Texelse verzamelt instrumenten uit hele wereld Texel-Plaza digitaal broertje Kabelkrant 'Leerlingen opleiden hoort gewoon bij je vak' TEXELSE 2 COURANT' Expositie sluit de Duinpan Ti3 Kerkdiensten oud Papier Texelse slagers vallen in prijzen Me(fische zor§ Donald de Vrind versterkt uitgeverij en drukkerij L&R Gezondheidszorg Radio Texel Inloopochtend bij peutergroep Badminton Oproep deelname aan Natuurmaand Vergadering ANE)^ Volleybal Vergadering WLTO VRIJDAG 3 NOVEMBER 2000 'Elk muziekinstrument heeft een verhaal. Waar komt het vandaan en door wie en hoe wordt het be speeld? Ik vind het leuk om dat uit te zoeken. Bovendien is de muziek mooi. Vaak ritmische klanken, erg mooi om te horen.' Dorien Dijk graaf verzamelde 107 verschil lende instrumenten, afkomstig uit de hele wereld. Van een Russische balalaika tot een charango uit Bo livia, gemaakt van een buideldier. Naar het laatstgenoemde snaar instrument vernoemde ze de ten toonstelling in de Openbare Bibli otheek, waar ze de hele maand november haar verzameling expo seert. Doriens interesse voor instrumenten werd gewekt door een Djembe, een Afrikaanse trommel die ze ergens opscharrelde. 'Ik vond het zó bijzon der dat ik les heb genomen en naar uitvoeringen ben geweest.' Haar be langstelling groeide toen ze in bezit kwam van een bandirtrommel uit Marokko 'Ik wilde toen alles over muziekinstrumenten weten. Ik ging op bezoek bij een museum en docu mentatiecentrum voor muziekinstru menten in Vlaardingen. De eigenaar bezat veel dingen dubbel en had na een verbouwing ruimte nodig. Toen ik vertelde dat ik eigenlijk hetzelfde wil, maar dan op Texel, mochten we een deel van zijn collectie overnemen Later troffen mijn vriend Ron Vink, die mij helpt bij het verzamelen en op knappen van de instrumenten, en ik nóg iemand met een grote verzame ling. Ook die wilde wel wat afstaan.' Ook via andere kanalen verzamelde het tweetal instrumenten en de bijbe horende documentatie. Veel exem plaren zijn afkomstig uit Afrika. Zoals een vijfsnarige harp uit Zaïre en een Afrikaanse duimpiano (sansa). Verder bezit ze allerlei trommeltjes en veel fluiten. 'Ik ben nog nooit in Afrika geweest, maar zou er graag eens naar toe gaan. Ik denk dat dit binnen kort wel gaat gebeuren. Dan kan ik eindelijk zelf op onderzoek uit.' An dere instrumenten heeft ze wél zelf opgehaald. 'Zoals deze regenstok uit Griekenland, meegenomen tijdens een vakantie.' Om de bezoekers van haar tentoon stelling in de juiste sfeer te brengen, is op de achtergrond bijpassende muziek te horen. In verschillende mappen heeft ze haar verzamelde informatie gerangschikt. Deze expo sitie in de bibliotheek, waar ze als medewerkster van De Bolder is ge detacheerd, lijkt nog maar het begin. Ze is in gesprek met de Muziek- en Dansschool om een permanente ten toonstelling in te richten. 'Misschien zou ik wel workshops kunnen geven.' Dral Media, uitgever van de Kabel krant Texel en Tourist TV, is deze week gestart met de portal Texel- Plaza, een soort marktplein op internet waar de computer gebruiker terecht kan voor bood schappen, nieuwtjes en informatie. Texel-Plaza is de plaatselijke edi tie van het landelijk opererende Holland-Plaza. 'Als de Plaza straks een herkenbaar en beproefd con cept is in alle Nederlandse ge meenten wordt Texel-Plaza ook voor niet-Texelaars makkelijk te vinden', zegt directeur Peter Dral. Deze naar hij hoopt landelijke be kendheid was de reden dat Dral met zelf een webpagina heeft ontwikkeld maar als franchisenemer is aange haakt bij een bestaand concept. Doordat alle plaza's een vast stra mien hebben in een 'herkenbare', omgeving zal iemand die thuis is in zijn lokale plaza volgens Dral ook gemakkelijk zijn weg vinden op de Texelse plaza. Het internet-winkel- plem is deze week geopend en heeft als adres: www-texel-plaza.nl. Texelaars, toensten, bedrijven en