'In die wilgen heb ik mijn liefde gelegd' German Silva loopt tegen atleten AVT jan Matthijs Verveer Kaan bracht in 20 jaar 30.000,- bijeen Prelude op M Bedankt! doorsteek F amilieberichten 2000 I december ibXtLbt J COURANT Wijzigingen Tips TexelToerist smy 50 50 Babet Abraham "fexelaartjes 7957 Concurrentiestrijd zit Durpers hoog We hebben 't afgelopen jaar weer geweldig in de toekomst kunnen investeren. Vad-i Tpjypt CC 9 VRIJDAG 15 DECEMBER 2000 Brigida van Lieshout laat zien hoe de door haar ontworpen wilgen in het talud van de vijver in De Mars moeten worden geplaatst. IFoto Harry da Graaf) Brigida van Lieshout uit Den Burg is erg teleurgesteld over het besluit ran b en w om niet mee te werken aan het door haar te vervaardigen kunstwerk 'De Wilgen' bij de vijver bij de hoek Hoefslag-Schoudieck in De Mars. Ze is het niet eens met vrij de argumentatie en hoopt dat het 00 college er nog eens over na wil iajdenken. Bui Het werk bestaat uit een drietal uit beeldingen van een treurwilg. De itammen zijn van roestvrij staal en de iruinen van platen staal en koper. De Irie objecten van enkele meters hoog ouden in het talud van de vijver noeten komen. Volgens de kunste- tares die zelf in de buurt woont, zal s! iet een stukje broodnodige 01 lerlevendiging blijken te zijn van deze rag weinig sfeervolle omgeving. e! De kosten van het totale kunstwerk at Jedragen ƒ32.468,-. Zoveel heeft de ski jemeente met in de pot die is be- irt stemd voor kunstaankopen, maar dat co vas voorde adviserende adviescom- en zo ja waar een kunstwerk moet komen Vervolgens zouden dan alle professionele kunstenaars van Texel in de gelegenheid gesteld moeten worden om een ontwerp in te dienen; Van Lieshout zou dan ook kunnen meedingen naar de opdracht. De kunstenares zelf is vooral ge schrokken van dat laatste. 'Niet fair. Het is mijn idee, ik heb er al mijn liefde in gelegd en dan is het niet meer dan redelijk dat ik het ook maak'. Ze heeft toe dat ze van de gemeente geen opdracht heeft gehad, maar wijst erop dat zij haar idee eerst heeft be sproken, onder andere met cultuur wethouder Nel Eelman. 'Die heeft mij toen uitgenodigd met een ontwerp te komen'. Met andere uitgaven voor kunst had het college minder moeite, maar hier ging het om veel lagere bedragen. Van Lenie van 't Noordende werd voor 950.- het pastelschilderij 'Landschap Hogeberg' gekocht, van Frans Voskuil voor ƒ450,- het schil derij 'Stilleven met sinaasappel', van Jan Bruin voor ƒ900,- de ets 'Think about your life', van Mien van As voor ƒ500,- het schilderij 'Zwin I" en van Jan Wolkers voor ƒ5.500,- de bron zen sculptuur 'Leda en de Zwaan'. Voor laatstgenoemde aankoop was toestemming van de gemeenteraad nodig omdat het om méér qinq dan ƒ5.000,-. Het nieuwe seizoen is weliswaar nog ver weg, achter de schermen zijn de voorbereidingen alweer in volle gang. Zoals voor de nieuwe TexelToerist. Ook het komende seizoen zal het magazine bol staan van de informatie over het eiland. Verhalen, reportages en natuurlijk de Tips, met daarin al lerlei wetenswaardigheden. Tips over algemene informatie, het strand, uitgaan, sport, excursies, musea, kerken, ateliers, markten, boerderijen, etc. Om onze gasten correct en zo compleet mogelijk over het aanbod, entreeprijzen, openingstijden, afvaarten en an dere zaken te informeren is het belangrijk dat nieuwe activiteiten of eventuele aanpassingen in de nieuwe editie van de TT worden opgenomen. Wijzigingen kunnen worden doorgegeven aan Marion Duinker uit Oudeschild, tel. 321 721, of fax 320 758. Zondag klinkt om 