Aandacht houden voor elkaar PEN-bassin nu onderdeel van haven 18 Gezonde vuist-regels voor afsteken vuurwerk Rotjesactie TEXELSE COURANT Openingstijden na de kerstdagen Wijziging vuilroutes Nieuw: "kadastrale balie" per I januari Splinternieuwe school voor De Cocksdorp Informatierubriek van de 22 december gemeente Texel 2000 Openingstijden en bereikbaarheid gemeentehuis Ambtenaar let op schoolverzuim E-mail adres Agenda Inzameling kerstbomen Dorpswensen Afspraken Vliehors Prettige kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar! v- mpi /-* Wc -• BL- - Jr Nieuwjaarsontbijt Wateroverlast Groet elkaar eens in het verkeer... Horeca oud nieuw - VRIJDAG 22 DECEMBER 2000 PG (advertentie) Het gemeentehuis en de buiten dienst van gemeentewerken op 1* en 2" Kerstdag en op Nieuwjaars dag gesloten. Op de werkdagen 27, 28 en 29 december gelden de nor male openingstijden. Wel zal de bezetting in de laatste week van het jaar niet optimaal zijn, maar we doen ons best om iedereen zo goed mogelijk van dienst te zijn. Voor sto ringen en calamiteiten kunt u het nummer van de servicebalie bellen: 362111. U wordt dan automatisch doorverbonden met de storings dienst. De huis- en bedrijfsafvalroutes van maandag 25 december worden ge reden op woensdag 27 december. Het huisvuil van dinsdag 26 decem ber wordt donderdag 28 december opgehaald. De grofvuildienst komt volgende week te vervallen. De eerstvolgende grofvuildienst is dinsdag 9 januari. Per 1 januari 2001 kunt u voor alle kadastrale informatie terecht in het gemeentehuis in Den Burg. Tot dusver moest u hiervoor naar het Kadaster in Alkmaar. De nieuwe "kadastrale balie" bevindt zich bij het bureau Belastingen/ Vastgoed in de gang op de be gane grond. Bij de gemeente was tot nu toe al allerlei informatie over vastgoed verkrijgbaar. Bijvoorbeeld in het kader van een bestemmingsplan of de hoogte van de onroerende zaak belasting (OZB). Nu kunnen wij u, in nauwe samenwerking met het Kadaster, een extra service bieden. Wanneer u bijv. wilt weten wie de eigenaar is van een te koop staand huis (waar ook in Nederland) of wilt zien hoe het pand is gelegen ten op zichte van de aangrenzende wonin gen, dan kan een medewerker van de gemeente informatie voor u op vragen. Bij de "kadastrale balie" informeren wij u graag over de volgende zaken: kadastraal uittreksel (overzicht met basisgegevens, zoals eigenaar, nummer, oppervlakte); hypothecair uittreksel (geeft aan met welke hypotheken en/of besla gen het perceel is belast); uittreksel kadastrale kaart (geeft ligging perceel aan). Het gaat om actuele informatie, die voor de gemeente rechtstreeks van uit de databanken van het Kadaster toegankelijk is. De gemeente kan deze informatie voor u uit-printen. De uittreksels kosten 10,- per stuk. Overigens zijn niet alle kadastrale gegevens via het gemeentehuis ver krijgbaar, omdat niet alle informatie digitaal voorhanden is. Wethouder Nel Eelman-van 't Veer van Welzijn Onderwijs zal op vrijdag 19 januari 2001 om 13.00 uur samen met de leerlin gen de opening verrichten van het nieuwe Durperhonk. Na de offi ciële opening, die tot 15.30 uur duurt, is er van 16.00 tot 17.30 uur open huis. Alle inwoners van De Cocksdorp, polder Eierland en andere belangstellenden kunnen dan een kijkje nemen. De nieuwbouw van de Cocksdorper basisschool is inmiddels afgerond. Tijdens de kerstvakantie worden alle spullen verhuisd van de oude school naar het splinternieCiwe ge bouw, dat geheel los staat van dorpshuis het Eierlandsche Huis. De kinderen krijgen maandag 8 ja nuari, de eerste schooldag na de kerstvakantie, voor het eerst les in het nieuwe Durperhonk. Het gebouw bestaat uit vier les lokalen en één speellokaal. Hoofd aannemer Daalder uit De Eiland I berichten Het gemeentehuis is geopend: 's moroens van 8.30-12.30 uur. 