ver enigingen kunnen er terecht voor al lerlei al dan met commerciële infor matie over het eiland. Texel-Plaza zal worden gekoppeld aan de Kabelkrant. Iedere dag wordt het Kabelkrantnieuws op de website gezet, zodat het eilandmeuws voor iedereen 'waar dan ook ter wereld' 24 uur per dag beschikbaar komt. In de toekomst zal er in een forum gedis cussieerd worden over een 'hot' nieuwsitem, dat de redactie om de veertien dagen ververst. De opval lendste e-mail-reacties verschijnen op de Kabelkrant. Naast het nieuws en een agenda biedt de website een compleet overzicht van alle adressen van bedrijven, instellingen en vereni gingen zoals die bij de Kamer van Koophandel geregistreerd staan. Toeristen vinden er een lijst met ac commodaties. De plaza bevat een 'virtuele winkel straat' met plattegronden van alle dorpen, waarin de gebruiker gemak kelijk en visueel een winkel van zijn gading kan vinden. Tegen betaling kunnen ondernemers hun winkel on der de aandacht brengen van het publiek. Het oproepen van dit ge deelte kan met een modem dat niet op de kabel of ISDN is aangesloten relatief lang duren. Nieuwe technie ken moeten de wachttijden bekorten. De Kabelkrant zal straks niet het enige nieuwsmedium met een Dorien Dijkgraaf temidden van haar verzameling instrumenten. In haar handen houdt ze de charango, een snaannstrument uit Bolivia, waarvan de klankkast is gemaakt van een buideldier(Foto Gerard Timmerman) digitaal broertje zijn. Ook de Texelse Courant is bezig met het ontwikkelen van een website met onder andere het actuele nieuws. Verwarrend Niet te verwarren met de internet- krant van Dral Media is de website www.Texelplaza.nl. waarmee inter netondernemer Hugo Purmer uit Oosterend, wiens bedrijf onder de naam P&VD Producties opereert, zeer recent van start is gegaan. Purmer liet deze domeinnaam onge veer een jaar geleden registreren, om zelf een Texelse startpagina te star ten. 'Ik had toen nog nooit van Holtandplaza gehoord, laal.staan van de plannen van Peter Dral. Hij heeft me onlangs een bedrag geboden voor de domeinnaam, maar we kwa men met tot overeenstemming. Zijn activiteiten hebben de ontwikkeling van mijn website wel in een stroom versnelling gebracht.' De elektroni sche krant van Purmer omvat een zoek- en startpagina voor Texel met 160 links naar Texelse bedrijven en instellingen. 'Wie iets zoekt op het eiland hoeft het woord maar in te toetsen om op het scherm een lijst van leveranciers of aanbieders te la ten verschijnen. Bedrijven of instellin gen kunnen zichzelf aanmelden. Het aantal groeit nog steeds.De Texelse website van Purmer biedt ook lokaal nieuws. De berichten vergaart hij via internet, onder andere via Texel- plaza.nl. Met de komst van Texel-plaza.nl en Texelplaza.nl beschikt Texel over een respectabel aantal zoek- en start pagina's, te vinden onder adressen als: http://0222.pagina.nl, Texel- online.nl, TX.nl, Texel.com (Drijver), Texel.nl (gemeente), Texel.net (WV), Texelplaza.com: Yexelinfo.nl. Wie nog een bezoek wil brengen aan de expositie van de Iers-Engelse kun stenaar John Patrick Erskine in res taurant De Worsteltent dient zich te haasten, aangezien deze zaterdag voor het laatst te zien zal zijn. Michel Arends (30), chef-kok van restaurant De Worsteltent, noemt zichzelf een 'fanaat'. Hij verzamelt kookboeken uit binnen- en buiten land, gaat tijdens vakantie op zoek naar traditionele gerechten uit de streek en beschouwt het als van zelfsprekend om jonge koks op weg te helpen. 