11.00 uur het start schot voor een ludieke wedstrijd tus sen leden van Atletiekvereniging Texel (AVT) en maratonloper German Silva. Silva zal op een speciaal voor de gelegenheid uitgezet parcours bij de golfbaan van vakantiecentrum De Krim een afstand van 10 kilometer lopen, terwijl atleten van AVT de zelfde afstand in estafetteverband zullen afleggen. De ludieke wedstrijd, die overigens door de Texelse lopers erg serieus wordt genomen, vindt plaats in het kader van de aanleg van de nieuwe atletiekbaan op het sport park in Den Burg. Na afloop zal wereldtopper Silva worden geïnstal leerd als lid van het comité van aan beveling. Eerder namen Joke Gel dorp, Erica Terpstra, Robin Korving, Ingrid van Lubek en Arco de Graaf zitting in dit comité. Silva zal tevens vragen beantwoorden van atleten die hun prestaties willen verbeteren of in zijn persoon zijn geïnteresseerd. Langs deze weg widen wij u heef hartelijk^ danken voor affefcficitatics, bloemen, kaarten en cadeaus die wij mochten ontvangen ter gelegenheid van ons 50-jarig huwetij{sjeest. Net u>asgewddUf i Tevens wensen wij iedereen Trcttiqe %er$tiaqcn en een (jefujtfuj en (jczond2001 Cees en Door 'Barfwrst-'Batéfyr Woensdag 20 december zijn onze ouders en grootouders Nico en Nelly Broesterhuizen 50 jaar getrouwd. U bent van harte welkom op de receptie die gehouden wordt op woensdag 20 december van 15 30 tot 18.00 uur in Hotel de Lindeboom. Groeneplaats 14. Kinderen en kleinkinderen Gasthuisstraat 88 1791 GM Den Burg Geboren Bram Auke 14 december 2000 Kerngezonde zoon van Jan-Willem en Erna van Groenigen 636 Radcliffe Drive Davis, CA 95616 U.S.A. Op 13 december 2000 zijn wij de trotse ouders geworden van Zusje van Sobine en Sophie Annemieke en Wolly van Beek Buijsstraat 3 1795 AP De Cocksdorp tel 0222-316272 e-mail: wvanbeek@texel.com Wij rusten van 12.00 tot 15 30 uur. Deze lange bleke slungel weet vanaf vandaag waar de mosterd haalt! INLEVEREN: vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. Voor bedrijven: 1M-TEXEL AARTJE op Popkalenders 2001Kom, Britney Spears. Limpbizkit. Friends, Nirvana. Beatles etc ƒ12.50 Wat jij wil. Wolboetiek 't Skuurtje is alle dagen geopend van 10.30-17.00 uur. Alleen dinsdags gesloten Geef zo'n leuke hand geblazen stopfles met kerst. Vol met een mix van oudhollandsch snoep goed. Diverse maten en leük verpakt. Inde Soete Suyckerbol, Herenstraat Den Hoorn Open wo t/m zat. 11.00 tot 17.00 uur. Tel. 319767. Bestel tijdig uw kerst schotel zodat wij de salades met verse ingre diënten voor U kunnen maken. Zie de krant van afgelopen dinsdag voor ons kerstassortiment. Ruud Boom Catering service, tel. 313791. Big sale! Hoge kortingen op de schoenen bij Treffers Amigo. Wever straat 5a. Sokkenwol. U vindt alle soorten wolmerken in Wolboetiek 't Skuurtje. Afrikaans trommelen. Nieuwe cursussen starten binnenkort Kennisma kingsles 19 dec. Info. tel. 319678. Big sale! Op de hele wintercollectie 30% kor ting en 2 halen 1 betalen bi) Treffers. Peter Kaan neemt de oorkonde in ontvangst. Lieve papa, We zullen je heel erg missen, niet alleen je gedrag, maar ook de liefde die je ons gaf. Lieve papa, We zullen altijd bij je zijn, waar je ook bent zeggen we. WE HOUDEN HEEL VEEL VAN JE". Kitty Tot ons groot verdriet hebben wij vandaag af scheid moeten nemen van mijn lieve man en onze papa Jan Matthijs Verveer a- 8 oktober 1957 t 13 december 2000 Den Burg - Texel: Martie Verveer-Hesse Kitty en Peter Chris Xander Tjakkerstraat 4 1791 XL Den Burg Jan is overgebracht naar „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Maandag 