luik 3 1 (erstkuikentjes Maartenhuis Uitbaggeren kolken verbetert waterkwaliteit wk t &r 'm.' TEXELSE Rekra gesloopt Klachtenlijn IKG Exposities van Erskine en Smit Aanrijding door gladheid >uperscore voor klaverjassers Van der Veen en Kamminga COURANT Bouwondernemer gewond na val - Johanna Witte van „Bloemwijk" wordt 80! Bente Kiest u voor de biobak of voor een Birmees vluchte lingenkind? Giro 999 Dit leuke meisje ziet vandaag SARAH Dit Lappie wordt vandaag 50 jaar! r 'EvJoi jrmaliter kruipen kuikentjes rond isen uit het ei, maar op de boerde- van het Maartenhuis in De Koog iett een kip het kerstfeest verkozen haar kroost het levenslicht te iienken. Drie weken heeft zij in de armte van de hooiberg op het erf pand van de voormalige krawinkel op de hoek Dorpsstraat- idweg is het eerste in de rij dat irdt gesloopt voor horecacomplex Nieuwe Toekomst van onderne- ir Tijs Blom. Het streven is dat de kra nog deze maand helemaal plat at. In discotheek De Toekomst irden de laatste voorbereidingen or de sloop getroffen, zoals het rwijderen van asbest. Begin vol- nde maand zal dit pand onder de ipershameri Verdwijnen. mstschilder John Patrick Erskine ont vanaf morgen zijn winter- llectie in zijn atelier aan het Gerrits- iderdijkje 26. Lasser Kees Smit zal ijecten als kandelaars en muur- rven tentoonstellen, ledereen is za- dag vanaf 12.30 uur van harte ilkom de informele opening onder Et genot van een drankje bij te wo ei. Waarschijnlijk zal zanger-gitarist skine tevens enkele liederen ten hore brengen. De expositie duurt en met januari en is dagelijks van .00 tot 17.00 uur te bezichtigen. :ndag tot en met donderdag is het slier vanwege de kerstvakantie ge iten. Op oudejaarsavond is ieder- n vanaf 20.00 uur welkom op de szikale opening van een tweede itoonstelling van Erskine in het fé-restaurant van bungalowpark nnenoord aan de Grensweg. Het klachtenbureau over de gezond heidszorg IKG is tijdens de feestda gen gesloten. Van vrijdag 22 decem ber tot maandag 8 januari komt het telefonisch spreekuur te vervallen. Het IKG houdt zich bezig met de be handeling van klachten en het ver strekken van informatie betreffende de gezondheidszorg. Deze taak wordt gedurende de feestdagen waargenomen door het Landelijk Informatiepunt voor Patiënten-'(LIP). Het LIP is tijdens kantooruren te be reiken via telefoonnummer 030- 2661661Na 8 januari is het IKG van maandag tot en met donderdag tus sen 9.00 en 15.00 uur bereikbaar via telefoonnummer 0223-618284. Gladheid is er vermoedelijk de oor zaak van dat een automobilist dinsdagochtend op de Pontweg in Den Burg de macht over het stuur verloor en tegen de lantaarnpaal op de hoek met de Keesomlaan botste. De politie ontdekte slipsporen in het opgevroren wegdek. De lantaarnpaal is flink uit het lood komen te staan door het incident. De automobilist is doorgereden en wordt verzocht zich alsnog te melden bij de politie. De zelfde vraag geldt eventuele getui gen. De politie wil vooral in contact komen met een vrouw die haar hond uitliet ten tijde van de aanrijding. Het telefoonnummer van de politie is 0900-8844. il van der Veen en Wil Kamminga bben bij Klaverjasclub Den Burg or het eerst dit seizoen voor een ore van boven de 8.000 punten zorgd. Vooral in de periodestand led dit koppel daarmee goede ken. In de top vijf van het alge- ien klassement veranderde er its. klassement maakte dat mets uit, zij blijven zesde. In de periodestand stij gen zij naar de tweede