Agenda V In het hoofd van een ander teso Dli* ef ixcursies Succesvol Nilsson terug op Texel /ttf1 VN Vrouwen Folkconcert Allan Taylor Lezing over Kazakstan Snertrit MAB 1000 m2 .TEXELSE g COURANT' jterdag 28 oktober andag 29 oktober nsdag 31 oktober onderdag 2 november jbileumconcert ingers of the Lord Texelaar ■X Promsconcert in juni 2001 herhaald Vrijdag 27 oktober Zaterdag 28 oktober ƒ3.-- Zondas 29 oktober Maandag 30 oktober Dinsdag 31 oktober Eerste crossloop door de Dennen Hoogwater te Oudeschild MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD .cuir^ KART1NG TEXEL garnalenvissen zeehonden zien „Emmie TX10" Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 an Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 27 OKTOBER 2000 je Texelse Bierbrouwerij iginnen rondleidingen om 15.00 16.00 uur. voldoende deelname begint om 00 uur een excursie in de Muy. ze duurt ongeveer twee uur. elname kost ƒ7,50 per persoon -voor kinderen tot 12 jaar), gave en inlichtingen bij EcoMare, 317741. voldoende deelname begint om 00 uur een excursie in de Slufter, ze duurt ongeveer twee uur. elname kost ƒ7,50 per persoon ,-voor kinderen tot 12 jaar). |ave en inlichtingen bij EcoMare, 317741. Ivoldoende deelname begint om |00 uur een wadexcursie bij De cksdorp Opgave en inlichtingen lEcoMare, tel. 317741. 1 boswachter verzorgt een excur- per fiets door de noordkop van leiland en vertelt over het tstaan van het gebied en de plan- en dieren die er leven, inmelden bij de receptie van antiecentrum De Krim. De start lm 14.30 uur. Deelname kost (75. Fietsen kunnen ter plaatse srden gehuurd tChristelijk gemengd koor The igers of the Lord, dat onder ding staat van Nelleke Schreur- (er, verzorgt zaterdag 4 novem- een concert in de RK kerk van Burg. Het is een leumconcert, want het koor aat twintig jaar Medewerking dt verleend door de Christelijke ziekvereniging Excelsior uit sterend en het Christelijk nengd koor 'De Slagsingers' uit tterdam, die worden gedirigeerd or respectievelijk Betty Bakker en ak Reuijl. De gezelschappen tre il apart én gezamenlijk op. Het jgramma bestaat zowel uit tradi- nele koorzang als spirituals en ilijk fanfarewerk, gecomponeerd or onder anderen Mozart, Cesar mek, Tom Parker, Jacob de Haan Bernstein. Het concert begint om 00 uur, de toegang is gratis. leden van de FNV Vrouwenbond men dinsdag om 20.00 uur bijeen De Buureton in Den Burg Eén de fysiotherapeuten van FITT ?ft uitleg over het nut van bewe- g voor ouderen. Marieke Eelman, Pinie, Oscar Bremer, Wilco Witte en Jan Jacob Zegel - samen ook wel bekend als de popgroep Nilsson - treden vanavond (vrijdag) voor het eerst sinds lange tijd weer eens op eigen bodem op. Dat gebeurde in januari vorig jaar voor het laatst. Sindsdien is er veel gebeurd met de groep. Ondanks een hectisch toerschema lukte het om voldoende nieuw materiaal te schrijven voor een tweede CD, getiteld 'Freddie's Garden'. Die werd in Engeland opgenomen, in de studio van Queen-drummer Roger Taylor De productie was in handen van Pete Briquette, die eercfer samenwerkte met beroemdheden als Nick Cave en Bob Geldof, terwijl de techniek werd verzorgd door de befaamde Roy Spong, verantwoordelijk voor de 'sound' van onder meer Kula Shaker, Oasis en K's Choice. Een ander hoogtepunt was de Marlboro Flashbacktour, waarbij Nilsson op diverse Nederlandse podia nummers van Queen vertolkte. De tour werd afgesloten in de Amsterdamse pop tempel Paradiso. Het vormde de absolute climax, want