18 december is er van 12.45 tot 13.30 uur gelegenheid tot condoleren in de Gerefor meerde kerk, Elemert 1 te Den Burg. Aansluitend wordt om 13.30 uur de afscheids- dienst gehouden, waarna we Jan naar zijn laat ste rustplaats brengen op de Algemene begraaf plaats aan de Kogerstraat. Liever geen bezoek aan huis. Van ons heengegaan, onze lieve zoon, broer, zwager en oom won't btu k down. J. Ctisb (Or 1 INttr c J. t.ruin GA N Verveer-van Berkum c'- Th Verveer (t). Schagen Arie, Joke, Bob c- Laura, Nicky, Amy Schagen Jaap, Ria, Rob, Roel. Anna Paulowna Tom, Erica, Sara. Uitgeest Heden vernamen wij het droevige bericht van het overlijden van Jan Verveer Wij wensen Martie, de kinderen en familie veel sterkte toe. Bestuur en collega's van Stichting Kindercentra Texel Met velen hebben wij woensdag 1 november Hans Elias op Texel begraven. Het was goed om daarna met hen die bleven herinneringen aan Hans te kun nen ophalen. Anderen deden dat d.m.v. een kaart, een brief, bloemen of een bezoek. Dat was hartverwarmend Alexander Barbara en verdere familie Texel, december 2000 Kaan in die twintig jaar zeker ƒ30.000,- bij elkaar heeft gebracht - een unieke prestatie Hij overhan digde een fraaie oorkonde in lijst waarin het feit is vermeld met de mededeling dat Kaan door zijn acti viteit ook heeft bijgedragen aan de naamsbekendheid van de KNRM. Er was ook een cadeau bij als eerste op Texel kreeg Kaan de nieuwe KNRM- sweater, die hij meteen mocht aan trekken. Voor de orgelman die met een smoesje naar de bijeenkomst was gelokt, was het een totale verrassing. Hij toonde zich zeer verguld maar bleef kritisch. Hij herinnerde eraan dat de wippertruck van De Koog al tijd zijn naam droeg, maar toen de truck werd vervangen, werd verzuimd de naam over te brengen. Wiebenga aarzelde geen moment en beloofde het verzuim goed te maken. 'Je naam komt weer op die truck'. Sinds 20 jaar zamelt Peter Kaan met zijn orgeltje geld in voor de Koninklijke Nederlandse Redding maatschappij. Ter gelegenheid van het vierde lustrum werd hij gister avond gehuldigd in 'De Verrekieker' in Oudeschild in het bijzijn van alle Texelse redders en hun partners. Landelijk KNRM-directeur Sip Wiebenga was er speciaal voor naar Texel gekomen. Hij rekende voor dat Nederlandse Kankerbestrijding/KWF, Sophialaan 8, 1075 BR Amsterdam. Telefoon: 020 5 700 500 Internet: www.kankerbestrijding.nl de mannelijke toeschouwers door een rondborstige Chantal. Van bijzonder acteertalent getuigde de eenling die, geheel vermomd, na binnenkomst zwijgend tegen de muur leunde. Met lange pauzes, waarin de lachkriebels bij de toe schouwers steeds heviger opborrel den, merkte hij af en toe op het 'ge zellig' te vinden. Vlak voor zijn vertrek vond hij toch dat het misschien ge zelliger had kunnen zijn met méér voorstellingen. Hij memoreerde een paar van voorgaande jaren en liet ter plekke enkele aanwezigen ervoor te kenen dat ze volgend jaar ook speulen. Enkele dames in een bus namen het hele dorp op de hak tijdens hun toe ristische bezoek aan De Cocksdorp. Aan de hand van krantenartikelen, die op een nagebootst computerscherm werden 'rondgesurft', deed een tweetal hetzelfde. Twee golfspelende varkens besloten de avond door met geaffecteerde stem te betogen dat zij heel goed samengaan met een golf baan Het sluiten van de Cocksdorper slagerij was het twee tal welgevallig: dan daalde het leden tal met steeds onverwacht... Uitslagen Jeugd - Enkelingen 1 Gerard Hooyschuur en 't Bikkelement; 2.De Bus; 3.Boei van Maarten Boon Paren- 1 Klokken van Bas Tromp; 2.Pompoenen, 3.Kabouters. Groepen. 