SPort Volle bak bij jubileum feestcommissie Skil 5 Scouting op lustrumkamp in Drenthe .TEXELSE y7 courant- Zege Wiersma en Kloosterman bij klaverjassen Golfwedstrijd halfweg gestaakt Sportvissen De Koog wint tamme derby Goede opkomst eerste crossloop Uitslagen voetbal bij Veel winstpunten dressuur- wedstrijd ^at ik •jeggen wou. Visitekaartje Dirk Pool wint ook laatste zeilwedstrijd Skatepark AVT vergadert over baan Roosje gezocht voor reünie Dammers gelijk tegen Krommenie Voetbalprogramma Nieuw koppel wint klaverjassen Ruiterbewijs Subsidie musea dinsdag 31 OKTOBER 2000 j Texelse scouts van de Jeroengroep vieren dit jaar hun 55-jarig jubileum. Ter gelegenheid van dit lustrum gingen scouts met twee bussen drie dagen lang naar Drenthe. Vlakbij de Dwmgelerheide werd in een kampeerboerderij tinacht. De eerste dag werd er gesport en in het donkere bos een vossenjacht gehouden, waarbi/ de jongeren erden opgeschrikt door spoken, gangsters en een aap De volgende dag werden echte dieren bekeken in het j0rderdierenpark en was er 's avonds een vrolijke bonte avond met disco. De laatste dag werd in de buurt van iisterbork het Boomkroonpad bewandeld, een constructie met kabels en panelen die dwars door de toppen van iorme naaldbomen voert. Moe maar voldaan keerden de scouts en hun leiding terug op het eiland. (Foto Peter vsn der Voort) de vierde ronde op hun naam schrijven, hebben Jelle Wiersma Jan Kloosterman zich hersteld n hun niet zo sterke opening van t seizoen bij Klaverjasclub Den Lieuwe van der Veen en Hans istdorp namen de leiding in het lemeen klassement over. !e Wiersma moest wegens het rek van zijn vaste maat Johan ike op zoek naar een nieuwe maat werd Jan Kloosterman en ot het fide kaarten lag of dat het duo aan raar moest wennen was niet hele- duideli|k, maar in de eerste we iiep het gewoon met. Ook bij iverjassen moet je met elkaar leren elen. Wiersma en Kloosterman zijn ir kennelijk snel in geslaagd, ge- i de 7468 punten die zij deze week ïamelden. Door dit resultaat stijgt kersverse duo van de vieren- intigste naar de negentiende lts i score was net hoog genoeg om sterk draaiende koppel Guusta ineman en Jitze de Vries voor te en. Zij speelden 7363 punten bij aar en dat was goed voor een winst van vijf plaatsen in het alge meen klassement. Zij staan nu vierde. Vooral in de tweede ronde van de avond scoorden zij er met een partij van 2608 punten flink op los De te genpartij moest zich tevreden stellen met een schrale 674 punten, de laag ste score in zestien partijen sinds het seizoen 1998-1999. Ook Wil Maas en Dim Winters zijn het seizoen uitstekend begonnen. Zij speelden nu 7049 punten bij elkaar. Het was al de tweede keer dat zij op één avond meer dan 7000 punten verzamelden. Door dit resultaat stij gen zij naar de derde plaats in het algemeen klassement. Fenny en Rob Caspers hebben eveneens hun draai gevonden. Met een score van 7018 punten stijgen zi| van een tiende naar een zesde plaats. Lieuwe van der Veen en Hans West dorp behaalden met een score van 6962 punten de vijfde plaats en ne men de leiding in het algemeen klassement over. Hun voorsprong op Arend Dijker en Piet Moree en Dini Winters en Wil Maas is echter gering. Frans Bos en Femmy Schuring blij ven net als vorig seizoen marsen ver zamelen. Zij hebben er in vier ronden al weer vijftien bij elkaar gespeeld. In totaal werden er deze week zevenenveertig marsen gespeeld. De gemiddelde score bedroeg 6.278 punten, een seizoensrecord. Dit weekend stond de finale om de maandbeker van de Texelse golfclub op het programma, maar door