'Leerlingen kosten mis schien veel tijd en energie, maar het hoort bij je vak. En het is ook ge woon leuk om je kennis over te dra gen. De leerlingen staan bijna in de rij om bij ons te mogen werken. Dat is ook vanwege onze ambachtelijke keuken én omdat ze veel mogen doen en meedenken. In sommige bedrijven aan de overkant moeten ze een half jaar sla wassen en ko men ze verder nergens aan toe.' De liefde voor het vak kreeg de in Groningen geboren en getogen Arends met de paplepel in. Vooral zijn vader speelde daarin een be langrijke rol. Het lag daarom niet meer dan voor de hand dat hij na de lagere school koos voor de afdeling consumptief aan het LBO en vervol gens voor de streekschool. Zijn eer ste stageadressen waren het Brink Hotel en het hoog aangeslagen res taurant De Vlindertuin in Zuid-Laren, waar hij de basis van het culinaire vak leerde. Hij vervolgde zijn oplei ding aan de streekschool in Leiden. Stageadres was het bekende Hotel des Indes. Nadat hij zijn diploma had behaald, kreeg Arends een baan bij restau rant Da Roberto. 'Dat is de top van de Italiaanse keuken in Nederland', zegt hij trots. 'Het stond altijd in de top vijftig van de Lekker, van de beste restaurants in Nederland. Ik heb er ontzettend veel geleerd. Vooral op het gebied van desserts.' Daarna volgde een flinke omzwaai in zijn carrière en begon hij een zeil- school op Texel, bij paal 33. 'Het waren en zijn nu nog mijn twee grote liefdes: zeilen en koken. Ik wilde het gewoon eens proberen.' Twee jaar lang deed hij mets anders dan zei len, maar daarna begon het toch te kriebelen en sprong hij in de week ends en tijdens grote drukte bij in de keuken van De Worsteltent. dat ei gendom was geworden van zijn ouders - Rob en Annet Arends - en hun compagnons Alfons en Wendy Griffioen. En toen de chef-kok er afscheid nam, besloot Arends zijn oude vak weer op te pakken. 'Ik ben niet de figuur om op m'n kont te zit- Michel Arends, chef-kok van restaurant De Worsteltent, gaat zelfs tijdens zijn va kantie op Gran Canaria op zoek naar nieuwe gerechten. ifoio Joep Rommets) ten. Ik wil hard werken, maar zeilen doe je nou eenmaal voornamelijk in de zomer en in de winter heb je dan niks te doen.' De medewerkers van De Worstelt ent zeggen zich - 'met alle respect voor de collega's' - te willen onder scheiden van de andere restaurants op het eiland. 'Wij koken hier een beetje andersoortig. Met een knip oog naar Italië, zeggen wij hier altijd. Wij hebben geen varkenshazen of schnitzels op de kaart. Daardoor is wat we doen wat minder herken baar en duurt het wat langer voor dat mensen bij ons binnenkomen. Maar ze gaan tevreden weer weg en komen in veel gevallen ook terug. Mensen zeggen nu ook tegen el kaar: a/s je op Texel bent, moet je ook eens in De Worsteltent gaan kij ken. We beginnen een aardige kring van vaste klanten op te bouwen. En de meeste gasten van ons hotel blijven hier na de eerste keer iedere avond eten Verder hebben we thema-avonden met gerechten uit één land - De Worsteltent gaat vreemd - en ook door de muzikale optredens op ons terras proberen we iets aparts te brengen. Onze circa tachtig stoelen binnen zijn de laatste tijd vaak aardig bezet.' Arends, die nauw samenwerkt met souschef Raymond Steenhuizen en daarnaast nog twee leerlingen heeft, hecht sterk aan verse producten en probeert zoveel mo gelijk zelf te doen. 'Dat hoeft met, want er komen steeds meer uitste kende kant-en-klare spullen op de markt. Neem bijvoorbeeld pesto. Die is echt goed hoor, uit een potje. Maar het is veel leuker om het zelf te maken. Ik wil ook een beetje ver nieuwend zijn. Ik heb een cursus bonbons maken gedaan, ijshakken en patisserie. En ik wil ooit nog eens voor mijn meesterkok-papieren gaan. Ik lees veel en stimuleer de jongens om dat ook te doen. Abon neer je op een blad, kijk naar de programma's op televisie. De meeste zijn erg leuk en je doet er nog eens ideeën op. Ik spaar kook boeken. Ik heb er nu tussen de ze ventig en tachtig Op vakantie ga ik altijd op zoek naar de recepten van het land zelf. En ik heb een paar boeken van Gordon Ramsaij en Charlie Trotter. Dat zijn nu de grote namen in ons vak. Maar er zijn ook een paar Nederlandse chefs die mooi over koken kunnen schrijven. Daar kun je veel van leren. Niet om te kopiëren, maar om er zelf mee aan de slag te gaan. Ik zeg met dat we kunnen tippen aan de grote jon gens, maar komen toch een eind.' Morgen is De Worsteltent voor het laatst open, waarna de medewer kers tot begin december van een welverdiende vakantie genieten Maar ook dan zal de leergierige Arends zich weinig tijd gunnen om op zijn lauweren te rusten. 