10 Het „stille" seizoen? Kom nou! Opnieuw gratis asbest inleveren particulieren c Melding van de maand Grof vuil ophalen, hoe werkt dat? www.texel.nl TEXELSE COURANT- Plan Buitengebied ligt weer ter visie Vergaderschema Informatierubriek van de I gemeente Texel 27 oktober 2000 Openingstijden en bereikbaarheid gemeentehuis Waaraan moet u zich houden bij schuurfeesten? Rectificatie gids „Wie Wat Waar" 5u Mobiel bellen en antennemasten Werk aan de weg Gemeentearchief Extra vergadering Oefening Vliehors Bezoek voor meer nieuws Website van de gemeente Texel J Als u geen ongeadresseerd reclamedruk werk wenst te ontvangen... VRIJDAG 27 OKTOBER 2000 (advertentie) Sinds 23 oktober ligt het bestem mingsplan Buitengebied Texel opnieuw bij de gemeente ter vi sie. Op vier onderdelen heeft de provincie namelijk een nieuw be sluit moeten nemen. De zes we ken durende tervisielegging biedt tevens de mogelijkheid om op nieuw in beroep te gaan. Het gaat om het plan zoals dat in 1996 door de gemeenteraad is vastgesteld. Over de beroepen die hiertegen waren ingediend, heeft de Raad van State op 30 maart 2000 uitspraak gedaan Hierdoor is het besluit van Gedeputeerde Staten (GS) van Noord-Holland, ter goed keuring van ons plan, op vier on derdelen vernietigd. De provincie moest hiervoor binnen een half jaar een nieuw besluit nemen. Dat is ge beurd op 26 september 2000. Voor de vier betreffende onderde len wordt hiermee opnieuw een in vulling gegeven. De gemeente dient dit besluit te publiceren (zie de offi ciële publicatie in de krant van vo- nge week) en ter visie te leggen voor de duur van zes weken. In deze zes weken kan opnieuw in beroep wor den gegaan bij de Raad van State, als men het niet eens is met het nieuwe besluit van GS. Het belangrijkste onderdeel van het besluit betreft het militaire terrein van de Joost Dourleinkazerne. Door o.a. de Waddenvereniging en de Werkgroep Landschapszorg werd gesteld dat de bestemming militair terrein in strijd is met onder meer de Vogelrichtlijn van de Europese Unie. De Raad van State heeft het besluit tot goedkeuring va de militaire be stemming vernietigd, omdat niet uit het besluit bleek of rekening gehou den was met de Vogelrichtlijn. In het nieuwe besluit houdt de provincie expliciet rekening met de Europese regelgeving en komt tot de slotsom dat dit met in de weg staat aan de militaire bestemming De bestem ming militair terrein wordt dus we derom goedgekeurd. De overige delen waarover opnieuw een besluit is genomen, zijn: een agrarisch perceel aan de Hallerweg, een agrarisch perceel aan de Mienterglop en een woon bestemming aan de Mienterglop. Na afloop van de ter visie legging treedt het besluit van de provincie en daarmee de betreffende bestemmingsregelingen, in wer king, tenzij er door iemand een voorlopige voorziening wordt ge vraagd bij de voorzitter van de af deling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Dan moet eerst op dat verzoek besloten worden. Het besluit van GS is verkrijgbaar bij bureau Ruimte van de gemeente Texel. Als u vragen heeft over het besluit kunt u terecht bij de mede werkers van dit bureau, of met me vrouw Eveline Lindenbergh, tele foon (0222) 36 21 69. Di. 14 nov. Gemeenteraad Ma. 20 nov. Commissie Bestuur Organisatie Di. 21 nov. Commissie Ruimte, Wo nen Economie Wo. 22 nov. Commissie Welzijn Onderwijs Do. 23 nov. Commissie Financiën, Werken Milieu Alle vergaderingen zijn openbaar, aanvang 19.30 uur in het gemeen tehuis. Eiland I berichten Het gemeentehuis is geopend: 's morgen? van 8.30-12.30 uur. Middag? is het gemeentehuis (behoudens afspraak) gesloten. Na een drukke zomer ben ik ei even lekker tussenuit geweest in ver en warm land. Letterlijk en figuurlijk kon ik daar afstand nemen van het mooie, maar soms ook