TEXELAARTJE 3 Sport 0 ■TEXELSE COURANT' De Koog verliest van koploper Maas en Winters winnen negende klaverjasronde Gemiddeld houdt u 20% over van uw kerstdiner. Kiest u voor de biobak of voor een Birmees vluchtelingenkind? Giro 999 J3edrijvig/ie7f/ I Reikicentrum voor therapie en cursus Ouwe Sunderklaas Pl A pamilieberichten rJexelaartjes GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS VOOR INFORMATIE: 0222 - 362600 DINSDAG 5 DECEMBER 2000 De Koog heeft zondag op eigen veld met 1-3 verloren van koploper ASV'55. Een terechte nederlaag, want de ploeg uit Venhuizen domi neerde gedurende grote delen van de wedstrijd. Aangezien de bevrij dende derde treffer lang uitbleef, mochten de gastheren toch nog lang hopen op een gelijkspel. Trainer Cor Schattevoet kon tegen de koploper niet over zijn Volledige se lectie beschikken. Maurice en Vin cent Kaspers, Eddy Witte, Hasan Candan, Danny Borgo, Gerrit Jan Booy en Bas van Elk waren afwezig. Wél kon hij een beroep doen op Ramon Post en Björn de Breij en de eigenlijk al gestopte routiniers Cees en Wally van Beek. Op een goed bespeelbaar veld zette ASV direct de toon. De Koog werd verrast door fel en fris aanvallend voetbal, dat al in de vijfde minuut een treffer als resultaat had. Schutter was de jonge spits, die op het middenveld werd aangespeeld en zich met een slimme schijnbeweging van Cees van Beek ontdeed. Op weg naar het suc ces kwam hij alleen Eric Fransen nog tegen, die hi| met een schitterende beweging kansloos liet, waarna hij alleen op keeper Schouwstra kon afgaan en de bal via de paal in het doel schoot. Het vroege doelpunt bleek een ake lige voorbode. In het eerste kwartier van de wedstri|d kwam De Koog er nauwelijks aan te pas en de verdedi ging werd menigmaal helemaal zoek gespeeld. Het was vooral aan de sterk keepende Schouwstra te dan ken dat de schade beperkt bleef tot 0-1. Naarmate deze moeili|ke fase ver streek kwam De Koog iets beter in het spel en nam de druk geleidelijk af. Gevaar kon de ploeg echter nauwe- lijks stichten en de opluchting was dan ook groot toen Ingmar Moerbeek na een half uur van grote afstand uit haalde en de keeper verrassend ver schalkte: 1-1. Wil Maas en Dini Winters deden uitstekende zaken door de ne gende ronde van Klaverjasclub Den Burg op hun naam te schrij ven. Door dit resultaat stijgt het duo naar de vierde plaats in het algemeen klassement. Arend Dijker en Piet Moree leiden zowel in het algemeen klassement als in de tweede periode. Maas en Winters spelen dit jaar voor het eerst samen. Het duo heeft niet veel tijd nodig gehad om op elkaar ngespeeld te raken. Zij zijn vanaf het "gjJbegin van het seizoen al in de top vijf ie vinden. De negende ronde wonnen tij met een score van 7763 punten, de ap twee na de hoogste score van het seizoen. remmy Schuring en Frans Bos be gonnen sterk dit seizoen, maar kwa men daarna in een kleine dip. Deze '3 tijn zij kennelijk weer te boven, want te kwamen tot een prima score van 1359 punten, goed voor een tweede j slaats in de ronde en een stijging van ,e Ie zeventiende naar de elfde plaats n het klassement. Arend Dijker en 'iet Moree deden voor zowel het dassement als de periodestand I GIRO wvAv.viuchtelmg org EQI De informele opening werd vrijdag goed bezocht. In het midden neemt Marjolein Woerlee bloemen m ontvangst. (Foto Bon Bosch) Coster, behandelt haar klanten op af spraak. Reiki komt uit Japan en is erop gericht energieblokkades op te heffen door middel van handopleg ging. 