's Middags is het gemeentehuis (behoudens afspcaak) gesloten. Het gemeentehuis is 's middags gesloten omdat de mensen die in het gemeentehuis werkzaam zijn op deze manier de lopende za ken efficiënt en adequaat kunnen afhandelen. Des te meer het jaar zijn einde na dert, des te groter de drukte. Her kent u dat gevoel? Mijn agenda zat de afgelopen weken bomvol met afspraken, besprekingen en verga- denngen. Niet alleen op Texel, maar ook in Den Helder, Haarlem en Den Haag. Bezoeken aan de dorpscommis sies, het atletiekbaancomité, intocht van Sinterklaas, Ouwe Sunderklaas, conferentie kustvisie 21* eeuw, het afscheid van mijn Helderse collega Hoekzema en van ons Texelse raadslid De Groot, om maar eens wat te noemen. Maar ook de ont wikkelingen rond de opvang van asielzoekers (Vogelmient, woningen in De Mars) en de toekomstige huis vesting van de Texelse hulpdiensten in Den Burg-west vroegen veel aan dacht. Bovendien steeg het regenwater de Texelse landbouw tot de lippen, waardoor een snelle gezamenlijke aanpak geboden was. Samen met het waterschap, de brandweer en de WLTO vormde de gemeente een actieteam. Gelukkig konden we daarbij rekenen op een groot leger aan medewerkers en vrijwilligers die bergen werk hebben verzet. De be sturen van gemeente en water schap hebben alle hulp bijzonder gewaardeerd! Wel is het nu nog zaak dat de forse financiële schade voor agrarisch Texel wordt gecompenseerd door de rijksoverheid. We zijn blij met de steun van Noordhollands land- bouwgedeputeerde Verburg bij onze pogingen om minister Brink horst hiertoe te bewegen. De eindejaarsdrukte is logisch te noemen. Traditioneel is dit nu een maal de tijd om de balans op te maken en zaken af te ronden, zo dat we op 1 januari weer met een schone lei kunnen beginnen. Riekie van Dijk volgt per 1 januari a.s. Atle Voerman op leerplicht ambtenaar van de gemeente Texel. Haar taak is toezien op handhaving van de leerplichtwet. Scholen kunnen haar bijvoorbeeld inschakelen als ouders voor hun kinderen extra verlof vragen buiten de schoolvakanties. Ook kan zij op eigen initiatief actie ondernemen, bijvoorbeeld als een kind wel de leerplichtige leeftijd heeft bereikt maar nog niet naar school gaat. Of bijvoorbeeld als jongeren van school af willen, terwijl ze nog geen 16 jaar zijn. Bij dergelijk spijbel- gedrag of andere gevallen van on geoorloofd verzuim, kan men de hulp van mevrouw Van Dijk inroe pen. Daarnaast hoopt zij door mid del van preventie de "uitval" van scholieren te voorkomen. Dit sluit mooi aan bij het jeugdwerk, waar voor zij binnen de gemeente Texel reeds verantwoordelijk is. Informatie: mevrouw R. van Dijk, telefoon (0222) 36 22 62. In januari 2001 is er geen raads vergadering; pas dinsdag 13 fe bruari is het weer zo ver. Wel zijn er vergaderingen van de raads commissies, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Ma. 15/1: commissie Bestuur Organisatie Di. 16/1: commissie Ruimte, Wonen Economie; Wo. 17/1: commissie Welzijn Onderwijs; Do. 18/1: commissie Financiën, Werken en Milieu. Cocksdorp bouwde de school met duurzame materialen, naar een ont werp van de gemeentelijke afdeling Bouwzaken. Onder meer wordt ge bruik gemaakt van zonnepanelen en een grijswater-circuit. Buiten op de speelplaats komt het kunstwerk "Uitzicht op de wereld" van de Texelse kunstenaar Eric Hercules, waarvan de onthulling eveneens op 19 januari plaatsvindt. De traditionele inzameling van kerstbomen vindt plaats op woens dag 10 januari a.s. van 13.30 tot 16.00 uur. De inzamelplaatsen wor den nog bekendgemaakt. Burgemeester Geldorp heeft nieuwe afspraken weten te maken met Defensie om de overlast van oefeningen boven de Vliehors te verminderen. Een belangrijke verbe tering is een wijziging in de aanvliegroutes van straaljagers. Voor bombardementsvluchten zul len ze op grotere hoogte (5 tot 8 km) over de Noordzee aanvliegen. Daar naast krijgt de burgemeester weke lijks een overzicht van de oefenin gen en evalueert zij tweemaal per jaar de situatie met Defensie De afspraken worden vastgelegd in een convenant. Medio januari krijgt