2 Noodzaak samenwerking welzijnsinstellingen blijft 'We hebben veel meer dan spaghetti en pizza' .TEXELSE COURANT Samenspelproject muziekschool en Musica Texla Kerstexpositie in Langewaal Van Heerwaarden en Derksen tonen eindelijk vorm Reikicentrum Radio Texel de Duinpan ft Kerkdiensten Med'scl">e zorg Jeugdige atleten sterk in meerkamp Weer vijfsetter voor Tevoko Kinderkoor zingt op Stenenplaats Ill oud Papie Wat ik zeggen wou. Musea en politiek Veteranentoerno zaalvoetballers Tegeltableau wordt niet meeverkocht DIT GEBOUW IS GESTICHT IN 195Ö DOORDENVT.E.S.O. ONDER HET BESTUUR VAN RAAD VAN COMMISSARIS! CJJ^LUGJ PrTsHXOT-COMMISSARIS E.NOOR DIJK VKE-VOORZITTER G. BAKKER SECRETARIS j.deWit Commissaris j.c.Rab commissaris J.J.VAN DER VLIES DIRECTEUR Architect W.J.L.Boogaard Aannemer B.Gieze VRIJDAG 15 DECEMBER 2000 Het kamerorkest Musica Texla en de Texelse muziekschool starten een samenspelproject. Bedoeling is iedereen die een instrument in redelijke mate beheerst in de ge legenheid te stellen eens in een or kest mee te spelen. Het project is met nadruk niet alleen bedoeld voor gevorderden. Het Groot Or kest komt maandag 5 februari voor het eerst bijeen in het gebouw van de White Eagle aan het Schilde rend in Den Burg. Het Groot Orkest speelt klassieke werken, zoals de Kindersymfonie van Mozart, een koraal van Bach en The Second Waltz van Sjostakovitsj. De bedoeling is echter ook om populaire muziek in te studeren, zoals van ABBA. Er wordt iedere maandag van 19.30 tot 20.45 uur gerepeteerd. Op maandag 23 april, geeft het gezel schap een concert in Question Plaza. Wie interesse heeft of eerst nog wat meer informatie wil, kan zich wenden tot Frans Busch, secretaris van Musica Texla (tel. 314 332), of de dirigente, Manken Stoverinck (tel. 322 595). De kosten voor deelname bedragen ƒ30,-. Inschrijven kan tot uiterlijk 21 december. De kerstexpositie van galerie Lange waal in De Waal is dit jaar gewijd aan Marc Chagall, die in 1960 24 kleurenlitho's maakte met als onder titel 'Dessins pour la Bible' Een tien tal litho's uit deze serie is op de ex positie in De Waal te bezichtigen, alsmede een originele ets uit de fa bels van La Fontaine. Daarnaast zijn etsen te zien van de impressionisten Renoir, Cézanne en Dufy. Voor de gelegenheid is ook de voorraad Texelse aquarellen van Toon de Haas aangevuld. De galerie is geopend van dinsdag 26 december tot en met zaterdag 6 ja nuari van 11.00 tot 17.00 uur; in ja nuari na telefonische afspraak Eindelijk zat het Wil Derksen en Peter van Heerwaarden dit seizoen eens mee en prompt wonnen ze de elfde ronde van Klaverjasclub Den Burg. Met een score van 7136 pun ten slechtten ze als enigen de grens van 7000 punten. Vooral in de stand in de tweede periode maak ten ze een flinke sprong: van de twintigste naar de tiende plaats. In het algemeen klassement steeg het koppel twee plaatsen: van de vijfentwintigste naar de drieën twintigste plaats. Geen van de kop lopers was erg in vorm. Arend Dijker en Piet Moree behouden de leiding, zowel in het algemeen klassement als de tweede periode. Door Witte en Janny Kiewiet legden met een prima score van 6877 pun ten beslag op de tweede plaats in de elfde ronde. Winst in de klassemen ten leverde dit niet op. Femmy Schuring en Frans Bos behaalden met 6767 punten de derde plaats, goed voor maar liefst vijf plaatsen winst in het klassement, waarin zij nu achtste staan. Gerda en Freek Veeger werden vierde met 6735 punten, Janny Wonder en Truus Witte legden beslag op de vijfde plaats met 6649 punten. Beide koppels boekten enige winst in de rangschikking Het gemid delde was met 6194 punten nog niet eerder dit seizoen zo laag. Er werden 49 marsen gespeeld. Arend Dijker en Piet Moree handha ven zich nog steeds