'We moe ten straks weer een heel nieuwe kaart hebben. Met m'n vader en moeder en m'n vrouw en de jon gens gaan we veertien dagen naar Gran Canaria om uit te rusten. Maar daar ga ik ook op zoek naar nieuwe gerechten. Ja, die heb je er ook. Het is misschien even zoeken en je moet natuurlijk niet naar die Neder landse zaakjes gaan, maar ook Gran Canaria heeft ongetwijfeld een mooie streekkeuken.' Zeebaars op venkel met vanillesabayon (voor vier personen) 4 x 200 gram zeebaars, met vel en graatloos 6 venkelknollen 2 eidooiers 150 ml witte wijn 50 gram gele basterdsuiker peper en zout roomboter 1 vanillestokje, doormidden gesne den Snij de venkelknollen doormidden en snij de kern eruit. Zet water op met wat zout en kook de venkel af in circa acht minuten. Giet het wa ter af en doe er een klont roombo ter erbij. Bak de zeebaars in roomboter. Eerst twee minuten op de vleeskant, daarna omdraaien en in circa drie minuten krokant bakken op de vel- kant. Zout daarna de vis. Doe de witte wijn, suiker en het vanillestokje in een pannetje en kook dit. Haal het van het gas en laat het iets afkoelen. Doe dan de eidooiers erbij. Klop dit mengsel met een mixer of een garde zeer schuimig en doe er nog een beetje zout bij Leg nu de venkel op een bord en leg hier de zeebaars op met de velkant naar boven en lepel er wat vanillesabayon naast. In verband met vakantie van de schrijver van 'De Duinpan' zal deze rubriek de komende drie weken niet verschijnen Zondag 5 november 2000 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. E J. Vledder De Koog: 9.30 u. ds. J. Vlasblom. Den Hoorn: 11.00 u. ds. J. Vlasblom. Oosterend: 9 30 u. GK dr. C. Koet sier uit Heemstede; 18.00 u. HK dhr. M D. Kuiper, oogstdienót en maaltijd. De Cocksdorp: 11.00 u. dr. C. Koetsier uit Heemstede GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10 00 u. ds. F.J Daane uit Gent, dankdienst voor gewas en arbeid; 19.00 u dhr J. Oosterhof, uitz. via De Lichtboei. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 en 16.00 u. ds. T.M. van Dijk GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat. Den Burg: 10.00 u dhr. B. Guiljam BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg. 10.00 u. ds. G Sipkema ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat 19 30u geen vie ring; zon. 10.45 u. herenkoor. De Cocksdorp: vrij 19.30 u. rozenkransgebed; zon. 9.30 u. Gollards: zat. 16.00 u. Woord- Commumedienst parochianen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.: Behoud tot het einde toe een krachtig vertrou wen; Wachttorenstudie, 11.20 u 'Het uur is gekomen!' Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). De papierwagen komt in de volgende straten: 3. Waalder- straat, Marelstraat, Paelwerck, Schoudieck, Schilpbanck, Vroon- lant, Buytengors, Hoefslag en Noordvlak. Zaterdag halen ouders en leerlingen van o.b.s. Durperhonk in De Cocksdorp en omgeving oud papier op. Men wordt verzocht het uiterlijk om 8.30 uur aan de weg te zetten, 's Middags van 13.00 tot 15.00 uur haalt de Strijbos;$chqol,oud papier op in de rest van de Ëiérlandsë polder. Slagersbedrijven Rob en Meta Maas uit Oosterend en Goënga uit Den Hoorn hebben afgelopen week tijdens de beurs Freshfood 2000 in Utrecht hun prijzen- kasten flink kunnen vullen. Goénga veroverde eén gouden en twee zilveren medailles, voor het echtpaar Maas was er zelfs nog een zilveren medaille extra. Goud was er voor hun gekookte worst, terwijl de