'Koken is topsport, 's avonds moet je er staan' 2 Take'88 in de prijzen op festival in Beverwijk j Kunstwerk haven: Heintjevaar of windmeter? .TEXELSE COURANT Radio Texel 106.1 oud Papier Gereedschap voor Afrikaanse fietsen Open dag Tesselhuus Poppenkast Nieuw stuk 't Amateurtje j de Duinpan Medische zorg Ij3 Kerkdiensten VRIJDAG 22 DECEMBER 2000 Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u. Reggae on the move (muziek) 14.00 u. Ministry of sound (dance trends) 16 00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 9.30 u. SOW-dienst vanuit de Gerefor meerde kerk van Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15 00 u. Country time (herhaling van donderdag) 16.00 u Sportlokaal Vandaag: speciale aflevenng met sportgasten. 18.00 u. Time travelling (muziek) 20 00 u Vlaswiek. Extra lange uitzen ding met gedichten en het kerstverhaal. 23.00 u. Nachtmis vanuit de Rooms- Katholieke kerk van Den Burg Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. SOW-dienst vanuit de Gere- fomeerde kerk van Den Burg 23.00 u. Nachtmis vanuit de Rooms- Katholieke kerk van Den Burg Maandag, Eerste Kerstdag: 9 00 u. Klassiek op zondag 9.30 u. Kerkdienst vanuit de NH-kerk van Oosterend 11.00u Kerstmuziek 12.00 u. Kerstprogramma van Pip Barnard en Janien de Bruijn Hierin nauwelijks actualiteit, maar wel straatinterviews, kerstgedachten, veel muziek en het hoorspel 'Het misverstand'. Een programma over kerstkaarten, kerst versiering eenzaamheid en geen plaats in de herberg. Tevens een aflevering van feuilleton 'Mosselweg 14'. 15.00 u. Radio Noordholland Dinsdag, Tweede Kerstdag: 17.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u. Leitmotiv, een programma over thema's. Vandaag: Komt allen tezamen (herhaling van maan dag 18 december) 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20 00 u Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u Onder de toren (geestelijk pro gramma. met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19 45u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws) 20 00 u Radio Noordholland Word het Heintjevaar, een gedenk plaat over de geschiedenis van de vissershaven of een windmeter op het havenkantoor. Het college, dat woensdagavond op bezoek was in Oudeschild, is er nog niet uit welk kunstwerk er in Oudeschild komt. Zeker is wel dat er nog eens kri tisch zal worden gekeken naar de plaats van het door Harry Tielemans gemaakte monument voor de gevallenen, dat ai langer op de haven staat. Want mensen die er een bloemetje bij willen leggen ter ere van een omge komen familielid hebben nu weinig privacy. Soms staan er fietsen tegen aan. Het staat er totaal verkeerd', klaagde dorpsbewoner Doede de Vries. Het hoger plaatsen van het kunstwerk, zoals andere dorpsbewo ners vonden, ging hem niet ver ge noeg De Vries' suggestie viel in goede aarde bij het college, dat in overleg met het dorp naar een ge schikte locatie zal kijken. Geld voor een kostbaar kunstwerk, bijvoor beeld de hand van Heintjevaar op een drijvende boei nabij de haven monding, ontbreekt tijdens de eerste fase Maar bureau Striking denkt er wel over na', wees Eelman op het bureau dat in januari advies zal uit brengen over de aankleding van de haven. De Vries toonde zich niet ge rust op de goede afloop. 'Dat advies bureau, zit daar wel een Texelaar in? Niet eens een visserman. Helemaal mets dus.' Maar volgens Eelman was de scepsis, ook over de wens van Sandor Mantje om een oude mijnen veger in Oudeschild af te meren, met gerechtvaardigd. 