Amateurtje gaat kamperen Onzichtbare machtswellust Agenda 0 ef teso Ierse muzikanten leren Texelaars fijne kneepjes S Paardenmenners starten competitie De Graaf-bokaal IS Calluna goe en Duin 1000 m2 oneel SVC Fun Day in zwemparadijs Hoogwater te Oudeschild Wandelpad en Vogel kijkh ut in Waalenburg KARTING TEXEL <i\e krijgt het Lokaal ompliment? .TEXELSE g COURANT" :rse muziek- en ansfestival Jeugdtoneel voert stuk nogmaals op Vrijdas 3 november Zaterdag 4 november Zondag 5 november Maandag 6 november Dinsdag 7 november FUN DAY a<;UI% Hét adres voor uw feest(je) of bruiloft Ook Oud-Hollandse spelletjes "V Landal Z Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 ETEN? ^an Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 3 NOVEMBER 2000 elke vrijwilliger komt het meest aanmerking om in het zonnetje worden gezet? Het Lokaal impliment, de Texelse jjwilligersprijs die door de jchting Welzijn Ouderen, de elzijnsstichting, de Sportraad en Rabobank in het leven is geroe- n, wordt zaterdag 25 november [gereikt tijdens een feestelijke ind in Question Plaza. Het aal Compliment is de tegenhan- van de Dubbele von Sion, de Huurprijs die de laatste jaren ieds vaker aan vrijwilligers werd gereikt. Uit een flink aantal aan- velingen van het Texelse publiek drie genomineerden gekozen. vier organiserende instellingen men elk een onderdeel van het tistieke) programma voor hun lening. De avond begint om ,00 uur, de toegang is gratis. 01 toerist V rr-r -wv-» Muziek en Dansschool en estion Plaza staan zaterdag november in het teken van Ierse folk. Overdag worden liziek-, zang- en nsworkshops gehouden en 's onds beklimt de Ierse forma- Eishtlinn het podium van estion Plaza. Deelnemers aan workshops en bezoekers van concert kunnen tussendoor een Schots/Iers driegangen- ler genieten. in België woonachtige muzikan- van folkband Eishtlinn ('luister enfr ons') die vanaf 20.30 uur :reden spelen zowel eigen iposities als traditionals. Sinds debuut in januari 1999 gaven liverse concerten en speelden ze 'erschillende festivals, zoals mouter, Festival de Musique itionelle Irlandaise Auberive en ival des MidiMimmes. De gebo- lerse Alison O'Donnel zangeres telt ook bodhran. Haar carrière :te op JA-jarige leeftijd bij How Candle. Guido Picard speelt er en mandoline, Wim Poesen siceert op houten dwarsfluiten, whistles en doeldelzak. Philip sure, de man achter de groep, elt gitaar, tinwhistle, lowwhistle zingt. Violiste Janneke ikersloot kwam als laatste bij de ep Kaartjes (ook verkrijgbaar bij Muziek en Dansschol) kosten !,50. Over de workshops Ierse ziek en dans staat elders in deze nt een artikel. toneelgroep van SVC is druk ?ig met de repetities voor de nedie 'Doktertje spelen' van ieelschrijver Carl Slotboom. Het lijke stuk in drie bedrijven wordt zaterdag 25 november in Het rlandsche Huis gespeeld De aan- >g is 20.00 uur en zoals altijd is er bal na. Het barre weer heeft de meeste kampeerders wel van hun standplaatsen verdreven, maar op een enkele camping heerst toch volop reuring. Zoals in de Wielewaal, waar toneelvereniging 't Amateurtje zaterdag het podium ombouwt tot een kampeerterrein. 'Groeten van de Veluwe', een kome die geschreven door Carl Slotboom, draait om de familie Bruinsma, die een vakantie heeft gewonnen. Het 'riante verblijf' blijkt een schamele caravan op de Veluwe. Tot overmaat van ramp wordt het optrekje ernaast betrokken door een gezelschap dat niet onderdoet voor de familie Flodder. De verwik kelingen die volgen staan garant voor een avondje dikke pret. 