het onstuimige weer werd de wedstrijd na de eerste dag afgeblazen. De fi nales worden op een nader te bepa len datum gespeeld. Zaterdag was het al zwaar weer op de golfbaan, maar toen het zondag bij de start al onweerde, leek het de wedstrijdleiding beter de wedstrijd af te blazen. Mede vanwege de bij het spel gebruikte ijzeren stokken heb ben golfers op de baan een grote aantrekkingskracht op bliksem. De negen finalisten, die zaterdag en zon dag vier maal achttien holes moesten spelen, kwamen dus niet verder dan een halve wedstrijd. Na éen dag spe len gaat Jan Winnubst met elf pun ten aan kop. Hij wordt op de voet gevolgd door vier spelers die ieder tien punten hebben. Onder zeer barre weersomstandig heden werd zondag de elfde en laat ste wedstrijd om het kampioen schap van de Sportvisclub Texel gevist. Vijf vissers trotseerden wind kracht negen en hagelbuien om bij de dijk bij Dijkmanshuizen de strijd aan te gaan. Slechts twee deelne mers wisten een vis te verschalken Cor Huisman eindigde als eerste met een zeebaars van 26 centimeter; tweede werd Rein Kuyper met een bot van 25 cm. De volgende wedstrijd wordt gevist vanaf de Rival, die om 10.00 uur vertrekt. Drie goals binnen tien minuten wa ren voor de voetballers uit De Koog zondag voldoende om het jeugdige team van Oosterend de genade klap toe te dienen. Ondanks de soms barre weersomstandigheden van zondag voltrok de wat tamme eilandderby zich in de badplaats op een goed bespeelbaar veld. Bij aanvang van de wedstrijd stonden beide teams op gelijke hoogte, dus er stond wat op het spel In de begin fase waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Pas in de twaalfde minuut kon de aanhang van thuisploeg de eerste kans noteren. Die kwam voor rekening van de jarige Maurice de Groot, die zijn inzet via een verdedi ger naast zag gaan. Kort hierna volgde een snelle counter van Oosterend, waarbij Sil van Dijk in kansri|ke positie kwam. Zijn harde inzet werd door doelman Schouws- tra met moeite overgetikt. Het eerste doelpunt liet een half uur op zich wachten. Het kwam op naam van Martijn de Veij, die van grote afstand SVO-doelman Diederik Kruithof kansloos liet. Enkele minuten later werd het 2-0 door Piet List, die via een verdediger inschoot. In deze fase zette De Koog Ooster end met fel spel onder druk. De be zoekers kwamen met moeite uit hun verdedigende stellingen. De actieve Koger Danny Borgo had het ant woord klaar. Hij zette zijn ploeg met een fraaie goal op 3-0. Hiermee was de wedstrijd in feite gespeeld, zeker toen Oosterendspits Sil van Dijk geblesseerd het veld moest verlaten. Zijn plaats werd ingenomen door Rutger Zoetelief. Na rust kwam De Koog snel fortuin lijk op 4-0, toen De Veij vanaf de lin kerzijde de bal hard en laag voor zette. Via verdediger Simon Bremer belandde het leer achter doelman Kruithof. Kort hierop kreeg Oosterend via Tom Witte een goede kans de score een beter aanzien te geven. Alleen voor de keeper schoot hij ech ter net naast. Hierna kwam SVO goed weg bij een hoge inzet van Jason Marlens. Deze was bedoeld als voor zet, maar gedragen door de wind belandde de bal op de kruising. Naar mate de tweede helft verstreek, scha kelde De Koog een versnelling terug en liet Oosterend beter in het spel komen. De bezoekers kregen diverse kansen, vooral via de beweeglijke spits Zoetelief. Maar steeds stond doelman Schouwstra succes in de weg. Een prachtkans voor Koog-in valler Gerrit Jan Booy, die alleen op de keeper afging en een schuiver op het doel afvuurde, werd geblokkeerd. De 4-0-overwinriing biedt De Koog