'Het is een aanvullende genees wijze, die niet in de plaats komt van maar naast een reguliere behandeling met medicijnen of fysiotherapie kan worden toegepast. Het brengt ons natuurlijk genezend vermogen weer op gang', zegt Woerlee. 'Verder be vordert reiki onder meer het zelfver trouwen, de spirituele groei, ontspan ning en evenwicht.' Woerlee is de eerste met een aparte praktijk, maar wil de andere Texelse reiki-therapeu- ten zoals Ria Trap en Christine Groen het gras niet voor de voeten weg maaien. 'We staan voor dezelfde zaak. Ik zie ze niet als concurrenten en wil liever met ze samenwerken.' De praktijkruimte is multifunctioneel De behandeltafels zijn simpel aan de kant te schuiven zodat er cursussen, workshops en lezingen kunnen wor den gegeven. Iedere eerste dinsdag van de maand is er van 19.30 tot 22.00 uur een open-avond voor cur sisten die hun eerste opleiding heb ben afgerond Vanwege Sinterklaas is de eerste aanstaande donderdag. Iedere tweede woensdag van de maand kunnen belangstellenden vanaf 19.30 uur met reiki kennisma ken en een behandeling ondergaan. Eens per week is er vanaf 10.00 uur een koffie-ochtend, te beginnen op 13 december. Voor meer informatie: Reikicentrum Texel, Molenstraat 99, tel. 31 29 65/31 04 68. Vrijdag is het Reikicentrum Texel 'art Marjolein Woerlee-van tsperen aan de Molenstraat geo- oend. De ruime praktijk met «achtkamertje bevindt zich op de begane grond van de nieuwbouw- «oning van de familie Woerlee, die ichter de WV in Den Burg-West is lerrezen. Het 'maatschappelijk' bestemde gebied is hiermee wat Ie Molenstraat betreft zo goed als lolgebouwd. Het reikicentrum «ordt omgeven door de praktijken 'an dokters Dros, Eissen en loekstra, fysiotherapeute Marja 'an der Star en podologe Ingrid foorn-Robertz. Ie bouw van de woning met praktijk- bimte heeft de nodige voeten in de arde gehad. De gemeenteraad ging 'et voetstoots akkoord met de uit- l'lte van eén van de laatste bouwkavels ter plaatse. Woerlee 'eeft het maatschappelijk belang van biki op Texel moeten aantonen en de Jadsleden hebben zich in de alter natieve therapie verdiept alvorens zij 'et groene licht gaven. Buurvrouw b'arja van der Star heeft daarop het fcsluit tevergeefs aangevochten, "oerlee, die is opgeleid door Greetje Ook in het vervolg van de eerste helft kreeg De Koog slechts enkele kleine scoringskansen, terwijl ASV hierin grossierde. De ploeg profiteerde nog eenmaal, zij het dat ze nu een beetje hulp kreeg van keeper Schouwstra. Een hard afstandsschot werd door hem met goed beoordeeld, de bal stuitte weer het veld in, waarna de alerte spits er als de kippen bij was om in te tikken: 1-2. Bijna werd het uit een kopbal zelfs nog 1 -3, maar de bal belandde op de lat. In de rust probeerde coach Schatte voet de zaak met een donderspeech weer op de rails te krijgen. Met suc ces, want in de tweede helft had De Koog de zaak beter onder controle en in de beginfase waren er enkele leuke kansen om op gelijke hoogte te ko men. Eerst was het Maurice de