bovenaan in het algemeen klassement. Fenny en Rob Caspers staan op de tweede plaats, Hans Westdorp en Lieuwe van der Veen bezetten na deze ronde de derde positie Met nog zes ronden te spelen in de tweede periode hebben Arend Dijkeren Piet Moree een flinke voorsprong (ruim 2.000 punten) op gebouwd op Wil Maas en Dini Win ters. Voor de tweede plaats is er nog volop strijd; het verschil tussen de nummers twee en acht is minder dan negenhonderd punten. Een gemeenschappelijk onderko men voor de Texelse welzijnsin stellingen zit er gezien de hoge kosten vooralsnog niet in, maar mogelijkheden voor samenwer king moeten wel worden onder zocht. Dat vindt de gemeenteraad, die de werkgroep die hiernaar on derzoek heeft gedaan de gelegen heid geeft om met alternatieven te komen. Financiële en ruimteproblemen bij de Welzijnsstichting, de Muziek en Dansschool, de Stichting Welzijn Ouderen, de Openbare Bibliotheek, het ROC en de Stichting Kindercentra Texel vragen om een oplossing. Bo vendien heeft de OSG wegens toe name van het aantal leerlingen be hoefte aan extra ruimte. Een werkgroep boog zich over de proble matiek en adviseerde de plannen voor een gezamenlijke huisvesting voor de Muziek-en Dansschool, de bibliotheek, het ROC en de OSG ver der uit te werken. Maar de kosten die met een aanbouw aan de OSG zijn gemoeid resulteren volgens bereke ningen in een tekort van ruim ƒ5,6 miljoen, waaruit het college conclu deerde dat de samenwerking niet het beoogde voordeel zou opleveren. Reden voor b en w om de werkgroep te ontbinden. Maar daar wilde de raad dinsdagavond niet aan, want daarmee zijn de problemen bij de welzijnsinstellingen niet opgelost. Verschillende fractie zagen mogelijk heden voor beperktere vormen van samenwerking. Bijvoorbeeld tussen de OSG en het ROC of andere klein schalige vormen. 'We moeten open staan voor alle mogelijkheden. Want iedere welzijnsinstelling moet in de toekomst kwaliteit blijven leveren', vond de wethouder Eelman (Welzijn). Als het gezamenlijke onderkomen niet in één keer kan worden gereali seerd. dan maar in fases, stelde ze voor te knippen in de plannen. Pieter de Groot (D66) trok tijdens zijn afscheidsvergadermg de berekenin gen in twijfel: 'Hoe kan het dat in een eerder onderzoek door IPA-ACON werd gesproken van een investeringsbedrag van ƒ5,4 miljoen, terwijl er nu sprake is van een tekort van ƒ5,6 miljoen.' De wethouder had geen duidelijk antwoord, des te meer reden voor de raad om unaniem in te stemmen met het houden van een extern onderzoek, een zogeheten quickscan, de financiële gevolgen van de voorstellen voor de huisves ting van de welzijnsinstellingen moet aantonen. In tegenstelling tot eerdere bericht geving heeft fysiotherapeute Marja van der Star nooit bezwaar gemaakt tegen de vestiging van de reikipraktijk van Marjolein Woerlee in Den Burg- West. Zij ageerde wel tegen de kap van een boomsingel die daarmee gepaard ging, maar twijfels omtrent de maatschappelijke functie van de praktijk zijn volgens Van der Star al leen geuit door de leden van de raadscommissie Ruimte. Wonen en Economie. Vrijdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u. Reggae on the move (muziek) 14.00 u. Ministry of sound (dance trends) 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit Doops gezinde kerk Den Burg 11 00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15 00 u. Country time (herhaling van donderdag) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Time travelling (muziek) 20.00 u. Proefproject (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Hervormde kerk Den Burg 19.00 u. Gereformeerde kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonlca (klassiek) .19.00 u. Leitmotiv, een programma over thema's. Vandaag: Komt allen tezamen 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u Radio Noordholland Woensdag: 10.00 u Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws). Toen Rinaldo Mascia in 1974 samen met een compagnon een pizzeria opende in Groningen, was hij de eerste in die stad. Toch beschouwt hij zijn stap ook achteraf niet als een grote gok. 