'En dat is precies wat het publiek van ons verwacht', verwijst regisseur Ria Kleinveld naar een vorig jaar gehouden enquête onder de bezoe kers, waarin hen de vraag werd voorgelegd of er behoefte bestaat aan bijvoorbeeld een drama. Het tegendeel bleek waar. 'De mensen komen om een avondje te lachen. Tachtig procent geeft de voorkeur aan een blijspel. Een persoon schreef zelfs: Ga alsjeblieft geen serieus stuk spelen.' Dat bij 't Amateurtje humor de boventoon voert, betekent niet dat de Waalder acteurs hun rol niet serieus opvatten Kleinveld: 'Integendeel We repeteren al vanaf half septem ber twee avonden in de week. We hebben er veel werk van gemaakt. Alleen al het decor. Jan en Richard Eelman hebben zelfs twee echte caravans in elkaar getimmerd De voorstelling begint om 20.00 uur, na afloop is er - conform de wens van de aanhang - bal na In Calluna kan het niet gek genoeg. Woensdag 8 november houdt het zwemparadijs voor de jeugd een Fun Day. Kinderen kunnen aan een liaan slingeren, een touwbrug over winnen of als een piraat op zoek gaan naar schatten. Verder is er een knutsethoek en nog veel meer. Als klap op de vuurpijl staat voor elk kind een glas limonade klaar. Het festijn duurt van 14.00 tot 17.00 uur. De entree bedraagt zes gulden. De zes jongens en vijf meisjes die onder auspiciën van het Jeugd- en Jongerenwerk van de Welzijnsstichting tijdens het eenak terfestival in Klif 12 het podium zul len betreden, voeren hun stuk - 'Anton P. houdt het kort' - een paar dagen later nóg eens op Familieleden, vrienden, bekenden en andere belangstellenden die zondag verhinderd zijn, kunnen woensdag nogmaals terecht in het Hoornder theater. De voorstelling begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. In manege Akenburg wordt zondag de eerste wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal verreden. De competi tie waaraan achttien combinaties deelnemen omvat zes menwedstrij den. Bij de dressuurproef moeten allerlei figuren met een verschillen de moeilijkheidsgraad in stap en draf worden gereden. Bij de vaardigheid moeten de koetsiers paard en aanspanningen tussen de kegeltjes door zien te manoeuvreren, zonder dat de balle tjes eraf vallen. Foutloze Filmnieuws In Cinema Texel draait dit keer Hollow Man', de nieuwste film *an Paul Verhoeven. Kevin Bacon is als Sebastian Caine de leider van een onderzoeksteam dat er in slaagt mensen onzichtbaar te maken. Als de hoofdpersoon het middel op zichzelf test, wordt het proces van verdwijning van huid tot bot op anatomische wijze in beeld gebracht. Maar als het tegengif met blijkt te werken ont wikkelt hij een bizar gevoel van macht en zijn de gevolgen niet te overzien. •n 'Reindeer Games' komt de klei ne crimineel Rudy (Ben Affleck) mt dé gevangenis en wil een nieuw leven beginnen met Ashley (Charlize Theron), die hij alleen ^ent uit de brieven van zijn elmaat. Hij weet haar te 'erleiden en ze worden verliefd Nun prille geluk wordt verstoord door haar gevaarlijke broer. Die denkt namelijk dat Rudy belang de informatie over een casino beeft dat hij en zijn bende willen beroven. Rudy weet van niets, maar om te overleven speelt hij bet spelletje mee. De zaak loopt vreselijk uit de hand. 