het kritische publiek liet zich geheel en al veroveren door de Texelaars en stond op zeker moment zelfs massaal de teksten van begin tot eind mee te zingen. De groep heeft inmiddels drie medewerkers in dienst: twee techni ci en een chauffeur, die tevens voor de 'merchandising' zorgt. Het succes is dus groeiende. Nadeel is dat een concert van Nilsson door lang niet iedere zaaleigenaar meer te betalen is. Jammer, vinden de muzikanten zelf ook, zo vertelden ze afgelopen voorjaar in een inteTview met de Texelse Courant. 'Maar we moeten onze medewerkers wel betalen. We hoeven heus geen geld te verdienen om op Texel op te treden, maar we vinden ook niet dat we erop moeten toeleggen. Dat is wel eens moeilijk uit te leggen.' Bij café SamSam in De Koog, waar de groep ook de laatste keer optrad, hebben ze het dus aangedurfd Het concert begint om 22 30 uur. Een toegangskaan kost ƒ25,-. Allan Taylor verzorgt donderdag 2 november het tweede concert in de inmiddels welbekende folkserie. Een verheugende mededeling, zo vinden ongetwijfeld de meesten die vorig jaar zijn eerste optreden op Texel bijwoonden. De Engelsman viel op door zijn prachtige stem, fraai gitaarspel en boeiende liedjes. Musicus, performer, liedjesschrijver en onderzoeker Taylor draait al heel wat jaren mee in de muziekwereld. Toch zag het daar in zijn jeugd helemaal niet naar uit. Stammend uit een familie van harde werkers werd hij gedwongen een vak te leren voor hij zelfs maar durfde te dromen van een loopbaan als artiest. Hij ging stude ren en behaalde meerdere universi taire titels, waar hij ten slotte niets mee deed, omdat hij allergisch is voor alles wat naar bureaucratie riekt. Toen hij na een optreden werd gevraagd zijn kunnen te tonen in een folkclub, wist hij meteen: 'Dit is wat ik echt wil.' Taylor begon ook liedjes te maken. Net als zijn grote voorbeelden Chuck Berry en Randy Newman heeft hij een voorliefde voor sfeer volle tekeningen van 'gewone' mensen. Hoewel ze moeilijk 'commercieel' kunnen worden genoemd, sloegen de liedjes aan bij een breed publiek en al gauw werd hij één van de meest gecoverde artiesten van Engeland Fairport Convention, Fureys, The McCalmans Filmnieuws Inde serie 'FilmGanger', de club van liefhebbers van de 'betere film', draait Cinema Texel dinsdag en woensdag 'Being John Malkovich' Deze Amerikaanse film met regisseur Spike Jonze en hoofdrolspelers John Cusack, Cameron Diaz, Catherine Keener en John Malkovich kreeg diverse onder scheidingen, onder meer tijdens de filmfestivals van Toronto en Venetie. Het verhaal gaat over eneCraig Schwartz, een getalen teerde poppenspeler wiens werk weinig waardering krijgt van het Publiek in New York. Het is met het enige dat tegenzit in het 'even, want ook zijn huwelijk is een sleur geworden. Om in ieder geval wat geld te verdienen gaat hij aan het werk als archivaris. Al soel ontmoet hij de mooie Maxine. Voor hem is het liefde °phet eerste gezicht, maar zij ziet helemaal niets in hem Depressief en afgewezen besluit foig zich op zijn werk te storten. Wanneer hij in een v'aag van woede een lade dicht slaat en mopperend de kast °pzij schuift om er een dossier achter vandaan te vissen, ontdekt hij een kleine deur. Hij opent deze en klimt voorzichtig in de donkere, natte tunnel die erachter schuil gaat. Dan volgt een lichtflits en het volgende moment realiseert hij zich dat hij zich in het hoofd van filmster John Malkovich bevindt. Sterker, hij is John Malkovich. Het blijkt het