Groot die net naast schoot en kort daarna mocht Ingmar Moerbeek een vrije trap nemen, waarbij de bal eveneens rakelings naast ging. Bij ASV ontstond duidelijk angst voor de gelijkmaker. Het frisse aanvallende spel van de eerste helft verdween geheel. Dit kwam het kijkspel met ten goede, omdat er weinig spektakel was voor de doelen. Een kwartier voor tijd leek de wedstrijd toch al te worden beslist, toen de rechterspits van ASV alleen op de keeper af kon gaan Maar opnieuw toonde Schouwstra zijn kwaliteiten. In de slotfase voerde De Koog de druk geleidelijk op en ontstonden gevaar lijke situaties voor het doel van ASV. Het ontbrak echter aan een goede afwerking. Enkele minuten voor tijd kreeg De Koog de genadeklap, toen de razendsnelle rechtsbuiten van ASV opnieuw zijn hielen liet zien en keeper Schouwstra met een diago naal schot kansloos liet: 1 -3. Volgende week woensdag gaat Texel massaal de straat op voor de viering van Ouwe Sunderklaas. Om de tijden van de vieringen in de verschillende dorpen in de krant van vrijdag te kun nen aankondigen, vraagt de redac ties de feestcommissies hun pro gramma's liefst morgen bij de redactie (Warmoesstraat 45, tel 362 620, fax. 323 000) in te leveren. goede zaken door de derde plaats van de avond op te eisen. Zij behaal den 7348 punten. Bas Tromp en Frans Stark behaalden met 7053 punten de vierde plaats. Zij stijgen van de achttiende naar de veertiende plaats in het algemeen klassement. Marja en Martien Bakelaar werden vijfde met een score van 6790 punten. In de rangschikking nemen zij de negende plaats in. Het gemiddelde van de avond was met 6282 punten aan de hoge kant. Er werden 51 marsen gespeeld. Chris Schraag en Willem Koomen zagen deze week een einde komen aan een unieke reeks. Op maar liefst zesendertig achtereenvolgende competitieavonden (waaronder het hele vorige siezoen) scoorden ze meer dan 6000 punten. Voor zover kan worden nagegaan is geen enkel koppel er ooit in geslaagd om zolang boven deze grens te blijven. Het zal waarschijnlijk nog jaren duren voor dat deze prestatie zal worden verbe terd. Het algemeen klassement is door de laatste resultaten aardig door elkaar geschud. Dijker en Moree leiden, maar de voorsprong op Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp (tweede), Fenny en Rob Caspers (derde) en Wil Maas en Dini Winters (vierde) is erg klem. Het verschil tussen nummers één en vier bedraagt slechts 517 pun ten. Eenmaal als de stonde slaat, dat dit lichaam sterven gaat, als mijn ziel uit d'aardsche woon opklimt tot des Rechters troon, Rots der eeuwen, in uw schoot berg mijn ziele voor den dood Dankbaar voor een lang, fijn leven is na een moei lijke laatste periode van ons heengegaan onze innig geliefde moeder, grootmoederen overgroot moeder Engeltje van Hoorn-Koopman weduwe van Adri van Hoorn 4- Texel, t Texel, 29 juni 1918 1 december 2000 Louis en An René en Johanna Koen, Wout Sjoerd Tiny en Kees Erwm Richard en Petra Meine, Cornee Joop en Ineke Arie en Wil Christian en Carla Esther en Bob Manon, Lisa Tirza Er is gelegenheid tot condoleren op woensdag 6 december van 19.00 - 20.00 uur in het uitvaart centrum in Den Burg. De rouwdienst zal worden gehouden op donder dag 7 december om 12.30 uur in de Hervormde