Prijzige klaverjasdrive Gouden Kalveren voor „Lek" Agenda li' LR Excursies 10 2 c?Êé&m\ Du" Doopdienst baptisten Hans Dulfer in concert Puzzelrit MAB Volleybal KART1NG TEXEL goe en teso Hoogwater te Oudeschild 1 z 1000 m2 Echte vrienden .TEXELSE Dinsdag 5 december Donderdag 7 december COURANT" FHmnieuws Vrijdag 1 december Zaterdag 2 december Zondag 3 december Maandag 4 december Dinsdag 5 december Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 Hét adres voor uw feest(je) of bruiloft Ook Oud-Hollandse spelletjes Landal ^an Keijser Kampeercentrum Wat ik zeggen wou... Wat ik zeggen wou. Spanning stijgt Horecavakbeurs Vierde en laatste deel 'Kustboog' Wijzigingen Tips TexelToerist Voor al uw drukwerk onmnu I Peniskoker-pen Voor Texelaar en toerist ETEN? VRIJDAG 1 DECEMBER 2000 Om 14 00 uur gaat een excursie van Staatsbosbeheer door de Slufter van start. Opgave en inlichting bij EcoMare, tel 317741 Om 10.00 uur gaat een excursie over de Schorren van start. Opgave en inlichting bij EcoMare, tel. 317741. Om 14.00 uur gaat een excursie van Staatsbosbeheer door de Geul van start. Opgave en inlichting bij EcoMare, tel. 317741. De baptistengemeente Texel beleeft zondag een bijzondere dienst, waarin vier personen zich laten dopen op grond van hun getuigenis in Jezus Christus De dopelingen, drie vrouwen en een man, dragen witte kleren en worden na hun per soonlijke getuigenis door onderdompeling gedoopt. Begeleid door instrumenten is er veel samen zang uit de bundel Opwekking. Dominee G.J. Sipkema spreekt van uit de bijbel over het thema 'Hij moet wassen, ik moet minder wor den'. De dienst begint om 10.00 uur en wordt gehouden in het gebouw Eben Haezer aan de Julianastraat in Den Burg. Belangstellenden zijn welkom. 'Het biljart kreunt onder de prijzen.' Simon Dros, organisator van de 45ste open drive van de 47 jaar oude klaverjasdub De Doormars, praat met trots over alle artikelen die de ondernemers uit Oudeschild beschikbaar hebben gesteld voor de grote verloting Want het moge dui delijk zijn dat het kaarten de aanlei ding vormt voor het jaarlijkse feest je, maar dat het er vooral om gaat zo veel mogelijk geld in te zamelen voor het goede doel. Dat zijn dit jaar de bejaarden van het eigen dorp, die met de kerstdagen worden verblijd met een pakket vol goede gaven. De prijzen die zijn te verdienen lopen uiteen van dekbed den met bijbehorende kussens tot elektrische waterkokers en van allerhande Texelse kruidenbitters tot koek van het eigen eiland. 'Uniek' worden de enorme visscho tels genoemd, beschikbaar gesteld door de vissende gebroeders De Vries, van wie Doede een verwoed klaverjasser is 'We krijgen niet alles cadeau, maar gemiddeld brengt de verloting toch wel zo'n negenhon derd gulden netto in het laadje. In de notulen vond ik terug dat dat de eerste keer ƒ49,68 was.' De klaverjasdrive wordt vrijdag gehouden in dorpshuis 't Skiltje en In de serie Filmganger, voor de liefhebbers van de 'betere film', draait dinsdag en woensdag 'Lek', een Nederlandse politiethriller, die met maar liefst vier Gouden Kalveren de grote winnaar was van het Nederlands Filmfestival van dit jaar. De film werd geëerd met prijzen voor de beste film (Rolf Koot), beste regie (Jean van de Velde), beste scenario (Jean van de Velde en Simon de Waal) en beste acteur (Victor Löw). Daarnaast werd Willeke van Ammelro'oy uitgeroepen tot beste actrice. Lek wordt door de critici