'Ik kreeg direct aanloop, vooral van studenten. Nederlanders hoefden niet te wennen aan onze cultuur. Ze kwamen al in Italië en de Nederlander is een lekkerbek. Al leen denken ze bij de Italiaanse keu ken direct aan spaghetti en pizza. Dat is verleden tijd, we hebben veel meer. Maar als ik de mensen een beetje opwarm, vertel wat we nog meer hebben, dan nemen ze rustig wat anders. Contact met de klant is zeer belangrijk.' Mascia - sinds ruim twee jaar eige naar en chef-kok van restaurant Marco Polo in de Binnenburg - is zeer te spreken over Nederland. 'Vooral over de mensen. Het land, daar is niks mis mee, zeker met als de zon schijnt. Maar de mensen trekken me het meest. Ze zijn vrij gastvrij, vaak behulpzaam. Ik heb hier nooit moeite gehad met het Ita liaan-zijn. Dat komt door de Neder lander.' En bedachtzaam: 'Natuur lijk, ze zijn anders dan Italianen, maar ook weer met zó anders dat Ik me hier niet thuis zou kunnen voe len. Ik heb wel eens heimwee, maar ik woon hier al bijna dertig jaar. Dan is dat gevoel met meer zo hevig.' Mascia werd in 1948 geboren op Sardinië, een eiland dat bijna net zo groot is als Nederland. 'We waren met negen kinderen bij ons thuis. Bij het eten zaten we aan een lange ta fel. Eten was belangrijk, voor ons al lemaal. Maar ik heb nooit het plan gehad om kok te worden.' Hij volgde een opleiding die verge lijkbaar is met het gymnasium en ging in de vroege jaren zeventig naar Nederland om er vakantie te vieren. 'Naar Groningen. Dat trok, misschien doordat er veel studen ten woonden. De ambiance was goed en ik leerde er veel mensen kennen.' Nadat hij een tijdje als kok in een Ita liaans restaurant in het naburige Hamburg had gewerkt, opende hij in Groningen een pizzeria, Sa Lolla, dat op steenworpafstand van de stadsschouwburg lag. Het werd een drukbezocht restaurant, dat ook onder kunstenaars erg populair was. 'Ik had veel kunst aan de muur hangen. Nu nog.' Lachend: 'Nee, geen visnetten en lege flessen. Daar heb ik nooit aan meegedaan. Ik heb het in Italië zelf ook nooit gezien. Het was hier echt een trend, Ik denk omdat het goedkoop is, maar of het echt Italiaans is betwijfel ik. Op Sardinië zijn de restaurants ruim, vrij strak en licht, net als ik hier heb. Alleen heb ik andere verlichting ge kozen. In Italië hebben ze meestal gewoon tl-buizen.' In 1978 opende Mascia een tweede restaurant in Wageningen, waar een vriend op datzelfde moment aan de overkant van de straat een bio scoop begon. Beide bedrijven ver sterkten elkaar en over aanloop had Mascia opnieuw niet te klagen. Zijn bestaan raakte echter wel erg ge vuld, vandaar dat hij in 1998 besloot zijn beide restaurants te verkopen en op Texel een seizoenbedrijf te beginnen, om op die manier buiten de hoogtijdagen aan wat rust toe te komen. Het pand in De Koog dat hij op het oog had, viel bij nader inzien een beetje tegen en toen hij via makelaarskantoor Texel Vastgoed ruimte in de Binnenburg (in een ver verleden van Albert Heijn) kreeg Rinaldo Mascia, eigenaar en chef-kok van restaurant Marco Polo In de Binnen burg, prijst de bereidheid van de bewo ners van zijn nieuwe vaderland om eens Iets anders van de menukaart te kiezen: 'De Nederlander Is een lekkerbek. (Foto Joop Rommols) aangeboden, hapte hij toe. Dat Texel net als zijn geboortegrond een eiland is - al is het dan heel wat klei ner - sprak in het voordeel van zijn nieuwe woonplaats. En hoewel hij nog niet helemaal ingeburgerd is, is zijn oordeel over de Texelaars gun stig. 