kerk in Den Burg, waarna de crematie zal plaats vinden om 15.15 uur in het crematorium te Schagen. Correspondentie-adres: Wiisterstraat 3, 1791 XR Den Burg. Op 1 december hebben wij afscheid moeten nemen van mijn zuster en onze schoonzuster Engeltje van Hoorn-Koopman Klaas Lap Annie Lap-Koopman Job van Hoorn Nies van Hoorn-Westdorp Texel, december 2000 Buurvrouw E. van Hoorn-Koopman Een buurvrouw om van te houden, is van ons heengegaan. De deur die altijd open stond en waar dikwijls de woorden klonken: „Ga zitten" zullen met meer klinken Wij wensen de kinderen en familie veel sterkte toe bij dit gemis. De buren, Fonds, Kooger, Dogger, Bruijn, Kramer, Van Noort, De Boer, Dros, Stam, Van Elk, Van Lubek, buuf Keyser, Boonstra en Vlaming van de Wilsterstraat. SOS-Kinderdorpen ...want ieder kind verdient een Üiuls... SOS-Kinderdorpen geeft wees kinderen en verlaten kinderen een nieuwe moeder, een huis, broertjes en zusjes en een opleiding. Overal ter wereld Steunt u ons werk als Huisvriend voor 10,- per maand? Bel (020) 408 01 90 voor meer informatie! S0S-Ki Kinderdorpen www.soikinderdorpen nl GIRO 2280 Heden is van ons heengegaan Theodorus Boon Theo 24-09-1953 Ruigenburg 63 1804 VM Gouda 30-11-2000 Lies Boon-den Braven en kinderen Zoveel lieve mensen zoveel lieve woorden heel veel schouders om op uit te huilen en die ons helpen om het verlies van te dragen Oudeschild, december 2000 REG Ria Agnes en Ronald Beau Cv Wij willen eenieder bedanken voor de belangstelling na het overlijden van onze moeder, oma en overgrootmoe der ALBERDINA VAN SWEEDEN-SAUERBORN Een bijzonder woord van dank gaat uit naar pastor Moltzer, dr. Piasmans en het personeel van het ver pleeghuis Texel. Fam. Witjes Fam Van Sweeden Texel, december 2000 Wij willen iedereen hartelijk bedanken voor de vele cadeaus, bloemen en kaarten die wij mochten ont vangen Ook uw aanwezigheid op onze receptie maakte ons 50-jarig huwelijksfeest tot een onverge telijke dag Annie en Ferry Zwanenburg kinderen en kleinkinderen Lieve mensen, Wij waren zeer verrast door de vele reacties die we hebben ontvangen op onze 55-jarige trouwdag Daarvoor heel veel dank, Het was geweldig! Pien Freek Veldwisch Dolblij zijn wij met de geboorte van onze zoon Guido Hendrik op 1 december 2000. Guido weegt 3650 gram en is 52 cm lang. René en Lyda Witte-Dijt Waalderstraaf 74 1791 EC Den Burg Voor bezoek graag even bellen, 0222-315628. In deze moeilijke tijd, wil len wij iedereen bedanken voor de kaarten, brieven en andere attenties. Dit steunt ons enorm. Henk, Teuny en kinderen Barendregt INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,70 tot en met 3 regels. Per regel meer: 2,90 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto 25,- excl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: IM-TEXELAARTJE op aanvraag. Supervlaai Texel. Appel- kruimel ƒ11,95. Binnen- burg 10, tel. 313479. Ouwe Sunderklaasspul- len "De Twee Paardjes". Grote uitverkoop fabrieks- restanten. Wollen, synthe tische en donzen dekbed den. Extreem lage prijzen, op op! Texelse Wol Onderneming, Oudeschild. U kunt bij ons terecht voor al uw reparaties aan audio, video en stereo apparatuur Voordeelland Oudeschild, tel. 322398. Victoria Schoonmaak Bedrijfsdiensten is