hectische Texel. Bij thuiskomst kon ik meteen op volle toeren verder, want door het rapport over de leefbaarheid was Texel hot news. De media-aan dacht was enorm; wethouder Schilling die 's morgens vroeg al op het Radio 1 Journaal was te beluis teren en ook de rest van de dag bleef het zeer onrustig. Over de leef baarheid voor bestuurders zullen we het maar niet hebben.... De aandacht media zal nog groter zijn wanneer op Texel onverhoopt een ramp plaatsvindt. Enschede is wat dat betreft hét voorbeeld. Nie mand had een dergelijke ravage voor mogelijk gehouden, maar toch gebeurde het. Je zult je dus als locale overheid goed moeten voor bereiden. De rampenoefening van 16 oktober was erg nuttig en goed. Hoewel het slechts een "papieren Van 6 tot en met 17 november kunnen particulieren weer gratis asbest inleveren bij vuiloverslag- station "De Hamster" in Oude- schild. Voor het opruimen van restanten en asbest platen die dienen als tuinafscheiding, is dit dus een geschikt moment. Zoals u weet mag asbest met wor den hergebruikt. Het zagen van en boren in asbest kan bovendien soms pas na jaren schadelijk blij ken voor de gezondheid van u en uw omgeving. Voor alle duidelijk heid: schroefvaste asbest dak platen leveren, mits nog in goede staat, op de oorspronkelijke plaats geen direct gevaar op. Overigens mag sloop van asbest daken - bij bedrijven altijd verplicht en bij par ticulieren bij enige omvang - alleen worden uitgevoerd door erkende, gecertificeerde bedrijven. Inlevering kan uitsluitend bij "De Hamster" aan de Laagwaalder- weg te Oudeschild plaatsvinden op werkdagen van 6 tot en met 17 november 2000, van 08.00 - 12.00 uur en van 13.30 - 16.00 uur; Een particulier mag gratis maxi maal 250 kg/dag zorgvuldig ver pakt asbest inleveren. Het meer dere tegen betaling; Asbest moet tevoren worden be sproeid om verspreiding van schadelijke asbestvezels tegen te gaan; Het asbest moet worden verpakt in speciale asbestzakken. Deze (verplichte) asbestzakken zijn te gen kostprijs (enkele guldens) ver krijgbaar bij de werf van gemeentewerken aan de Reijer Keijserstraat in Den Burg; Omvangrijk materiaal, zoals asbesthoudende golfplaten, die nen in pakketten van maximaal twee stuks te worden verpakt in folie van minimaal 0,1 mm dikte en moeten vervolgens worden voorzien van officiële asbest- stickers; aan beide kanten mini maal één. Voorts moeten de pak ketten luchtdicht worden afgetaped; De asbest-stickers zijn uitsluitend op de gemeentewerf verkrijgbaar tegen kostprijs. (Landbouw) folie van minimaal 0,1 mm dikte en tape is normaal in de handel te koop; Nogmaals vraagt de gemeente uw aandacht voor het fenomeen "schuurfeesten". Geconstateerd wordt dat dergelijke feesten in aantal toenemen, bovendien is het lastig onderscheid te maken tussen privé-feesten en commer ciële schuur- en tentfeesten. Omdat het gebruik van een schuur voor een feest in strijd is met de bepalingen van het be stemmingsplan, zijn schuur feesten in beginsel verboden. Bij uitzondering kan een schuurfeest worden toegestaan, voorwaarde daarvoor is in ieder geval dat het feest tijdig wordt aangemeld bij de gemeente. In het bijzonder zal gelet worden op de (brand)- veiligheid. De voorwaarden voor schuur feesten zetten wij hierbij nog eens op een rijtje: •-3X-- Ondanks de zorg die is besteed aan het actualiseren van onze gemeentegids "Wie Wat Waar Texel" hebben wij geconstateerd dat er een aantal fouten ingeslopen is. Onze excuses aan de betrokken instanties voor de gemaakte fouten. Hieronder geven wij u een opsomming van wijzigingen, aanvullin gen, enzovoort met daarbij de paginanummers waarop de betref fende gegevens vermeld (hadden moeten) worden. pag. 5: Onder "STORINGSNUMMERS" staan een telefoonnummer ver meld voor spoedgevallen Dit