een mooi uitzicht op de uitwedstrijd tegen poulegenoot ZDH. Ondanks de slechte weersomstan digheden waren achtenveertig atle ten zondag naar de Dennen gekomen om hun crossrondjes te lopen. Het weer bleef redelijk, zodat menigeen zijn persoonlijk record kon verbeteren en naar eigen zeggen 'lekker' had gelopen. Bij de jongste jeugd, die als eerste van start ging, verschenen acht jongens en een meisje aan de start Jelle Lubach werd eerste in 5.46 minuten, met drie seconden voorsprong op Jan Sierd Wouda, die een persoonlijk record liep. Zijn zusje Johanna liep de 1,3 kilometer in 6.37 minuten. Klaas Uitgeest, Leroy Vermeulen en Robert Witte verbeter den eveneens hun beste tijd ooit. Jaap Witte was Joris Ellen te snel af in de strijd over 2,9 kilometer voor jongens tot en met 17 jaar. Hun tijden waren uitstekend. Ellen liep een mooie persoonlijke toptijd van 11.55 minuten. Ook senior Peter Witte en veterane Lyda Bakker wisten hun beste tijd te verbeteren. Bij de heren veteranen over 8,7 kilo meter was er een ware strijd tussen 1-2 lij de zondag gehouden indoorwed- ijd van De Kleppertjes en De iddenruiters werden veel winst- inten behaald. Ellen Blom en ineke Kikkert mogen beide de Igende wedstrijd in de klasse M2 irten, terwijl Thirza Weel is gepro beerd naar de Z-klasse. lagen: iPony's cat. C/D/E. 1e proef' 1e Jorieke it Meyer Baleys 166 punten; 2e Leonie Schaik met Roderick 162; winstpunt ir Maren Kuyper 159; Nadieh de Vries 57, Layla Kuip 157; 2e proef: 1e Jorieke it Meyer Baleys 1712e Maren Kuyper et Va re ja 159; winstpunt voor Leonie an Schaik 157; Priscilla Noorlander 156. Pony's cat. C/D/E. 1e proef. 1e Silve "Jioorl met Rocky 167; 2e Robbert van ergeijk met Olaf 159, winstpunt voor Anmek van Bergeijk 156; 2e proef: 1e Silve Schoorl met. Rocky 164, 2e Roos Jongeneel met Laska 158+; winstpunt voor Marieke van Straten 158, Maartje Mei|er 156 B paarden 1 e proef. 1 e Dijantha van Vugt met Laveron 156; 2e proef: 1e Birgit Sassenburg met Krisjan 152, L paarden: 1e proef: 1e Eva van de Linde met O Cocksboy T161 2e Marleen Bakker met Nobility 1613e Marian van de Geest Pro- mis 156+; winstpunt voor Annemarie v/d Linde 156; 2e proef. 1e Annemarie v/d Linde met O Partout Texel 174; 2e Eva van de Linde met O Cocksboy T 157; 3e Nancy Wetsteen met Jeperelle 156. M2 paarden: 1e proef: 1e Marleen Hoogenbosch met Donald 157+; winst punt voor Dorothe Koorn 157; Thirza Weel 156; 2e proef: 1e Marleen Hoogenbosch met Donald 154, M1 paarden: 1e proef: 1e Gea de Ridder met Nando 154; 2e proef 1 e Gea de Ridder met Nando 163; M1 en M2 Pony's 1e proef' 1e Ellen Blom met Quirida 156, 2e proef: 1e Lonneke Kikkert met Halvar 163; winstpunt voor Ellen Blom 161; Merel v/d Linde 156. i vcniniwc«>Td«li)U>e>d exel heeft visitekaartjes, plaatsen die ïxelaars en 'overkanters' een pret- 9 gevoel moeten geven. Daartoe lordt bijvoorbeeld de entree van exel gerekend. Edoch, als je van de ISO-boot afkomt is het al mis. Niets :ien, van wat je meteen het goede ibndgevoel moet geven. Een ro- 'antischp haven met leuke terrasjes, «thuisjes en kleine winkeltjes met 'utteloze hebbedingen. Een paar 'jprokende zeebonken zouden na- urlljk het plaatje vervolmaken. Dan Pje op weg naar je woonhuis of je nkantieadres. Je ziet gelukkig alleen 'aar boerderijen en het land in de ®maak van het seizoen. Soms kleiende bollenvelden, soms graan wat vee en dan weer zwart ge laaide stukken. In de skyline de ■cpjes, torenspits en bomen. Na- Mijk zijn er hier en daar wat icfioonheidsfoutjes. Je kunt met al ts hebben en een kniesoor die 'aarop let "aar