1 Pom pen of verzuipen; 2 Rijkswaterstaat en brand weer; 3 Heksenketel Volwassenen - Enkelingen 1 J<erk; 2 Grote boek; 3.Dozen oud papier. Paren: 1 Varkens buren van De Krim; 2 Vliegend tapijt. 3.Plaza Internet. Groepen. 1 .Concurrentie, 2.De Bus; 3.Metamorfose De wisselbeker (voor de voor stelling met de meeste punten) was voor Con currentie or mssie voor kunst- en cultuurbeleid net de belangrijkste reden om de joot af te houden. Er waren ook re ien/es ten aanzien van de te gebrui ken materialen en men vroeg zich af )f rekening is gehouden met de verkeerssituatie ter plaatse. De be denkingen van de betrokken ambte naren hadden een meer fundamen teel karakter: Brigida van Lieshout is ->l op eigen initiatief met het kunstwerk gekomen en is daartoe dus niet door de gemeente uitgenodigd. Het staat niet eens vast of het wenselijk is om ip? op deze plaats een kunstwerk te zet ten en het zou daarom beter zijn de ontwikkeling van deze wijk af te vachten en vervolgens te bezien of In Oudeschild is gisteren een buis aangelegd tussen de haven en het voormalige PEN-bassin. Tijdens laag water werd met een kraan een sleuf 0,6 gegraven tussen het zilte haven- in' gedeelte en het zoete bassin, waarna sen ijzeren pijp de verbinding tussen rt" )eide waterreservoirs maakte. Het zal n beurd. Oud papier dat niet werd op gehaald was aanleiding tot twee jeugdvoorstellingen. De bouw van het nieuwe Durperhonk werd ook twee keer gememoreerd, evenals de wateroverlast en de pompen die daarvoor uit Zeeland moesten ko men. Erg actueel was het tweetal met borden waarop werd aangekondigd dat de uitslagen van Ouwe Sunderkiaas een dag laten tussen 23.00 en 23.00 uur konden worden opgevraagd, naar aanleiding van een typefout in de krant. De jeugd beeldde de ondernemers perikelen uit aan de hand van een groepje heksen, een verwijzing naar de winkel Heksenketel. 'Theo Tennis', die een winkeltje is begonnen, werd niet gespaard. De klokken die na een rondreis bij Bas Tromp terechtkwa men, namen alle ondernemers op de hak. De opkomst bij de volwassenen was slecht. Slechts twaalf voorstellingen waren in de huizen te zien. Daaron der waren enkele grote groepen, wat enkele Durpers deed voorstellen de maximale groepsgrootte in het ver volg aan banden te leggen, om zo meer voorstellingen te krijgen. De speulers hadden zich massaal op de bordeelvergunning gestort. Aller lei passende panden passeerden de revue, waarbij hoeve Dorpzicht bij meerdere groepen favoriet bleek. De louche pooiers deden goede zaken. Er kwam zelfs een loveboat aan te pas, waarbij Sil Boons Vriendschap werd gebruikt voor 'sexbommen' en 'op z'n zeehondjes'. En er werden uiteraard vrijkaartjes uitgedeeld aan Dat de jeugd de toekomst heeft, is voor De Cocksdorp een gunstige zaak. Met het aantal jonge speulers zat het in Texels noorde lijkste dorp namelijk wel goed. De volwassenen lieten het afweten, al waren de voorstellingen die er waren wel van hoge kwaliteit. De concurrentiestrijd tussen enkele ondernemers zat de Durpers hoog. Zowel jong als oud speulde ver schillende voorstellingen over dit onderwerp. Het leek wel of afgelopen jaar in De Cocksdorp weinig bijzonders is ge- KANKERBESTRIIDING enkele dagen duren voordat de over loop beide gedeelten op dezelfde waterhoogte zal hebben gebracht. Zodra het waterpeil volgende week aan beide zijden hetzelfde peil zal hebben bereikt, zal de fysieke door steek worden gemaakt. {Folo aan Bosch)

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 3