plaats. Roel de Zwart en George Eelman werden vijfde met een score van 6941 pun ten. Dit leverde met minder dan zes plaatsen winst op in het klassement, zij stijgen van de vijftiende naar de negende plaats. Het gemiddelde was met 6269 pun ten aanzienlijk hoger dan vorige week. Er werden 48 marsen ge speeld. Opvallend was het dat er niet minder dan 21 in de voorlaatste speelronde vielen. In het algemeen klassement bleef de top vijf ongewijzigd. In de tweede periodestand hebben Arend Dijker en Piet Moree met nog twee spelletjes van zestien beurten te spelen een voorsprong van ruim 2300 punten op de nummers twee, John Vlaming en Eric Jan Geus. Wil Maas en Dim Win ters bezetten op kleine achterstand de derde plaats. Ook Frans Stark en Bas Tromp (vierde) en Fenny en Rob Caspers (vijfde) zijn nog in de race voor een plaats in de top drie. Stand tweede periode 1.Arend Dijker/Piet Moree 40 128. 2 John Vla- ming/'Eric Jan Geus 37.749; 3 Wil Maas/Dini Winters 37 208; 4 Frans Stark/Bas Tromp 36.918, 5 Fenny en Rob Caspers 36.782, 6.Theo Stoelinga/Frans Witte 36.447; 7.Theo en Jaap Witte 36.445,8.Chris Schraag/Willem Koomen 36.416, 9 Nel van der Veen/Wil Kamminga 36 39110.Hans Westdorp/Lieuwe van der Veen 36 312 VRIJDAG 22 DECEMBER 2000 Als drinkwaterkolken af en toe worden uitgebaggerd, heeft dat een spectaculaire verbetering van de waterkwaliteit als gevolg. Dat is gebleken uit vergelijkende onder zoeken naar de kwaliteit van een vijftal kolken van verschillende ei genaars in het Hogeberggebied. De waterkwaliteit van diverse kol ken liet aanvankelijk te wensen over vooral door een te hoog ge halte aan bemestende stoffen. Maar toen de prutlaag op de bo dem was verwijderd, verminder den deze stoffen zodanig dat werd voldaan aan de strengste normen voor zowel stikstof als fosfaat. 'In het Noord-Hollandse oppervlakte water is dit werkelijk uniek', con cludeerden de onderzoekers. Naar aanleiding van een geval van zieke schapen, was begin dit jaar twijfel gerezen over de waterkwaliteit van kolken in Westergeest. Voor wet houder Daan Schilling was dat reden om de gemeentelijke milieuafdeling te vragen onderzoek in te stellen. Spoedig bleek dat meer instanties hiervoor interesse hadden. In het gebied hebben namelijk niet alleen agrariërs belangen maar ook Uit- waterende Sluizen, Staatsbosbeheer, het PWN, waterschap Hollands Kroon en Natuurmonumenten. Op initiatief van Jan Kuiper van EcoMare werd het onderzoek daarom geza menlijk aangepakt, gestuurd door een informeel werkgroepje be staande uit mensen van genoemde instanties plus de gemeente. Omdat Uitwaterende Sluizen veel ervaring heeft met wateronderzoek in relatie tot diergezondheid, werd besloten het onderzoek door dit Hoog heemraadschap uit te laten voeren. Het eerste onderzoek werd in het vroege voorjaar gehouden, waarbij de waterkwaliteit dus nogal tegenviel, zeker als de hoge biologische kwali teit in aanmerking wordt genomen die tot voor kort aan deze kolken was toegeschreven. Een relatie met de ziekte onder de schapen kon echter niet worden aangetoond. Geconsta teerd werd dat de onder-houds- toestand te wensen overliet. Op de bodem van sommige kolken lag wel en meter slib. In een aantal gevallen betekende dat dat de eigenaars in gebreke waren gebleken. Die krijgen namelijk krachtens een onderhouds contract een vergoeding. De betrok ken eigenaars werden opgeroepen alsnog voor schoonmaken te zorgen. Die gaven daaraan gevolg, zodat bij het