nummer is bedoeld voor spoedgevallen m.b.t. de watervoorziening. pag. 15: Onder GEMEENTERAAD: het adres van mw A.M. van der Heide- Witte is gewijzigd. Dit is geworden: Postweg 35, 1795 JJ De Cocksdorp. pag. 21: Onder "VOLKSHUISVESTING, Toelating" wordt als koopprijs genoemd 300.000,- of lager. Dit moet zijn f 450.000,of lager. pag. 21: Onder "Toewijzing van huurwoningen" staan de Stichting Be jaardenzorg Texel en de Woningstichting Texel genoemd. Hier dient gele zen te worden "Stichting Wonen Texel". pag. 22: Het stuk "Nieuwbouw eigen woningen" komt geheel te verval len. pag. 23: Onder 'Huursubsidie" staat het tijdvak "1999-2000" vermeld. Hier dient te worden gelezen het tijdvak "2000-2001". Het maximale huur bedrag is geen 1.107,-, maar f 1.149,- pag. 27: Onder INSPECTIEDIENSTEN, Inspectie Gezondheids bescherming Waren en Veterinaire Zaken. Dit moet zijn "Keuringsdienst van Waren (gezondheidsbescherming, waren en veterinaire zaken)". pag. 29: Hier dient toegevoegd te worden: Ondernemersvereniging De Cocksdorp en Eierland, p/a "Eierlandsche Huis", Klimpstraat 33, 1795 AL De Cocksdorp. pag. 37: Hier dient toegevoegd te worden: Vereniging 10 voor Texel inl.: M. Stam, Schilderend 95. 1791 BD Den Burg, tel. (0222) 314175. pag. 39: Onder INDICATIEORGAAN: hier staat als kengetal genoemd "(0222)". Dit moet zijn "(0223)". pag. 41: Onder TANDARTSEN staat bij F Zethof een foutief telefoon nummer. Dit moet zijn (0222) 322008. pag. 41: Onder THUISZORG dient toegevoegd te worden: Liever Lan ger Thuis Vloedlijn 14, 1791 HH Den Burg, tel. 314928. pag. 53: Onder JEU DE BOULES staat al secretaris genoemd mw F.H. Spanhaak-Slot. Dit moet zijn dhr G. Spanhaak. pag. 55: Onder WIELRENNEN staat "Toerclub Taxi 30012000". Dit moet uiteraard zijn "Toerclub Taxi 312000". pag. 56: Onder Doopsgezinde Middagkring Den Burg staat als secreta ris vermeld "mw J. Kranen-Hemelrijk" Dit moet zijn "mw J. Craanen- Hemelrijk". pag. 57: Onder VROUWENVERENIGINGEN dient toegevoegd te wor den: Vrouwenbond van het FNV, afd. Texel Secr.: mw A.G. Witte, De Wittstraat 41, 1792 BN Oudeschild, tel (0222) 312217. pag. 61: Hier dient een kopje toegevoegd te worden: ETNISCHE GROE PERINGEN Vluchtelingenwerk Texel, Wilhelminalaan 1, 1791 AL Den Burg, tel. (0222) 310360. Inl.: A.M. Guiljam, Schoolstraat 11, 1794 AS Oosterend, tel. (0222) 318581, bgg 315960 (mw T. Witte) pag. 61: Onder SERVICECLUBS The Lions, afd. Texel Inl F. Dijkstra, Californiëweg 1, 1796 PA De Koog, tel. (0222) 317666. pag. 61: Onder "Multifunctionele Ezelvereniging Texel ia" staan een fou tieve postcode vermeld. Dit moet zijn 1791 AP. Het gemeentehuis is 's middag gesloten omdat de mensen die het gemeentehuis werkzaam zijn op deze manier de lopende za ken efficiënt en adequaat kunnen afhandelen. ramp" betrof, was de inzet en be trokkenheid van de medewerkers bijzonder groot. Verheugend nieuws was het groene licht voor de aanleg van de rotonde Akenbuurt Misschien lijkt het een beetje gewoon te worden, maar wij zijn enorm blij met de forse subsidietoezegging van de provin cie. Na de reconstructie van het kruispunt Vossehol is dit opnieuw een welkome verbetering van de verkeersveiligheid op ons eiland. Nu we weer "onder elkaar" zijn, worden bij wijze van proef de slui tingstijden van de horeca verruimd. Binnenkort zal de 2-3-4 regeling in werking treden Dat wil zeggen: om 02.00 uur de deur dicht, om 03.00 uur afbouwen (muziek zacht) en om 04.00 uur de zaak leeg. Hopelijk hebben niet alleen het Texelse uitgaanspubliek en de horeca ple zier van deze verruiming, maar zal men ook meer gespreid huiswaarts keren. Op politiek gebied wacht deze win ter de discussie over bestuurlijke vernieuwing, naar aanleiding van de aanbevelingen van de staats commissie Elzinga. Leuk om te con