E-mail bij gemeente nu pas ingevoerd Rouw centraal in theaterstuk OSG-jeugd Lamsvleesproject gaat cruciale tweede fase in Collega-dierenclubs trekken bij Kotex in .TEXELSE 2 COURANT Wat ik zeggen wou. Radio Texel 106.1 Uur voor iedereen Ark van Noach Plaatsman gooit game van 212 Kerstviering ANBO Biljarten om kampioenschap Burgers praten over beleid Waddenzee Kaarten voor het goede doel Kerkdiensten Kaartwinst Van der Veen/Westdorp Medischezorg oud Papie VRIJDAG 24 NOVEMBER 2000 Het thema 'De dood en afscheid nemeninspireerde de danstheatergroep van de OSG. (FotoG&vd Ttmmaman) Veel jongens staan er nog wat gere serveerd tegenover, maar meisjes spreekt het al erg aan: het vak Cultu rele en Kunstzinninge Vorming (CKV 1), dat dit jaar voor het eerst op de OSG wordt gegeven aan leerlingen uit de vierde klas met als doel de beleving van de beeldende vorming te verhogen. Waar leerlingen die zich artistiek wilden ontplooien tot voor kort niet veel meer keus hadden dan het volgen van tekenlessen, zijn de mogelijkheden nu veel ruimer. Eigen lijk is het de bedoeling dat de jeugd hiervoor geregeld een theater voorstelling bezoekt, maar volgens docent Henk Arendsen sluit het aan bod op het eiland niet voldoende aan bij het vak. Om dit te ondervangen verzorgde de theatergroep Aya in oktober een voorstelling voor leerlin gen van De Hogeberg. Met als ver volg dat een danstheatergroep van acht leerlmges onder leiding van choreograaf en danscocent Job Cornelisse vijf weken lang een stuk instudeerde, waarvan de restulaten woensdag, ten overstaan van klasge noten, in de Burg, de Koninghal wer den gepresenteerd. Het thema van de voorstelling, 'de dood en afscheid nemen', was overigens niet al te vro lijk. Het stuk speelde zich af in een rouwkamer, waar de nabestaanden hun verdriet verwerkten en hierover vertelden. De door de leerlingen zelf geschreven monologen werden afge wisseld met dansjes die ze zelf had den bedacht. Alle raadsfracties vinden dat het onderzoek naar het opzetten van een Texelse lamsvleesketen moet worden voortgezet. De uitkomst van de eerste onderzoeksfase sterkt de partijen in hun mening dat er kansen liggen voor een productie-, verwerkings- en afzet- keten van kwaliteitsvlees. Ook de Stichting Stimulering Texels Product (SSTP) - naast de ge meente opdrachtgever van het onderzoek - is positief. Onderzoeksbureau Bartels uit Amersfoort noemt de tweede fase 'cruciaal'. 'Nu moeten de knelpunten worden opgelost. Dat is de moeilijk ste fase. De betrokken ondernemers moeten nu toezeggingen doen en dan is er altijd kans dat er mensen afhaken', zei onderzoeker Henk Tissink dinsdag tot de leden van de raadscommissie Ruimte, Wonen en Economie. Desalniettemin was hij optimistisch, zoals ook bleek uit zijn discussienotitie, 'Veel van de knel punten die de ondervraagden te berde brachten, blijken in de praktijk helemaal niet te bestaan. Zij hadden alleen maar het idee dat het zo was.' Vrijdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19 00u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u. Reggae on the move (muziek) 14 00 u. Ministry of sound (dance trends) 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma). Vandaag: Sint Nicolaas 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 9.30 u Kerkdienst vanuit Hervormde kerk Oosterend 11.00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15 00u Country time (herhaling van donderdag) 16.00 u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00 u Time travelling (muziek) 20.00 u. Proefproject (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10 00 u. Doopsgezinde gemeente Den Burg 19.00 u. Gereformeerde kerk Den Burg Maandag: 18 00u. Symphonica (klassiek) 19.00 u Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 18 00u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19 45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u. Radio Noordholland Donderdag; 18.00 u. Country time (muziek) 19 00 u. Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag: Heeft u al een idee voor Ouwe Sunderklaas? Wat was het afgelopen jaar in het nieuws en waarom? Gespreks leiders Louise van der Sluis en Bart Bosch spreken met vertegenwoordigers van Texel '94 en AVT over de perikelen rond het Sportpark-Zuid; 'dwaalgast' burge meester Joke Geldorp leest een aflevering van het feuilleton 'Mosselweg 14 en be antwoord vragen van trouwe luisteraars. Voor een muzikaal intermezzo zorgt de damesgroep 'Seastone' aansluitend" Radio Noordholland Als voorbeeld noemde hij het door veehouders geopperde punt dat er bij de Texelse horeca te weinig vraag is naar Texels lamsvlees, omdat het te duur zou zijn. 'Gebleken is dat de res taurants best meer willen betalen voor kwaliteitsvlees om het als een exclusief, regionaal product te pre senteren.' Tissink zal in januari om de tafel gaan met Texelse veehouders, slagers en restauranthouders om concrete afspraken te maken. 'Het wordt een kwestie van go or no go.' Alle commissieleden zeiden voor eerst 'go' en deden en passant nog een aantal marketing-suggesties. Toeristen zouden volgens Arthur Oosterbaan (GroenLinks) moeten worden aangesproken met de bood schap dat zij het Texelse landschap in stand houden door Texels lams vlees te consumeren. Daardoor zou het grasland in stand blijven en de ka- raktenstieke Tesselaar de weiden blij ven begrazen. Texels Belang-fractie- voorzitter Dick Drijver - zelf schapenhouder - bepleitte de invoe ring van een apart submerk: het duin- lam, dat volgens hem een apart smaakje heeft. Drijver wees voor het binnenslepen van subsidies op de provincie. 'Die heeft uitgesproken dat Texel 4.000 hectare grasland moet behouden. Laten ze dan ook maar met geld over de brug komen.' In de Gereformeerde kerk van Den Burg vindt zondag een 'Uur voor ie dereen' plaats. Voorganger is ds.' H.D. van Zessen, organist Jan Kruit hof. Het thema van de dienst is 'Zoe ken en gevonden worden', muzikale medewerking verleent jongerenkoor 'De Credo Singers' uit Slootdorp, o.l.v. Bram Hofstede. De bijeenkomst begint om 19.00 uur. Dat het waterschap een naam be dacht zou hebben voor de nieuwe boot, laat ik voor rekening van de bedenkers van Onder de Pomp Maar de oude Tesoboot bracht 10 novem ber een lading waterpompen, onder andere uit Zeeland. De Zeeuwen on derbraken hun feest om Texel te hel pen. Teso zette een extra boot in. Di rectie en personeel worden hiervoor, evenals de Zeeuwen, hartelijk be dankt. Dit was mede mogelijk dank zij de oude Ark van Noach. Jan Zwan, Den Burg. Op de speelavond van de donderdagleague bowling was weer een aantal 200-games te bewonde ren. Zo gooide Henk Plaatsman van De Koogel een 212-game en gooide Will Rovers van de All Stars bij de dames 206 en Margriet Mets van de Heksenketel 205. De hoogste serie was van Marcel Bakker van Badweg Sportief (720 over 4 games). Uitslagen: Drogisterij Mets-Nooitgedacht 1-4; Badweg Sportief-Sommeltjes 4-1; TZN-Hordifood 2-3; Pet's Place-De Koogel 1-4; Heksenketel-Speelkwartier 2-3; Visvogels-AII Stars 1 -4. De ouderenbond ANBO viert zater dag 16 december een kerstmiddag in de kantine van de Bolder aan het Schilderend. Kaarten voor deze mid dag, die ƒ7,50 kosten, zijn vrijdag 1 december tussen 14.30 en 16.00 uur te koop in De Buureton. Na die da tum kan gebeld worden naar T. Vlas van der Vlies, De Zes 3, tel. 312255. Ook de Gemeente Texel voert e- mail in als mogelijkheid om snel en efficiënt te communiceren, zowel intern als met de buitenwereld. Dat het pas nu gebeurt komt omdat het gecompliceerder is dan het