Texel het concept te toegestuurd. Het is de bedoeling dat de defini tieve overeenkomst in mei door de staatssecretaris wordt onderte kend. De dorpscommissie Eierland toonde zich afgelopen maandag tij dens het bezoek van B W ver heugd over het bereikte resultaat. Na alle werkzaamheden is Kerstmis bij uitstek de gelegenheid voor be zinning. Een moment om even stil te staan bij de dingen des levens. Dagen om te delen met familie en vrienden. Aandacht hebben voor elkaar en te genieten van gewone, gezellige dingen. Bij alle. soms ambitieuze plannen die het gemeentebestuur in petto heeft, is het goed om die gewone zaken niet uit het oog te verliezen. Om niet alleen met kerst, maar het hele jaar oog te houden voor elkaar. De gemeente wil er zijn voor ieder een op dit eiland. Vertrouwen, open heid en betrokkenheid zijn belang rijke punten waarop u de verant woordelijke bestuurders mag aanspreken. Uw mening telt, want Texel is immers van ons allemaal! Wij willen graag weten wat er bij u leeft en willen u graag in een vroeg tijdig stadium laten meepraten over onze voornemens Zelf zal ik de kerstvakantie benut ten om bij te tanken, zodat ik in 2001 weer met een volle accu kan beginnen. Ik hoop u allen weer te ontmoeten en zou u dan graag de hele hand willen schudden, dus wees voorzichtig met vuurwerk. De burgemeester, C.J. Geldorp-Pantekoek. Na een vertraging van een maand wegens het slechte weer, is de door braak tussen de bestaande haven en het voormalige PEN-bassin deze week gerealiseerd. De uitbreiding van de Oudeschilder haven is hier mee een feit. Dinsdagmiddag had den de Texelse watersportbesturen de primeur om voor het eerst met een boot door het gat te varen, wat zij vierden met champagne, sigaren en zalm. In de werkhaven wordt de verlenging van de visserijkade al duidelijk zichtbaar door de aanleg van damwanden (zie foto). Verder is de reconstructie van de oprit naar de haven vanaf de IJsdijk ter hoogte van Tatenhove BV inmiddels vol tooid. De eerste fase van het haven project wordt in het voorjaar van 2001 afgerond. s;-7 Ad\ Spi 17S tele tele 'rei lill. ec laó rbi rei eu OOI :h£ ieu ec ien uu /at< om [in Via het adres email@texel.nl is de gemeente Texel voortaan ook per e-mail voor het publiek bereikbaar. Let op: "email" wordt in dit geval geschreven zonder koppelteken! Overigens kunt u ons ook mailen via de website www.texel.nl. De bin nenkomende elektronische post wordt via een intern netwerk ver stuurd naar de ambtenaar of afde ling waarvoor het bericht is be stemd. Ook kunnen e-mails als brief worden ingeboekt en volgens de gebruikelijke procedure worden af gehandeld. V Hr-"i Na het geslaagde "millennium- ontbijt" op de eerste werkdag van deze nieuwe eeuw, gaat de gemeente ook in 2001 van start met een ontbijt voor alle mede werkers. Op de eerste werk dag, dinsdag 2 januari, zullen gemeentehuis en buitendienst daarom tot 10.30 uur voor pu bliek gesloten zijn De Texelse dorpscommissies krij gen met ingang van 2000 van de gemeente jaarlijks een eigen bud get van 5.000,-, dat zij naar eigen inzicht kunnen besteden. Tijdens de "dorpenronde" van B W bleken de wensenlijstjes nog bescheiden. Mogelijk moeten de dorps commissies nog wennen aan het geld dat zij nu tot hun beschikking hebben. Oosterend en Eierland willen het bedrag een jaar opsparen, zodat zij er straks een grotere investering mee kunnen plegen. Het meest ori ginele voorstel kwam uit Den Hoorn. De dorpscommissie besloot tot de aanschaf van gevelbordjes voor historische panden, zodat gas ten een interessante rondwandeling kunnen maken. De Waal wenst een betonnen tafeltennistafel in de speeltuin en De Koog betaalt er o.a. een bankje aan het fietspad langs de Ruyslaan mee. Melding van de maand De extreme hoeveelheid neerslag in het najaar leidde ook tot een piek bij de servicebalie. Veel men sen belden over verstopte straat- kolken, putjes, rioleringen en sto ringen. Uit de resultaten van de