stateren dat enkele ideeën hieruit op Texel al verwezenlijkt zijn: o.a. de servicebalie (centraal meldpunt), ombudsvrouw waar burger met klachten terecht kan, website om uitwisseling van informatie te bevor deren en de instelling van een locale rekenkamer. Toch is dat allemaal geen reden om zelfgenoegzaam achterover te leunen Stilstand is immers achteruitgang. De burgemeester, C.J. Geldorp-Pantekoek. GEI Denk aan uw persoonlijke veilig heid Persoonlijke bescherming smiddelen voor particulieren (mondkapjes, wegwerp-overalls en handschoenen) zijn eveneens op de gemeentewerf tegen kost prijs verkrijgbaar; Bij "De Hamster" moet het asbest uiterst zorgvuldig door uzelf wor den gedeponeerd, en wel zoda nig dat de verpakking intact blijft. Het pakket moet dus handzaam zijn en u moet het zelf kunnen dra gen. Het gewicht mag geval de 50 kg niet overschrijden. Meer weten? Folders liggen voor u klaar op de gemeentewerf, of bij de receptie en het bureau milieube heer van het gemeentehuis. 1het feest moet een privé-karak- ter hebben; 2. het feest dient een duidelijke aan leiding te hebben, zoals een (ge zamenlijke) verjaardag, een brui loft, een eindexamen etc.; 3 uitsluitend voor genodigden en/ of bekenden van de organisato ren; 4. de organisatoren zijn verantwoor delijk en aanspreekpunt voor po litie en anderen en moeten te allen tijde bereikbaar zijn; 5. geen entreegelden en geen be talingen voor consumpties (of consumptiebonnen), 6. geen houseparty-achtig feest met pillen en drugs; 7 van tevoren aanmelden bij ge meente en politie; 8. voldoen aan de veiligheidseisen die door brandweer en politie worden gesteld; 9. geen geluidhinder voor de om geving. Bent u van plan om een schuurfeest te geven, meldt dit dan tijdig bij de gemeente. In deze melding dient u aan te geven wanneer, waar en door Met ingang van maandag 30 ok tober ligt de nota "Telecommuni catie en Ruimte" bij de gemeente ter visie. De nota bevat de resul taten uit onderzoek naar moge lijke locaties op Texel om masten voor telecommunicatie te plaat sen. Het onderzoek was nodig om te bezien hoeveel masten in de nabije toekomst nodig zijn wegens het toenemende gebruik van de mobiele telefoon. Gedu rende twee weken kunt u uw reacties schriftelijk aan het col lege van B W kenbaar maken. De afgelopen jaren heeft het gebruik van de mobiele telefoon een grote vlucht genomen. Ook voor Texel is de verwachting dat dit de komende jaren nog verder zal toenemen. Mobiele telefonie werkt, eenvoudig gesteld, net als de radio via een systeem van ethergolven tussen uit zend- en'ontvangstantennes. De antennes zijn bevestigd aan en in masten. In iedere mast zitten één of meerdere zendinstallaties als ook ontvangstapparatuur. De samen hang tussen al die zend- en ontvangstinstallaties in de masten noemt men "het mobiele netwerk". De gemeente heeft een extern ad viesbureau gevraagd te inventarise ren op welke locaties en hoeveel masten erbij moeten komen om het toenemend gebruik op te vangen Uitgangspunt is om met een minimumaantal masten een maxi male dekking te bereiken. Met de in de nota aangegeven locaties en aantallen masten komt de gemeente tegemoet aan de Telecommunicatie wet (1998) De wet beoogt verruiming van de mo gelijkheden en toepassingen van de elektronische dienstverlening. Met als uiteindelijk doel het benutten van de mogelijkheden van het mo biele netwerk als bron van hoog waardige economische activiteit. :3f wie een schuurfeest wordt gehou den Verder geeft u door wat de aanleiding is voor het feest, hoeveel personen zijn uitgenodigd en hoe de organisatie bereikbaar is, ook ten tijde van het feest. Er wordt dan door de brandweer contact met u opgenomen om de locatie te bekij ken. Samen met de organisatie wordt dan besproken welke maat regelen