leverworst, de Chinese kalkoen-rijstschotel en de fondue-gourmetschotel ge waardeerd werden met een zilve ren plak. De twee schotels zijn relatief nieuwe producten van de Oosterenders, die zich sinds hun verbouwing steeds meer met snacks en complete maaltijden op de markt begeven. Slagerij Goënga, ook landelijk gezien als de grote promotor van lams vlees. presenteerde zich uiter aard met lamsproducten. De rauwe lamsham was de beste van de hele beurs, terwijl er voor de gekookte lamsham en de lamscarpaccio een zilveren me daille was weggelegd. In totaal kreeg de jury zo'n 2500 producten, onderverdeeld in vijfentwintig categorieën, ter keu ring voorgelegd Daarbij werd gelet op onder meer smaak, sa menstelling, versheid en uiterlijk. Freshfood 2000 is de grootste in ternationale versbeurs ter wereld en wordt georganiseerd door SVO, het kennis- en opleidings instituut voor de verssector. Artsen: Uitsluitend voor spoedge vallen van zaterdag 8.00 tot maan dag 8 00 u.: Dokter A.C.P.J. Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87, Den Burg, tel. 312016. Consult uitslui tend na telefonische afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld. 313086,314727; 314669; 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: TM Niehoff en A.H Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp. zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - "Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 24, Den Burg, tel 313241. Spreekuur elke werkdag van 9.00- 10.00 u. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt. Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887 Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op vies van huisarts of specialist. Buddyproject: Voor mensen ma HIV of AIDS; Voor aanmelding, infor matie of voorlichting: Humanity Den Helder; Binnenhaven 76-77; te 0223-617422. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand er. voor spoedeisend ambulancevei voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 1-2. Gevonden munitie: Bel de politie tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesonv laan 11Den Burg. Alleen in spoed gevallen, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hu'-pÉelr bij problemen met alcohol, drugs a (ijs andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul) Toeristenpastoraat: Bram, Guiljam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texet Warme maaltijdvoorziening, alar mering, klusjesdienst, huishoudelijks dienst, versteldienst. Spreekuur var 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tc( 16.00 u., De Buureton. Molenstraa 2, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel 316270. Chemicaliën op het strand: Bsi we de brandweer, 072- 5644444. Kunstgebitreparatie: Tandprolan thetische praktijk Van Kralingen (sa menwerkend met het tandheel kundig centrum; voor ziekenfonds en particulier-verzekerden), tel 312069. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8 00-18.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zond; 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bm ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen. Donald de Vrind is per 1 oktober in dienst getreden bij Langeveld de Rooy, waar hij Kees Klaassen heeft opgevolgd als vertegenwoordiger voor de uitgevenj en drukkerij. Donald (46) is voor veel Texelaars geen nieuw gezicht. Ze kennen hem via zijn werk als fotograaf, van de fotovakhandel of via zijn hobby's hardlopen of fietsen. Als zodanig is hij goed bekend met het eiland en de eilanders. De nieuwe commerciële medewerker van L&R ziet het als een uitdaging om onder nemers te begeleiden bij het promoten van hun bedrijf of activitei ten. Via de gedrukte media, zoals de Texelse Courant, TexelToerist, de Vakantiekrant en de Voor- en Najaarsspecial, of door middel van drukwerk. In zijn nieuwe functie zal hij regelmatig