dan kom je Den Burg binnen en top je tegen zo'n bunkerachtig ge- OUW aan. Dat moet toch een vergis- tog zijn. Op een eiland dat zo'n zorg Jaagt voor zijn visitekaartjes kan dit ach met waar zijn. Helaas daar staat 'at. al jaren een doorn in het oog van 'Se mensen, het ultieme visitekaartje "aTexel, het Gemeentehuis. De le- skheid ervan is door al veel mensen fnemoreerd, dat mag wel bekend tja. Nu doet zich een mogelijkheid "or om deze vlek weg te werken. Er toet, voor het algemene nut en de "risers in het raadhuis, het een en ander verbouwd worden. Laten we dat nu eens goed aanpak ken en gewoon het gebouw ergens anders opnieuw zetten Natuurlijk kost dat veel geld. Maar de sloop van een gebouw is tegenwoordig zomaar gedaan, kapitaalvernietiging of met. Een goed bereikbaar gemeentehuis aan de rand van Den Burg en een klein gebouw in het centrum dat ge bruikt wordt voor trouwen, raads vergaderingen, enz. Ik kan me er al helemaal op verheugen. Een knus nieuw buurtje op de plek waar nu het gemeentehuis staat. Of kleine huizen langs de rand van park en plein zo dat je een brink krijgt, waar het goed toeven is Waar je gewoon markt, schapenfokdag, taptoe en noem maar op kunt houden. En natuurlijk een grote parkeergarage onder dat plein. Enfin, er is genoeg te fantase ren. Maar dan zal de morrende massa zich wel moeten laten horen, leder een die vindt dat het gemeentehuis verplaatst moet worden, moet zijn mond open doen. Wie neemt het voortouw en start een actie? Tien voor Texel? Mijnheer Does uit Ooster end? Stichting Dorpsherstel? Radio Texel? De gemeenteraad zelf? Wan neer gaan jullie koppen tellen? Wacht niet te lang, straks is het te laat en blijft de Groeneplaats dat onaan trekkelijke stukje Texel dat het nu is. Maria de Graaf De Koog P.S. Roelie, niet meer zo naar com plimentjes vissen. Catamaranzeiler Dirk Pool heeft ook de laatste wedstrijd van het seizoen gewonnen. Het betrof een serie van vijftien manches, die deze maand werden gehouden bij Muiderzand en yvaarvan de laatste afgelopen week end vanwege het sléchte weer wer den afgelast. Veel maakte het met uit, want de Texelaar was oppermachtig in zijn klasse en had ongetwijfeld ook gewonnen wanneer er zaterdag en zondag wél was gevaren. Van de twaalf manches won hij er zeven, finishte hij twee keer als tweede en moest hij één keer opgeven. Het le verde hem in totaal slechts elf straf- punten op, een verschil van twaalf met zijn directe concurrent. Er deden vijfentwintig zeilers mee die dezelfde handicap hadden als Pool. De overwinning vormde de bekroning van een toch al buitengewoon suc cesvol seizoen. Pool won elf van de twaalf wedstrijden waaraan hij mee deed en heeft nu besloten tóch nog maar een jaartje aan zijn imposante carrière vast te plakken. 'Ik zou eigen lijk stoppen, maar iedereen raadt me aan door te gaan. Dat doe ik dan maar', verklaart Pool zijn besluit. 'Bo vendien krijg ik van mijn sponsor, Nacra-dealer Jan de Boer, een nieuwe boot en dat is veruit de be langrijkste kostenpost.' Zaterdag 28 oktober BKC C3-Texel'94 C3 Geelzwart C1-De Koog C1 Alle andere wedstrijden werden afge last. Texelse pupillencompetitie ZDH E1 -SVO E2 5-2 SVC F1 -De Koog E2 0-0 ZDH E1-SVO E2 1-9 Alle andere wedstrijden werden afge last. Zondag 29 oktober De Koog-Oosterend 4-0 Alle andere wedstrijden werden afge last. naast hebben de gebruikers laten zien dat de skatebaan hen zo ter harte gaat dat zij ervoor in actie willen komen. De bedoeling is in april 2001 de financie ring voor een nieuwe asfaltering rond te hebben. Nu de politiek Atletiekvereniging Texel gunstig gezind is en de lang ge koesterde wens over een echte kunststofbaan te beschikken in ver vulling lijkt te gaan, zullen de leden de komende maanden hard aan de slag moeten om de -benodigde gelden binnen te slepen. Over hoe dat moet en welke plannen het bestuur en de werkgroep 'kunststofbaan' verder hebben bedacht, wordt vrijdag een extra ledenvergadering gehouden in restaurant Bos en Duin aan de Bakkenweg. Deze begint om 20.00 uur. Uitslagen 1,3 kilometer Jongens: 1 Jelle Lubach, 5.46; 2.Jan Sierd Wouda. 