'X-men' gaat over een groep mutanten die is geboren met een unieke genetische code. Ze zijn de volgende stap in de menselijke evolutie. Ze beschikken over unie ke krachten en zijn op aarde om de mensheid te beschermen tegen de vernietiging Het ras waarvoor ze vechten vindt hen echter onaangenaam en beangstigend Kan de bovennatuurlijke X-men de mens heid overtuigen van z'n goede bedoelingen? In 'The Nutty Professor' is Eddie Murphie te zien in verschillende rollen. Als klunzige en moddervette scheikundeleraar, die een drankje ontwikkelt waar door hij miraculeus afvalt. Als ver tolker van vele typetjes maakt Murphy gebruik van de modern ste make-uptechnieken Speciale effecten zorgen ervoor dat hij in vele hoedanigheden tegelijk is te zien. The 'Road to El Dorado' gaat over twee, ietwat criminele mannen die een landkaart hebben gewon nen met de weg naar El Dorado, de legendarische stad van goud Een klein probleempje is dat ze opgesloten zitten Na een gewaagde ontsnapping weten ze El Dorado met enig geluk te vin den. Maar dan beginnen de pro blemen pas echt The 'Cup' (in de serie Filmganger) speelt zich hoog in het Himalaya gebergte af, waar het lijkt alsof de tijd heeft stilgestaan. Jonge monniken krijgen in een Tibetaans klooster een boeddhis tische opvoeding. De regels zijn sober maar rechtvaardig Tot groot ongenoegen van de leiding domineert binnen de kloostermu ren de vraag wie de winnaar wordt van het wereldkampioen schap voetbal. De 14-jarige Orygen, de meest fanatieke voet balliefhebber van allemaal, wordt betrapt als hij in een kroeg stiekem een wedstrijd bekijkt. Dan zetten de jonge monniken alles op alles om een tv en een schotelantenne het klooster bin nen te smokkelen Vanaf donderdag 9 november tot woensdag 22 november is Cinema Texel gesloten wegens vakantie Alleen op dinsdag 14 en woensdag 15 november wordt in de bioscoop Magnolia vertoond (aanvang 20 30 uur) In de NH kerk van Den Burg begint om 10.00 uur een bazaar, waarvan de opbrengst wordt besteed aan de restauratie van het interieur 's Avonds is er bingo in De Schakel, het gebouwtje naast de kerk. Atletiekvereniging Texel houdt een extra ledenvergadering over de plan nen rond de aan te leggen kunststof- baan. Deze wordt gehouden in res taurant Bos en Duin, aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Reindeer Games (aanvang 19 00 uur), X-men (19.00 uur), Hollow Man (21.30 uur) en Nutty Professor 2 (21.45 uur). In het Eierlandsche Huis begint om 19.30 uur en bingoavond. In de RK kerk van Den Burg begint om 20.00 uur een concert van het twintigjarige koor The Singers of the Lord. Medewerking wordt verleend door muziekvereniging Excelsior en het Christelijk gemengd koor de Slagsingers uit Rotterdam. De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. Toneelvereniging 't Amateurtje speelt de komedie 'Familie Bruinsma in de bocht; Groeten van de Veluwe'. Met bal na. Locatie is dorpshuis De Wielewaal te De Waal, aanvang 20 00 uur. In Cinema Texel draaien Nutty Professor 2 (aanvang 14.30 en 21.45 uur), Eldorado - Het land van goud (15.00 uur), Reindeer Games (19.00 uur), X-men (19.00 uur) en Hollow Man (21.30 uur). In Manege Akenburg wordt vanaf 9.30 uur gestreden om de Jaap de Graafbokaal. Het spectaculaire vaar digheidsonderdeel wordt tussen 11.30 en 13.30 uur uitgevoerd een eenakterfestival gehouden, met deelname van zeven Texelse gezelschappen. Entree ƒ12,50, kinde ren t/m 12 jaar ƒ7,50 In Cinema Texel draaien Nutty Professor 2 (aanvang 