bij klanten zijn gezicht la ten zien. Samen met de Beschermde Woon vorm en het Dagactiviteitencentrum zijn het RIAGG en PAAZ in Den Hel der samengegaan in het Centrum voor Geestelijke Gezondheidszorg (CGG) Noordduyne. Het nieuwe CGG is gevestigd op het terrein van het Gemim-ziekenhuis, het adres is Huis- duinerweg 5, 1782 GZ Den Helder; telefoon 0223 685000, telefax: 0223 685010. I3I Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21.00 u Radio Noordholland Zaterdag: 12 00 u. Reggae on the move (muziek) 14 00u. Ministry of sound (dance trenö sic 16.00 u. Wegdromen met een boek j/jj 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma 18.00 u. Muziek met Marco 19 00 u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u. Klassiek op zondag 9.30 u Kerkdienst vanuit Hervormde kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12 00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud)ov (Nederlandstalig) 15 00 u. Country time (herhaling van donderdag) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00 u Time travelling (muziek) 20 00 u Proefproject (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Doopsgezinde kerk Den Burg 19 00 u Gereformeerde kerk Den Burg .or Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19 00 u Leitmotiv, een programma o.ilez thema's. Vandaag. Muziek Complet, e serie klassieke concerten van hoog ni\ in theater De Kiekendief op de Krim. Mi aanstaande zondag een optreden is Christiaan Bor en het Reizend Muó* gezelschap 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20,00 u Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplatefl|aiJ 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00 u. Country time (muziek) 19 00 u Even bijpraten met(Texelaa re in het nieuws). Met vandaag gast Mare Roeper 20.00 u. Radio Noordholland In ati Ui Peutergroep 'I Sterrekind van de Vrije School aan de Gasthuisstraat in Den Burg houdt woensdag een inloop- ochtend voor geïnteresseerde ouders en andere belangstellenden. Tussen 10.00 en 12.00 uur kunnen zij vrijblij vend binnenlopen en rondkijken. Ter wijl de kinderen spelen is er tijd voor koffie en het stellen van vragen aan peuterleidster Luud Lemstra. Voor inlichtingen: tel. 31 00 85. De leden van Badmintonclub Texel komen maandagavond bijeen voor de jaarlijkse algemene leden vergadering. De vergadering begint om 21.00 uur en vindt plaats in de kantine van sporthal Ons Genoegen. De voorbereidingen voor de tweede editie van de Meimaand Natuur maand zijn in volle gang. Nog niet alle deelnemers van de eerste uitvoering hebben zich gemeld en de project groep zou het jammer vinden als en kele bijzonder geslaagde activiteiten zoals de 'Boerenroute' niet nog een keer van de grond zouden komen. Tot 30 november kunnen plannen wor den ingediend bij Tessa van Daalen. tel. 31 56 39 06-53144207 E-mail: mtvandaalen@biafoot.com De ouderenbond ANBO ho woensdag haar najaarsvergaderir* dienstencentrum De Buureton, a; vang 14.00 uur. Op de agenda sta onder meer de komende kerstvie» en de bestuursverkiezing. Mevra Dekker-Wafelbakker wordt dood bestuur voorgedragen als opvolgt van de onlangs overleden mevrn Huizinga-Kalis. Na de pauze wo onder leiding van mevrouw Niebo Vermeulen bingo gespeeld. Zaterdag worden de volgende w strijden gespeeld voor de compel van de Nevobo: Ons Genoegen: Tevoko dames 1 -Reactie 1 11 Tevoko heren 2-Polisport 2 13 Tevoko heren 1-De Boemel 2 15 Tevoko mix jeugd-VCJ'94 MB313_^ Tevoko dames 3-vc Niedorp 3 15' De Bijenkorf: Smash 68 jeugd-WSOV 8 13; Smash 68 dames-SVAP 1 15' De afdeling Texel veehouderij en schapenhouderij van de WLTO houdt dinsdag een vergadering in hotel De Pelikaan aan de Pelikaanweg. i vang 20.00 uur. Er wordt gespro* over het nieuwe IBR-bestrijdii* programma, de mestwetgeving e" integrale milieu-aanpak.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2