'Alvorens we als gemeente een besluit nemen over het advies van Striking mogen eerst de Oudeschilders hun zegje erover doen.' Een potje voor de kosten van een gedenkplaat, waarop de ge schiedenis van de haven wordt ge memoreerd, is volgens de wethouder wel te vinden. Wat haar betreft zou zo'n plaat bij het gereedkomen van de eerste fase van de herinrichting kunnen worden onthuld. fc*"' "-"tl Het monument voor hen die op zee bleven op de kade in Oudeschild staat volgens inwoners van dit dorp op de verkeerde plaats. Het college gaat in overleg met de dorpscommissie op zoek naar een betere plek. (Foto Gorans r,mmomuini Eveline van Beerlee uit Den Burg is op zoek naar gereedschap dat gebruikt kan worden voor het reperaren van fietsen. Dit gereedschap wordt met het NlOZ-schip Pelagia vervoerd naar Zuid-Afrika, om daar dienst te doen bij een fietsenmakersproject. Voor dit project, van de organisatie Afribike, worden tien vrouwen opgeleid tot fietsenmaker. Vanuit Nederland wordt het project verder ondersteund met drie containers met in totaal 360 fiet sen, aangevuld met een nog onbe kend aantal fietswrakken die werden opgevist uit de Amsterdamse grach ten. Het doel van de actie is de mo biliteit van de arme bevolking van Zuid-Afrika te vergroten en daarmee de levensstandaard te verhogen. Mensen die het project willen onder steunen en daartoe (oud) gereed schap willen afstaan, kunnen contact opnemen met Eveline van Beerlee, Molenstraat 16, tel. 310368 of Mar griet Hiehle, tel. 369429. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). De papierwagen komt in de volgende stra ten. 2. Bernhardlaan, Thijsselaan, Starkenburgh, Brouwerstraat, Wil sterstraat en Binsbergenstraat. Het Tesselhuus, de vakantiewoning voor meervoudig gehandicapte men sen en hun begeleiders in De Koog, houdt donderdag open dag. Samen met andere bestuursleden verzorgt voorzitter Jan Bloem tussen 11.00 en 17.00 uur rondleidingen door de wo ning, waar ook een film over het werk van het Tesselhuus kan worden be keken. Tussen 15.00 en 17.00 uur wordt de open dag muzikaal omlijst door Johan Ran (piano) en Gerhard Smeenk (viool). Texelse kunstenaars als Klarina Combé en Riekie Jansen exposeren hun werk. In de kerstvakantie zijn er in EcoMare diverse voorstellingen van het poppenspel Jonas Jan. Ze zijn be doeld als 'extraatje' voor de bezoe kers, die in het museum te maken krijgen met verbouwingen. Het Nederlandstalige poppenspel, ge schreven voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar, gaat over Jonas Jan, die druk bezig is met de voorbereidingen van zijn eigen expositie. Een ondeu gende krab schopt echter alles in de war. De voorstellingen zijn op 24 decem ber (aanvang 13.30 uur), 26 en 27 de cember (12.00 en 14.00 uur), 28 de cember (13.30 uur), 2 en 3 januari (12.00 en 14.00 uur) en 4 januari (13.30 uur). 'Deze vrouw... is uw man!' is de titel van de klucht die toneelvereniging 't Amateurtje in studie heeft genomen. Het stuk is geschreven door Jan Tol. Het gezelschap uit De Waal brengt het zaterdag 24 februari op de plan ken in dorpshuis De Wielewaal. De regie is in handen van Ria Kleinveld. 'Ik wil altijd het maximale eruit ha len. Ik ga ervoor en dat vraag ik ook van mijn mensen Ik heb eens ge werkt met iemand die zei: "People eat three times a day. What's your problem when it's one time bad?" Dat kan gewoon niet, ik begnjp niets van zo'n uitspraak. Koken is top sport. Als je het goed wil doen, moet je vol geconcentreerd met je werk bezig zijn. 's Avonds moet je er staan.' Jef Schuur (30) oogt wat noncha lant. En tijdens een gesprek over koetjes en kalfjes klinkt de eigenaar en chef-kok van het sinds kort in Den Hoorn gevestigde restaurant ook zo. Maar schijn bedriegt, want al als 'gewoon' werknemer vond hij het belangrijk dat hij en zijn collega's hetzelfde 'gevoel' deelden. En de den naar zijn zin te veel mensen slechts hun werk, dan was hij weg en ging hij wel ergens anders aan de slag. Dat deed hij ook als hij vond dat hij ergens was uitgeleerd, al was zijn baas nog zo'n beroemdheid. 'Iedere chef-kok heeft een eigen stijl. Als je die kent, dan kun je maar beter naar een ander gaan. Mis schien dat je best nog wat zou kun nen leren, maar het kan alleen maar veel minder zijn dan bij een nieuwe chef. Neem het bereiden van iets simpels als een chocolademousse. Dat kun je op vier of meer manieren doen, terwijl het resultaat uiteinde lijk bijna hetzelfde is. Maar als je goed proeft, dan merk je dat er ver schillen zijn. Daarvan moet je het beste eruit pikken.' Schuur is het prototype van de kok die 'altijd' al kok wilde worden. Als kind maakte hij gevulde eieren en bakte hij koekjes. Eens kreeg hij een prijs voor de beste taart. 