14 30 en 21 45 uur), Eldorado r Het land van goud (15.00 uur), Reindeer Games (19.00 uur), X-men (19.00 uur) en Hollow Man (21,30 uur) Badmintonclub Texel houdt om 21.00 uur de jaarlijkse algemene ledenvergadering in de kantine van sporthal Ons Genoegen. Cinema Texel is gesloten In het zaaltje bij de DG kerk in de Kogerstraat komt om 14.30 uur de doopsgezinde middagzusterkring bijeen. Wil de Vries en dr. R. Siebenga vertellen over de verzorging van de ouder wordende mens. Bij voldoende deelname begint om 14.00 uur een excursie in de Slufter. Deze duurt ongeveer twee uur. Deelname kost ƒ7,50 per persoon (ƒ4,- voor kinderen tot 12 jaar). Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. In Cinema Texel draait The Cup (aan vang 20.30 uur). Veerdienst Teso meldt voor komend weekend geen bijzonderheden. Vr 03 11.20 en - u. Op golfbaan De Texelse wordt Za 04 0 07 en 12.00 u. vandaag van 12.00 tot 13.00 uur en Zo. 05 0 55 en 13.04 u. woensdag van 11.00 tot 12.00 uur Ma. 06 2.10 en 14.20 u. een introductieles gegeven. Deze Di 07 3.30 en 16.04 u. kost 25,-, inclusief gebruik van Wo. 08 4.45 en 17 30 u materiaal. Opgave via tel. 316539. Do. 09 5.54 en 18.37 u. Vr. 10 6.55 en 19.46 u. Op het terrein van de MAB aan de Hoofdweg wordt vanaf 13 00 uur gestreden om de Gerrit Zijm-bokaal. In theater Klif 12 in Den Hoorn wordt van 14.00 tot circa 19.00 uur deelnemers kunnen in de afsluiten de barrage proberen het parcours nogmaals zo snel mogelijk af te leg gen. Naast de bokaal wordt ook gestreden om de barrageprijs en de dressuurprijs, waarvoor tijdens elke wedstrijd punten kunnen worden vergaard. De ochtendgroep begint om 9 30 uur met de dressuur. Het spectaculaire vaardigheidsonderdeel speelt zich af tussen half twaalf en half twee. Toegang gratis. Vereniging Natuurmonumenten heeft plannen voor de aanleg van een wandelpad kriskras door het natuurgebied Waalenburg. Het college van b en w heeft dinsdag besloten eraan mee te werken. Het pad sluit aan bij het gemeentelijke wandelpadenplan en wordt niet schadelijk geacht voor het land schap. Het pad volgt gedeeltelijk bestaan de wegen en loopt vanaf de Nieuwlanderweg bij hoeve 'De Voorzorg' naar het kruispunt Zaandammerdijk-Limietweg bij 'Plassendaal'. In de buurt van laatst genoemde hoeve gaat een aftakking naar een vogelkijkhut, die fraai uitzicht biedt op de Westerkolk. Het niet verharde pad loopt deels door 'echt' natuurgebied en voor de rest door agrarisch gebied met land schappelijke, natuurlijke en cultuur historische waarde. Het pad zal enkele keren per jaar over een breedte van twee meter worden gemaaid en worden gemarkeerd met houten routepaaltjes met rood- Bandleden van Iers-Belgische formatie Eishtlinn die zaterdag avond 18 november optreden in Question Plaza geven in samen werking met de Muziek en Dansschool overdag muziek- en zangworkshops. Ze zijn bedoeld voor mensen die enigszins gevorderd zijn op hun instrument (ongeveer drie jaar les). Er wordt gewerkt met viool, dwarsfluit, blokfluit, tinwhistle, gitaar, cello, harp, accordeon, piano, keyboard en klarinet. Er is ook een workshop Ierse dans. De workshop Viool wordt gegeven door Janneke Donkersloot. Ze is vioolbouwer en gespecialiseerd in New England- en Cape Breton-dans- muziek. Ze geeft les in het traditio nele Ierse fiddlespel, waarbij een andere stokhouding en -voering om geschilderde kop Wandelaars zon der honden zijn er welkom