een 'vol wassen' politiethriller genoemd. Het verhaal draait om Eddy, die bij de politie werkt en de opdracht van zijn bazen krijgt om zijn jeugdvriend Jack te benaderen, om via hem de topcri mineel Haverman te kunnen oppakken. Jack toont zich bereid informant te worden, op voorwaarde dat hij zijn hasjtrans porten mag blijven uitvoeren. De samenwerking loopt niet al te gladjes, want de informatie die Jack aan Eddy doorspeelt, blijkt telkens uit te lékken en iedere keer wanneer de politie in actie komt, blijft resultaat uit. De grote vraag is dan ook: waar zit het lek? In de geprolongeerde thriller 'What Lies Beneath' van Robert Zemeckis (voor bioscoopbezoekers van 16 jaar en ouder), speelt Harrison Ford een arts die zijn mooie vrouw (Michelle Pfeifer) heeft bedrogen. Zij was hiervan echter met op de hoogte en het leven en huwelijk lijken perfect. Zo perfect, dat als de echtgenote vertelt mysterieu ze stemmen te horen en de gedaante van een jonge vrouw in huis waar te nemen, hij dit afdoet als waanbeelden. Ze komt echter steeds dichter bij de waarheid... De lachfilm 'Road Trip' van Todd Phillips - die ook nog een weekje te zien is in Cinema Texel - gaat ervan uit dat pas van bedrog sprake is als je met de één een toegewijde relatie hebt, terwijl je met een ander naar bed gaat. Maar het is geen bedrog als je leeft in verschillende postcodege- bieden en te ver heen bent om je het te herinneren. Of als je vreemd gaat met twee verschillende personen, want dat heft elkaar op. Maar het is zeker bedrog als je er een video-opna me van maakt die iemand anders aan je vriendin geeft. Dit laatste overkomt Josh, die alle zeilen moet bijzetten om zijn relatie te redden. Met Brecklin Meyer en Amy Smart. Eveneens geprolongeerd zijn de Disney-kerstfilm 'Dinosaur' (over vlammende meteoren die het leven van de dinosauriërs bedrei gen) en 'Pokémon 2000', het ver volg op 'Pokémon The Movie', een spannend avontuur met pro fetische gebeurtenissen die het universum uit balans brengen en begint om 20 00 uur. Er is plaats voor maximaal veertig koppels. Wie verzekerd wil zijn van een plaatsje, moet er dus vroeg bij zijn. Deelname kost ƒ7,50 per koppel. Voor dat bedrag krijgen de deelne mers tevens een kopje koffie met koek en een versnapering Question Plaza begint het nieuwe jaar met een optreden van Hans Dulfer en zijn band. Het belooft een spektakel te worden, want hoewel de misschien wel bekendste tenorsaxofonist van Nederland alweer zestig jaar oud is, valt bij hem nog geen spoortje behoud- of gemakzucht te bespeuren Hij volgt de nieuwste trends nauwlettend en past die aan zijn eigen muzikale ideeën aan. Daarbij blijft hij altijd dicht bij zijn 'roots' en de straat Dulfer was één van de eersten die Surinaamse muzikanten ruim baan gaven. Hij deed dat in zijn band 'Perikels' Nu is hij één van de hipste jazzdancemuzikanten van het land. Zijn grofkorrelige tenorgeluid blijkt wonderwel te passen tussen house- en technobeats en samples uit het klassieke jazzrepertoire. En mocht Candy in het land zijn, dan hoeft niemand raar op te kijken wanneer ze plotseling naast vader Hans op het podium van Question Plaza ver schijnt. De voorverkoop van het concert - dat op 20 januari plaatsvindt en waarbij Dulfer twee keer vijfenveer tig minuten zal spelen - is inmiddels van start gegaan. Kaarten kunnen voor ƒ15,- worden afgehaald bij de Lindeboom. Op de dag van het optreden kost