met spoed op zoek naar schoonmaakmede- werkers voor twee kantoorobjecten in Den Burg. Werktijden, vanaf 17.00 uur. Geïnteresseerd? Neem direct contact op! Tel. 072-5612442. Oliebollen van de markt! Bestel nu!! De bestel formulieren bij De Karse- boom, Groeneplaats of op de markt. Kerstpakketten? Hele mooie, leuke. Vulling in overleg en voor elk bud get. Inde Soete Suyckerbol, Herenstraat Den Hoorn. Tel. 319767 of 06 53895022. Afrikaans trommelen. Nieuwe cursussen starten binnenkort, kennismakings lessen: 6, 13 en 19 dec. Info.: tel. 319678. Woensdagavond: 501- darttoernooi in de J 'elleboog vanaf 21.00 uur. 2/2 Start erkende oplei ding medische vakken naar HBO-niveau voor Alt. therapeuten. Info.: M. Bergsma. tel. 319708 Kerstbomen, div. soorten en maten, en wie het eerst komt heeft de grootste keus Tuincentrum v.d. Werve, Bernhardlaan. Winterjassen nu tot 40% korting bij Treffers. Reserveren voor het kerstdiner in Restaurant het Binnenhof", bel tel. 327507 Gerard en Ria Zoetelief. Ongezien tijdens de Ouwe Sunder, dat is toch wel een enorme blunder Bij De Witte Engel vind je in ieder geval zwart, daar mee kun je altijd van start Supervlaai Texel. Appel kruimel ƒ11,95. Binnen- burg10, tel 313479. Ouwe Sunderklaasspul- len "De Twee Paardjes" Grote uitverkoop fabrieks- restanten. Wollen, synthe tische en donzen dekbed den. Extreem lage prijzen, op op! Texelse Wol Onderneming. Oudeschild U kunt bij ons terecht voor al uw reparaties aan audio, video en stereo apparatuur. Voordeelland Oudeschild, tel. 322398 Victoria Schoonmaak Bedrijfsdiensten is met spoed op zoek naar schoonmaakmede- werkers voor twee kantoorobjecten in Den Burg. Werktijden: vanaf 17.00 uur. Geïnteresseerd? Neem direct contact op! Tel. 072-5612442. Oliebollen van de markt! Bestel nu!! De bestel formulieren bij De Karse- boom, Groeneplaats of op de markt. Kerstpakketten? Hele mooie, leuke. Vulling in overleg en voor elk bud get. Inde Soete Suyckerbol, Herenstraat Den Hoorn. Tel. 319767 of 06 53895022. Afrikaans trommelen. Nieuwe cursussen starten binnenkort, kennismakings lessen: 6, 13 en 19 dec. Info.: tel. 319678. Woensdagavond: 501- darttoernooi in de J'elleboog vanaf 21.00 uur. Thuis vrienden ontvangen voor een feestelijk diner in plaats van een snelle hap is in. Maar dan wel met mooi porselein en kristal van Hans van der Klift! T.k.: Citroën AX 1.4 TRS, bj. dec. '88, apk 4-2001, ƒ1000,- Tel. 311638. Vogelverkoop „Op Eigen Wieken,, bij kerstshow Eu reka. Afghaanse jassen van echt suède 429,- bij Treffers. geen tijd? Pardon?! U kunt nog best even naar Qnipp voor een kappers- cadeau-bon! Waalderstr. 15, tel. 312227. Winterjassen nu tot 40% korting bij Treffers. Ouwe Sunderklaasspul- len "De Twee Paardjes". Grote uitverkoop fabrieks- restanten. Wollen, synthe tische en donzen dekbed den. Extreem lage prijzen, op op! Texelse Wol Onderneming, Oudeschild. Restaurant "het Binnen hof", bij uitstek geschikt voor bruiloften en par tijen. Gerard en Ria Zoete lief, tel. 327507. Voor de doe-'t zelf m/v div. vruchten op draad, mos, salim, zeegras, safan- groen, etc. Tuincentrum v/d Werve. Te koop: VW Golf gti, bj. 1987, radio-cd, super snelle auto, prijs ƒ3000,-. Tel. 318535. Supervlaai Texel. Appel kruimel ƒ11,95. Binnen- burg 10, tel. 313479. Callaneticsles op 14/12 van 21-22 uur i.p.v. 12/12. 