lijkt. Er moest nogal wat geregeld en on derzocht worden op het gebied van opslag, behandeling en bevei liging, zodat het devies werd: eerst organiseren, dan automatiseren. Zover is het nu, zodat b en w hebben besloten van start te gaan. De orga nisatie en regelgeving staan op po ten, mede op basis van ervaringen die elders met e-mail zijn opgedaan. Hoewel de juridische status van e- mail nog niet geheel duidelijk is, kan de burgerij ervan uitgaan dat met e- mail hetzelfde mogelijk is als met tra ditioneel brievenverkeer. Het centrale e-mail adres van de ge meente is emailQtexel.nl en is inmid dels operationeel. Daarnaast worden nog enkele andere gemeentelijke e- mail adressen ingesteld zoals p&oQtexel.nl (voor werving en selec tie van personeel) en oowQtexel.nl ten behoeve van het Overleg Orgaan Waddeneilanden waarvan het secre tariaat door de gemeente Texel wordt behartigd. Het buréau interne zaken beheert de e-mail box en behandelt de binnen gekomen elektronische post. Als het om stukken gaat die geregistreerd moeten worden, wordt er een print van gemaakt die verder zoals ge wone brieven wordt behandeld. Elke medewerker die op de werkplek be schikt over een computer krijgt een intern e-mailadres, onder andere voor het uitwisselen van informatie binnen de organisatie. De eerste fase wordt beschouwd als proef. Mede aan de hand van de er varingen wordt later bekeken of het aantal externe mailboxen moet wor den uitgebreid, bijvoorbeeld ten be hoeve van een bepaald project. Ook is het denkbaar dat de burgemees ter alsmede andere personen in de organisatie een eigen mailbox knigen. De verdere invoering van e-mail hangt mede af van de stand van de beveiligingstechnieken, ontwikkelin gen op het gebied van de juridische 'houdbaarheid' en de wettelijke voor schriften die aangeven in hoeverre e- mail als 'schriftelijk' kan worden be schouwd In de tweede week van februari (van maandag 5 tot en met zondag 11) vinden in dorpshuis De Hof in De Koog de Texelse kampioenschappen biljarten plaats. De organisatie is in handen van biljartvereniging DVO, er worden de spelvormen 'libre' en 'driebanden' gespeeld. In de kam pioenschappen libre is een aparte categorie voor 55-plussers. Deelne mers mogen zich voor meerdere on derdelen opgeven. Om de deelname van beginnende biljarters en biljarters met een gemiddelde van minder dan 0,50 te stimuleren, wordt voor deze spelers (bij voldoende deelname) een aparte poule in het leven geroepen. Inschrijfformulieren worden vanaf begin december verspreid en zijn ook tijdens de clubavonden van DVO beschikbaar (maandag, dinsdag en donderdag in 'De Witte Burcht'). Deelname kost ƒ12,50 voor drie banden en libre, ƒ10,- voor libre 55+. Inschrijfformulieren moeten, verge zeld van gepast inschrijfgeld uiterlijk 7 januari zijn ingeleverd bij Cees Bonne, Haffelderweg 1, Den Burg. De overheids- en andere instanties die zich bezig houden met het be heer van de Nederlandse, Duitse en Deense Waddenzee zijn geïnte resseerd in de opvattingen van de bewoners van de eilanden daar over. Texelaars kunnen woensdag- vond 29 november hun zegje doen op een hoorzitting die om 19.00 uur in het raadhuis begint. Dezelfde avond is de openbare ver gadering gepland van het college met de Hoornder dorpscommissie in dorpshuis De Waldhoorn. Om b en w en eventuele anderen de gelegenheid te geven beide bijeenkomsten te be zoeken, begint de vergadering in Den Hoorn een uur later dan was aange kondigd, dus om 20.30 uur. De hoorzitting in het raadhuis is on derdeel van de voorbereiding van de internationale regeringsconferentie inzake het waddenbeleid, die in ok tober 2001 in het Deense Esbjerg wordt gehouden en is in handen van het ministerie van Landbouw en Vis serij. De afstemming van de Neder landse