een kaartje aan de zaal ƒ17,50. Tussen 14 30 en 16.00 uur zijn in De Buureton kaarten te koop voor de kerstmiddag van de ANBO, die op 16 december wordt gehouden. De kaar ten kosten ƒ7,50. In dorpshuis 't Skiltje houdt klaverjas dub De Doormars vanaf 20.00 uur een open drive. Deelname kost ƒ7,50 per koppel, de opbrengst komt geheel ten goede aan een goed doel. In Cinema Texel draaien Dinosaur (aanvang 19 00 uur), What lies bene ath (19.00 en 21.45 uur) en Road Trip (21.30 uur). In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 19.30 uur een bingoavond. In Cinema Texel draaien Dinosaur (aanvang 14 00, 16.00 en 19.00 uur), Pokémon 2000 (14.15 en 16.15 uur), What lies beneath (19.00 en 21 45 uur) en Road Trip (21.30 uur). In manege Akenburg begint om 9 30 uur de tweede (men)wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal. Het spectaculaire vaardigheidsonderdeel wordt tussen 11.30 en 13.30 uur uit gevoerd. Op golfbaan De Texelse wordt vandaag van 12.00 tot 13.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur een introductieles gegeven. Deze kost ƒ25,-, inclusief gebruik van materiaal. Opgave via tel. 316539. Leden van de MAB en andere liefhebbers rijden zondag de jaarlijkse Sinterklaas(puzzel)rit. De Goedheiligman geeft acte de presence en zal na afloop zelf de prijzen uitreiken. Alle kinderen die meerijden, krijgen van hem een cadeautje. De start is om 14.00 uur bij het bedrijf van Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg. Inschrijven kan vanaf 13 30 uur. Vijf teams van volleybalvereniging Tevoko spelen zaterdag een thuiswedstrijd in sporthal Ons Genoegen. Het tweede herenteam, het derde damesteam en de jeugd beginnen om 13.30 uur tegen respectievelijk VC Niedorp 3, Polissport 3 en WSOV 7. Om 15.00 uur treedt het eerste herenteam in het strijdperk tegen Ardea en het tweede damesteam tegen WSOV 2 Het tweede herenteam heeft zaaldienst. Om 14 00 uur gaat bij Schoenmaker op het Wezenland de Sinterklaasrit van de MAB van start. Inschrijven vanaf 13.30 uur. In Cinema Texel draaien Dinosaur (aanvang 14.00, 16 00 en 19.00 uur), Pokémon 2000 (14.15 en 16.15 uur), What lies beneath (19 00 en 21.45 uur) en Road Trip (21 30 uur). De vereniging voor bedrijfsvoorlich ting houdt een bijeenkomst in hotel De Pelikaan aan de Pelikaanweg. J Alblas spreekt over de 'landbouwkundige gevolgen van peilverhoging'. Aanvang 20 00 uur In Cinema Texel draaien What lies beneath (aanvang 20.30 uur) en Road Trip (21 00 uur). In het zaaltje bij de doopsgezinde kerk in de Kogerstraat komt om 14.30 uur de doopsgezinde middag- zusterkring bijeen voor de Sinterklaasviering. Voorgelezen wordt 'Het tapijt van Kozlok', een Russische Sint Nicolaaslegende. In Cinema Texel draaien What lies beneath (aanvang 20.30 uur) en Lek (21.00 uur). Vr. 01 10.30 en Za. 02 10.40 en Zo 03 0.00 en Ma 04 0.25 en Di. 05 1.20 en Wo. 06 2.30 v en Do. 07 4.16 en Vr. 08 5.15 en MET DE ZEESTER-TX35 VANUI DE HAVEN VAN OUDESCHILD Winterprogramma: Woensdag, zaterdag en zondag 14.00 uur Sleepnetvissen, garnalen proeven en naar de Robben Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 7<| DEN BURG AKENBUURT 14 TEL. 31392' 2 circuits Elektrokartbaan (3 c/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang. 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf I speeltuin Appartementenhotel - Restaurant - Brasser Bakkenweg 16 - Den Hoorn tel. 315541 (bij de Fonteinsnol) Ms. Molengat ligt tot half december voor onderhoud in het dok. In verband daarmee zijn er geen extra afvaarten. TESO verwacht geen wachttijden. 