5.49; 3.Floris van Schaik, 5.53 Meisjes: 1.Johanna Wouda. 6.37 2,9 km. Jongens: 1Jaap Witte, 11.01; 2.Joris Ellen, 11.55; 3.Bart Riegman, 13.34. Meisjes: Eva van Zoonen, 12.09. Damesveteranen I.Lyda Bakker. 15.11. Heren: 1.Peter Witte 13.46. 5,8 km Dames: I.Margot van der Ven, 27.59 Damesveteranen: 1 Corrie Witte, 32.51. Heren. I.Ane de Ridder. 28.181; 2.Maarten Dogger, 30.21, 3.Ruud Meedendorp, 34.26 Heren veteranen: 1 .Anton Witte, 27.412.Richard Bakker, 27.50; 3 Jan Dogger, 27.56 8,7 km. Dames: I.Natascha van der Vis, 39.06; 2.Loes Eickhout 42.27; 3.Bettma Lösscher, 45.46. Damesveteranen: 1-Laurien Bakker. 45.57, Heren I.Lutz Lohse. 31.32; 2.Robert Bakker. 32.43; 3. Jan Struycken. 34.20. Herenveteranen: 1-Piet Bakelaar, 36.55; 2.Pierre Bonnet, 37.19; 3.Cees Timmer 39.25. In de loop van volgend jaar wordt een reünie gehouden van de vijfde klas (1948-'49) van School 5, toentertijd gelegen op de hoek van de Spijker straat en Boekhorsterstraat in Piet Bakelaar en Pierre Bonnet. Zij lie- Arnhem. De organisatie heeft mmid- pen lange tijd gelijk op, maar in de dels vrijwel alle 44 klasgenoten we- slotfase van de derde ronde moest Bonnet zijn oudere concurrent laten gaan. Deze eindigde in 36.55 minu ten, Bonnet in 37.19 minuten. Hans Zijm stelde zijn persoonlijk record bijna een minuut scherper (44.38 mi- ten op te sporen, zes namen ontbre ken nog op het appèl. Eén van de leerlingen, Roosje van de Oever (voorheen uit de Rijpstraat in Arnhem), zou momenteel op Texel wonen of ooit op het eiland hebben Damclub Oosterend/Texel en Krommenie 2 zijn al jaren aan el kaar gewaagd. Een nipte winst, een kleine nederlaag of een gelijk spel, dat zijn de gebruikelijke uit slagen. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend werden na een span nende strijd weer eens de punten gedeeld: 8-8. Al snel stonden de Texelaars op een achterstand. Wim Vlaming ver galoppeerde zich in de opening, kwam een schijf achter en liep vervol gens steeds achter de feiten aan. Hij haalde nog wel een dam, maar was kansloos. Het werd nog erger toen de doorgaans zo degelijk spelende Rinus Vittali werd verrast door een De inzameling die afgelopen week venijnige damcombinatie en weldra werd gehouden voor de verharding ^on opgeven. Cees Vinke had door van het skatepark aan de Emmalaan middel van een coup royal een schijf heeft ƒ2016.85 opgebracht. De, buitgemaakt, maar verspeelde die Welzijnsstichtmg Texel is hier, als ex- later weer. In het eindspel had hij toch ploitant van het park, zeer verguld bes1e kansen en die benutte hij op mee omdat elke bijdrage aan een voortvarende wijze. Wim Timmer nieuwe ondergrond welkom is. Daar- zorgde ervoor dat de ploegen weer nuten). Bij de heren werd Lutz Lohse gewoond. afgetekend eerste (in 31.32). Alleen in Roosje zelf, of mensen die weten wie de eerste ronde had hij concurrentie wordt bedoeld, wordt verzocht con- van Robert Bakker, maar die kon het tact op te nemen met Bob van Baarle. tempo van Lohse daarna met meer Cloecklaan 23, 6931 BW Wester- vol houden. voort, tel. 