'Ik heb geen idee meer wat voor wedstrijd dat was. Dirk Biesboer van bakkerij Ofrein zat in de jury, dat weet ik nog wel Toen ik later op school zat, op de opleiding consumptief in Den Burg, werkte ik in het weekend en in de vakanties bij De Smulpot. Eerst als afwashulp, later een beetje als hulpkok.' Op scholen had hij het niet zo voor zien, liever deed hij zijn kennis op in de praktijk. Vandaar dat hij na zijn examen besloot om zo snel te mo gelijk te gaan werken, in plaats van voor een vervolgopleiding te kiezen. Op 17-jarige leeftijd reisde hij af naar Duitsland, om te werken in een ho tel in het Zwarte Woud, in de buurt van Bazel. 'Mijn moeder paste op Iris, het dochtertje van Jan Wolter Timmerman, die toen chef-kok was hotel Opdum. Hij had een foldertje van hotels die waren aangesloten bij de Silence-groep. Het leek me wel een goed idee om zo wat ervaring op te doen. Maar het werd helemaal niks. Ik sprak drie woorden Duits en bovendien was het hotel compleet van de buitenwereld afgesloten, dus met drie maanden was ik weer thuis.' Vervolgens toog hij aan de slag bij Wil van Hintums Loodsmans welvaren. 'Ik heb er maar één jaar gewerkt, maar het was een te gekke tijd. De chef-kok was Jean, een Belg. Van hem heb ik waanzinnig veel geleerd. En ook een beetje het gevoel meegekregen dat je als kok moet hebben. Op een gegeven moment, ik zal het nooit vergeten, zei hij: "Ik zal je wel naar België brengen." We zijn in de auto gaan zitten en toen we weer uitstapten stonden we voor een gigantisch grote zaak. Met zilveren bestek, zil veren schalen, fantastisch! Maar de mensen die ik hoorde praten ver stond ik absoluut niet. Ik zei: "Waar zijn we en wat spreken die mensen in godsnaam voor taal?" Hij; 'We zijn in België en die mensen praten Frans." Nou dat was lekker. Ik kwam met verder dan oui, non, monsieur, madame en parapluie. Maar ik heb het toch maar gedaan. Als het moet, dan leer je snel. Gelukkig werkte er een Vlaming in de keuken. Aan hem kon ik wel eens wat in het Neder lands vragen. De eigenaar was voorzitter van de meesterkoks in België Het was geen sterren restaurant, maar het zat er vlak on der, met gewoon een hele goeie keuken. Er kwamen hele beesten binnen. Wild, lammeren, je moest ze nog helemaal schoonmaken. Er werd niks weggegooid. Ze maakten ook zelf paté. Ik verdiende er geen drol, van overuren hadden ze nog nooit gehoord Maar dat gaf met. Ik zag het als een investering in me zelf. Ooit zou ik die wel weer te gelde maken. Ik heb er echt heel veel geleerd.' Na een 'tussenstop' van een paar maanden in een restaurant in De Lier, in het Westland, moest Schuur in dienst. Hij werd hofmeester in Den Helder. 'Een zware baan', zegt hij spottend. 'Ik kon elke dag naar huis. Met een maat die net een hovemersbedrijfje was begonnen kon ik af en toe ruilen. Had eerst hij een hele week vrij om een klus te doen en daarna kon ik lekker bijbeunen. Bij Remier van Veen, die het restaurant op Loodsmansduin pachtte.' Na dienst belandde hij in Maast richt, waar zijn toenmalige vriendin een opleiding volgde. 'Ik heb de ANWB-gids gehaald en de vijf beste restaurants en hotels uitgekozen. Ik schreef er vijf aan en kon er bij vier terécht. Het werd Chateau Neercane. Een topbedrijf, dat al ja ren een michelinster had. In de keu- ken stond een geweldig team. We gingen ervoor. Goed was met niet goed genoeg. Gewoon koken op hoog niveau. De chef drilde je wel. Discipline! Vergeten kwam met in zijn woordenboek voor. Vergeten, vergeten? Ik zal jou aan het eind van de maand eens vergeten, zei hij al tijd. Ik zeg het nu ook wel eens te gen de jongens. Ik heb er twee jaar gewerkt. In de 'Lekker', een culinair blad, staan ieder jaar de beste res taurants van Nederland. Na het eer ste jaar stonden we op de zevende plaats, een jaar later op de vierde. Dat was kicken! Natuurlijk, ik was maar een klein onderdeel van het Jef Schuur, chef-kok en eigenaar van restaurant Bij Jef: 'Iedere chef-kok heeft een eigen stijl. Als je die kent, dan kun je maar beter naar een ander gaan. team. Maar ik was een onderdeel. En we kwamen van de vijftigste plaats...' Vervolgens streek Schuur in Am sterdam neer bij Excelsior, het res taurant van hotel l'Europe van Freddie Heineken. 