nodig zijn om het feest vei lig te laten verlopen. Het is dus ook in uw belang dat een schuurfeest tijdig wordt gemeld! Tegen schuurfeesten die met zijn gemeld wordt door de politie opge treden Dit kan betekenen dat pro- ces-verbaal wordt opgemaakt en dat het feest moet worden beëin digd. Nadere informatie: bureau Bestuursondersteunmg. kamer 1.14 van het gemeentehuis, telefoon (0222) 36 21 50. De openingstijden van het gemeen telijk archief zijn gewijzigd. Op werk dagen bent u voortaan welkom van 10.30 tot 12.30 uur. Voor bezoek buiten deze uren kunt u een af spraak maken via telefoon (0222) 36 21 19. bureau Interne Zaken Maandag 30 oktober is er een extra vergadering van de raads commissie Welzijn Onderwijs, aanvang 19 30 uur in het gemeen tehuis. Punt van bespreking is de voorgenomen aanpassing van sub sidies aan welzijnsinstellingen. Dorpshuizen en andere betrokken organisaties zijn of worden hiervoor uitgenodigd. ;!lil Hl. ga De T-kruising Waalderstraa Georgièweg ('t Vossehol) bij De r9' Burg ondergaat de komende weke 1 tc een ingrijpende reconstructie. Hi verkeer moet tot 24 novemberA kening houden met omleidingen. 'en or; De IJsdijk tussen de Ottersaate n de oprit naar de haven van Oud? schild is van 6 november tot 15 d< cember afgesloten voor alle verkee 11P Het bedrijf van Tatenhove BV (vooi m malige PEN-centrale) blijft wel b< Wi reikbaar De oprit naar de have er wordt hier aangepast als gevolg va 531 de aanleg van een nieuwe weg of de toekomstige jachthaven. V deze weg wordt de asfaltmoleneol sloten. De Koninklijke Luchtmacht laatw ten dat volgende week (30 oktotx - 3 november) een oefening mi explosieve bommen wordt gehoi den op de Vliehors. Het tijdschem is maandag tot en met donderda 10.30-11.30 uur en 14.30-15.3 uur; vrijdag van 10.30-11.30 uu Tweemaal daags worden acht bonr men afgeworpen tot een totaal va 56 Om ernstige hinder op TexelI voorkomen houdt Luchtmacht reke ning met de meteorologische c standigheden. Ook wordt een med post ingericht. Mocht toch sprak zijn van overlast, dan kunt u dire bellen met het klachtennumme (026) 352 8400. dan deze sticker of deze I Bel 0900 - 2025095 (50 c.p.m.) of verkrijgbaar bij de gemeente. Bij de servicebalie (telefoon 36 21 11) komen regelmatig vragen bin nen over grof vuil. Wat is dat nou precies en wanneer wordt het op gehaald? De reinigingsdienst van gemeente werken haalt eens per twee weken grof vuil op, op dinsdag in de week dat de groene container wordt ge leegd (zie ook het Texelse telefoon boekje). Onder grof vuil wordt ver staan: brandbaar huisvuil dat met in de minicontainer past. Dus huis raad zoals bedden, kasten, stoelen, banken en ook brandbaar bouw- en sloopafval. Deze dienstverlening is voor burgers gratis tot 1 m_ per keer Daarnaast worden ook takken op gehaald; hiervan mag u 2m_ per keer aanleveren. Wanneer u grof vuil wilt aanbieden, let dan op het volgende: Meld het via de servicebalie (36 21 11) minimaal één dag tevoren, anders wordt het niet opgehaald; Vermeld wat het is en waar het ligt. Takken dienen gebundeld te wor den aangeleverd, Groenafval mag niet in plastic zak ken; Leg groenafval en overig afval met door elkaar, Het afval moet te tillen zijn, dus niet te groot en niet te zwaar (handmatig werk). Grof vuil kunt u ook op werkdagen aanleveren bij vuiloverslagstation De Hamster in Oudeschild en elke tweede zaterdag van de maand (9.00-12.00 uur, gratis tot maximaal 250 kg). Tot slot: Oud ijzer moet naar metaalhande Cobus Spigt; Apparatuur en overig afval (zo3S puin, asbest, etc.) kunt u bij De Hamster inleveren; Huisraad in goede staat kan oo naar de kringloopwinkel of wor i door deze bij u opgehaald. SERVICEBALIE 36 21 11 VOOR ALLE MELDINGEN

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 10