23.30 u. - u. 11.00 u. 12.20 u. 13.10 u. 14.05 u. 16.40 u. 17.45 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 7 december op om 8.33 uur en gaat onder om 16.27 uur. 4 december eer ste kwartier, 5 december doodtij. GrccnPï Parks Sluftervallei Knmweg 104, De Cocksdorp, tel 31681 KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - snoeken 12.00- 18 00 uur 12,50 p/p Ook hé! adres voor feeslen partijen recephes elc LAJ Alle dagen geopend van 10 22 uur (reserveren gewenslj tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, 1 gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc. Spmbaan 14 - DEN BURG - TEL 0222 - 3131f Boeven vin lejerv Onder de kop 'De Nederlanders zijn weer te hulp geschoten', verscheen onderstaand artikel onlangs in het Roemeense dagblad R„sunetul. Ook dit jaar zijn Nederlandse vrien den van de inwoners van de dorpen Morut, Bungard, Vermer, Chrirales, Matei en Lechinta in de weer geweest met allerlei hulpacties. Het echtpaar Marianne en Melle Smith heeft via de familie van dr. Suciu uit Lechinta vele families uit de bovengenoemde dor pen bereikt en enorm gesteund. De hulpactie vond plaats op Texel en Schiermonnikoog. In het dorp Morut wonen zo'n 100 families, waarvan het grootste deel in de landbouw werk zaam is. Ze hebben allemaal een ei gen stukje land gekregen na de revo lutie van 1989. Dit moest volgens de nieuwe wetgeving. Deze mensen hebben vele landbouwattributen ge kregen van de Nederlandse helpers. De school van Vermes heeft nieuwe stoelen en tafels gekregen, wat heel goed van pas kwam. Maar dat was nog niet alles! De kleuters, zo'n 20 kinderen, hebben bergen met speel goed gekregen. Ze wisten zich er haast geen raad mee Natuurlijk wa ren ze dolblij en konden hun ogen met geloven. De directeur van de school, meester M. Sasarman, wil ook op deze manier zijn dank betuigen aan de mensen die deze ongelofelijke actie op poten hebben gezet en uitgevoerd. Het heeft een enorme invloed op de dor pelingen gehad. In het dorp Chirales heeft het echtpaar Smith persoonlijk aan maar liefst 188 families pakket ten met eten en kleren uitgedeeld. Om alles goed te laten verlopen wa ren deze pakketten in Nederland klaargemaakt en gelabeld per gezin. Het plaatselijk bestuur van de Ortho doxe parochie onder leiding van I. Muresan heeft ook zijn deel geleverd aan de goede afloop van deze actie. Het is de tweede keer dat Nederlan ders. voornamelijk van Texel en Schiermonnikoog, aan ons hebben gedacht en ons te hulp zijn gescho ten in deze moeilijke tijden. Voor hun enorm nobele daad willen wij de helpers uit het diepst van onze harten bedanken. Als ze ons beter willen leren kennen, ook onze tradi ties, etc. zijn ze altijd welkom. Met vriendelijke groeten, Traian Sasarman, Vermer, Roemenie. Laat ik als vader van BUS-passagier Hans een dringende oproep doen aan alle Texelaars. Reden is dat nu de meest spannende periode is aange broken in zijn busverblijf Volgende week kan Hans zeker zijn van zijn pre mie van ƒ50.000,- waarvan hij ƒ6.000,- zal schenken voor de Pa poea's van Harry. Maar dan moet hij wel opnieuw tot populairste passa gier worden gekozen Dus mensen, stem op Hans! Dat kan op twee ma nleren: via de website van de BUS op Internet (www.sbsnet.nl) of per tele foon: 