opvattingen met die van De nemarken en Duitsland vindt plaats op 12 en 13 april op Texel tijdens een bijeenkomst die wordt georganiseerd door een trilaterale werkgroep. Hier bij komt de voorlopige agenda voor de regeringsconferentie aan de orde. Binnen Nederland vindt de afstem ming met de andere departementen, provincies en gemeenten plaats bin nen een kerngroep die al op 7 april bijeenkomt, voorafgaand aan de con ferentie op Texel. Klaverjasclub De Doormars uit Oude- schild houdt vrijdag 1 december in dorpshuis 't Skiltje een open drive ten bate van een goed doel. Deelname kost ƒ7,50 per koppel, de speelavond begint om 20.00 uur. Zondag 26 november 2000 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. dhr. J. Wieten De Waal: 10.00 u^ds. J Vlasblom. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. Oosterend: 9 30 u HK ds. E.J Vledder, gedachtenisdienst, 19.00 u. HK ds M.G J Roepers uit Den Burg. Oudeschild: 11.00 u dhr. M.D. Kuiper, gedachtenisdienst. De Cocksdorp: 11.00 u ds. E.J. Vledder, gedachtenisdienst. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds H.D. van Zessen; 19 00 u. ds. H D. van Zes sen, uur voor iedereen, mmv Credo Singers uit Slootdorp; uitz. via De Lichtboei. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 en 16.00 u. ds. T.M. van Dijk. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. dienst. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg 10 00 u. ds, G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u. Thema viering, The Gospeltrain, Woord- Communiedienst parochianen, uitz. via De Lichtboei; zon, 10.45 u. herenkoor, kindernevendienst. De Cocksdorp: vrij. 19.30 u. rozenkransgebed; zon. 9.30 u. Gollards: zat. 16.00 u. Woord- Communiedienst parochianen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Kring vergadering in Swifterband Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp hebben de achtste ronde van de klaverjascompetitie op hun naam geschreven. Omdat de verschillen deze avond klein waren verandert er niets in de top 5 van het algemeen klassement. Willem Koomen en Chris Schraag pakken voorlopig de eerste plaats in de tweede periode. Lieuwe van der Veen en Hans West dorp hebben de smaak weer te pak ken. Het op constant hoog niveau kaartende duo speelde deze week 7038 punten bij elkaar. Deze score was net voldoende om Chris Schraag en Willem Koomen achter zich te houden. Dit koppel scoorde 7019 punten. Antje Bakker en Marie Timmerman werden verrassend derde. Dit duo speelt al jaren in de kaartcompetitie, maar ze spelen dit jaar voor het eerst samen. De prestaties waren tot nu toe wat wisselvallig, maar de score van deze week (6981 punten) mocht er zijn. Door dit resultaat stijgen de dames van de vierentwintigste naar de eenentwintigste plaats.ln de Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8.00 tot maandag 8 .00 u Dokter H. van Dijk en N. de Grave, Robbepad 2. Oosterend, telefoon 318234. Consult uitsluitend na tele fonische afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld 313086, 314727. 314669; 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: T M Nie- hoff en A.H Lammers, De Ruyter- straat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreek uur elke werkdag van 9.00-10.00 u - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9 30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17 00 uur, tel 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar) Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist Buddyproject: Voor mensen ma( HIV of AIDS; Voor aanmelding, infor. matie of voorlichting: Humanitas Den Hélder; Binnenhaven 76-77; tel 0223-617422. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever. voer bellen 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon 0900- 8844 In spoedeisende gevallen: 1 1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11Den Burg. Alleen in spoed gevallen, tel. 312527 Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen, bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul), Toeristenpastoraat: Bram Guiljam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alar- menng, klusjesdienst, huishoudelijl dienst, versteldienst. Spreekuur vanl 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tol 16.00 u., De Buureton, Molenstraat 2, Den Burg. Tel. 312696 Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel 316270. Chemicaliën op het strand: de brandweer, 072- 5644444. Kunstgebitreparatie: Tandpro thetische praktijk Van Kralingen (sa menwerkend met het tandheel kundig centrum; voor ziekenfonds en particulier-verzekerden), tel. 312069. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen. periodestand staan zij nu zeven tiende. Arend Dijker en Piet Moree werden vierde met 6937 punten. In het alge meen klassement blijven zij op de vierde plaats. Roel de Zwart en George Eelman werden vijfde met 6808 punten. Dit duo moet dichtbij de top-5 kunnen eindigen en met deze score zetten zij een stap in de goede richting. Zij stijgen van de elfde naar de negende plaats in het klassement In het algemeen klassement staan Fenny en Rob Caspers nog steeds op de eerste plaats, met een kleine voor sprong op Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp. Chris Schraag en Willem Koomen bezetten de derde plaats. Het verschil tussen nummer een en vier is minder dan 1000 purv ten, dus er is nog volop spanning. In de tweede periode leiden Chris Schraag en Willem Koomen, voor Arend Dijkeren Piet Moree. Fenny en Rob Caspers bezetten de derde plaats. Het gemiddelde van de avond was 6216 punten, een laagterecord voor dit seizoen. Vreemd genoeg werden er 54 marsen gespeeld en dat waren er nog niet eerder dit seizoen zo veel. Iedere zaterdag haalt,Scouting Te oud papier op in Den Burg. Men wo verzocht dit vóór 10.00 uur aan de sto te zetten, in niet te grote bundels oft kartonnen doos (geen plastic zak) I papierwagen komt in de volgende st ten: 6. Beatrixlaan, Noordwest Duinreep, Zeebries, Vloedlijn, G< - slag, Vaargeul, Schoorwal Gasthuisstraat (van Pontweg Beatrixlaan). Zaterdag wordt in De Koog oud pap opgehaald. Bewoners dienen het vi 10.00 uur gebundeld aan de stra? zetten, of eventueel zelf n^ar de cof ner aan de Nikadel te brengen. In De Waal wordt zaterdag pud pa; opgehaald. Inwoners van het dorpl men tussen 9 30 en 10.30 uur langs huizen Oud papier kan ook worden geleverd bij de schapenboet in De Ma naast het gebouw van Kotex. In Oudeschild wordt dinsdag 28 ij vember vanaf 15.00 uur door 'De Bru vis' oud papier opgehaald, leder wal verzocht het tijdig gebundeld aanl dt GIRO 999 Vogelvereniging Op Eigen Wieken en aquariumvereniging In Aqua Vita gaan zich vestigen in het club gebouw van kleindierensportvere- niging Kotex aan het Paelwerck in De Mars. Het gebouw wordt mo menteel grondig opgeknapt en zal aan nog meer dierenhouders- verenigingen plaats kunnen bie den. Op Eigen Wieken zal haar jaarlijkse tentoonstelling, die altijd in d'Ouwe Ulo werd gehouden, voortaan in de zelfde ruimte onderbrengen als waar Kotex de fokresultaten aan het pu bliek laat zien. In het verleden maakte Op Eigen Wieken zich los van Kotex, maar keert nu terug op het oude nest, ook al behoudt de club dan wel de eigen zelfstandigheid. De verenigin gen zullen om de beurt met een tus senliggende periode van enkele we ken van de grote hal gebruikmaken. Verder zal de vogelvereniging in de aangrenzende kantine net als Kotex vergadenngen en andere bijeenkom sten houden. De aquariumvereniging, die ook in d'Ouwe Ulo haar thuisbasis had, krijgt een permanente ruimte waar de waterbakken kunnen staan en de vrijdagse visbeurs wordt ge houden. 