'De chef en een maatje waren helemaal gek. Ze dachten alleen maar in eten en drin ken. Nou ben ik zelf ook wel een beetje besmet met dat virus, dus ik vond het fantastisch. We waren al tijd bezig met nieuwe dingen, expe rimenteren, het was één groot feest. Toch ben ik er na een half jaar al weggegaan. Er werkten wel twintig man in de keuken en vijftien daar van deden alleen maar hun werk. Maar ze hadden wel die Amster damse mentaliteit van "wij zijn de beste". Nou, dat waren ze helemaal met. Toen de Golfcrisis uitbrak en het hele zakenverkeer op z'n kont ging, deed het bedrijf een flinke stap achteruit. Ik moest er weg wezen!' Schuur keerde terug naar Texel en ging aan het werk bij De Smulpot. 'Dat was heel wat anders, ja. Maar ik had er wel zinfn. Ik zag wel kan sen om de keuken naar een hoger niveau te tillen.' Toen na twee jaar bleek dat zijn ambities en die van de familie Huizinga toch te ver uiteen liepen, koos Schuur toch weer zijn eigen weg. 'Ik wilde graag een traiteurzaakje opzetten. Koken op niveau, maar dan voor een bedrijfje waar je je eten kunt afhalen. Dat leek me fantastisch.' Hij zocht contact met ene Ferry Kenter, die zo'n zaak runde in Alkmaar. 'Ik kwam er bin nen in een winkeltje dat niet groter was dan zeven bij vier, of zoiets. Wat zou dat zijn? Maar er zat een keu ken achter met een oppervlakte van een kleine tweehonderd vierkante meter, waar wel vijftien koks rond liepen. Bleek dat hij de cateraar was voor een enorm aantal cafés en eet cafés in en rond Alkmaar. Fantas tisch! Ik wist meteen: hier wil ik wer ken.' Het werd een veredelde stage, want nog voor hij bij Kenter aan de slag zou gaan, kreeg hij het aanbod om het restaurant van appartementen hotel De Pelikaan te pachten. Hij werd er uiteindelijk chef-kok, waar bij hij werkte op basis van een provisieregeling. Twee maanden lang werkte hij overdag van vier uur 's ochtends tot halverwege de mid dag in Alkmaar, stapte hij op de motor en reed hij naar de boot, om tot halverwege de avond bij De Pe likaan zijn werk te doen. Vervolgens nam hij de laatste boot, sliep een paar uur bij zijn vader in Anna Paulowna en stond hij om drie uur op om naar Alkmaar te gaan. 'Dat was nogal hectisch. Ik moest kei hard werken, maar het was fantas tisch om mee te maken. Bij Kenter heb ik ontzettend veel geleerd. Hij kookte met gevoel, had altijd heel goeie producten, maar hij bleef op de centen letten en slaagde erin een leuke boterham te verdienen. Dat is de kunst.' Daarna werkte Schuur een jaar lang uitsluitend voor De Pelikaan, totdat Johan Hopster - eigenaar van en kele appartementen op De Pelikaan en ooit eigenaar van hotel Bos en Duin - hem vertelde dat hij een pachter zocht voor restaurant Het Kleine Verschil in de Gravenstraat. 'We hadden 's middags een ge sprek. Ik heb hem toen gezegd dat hij maar wat op papier moest zet ten. Tijdens het koken kreeg ik een briefje toegeschoven en 's avonds om elf uur waren we eruit. Zeven weken later was Bij Jef was gebo ren. Dat was gewoon mazzel. Ik had altijd al een eigen zaak willen heb ben.' Aanvankelijk combineerde Schuur zijn werk in zijn eigen restaurant met het chef-kokschap voor De Peli kaan. 'Maar Bij Jef begon te lopen en toen moest ik een keuze maken.' De rest van het verhaal is bekend. Het restaurant in de Gravenstraat - dat hij zelf een 'culinaire verwennerij' noemde - werd een succes onder fijnproevers. Maar het beperkte aantal stoelen vond Schuur een sta-in-de-weg en toen hij en vriendin Christa Keijser een paar maanden geleden de kans kre gen om het veel grotere Het Wapen van Texel in Den Hoorn te kopen, grepen ze die met beide handen aan. 