servicebalie blijkt dat het aantal meldingen in september verminderde. De water overlast zorgde echter voor een duidelijke toename in oktober en november. Gemiddeld werden in de maanden maart tot en met septem ber 20 meldingen inzake riolering en straatkolken behandeld, in oktober en november waren dat respectie velijk 65 en 99 meldingen. De buitendienst van gemeente- Ook ditmaal is op Texel weer de actie "Lotje voor een rotje". Vuurwerk dat niet is afgegaan, kan op 1 januari 11.00 tot 16.00 uur worden ingeleverd in de kantine van gemeentewerken aan de Reijer Keijserstraat in Den Burg. Leden van de jeugd- en vrijwillige brandweer zullen het afgedankte vuurwerk in beslag nemen. Voor elk rotje krijgt de jeugd een lot en maakt zo kans op diverse kleine en grote prijzen, beschikbaar ge steld door Texelse bedrijven en de gemeente. Hoofdprijs is weer een echte discman. Dins dag 2 januari 2001 zal de bur gemeester de winnende loten trekken om 12.00 uur in de hal van het gemeentehuis. Geen winnend lot? ledereen krijgt een leuk prijsje, niemand gaat met lege handen weg! SERVICEBALIE 362111 VOOR ALLE MELDINGEN Door de zeer natte herfst verkeren veel wegbermen momenteel in slechte conditie. Vooral de bermen van smalle wegen zijn aan gort ge reden. De gemeente heeft hier en daar zar.d aangebracht.om do erg ste gaten te dichten, maar de nood maatregelen helpen in dit jaargetijde nauwelijks. Wethouder Bakker van verkeer doet dan ook een beroep op de automobilisten om de ber men zoveel mogelijk te sparen. "Rij elkaar niet hard voorbij, maar stop op tijd bij een dam als er een te genligger aankomt. Vaak levert u dat nog een vriendelijke groet op ook...", sprak Bakker bij diens be zoek aan de dorpscommissies. >er oe id< b rer t *e< ds ïrs on sn irh ilf !X€ fali arl ic eu: jd sn' 1< en aa ■va hil on oc aa iei ik an Op grond van de Algemene Plaat selijke Verordening Texel geldt in de nacht van 31 december op 1 januari een algehele ontheffing van de slui tingstijden voor horecabedrijven. Op basis van onderlinge interne af spraken tussen de horeca zijn veel horecabedrijven op 31 december tussen 18.00 en 24.00 uur gesloten. werken kon de gemelde problemen meestal weer snel verhelpen door bijvoorbeeld straatkolken leeg te zuigen Rond de jaarwisseling gebeuren nog steeds veel ongevallen met vuur werk. Ruim 33% van de slachtoffers valt op 1 januari. Vooral het op nieuw afsteken van niet ontploft vuurwerk ("weigeraars") leidt vaak tot ongelukken. Met onze gezonde vuist-regel "Steek vuurwerk nooit ofte nimmer twee keer aan" houd u alle vingers heel! Volgende week is op Texel weer vuurwerk verkrijgbaar. Hier alvast de vuist-regels: Koop het vuurwerk bij een erkend verkoopadres Ga er direct mee naar huis en berg het op Afsteken is alleen toegestaan op 31 december vanaf 10.00 uur tot 1 januari 02.00 uur Lees de Nederlandse gebruiksaanwijzing, zit die er niet op... blijf er dan vanaf Zet vuurpijlen in een fles Zet of leg het andere vuurwerk goed neer, gooi het niet van je af Gebruik een aansteeklont Houd een afstand van circa 6 meter in acht Denk aan anderen... (ouderen, kinderen en dieren) Experimenteer nooit met vuurwerk Steek weigeraars niet opnieuw aan Gaat het alsnog mis water, water en water! Houd gevonden vuurwerk vochtig in een stevige plastic zak met daarin een drijfnatte lap of oude spons Lever dat vuurwerk in op Nieuwjaarsdag bij de brandweer en maak kans op leuke prijzen! Worden de regels niet nageleefd, dan kan dit veel geld gaan kosten: Bezit van verboden vuurwerk (strijkers): tussen 170,en 280,— Afsteken van vuurwerk buiten de toegestane tijd (10.00-02.00): 110,— Minderjarigen (12 t/m 17 jaar) kan een taakstraf worden opgelegd, variërend van 2 tot 8 uren werken op een plek in de buurt Dus... verknal voor jezelf en voor anderen niet het (vuurwerk)plezier. Aan deze publicatie kunnen geen rechten worden ontleendt bt

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 18