begin van een reeks merkwaardige verwikkelingen. De andere films in Cinema Texel draaiden er vorige week ook al 'X-men' is gebaseerd op de gelijknamige stripboeken en wordt bevolkt door 'mutanten', mannen en vrouwen die zijn doorgeèvolueerd en een soort supermens geworden. Eén ervan is Eric Lehnsherr, wiens ouders zijn omgekomen in een concen tratiekamp en die uit wraak een oorlog voorbereidt tegen de niet-gemuteerde mens. Ook figureren ene Rogue, een meisje dat door iemand aan te raken diens levenskracht opzuigt, en Wolverine, een man met een stalen skelet, die niet kapot te krijgen is. 'X-men' is anders dan andere superheldenfilms. Uiteraard worden spectaculaire scènes vertoond vol speciale effecten. Maar daarnaast heeft regisseur Singer veel aandacht voor emoties en de beweegredenen van de helden en de schurken om goed of juist slecht te zijn. De komedie 'Nutty Professor 2' is een heel andere film. De één spreekt misprijzend van 'onder- broekenlol', terwijl de ander zich kostelijk amuseert met de escapades van Eddie Murphy, die bijna alle mannelijke en vrouwelijke hoofdrollen voor zijn rekening neemt. Prominent in beeld komt ook popster Janet Jackson. Voor het hele gezin is 'El Dorado - Het land van goud', met twee ietwat criminele mannen die een schatkaart vinden. Ook aan trekkelijk voor alle leeftijden is 'Chicken Run', van 'kleikoningen' Peter Lord en Nick Park, die eerder kleipoppenfilmpjes rond de figuren Wallace en Gromit maakten en nu door Steven Spielberg in de gelegenheid werden gesteld om hun eerste avondvullende animatiefilm te produceren. Het is een grappig en spannend verhaal geworden over kippen die in opstand komen tegen het wrede regime waaronder ze alleen maar eieren mogen leggen en ten slotte onder de hakbijl en in de koekenpan belanden. en John Wright, allemaal hebben ze wel iets van Allan Taylor op het repertoire. Zelf bracht hij maar liefst vierentwintig albums en CD's uit. In 1997 werd hij in Montreux voor zijn verzameld werk beloond met de Grand Prix du Disque Vijf jaar gele den nam hij een adempauze, maar sinds een jaar is hij weer helemaal terug en binnenkort schijnt er weer een nieuwe CD te verschijnen. Wellicht dat hij donderdag in Question Plaza een voorproefje laat horen. Het concert begint om 20.30 uur. De entree bedraagt 17,50 Kaarten kunnen worden besteld bij hotel De Lindeboom, tel. 312 041 Adriaan en Sytske Dijksen houden vrijdag in dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg een lezing over hun recente reis naar Kazakstan. Zij illu streren hun verhaal met dia's van de cultuur, het landschap en de planten en dieren van deze voormalige Sovjetrepubliek. De lezing, die om 20.00 uur begint, is bedoeld voor leden van de Vogelwerkgroep Texel, maar ook andere belangstellenden zijn welkom De toegang is gratis Bij de firma Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg gaat zater dag om 20.00 uur de jaarlijkse Snertrit van de MAB van start. Deze puzzelrit, uitgezet door Anne en Trudy de Vries, is de laatste die meetelt voor het clubkampioenschap van 2000 Favorieten voor de titel zijn Dirk Westerlaken en Barry de Vries, die aan de leiding gaan in respectieve lijk het B- en C-klassement. Inschrijven kan vanaf 19 30 uur Net als vorig jaar organiseert de stichting Promsconcerten Texel vol gend jaar een promsconcert. De lokatie is wederom de bollenschuur van Willem Trap bij Oosterend De eerste Texelse Night of the Proms was een eclatant succes. Rond 160 muzikanten en zangers deden mee en werden enthousiast begeleid door een uitverkochte zaal De tweede editie vindt plaats op 15 juni 2001 De deelnemers aan de twintigste Wampex verzamelen zich om 18.00 uur in de kantine van Texel'94. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 20 00 uur een bijeenkomst van de Texelse Baha'i- gemeenschap. Paul en Elahey Verhey, artsen uit 's Hertogenbosch, houden een lezing met als titel: 'Wetenschap en religie, aanvullend of tegengesteld?' In de Witte Burcht in Den Burg begint om 20.00 uur de eerste wed strijd om het Texels kampioenschap klaverjassen. Adriaan en Sytske Dijksen houden in dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg een lezing over hun reis naar Kazakstan, aanvang 20.00 uur. Leden van de Vogelwerkgroep Texel en andere belangstellenden zijn welkom. De toegang is gratis. Vanaf 20.15 uur wordt in Question Plaza het maandelijks Cabaret-café gehouden, waarin het lokale nieuws wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn Gespreksleiders Louise van der Sluis en Tessa van Daalen spreken met Jan van Andel van de woningstichting en wethou der Daan Schilling over de woningnood. 'Dwaalgast' is Leo Timmers, directeur van de Texelse Rabobank. Toegang gratis.- Nilsson, de professioneel geworden band met Texelse wortels, treedt vanaf 22.30 uur op in café SamSam in De Koog. Een kaartje kost 25.-. In Cinema Texel draaien Chicken Run (aanvang 13.45 uur), El Dorado - Het land van goud (14.00 uur), Nutty Professor 2 (16.00, 19.00 en 21.30 uur) en X-men (16.00, 19 00 en 21.45 uur). In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn wordt van 14.00 tot 18.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur een nostalgische fancyfair gehouden, met allerlei ouderwetse spelletjes, een waarzegster en een loterij. De organisatie is in handen van de feest commissie Van 14 00 tot 19.00 uur wordt in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild een tentoonstelling gehouden in het kader van het 25-jarig bestaan van de stichting Gemeenschap Oudeschild. Om 17.00 uur begint een optreden van het Visserskoor Op golfbaan De Texelse wordt vandaag van 16.00 tot 17.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur een introductieles gegeven. Deze kost 25,-, inclusief gebruik van materiaal. Opgave via tel. 316539. Vanaf 18.00 uur speelt Big Band Texel in strandpaviljoen Paal 28 Om 19.30 uur gaat bij Schoenmaker op het Wezenland de snertrit van de MAB van start. De Texelse hardcoreband Deluge presenteert in jongencentrum Time Out in Den Burg z'n tweede CD, geti teld 'Spot in the shadow'. Met diver se optredens, ook van collega-muzi kanten. Aanvang 19 30 uur. In theater De Kampanje begint om 20 15 uur een voorstelling van de musical Tsjechov. Na afloop vaart een extra boot terug naar Texel. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend wordt vanaf 20.30 uur een dansavond gehouden. Jong en oud is welkom, de toegang bedraagt In Cinema Texel draaien Chicken Run (aanvang 13.45 uur). El Dorado - Het land van goud (14.00 uur), Nutty Professor 2 (16.00, 19.00 en 21.30 uur) en X-men (16.00, 19.00 en 21.45 uur). In manege Akenburg begint om 9.00 uur een officiële dressuurwedstrijd met circa 80 Texelse deelnemers. De laatste ruiter start rond 18.00 uur. Publiek is welkom en heeft vrij toegang. In de Dennen wordt de eerste cross loop van het winterseizoen gehouden. Deelnemers kunnen kie zen uit diverse afstanden. Inschrijven vanaf 10.30 uur in hotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. De start is om 11.00 uur Om 11.00 uur gaat op het terrein van de MAB aan de Hoofdweg de vijfde motortrial om het clubkampioenschap van start Op het land van Jan Stroo aan de Muyweg zijn van 13.00 tot 16.00 uur de Texelse ploegkampioenschappen. Zowel deelnemers met moderne als antieke ploegen komen in actie In Cinema Texel draaien Chicken Run (aanvang 13.45 uur), El Dorado - Het land van goud (14.00 uur), Nutty Professor 2 (16.00, 19.00 en 21.30 uur) en X-men (16.00, 19 00 en 21,45 uur). Om 19.30 uur begint in het gemeen tehuis een extra vergadering van de raadscommissie Welzijn en Onderwijs Er is één agendapunt: de wijziging van de subsidieverordening Welzijn en de herijking van de raam- subsidies. In Cinema Texel draaien X-men (aan vang 20.30 uur) en Nutty Professor 2 (21.00 uur). De FNV Vrouwenbond heeft een bij eenkomst in De Buureton in Den Burg, aanvang 20.00 uur In Cinema Texel draaien Being John Malkovich (aanvang 20.30 uur) en Nutty Professor 2 (21.00 uur). Ook dit winterseizoen staan zeven door Atletiekvereniging Texel geor ganiseerde crosslopen door de Dennen op het programma. Zondag wordt de eerste gehouden Kinderen tot en met 12 jaar lopen 1,3 kilometer, terwijl er voor de oudere jeugd tot en met 16 jaar een parcours van 2,9 kilometer is uitgezet. Senioren kunnen kiezen uit afstanden van 2,9, 5,8 en 8,7 kilometer. Jeugdige lopers die ten minste vijf keer meedoen, strijden mee in het algemeen klassement. Het startschot voor de kleinsten klinkt om 11 00 uur, de oudere jeugd en de senioren gaan om 11.15 uur op weg. Inschrijven kan vanaf 10.30 uur bij hotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. Het inschrijfgeld bedraagt voor jeugdle den van AVT ƒ2,- per keer. Wie iedere keer meedoet, betaalt ƒ10,- in totaal. Jongens en meisjes die geen lid zijn betalen respectievelijk 2,50 en ƒ12,50. Voor oudere AVT- leden zijn die bedragen ƒ3,- en ƒ15,-, terwijl oudere niet-leden ƒ4,- per keer en 20,- voor een abonne ment kwijt zijn. De andere lopen staan voor 12 en 26 november, 10 december, 14 en 28 januari en 11 februari op het programma. Meer informatie kan worden ingewonnen bij Rita Dogger tel. 313387. eerdienst TESO zet vandaag (vrijdag) en zaterdag tussen 9.35 en 16 05 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Vr 27 9.14 en 22.16 u. Za 28 10.04 en 22.45 u. Zo. 29 9.40 en 21.50 u Ma. 30 9.57 en 21.55 u. Di. 31 10.20 en 22.25 u. Wo. 01 10 40 en 23.16 u. Do. 02 11.00 en 23.25 u Vr. 03 11.20 en - u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 28 oktober op om 8.27 uur en gaat onder om 18 17 uur. 27 oktober nieu we maan; 28 oktober springtij Zaterdag 28 oktober: Sleepnetvistocht 10-30 uur Robbentocht met sleepnetvissen 14.00 uur Zondag 29 oktober tym donderdag 2 november Combi natietocht sleepnetvistocht, robben zien en... garnalen proeven 14.00 uur Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 □EN BURG AKENBUURT 14 - TEL. 313921 3 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 Jr.) Kartbaan mini's (8 t/m 12 jr.) Circuitbaan (v.a 12 jr.) Kantine terras Midgetgolf speeltuin BOERDERIJ - EETHUIS Tot en met 5 november dagelijks geopend daarna ieder weekend geopend Ruzcndijk 17 Izijuvg II) Tl-l 0222 3121 56 Kijk en vergelijk in combinatie met met de kotter Haven Oudeschild Vertrek 10.30 en 14.00 uur Telefonisch reserveren: 0222 - 313639 of 06 51498614 tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 9