'Het zijn prima mensen. Al bij de verbouwing werd ik van alle kan ten geholpen.' Mascia's plan om na de zomer de deuren te sluiten, heeft hij (voorlo pig) laten varen. Het werk buiten het hoogseizoen is goed te doen en bovendien kan hij nog wel wat om zet gebruiken. 'Het gaat niet slecht, maar je hebt wel doorzettingsver mogen nodig. Ik moet langzaam la ten zien dat ik er ben, dat er een Ita liaan op het eiland is. De enige, want de eigenaren van de andere Itali aanse restaurants zijn geen Italia nen.' Haastig: 'Ik bedoel niet dat ze het slecht doen hoor, want een kok is een kok en een goede kok kan ook goed zijn in de Italiaanse keu ken. Maar ik doe het misschien toch net even anders. In ieder geval ben ik ervan overtuigd dat het goed komt.' Het gerecht waarvan hij het recept prijs geeft, komt van Sardinië en is een variant van wat in de rest van Italië ravioli wordt genoemd. La chend: 'Dat kun je hier ook kant-en- klaar in de supermarkt kopen, maar dat is niet helemaal hetzelfde.' Culurgiones (ravioli) (voor vier goede eters) 500 gram meel 6 eieren zout water 1 kilo verse kaas (bij voorkeur ricotta) 100 gram spinazie Meng het meel, vier eieren en het water en kneed het mengsel tot een stevige deeg. Gebruik niet te veel water, want dan wordt het deeg erg zacht. Maak het met de deegrol plat. Bereid de vulling door de kaas, de fijngesneden spinazie en de andere twee eieren door elkaar te roeren en spreid deze vervolgens uit over het deeg. Vouw de deegkoek goed dicht. Snijd deze daarna met een deegsnijder in kleine kussentjes. Met een mes kan ook, maar let er dan op dat de kussentjes niet open gaan en druk ze aan de zijkanten goed dicht. Laat ze zakken in ko kend water (niet allemaal tegelijk, want ze plakken snel aan elkaar!) waaraan een beetje zout is toege voegd. Na ongeveer vijf minuten drijven ze naar de oppervlakte en kunnen ze er met een schuimspaan uit worden gevist. De culurgiones laten zich prima combineren met allerlei sauzen, bij voorbeeld gemaakt van gesmolten kaas of rode, rijpe tomaten. Een aanrader is ook tomaten in stuk/es te snijden, deze te besprenkelen met olijfolie en basilicum en dit mengsel eroverheen te draperen. Op Sardinië worden culurgiones meestal als voorgerecht gegeten. Zondag 17 december 2000 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. J A vlasblom, Heilig Avondmaal. De Waal: dienst in Den Hoorn De Koog: dienst in Den Hoorn. Den Hoorn: 19.30 u. oecumeni sche dienst, ds J.A. Vlasblom en pastor E. Moltzer; mmv. Tex. Chr Mannenkoor. Oosterend: 9 30 u. GK ds. E.J. Vledder; 19.00 u. GK ds E.J. Vledder; adventsdienst mmv. Soli Deo Gloria olv. Dyo Wassink, Saskia Eelman (sopraan) en Imme Wassink (dwarsfluit). Organist: Jan van der Vis. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. E J. Vledder GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u ds. H.D. van Zessen: 19.00u. ds. H.D. van Zes sen; uitz. via De Lichtboei. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 en 16 00 u. ds. T.M. van Dijk. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. dienst. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. A. Reurekas uit Bloker. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u. dames koor. uitz. via De Lichtboei; zon 10 45 u. The Gospeltrain, Woord- Communiedienst dekenaat Oosterend: zon. 9 30 u. Woord- Communiedienst dekenaat. Den Hoorn: 19.30 u. oecumeni sche adventsviering in NH-kerk. De Cocksdorp: vrij. 19.30 u. rozenkransgebed. Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.: Onder ver volging staande blijven; Wachttorenstudie, 11.20 u.: Een godvruchtige kijk op morele rein heid. Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8.00 tot maandag 8 00 u. Dokter R.A. van den Bent/F. Haas- dijk, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, telefoon 316234 Aanvragen visites tussen 9 00 en 10 00 uur. Zaterdag en zondag apotheek geopend van 17.00 tot 17 30 uur, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp. Inloopspreekuur van 12 00 tot 12.30 op Schilderend 38, Den Burg en van 17.00 tot 17 30 uur in de Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, zonder afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: T.M. Niehoff en A.H. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreek uur elke werkdag van 9.00-10 00 u - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel 314887 Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. 4 Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, te 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszori en voor opname in verpleeg- e- verzorgingshuis: Stichting RIOTex» Wieringen. Opvragen via tel. (0223 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. 4 Buddyproject: Voor mensen m« HIV of AIDS, Voor aanmelding, infor matie of voorlichting: Humanitas De1 Helder; Binnenhaven 76-77; te 0223-617422. OVERIGE HULPVERLENING: 4 Brand/Ambulance: Bij brand e; voor spoedeisend ambulancevei voer bellen: 1-1-2 Of bel de Meld kamer Noordholland-noord. 072 5644444. 4 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burc Het bureau is dagelijks open va; 9 00 tot 17.00 u. Telefoon. 0900 8844. In spoedeisende gevallen; 1 1-2 4 Gevonden munitie: Bel de politie tel. 0900-8844. 4 Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11Den Burg. Alleen in spoeo gevallen, tel. 312527. 4 Verslavingsproblemen: Voor huif bij problemen met alcohol, drugs o andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul) 4 Toeristenpastoraat: Bram Gui jam, tel. 318581, 327970. 4 Stichting Welzijn Ouderen Texel Warme maaltijdvoorziening, alar mering, klusjesdienst, huishoudelijk! dienst, versteldienst. Spreekuur va; 9.00 tot 10 00 u en van 14.00 tc 16 00 u., De Buureton, Molenstraa 2, Den Burg. Tel. 312696 4 Kustwacht: Voor meldingen va; schepen en zwemmers in nood: té 316270 4 Chemicaliën op het strand: Be de brandweer, 072- 5644444 4 Apotheek: Weverstraat 95, DeJin Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dt dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10.OO cc 13.00 en 15.00-17.00 u zondajd 11 00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoede; sende gevallen. Negen pupillen en elf junioren van Atletiekvereniging Texel hebben za terdag bij zustervereniging Hylas in Alkmaar meegedaan aan een indeor- meerkamp. Deze bestond uit 40 me ter sprint, kogelstoten en hoog springen en werd bezocht door diverse verenigingen uit Noord-Hol land en de Flevopolder. De Texelaars manifesteerden zich goed. Een knappe prestatie, want de meerkamp is een moeilijk onderdeel van de at letiek en wie op één onderdeel een mindere dag heeft, zakt in het totaal klassement een eind. Dat overkwam de meeste leden van AVT, voor wie de echte top dus niet was weggelegd, maar die desondanks vrij hoog ein digden temidden van meer dan twee honderd deelnemers. De beste resul taten kwamen op naam van D-junioren Jelle Lubach en Floris van Schaik, die respectievelijk op de tweede en vijfde plaats eindigden. Ook A-pupil Joren Zwaan kwam met een zevende plaats sterk uit de bus. De heren van Tevoko beginnen zich zo langzamerhand te specia liseren in het zo lang mogelijk rek ken van een volleybalwedstrijd. In de thuiswedstrijd tegen VC Oudorp slaagden de Texelaars er opnieuw in vijf sets af te dwingen. Helaas verzuimden ze ook dit keer de be slissende winnend af te sluiten. De opponent uit Oudorp bracht za terdag zeer veel lengte mee naar