5/12 en 19/12 gewone les. Tel. 319708. Alle soorten behang, gordiene, furref, glos, kedo-ortikelen, etc. Skildersbedriéf/lnterieur- winkel Graaf, Postweg 215, Kosdurrep. Tel. 316243 Klaverjassen. Niet van avond, maar morgen woensdag 6 dec., is het gezellige klaverjasavondje m de „Witte Burcht". Aan vang 8 uur Voor de echte verzamelaar of voor wie iets bijzonders wil geven: Hans van der Klift heeft prachtig Gouds plateel in zijn collectie. Gezellig steengrillen kan in restaurant "Het Bin nenhof", tel. 327507. Mooie kerstkleding voor leuke prijsjes bij Treffers. Wat zilver, zwart of goud, zo wordt bij De Witte Engel Sinterklaas na een week oud. Supervlaai Texel. Appel- kruimel ƒ11,95. Binnen- burg 10, tel. 313479. Ouwe Sunderklaasspul- len "De Twee Paardjes". Ook voor smjgroen, kran sen, guirlandes en sterren. Tuincentrum v.d. Werve. Supervlaai Texel. Appel kruimel ƒ11,95. Bmnen- burg 10, tel. 313479. Afghaanse jassen van echt suède ƒ429,- bij Treffers. Mooie kerstkleding voor leuke prijsjes bij Treffers. Idee voor de Sint: T-shirts al vanaf 39,95 bij Boe tiek 22. Duinker occasions. Scooters: Honda Scoopy, Honda Shadow, PGO-Tor- nado, Vespa Sita 25 km. Motoren: Suzuki GS 550- 4 cil., Suzuki GSX400, Honda motorscooter 125 cc. Diverse grasmaaiers, generatoren en buiten boordmotoren. Oude schild, tel. 313831 Doorlopende expositie van Jan Jacob Bruin op http:// galerie-68.fol.nl. Soldatenkisten nieuw en second-hand. Alleen dit weekend 25,-/paar Wat jij wil. Kerst in "De Taveerne". Bel dan tel. 322686, De Ouwe Sunderklaas- winkel is weer open. Ook op de koopavonden 1-8 dec. Binnenburg 12 Idee voor de Sint: cadeau bon Boetiek 22. Voor iedere klus groot of klein moet U natuurlijk bij Bouwmarkt Fixet v.d. Vis zijn! Maricoweg 6, Den Burg. De Koopman Koerier, voor bedrijf en particulier. Tel. 315001/06-20073394. De verzamelaar/poppen dokter. Antiek, curiosa en oud speelgoed. Vrij/zat. van 10.00-1700 uur. Vlieg wiel 5, Oudeschild. We zijn effies weg t/m 8 dec. Daarna zijn we iedere dag geopend van 10 30- 17.00 uur. Dinsdags ge sloten. Garens: Wol boetiek 't Skuurtje. Mr Zap: Optimale keuze vrijheid. Haal meer uit je televisie Big Brother 24 uur live te volgen Zie ook promo op kanaal CH 30-. Abonnement ƒ12,95/ maand. Kabeltex, tel. 315411. Texas Buil spijkerbroeken 39,95, 5 modellen, 5 lengtematen. Sterk in 't werk Rabbit Habit. Thuis iets te vieren of gewoon lekkere trek? Ons assortiment gebak en taart kunt u dagelijks vers afha len SportKaffee Ofrein, tel. 312060. Gebak en taart waarmee je scoort! DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdelihg, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Betaalkaart of contant geld bijsluiten. Brief onder nummer ƒ2,50 extra Sluittijd maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag). Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de'Rooy) 1 8,70 11,60 14,50 17,40 20,30 23,20 26,10 29,00 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief Incl. 17,5% BTW Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje Naam Adres Postcode/plaats: Advertentie Handtekening plaatsen in de krant van

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 3