van 1 juli tot 1 april. Het pad en de vogelkijkhut zijn strij dig met het bestemmingsplan omdat het recreatieve voorzieningen zijn. Het college ziet in dit geval echter geen bezwaren en wil er vergunning voor geven via een artikel 19-procedure omdat het precies past in het gemeentelijke voetpadenplan dat onder meer de volgende doelen nastreeft toegan kelijk maken van het landschap voor wandelaars/natuurliefhebbers, ontwikkeling van nieuwe voetpaden, bevorderen van wande len als extensieve vorm van recreatie, versterken van de regionale identiteit en het bevorde ren van het plattelandstoerisme door middel van wandelen. de hoek komen kijken. Philip Masure, docent voor de workshop Gitaar, gaat in op de ritmische, levendige begeleiding van de Ierse danstunes en de afwijkende gitaar stemming (DADGAD), waarbij gemakkelijker met de bassnaren kan worden gespeeld. Wim Poesen verzorgt de workshop Fluit. De docent bespeelt zowel de Ierse con- certflute als de tinwhistle (en diver se doedelzakken). Hij biedt deelne mers de mogelijkheid om kennis te maken met de specifieke versierin gen die de Ierse muziek 'Iers' doen klinken. De workshop Samenspel door Guido Piccard is bedoeld voor instrumentalisten die willen kenni smaken met Ierse muziek Welkom zijn accordeon, harp, piano, keyboard, cello en klarinet. De workshop Dans wordt gegeven door docente Lidewijde Mars. De deelnemers leren de basispassen en figuren die horen bij een reel en jig. Het instapniveau is laag, ieder een tussen de 8 en 80 jaar kan mee doen en de opgedane kennis 's avonds tijdens het optreden van Eishtlinn al in praktijk brengen. De workshops worden gehouden tussen 10 30 en 12.30 uur en 13 30 en 16 30 uur. De muziekworkshops (kosten ƒ70,-, voor kinderen tot 18 jaar 37,50) vinden plaats in Question Plaza, de dansbijeenkom- sten (kosten 60,-, tot 18 jaar voor ƒ35,-) in de Muziek en Dansschool Op gave voor de diverse activiteiten kan tot uiterlijk twee dagen tevoren, zowel bij de Muziek- en Dansschool (tel 313 493) als De Lindeboom (312 041). Voor overkantse liefhebbers die willen overnachten heeft het Hotel De Lindeboom een aardige korting in petto. MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Winterprogramma: Woensdag, zaterdag en zondag 14 00 uur Sleepnetvissen, garnalen proeven en naar de Robben. Tot ziens-aan boord' Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 gij Zwemparadijs Woensdag 8 november 14.00 - 17.00 uur Entree 6,00 p.p. Gezinszwemmen start weer op zondag 5 november a.s. Schumakersweg 3,1796 NM De Koog info; 31 78 88 □EN BURG AKENBUURT 14 - TEL. 313921 3 circuits Elektrokartbun (3 t/m 8 |r.) Kartbaan mini's (8 t/m 12 jr.) Circuitbun (v.x 12 jr.) Kantine terras Midgetgolf speeltuin Appartementenhotel - Restaurant - Brasserie Bakkenweg 16 - Oen Hoorn teL 315541 (bij de Fonteinsnol) Green Pi Parks Sluftervallei Krimweg 104. De Cocksdorp, lel 316819 KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - snoeken 12.00-18.00 uur ƒ12,50 p/p Ook hèt adres voor. feesten porti jen recepties etc. Alle dogen geopend van 10 - 22 uur (reserveren gewenst) Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 7 november op om 7.45 uur en gaat onder om 16.59 uur 4 november eer ste kwartier; 5 november doodtij. HOTCl RESTAURANT Stappcland 6, 1796 BS Dc Koog Tel. 0222-327222, fa\ 327333 \v\\ w.hotelgrcenside.com tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 9