sporthal Ons Genoegen. Gevolg was dat ze er nogal eens in slaagden de aanvallen van de Texelaars adequaat te blokkeren In een verder romme lige wedstrijd wisselden de kansen keer op keer. Nadat de thuisclub de eerste set te mat was begonnen en de snelle achterstand daardoor niet meer goed kon maken (20-25), ging de tweede set naar Tevoko (25-18), waarna de Texelaars in de derde set maar weer wat aan rommelden; 15- 25. In het vierde gedeelte werd het spelpeil niet veel beter, maar toonde de thuisploeg in ieder geval weer enige vechtlust. Na opnieuw een ach terstand te hebben opgelopen, won Tevoko deze cruciale set alsnog: 25- 22. De beslissende set vertoonde echter weer het zelfde beeld als de eerste en derde set: een wat apathisch Tevoko, dat voortdurend tegen een achter stand aan hikte. Dat het desondanks toch nog bijna spannend werd, was dan ook vooral te danken aan de evenmin geweldig spelende tegen partij. Bij een stand van 13-14 pak ten de Oudorpers het beslissende punt. Tevoko heeft nu met twintig punten uit acht wedstrijden een score van precies vijftig procent bij elkaar gesla gen en is voorlopig met meer dan een goede middenmoter. Het kinderkoor van de muziekschool brengt woensdag kerstliedjes ten gehore onder de verlichte kastanje boom op de Stenenplaats in Den Burg. De koorleden vertrekken al zin gend om 17.00 uur vanaf de muziek school. Het optreden zal ongeveer een uur duren. Iedere zaterdag haalt Scouting Ti oud papier op in Den Burg. Men w verzocht dit vóór 10.00 uur aan de sl te zetten, in niet te grote bundels of kartonnen doos (geen plastic zak) papierwagen komt in de volgendes ten: 1. Julianastraat, Drijverstraat Kraaistraat, Burdetstraat, Tjak) 3' straat, Lieuwstraat, Hallerv >t Korfbaeck, Duykerdam, Sluysccv Verlaet, Vuurbaeck en Middelton n Politiek. Volgens ons Nederlandse woordenboek staat het onder andere voor: getuigend van veel overleg. Be hendig, sluw. Op sien Tessels gaat het volgens Hans Roeper (PvdA) als volgt: in de maanden voor december roep je heel duidelijk TEGEN meer musea op Texel te zijn. Maar zodra het tegen Sinterklaas en Kerstmis loopt, ga je van alles wensen... 'La ten we op Texel een Jan Wolkers museum oprichten', klonk het in de laatste gemeenteraad. Als eenvoudig burger blijft het toch echt een KUNST om de politiek hier ooit te begrijpen. Hopelijk houdt de gemeenteraad zich éérst bij de kern: de werkelijke waarde van ons Texels erfgoed. Waar wij (en het toerisme) alle dagen in zijn eenvoud gelukkig nog steeds kunnen genieten. Burgemeester, J jf' de toekomst: veel sterkte! Bert Koning, Oudeschild. In Sporthal Ons Genoegen trapj zaalvoetballers zaterdag om 16 uur af voor het Hans Geus veteran toernooi. Het sportieve evenemer een eerbetoon aan vijf overler zaalvoetballers: Hans Geus, Ma' Boogaard, Arend Nijkamp, Ger Legierse en Fulco Zegel. Aan toernooi, waarbij onder meer koud buffet wordt geserveerd, do twaalf teams mee. De laatste w strijd eindigt rond 22.00 uur. Toen bekend werd dat de notarissen hun gebouw aan de Elemert zouden afstoten in verband met hun nieuwbouwplannen aan de Emmalaan, maakte menigeen zich zorgen over het tegeltableau dat zich in de hal bevindt. Dat heeft histori sche waarde en zou dus behouden moeten worden. Desgevraagd lieten de notarissen weten dat het table niet naar de nieuwe eigenaar vanl gebouw zal overgaan. Het zal ei worden gehaald en aan een partn liere liefhebber worden overged gen. De 48 tegels herinneren era dat het gebouw in 1958 werd ges# door Teso, die het als hoofdkanli en bedrijfswoningen in gebruik h tot de verhuizing naar het veerhaw terrein. Erbij afgebeeld is het toenn lige vlaggenschip De Dageraad. (Foto Colltcho Joop Bi

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2