'Er is één nadeel: ik heb nog een pachtcontract met Hopster voor vijf jaar. En als het restaurant in de Gravenstraat niet wordt ver kocht, dan zit ik er aan vast. Als het niet lukt, dan gaan we daar in fe bruari weer open. Met een andere formule, dan wordt het een soort eetcafé. Maar ik ben er niet bang voor. Ik heb de afgelopen jaren heel wat geleerd, ook op zakelijk ge bied.' Het geheim dat Schuur wil delen met de lezers van 'De Duinpan' is een recept voor een dressing van groene kruiden. 'Die is uitstekend geschikt voor over een salade, te gebruiken als voorgerecht of als bij gerecht. Of 's avonds bij een flintertje zalm met een beetje sla en avocado. Dan heb je een werelds hapje. Deze dressing kun je een heel tijdje bewaren, dus je kunt er best een flinke hoeveelheid van maken. Een litertje ofzo. In Nederland zijn dat we dat niet gewend, maar in België en Frankrijk hebben de meeste huisvrouwen altijd wel bouillon of dressing in de koelkast staan. Als basis voor andere ge rechten.' Dressing van groene kruiden 1 deciliter zoete witte wijn 0,5 deciliter wittewijnazi/n 20 gram groene kruiden geen bies look) 5 gram zout beetje peper uit de molen 50 gram mosterd 75 gram honing 3 deciliter zonnebloemolie Doe alles behalve de zonnebloem olie in een kom en meng dit met een staafmixer tot de kruiden fijn gemalen zijn. Voeg dan de olie toe en meng alles weer met de staaf mixer. Bewaar dit in de koelkast en druk het de volgende dag door een zeef om de kruiden eruit te zeven. De dressing kan ten minste een maand worden bewaard in de koel kast. Schudden voor gebruik! Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len: van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 u.: Dokter J. Dros/K Eissen/J.F Hoeks tra. Molenstraat 87, Den Burg, tele foon 312039. Aanvragen visites s.v.p. vóór 10.30 uur. Spreekuur op zaterdag en zondag van 11.30 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. zonder afspraak. van maandag 8 00 tot woensdag 8.00 u. Dokter W. Vos, Haffelderweg 2. Den Burg, tel. 312023. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: TM. Niehoff en A.H. Lammers, De Ruyterstraat 86. Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 321461. Spreek uur elke werkdag van 9.00-10.00 u - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 313241 Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voorafspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische be valling. Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. Buddyproject: Voor mensen met HIV of AIDS, Voor aanmelding, Infor matie of voorlichting: Humamtas Den Helder; Binnenhaven 76-77; tel 0223-617422 OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 1- 1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11Den Burg. Alleen in spoed gevallen, tel 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen, bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Toeristenpastoraat: Bram Guiljam, tel 318581, 327970 Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alar mering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Molenstraat 2, Den Burg. Tel 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270 Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Kunstgebitreparatie: Tandpro- thetische praktijk Van Kralingen (sa menwerkend met het tandheel kundig centrum; voor ziekenfonds en particulier-verzekerden), tel. 312069. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-18.30 u zaterdag 10.00- 13 00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen. Zondag 24 december (Kerstavond): HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. M G.J. Roe pers in NH-kerk; 16.30 u. kinder kerstfeest in Gereformeerde kerk; 22.30 u. gezamenlijke dienst in Her vormde kerk, ds. M.G.J Roepers, mmv KTF. De Waal: 21.00 u. nachtdienst, ds. J Vlasblom, mmv. The Singers of the Lord. De Koog: 21.00 u. nachtdienst in De Waal. Den Hoorn: 21.00 u. nachtdienst in De Waal. Oosterend: 9.30 u. HK ds. E.J. Vledder; 22.00 u. HK nachtdienst, dhr. M.D. Kuiper, mmv. Tex. Chr. Mannenkoor. Oudeschild: 23.00 u. nachtdienst, mw. C. Vlaming uit Diemen, mmv. Soli Deo Gloria. De Cocksdorp: 22.00 u. nacht dienst, ds. E.J. Vledder, mmv. The Messengers. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 9.30 u. gezamenlijke dienst in Hervormde kerk, ds. M G J. Roepers, 16.30u. kinderkerstfeest in Gereformeerde kerk; 22 30 u geza menlijk nachtdienst in Hervormde kerk, ds M.G.J Roepers, mmv KTF. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooster end: 10.00 en 16.00 u. ds. T.M. van Dijk. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg tot nader order geen dienst op Texel BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. 22.00 u. ds. G. Sipkema, kerstnacht dienst. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u. dameskoor; zon. 19 00 u. herdertjesmusical, kinderkoor; 23.00 u. dames- en herenkoor. Oudeschild: zon. 21.00 u. De Cocksdorp: vrij. 19.30 u. rozenkransgebed; zon. 21.30 u. Gollards: zon. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10 30 u. Stemt uw denkwijze met die van God overeen? Wachttorenstudie, 11.20 u.: U kunt moreel rein blijven. Eerste en Tweede Kerstdag i -lov nipeb J HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: ma. 9.30 u. dhr. J. Wie ten. De Waal: din. 16.00 u. kinderkerst feest. De Koog: ma. 9.30 u. ds. J. Vlas blom. Den Hoorn: ma. 11.00 u. ds. J. Vlas blom, mmv. DEK Oosterend: ma. 9.30 u. HK ds. E.J. Vledder, gezinsdienst. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. E.J. Vledder, mmv de kopergroep. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: ma. 10.00 u. ds. H.D. van Zessen, gezinsdienst, mmv. The Singers of the Lord. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: ma. 10.00 u ds. L. Hoekstra, extra collecte voor de doopsgezinde zending; ma. 16.00 u kerstviering van de zondags school. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: ma. 10.00 u. ds. G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: ma. 11.00 u. dames- en herenkoor; dm. 10.45 u. The Gospeltrain. Oosterend: ma 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.: Wachttorenstudie, 11 20 u.: Het jaarlijkse filmfestival van de Federatie van film- en videoclubs in Noord-Holland NH'63 is voor Take'88 bijzonder succesvol verlo pen. De drie professionele jury leden beoordeelden de inzending van de Texelse filmclub met twee maal zilver en eenmaal brons. Tij dens het festival, dat zondag werd gehouden in cultureel centrum De Slof te Beverwijk, konden de ruim 250 betalende bezoekers een dag lang films zien van de twaalf aan gesloten clubs. De inzending van Take'88 had als ti tel 'Komt er nog schot in?', naar een scenario van 'Vrienden van het Schnj- ven en De Kunst'. Dit gezelschap had de scenario's geschreven van alle deelnemende films - waarin het jaar 2000 een centrale rol speelde - en de bedoeling was dat de verenigingen zich er zoveel mogelijk aan hielden. In de Texelse inzending draait het om een leerkracht die het door huiselijke 'h omstandigheden en zijn werksituatie! steeds moeilijker krijgt. Een dramati-r sche ontknoping is het gevolg. De» film speelt zich grotendeels af in OSGI de Hogeberg. Voor de (realistische)! schietscènes kon een middag langl gebruik worden gemaakt van de schietbaan van de politie in Alkmaar Aan de film werkten zo'n twintig leer lingen mee. De hoofdrollen werden vertolkt door Paul van Hoof en Ua Coutinho. Ook de nog geen jaar oude Ralf Pool leverde een bijdrage. Voor de medewerkers vertoont de club in januari enkele 'ruwe' opna mes, gevolgd door de hele film Daarna wordt alweer begonnen met de voorbereiding voor de film van 2001, die 'oponthoud' als thema heeft Beginnende en gevorderde Texelse videomakers die een bijdrage willen leveren, kunnen contact opne men met Jaap Eelman, tel. 310 092.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2