tweede onderzoek dat in de na zomer werd gehouden een enorme vooruitgang bleek. De gemeente zal dan ook een brief sturen naar alle eigenaars en gebrui kers van kolken op Texel een daarin wijzen op de grote voordelen van af en toe schoonmaken. Een probleem daarbij is dat met het verwijderen van alle slib uit een kolk, ook een groot deel van het plantenleven verloren gaat Dit zou ondervangen kunnen worden door de schoonmaak in fa sen uit te voeren, zodat genoeg groen in tact blijft, zowel in het water als op de oevers. Het genoemde onderzoek van de kolken in het Hogeberggebied heeft ƒ13.724,- gekost. De gemeente be taalt daarvan 2.287,- de rest is voor rekening van de andere instanties Een circa 43-jarige bouwvakker/on dernemer uit Den Burg heeft bij een val van een in aanbouw zijnd pand in De Koog maandag een ernstige hoofdwond opgelopen. De man had een veiligheidsplaat aan de kant ge schoven en viel door het gat van een lichtkoepel een aantal meters naar beneden Hij kwam daarbij ongeluk kig op het hoofd terecht. De venwon- ding liet zich aanvankelijk zeer zorg wekkend aanzien, maar na enkele dagen verblijf in het Gemini zieken huis is hij aanzienlijk opgeknapt en wordt zijn toestand als 'hoopgevend' omschreven. ongestoord zitten broeden, met als resultaat tien gezonde kuikentjes. Op de foto voert kippenhoeder Vincent de dieren, die in een konijnhok met hooi in de stal zijn geplaatst. 'Nu moeten we met kerst beschuit met muisjes eten', zegt hij glunderend. (Foio Bart Bosch) Helemaal stil van de schok en het verdriet, delen we mee dat plotseling is overleden mijn innig lieve vrouw, mijn mama, mijn schoonmoeder en onze lieve oma Janny van Holland-Kaczor 30 maart 1926 15 december 2000 Almer'e: C.W. van Holland Amstelveen: Gerie en Isaac Gover Felix Johnny Correspondentie-adres: Marktmeesterstraat 131 1315 GD Almere-stad Overeenkomstig haar wens heeft de crematie in stilte plaatsgevonden Weggaan kun je beschrijven als een soort van blijven. Niemand wacht want je bent er nog. Niemand neemt afscheid want je gaat niet weg. Rutger Kopland Een waarachtig mens is van ons heengegaan. Mijn allerliefste, onze lieve papa, broer, zwager, oom en de vader van mijn kinderen Adrianus Wouterus Aloysius Brinkman - Aad - a Den Helder, 13 november 1938 Bergen: Texel: Alkmaar: Den Helder: Den Helder: Heiloo: Texel: t Den Helder, 21 december 2000 Connie Cramer Mariana en Bart Selene Martha en Ab de Groot-Brinkman Tineke en Charles Deurwaarder- Brinkman Ina en Henk Kramer-Brinkman Gerda en Jan Ridderikhof- Brinkman Francita Neven en nichten Correspondentie: C.P. Deurwaarder Vogelzand 3104 1788 MA Den Helder U kunt afscheid van Aad nemen in Uitvaart centrum Den Helder, IJsselmeerstraat 63a, vri|dag tussen 9.00 en 20.00 uur. In het weekend en tijdens de kerstdagen is dit mogelijk tussen 13.00 en 15.00 uur. De Eucha ristieviering zal plaatsvinden op woensdag 27 de cember om 11.00 uur in de Petrus en Pauluskerk, Kerkgracht 55 te Den Helder. Aansluitend zullen wij hem begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de r.-k. begraafplaats St. Jozef aan de Jan Ver- failleweg te Den Helder. Na afloop is er gelegenheid de familie te condo leren in restaurant De Branding, Badhuisstraat 44 te Huisduinen. Vertrek vanaf het uitvaartcentrum om 10.30 uur DE WATERLELIE Ik heb de witte waterlelie lief, Daar die zo blank is en zo stil haar kroon Uitplooit in 't licht. Rijzend uit donker-koele vijvergrond, Heeft zij het licht gevonden en ontsloot Toen blij het gouden hart. Nu rust zij peinzend op het watervlak en wenst niet meer... Frederik van Eeden Theresia de Wind 24-11-1967 19-12-2000 Paul Bram en Maartje Jan de Wind Gim de Wind-Ruiter Elvira Texel, 19 december 2000 Weststraat 14 1791 CL Den Burg Theresia is thuis, alwaar eenieder afscheid van haar kan nemen. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op zaterdag 23 december om 11.00 uur in het crematorium te Westerveld, Duin en Kruidberger- weg 6. Na de crematieplechtigheid is er gelegen heid tot condoleren aldaar. Vertrek vanaf Texel met de boot van 9.05 uur. Diep bedroefd hebben wij afscheid moeten nemen van Theresia Vriendin van onze zoon en broer. familie Inpijn Jullie hebben samen gestreden voor het leven. Helaas was dit een ongelijke strijd. Het nieuws van het overlijden van je vriendin heeft ons diep geraakt. Theresia de Wind Wij wensen onze collega Paul Inpijn veel sterkte toe. We staan voor je klaar. Texel, 19 december 2000 Zwemparadijs Calluna Kustpark Texel En je huilde om de schoonheid van een bloem naastye bed je was zo dapper je bleef de mooie dingen zien. Lieve Theresia Als ik nu een regenboog zie dan weet ik dat je bij ons bent. Linda Paul. je was een geweldige steun voor haar, alle sterkte. Lieve Theresia Je bent zo belanghjk voor mij geweest Ik hoop je ooit weer terug te zien Ik zal je nooit vergeten Liefs, Sido Ik wens Theresia's ouders, haar zus Elvira en Paul veel sterkte. Onze sportvriendin is op veel te jonge leeftijd overleden. Theresia de Wind Deze wedstrijd heb je verloren. Het was dan ook een onsportieve strijd. Wij wensen Paul Inpijn veel sterkte met het verwerken van dit verlies. Texel, 19 december 2000 Bestuur en leden Basketbalvereniging De Mareis Lieve Theresia We gaan je missen. Robert en Maartje De mensen van voorbij zij blijven met ons leven De mensen van voorbij ze zijn met ons verweven In liefde, in verhalen die wij zo graag herhalen in bloemengeuren, in een lied dat opklinkt uit verdriet Stil, verdrietig en met gevoelens van onmacht berichten wij u het overlijden van onze juf, collega en leerkracht Theresia de Wind Haar creativiteit, haar alom positieve levens houding leerde ons hoe wij de toekomst zelf vorm en inhoud kunnen geven door de kinderen voor alles positief, aanmoedigend en in onderling vertrouwen te benaderen. Haar ideeën en waarden blijven in ons voortleven. Kinderen, team, ouders, ouderraad, mzr en schoolcommissie Jozefschool Angel came down from heaven yesterday she stayed with me just long enough to rescue me and she told me a story yesterday about the sweet love between the moon and the deep blue sea then she spread her wings high over me. Theresia fly on my sweet angel Mieke 26-12-1920 26-12-2000 Wie haar wil feliciteren is van harte welkom op 26 december van 16 00 - 18.00 uur in restaurant TheodorahoeveDen Burg. Wij willen iedereen graag bedanken voor de belangstelling bij de geboorte van onze dochter en langs deze weg familie, vrienden en buren een goede kerst en een voorspoedig 2001 toewensen. Jan-Simon, Elles, Marit, Myrthe en Bente de Haan Oudeschild Heel blij zijn wij met de geboorte van onze mooie dochter Jana 14 december 2000 gewicht: 2700 gram lengte: 49 cm Ineke Plagmeijer Mark-Roei Coutinho (Ito) Wilt u Jana komen zien bel dan even, anders slaapt zij misschien. De Strook 34 1767 BX Kolhorn Tel. 0224-531181

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 3