur in de koelkast laten opstijven. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). De papierwagen komt in de volgende stra ten: 1Julianastraat, DrijverstraafMr. Kraaistraat, Burdetstraat, Tjakkerstraat, Lieuwstraat, Haller- weg, Korfbaeck, Duykerdam, Sluyscoog, Verlaet, Vuurbaeck en Middelton. Zaterdag halen ouders en leerlingen van o.b.s Durperhonk in De Cocksdorp en omgeving oud papier op. Men wordt verzocht het uiterlijk om 8.30 uur aan de weg te zetten 's Mid dags van 13.00 tot 15.00 uur haalt de Strijbosschool oud papier op in de rest van de Eierlandse polder. De Texelse baptistengemeente houdt zondagavond haar eerste 'welkomst- dienst' van het nieuwe winterseizoen. Het belooft een avond te worden met veel zang en muziek, verzorgd door het Interkerkelijk Jeugd- en Evan- gelisatiekoor uit Den Helder. Het IJE- koor, zoals het gezelschap kortweg wordt genoemd, brengt een geheel nieuw repertoire ten gehore, dat be staat uit moderne gospelliederen. De Texelse baptisten zijn erg trots op hun komst en melden dat het ruim veer tig leden tellende koor 'qua stijl en muzikaal talent' niet onder doet voor het Scandinavische Oslo Gospel Choir of The Continental Singers uit Amerika. Het Helderse gezelschap heeft een eigen CD gemaakt met als titel 'Undivided', opgetreden in onder meer Hongarije en Zweden en mee- Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 u.: Dokter R.A. van den Bent/F. Haas- dijk, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, telefoon 316234. Aanvragen visites tussen 9.00 en 10 00 uur Zaterdag en zondag apotheek geopend van 17.00 tot 17.30 uur, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp Inloopspreekuur van 12 00 tot 12.30 op Schilderend 38, Den Burg en van 17.00 tot 17.30 uur in de Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, zonder afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld. 313086,314727:314669; 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: T.M. Niehoff en AH. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel 313241. Spreek uur elke werkdag van 9 00-10.00 u. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9 30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14 00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische be valling: Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar) Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op vies van huisarts of specialist Buddyproject: Voor mensen mei HIV of AIDS; Voor aanmelding, infor matie of voorlichting: Humamtas Der, Helder, Binnenhaven 76-77; 0223-617422. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevei voer bellen. 1-1-2 Of bel de Meld kamer Noordholland-nóord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon 0900- 8844. In spoedeisende gevallen-1- 1-2. Gevonden munitie: Bel de politie tel. 0900-8844 Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11Den Burg Alleen in spoed gevallen, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugsol andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul) Toeristenpastoraat: Bram Guiljam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening alarmering, klusjesdienst, huishou delijke dienst, versteldienst. Spreek uur van 9.00 tot 10 00 u. en van 14 00 tot 16.00 u., De Buureton, Molenstraat 2, Den Burg, Tel 312696 Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: 316270. Chemicaliën op het strand: de brandweer, 072- 5644444. Kunstgebitreparatie: Tandpro- thetische praktijk Van Kralmgen (sa menwerkend met het tandheel kundig centrum; voor ziekenfonds en particulier-verzekerden), tel 312069. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg, tel 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-18.30 u., zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u., zondag 11.00-12.00 en 16 00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen. De baptistengemeente Texel is afge lopen maand begonnen met bijbel studies aan huis, de zogeheten Huis kringen. leder lid en vriend van de gemeente is gevraagd om mee te draaien in zo'n Huiskring, die gemid deld uit twaalf deelnemers bestaat. Er zijn er drie in Den Burg, eén in De Koog en één in Oosterend. Wekelijks wordt bij elkaar gekomen. De baptisten hebben gekozen voor 'laagdrempeligheid', om ook nieuwe deelnemers welkom te kunnen heten. In alle kringen staat het evangelie van Johannes centraal en wordt samen nagedacht over 'de rijkdom van het kennen van Jezus Christus als per soonlijke Heiland en Heer in je leven'. Wie interesse heeft', kan zo'n bijbel kring vrijblijvend een keer bijwonen. Aanmelden kan bij dominee G.J. Sipkema, Thijsselaan 49, Den Burg. Tel. 323 019. gewerkt aan diverse radio- en tv-op- names. Een korte boodschap wordt in de dienst verzorgd door Ds. G.J. Sipkema, met als thema 'What would Jesus do?' (wat zou Jezus doen?). De bijeenkomst begint om 19.00 uur en wordt gehouden in het gebouw Eben Haezer in de Julianastraat in Den Burg. Na afloop is er gelegen heid voor napraten onder het genot van een kop koffie. ;d< Staatsbosbeheer heeft de foldi il over de Dennen aangepast. Ink Or kaartje zijn verbeteringen dooijj jg voerd en in de tekst wordt inj gaan op open plekken in hetk zoals het Alloo, de Ploegelant en de Bleekerij. Aangegeven zijn ook de ruiterpai waar met aanspanningen mag wJhs den gereden. De geplande aanpa 61 sing van de route tussen Monnikenweg en de Randweg zijm ook in opgenomen. Deze aanpassn is gewenst in verband met de fe in mende begrazing van de naton ah, ontwikkelingsgebieden de Ploa elanden, de Bleekerij en heideveld Mientje. Vc Naast speelweide het Lange Stuk een bosperceel aangewezen speelplaats. Hier mag buiten dep den worden gespeeld. In ruil hiervoo wordt de speelplaats bij 't Miert opgegeven. Ook over het door ho5 Opduin gesponsorde natuurpad 0 Seeting is een aangpast kaartieu gekomen. Hierin wordt aandachttf steed aan het beeld dat ter ere Jac. P. Thijsse is geplaatst. De fold? 'ni zijn verkrijgbaar bij EcoMare, deW en via de folderbakjes. Onderneme die folders voor hun gasten wills afhalen kunnen terecht bij het kant< van SBB. w Dat Texel binnen de provincie een bijzondere positie inneemt was hem wel bekend. Maar dat het eiland echt zo bijzonder is als gemeentesecreta ris Piet Zoon in Haarlem wil doen geloven, wilde Kees Versteden, grif fier der Staten van Noord-Holland, nu wel eens aan den lijve ervaren. Het naderende afscheid van deze hoog ste ambtenaar van het provinciehuis was een mooie gelegenheid om met gemeentesecretarissen uit de kop van Noord-Holland en West-Fries land van gedachten te wisselen over de rol van het provinciehuis, het be stuurlijke bestel en andere zaken. Om dat in alle rust te kunnen doen schaarde het overkantse gezelschap zich ronde de tafel op de zolder van de boerderij van Marc van V ip Rijsselberghe aan de Monmkenwej alwaar ze werden opgewacht doa kloosterlingen. Wie goed keek I»' kende in het duo Janien de Bruijn Bas ten Have. In de hoedanigl»^ van jutter verschenen de acteurs Is ter op het strand, alwaar ze de lof ambtenaren vaardigheden bijbraói ten over het strandroven. (Foto Gerard Tmvre-r i.F-

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2