'We zijn nog op zoek naar andere verenigingen die bij ons in willen trekken. Het moet wel gaan om dierenverenigingen. Geitenfokkers bijvoorbeeld', zegt Kotex-secretaris mevrouw J. Beekhuis-Spigt. Het complex, dat deels van de vere niging en deels van de gemeente is, kan de extra clubactiviteiten met ge mak aan. Kotex heeft ruim vijftig le den, maar slechts een klein deel is werkelijk actief. Het gaat om een harde kern van circa vijftien leden die zich bezighouden met het fokken van kippen, eenden, duiven, konijnen en cavia's. 'De jeugd laat het afweten. We hebben vooral oudere leden. Die moeten door lichamelijke gebreken op een gegeven moment stoppen. Er gaan wel mensen weg, maar er ko men geen nieuwe leden bij.' Beekhuis denkt dat het te maken heeft met de gewijzigde belangstelling van de jeugd en de vele andere vormen van vrijetijdsbesteding die er in de loop der tijd zijn bijgekomen. 'Ze zitten lie ver achter de computer dan dat ze een konijnenhok schoonmaken. We krijgen wel kinderen die bij ons een cavia of een konijn kopen, maar vaak brengen ze die na een tijdje weer te rug, soms al na een paar dagen. Omdat het niet mag van hun ouders of omdat het houden van dieren te veel verplichtingen met zich mee brengt. Daarom zeggen we nu tegen de kinderen dat ze het eerst aan hun moeder moeten vragen en wijzen we mensen erop dat het houden van die ren weliswaar met veel tijd hoeft te kosten, maar je wel degelijk bindt. Je kunt geen dag overslaan.' Om de belangstelling bij de jeugd aan te wakkeren zal tijdens de jaarlijkse ten toonstelling dit weekend een 'knuffel- bak' voor de jeugd worden neerge zet, met kuikentjes, jonge konijntjes en cavia's die opgepakt en geaaid kunnen worden. Ook zal Kotex zich meer toeleggen op 'modernere' die ren als ratjes en hamsters. Opknapbeurt Kotex en - voorlopig nog mondjes maat - leden van In Aqua Vita en Op Eigen Wieken zijn op vrijwillige basis begonnen met een grondige opknap beurt van het complex. De buitenmu ren van het hoofdgebouw worden met hout betimmerd en geïsoleerd, en het looppad opnieuw betegeld. Later komt het dak aan de beurt. Dat wordt vernieuwd en geïsoleerd. Beekhuis: 'De verbouwing gaat in fasen. Als we weer geld en materiaal hebben gaan we door met het vol gende stuk.' Veel bouwmateriaal en leidingwerk wordt gesponsord door shows blijft onveranderd groot, n als de kwaliteit van de inzendings Dinsdag zijn de dieren door strenge overkantse keurmeester b oordeeld en dit weekend is het klei vee te bezichtigen. De tijdens sta in de agenda op de Uit Actiefpag' van deze krant. Winnaars eenden: Sander de Ridder (mart rijn-eenden), kippen Stendert Tjepke (australohorn); duiven; Toon Haastrecht (pod langsnuittuimelaar); kleine konijnen, tevens geheel winnaar bij de konijnen: Wil Ri|k (neck landse hangoordwerg); grote konijfl Stendert Tiepkema (Vlaamse reus); eir) kampioen Simon Witte (barnevelder kip) Informatie en aanmelding voor sponsors! aspirant-leden: tel 31 52 11 en 31 21 35 Winnaar Toon Haastrecht toont zijn prljsduif, een poolse langsnuittuimelaar. Ifoto bedrijven. Die leveren de spullen voor niets of tegen een bodemprijs. Het meeste werk wordt door de leden verricht, maar specialistisch-techni- sche arbeid wordt gedaan door sponsors. 'We zijn nog op zoek naar bedrijven die ons willen steunen. In geld of in natura. Verder komen er acties zoals een rommelmarkt en natuurlijk gaat de tombola dit week end weer draaien.' Show Het ledenaantal mag dan slinken - de afnemende hoeveelheid inzendingen voor de jaarlijkse keuring van de fok resultaten spreekt boekdelen - de publieke belangstelling voor de

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2