026- 453013. Zaterdag 4 november ZAP B1-Texel'94 B1 14.30 Sint Boys B1-SVO/Texel'94 B1 14.30 BKC C1 -Texel'94 C2 14.00 DWOW C2-Texel'94 C3 13.15 KSVD1-Texel'94 D1 13.00 Succes D1-Texel'94 D2 12.00 JVC D3-Texel'94 D3 12.30 Texel'94 D4-Hollandia T. D2 11.45 Oosterend D1-Wiermgerwaard D1 11.45 HRC D2-Texel'94 E3 10.00 G-voetbal Texel'94 1-Argon 1 Texelse pupillencompetitie SVO E4-SVC F1 Texel'94 F2c-Texel'94 F2a SVO F2-Texel'94 F1b 13.45 9.45 9.45 9.45 Texel'94 E7-SVO F1 9.45 ZDH E2-ZDH F1 9 45 De Koog E2-SVO E3 9.45 SVC E2-Texel'94 E6 9.45 Texel'94 E5-TexeT94 F1 a 9.45 Texel'94 Meisjes-De Koog E1 10.45 SVO E2-SVO E1 10 45 Texel'94 F2d-Texel'94 F2b 9.45 Texel'94 E2-Texel'94 E1 10 45 SVCE1-ZDHE1 10.45 Zondag 5 november Helder-Texel'94 14.00 ZDH-De Koog 14.00 HOSV-Oosterend 14.00 Oosterend 2-Den Helder 4 12.00 SVS/Duinrand S. 2-Texel'94 2 11.00 op gelijke hoogte kwamen. Tegen Linterman won hij twee schijven, maar maakte het zichzelf daarna toch nog moeilijk. Uiteindelijk kwam er een meerderheidseindspel op het bord en dat werd zijn tegenstander te mach tig- Harry van de Wetering en Groentjes speelden een bizarre partij. Een slag- zet bracht beide spelers op dam. De Texelaar liet enige kansen om de par tij te beslissen onbenut, maar in het gevorderde middenspel sloeg hij wel toe. Jos de Wolf had een taaie partij. In een licht nadelige stand accep teerde hij het remisevoorstel van zijn opponent. Krommenie kwam toch weer op gelijke hoogte, doordat Bert Duin in een uiterst voordelige stand door de vlag ging. Toen lag het lot in handen van Piet Bakelaar en Martien Berends. De kansen wisselden en in het eindspel had Berends het beste van het spel. Ondanks vliegende tijd nood wist Bakelaar toch nog de weg naar remise te vinden, zowel voor hemzelf als voor zijn team. Het nieuwe koppel Chris Schraag en John Vlaming heeft met 7257 pun ten de overwinning weten te beha len in de eerste ronde om het Texels kampioenschap klaverjassen. Bei den spelen al jaren in de competitie, maar vormen dit seizoen voor het eerst een koppel. Op de tweede plaats eindigden Janka Daalder en Janny Pranger (7235 pnt), die eveneens al jaren meespelen, maar slechts zelden in de top. Arend Dijker en Nel Koomen - ook vertrouwde gezichten in de competitie - eindigden nog net bo ven de grens van 7000 punten. Met een score van 7020 behaalden zij een derde plaats. Het kampioensteam van 1998, Jaap en Theo Witte (6886), eindigde op een vierde plaats terwijl de winnaars van vong jaar, Roel de Zwart en Hans Westdorp (6497), met een elfde plaats genoegen moesten nemen. De in totaal vierendertig koppels spelen op vrijdag 24 november de tweede ronde in De Witte Burcht, aanvang 20.00 uur. Texel'94 3-Watervogels 2 Texel'94 4-DTS 4 Nw. Niedorp A1-Texel'94 A1 Recreatievoetbal ZDH-Texelse Boys De Koog-SVC Texel-De Waal De Koog C1-Sint Boys C1 De Koog D1-ZAPD2 12.00 12 00 11.00 10.30 10.30 10.30 13.45 11.45 r-. I I aruroo Qan plnid/n Af De feestcommissie van Oudeschild zal de viering van het 25-jarig jubi leum afgelopen zaterdag in 't Skiltje met snel vergeten Drommen men sen, uit Oudeschild en de rest van het eiland, namen een kijkje op de hobby- en kunstbeurs waarop zo'n veertig Oudeschilders acte de presence gaven. De geëtaleerde col lecties liepen uiteen van schilderijen tot foto's, klei- en handwerk en ver zamelingen bierflesjes en muntjes Erg in trek waren de oude foto's en de historische films van Adrie Wester- laken en Jaap Bakker. Van de partij was ook het Visserskoor, dat enkele zeemansliederen ten gehore bracht. Speciaal voor de