09098866. ledereen mag tot maandagavond 19.00 uur zo vaak stemmen als hij wil, elke dag weer. Doe het nu en doe het zo vaak mo gelijk, want er hangt veel vanaf. Al vast bedankt. Jaap Kreeft Oudeschild De Texelse horeca krijgt dinsdag 20 maart 2001 voor de achtste keer de kans zich te presenteren op de Horeca(vak)beurs Texel, die - in sa menwerking met de gemeente Texel - in sporthal Ons Genoegen in Den Burg wordt gehouden. De organisa tie meldt nieuwe items te hebben bedacht om het evenement (nog) aantrekkelijker te maken. Zo is er een eigen website (www.horecabeurs- texel.nl) in de maak om de laatste vernieuwingen op horecagebied te kunnen laten zien en de deelnemers in staat te stellen zich te profileren. Bedrijven die zich willen presenteren op deze beurs kunnen zich opgeven bij 't Stappeland BV, Stappeland 2a, 1796 BS De Koog, tel. 317 970 of fax 327 143. Gezien de te verwachten belangstelling wordt gegadigden ge adviseerd niet te lang te wachten. In de boekhandel ligt sinds deze week het vierde en laatste deel van De Convexe Kustboog, het 'magnum opus' van de in 1997 overleden dr. Henk Schoorl, gecompleteerd en uit gegeven door J.T Bremeren H.Th.M. Lambooij. Het heeft de geschiedenis van Terschelling als onderwerp. In de eerdere delen stonden Texel, Vlieland en de westelijke Waddenzee cen traal. De opzet komt overeen: Schoorl ging uit van de geologie, maar ondersteunde zijn betoog met gegevens uit andere wetenschap pen. Ook heeft hij plaats Ingeruimd voor de belevenissen van de eiland bewoners in een ver en nabij verle den. De waterstaatkundige ontwikke lingen worden geïllustreerd door vele kaartjes en tekeningen. Het boek kost evenals zijn voorgangers 39,50. Het nieuwe seizoen is weliswaar nog ver weg. achter de schermen zijn de voorbereidingen alweer in volle gang. Zoals voor de nieuwe TexelToerist. Ook het komende seizoen zal het magazine bol staan van de informatie over het eiland. Verhalen, reportages en natuurlijk de Tips, met daarin al lerlei wetenswaardigheden. Tips over algemene informatie, het strand, uitgaan, sport, excursies, musea, kerken, ateliers, markten, boerderijen, etc. Om onze gasten correct en zo compleet mogelijk over het aanbod, entreeprijzen, openingstijden, afvaarten en an dere zaken te informeren is het belangrijk dat nieuwe activiteiten of eventuele aanpassingen in de nieuwe editie van de TT worden opgenomen. Wijzigingen kunnen worden doorgegeven aan Marion Duinker uit Oudeschild, tel. 321 721of fax 320 758. Spinbaan 6 Beeldhouwer-schrijver Jan Wol kers ontving ter gelegenheid van zijn 75" verjaardag een bijzonder cadeau. Het is een penhouder die is gemaakt van een peniskoker. De uit het binnenland van Nieuw- Guinea afkomstige koker werd op een onlangs in Question Plaza gehouden benefietavond voor f250,- eigendom van Ruud Kalusche uit Den Burg. Deze ver kocht hem op zijn beurt door aan René Geurtsen, de nieuwe be heerder van Ga/ene 't Posthuys in De Koog, waarbij opnieuw f250,- voor het goede doel op tafel kwam. Geurtsen maakte er een penhouder van en schonk deze aan de jarige Jan Wolkers 'Op deze manier wilde ik mi/n respect betuigen voor deze schrijver, met een subtiele verwijzing naar het erotische karakter van veel van zijn boekenaldus Geurtsen. (Fotc Harry do GraoO RESTAURANT Stappeland 6, 1 796 BS De Tel. 0222-327222. fax 32 Www.hotelgrccnside.com

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 10