kinderen uit het dorp hield de feestcommissie in een apart deel van 't Skiltje een verjaardagspartijtje. Ze mochten een taart versieren, er was een clown, een waarzegger, er werd gesjoeld, gete kend. De grote belangstelling verraste wel iswaar de organisatie, helemaal on verwacht kwam het niet. Martha Witte: 'Oudeschild is een hechte ge meenschap. Als we iets organiseren, of het nu de intocht is van Sinterklaas. Koninginnedag, een kerstmiddag voor ouderen of iets anders, er is al tijd volop belangstelling. En er staan altijd wel een stuk of twintig vrijwilli gers klaar.' Veel gelezen is ook het dorpsblad 'Tussen Oost en West', dat niet zou verschijnen zonder de inzet van - uiteraard - de feestcommissie. (Foto Bert Koning) Onder leiding van Wendy van Elk en Immetje Duin deden zaterdag vieren twintig kandidaten in manege Aken- burg examen voor het ruiterbewijs. Eerst moesten 35 vragen worden be antwoord voor het theoretisch ge deelte van het examen; vervolgens werden dressuur en spring- vaardigheid beoordeeld. Tot slot moest een stukje langs de weg wor den gereden voor het toetsen van de verkeerszekerheid. Uiteindelijk slaag den 23 kandidaten voor het praktische en 20 voor het theoretische gedeelte. VERVOLG VAN PAGINA 1 achterwege blijven van de mdexenng de laatste tien jaar ƒ40.000,- is mis gelopen Het voortbestaan van de bibliobus is (voorlopig) zeker gesteld nu de raad het benodigde extra geld beschikbaar stelt. De indexering van de loonkosten geldt voor een termijn van twee jaar. Daarna moet het nieuwe beleid van kracht worden, waarin wordt gesteld dat de subsidiènng van de welzijnsin- stellingen meer op de markt zal wor den afgestemd. Dit betekent dat de producten en diensten die de instel lingen gaan leveren meer bij de vraag van de Texelaars zal aansluiten en dat de subsidie niet louter wordt verleend om de instelling in stand te houden. Over wat dan wel met de wensen en behoeften zijn zal de komende tijd nog flink worden gesteggeld. Zo wil de Muziek- en Dansschool, in aan sluiting op landelijke ontwikkelingen, in de toekomst de functie van Cen trum voor Kunsten vervullen, dat een breder cultureel pakket zal bieden. En de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) wil ook de vleugels uitslaan. Het aantal ouderen neemt immers toe. evenals het aantal wensen. Maar de ambities kunnen met het huidige budget niet worden vervuld. En dan is er nog de vraag: waar wor den een aantal welzijninstellingen, zoals de muziekschool, de biblio theek en de Welzijnsstichtmg. in de toekomst gehuisvest? Het ziet er steeds meer naar uit dat dit onder één dak zal gebeuren, wat weer con sequenties voor hun begrotingen zal hebben. Alvorens de nieuwe budget ten worden vastgesteld, zal hierover eerst duidelijkheid moeten komen. Ook de beheerders van de dorpshui zen kampen met onzekerheden. Elk dorpshuis springt anders met de budgetten om, wat er in heeft gere sulteerd dat de Bijenkorf in Ooster end geen geld heeft gereserveerd voor noodzakelijk onderhoud, waar door de gemeente moet bijspringen. Terwijl andere dorpshuizen hier wel jaarlijks geld voor opzij hebben ge legd. Sikko ten Brug uit De Cocksdorp sprak zijn verontrusting uit over de onduidelijkheid op dit ter rein. Gerard Weijers (Texels Belang) pleitte er voor de dorpshuizen meer zelfstandigheid te geven bij het behe ren van (ruimere) budgetten, zodat ze zelf in toekomstig groot onderhoud kunnen voorzien. Zodat de gemeente over tien, twintig of dertig jaar niet voor verrassingen komt te staan.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 7